Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73149

Egyelore fogalmad sincs, mi okozza a hibat csak van egy fazisvezetod amivel osszefugg. Ha a tobbieknek van igaza akik szerint valamelyik lakasban van a hiba akkor jo sok penzert nem csinalsz semmit mert meg fog a hiba maradni. 

Előzmény: taormina001 (73148)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73148

Ezt nem értem.

Hogyan tudna maradni?

És hogyan gondolnád "behatárolni"? Azért akarnám kiváltani, mert ö okozza a hibát.

Előzmény: C20NE (73130)
tfe_tng Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73147

Nalam 3x16A van megfeleloen elosztva, ezen log a fozolap, suto, mosogep, mosogatogep stb. Egyenlore meg nem volt pelda ra hogy lecsapta volna a kismegszakitot tularam miatt pedig elegge intenziven hasznaljuk a konyhat meg a mosogepet...

Előzmény: wolfman} (73132)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.01.05 0 0 73146

"+ egy hibabejelentést tennék a szolgáltatóhoz valamiképpen, hátha kikapcsolják úgy egyetemlegesen"

 

Ha jól emlékszem maximum 30 voltot lehet mérni (gondolom ezt is csak nagy belső ellenállású műszerrel), ráadásul a jelenség csak időszakos. Attól tartok, hogy egy ilyen "veszélyforrás" bejelentésére még nem fog szirénázva kivonulni a katasztrófavédelem.

Előzmény: Törölt nick (73133)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73145

Szia

As Elmu-Demasz teruleten bevezettek januarral, hogy csak FAM vizsgas reges bonthat zaropecsetet?

Nalunk az eon teruleten juliusig kaptunk halasztast.

Előzmény: Peter atyuska (73136)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 73144

Latom ertetlen vagy,de ezen nem csodalkozom.

Eleg csak a "szakmai" hozzaszollasaidat csokorba gyujteni. Elegge ciki Rad nezve.

A mondandom Tao-nak szolt,nem pedig egy tahonak.

Az a baj, hogy nem tudsz ertelmezo olvasast vegezni,es ezt is egy videki suttyo mondja meg Neked, elege ciki Rad nezve.

De lassan irom hatha felfogod,de ebben annyira nem vagyok biztos mint abban,hogy Tao-nak a hibajat megszuntessuk.

Egy hetig Pesten leszek,ez alkalmat adhat arra hogy lassam a helyszint,beszelhessek az exvillanyszerelovel, a hazmesterrel es vegul Tao-val.

Ha lesz egyezseg,tenyerbekopve kezfogas akkor rovididonbelul a velemegyutt legalisan dolgozo, szakmailag kepzet es gyakorlot kollegakkal fel jovunk Pestre es elvegezzuk a szerzodesbe foglalt munkat.

Megertetted vagy rajzoljam le szinesbe?

Előzmény: King_of_Giants (73137)
még1MbR Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73143

Ó, az még olcsó is, hiszen 1db mérőd van. Nekem 22e-ről indul a nappali és vezérelt mérők valamint a vezérelt kapcsolóegység szentháromsága miatt :)

Előzmény: wolfman} (73142)
wolfman} Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73142

A mérő előtti szakasz olyan 50 cm körül van, a társasházban az ötödikig egy elosztódobozba feljön a delej. Nem hiszem, hogy ettől lenne ilyen jelentős a költség. Az mondjuk zavar kicsit, hogy csak ez a doboz úgy 10-11 ezret dob a költségeken úgy, hogy egyébként a villanyóra a lépcsőházban, egy zárt szekrényben van a két másik szomszédénak a társaságában...

Előzmény: még1MbR (73139)
wolfman} Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73141

Igen, ez a kérdésem, hogy ez szabvány, vagy lehúzás? Nem tűnt annak, mert akiket megkérdeztem, nem ismerik egymást, de valaki mégis beleültette a bogarat a fülembe, és megmondom őszintén, nem értek hozzá annyira, hogy el tudjam dönteni, megúszható-e.

 

Ha nem, akkor le kell nyelnem a békát, nincs mese...

Előzmény: Peter atyuska (73136)
ötfelezős Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73140

Mint valamelyik 72000 számú hozzászólásomban már vázoltam a törvényt, a szolgáltatónak nem kötelessége kikapcsolni, bár joga van rá. Elképzelhetetlen, hogy ebbe a belső ügybe beleavatkozzon, már csak azért is, mert anélkül, hogy igazolná, pláne nem tenne semmit, és, mint tudjuk, a hiba nem mindig áll fenn, hiszen ez a fő oka annak, hogy nem lehet kinyomozni kapcsolgatásokkal.

Előzmény: Törölt nick (73133)
még1MbR Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73139

Valószínűleg a mérő előtti szakasz is cserére szorul, az szokta megdobni az árat jelentősen.

Nekem is most akarták kicserélni a ház és a mérő között, 26m, 50eFt...

Vissza is mondtam, nekem nem ér meg szaros 7A (25-->32A) plusz 100 ezreket. Majd nem megy egyszerre több gép, megoldjuk.

Előzmény: wolfman} (73132)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 73138

"De miért nem vállalod be te?"

 

1.Ez méretlen hálózat, nem vagyok regszerelő.

 

2.És már mindeki a jogi f@szkorbácsot lengeti.

 

3.Én meg előre tudom, miből mi következik...

 

Ha ott kikapcsolnak, nem az lesz, ahogy taormina elképzeli, hogy kilógatják a valami "kerülő" drótot falon kívül(LOLOL), bejön az elmű feliratos kékruhás a lakásba, elismerően csillogó szemmel mosolyogva bólogat, esetleg lezuhanyzik(LOLOL), és igennnn, már nem ráz a padló, nagyon jó, csodálatos, vissza is kapcsoljuk, köszönjük a bejelentést.

Mert ő valami ilyet álmodik. Ez esetleg 25-30éve lett volna valahogy, (hasonlóan:)).

 

Hanem  most az elmű mikor is kapcsol vissza, ha egyszer életveszély miatt kpl. házat tényleg lekötött?

 

Igen, a TELJES szabványosítás, és addig nincs áram. És PONT.

Minden mérő kihelyezés, szabványos mérőhely mindekinek, kötelezően, teljes új elektromos terv, teljes új vezetékezés, jóváhagyatva, stb...olyan...10-15 millió...alaphangon.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (73133)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73137

Eleg szanalmas amit irosgatnak itt Neked az onjelolt "villanyszerelok""

 

Köszönjük Emese!

Majd te a suli után este megoldod? Esetleg már tudod is a hiba okát?

Előzmény: Tízenhármaska (73134)
Peter atyuska Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73136

Milyen a vezeték? Ha alu 6 os max 20A ig mehet, e felett vezeték csere és szabványos doboz. Nem tudod megúszni papír kell vidéki sem lesz olcsóbb főleg ha nem fogják átvenni.

Előzmény: wolfman} (73132)
Lassu Viz Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73135

Hívd meg zuhanyozni! Ha túléli biztosan megértőbb lesz. Ha meg nem, hát akkor se fog tovább kiabálni... :)

Előzmény: taormina001 (73109)
Tízenhármaska Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 73134

Szia 

 

Te jo eg,lassan 6 honapja szenvedsz.

Eleg szanalmas amit irosgatnak itt Neked az onjelolt "villanyszerelok"

Egyedul Gergely irasa hiteles.

Ennek a kaosznak Te is eloidezoje vagy.Sajnos.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140643468&t=9007165

 

En jovo heten Pesten leszek egy hetig,igaz napkozben suliban leszek.

De egyeztethetunk.

Videki vagyok,pontosabban Szabolcsi, meg pontosabban Mateszalka mellol.

Szoval nem lenne olcso szamodra.

Szerzodes es szamlaadas alap.

Előzmény: taormina001 (73120)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73133

Na azt pont nem olvastam, hogy elköszönőben a szaki.

 

De miért nem vállalod be te?

 

Taormina helyében a lakógyűlést és a közös képviselőt baszogatnám sürgősen és kitartóan + egy hibabejelentést tennék a szolgáltatóhoz valamiképpen, hátha kikapcsolják úgy egyetemlegesen, vagy csak megemlítik a körletnek és komolyan veszi a kiabálós szomszéd is. De ehhez szolgáltatós manusz kéne, Taorminának nem fognak hinni, mert hát ugye, ki más ha nem ő a bűnbak. Mer minek ugrál, "jóvanazúgyleszarvabmegeddigisműködöttnemhaltbelesenki".

 

Szerintem 1-2 nap alatt meg lenne a hiba oka kijavítva, ha valaki nyugisan, mindenhez hozzáférhetően végig tudna mérni, de nem meló után félhomályban, hanem reggel 8-tól hozzákezdve. Meglenne minden drótvég, vagy minimum lenne róla papír, hogy életveszélyes. :) De legalábbis valakit lehet rugdosni, ha Mari néni meghal áramütésben. Ó igen, és fizetni csak akkor és annak aki ad egy papírt amin vagy a hiba okát elhárította, vagy megírta, hogy életveszélyes. :)

Előzmény: Törölt nick (73131)
wolfman} Creative Commons License 2017.01.04 -1 0 73132

Sziasztok!

 

Kis segítséget kérnék. Történt ugyanis, hogy villanytűzhely (pontosan villanysütő) beszerzésére adtuk a fejünket. Namost ehhez a lakásba bejövő 16A-s megszakító kevés lesz, ha azt veszem, hogy ez mellé még egy mosogatógép, meg a szokásos mosógép-mikró-porszívó-stb. Plusz a jövőre gondolva úgy építtetném ki a rendszert, hogy esetleg villanytűzhely (tehát főzőlap) is beépíthető legyen.

 

Odáig már eljutottam, hogy az ELMŰ 32A-ig biztosítja az új megszakítót (milyen rendesek, egy 300-1300 forintos eszköz), plusz felszámol a műveletért egy 7550.- Ft-os díjat. Eddig rendben is van, lenyeli az ember, nem cserél automatát minden héten kétszer....

 

A kacifánt ott kerül a műveletbe, hogy ezt csak szerződéses villanyszerelők végezhetik, hiszen csak ők távolíthatják el a plombát szabályosan. A hasba akasztás ezután jön, ugyanis eddig az összes megkérdezett szerelő azt mondta (még az is, aki láttat a tetthelyet), hogy az amúgy digitális mérőórát az új megszakítóval együtt egy kettős plombálásra alkalmas dobozba KELL tenni, ha nincs ilyen, akkor ki kell építeni, plusz alumínium helyett réz kábeleket kell alkalmazni.

 

Summa sumarum az eddig megkérdezett szerződéses szerelők mindegyike (egy kivételével, akitől még árajánlatot várok) azt mondta, hogy ezt a műveletet a megszakító cseréjétől a lakásig olyan 80-120 ezerből (de inkább 100-120-ból) tudná megoldani, amiből csak ez a doboz több, mint tízezer.

 

Reális ez az árfekvés?

 

A lakás maga egy, a 80-as évek elején épült panelház legfelső emeletén van, a mérőóra a lakáson kívül külön (fém) szekrényben van, az óra és a lakás biztosítéktáblája között pedig maximum 5 méter távolság van...

 

Szóval tényleg kötelező az ilyen jellegű belenyúlásoknál egy átlátszó doboz megvásároltatása és felszerelése az összes költségeivel, vagy ha vidékről hozok egy ugyancsak (ELMÚ-ÉMÁSZ) szerződéses szerelőt, és ő kicseréli a megszakítót, de nem építi ki a Szent Dobozt, akkor azt az ELMŰ ugyanúgy elfogadja?

 

Köszönöm a segítséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73131

"és ismét tanúja lehettünk neki, hogy miért nincs kedve ebbe még mélyebben belebonyolodni..."

 

"nincs kedve" = nem ért hozzá

 

Esetleg neked meg fizetni nem lesz kedved.

 

https://youtu.be/bPihLYNVQDk?t=233

 

Igy lehet -legegyszerűbben- megmondani egy vezetékről, fázis vagy sem. Ez a dolog még a nyugdíjas marinéninek is megy, odaérint, sípol.

Szoval aki erre hivatkozik, hogy mi a drót szine és ő "nem tudja mi lehet benne", az olyan mint a pék, aki nem látott még péklapátot. Kb.

 

 

Amit tudni vélünk:

 

1. csak a főelosztóban valamelyik fázis lekapcsolásával tünik el a feszültség a padlóból.

2. A megszakítót a lakásban lecsapva nem tűnik el, tehát -vélhetően, de nem biztosan!- nem a lakás mért hálózata juttat oda feszültséget

3. De a ház hálózatából kerül oda

4. Nem szomszédos lakótól kerül oda, bár ez nem tudom mennyire lett megvizsgálva, zavaros

5. A lakás földszinten van, márpedig egy házban a belső, mérőköz menő, még méretlen vezeték (pláne ha pince sincsen) semmi okból nem lehetne a talajban egy lakás alatt.

6. HA a probléma a falban futó szabályos vezetékből származik (tegyük fel) a vezetéknek a fal külső oldalán kellene lenni. Viszont, ha teljesen hibás a szigetelése sem rázhatna tőle bent a lakás, mert a száraz tégla, vakolat stb ehhez túl jó szigetelő

7. Ha a fal át lenne ázva(?) akár a zuhanytól, akár a vízcsőtől, akár talajvíztől, bármitől, és ettől mégis odavezetné a máretlen vezetékből az áramot, az azért látszana (folt).

 

Az, hogy megvan a főelosztóban a vezeték, csak nagyon kis "eremény" kb azt lehet ezáltal tudni, nem az elmű ház alatt húzódó földkábele, vagy mittudomén a troli, a 4es 6os villamos, a fél km mélyen levő metro (LOL) vagy hasonló teljesen külső hiba miatt van probléma.

 

Önmagában az ,hogy egy vezeték vége megvan valahol, az semmit nem jelent, a vezetéknek egy másik "vége" megvan a körzeti trafón, ha ott lekötöm akkor is elmúlik a baj, és elláthat ez a fázis kéttucat lakást abban a házban.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: taormina001 (73121)
C20NE Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73130

Nem biztos, hogy megoldás! A hiba helyét kellene behatárolni, mert ha kiváltod és a hiba marad, jogosan fognak csúnyán nézni a szomszédok!

 

 

Előzmény: taormina001 (73126)
SZ-B50 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73129

Én még tartom magam a régi tippemhez, szerintem egyik szomszédod bojlerje testzárlatos és védőszála szakadt (letört vagy lerohadt) és az áram a te EPH don szeretne visszajutni a hálózatba.

 

Előzmény: taormina001 (73127)
peterch Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73128

Ha a kozosseg belemegy, az is egy megoldas.  Tedd azt!  Jovobenezve akkor mar csak a falnedvesedes marad mint problema.

Előzmény: taormina001 (73126)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73127

Márpedig nincs.

Előzmény: C20NE (73114)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73126

Pince nincsen, és én ezt a megoldást reménytelen barbárságnak látom ahhoz képest, hogy a hibás vezeték másik vége már biztosan megvan, és csak egy darab kábelt kellene kiváltani, a falban levöt meg hagyni, ahol van.

Előzmény: peterch (73113)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73125

én is így látom!

Előzmény: C20NE (73112)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73124

Nem jól értetted; többek közt az is rajta van.

Én mindenképp azt tenném, hogy az utolsó ponton, ahol még tetten érhetö az az L3-as fázisvezetö, ott elvágnám, és onnantól kezdve a lépcsöház falán egy elegáns, diszkrét sínben vezetve új kábelt húznék az ilymódon áram nélkül maradt lakásokig, onnan pedig a szokott módon becsatlakoznék a meglevö házi áramkörökbe.

Szól ez ellen valami?

Előzmény: peterch (73110)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73123

Simán lehet a lakás komplett fordítvakötve, vagy akármi.

Innentől meg kaphat mégis bentről fázist a padló, stb...

 

Erre hogyan lehet fényt deríteni?

Előzmény: Törölt nick (73116)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73122

A dobozban levö kék vezetékek úgy láttam, eléggé hozzáférhetök és szétválaszthatók, de ez a doboz csak néhány méterre van a kapunál levö föelosztótól, és szerintem nem sokat nyernénk vele, ha ott meg is találnánk újra azt az L3 fázisvezetöt, amit a kapunál már azonosítottunk, mint a hiba okozóját.

Előzmény: 0l0 (73118)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73121

Az a "nemfeladó szerelő" nemrég még állítólag "elköszönt" és "számlát állított ki".

 

Ez sajnos még mindig fönnáll, és nem tudom hogy bújhatnék ki alóla, hiszen ma ugye ismét kiszállt...

...és ismét tanúja lehettünk neki, hogy miért nincs kedve ebbe még mélyebben belebonyolodni...

Előzmény: Törölt nick (73119)
taormina001 Creative Commons License 2017.01.04 0 0 73120

Akit az, hogy mi a vezeték színe(!) zavarbahoz....

 

ez jutott. A munka meg továbbra is kiadó, ha tudtok ennél fölkészültebb jelöltet.

Előzmény: Törölt nick (73119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!