Keresés

Részletes keresés

Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8094

Jól néznek ki, csak így tovább!

Előzmény: PathosVerdesIII (8093)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8093

Sziasztok, így állok most.

A Pingo de Mel, amit lefújtam atka ellen és eldobták szinte az összes levelet mostanra hoztak frisseket, ebből van 5 db.

Összképen balra fent a Pingo de Mel, balra lent a kicsik amiket be kellett hozni: Panache, "Lila", helyi ismeretlen barna török. Jobbra a fűtött tálcán a friss vesszők mindenféle fajta :)

És a tálca közelebbről. Van Kanadából néhány érdekes fajta, Angliából egy ismeretlen (Tauro) és egy Desert King, egy ismeretlen Wales-ből amit az óceán partján találtak, egy RdB amit ősszel vágtam és 1 szabad hely amit még nem döntöttem el.

Van még a hűtőben egy pár vesszőm vegyesen, amit majd tavasszal indítok és eladom, cserélem vagy ajándékozom.

 

55judit Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8092

Ó, de gyönyörűségesek! De örülök hogy megmutattad! Köszönöm! :)

Előzmény: Berényi József (8091)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8091

Leválasztottam a sarjat a Ronde de Bordeaux-ról, szép gyökere van.

Csináltam pár fotót róla és a Babitsról is.

A kisebb a Babits.

 

Tavasszal ha ki lehet ültetni Akkor küldöm, gondolom addig még sokat fog nőni:))

Előzmény: 55judit (8087)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8090

Én is most próbálok szerezni, Desert King vesszőt, na meg még néhányat fajtát mellé. Ha így halad nagyobb birtok után kell nézni:))

Előzmény: PathosVerdesIII (8089)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8089

Most kaptam angliából Desert King vesszőt, eddig nem nyírtam ki, már van 2 levele. Indítottam egy RdB vesszőt is, annak 10 centis szára van már.

Előzmény: Berényi József (8085)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8088

Ne aggódj tudok adni másikat, ha esetleg valami érné. van még vagy tizenöt tő, na meg csináltam megint vagy húsz dugványt.

Előzmény: 55judit (8087)
55judit Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8087

Köszönöm Józsi. Nyáron remélhetőleg én is megtudom milyen.

A legmagasabb vessző 75 cm magas, de a legkisebb szál is minden nódusznál mutatja a fügét. Én már most is gyönyörködök benne. :)) Ha kipusztítom a télen, nagyon mérges leszek.

 

Előzmény: Berényi József (8086)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8086

A környékünkön talált fügék közül nekem ez ízlett a legjobban, emellett bőtermő, és közepes termetű kompakt bokor.

 

 

Előzmény: 55judit (8083)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8085

Tavasszal megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot, mert van nekik olyan fügéjük ami érdekelne: ’Desert King ’Matalone Bianco’ ’Nero del Portogallo’.

Előzmény: PathosVerdesIII (8080)
55judit Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8084

de gyorsan elküldtem. :)

Mivel a koraibb fajták augusztus elejére leérnek, folyamatosan lesz fügém ha a Kovács meg akkor kezd. :))

Előzmény: 55judit (8083)
55judit Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8083

Köszönöm. Akkor ez elég kései fajta. Remélem finom lesz. :)

Előzmény: Berényi József (8082)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8082

A Kovács  Augusztus elején kezd érni, a másodtermés Szeptember eleje közepe, megaszalódik a bokron, és ha jól tudom nem hajlamos a repedésre. De mivel nem az enyém a bokor, ezt hosszútávú megfigyelés nem támasztja alá.

Előzmény: 55judit (8081)
55judit Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8081

Józsi! A Kováccsal kapcsolatban tudnál valamit írni? Kb. mikor érik az első termése, reped-e esős időben, aszalódik-e ha nem szedjük le vagy leesik?

Cserépben van, nagyot nőtt mióta adtad, bent fog telelni, még a ház előtt van.

PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8080

Helyi kertészetben vettem, a címkén a Borostyán faiskola szerepel forrásként.

Előzmény: Berényi József (8079)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8079

A Signorával kapcsolatban még nem sokat tudok, szerintem jövőre terem és kiderül. Amúgy meg mindenképp rendelek Bulgáriából hogy meglegyen az összes általa kínált fajta, Plusz egy tő a postaköltséget nem emeli, a növény meg nem drága1500-be kerül.

Te kitől vetted a tiédet, honnan származik?

Előzmény: PathosVerdesIII (8077)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.22 0 0 8078

Megvan a lista, tegnap felírtam papírra, a napokban szedek vesszőt. Igaz van a listán néhány amiről csak jövőre tudok vesszőt szedni, vagy a nyár folyamán tudok csinálni légbujtást.

Azóta hogy beszéltük a fajtákat kaptam több fajta vesszőt, azok egy részét már ledugványoztam a többi folyamatban van. A két ünnep között meg akarom csinálni az összeset, és ha minden jól megy tavaszra már kiültethetők lesznek. Szerintem február végére már kiderül hogy melyikek maradnak meg, és majd egyeztetünk hogy milyeneket kérsz.

Remélem sikerül jó eredményt elérni, ugyanis vettem Proplantot, és azzal kezelem a talajt, és a növényeket.

 

Azokat a vesszőket amit Augusztus végén ledugtam a verembe most behoztam a fóliába, van ami akkor beindult hajtani de hamar le is ált, a lényeg hogy egészségesek. Volt néhány dugvány ami akkor nem fért be a verembe, azokat árnyékos hűvös helyre raktam, a nagyobb fagyok előtt pedig behoztam a sátorba. Ezek most szépen indulnak. Ezért döntöttem úgy hogy a hűtőből is kiszedem a vesszőket, és megcsinálom a dugványokat.

Ha esetleg korán indulnának akkor feléjük  teszem a növénylámpákat.

 

 

 

Előzmény: PathosVerdesIII (8077)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.21 0 0 8077

Itt vagyok, szinte mindig gépközelben a munkám miatt, de gondoltam ha már írok... :)

 

Láttam a “nálunk is termő” témában említetted a Signora fügét, nekem van egy kicsi, mert a nagy amit eredetileg vettem az előző télen elfagyott. Ha gondolod, 2018 ősszel tudok venni róla vesszőt ha eleget nő.

 

A többi amit emailben beszéltünk még áll, majd megkeresem a listát.

Előzmény: Berényi József (8076)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.21 0 0 8076

Viszont kívánunk neked is minden jókat, de remélem ezzel nem azt akarod mondani hogy újévig már nem is jössz a fórum felé?

Előzmény: PathosVerdesIII (8075)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.21 0 0 8075

Nem tudtam hogy kiszedik, nem járok arra gyalog csak ha ott van dolgom. Látni akartam hogy indul el a nagy tő tavasszal, aztán egyszer nyáron benéztem a kerítésen és már nem volt ott.

 

Kellemes Ünnepeket, BUÉK, sok fügét kívánok mindenkinek!

 

 

Előzmény: 55judit (8074)
55judit Creative Commons License 2017.12.20 0 0 8074

Ha elkéred a kiásott tövet, a rengeteg új hajtásból már bőven lenne termésed is.

Előzmény: PathosVerdesIII (8073)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8073

Többszöri kísérlet után kaptam 2016 őszén egy helyi 3 méter magas fügebokorról egy ágat. Visszajártam mert sosem voltak otthon, a bokor meg tele volt terméssel és egész ősszel nézegettem mert nagyon tetszett. Aki az ágat adta megvonta a vállát hogy úgyis csak akkor marad meg ha gyökeres tőhajtást vesznek, ki is mosolygott. Télen a bokor elfagyott, áprilisban láttam hogy az egészet kiásták, pedig májusban elindult volna. Így nekem lett belőle két kis csemetém, nekik meg semmi :) Fajtáját nem tudom, talán török barna lehet.

Előzmény: CBNora (8067)
zerger88 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8072

Díbolni = összetaposni, talán még a tönkre tenni-re is értik.

Előzmény: unartis: (8070)
unartis: Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8071

 

"Judit már írta hogy kért vesszőt de nem adnak, sőt régebben azt is hogy erősen visszavágták hogy ne lógjon ki az utcára"

 

Az ilyen embert nem értem, de legyen boldog magában! Az, hogy az utcán visszavágja viszont érthető, mert fel is jelenthetik, ha kilóg, (járda mellett van és)zavarja a közlekedést.

Előzmény: Berényi József (8068)
unartis: Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8070

Dehogy feltételeztem bármi rosszat rólad, messze álljon tőlem(azt sem tudom mit jelent a 'díbolni' szó, még nem hallottam róla), de a tudta nélkül levágni egy idegen bokorról mivel jobb?! Jó, tudom ember függő, hogy az illető miként reagálja le a dolgokat, mert vannak elutasító emberek, csak nagyra vannak azzal amijük van! Amúgy te írtad, hogy egy héten egyszer arra jársz, akkor nem is annyira első látásra, történne a dolog :D.

Amúgy általánosságban normálisékkal lehet ilyen cseréket lebonyolítani, mert nem egy alkalommal volt már benne részem, amúgy itt a fórumon is ezt csináljuk, ezért nem érzek semmi rosszat benne. Lehet, hogy az  a"szemtelen" kifejezés volt erős, de ebben semmi rossz nincs.

Ha a vásárláson múlik, akkor arra is ráállok, elvégre nem az egész bokrot akartad elvinni, hanem néhány ágacska lenne a cél!

Rozmaringot cseréltem, így néhány éve, egy közeli településre jártam át dolgozni, ott egyszer kint voltak a kertben, beszédbe elegyedtem az ottani tulajjal, végül csere lett a vége, így lett télálló rozmaringom, ami  legutóbbi télen is szépen áttelelt, cserébe más fűszer és gyógynövényeket adtam(általában többet mint amit kaptam, de megérte, mert egy új növénnyel lettem gazdagabb). Most  a közelmúltban, meg hozzánk csengettek be kétszer, két külön személy, mert látták az orvosi zsályát az utcán, abból kértek, szívesen adtam Nekik.

 

Előzmény: 55judit (8066)
55judit Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8069

Bizony-bizony!

Az előbb el is végeztem a fazonigazítást. Nézd meg a mailedet. :))

Előzmény: Berényi József (8068)
Berényi József Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8068

Az biztos hogy sok olyan ember van mint amilyet leírtál, de legalább annyi van aki pont az ellenkezője!

 

Én is vagyok annyira "szemtelen" hogy próbálok kérni, cserét ajánlok vagy ha mond egy reális árat kifizetem. Ennek ellenére volt már elutasításban részem, vagy egyszerűen válaszra sem méltattak többszöri megkeresés ellenére sem.

 

Judit már írta hogy kért vesszőt de nem adnak, sőt régebben azt is hogy erősen visszavágták hogy ne lógjon ki az utcára. Így most csak segít nekik levágni azt az ágat amit amúgy is levágnának, mert rossz irányba tart:))

Előzmény: unartis: (8064)
CBNora Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8067

Ezt bármely lelkes növénykedvelőről lehet feltételezni.

Én is szólítottam már meg először látott idegent növényre vágyakozva. Kaptam, nem is egyszer. Aztán volt, hogy hosszabb távú ismeretség is kialakult ebből.

Szóval elég, ha magából indul ki az ember...

Előzmény: 55judit (8066)
55judit Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8066

Nagyon elronthattam valamit ha alapból azt feltételezed rólam, hogy elsőre nekilátok díbolni idegenek kertjében. Majd próbálok máshogy fogalmazni, és kevesebbet írni. :)

Előzmény: unartis: (8065)
unartis: Creative Commons License 2017.12.19 0 0 8065

Lenne még egy olyan előnye is, hogy beszélgetésbe bonyolódva  meg lehetne tudni a fajtáját, esetleg honnan származik, hol vették, stb!

Előzmény: unartis: (8064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!