Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8064

Én szoktam olyan szemtelen lenni, hogy becsöngetek és cserére felajánlok egy másik növényt, ami Neki nincs :D

Kb 20 évvel ez előttől, minden évben Gyulán a busz-pályaudvar közelében az egyik ház kertjébe nyárra kikerült egy törzses jukka( Yucca recurvifolia), amit Horvátországi nyaralásból hoztak haza  a tulajok, 10 éve amikor láttam, hogy kint dolgozott a kertben a tulaj, kértem belőle cserére néhány hajtást, szívesen adtak belőle.

Ha sokat kint vannak a kertben, mint írod az a jó, mert nem kell kicsöngetni a házból őket feleslegesen! Amúgy érdemes a tavaszi metszések előtt arra járni, és a levágott vesszőket elkérni, akkor nem érzik azt, hogy kunyerál az ember, mert úgyis kuka lenne a vége, esetleg felajánlani, hogy megmetszed nekik! :D Bocs az offért, de jó szolgálatot tehet!

Előzmény: 55judit (8049)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8063

Ha kész vannak az anyagok akkor már gyerekjáték a takarás, és sok sok évig lehet használni.

Előzmény: 55judit (8060)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8062

Rendben, próbálkozom.

Előzmény: Berényi József (8061)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8061

Még annyit! Mivel az idén már úgysem ruházol be a buborékfóliába, ezért várjuk meg a mérési eredményeket, és majd annak fényében tervezheted a jövő évi takarást. Mint ahogy írtam több mindent ki akarok próbálni, és tavaszra kiderül hogy mi lesz a nyerő.

 

A maradék anyaggal oly módon takard le a bokrokat hogy maradjon üreg a növény körül, és kívülről ráhúzott kukazsákot töltsd fel lombbal, és ha van rá mód a talajt is takard körülötte.

Előzmény: 55judit (8058)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8060

Le a kalappal, nagyon ügyes vagy. Biztos hogy hatékonyabb védelem a te módszered az enyémnél, de nekem nincs energiám ennyit foglalkozni vele.

Én is összehúzom az ágakat, 4 karó köré tekerem a fóliát, rákötözöm. Amelyikre rá lehet húzni a nagy fekete zsákot arra ráhúztam, miután kifogyott belőle a falevél. Jövőre lehet hogy ne rakok én sem falevelet, de szerintem védi a beáramló hidegtől az ágakat. legalábbis eddig ezt tapasztaltam. Tavaly amelyik bokornál nem volt elég a falevél tömés, ott a kimaradó ágak el is fagytak hiába volt körbefóliázva.

Tavaly raktam fel fotót, lehet készítek idén is, de a tied mellett elbújhatok, te nagyon precíz vagy én nem annyira. :)

Előzmény: Berényi József (8059)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8059

Mint ahogy már írtam. Én összekötöm a bokrot amilyen szorosan tudom. Hat darab botot teszek mellé ami valamivel magasabb a bokornál, ez egy indiánsátor vázára hasonlít, tehát egy kúpot képez. Ezt tekerem körbe egy olyan "paplannal" ami 40cm széles, tetszőleges hosszúságú, és három rétegből áll. Két réteg buborékfólia, és egy réteg hőtükör. Tehát a 120cm-es fóliából levágok 40cm-t ezt duplán rakom, a 80cm-est pedig félbe hajtom. A téli hőtükör is 120cm ezért ezt három felé vágom, egy réteget ráteszek a dupla buborék fóliára, és tűzőgéppel összetűzöm a három réteget. Ezt a "paplant" alulról elkezdem tekerni a kúpos sátorvázra, és haladok felfelé. Ezt lehet kis átfedéssel, feles átfedéssel, vagy még ennél is sűrűbben. Minden attól függ mennyit szánsz egy bokor védelmére. Ha kész, én 120l-es fekete kukazsákot húzok rá, ha egy nem elég hosszú akkor tekerek alá fekete fólia csíkot. majd körbecsavarom frissen tartó fóliával.

A lényeg, a sátor közepe üreges marad, mert a talajból feláramló hő így el tud jutni az ágakhoz is!! A hőtükör fólia pedig meggátolja hogy a növény kisugározza, a buborékfólia pedig késlelteti a hőátadással történő hővesztést. Amennyiben az üreget teletömjük lombbal vagy szalmával,és ezáltal meggátoljuk a hő utánpótlását, akkor csak idő kérdése, hogy nagy hidegben mikor hűl át a takarás, és fagy el a vessző.

Ha fokozni akarjuk a védelmet, akkor érdemes a körbe a sátor körül lombbal,vagy szalmával takarni a talajt, ezzel fokozzuk a kis sátor talajának hőmérsékletét.

 

Ha készítem a sajátomat akkor készítek fotókat róla.

Előzmény: 55judit (8058)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8058

Most pont olyan hőtükör fóliát használok mint a tied, de nincs másik réteg valamilyen fólia, hanem ki van tömve az üreg falevéllel. 5 kis bokor kész van, még talán 2-re telik. Kár volt ilyen korán takarnom, de legalább száraz falevéllel dolgoztam, olyan meleg meg nincsen hogy befülledjen.

Én csak azt a 3 rétegű hőszigetelő fóliát látom jobbnak, elég egy fóliát felraknom, én nem tudok olyan ügyesen csomagolni mint te. Az a baj hogy nagy a tekercs amit vennék, és ha a GLS nem hozza el, akkor nagyon húzós a szállítási költség. Még gondolkodnom kell ezen.

Előzmény: Berényi József (8057)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8057

Én innen vettem Ők ki is szállítják. Igaz az enyém nem UV stabil, de mivel én hőtükör fóliát is rakok rá az megvédi az UV sugaraktól. Természetesen árulják azt a fajtát amit te is kinéztél, hisz ők gyártják, csak arra árajánlatot kell kérni.

 

Igaz nekem már megvannak a fóliák, de ha most venném akkor egy réteg Légpárnás Hőtükör fólia - Reflex Nyárit tennék felülre alá pedig egy sima háromrétegűt.

 

Ennyibe került a szállítással:

Előzmény: 55judit (8052)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8056

Köszönöm Nóra. Utánajárok.

Előzmény: CBNora (8053)
CBNora Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8055

https://www.remenyi.hu/csomagolo-anyag/legparnasfoliak-es-habfoliak/uv-stabil-nagybuborekos-legparnas-folia

Elképzelhető, hogy ebből egy tekercs a túl nagy terjedelmű kategóriába tartozik, akkor valószínűleg nem éri meg. De kiviszik, csak drágábban.

Előzmény: CBNora (8053)
CBNora Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8054

Nem tudom.

Előzmény: CBNora (8053)
CBNora Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8053

Ha már a Gazdabolt úgysem szállítja ki, megkérdezném közvetlenül a gyártót. Kartondobozt már rendeltem tőlük.

https://www.remenyi.hu/csomagolo-anyag/legparnasfoliak-es-habfoliak/uv-stabil-nagybuborekos-legparnas-folia

Mi korábban a Bauhausban vettünk hasonló buborékfóliát, én a fóliasátorban szoktam feltenni késő ősszel, hogy biztosabban ki lehessen fűteni, míg le nem szedem a paprikát. Azt tudom, mennyi a különbség azzal és anélkül. Ott akkor kimérve lehetett venni.

Előzmény: 55judit (8052)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8052

Ha a 2m széleset venném, kb. 7 kis bokrot tudnék vele takarni. Tövenként 8.3m jutna, ami 4.717 ft bokronként. de mivel nem kell azt széttépni 1 használat után, remélhetőleg több télen is fel tudnám használni. Durván az első évben megtérülne az ára. Legalábbis ha a siófoki füge árral számolok, ami 2.500 ft volt idén.

Mit gondoltok?

Előzmény: 55judit (8051)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8051

Találtam egy szigetelő fóliát, ami szerintem jó lehet:

https://www.gazdabolt.hu/folia-halo-zsak-muanyag-termek/folia/szigetelo-folia

Nem 3 hónapos takarásra gondoltam, hanem csak a januári leghidegebb kb 20 napra. Az idei télre már nem tudom megvenni, de megpróbálnám jövőre. feltéve ha akadna olyan vállalkozó szellemű fórumtárs aki nyáron arra jár ahol ezt kiadják, és én is útba esnék neki a nyáron valamikor. Mert elhozni nem tudom. :)

Mi a véleményetek a fóliáról? Esetleg van valakinek?

55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8050

Mint írtam, nem könnyű hozzájutni. Talán 1 kis ágat elérek az útról. De ígérem, miután sikerült Józsinak és Tibinek vesszőt szednem (ha elérem), elárulom a lelőhelyet neked is.

Előzmény: vlacko (8045)
55judit Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8049

Idegenek kertjében van, nem tudom a nevét. Kerestem sokat a neten, de nem találok egyenlőre ilyet.

Előzmény: unartis: (8047)
unartis: Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8048

Remélhetőleg nem azért maradt rajta a levél mert még éretlen a veszője, mert akkor fagyérzékeny lesz  a télen!

Előzmény: Tibicsoki19 (7995)
unartis: Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8047

Kedves Judit, Nagyon érdekes fajta, nevét lehetne tudni?

Előzmény: 55judit (8005)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.18 0 0 8046

Úgy látom nem lehet becsapni, pedig én időt, és fáradtságot nem kímélnék (főleg ha ez a másé):))

 

Hamarosan nekilátok a teleltetésnek, csak most leesett vagy 80mm eső, ezért nem lehet kimenni a kertbe addig amíg kicsit meg nem fagy.

Közben megérkeztek Kínából a termosztátok, és a hőmérséklet adatgyűjtők is. A többi cuccot ami a fűtéshez kell már rég beszereztem. Most már lehet összerakni a  vezérlődobozt, és a fűtőegységet is.

 

A DMkerttől a rendelést az idén elhalasztom. A fő ok ami miatt hezitálok az a helyhiány. Na meg ez a gyönyörű posta karácsony környékén nem képes időben kézbesíteni a csomagokat, és biztos megütne a guta ha tönkre mennének a növények.  Igaz vannak 60l-es fóliakonténereim   és a helyet meg lehet oldani, de már így is sokat kel ideglenesen ilyenbe ültetni. Ha véletlenül valami oknál fogva nem tudom megvenni azt a darabka földet amit tervezek, akkor csak a baj lesz a sok konténeres növénnyel.

Előzmény: 55judit (8044)
vlacko Creative Commons License 2017.12.17 0 0 8045

Hú, én is szoktam arrafelé biciklizni, és nagyon tetszik ez a fekete füge. Estleg magánba megírnád merre láttad? hátha nekem is szerencsém lesz.

Előzmény: 55judit (8005)
55judit Creative Commons License 2017.12.14 0 0 8044

Ha olyan idős lennék mint te, és nem lenne ennyi nyavalyám, lehet én sem tétováznék. Viszont az adományaidra így is számítok. Jó lesz így? :)

 

Viccet félre téve, nagy érdeklődéssel várom a fotókat téliesítésről, új szerzeményekről egyaránt. Ha a dmkertben akarsz vásárolni, tényleg ne tétovázz sokáig, mert ilyenkorra már lecsökken náluk mindig a fajtaválaszték. Lehet, sokan karácsonyra is vásárolnak.

Előzmény: Berényi József (8043)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.13 0 0 8043

Ez nem igaz! Nálatok már megint sokkal jobb idő van mint nálunk. Mindjárt süt a nap, alig fúj a szél, és hat fok van. Ha nálunk ilyen szép idő lenne biztos kerékpároznék egy nagyot ;))

Előzmény: 55judit (8041)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.13 0 0 8042

Engedély megadva:))

Előzmény: 55judit (8041)
55judit Creative Commons License 2017.12.13 0 0 8041

Engedélyt kérek a meghunyászkodásra!

Előzmény: Berényi József (8038)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8040

A másik! Te is sok növényt adtál már többet mint amit én adtam és adni fogok. Habár biztos lesz még olyan fajtám amit feltétlen ki kell próbálnod:))

Előzmény: 55judit (8037)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8039

Az hogy elcsábulok az szinte biztos, és azt a kíváncsiságom fogja okozni.  Ha meg már, van akkor könnyen tudok szaporítani.

Előzmény: 55judit (8037)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8038

Tévedsz! Akkor lesz a tied ha elküldtem, addig viszont a sajátomat dédelgetem:))

Előzmény: 55judit (8037)
55judit Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8037

Á, ezt már nem várhatom el tőled. Túl sokat adtál már, és most is az én növényeimet dédelgeted amiért nagyon hálás vagyok.

Előzmény: Berényi József (8036)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8036

Ha véletlenül egyszer csak elcsábulok, akkor majd csinálok neked légbujtást, hogy kiderüljön mi az igaz a leírásokból.

Előzmény: 55judit (8035)
55judit Creative Commons License 2017.12.12 0 0 8035

Értelek én, de sajnos mindenhogy ki kell hagynom.

Előzmény: Berényi József (8034)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!