Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215165

...folytatás:

Gazdag,áldott sikeres lesz,ha a hitgyülibe jár,és elfogadja a hitgyülis tanításokat.

 

De ha jár is,és ellenkezik a tanításokkal,és beüt valami probléma,akkor az csak is azért lehet,mert te nem tartotta be,a hitgyülis tanokat.

Ráadásul még lázadó is az illető.

Előzmény: Törölt nick (215163)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215164

Mire kellene alapozni? Ez a véleményem, nincs ebben semmi humbuk meg kijelentés meg ilyesmi, ezt gondolom, ez jár a fejemben. Amit tudni vélek azt a természetes értelem tapasztalataiból vélem tudni.

Előzmény: zsivany5 (215148)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215163

Isten Fia is manipulált,persze.

Csak Ő jó irányba terelte a hallgatóságot,egészen pontosan a Mennyei Atya szárnyai alá,aki Őt küldte.

Illetve ha N.S.-ort Isten Fia manipulálná,akkor N.S. sokkal,de sokkal többet manipulálna az Isten Fiával.

 

Így csak marad a misztikum,babona,mantrázás,varázslás...

Ezt hittem el én is ano.

 

 

Előzmény: ferrreee (215161)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215162

Ne keverd.

Előzmény: ferrreee (215161)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.18 -1 0 215161

értem, tehát szerinted jézus is manipulált, amikor arról beszélt, hogy attól féljetek, aki...

Előzmény: Törölt nick (215158)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215160

"Ez nagyon érdekes. Tehát sátán és angyalai valamint a védelmező angyalok a földnek azon a részén aktivizálják magukat ahol éppen éjszaka van. Így alkalmazkodnak a föld forgásához..." 

 

 

Persze, Sanyibácsi mindig szeretett misztikus dolgokról beszélni elámítani a hallgatóságot.

 

Remélem jól emlékszem,hogy amikor a folyondárban végetért a szerdai alkalom,akkor N.S. azt mondta,hogy jövőhéten szerdán a démonokról fog beszélni.

Hűha.

Mekkora agymosás,megfélemlítés,manipulálás,agyban turkálás!!!

Elmondja a démonokról,hogy hogyan kell félni,majd megmondja,hogy hogyan kell védekezni ellenük.

 

Jó reggelt kívánok kedves topiklakók!

Előzmény: llang-ilang (215159)
llang-ilang Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215159

"Éjszaka nagyon nagy a szellemi mozgás a természetfeletti világban ez a Szent Szellemre és a gonosz szellemekre is igaz."

 

 

Ez nagyon érdekes. Tehát sátán és angyalai valamint a védelmező angyalok a földnek azon a részén aktivizálják magukat ahol éppen éjszaka van. Így alkalmazkodnak a föld forgásához... 

 

Hmmm......hmmmmm....

Előzmény: hegefeco (215152)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215158

Elolvastam.

Az ilyen jellegű szervezetek tele vannak manipulálással,különben senki nem maradna.

Aztán persze,a megfélemlítés helyére befúrják a fejekbe a biztonság érzetet,de ez hamis biztonság érzet,de persze az oda járók ezt nem látják hisz egy dunyha van a szemükön,meg ugye a gondolkozás tiltva van.

Ez,ahhoz hasonló mint amikor egy terméket egy széles mosolyú hölgyel,vagy férfivel, reklámoznak.

Marketing fogás.

Előzmény: ferrreee (215157)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215157

kár hogy erre nem reagált senki, pedig fontos és tanulságos...

Előzmény: ferrreee (215124)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215156

Érdekes, én is pont erre jöttem rá életem során, azazhogy a világos, tiszta álmokra kell figyelni, amelyek megmaradnak rendesen a fejemben felébredés után is. Persze ezek se 100% hogy Istentől vannak, de nekem az eddigi életemben kb 5 álmom volt ami ilyen volt és Istentől való üzenetnek tartom őket.

 

Amit meg a mantrázásról ír: szomorú...

A többi meg zavaros... :(

Különösen ez a "jelenlét" dolog. Miért nem elég hogy Istennek ajánlom fel magam, miért Isten "jelenlétének". Zavaros dolgok ezek... Olyan mintha valami nagy új dolgot mondana, miközben csak szócsavarás... "Legyél velem" helyett "legyen velem a jelenléted"... jaj...

Előzmény: hegefeco (215152)
vfo Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215155

"Ha fáradt vagy és nem tudsz a saját szavaiddal imádkozni, mondd el a Miatyánkot 6x, így elfárad az elméd és biztos el tudsz majd aludni, Isten igéje jó altatószer""

 

 Mondjuk egy minőségi irodalom, nem valami horrorkönyv, 1/2 óra alatt garantáltan elaltat. De leghasznosabb az Írást olvasni. Nem biflázva, hanem értve.

Előzmény: hegefeco (215152)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215154

Off

Elmehetnénk megint bringázni,de most én fizetném a kávét,...stb.

On

Előzmény: minden_OK (215140)
friss szél Creative Commons License 2018.09.18 0 1 215153

:D

A Hgy-ben divat a mantrázás...

 

Előzmény: hegefeco (215152)
hegefeco Creative Commons License 2018.09.18 0 0 215152

Németh Sándor:

"Mikor alszol a külső embered, pszichéd pihen, de a szellemed akkor is élénk. A Szentlélektől jövő álom erővel jön és beleégeti az ember szellemébe az álmot, ha nem érted akkor is megmarad vizuális képben a szellemedben. Jegyezd meg: a homályos álmokkal ne foglalkozzál! Isten beszéde tiszta! Az álmokon keresztül is be tudnak kerülni az emberek okkultizmusba. Éjszaka nagyon nagy a szellemi mozgás a természetfeletti világban ez a Szent Szellemre és a gonosz szellemekre is igaz. 
Nagyon fontos, hogy Jézus vérének a védelme alatt legyünk egész éjszaka! Mikor szellemi vihar van menedéket kell keresni: a mi menedékünk az Úr Jézus Krisztus hatalmas Neve! Erős torony az Úr neve, oda menekül az igaz a veszedelem idején!
Mielőtt elaludnál az Isten Szellemének az Úrnak a jelenlétének ajánld fel magad! Ha fáradt vagy és nem tudsz a saját szavaiddal imádkozni, mondd el a Miatyánkot 6x, így elfárad az elméd és biztos el tudsz majd aludni, Isten igéje jó altatószer"

https://www.facebook.com/hitkoznapok/posts/503897350077414?hc_location=ufi


Melyik a hatásosabb altató? Két  üdvözlégy, vagy 6 miatyánk?

Beszélgettem a haverokkal, némelyek a napi kimerítő munka után Dávidra hivatkoznak:
Zso 4:8  (4:9) Békességben fekszem le és legott elaluszom; mert te, Uram, egyedül adsz nékem bátorságos lakozást. 

némelyek meg a hitvesi ágy melegére

Miatyánkra nem érkezett még tipp se, még senki se próbálta ki, se egyszer, se hatszor

friss szél Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215151

Szerintem egy biztos: aki újjászületett, akit Isten újjászült, az egész biztosan tudja, hogy ez megtörtént vele, és semmi, senki nem billentheti ki ebből a biztos tudatból, meggyőződésből.

 

Előzmény: ferrreee (215149)
friss szél Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215150

Nekem erről a szervezetesdiről ezek az Igék jutnak eszembe: Nimród és az ő nagy terve...

 

 

1Mózes 11:1. Mind az egész földnek pedig egy nyelve és egyféle beszéde vala.
  2. És lőn mikor kelet felől elindultak vala, Sineár földén egy síkságot találának és ott letelepedének.
  3. És mondának egymásnak: Jertek, vessünk téglát és égessük ki jól; és lőn nékik a tégla kő gyanánt, a szurok pedig ragasztó gyanánt.
  4. És mondának: Jertek, építsünk magunknak várost és tornyot, melynek teteje az eget érje, és szerezzünk magunknak nevet, hogy el ne széledjünk az egész földnek színén.
  5. Az Úr pedig leszálla, hogy lássa a várost és a tornyot, melyet építenek vala az emberek fiai.
  6. És monda az Úr: Ímé e nép egy, s az egésznek egy a nyelve, és munkájának ez a kezdete; és bizony semmi sem gátolja, hogy véghez ne vigyenek mindent, a mit elgondolnak magukban.
  7. Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvöket, hogy meg ne értsék egymás beszédét.
  8. És elszéleszté őket onnan az Úr az egész földnek színére; és megszűnének építeni a várost.
  9. Ezért nevezék annak nevét Bábelnek; mert ott zavará össze az Úr az egész föld nyelvét, és onnan széleszté el őket az Úr az egész földnek színére.

 

 

Előzmény: Törölt nick (215122)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215149

Ne fejeltsd, hogy a bemerítkezés is jelzi valamennyire, hogy azért az újjászületés egy fontos fordulópont. Értem amit írsz, hogy "le lett járatva" az újjászületés, szerintem is. Egyszerűen misztifikálva lett, mintha az élmény miatt lenne újjászületés, holott fordítva kéne lennie: az újjászületés, megtérés kéne hogy okozza az érzelmi élményt. (Ezzel nem azt mondom, hogy mindenképp látványos érzelmi megnyilvánulással kell járnia. Van aki nem mutat ki semmit, belül mégis nagyon megérinti, van aki meg nagyon kimutatja és csak látszat. Meg van fordítva is. Meg van mindenféle kombináció. :) A nagy gond az, ha sablonizálják, és valamilyen kombinációt várnak el mindenkitől.)

 

Előzmény: minden_OK (215145)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215148

minden-OK,

Ezeket a kijelenteseket mire alapozod?

Vagy csak ugy omlik beloled a profetalas, osz gondoltal leirod ide.

Előzmény: minden_OK (215144)
zsivany5 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215147

Talan most csak annyit tudok valaszolni, hogy ok ezt nem ellened csinaltak;

hanem ok ezt csak csinaltak.   Talaltak volna, es valoszinuleg talaltak es talalnak is mas celpontokat

a stresszgyar erdekeben.

Előzmény: vfo (215137)
hegefeco Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215146

Egy kis emlékeztető:"A rendőrségre a pártpolitika gyakorol befolyást, az állampolgárok gyülekezési jogát korlátozzák, az ellenzékieket megfélemlítik és eltávolítják őket az állami szférából. Egyebek mellett ezek a vádak is szerepelnek abban a nyilatkozatban, amelyet Orbán Viktor volt miniszterelnök kezdeményezésére fogadtak el a Nemzetközi Demokratikus Centrum vezetőségi ülésén.A legutóbbi parlamenti választások óta jelentősen romlott Magyarországon a polgári és politikai szabadságjogok helyzete - állapította meg az a nyilatkozat, amelyet ORBÁN VIKTOR KEZDEMÉNYEZÉSÉRE fogadtak el Lisszabonban a Nemzetközi Demokratikus Centrum (IDC) vezetőségi ülésén"https://index.hu/belfold/cent0611/#

Előzmény: hegefeco (215133)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215145

Én sokat kételkedtem az újjászületésemben, amíg valamiféle mágiának tartottam a dolgot, amint gondolom sokan. Olvasgattam a szuperszellemi emberek beszámolóját, hogy ilyen meg olyan élményeik voltak, belső meggyőződés stb... Hát szerintem nem valami szellemi élmény az újjászületés, hanem a hit tettekben való megnyilvánulása, a jóság, mértékletesség stb.... azaz a jó fokozatos kiformálódása az emberben, a többi humbuk.

Előzmény: ferrreee (215142)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215144

Ezen a földön szerintem nem fogunk minden igazságra eljutni, csak azokra amikre el kell jutnunk, hogy épphogy üdvözüljünk (alig tartatik meg az igaz ugye), a többi sajnos kétség, szomjúság, agónia, zsákutca stb... Isten irgalmasságból rejti el az igazságot, hogy ne essünk ítélet alá (boldog aki nem lát és hisz). A szuperszellemi keresztények "világosságban" vannak, még a Jelenéseket is magyarázzák, ami be van pecsételve állítólag, szerintem ítélet alatt is vannak, igazabbak lennének, ha beismernék, hogy sötétben vannak és ragaszkodnának ahhoz a kevés világossághoz, amink van. Az igazság nem öncélú szerintem, azaz valami nem lehet igaz ami nem jó, konkrétan hiába papol valaki az igazságról miközben a cselekedetei nem jók, akármekkora csodákat is tesz.

A szellemvilágban is hierarchia van, vannak "jobb" (Istenhez közelebb lévő) szellemek. A földön is így van. A felnőtt hívők között (ha vannak olyanok manapság egyáltalán) is vannak szellemileg teljesebbek (már nem ilyen paratudományokban, meg csűrésben csavarásban, hanem jóságban, önmérsékletben, szeretetben stb...), meg kevésbé teljesek. Nem lenne hülyeség ilyenek befolyását keresni, de én ilyen hívőket nem találtam, a gyülekezetekben a szellemi érettséget keverik a hamis önbizalommal.

Arról meg szentül meg vagyok győződve (többnyire), hogy az Istent szerető embernek minden, de minden a javára válik akármennyire másként (konkrétan szenvedésnek, agóniának) látszik is ez itt a földön, akármennyire félremegy stb.. nem kell félni kóborolni, elveszni persze nem készakarva, szándékosan. Jézus élete is testi szinten szemlélve egy katasztrófa volt, szellemileg pedig egy diadal, így kell lennie ennek ma is. Napersze szerintük mindez azért, hogy mi itt szabadon kiéljük gerjedelmeinket. Az énáltalam ismert hívők (főleg a vezetőik) nem agonizálnak (pedig Jézus azt mondta igyekezettek bemenni a szoros kapun "agonizomai" görögül agonizáljatok), hanem elégedettek magukkal, igazi kinyilatkoztatások, vagy kijelentések birtokosainak hiszik magukat. Számukra a hit harca (tusakodás a gonoszsággal) valamiféle tanult varázsigék megvallásából áll, amire megtanítattak, tehát minden rendben van, szellemileg sínen vagyunk, mi vagyunk a jók, hallelúja! Ők nem harcolnak, ők már győztek! Vajha diadalra jutottak volna ugye....

Nehéz kérdések ezek, nagy a homály szerintem, és igenis emberek hoznak világosságot a homályba, és érdemes rájuk figyelni. Nade kire?

Hát ez itt a nagy kérdés. Én amire eljutottam eddig, az az, hogy kire ne...

Előzmény: ferrreee (215141)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.17 0 2 215143

 

"Gondolom puntooo majd megmagyarázza, feltéve ha akarja, vagy képes rá." - de miért gondolod??

 

Puntooonak - ahogy minden kereszténynek - nem feladata az, hogy abban is képviselje a gyülekezetét, amiben szerinte azt nem kell képviselnie (pl. semmit sem kell képviselnie, ami nem egyezik a Krisztus tanításaival). Nem Németh Sándor tanításait kell elfogadnia. 

Szerintem. 

 

Előzmény: Törölt nick (215122)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215142

Azért nem véletlen nevezi születésnek az újjászületést Jézus és az apostolok. Persze a születés előtt a fizikai és szellemi életben is van sokáig tartó növekedés, ahogy a méhben is növekedik a gyerek. De maga a születés azért mégsem évekbe tellik... Biztos, hogy van annak értelme, hogy Jézus is újjá(újra)születésről beszél...

De az tény, hogy sok mai divatos tanítás nagyon átesik a túloldalra, és azt sugallja hogy ha megtérsz/újjászületsz akkor onnantól hawai dizsi. :)

Előzmény: minden_OK (215139)
ferrreee Creative Commons License 2018.09.17 0 1 215141

Alapvetően a kereszténység nem arról szól hogy 1 embert találjunk aki majd minden igazságra elvezet minket. Olyan lehet (sőt, optimális), hogy mint új keresztények, hitben gyerekek, egy-egy "pásztor" alatt érjük el a "felnőtt kort", sőt erről beszél az apostol is.

De amikor az ember felnőtt hívő lesz, akkor már minden testvérétől tanul, sőt, nem csak testvérektől hanem akár világi emberektől is.

Én nagyon sokat tanultam "kis senki" (hozzám hasonló) testvéreimtől, akár itt a fórumon is. Olyan "kemény eledel" jellegű dolgokat, amiket szinte sehol se tanítanak gyülekezetekben.

Persze a "kemény eledel" dolgokat is főleg a Bibliából...

Előzmény: minden_OK (215140)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215140

Szerintem nem idegen a Bibliától a hierarchia, sem a szellemi autoritás. A nagy kérdés, hogy kinek az autoritását fogadod el? Kinek a hitét követed? Mert ugye ugyanoda jutsz, akit követsz (vak vezet világtalant). Hát ez jó kérdés. Én valahol irigyelem az embereket, akik találtak követésre érdemes vezetőket, hát én nem találtam a cselekedeteik alapján, pedig hiszem, hogy van "biztos prófétai szó". Én nem találtam keresztény körökben "világító szövétneket", csak homályt, sötétet, zűrzavart, ítélkezést, babonát, fölfuvalkodottságot stb... amit persze egyénenként és felekezetenként világosságnak hívnak. Mindenki az igazságról hadovál (ami persze nála, a vezetőjénél, a felekezeténél van szigorúan a Bibliára alapozva). Mi van ha az igazság az, hogy mind sötétben vagyunk?

Előzmény: Báthory Ödönke (215085)
minden_OK Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215139

Az ördögök is hisznek, nekik is van "kijelentésük"?

Ez a "kijelentés" "újjászületés" ilyen varázsigék, mint a Jézusnevében, a megvallások, a "szellemi harc" meg a többi newage hókuszpók. Persze az ember rengeteg "kijelentést" kap a szellemvilágból, aminek a 99,9%-a hitető szellemek munkája. Ezzel a newage kereszténységgel az a baj, hogy kijelentéshez, szellemi hatalomhoz akar jutni szívből jövő jóság, egyszerűség, hosszútűrés, szenvedés, önuralom, önfeláldozás, betegek, özvegyekről való gondoskodás, üldöztetések stb.. nélkül, nem megy, illetve megy de az a kijelentés nem Istentől jön. A szellemvilágban nincs ingyen ebéd, az "újjászületés" egy élet munkája, nem valamiféle "varázslat", a tudás (kijelentés) sem "hókuszpókok" eredménye, hanem a fenti helyes szellemileg érett, szívből jövő cselekvés eredménye. Az emberben annyi igazság van, amennyi jó.

Nagyon sok ember kétségek között van, ezek miatt az ezoterikus "újjászületés" tanok miatt, és kétségbe vonják a saját "újjászületésüket", sokan újjászületésként értelemeznek valamiféle érzelmi élményt. Nem kellene ilyenekről beszélni, hogy ki van újjászületve ki nincsen, illetve sem az élménye sem a hite nem tesz valakit újjászületetté, hanem a cselekedetei, de még az sem hanem a szíve indíttatása, amit csak Isten lát.

A Biblia világos, sehol nem mondja, hogy valaki a hite, vagy a "személyes kijelentése" vagy bármi más hókuszpók alapján lesz megítélve, mint a saját cselekedetei alapján (ennem, adtatok, amikor éheztem stb...).

Minden felekezetben lehet jól cselekedni, és mindegyikben lehet gonoszul

Előzmény: Törölt nick (215122)
vfo Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215138

Ezt megelőzően lelépett a hágyéből, mert a "kisokos" c. reklámújságból egy csomó pénzt elsikkasztott.

 

Előzmény: vfo (215137)
vfo Creative Commons License 2018.09.17 0 0 215137

"Ez a 3 eves keses, is egy viselkedesi reszlet.  Mi volt a kanadai szemellyel?""

 

Ő egy nemnormális volt, aki miután beszóltam neki, hogy ne gyalázzon keresztyéneket, kitalált egy bosszúhadjáratot, ami N$-nek pont kapóra jött. Persze nem jött be, de jó alkalom volt, hogy többször ki legyek prédikálva a hágyé nyilvánossága előtt.

Előzmény: zsivany5 (215134)
Paleokrites Creative Commons License 2018.09.17 -1 0 215136

ami a hackelést illeti, éppen fordítva volt, a NEM szavazatokat tüntették el és ez az elkeserítő..., amikor én fent voltam és szavaztam, nagyságrendileg a NEM szavazat vezetett, majdnem felével, érdekes a végeredmény...., ahogyan a HGY is ilyen, köpönyegforgató mintákkal teli! :)

Előzmény: hegefeco (215133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!