Keresés

Részletes keresés

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.17 -1 0 215135

Szoval a megoldas:

 

Miert is kell megoldas? Kell.

 

A pszihologiai modszer:  szoval, hat , ize. Gondolnam en: hogy a Bartus Laszlo, es Fesz van.

Es meg mindig fesz van.  Gondolom a Bartus Laszlon dolgoztak a pszihologusok aztan ennyi sikerult 

a pszihologusoknak.  A Bartus irt egy konyvet amivel teljesen ellene helyezkedik az NSnek, es

veglegesen felegette a hidat vissza.  Tehat, ez megoldas arra, hogy a Bartus nem megy vissza a HGYbe,

mert tobbe nem fogadjak vissza.  Es hogy a Bartus ezt az o sajat cselekedetevel idezte elo.

 

Gondolom a pszihologusnak meg volt hatarozva a cel: kiszedni a Bartust a HGYbol ugy hogy ne menjen oda

vissza.  Ez meg is valosult.

 

De a Bartus meg mindig cikkeket ir a HGYrol es NSrol Amerikban magyarul.

 

Egy bizonyos fajta vallas karosodasrol beszehetunk, ami a HGY es NS befolyasa megszunt, de meg midndig

ezzel foglalkozik. 

 

Nekem az lenne a szimpatikusabb megoldas, hogy:  (fantazialas) : elment Amerikaba, megtanult angolul,

es angol nyelven ir cikkeket teljesen mas temakrol, es mar nem is emlekszik se HGYre, se NSre.

zsivany5 Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215134

Szia vfo;

 

Sajnalom, hogy ez tortent veled.

Hat igen, a 3 ev, most mar jobban ertheto.

 

Erdekes lenne reszleteket is tudni, inkabb csak a viselkedesi jelleg megfigyelese erdekeben.

 

Ez a 3 eves keses, is egy viselkedesi reszlet.  Mi volt a kanadai szemellyel?

 

Előzmény: vfo (215129)
hegefeco Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215133

Több mint 170 ezer szavazat érkezett. Ami azért elképesztő, mert mindenki csak egyszer adhatta le a voksát, így ez azt jelenti, hogy 170 ezer magyar ember szavazott.Sváby András a műsor alatt elmondta, többször próbálták meghekkelni az eredményt - még külföldi szerverekről is igyekezték befolyásolni a szavazást-, de az ATV rendszere jól vizsgázott, így a végeredmény valós számokat takar.https://sztarklikk.hu/kozelet/kiderult-hogy-a-magyarok-kozel-ketharmada-is-megszavazna-asargentini-jelentest/342310

Előzmény: bujar (215132)
bujar Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215132

Meglepő ez az eredmény, mert a szavazás lezárása előtt  néhány órával a H.Gy. és a Fidelitas (külön-külön) nagy mozgósításba kezdett a NEM-ek mellett.

Úgy látszik az ATV kikerült a kontroll alól, egy kicsit önjáróvá vált.

 

Morvay Péter megosztott egy bejegyzést.Tegnap, 20:41 ˇ 

Szavaztál már? Én igen :)

Előzmény: hegefeco (215130)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215131

az atv nézőinek szerintem csak pár %-a hites...

Előzmény: hegefeco (215130)
hegefeco Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215130

170 ezer szavazó 63-37% igen- nem


"Aki bármiféle szimpátiát érzett a sargentini jelentés felé, hogy ez jogos volt, és ezt meg kellett szavazni, ajánlom nekik keresztény létükre, hogy tartsanak bűnbánatot, ez nem bibliai dolog..." 47:15-től 

"mindenki igazodott a vezetőjéhez, pásztorához, olyan nincs, nem volt, hogy egy juh egy hívő homlokegyenest más dolgokat kezd mondani gondolni egy fontos kérdésben mint amit a pásztor  képvisel, ez egész egyszerűen lázadás attól a keresztény embertől."https://www.youtube.com/watch?v=Bxa6gxIVM2E
(Kötő István)

Mint a mellékelt kép is mutatja, a hites tesók fellázadtak, és nem bűnbánatot tartanak

  https://atv.duelbox.com/heti-naplo

vfo Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215129

Annyival egészítem ki a dolgot, hogy akkor már több mint 3 éve otthagytam a hágyét.

Előzmény: zsivany5 (215128)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215128

Szia vfo.

 

En elhiszen meked hogy nem te voltal.  Nincs miert ketelkedjek. 

Szerintem te igazat mondasz.

 

Koszonom szepen a valaszt.

Tisztelettel;

Előzmény: vfo (215114)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215127

A trukk nem ott van, hogy tenylegesen mit mond az iras, es hogyan lehet azt ertelmezni,

hanem ott van, hogy hogyan kepzeled te azt hogy ellenkezel o vele.  Ez a Fesz van.

 

A tovabbi problema onnan jon, ha elnezed neki ezt a felrebeszelest, akkor egyre ujabb es

ujabb, tobb es tobb felrebeszelessel jon elo.  Ez a stresszgyar.

Előzmény: ferrreee (215124)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215126

ez is egy álláspont meg az enyém is.

 

Nem tudom mi a probléma mivel 1351 milyen jó év volt. Nagy Lajos magyar király (ur. 1342-1382) akkor nyitotta meg az első 4ds mozit és közvetlen mellette az első McDonalds is megnyitásra került. Egy hawerom aszonta hogy Magyar Idők sokkal viccesebb. 

De attól, hogy a Hircsárda vicces attól még valóságosan valódi nekem, pont mint a szőke hajam. Eredeti és nagyon komolyan.

Előzmény: hegefeco (215125)
hegefeco Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215125

Gondolom nem zavar, hogy ez egy hírcsárda cikk, ennyi erővel inkább a Waterford whisper-t ajánlom, ott jóval többet hülyéskednek.
A hírcsárda nem állít mást magáról, mint álhírportál, alapítva 1351


Előzmény: Szőke-Herceg (215117)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.16 0 2 215124

Volt itt szó arról, hogy ki mitől félt a HGY-ben. Nos, elmesélek egy történetet. Fontos, hogy nem a HGY-t akarom ezzel bántani, sem azokat akikről a történet szól. Én testvéreimnek tartom őket (bár azt nem hiszem, hogy ők engem annak).

 

Kb 20 éve még a HGY tagja voltam, egy kis vidéki városban. Akkoriban még volt házicsoport. A vezető erről az Igéről beszélt a házicsoportban:

"Máté 10:28 És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában."

És miután felolvasta, kijelentette: ez a Sátán(!!!). Én, mint kezdő hívő, aki már valamennyire ismertem a Bibliát, tudtam hogy ez nem a Sátán, hanem Isten, és itt az istenfélelemről van szó. Csak néztem ki a fejemből, hogy hogy mondhatott ilyet... Aztán vége lett a házicsoportnak, és ezzel a vezetővel mentünk hazafelé, meg ott volt velünk még egy másik "kezdő hívő" is (bár asszem nálam pár évvel előbb tért meg). Ekkorra valahogy összeszedtem a bátorságomat, és mondtam ennek a vezetőnek hogy az ott abban az Igében bizony nem a Sátán hanem Isten. Az másik "kezdő hívő" srác is bólogatott, hogy egyetért velem.

Sajnos arra már nem emlékszem hogy folytatódott a beszélgetés itt, pedig jó lenne. De igazából eléggé össze voltam zavarodva, hogy hogyan taníthatja egy vezető azt, hogy féljünk a Sátántól... Hála Istennek, én már akkor meg voltam győződve róla, hogy itt az istenfélelemről beszél Jézus. És hogy Ő sosem tanított olyat, hogy a Sátántól féljünk...

ferrreee Creative Commons License 2018.09.16 0 2 215123

biztos ezt is kimagyarázzák valahogy... hogy annak idején nem olyan szervezetre gondoltak, és most meg nem úgy értik a szervezetet... tehát megint mindenben igazuk van... :/

Előzmény: Törölt nick (215122)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 0 2 215122

"Sándor azt mondta tegnap, a vége felé, hogy el kell köteleződnie minden hívőnek egy szervezet felé, mert enélkül nem lehet megmaradni, amikor jönnek a különböző viharok... a szervezet védelmet ad..."

A vihar ellen az ad védelmet, ha valaki kősziklára építette a házát. Olyan alapja van, ami arra kijelentésre alapul, amit Péter kapott. 

Mt 16:16 Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia.
Mt 16:17 És felelvén Jézus, monda néki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg néked, hanem az én mennyei Atyám.

 

Sajnos sok gyülekezetben azzal intézik el a megtérést, hogy elmondanak egy "megtérő imát".

Azonban kijelentés nélkül ez semmit nem ér.

Így van ez a hgy.-ben is, előre hívnak, elmondatják a megtérő imát és utána biztosítják az érintetteket, hogy üdvösségük van. Azután begyűjtik az adatokat, személyes információkat és elkezdődik a szervezetbe való beépítés.

 

A probléma az, hogy ha valakinek nincs személyes kijelentése a Krisztusról, akkor hiába mond el bármilyen imát, vagy mintaszöveget. Ettől nem fog újjászületni!

 

A másik probléma az, hogy a Mennyben az eredeti lázadás, amit sátán elkövetett, az a szerveződéssel kezdődött. 

Először el kellett kezdenie szervezkedni, (Isten nélkül)  és ennek alapján maga mellé állítani az angyalok egy részét.

 

Megnézhetjük Uzza esetét is, amikor test szerint akarta segíteni a Frigyládát. 

 

Krisztus Egyháza sosem emberi szervezkedésből épül fel, hanem a Szentszellem által. 

A szervezetek soha nem Istentől vannak, hanem emberi okoskodásokból, és érdekekből. A felekezetek csak egy emberi (ördögi) találmány.

 

A másik dolog pedig az, hogy valaki mutasson már egy Igét arról, hogy jön az ébredés!

Hol olvasunk az Igében ébredésről? ( a kitöltöm a Szellemem minden testre, az nem erről szól) Mielőtt valaki ezzel jönne.

Az Evangélium hirdetése minden nemzet számára nem ezt jelenti.

 

Végül annyit, hogy személyesen hallottam anno Sándortól, hogy " Amíg én vagyok, addig sosem válunk felekezetté!"

 

Gondolom puntooo majd megmagyarázza, feltéve ha akarja, vagy képes rá.

 

Igéket azért nem írtam, mert aki bibliaolvasó és Krisztust követő, az ismeri a hivatkozásokat. Legalábbis remélem.

 

 

Előzmény: friss szél (215111)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215121

vagyis ha jól értem úgy érted te is, hogy mások is most mennek. Jó sokan leszünk, szegény tanár.

Előzmény: friss szél (215119)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215120

hogy érted, hogy nem gúnyolódtál? ezt megerősítenéd valahol valamikor? Doktor Kotász úton van de lehet nem is fog ideérni semmikor. NS jól érzete a szellemében, nehezen alszok egy jóideje ez egy csoda hogy NS érzi olyan messziről. NS tud telefonosan démont űzni? Mer emeltdijasan csinálhatna ilyet is. Az ATV-n mér nincs ilyen távgyógyító megmondó telejósda műsor?

 

https://www.youtube.com/watch?v=WbQ0Kt2_k8I

Előzmény: friss szél (215110)
friss szél Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215119

 

:D

 

Előzmény: Szőke-Herceg (215118)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215118

"többeknek álmatlan, zaklatott éjszakái voltak"

Húúúúde igaza van a Sándornak. Mások is mo$t mennek tanfolyamra? Tépem magamm mijatta éjszakánként mi lesz hogy lesz, őrrrjítő stressz, előtte meg az hogy meghozni döntést hogy biztos ezt akarom ez kell nekem meg ilyenek. ez is akkor démon lenne? hogy jön ki belőlem? Szellemirtóknak megváltozott a telefonszáma segíccsetek

Előzmény: friss szél (215100)
Szőke-Herceg Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215117

A brüsszeli zsoldosok mijatt van.  Dopeman jelent a jelentésről az ATV-n.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mI4cpOuZ1T4

 

gyere a Felházba jó zene meg kaja van.

 

van egy cikk és abban idézik Németh S Szilárdot. nÉZZE MEG mindenki a cikket, én sejtettem hogy ez lesz.

http://hircsarda.hu/2018/08/01/orban-gaspar-valthatja-a-hit-gyulekezetet-az-atv-n/

 

Előzmény: puntooo (215101)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215116

érdekes hogy bedobja valaki hogy nincs máshol ébredés csak a hgy-ben, és simán beveszi mindenki...

vfo Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215115

"http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149004748&t=9103733"

"Pelikán elvtárs, az a gyanús, ami nem gyanús"

vfo Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215114

"vfo!  Tenyleg nem te voltal?"

 

Nem. Ez egy ún. koncepciós ügy volt, mert nem volt rá semmi bizonyítékuk, egyetlen fickó kivételével, aki amúgy Kanadában lakott.

Előzmény: zsivany5 (215063)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215113

Érdekes kérdés. Ha visszatekintünk az egyháztörténelemre, akkor kizárólag csak ugyanezt látjuk. Lett egy szervezet, ami az Igazságot kereste. Aztán amikor megtalálta, akkor annyira ragaszkodott hozzá, hogy az Igazság többi része már nem érdekelte és aki tovább akart lépni azt elüldözte. Én is emlékszem olyan időre, amikor a HGY az ébredés zászlóshajója volt kishazánkban. Amikor az Igazság fontosabb volt, mint a szervezet. Emlékszem olyan időre, amikor az Ajándék megfenyegette a lelkészképzős hallgatókat, hogyha nem dolgoznak rendesen, akkor bezárja az egész Lelkészképzőt. Akkor még fontosabb volt neki az Igazság, mint a létrehozott szervezet. Amikor még nem az volt a dicsekvés tárgya, hogy "negyedik legnagyobb" (jelenleg inkább ötödik). 
Miért nem látunk HGYtől független ébredéseket? Nem tudom. Most egy kis intermezzo van, sosem úgy volt hogy stafétabotot adtak át egymásnak az ébredések. Egyébként is szervezetek csak a keretet adják az ébredésnek. Magát a munkát mindig is emberek végezték.

 

b

Előzmény: puntooo (215101)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2018.09.16 0 3 215112

... MÁR a vég kezdete. Itt már nem ébredések, hanem megkeményedések lesznek az ítéletre fenntartva. -kemény beszéd ez, erre így még nem gondoltam. De igaznak tűnik. Az Úr irgalmazzon nekünk.

 

b

Előzmény: selay (215104)
friss szél Creative Commons License 2018.09.16 0 2 215111

Ébredés?

Ha csakugyan az lenne, akkor már minimum fél Magyarországnk újjá kellett volna születni ennyi év alatt! De nem ez van, hanem azt látni, hogy a hgylik, vidékszerte alig növekednek, nem nőtték még ki a sok évvel ezelőtt épült gyülekezeti házaikat... akkor hol van a sok felébredt ember??

 

Sándor azt mondta tegnap, a vége felé, hogy el kell köteleződnie minden hívőnek egy szervezet felé, mert enélkül nem lehet megmaradni, amikor jönnek a különböző viharok... a szervezet védelmet ad... na persze, most is védi a tagokat, szorgalmasan megy a pásztor, keresi az elveszettet, bekötözi, vállára veszi, ápolgatja, etetgeti..... szájjal! romboló "imákkal", amibe majd belegebednek a védelmezettek!

 

 

Előzmény: puntooo (215106)
friss szél Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215110

Nem gúnyolódtam, ne túlozz...

 

A pásztorok, szolgálók beszámolót tartanak felfelé, ezt tudjuk.

Ezért megmosolyognivaló, hogy "érzem a szellememben"...

 

Előzmény: puntooo (215101)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215109

Szia köszi ez nagyon jo. Hát nekem azt mondták hogy a templom max pár hónapon belül fog arannyá változni, meg azt is hogy a jelenésekbeli invázio az 3 év múlva jön. Ezt csak úgy mondták, nem számitottam rá, de minden igazi kijelentés megközelitöleg ilyen. Az egy szélsöségesen nagy világ és tartalmát, mélységeit senki sem látja, és ez néha elöhoz egy dolgot a végtelenböl hogy megvilágitson valamit, igy valaki elnyerje az igazi meditációt, vagyis Jézust. Meg most vissza kell vonulni, és ott szenvedni, tisztulni, keresni az ujat ilyenkor. Remélem be fog válni, azt mondták ha beválna akkor arannyá változna a templom, miértnek meg azt mondták megkapom mert most én vagyok az egyetlen aki foglalkozik vele. Sokat kell érte tenni, de kértem erőt hogy sikerüljön, hát meg sokmindent. Úgy gondolom hogy ott lesz pénz is, márpedig sok. És szivből remélem hogy létezik, még ha aztán el is tünik, mindig visszajön, és egyre közelebb kerülni hozzá, de nem tudni mi az, tartalom a neve.. remélem ez az utolso is, és tényleg vége, mert különben elég rossz lesz most..

Előzmény: puntooo (215107)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.16 0 1 215108

 miért nem látunk egyértelmű , HGy-től független/azt tagadó ébredést Magyarországon??? 

 

Mert mindenki szarik ratok.  Ti csak a szornyu elrettento pelda vagytok.

Előzmény: puntooo (215101)
puntooo Creative Commons License 2018.09.16 0 0 215107

Ezt annyira bírom!! :-)

Egy pásztorlási nap végén, érzi szellemében, hogy többeknek álmatlan, zaklatott éjszakái voltak

Lehet űzni...

Csak egyetlen egyszer próbáld elfogultság nélkül olvasni azt, amit Te gúnyolódásnak  hívsz, pedig semmi más, mint a hazugságok leleplezése: mi tényeket írunk, minden gúnyos felhang nélkül,

 

Egy gyülekezeti szolgáló egy személyes pásztorlási nap tapasztalatairól beszélt. Ha ezt súlyos váddal-hazugságnak véleményezitek-akkor még egy tisztességes világi jogrend alapján is illik bizonyítani a vádat.

-Tehát miben nem mondott igazat NS, amikor a pásztorlási nap tapasztalatairól beszélt? 

 

A HGy-nek nincsenek bűnei! Az egy világgal -  bérért! - szövetkező felekezet. 

 

Pont. Egyéb ok, motiváció elvből kizárva....

 

1. Isten előtt MINDEN nyilvánvaló! Nincs "ha"...

2. Az , hogy Ő mindent tud és lát, előtte minden nyilvánvaló, nem jelenti, hogy mi tudhatnánk arról, hogy Isten mit miért cselekszik, vagy éppen nem teszi. Mégis kinek képzelitek Ti magatokat, hogy Istennek számunkra közölt cselekedetein kívüli rendeléseinek miértjébe akartok betekintést nyerni? Kijelentést kicsoda vett?

 

Bocsi, ezt az egész állítást nem értem. Egyébként Pál több kijelentés-ajándékot felsorol. Ezek is ex-lexek Számodra -talán valami szélsőségesen értelmezett predestináció -elmélet bizonyítása kedvéért? -Kijelentést kicsoda vett?? Sokan. A Bibliában dokumentáltan is.

 

3. Személyes meggyőződésem az Ige alapján, hogy miután az egész világon hirdetve lett az evangélium,  ahol most élünk, az MÁR a vég kezdete.

Ez utóbbi önmagában valószínűleg igaz

De Jézus azt mondta: Isten országának EZ az evangéliuma fog hirdettetni. Ő valami oknál fogva szükségesnek látta jelekkel és csodákkal; gyógyulások és szabadulások tömegeivel; Isten erejének demonstrálásával hirdetni az evangéliumot. Az egész világnak szerinted hány százaléka találkozott már  azzal az evangéliummal, amit Jézus hirdetett?

Előzmény: selay (215104)
puntooo Creative Commons License 2018.09.16 -1 0 215106

Most aztán kapod majd az ívet rendesen,de ne félj.

 

"Borzasztóan nagy ívet" kapott. Nagy ív az a kérdés, hogy kapásból hogyan lehet tagadni NS kijelentését. (A cinizmust bizonnyal csak paranoiából éreztem bele....). Még nagyobb ív annak a felvetése, hogy hol van a "némethizmus" nélküli nagy ébredés?

Előzmény: Törölt nick (215103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!