Én mondjuk biztos nem fizetnék senkinek egy vasat sem amíg meg nem mondja hogy mi a hiba.
Vagy kihívnám kékember, neki valami fix 1200Ft díja van a hibafeltárásnak. 2 legyet ütnék egycsapásra, meglenne a hiba oka, és kéket is eltávolítanám a szakmából.
Olvtársak, aki érez magában ambíciót, szakmai kihívást, szereti a rekeszes fajta sört, az randizzon már Taorminával, mert semmit se néztek meg rendesen nála. ha a sajátjánál se volt ott, akkor Marinéninél mégúgyse.
Ha ezen egy potméter lenne 230V/50Hz-re kalibrálva, megmutatná azt is hány mA-nél old a rendszer, az adott konnektoron vizsgálva. Tehát látszana, hogy pl, csak 5mA hiányzott a 30-hoz. Miután kihúztak mindent mindenhonnan újra 30mA-nél old, innen már könnyebb kiszórakozni melyik nintendo tápegység a ludas.
Azt írja neki van. De ha nincs is, ahhoz hogy egy fogyasztó fázis és védő közé legyen kötve, kell egy védővezető. Ha már van, feltételezhető hogy az össze is van kötve a nullával a lakáselosztónak nevezett valamiben. És amennyiben így van, az áram nem a vízcső felé fog menni. Vagyis 2 feltételnek kell teljesülnie, az egyik hogy a védővezető ne legyen összeköttetésben a nullával, és hogy fázis/védő közt legyen egy fogyasztó. Ezzel szemben egy nullaszakadáshoz csak egy elégett/eloxidált kötés kell.
Feltételezem hogy a központi lefolyó gyűjtőcsöve,ill az abba csatlakozott lefolyó cső anyaga eternit,és vagy műanyag lehet,semmiképpen sem fém.
Az abban áramló víz csak akkor lehet magasan eltérő potenciálon ha azon egy meghibásodott berendezés ontja (időszakosan)a vizet. Például mosógép,mosogatógép,konyhamalac....stb. A fázisfeszültség juthatna fel a zuhanyvízen keresztül a vízvezeték hálózatba. Bizonyítva ezt, a kérdező állítja hogy amíg nem folyik le a vize addig nem ráz,utána mindig. Feltételezhetően amíg nem kerül újra száraz állapotba.
Nem szeretném mellékvágányra terelni a jelenséget, mert ennek az esélye gyakorlatilag nulla.
Eleve kell egy hibás gép ami egyébként zavartalanul működik,és nincs a védőföldelésbe kötve.
A linkelt cikket továbbolvasva felmerül a kérdés hogy a vizet földelni kell-e vagy egyáltalán milyen anyagnak minősül.
Arra is kíváncsi lennék hogy a fotón szereplő csőszakasz valóban megvédene egy esetlegesen a fentebb vázolt módon feszültség alá került vizet, a földelés felé 100%-ban levezetni. (Nem a vizet magát hanem annak potenciálját)