Keresés

Részletes keresés

Zac Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3022
A Dunaferr mikor szerepelt a Keleti csoportban?
Játszod a nagymenőt,aztán azt sem tudod,hogy Dunaújváros a Dunántúlon van!
Z
Előzmény: centerhalf (3019)
JOcika Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3021
Lőrinc!
Meddig maradsz itthon? A bajnoki rajton összefuthatnánk.

Hajrá Fradi!

Előzmény: Lorinc_d (3013)
Ary Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3020
Látszik milyen agyonművelt vagy. Max a Fradi fog a keleti csoportban játszani, Dunaújváros a Dunától nyugatra van.
Előzmény: centerhalf (3019)
centerhalf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3019
Kösz, hogy szólsz, majd megmondom a doktorbácsinak, hogy elfeejtette beadni a nyugtatódat.
NB2 keleticsoport, keleticsoport, keleticsoport...
Vissza lehet rá szokni!
Előzmény: Ary (3016)
ElitJaszub Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3017
Ekkora baromságot!

Egy hónapi pénzzel vannak elmaradva, dec 10-én kapták meg az októberi susit.
A Szeiler azt mondta, hogy o sem vette fel a pénzét.

E.J.

...és válogasd meg a szavaidat!

Előzmény: Ary (3014)
Ary Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3016
Tabletta
Előzmény: centerhalf (3015)
centerhalf Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3015
Mi az, kiengedtek?

Néha fület is kéne mosni!

Meg a szádat is , szappannal!

Hülyeségeket meg ne írj, mert eltöröm az ujjaidat!

Amúgy kár örülnöd, a falábú Zsavadskyt senki nem keresi.

pénz meg lesz, amint a szponzorok elkezdenek fizetni (előbb, mint gondolnád)

Ha nem volnál hülye, nem is írtál volna, hanem megnézed a Napkeltét. Akkor most nem kéne szégyellned magadat, nem írtál volna blőd hülyeséget ilyen hangnemben.

(Nézz inkább a tabellára!!!!)

Hajrá Fradi!

Előzmény: Ary (3014)
Ary Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3014
Hello fradisták!

A déli hírekben nyilatkozta a Szeiler, hogy október óta nem fizetik ki a játékosok pénzét, és nincs egy árva buznyákuk sem.
Most megint az van, hogy odahülyítettek egy csomó játékost, akik nagynehezen kivakarták a Fradit a középmezőnyből, most meg nem tudják kifizetni őket. Biztos arra építenek, hogy a klubhűség miatt ottmaradnak a játékosok és mégsem esik ki a Fradi, azárt mert nincs 11 ember aki kimenjen a pályára zöld mezben. Pedig ez szerződésszegés. Sőt, pofátlanság. Az összes többi csapat szembeköpése.

Szemét banda!!!

Lorinc_d Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3013
En kint voltam, talan volt 100 nezo.
Sedlak nem utott golt mivel nem is jatszott, o azota nem jatszik amiota nincs fizetes. Csak az uj szlovak (?) srac a Sedlak mezeben jatszik, mivel november ota mezt sem kaptak a jatekosok... Simarnak hivjak azt hiszem a sracot, es o utott egy golt. Az utolsot pedig ha jol emlekszem valoban Farago utotte, az NS Balintnak adta.

Kovetkezo meccs csutortokon, ugyancsak Ujpesten, este 6-kor a Crvena Zvezda ellen.

Előzmény: Andreoragazzo (3002)
huculpastor Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3012
A Turulmadaras biztosan ott lesz, de valószinű, hogy nemcsak a fociszakosztály hivatalos címere, hanem a Klub címere is ott lesz, még nem eldöntött.
A Turulmadaras címerről annyit még, hogy az ötvenes hatvanas években többezer forintért sem lehetett kapni az Ecserin.
Ehhez nemcsak a betiltás, hanem az is hozzájárult, hogy nagyon hosszú ideig csak kitüntetésként lehetett viselni, annak aki tagságával, tevékenységével elnyerte a Ferencváros engedélyét. 1990 december 3. óta hivatalos címere a szakosztálynak /a 90. születésnap óta/. Sajnálatos az a manipuláció, amit csináltak velünk és a sajtó "sasoknak" kezdett elnevezni bennünket, amit egyszerűségénél fogva átvett a lelátó is. Dúcz László könyvéből kiderül, de gondolom mindenki tudja, hogy a Turulmadár a kerecsensólyommal rokonítható, ha profán hasonlítást akarunk tenni.
R.P.P.!
Tekintve, hogy nálunk otthon Turulmadár kultusz van, több, kisebb nagyobb szoborral és könyvvel, keress meg e-mailben, ha gondolod.
Előzmény: Törölt nick (3009)
JOcika Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3011
Mindkét levélre megjött az értesítés (gondolom ilyet kaptál Te is). Elég pesszimista vagyok ezen a téren, és szerintem ennél több reakció nem is lesz a levelekre.
Mindenesetre én támogatok minden további kezdeményezést. Magamat alkalmatlannak érzem arra, hogy hasonló levelet megfogalmazzak, de ha valaki megteszi, esetleg aláírásra van szüksége a témával kapcsolatban, akkor rám számíthat.

Hajrá Fradi!

Előzmény: miksi (3001)
JOcika Creative Commons License 2001.01.10 0 0 3010
A tanulásra bíztatásnak nem éppen ez a legjobb módja! Szerény magánvéleményem szerint.

Hajrá Fradi!

Előzmény: A Rot a Weiss és a Grün (3007)
huculpastor Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3006
Ne bantsd, jo indulatu srac.
Jobb, ha leirjuk, mi hogyan volt.
Előzmény: A Rot a Weiss és a Grün (3004)
huculpastor Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3005
Miksi!

En mar allati sok mindenfele megmozdulast szerveztem. Biztos en irtam a kosarasok ugyeben is a nyilt levelet.
Nem tudtunk a hoki helyzetereol, pedig en tiznel tobb bajnoki gyozelmet unnepeltem mar.
Technikailag nem tudom, hogyan kell alairasokat gyujteni az interneten- DT ellen is gyujtottem, a palya erdekeben - de biztos megoldjak a tobbiek. Baj az, hogy nem mukodik a levlistank.
Irj e-mailt Gonzalesnek, mellekeld a leveleket, valamit khozunk belole.

"Éppen ezért tudom, hogy a Greenterneten még a kosaras nyílt levél van kint, és nem a hokiszakosztály megszűntetése ellen tiltakozó! A kosászakosztály ügyében a nyílt levél közzététele nagyon helyes dolog volt (más kérdés, hogy sajnos a szakosztályon nem segített). Éppen ezért nem értem, hogy itt kulcstartótól turulmadásig mindenről szó van, a Greenterneten meg a hokiról semmi. Félre ne érts, nem az ajándéktárgyak, vagy a régi/új címer ellen van kifogásom, de ezek ugyanígy aktuálisak a jövő héten, vagy a jövő hónapban - a hokiszakosztály meg esetleg félő, hogy addigra már csak a múlt idő lesz. Bár, adja Isten, hogy igazad legyen abban, hogy nem fog megszűnni. Mindenestere nem utólag, a már meghozott döntés ellen kellene tiltakozni (ugye, a tizenegyest sem szokták visszavonni), hanem jóelőre jelezni azt, hogy egy ilyen döntés meghozatala ellnekzhik a klub érdekeivel, hagyományaival, és (ha az még számít) a szurkolók akaratával."

Jogos.
Ma hat orat irtam, ket orat interjukat keszitettem.
Címer. A FerencvarosiTC cimere a kozismert. A fociszakosztaly cimere a Turulmadaras 1929 aprilisa ota. Betiltottak a komcsik 1950-ben. 1990-tol ujra a fociszakosztaly hivatalos cimere.
Mivel a Foci hivatalos honlapjat csinaljuk remelhetoen, talalkozott Szeiler es az en szandekom, Nagy Bela tamogatta. Ez lesz a cimer.
Miksi!

Mindenkinek van lehetosege valamit tenni. Tegye, javasolja. Kerjen segitseget. Akinek van ideje, meg tud, biztos segit.
Nekem a hoki fontosabb, mint a kosar volt.
Nojjunk fel mindannyian ugy, ahogy Te is felnottel a feladathoz. Sok mulik rajtunk, csinaljuk. Csak ne kerjuk szamon a masikon, aki valamit csinal es nincs a latokoreben a masik altal latott problema. Csak sikeruljon!

Előzmény: miksi (2996)
huculpastor Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3003
NB1.HU

Beindultunk. Polyci beszamloloja Nyiregyhazarol, Szeiler,Haaz, Maglodi a Valencia meccsrol, Pinte, Keller, Schultz Levi, Vass, Telek, jon sorban.
Szeilert Zig, a tobbit en csinaltam. Ma voltam a palyan.

Andreoragazzo Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3002
Fradi-HC Bled(asszem) 8:1

gólok: Pindák(4), Csiki(2), Sedlak, Faragó.

Te nem voltál kinn miksi? Volt még vki?
Egész jó buli volt a meccs, most értem haza, szénné fagytam. Zúgott a "szép volt fiúk" kb 10 torokból, de az "aranykezű" gyerekek még csak oda sem néztek:(

Hajrá Fradi!

Előzmény: miksi (3001)
miksi Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3001
Kedves JOcika,
DT ügyben könnyen lehet, hogy igazad van. Azért gondoltam mégis, mert ugye a sport fejlesztése nagyon a szívén van (hogy mennyire valójában, azt nem tudom, de mindenesetre a jelnelegi kormányzat kétségtelen, hogy fordít a soportra). Lásd stadionrekonstrukció, kosárlabda program, stb. stb. És mivel tudtommal bp-i jégcsarnok építés is tervben van (kettő is), csak nem mindegy az ISM-nek, hogy mire felépül, lesz-e benne csapat, aki hokizzon. Legalábbis remélem.
Előzmény: JOcika (3000)
JOcika Creative Commons License 2001.01.09 0 0 3000
Miksi!
Kimásoltam a leveledet, és szépen végigolvastam. És mivel teljes mértékben egyetértek veled, és a leveleddel, ezért kérésednek megfelelően én is elküldöm az általad említett e-mail címekre. Illetve csak kettőre. D.T.-nek azért nem küldök levelet, mert nem hiszem, hogy egy pillanatig is érdekelné bármely szakosztály sorsa, amelyiknek köze van a Fradihoz. Véleményem szerint ő (D.T.) lenne a legboldogabb, ha egy ferencvárosi szakosztály megszűnne.

Hajrá Fradi!

Előzmény: miksi (2996)
hyp-r Creative Commons License 2001.01.09 0 0 2999
Hajrá miksi!

Jómagam "csak" 8 éve járok hokimeccsekre, de az első számú kedvencem ez a sport. Nagyon úgy néz ki, hogy a focin kívül minden más sportágat leadnának a vezetők!
Ne engedjük!

ElitJaszub Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2997
Ez a kalász egy kicsit nekem is sántított.
Leemeltem a polcról a Fradi Futballévszázad című igényes kiadványt (a „Bibliát”) és már az elején (18.o.) látható a Fradiról készült első bajnoki tabló (1909-10), ahol ott virít a címer.
Namost akkor még nem a kalászos időket éltük asszem.

korong
Ma beszéltem egy ismerősömmel, akinek a fiai a MAC-ban korongoznak - hogy miért nem a Fradiban, annak nyilván oka van - szóval ő már kész tényként mondta, hogy a játékosok külföldre, illetve más egyesületekbe tartanak.
E.J.

Ui.foci: félreértés ne essék, nem 1910-ben nyertünk először bajnokságot, csak az első tabló készült akkor.

miksi Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2996
Kedves Zig,
Tévedsz, többé-kevésbé figyelemmel követek a Fradi szukrolóinka (és itt elsősorban a Greenternetre gondolok) a neten folytatott tevékenységét. Éppen ezért tudom, hogy a Greenterneten még a kosaras nyílt levél van kint, és nem a hokiszakosztály megszűntetése ellen tiltakozó! A kosászakosztály ügyében a nyílt levél közzététele nagyon helyes dolog volt (más kérdés, hogy sajnos a szakosztályon nem segített). Éppen ezért nem értem, hogy itt kulcstartótól turulmadásig mindenről szó van, a Greenterneten meg a hokiról semmi. Félre ne érts, nem az ajándéktárgyak, vagy a régi/új címer ellen van kifogásom, de ezek ugyanígy aktuálisak a jövő héten, vagy a jövő hónapban - a hokiszakosztály meg esetleg félő, hogy addigra már csak a múlt idő lesz. Bár, adja Isten, hogy igazad legyen abban, hogy nem fog megszűnni. Mindenestere nem utólag, a már meghozott döntés ellen kellene tiltakozni (ugye, a tizenegyest sem szokták visszavonni), hanem jóelőre jelezni azt, hogy egy ilyen döntés meghozatala ellnekzhik a klub érdekeivel, hagyományaival, és (ha az még számít) a szurkolók akaratával.
Ha -mint írtad is- megfontolandónak tarod a nyilt levél ötletet, "nyersanyagként" mellékeltem TJ-nek és DT-nak ezügyben küldött "magán" emiljeinmet:

TJ-nek:
Tisztelt Elnök Úr!

Mint a Ferencárosi Torna Club elnökét, keresem meg ezzel a levéllel. Nem tudom, csak remélem, hogy eljut Önhöz.

Régóta lehet különféle pletykákat, híreszteléseket hallani a Fradi jégkorong szakosztályának megszűnéséről. A mai Magyar Hírlapban az alábbiak olvashatók ezzel kapcsolatban:

"Január végén dől el, hogy a Ferencváros képes lesz-e fenntartani a jégkorongszakosztályát. A döntést az egyesületi tanács hozza meg, de kiszivárgott információk szerint valószínűleg megszűnik a legnépszerűbb hazai klub legsikeresebb szakosztálya, a 27-szeres bajnok hokicsapat. ... A Magyar Jégkorongszövetség minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy megmentse a haláltusáját vívó Ferencváros jégkorongszakosztályát. Inotai Balázs, a szövetség elnöke május óta próbál kapcsolatba kerülni Torgyán József klubelnökkel, mindeddig sikertelenül."

Nem tudom, hogy az újságban megjelentek megfelelnek-e a valóságnak. Teljes szívemből remélem, hogy nem, de ugyanakkor félek, hogy igen.

Elnök Úr!

Magam több, mint 25 éve járok hokimeccsre, végigfagyoskodtam, örültem, bosszankodtam azóta sok mindent. Ez a sportág nálunk (hála a mindenkori állami sportvezetés olimpiacentrikus szemléletének) mindig is méltatlanul elnyomott helyzetben volt. Legfeljebb megtűrték és hagyták vegetálni. A 70-es évektől a rendszerváltásig szinte egyedül a Ferencváros (és az Újpest) tartotta életben. Az utóbbi pár évben komoly fejlődés indult meg, kizárólag a vidéknek (először Jászberény, aztán Dunaújváros és Székesfehérvár) köszönhetően, miközben a fővárosban lassan teljesen elsorvadt. Most, a Népstadion melletti, és a budaörsi csarnokok tervével talán van arra remény, hogy Budapesten is belátható időn belül méltó körülmények teremtődhetnek a sportágnak. A világban egyre inkább fejlődik ez a játék, elszoruló szívvel tudok csak gondolni, hogy fényévnyi távolságra vannak tőlünk olyan nemzetek, akiket még 8-10 évveé ezelőtt is annyiszor verünk meg, ahányszor találkoztunk velük (pl.. Franciaország, aki a szép emlékű Magyar Nemzet Kupák állandó résztvevője volt).

De maradjunk csak a Fradi háza tájánál. Itt is sok minden történt a hokival, amióta én figyelemmel kísérem. Voltak a Kisstadionban BEK meccsen tízezren, ért el a csapat (igaz, az nem tegnap volt) komoly nemzetközi sikert (BEK-ben), voltak kisebb-nagyobb puccsok, botrányok. Rúgták ki az egész csapatot, akiket nem lehetett letörölni a porondról (visszatértek a fóti TSZ színeiben, majd később ismét a Fradiban). Nem egy esetre emlékszem (még a közelmúltból is), amikor a Kisstadionban többen voltunk, mint egy átlagos NB1-es focimeccsen, hogy a BS-beli döntők telt házait, és parázs hangulatát ne is említsem. Egy dolog biztos: történt bármi, volt éppen bármilyen aktuális botrány: a zöld-fehérben pályára lépő játékosokban a nehéz körülmények ellenére (vagy tán éppen azért?) mindig megvolt az a bizonyos Fradi szív, a csakazértis, amit - legyünk őszinték - bizony agyon ajnározott labdarúgóinkból oly sokszor hiányoltunk.

Ez a szakosztály (a hazai bajnoki szerepléseket számítva) a klub legeredményesebb szakosztálya. Nem tudom elképzelni, hogy fenntartására ne lenne meg a lehetőség a Ferencvárosban, amely - a gondolom nem csekély nehézségek ellenére - mégiscsak egy komoly költségvetéssel bíró sportegyesület. Vagy, ha valóban nincs - amit még egyszer mondom: NEM HISZEK EL - akkor szervezzenek szurkolói adakozást. Ígérem, hogy az elsők között fogok adni, és biztos vagyok abban, hogy nem leszek egyedül. Annak ellenére, hogy természetesen a labdarúgócsapatnak is eltökélt szurkolója vagyok, azt kell mondjam: Elnök úr! A Ferencváros nem egyenlő a focicsapattal!

A szakosztály megszűntetése amellett, hogy a klub (sajnálatos módon már megkezdődött) leépülésének újabb komoly lépése lenne, olyan tradíciók, szurkolói kötődések szenvtelen arculcsapását jelentené, amelynek felelősségét meggyőződésem, hogy egyetlen klubvezető, így Ön sem vállalhatja fel! Aki ezt megteszi, az nemhogy nem Fradista, hanem egyenesen: a Fradi ellensége! Nagyon bízom abban, hogy Elnök úr nem ezek közé tartozik.

Kérem, hogy alaposan fontolja meg döntését, és ne engedje, hogy a női kosárlabda szakosztály sorsára jusson ez a patinás, hányatott sorsa ellenére egyedülállóan sikeres, és méltatlanul kezelt szakosztály!

Ráadásul a szakosztály esetleges megszűnése az egész sportágat is könnyen végveszélybe sodorhatja. Gondolja meg, maradna két jelentősebb csapat, azaz a magyar bajnokság végérvényesen és visszavonhatatlanul komolytalanná lenne. Hol akadna ezek után szponzor, támogató aki áldozna a hokira? Úgyhogy a döntés felelőssége nem hasonlítható a kosárlabda szakosztály esetéhez, amire fentebb hivatkoztam. Előbbi "csak" a Ferencváros egy sikeres szakosztályát törölte el a Föld színéről, utóbbi könnyedén egy egész sportágat szűntethet meg Magyarországon!

Nem szeretném levelemmel (ami már így is elég hosszúra sikeredett) feleslegesen feltartani, így be is fejezem:

Tisztelt Elnök Úr!

KÉREM, HOGY MINT A FERENCVÁROS ÉRDEKEIÉRT ELKÖTELEZETT VEZETŐJE NE ENGEDJE, HOGY EZ A SZÉGYENTELJES, ÉS VÉGÉRVÉNYES DÖNTÉS MEGSZÜLETHESSEN!

DT-nak:

Tisztelt Miniszter Úr!

Remélem, levelem eljut Önhöz, annak ellenére, hogy e-mail címe sem a parlamanti adatbázisban, sem az ISM honlapján keresztül nem elérhető.

Régóta lehet különféle pletykákat, híreszteléseket hallani az FTC jégkorong szakosztályának megszűnéséről. A mai Magyar Hírlapban az alábbiak olvashatók ezzel kapcsolatban:

"Január végén dől el, hogy a Ferencváros képes lesz-e fenntartani a jégkorongszakosztályát. A döntést az egyesületi tanács hozza meg, de kiszivárgott információk szerint valószínűleg megszűnik a legnépszerűbb hazai klub legsikeresebb szakosztálya, a 27-szeres bajnok hokicsapat. ... A Magyar Jégkorongszövetség minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy megmentse a haláltusáját vívó Ferencváros jégkorongszakosztályát. Inotai Balázs, a szövetség elnöke május óta próbál kapcsolatba kerülni Torgyán József klubelnökkel, mindeddig sikertelenül."

Nem tudom, hogy az újságban megjelentek vajon teljes mértékben megfelelnek-e a valóságnak. Teljes szívemből remélem, hogy nem, de ugyanakkor félek, hogy igen.

Tisztában vagyok azzal, hogy egy szakosztály megszűntetése az adott klub döntése, és nem az ISM hatáskörébe tartozik. Azonban ebben az esetben (félek) többről van szó, ez a döntés -ha megszületik- komoly és közvetlen kihatással lehet egy teljes sportág magyarországi hylzetére.

Miniszter Úr!

Engedje, meg, hogy szubjektíven kezdjem: magam több, mint 25 éve járok hokimeccsre, végigfagyoskodtam, örültem, bosszankodtam azóta sok mindent. Ez a sportág nálunk (hála az előző rendszer állami sportvezetésének kizárólagosan olimpiacentrikus szemléletének) mindig is méltatlanul elnyomott helyzetben volt. Legfeljebb megtűrték és hagyták vegetálni. A 70-es évektől a rendszerváltásig szinte egyedül Budapest, a Ferencváros és az Újpest tartotta életben. Az utóbbi pár évben komoly fejlődés indult meg, kizárólag a vidéknek (először Jászberény, aztán Dunaújváros és Székesfehérvár) köszönhetően, miközben a fővárosban lassan elsorvadóban van a sportág. Az UTE évek óta a megszűnés szélés, a MAC tulajdonképpen egy (nagyon tiszteletre méltó) hobbicsapat, és most talán az FTC is megszűnik. Pont most, amikor a Népstadion melletti, és a budaörsi csarnokok tervével talán van arra remény, hogy Budapesten is belátható időn belül méltó körülmények teremtődhetnek a sportágnak. A világban egyre inkább fejlődik ez a játék, elszoruló szívvel tudok csak gondolni, hogy fényévnyi távolságra vannak tőlünk olyan nemzetek, akiket még 8-10 évveé ezelőtt is annyiszor verünk meg, ahányszor találkoztunk velük (pl.. Franciaország, aki a szép emlékű Magyar Nemzet Kupák állandó résztvevője volt).

De (magam FTC szurkoló lévén) maradjunk csak a Fradi háza tájánál. Itt is sok minden történt a hokival, amióta én figyelemmel kísérem. Voltak a Kisstadionban BEK meccsen tízezren, ért el a csapat (igaz, az nem tegnap volt) komoly nemzetközi sikert (BEK-ben), voltak kisebb-nagyobb puccsok, botrányok. Rúgták ki az egész csapatot, akiket nem lehetett letörölni a porondról (visszatértek a fóti TSZ színeiben, majd később ismét a Fradiban). Nem egy esetre emlékszem (még a közelmúltból is), amikor a Kisstadionban többen voltunk, mint egy átlagos NB1-es focimeccsen, hogy a szegény leégett BS-beli döntők telt házait, és parázs hangulatát ne is említsem.

Egy dolog biztos: történt a sportágban bármi, volt éppen bármilyen aktuális botrány: a jégkorongozókban a nehéz körülmények ellenére (vagy tán éppen azért?) mindig megvolt az a bizonyos szív, a csakazértis, amit - legyünk őszinték - bizony agyon ajnározott labdarúgóinkból oly sokszor hiányoltunk. Nem beszélve arról, hogy a magyar válogatott immár hosszú ideje erején és lehetőségein felül teljesít a világbajnokságokon, a C csoport felső, időnként a B csoport alsó részében. Azt gondolom, mindannyian boldogok lennénk, ha labdarúgóink hasolnó helyen lennének világviszonylatban. De nem őket akarom szapulni (hisz nekik is teljes szívvel szurkolok), hanem a magyar hoki sorsa iránt aggódom.

Az FTC jégkorong szakosztálya az sportág messze legeredményesebb szakosztálya, és mint ilyen úgy gondolom, hogy nemcsak az FTC-nek, de az egyetemes magyar sportnak sem lehet mindegy a sorsa.

Esetleges megszűnése amellett, hogy a klub (sajnálatos módon a női kosárlabda szakosztállyal már megkezdődött) leépülésének újabb komoly lépése lenne, a teljes sportágat is könnyen végveszélybe sodorhatja!

Gondolja meg, Miniszter Úr: maradna összesen két komolyabb csapat (Dunaferr, Alba Volán), a sportág gyakorlatilag megszűnne a fővárosban. A magyar bajnokság végérvényesen és visszavonhatatlanul komolytalanná lenne. Hol akadna ezek után szponzor, támogató aki áldozna a hokira?

Én nem tudom, hogy mi a megoldás, nem is tisztem annak keresése. Különösen nem tudom, hogy az ISM mit tudna tenni ebben az ügyben. Levelemmel csak fel szeretném hívni Miniszter Úr figyelmét erre, a patinás szakosztály szempontjából tragikus, és a teljes sportágra nézve is aggasztó problémára. Figyelemmel kisérve a magyar sport fejlesztésének érdekében tett erőfeszítéseit, biztos vagyok abban, hogy nem találok süket fülekre.

Levelem elolvasására fordított türelmét, és remélhetőleg pozitív intézkedését előre is megköszönve,
tisztelettel

e-mail címek:
'jozsef.torgyan@fkgp.parlament.hu'
'miniszter@f-m.x400gw.itb.hu'
megjegyzem, mindkettő ről csak egy értesítés jött vissza, hogy forwardolódott (nem tudom, hová)

Deutsch T-hoz nem találtam címet, az ism honlapján egyetlen e-mail cím van:
'bence.weinwurm@ism.gov.hu'
ide küldtem, ezt a címzett olvasta is. Hogy továbbkerült-e, azt persze nem tudom.

Aki a fentiekkel egyetért, akár egy az egyben, akár tetszés szerint átfogalmazva, küldej el ő is!
Ha valaki tud jobb e-mai címeket, tegye közkinccsé!

Más: én (mivel nem mai gyerek vagyok már) emlékszem olyan Dózsa-Fradira a Megyeri úton, amikor a közönséget kérték meg, hogy segítsem a havat letoni a pályáról. Le is toltuk, aztán mehetett a meccs. A közönség (legalábbis aki szereti a klubot, meg a hokit) kitart, kimegy, szurkol, akár mi is van. Lehet, hogy érdemes lenne gyűjtést szervezni a szurkolók között. Nem is feltétlenül azért, mert az összeszedhető pénz elég lenne (bár a semminél az is több), de ha egy ilyen akciónak publicitása van (lehet, hogy van közöttünk olyan, aki ezt tudná biztosítani?), akkor még nehezebben lehetne eldönteni a megszűnést, mikozben a szurkolók gyűjtenek a csapatért. Talán ezt kevésbé lenne pofájuk felvállalni.

Előzmény: Zig_d (2990)
miksi Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2995
Én ott leszek, az biztos
Előzmény: Lorinc_d (2987)
miksi Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2994
Kedves Jocika,

Tévedsz, eszemben sincs nekik ugrani. Csak arra próbálom (nem tagadom, némi kétségbeesett tanácstalansággal) felhívni a figyelmüket, hogy tenni (tennünk) kéne valamit, mert lehet, hogy pár hét múlva már késő.
Nem magyon hiszek a nyílt levesels dolgoban (sajnos asszem, hogy sz@rnak rá a címzettek), talán valami szurkolói gyűjtés (?). Éppen az a baj(om), hogy nem tudom, mit lehetne/kellene tenni, és úgy tűnt nekem, hogy a többiek nem nagyon törik magukat, pedig hátha okosabbak, mint én

Előzmény: JOcika (2986)
hools Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2992
Lehet, hogy én nem értem a problémát, de: ismereteim szerint az eredeti címerünk az, amit most is hasznáunk, ebben a "rácsok" a kilencedik kerületet szimbolizálják, kalászokat pedig én abszolút nem látok benne.
A turulmadaras pedig egy későbbi, ez nem az egész klub, hanem csak a fociszakosztály címere.
Mi akkor a gond?
Üdv és HAJRÁ FRADI!!!!
Ui: A teremben is megmutattuk: 10-1
hools
Előzmény: R.P.P. (2989)
Zig_d Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2991
Egyebirant miksi lentebbi otletet megfontolhatjuk (nyilt level), bar legutobbi informacioim szerint senkinek sem all szandekaban megszuntetni a hoki szakosztalyt (bar ketsegtelen, voltak ilyen tervek)! Allitolag mindenkeppen fenttartjak!

Hajra Fradi!

Zig (Greenternet)

Zig_d Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2990
Kedves miksi!

Szemmel lathatoan nem koveted figyelemmel a Fradi szurkoloinak (elsosorban itt a Greenternetre gondolok) a neten folytatott tevekenyseget! Bizony van olyan, hogy Fradi levelezesi lista, ahol az altalad felvetett problema is napirenden volt, sot - bar ez meg is osztotta a tarsasagot (ugye Valaki! :)) - a Greenternet volt az egyetlen garda, aki nyilt levelet tett kozze a kosarszakosztaly megszunteteset kovetoen az FTC elnokenek cimezve.

De itt is szo volt mar ugyanezen problemainkrol. Itt is, a Fradi listan is arrol van szo, amirol a tagok (idelatogatok) beszelnek, beszelni szeretnenek ill. amit felvetnek. Teged sem gatol meg senki - ha csak a moderatorok nem -, hogy megoszd velunk magvas gondolataidat a Ferencvarosi Torna Clubot illetoen.

Nem ertem, miert kell ilyen stilusban nekimenni olyan embereknek akik mar nagyon sokat letettek az asztalra a klub hirnevet terjesztve itt, az interneten, de a lelatokon is. Tudod: nema gyereknek anyja sem erti a szavat, azaz, ha problemad van a legjobb megoldasnak az tunik, ha megosztod velunk, hatha mi is hozza tudunk szolni, sot, ne adj Isten, segiteni is tudunk megoldasaban!
(A cimer kerdese pedig igenis fontos kerdes, a sikerek szintugy, hiszen ezert letezunk es ezert szurkolunk a Fradinak!)

Bizom belatasodban, es stilusod finomitasaban, udv es

Hajra Fradi!

Zig (Greenternet, ez uttal: berlini szekcio) :)

ui.: Ha esetleg nem tudnek meg egy hozzaszolast elkuldeni: ez uton udvozlok mindenkit Berlinbol (itt oregbitem a Fradi hirnevet a kovetkezo ket honapban), es remelem, helyettem s kiszurkoljatok a kovetkezo nehany honapot, de ne felejtsetek: a bajnokavaton talalkozunk! Zig

Előzmény: miksi (2985)
JOcika Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2988
Kimegyünk? Lőrinc, csak nem itthon vagy?

Hajrá Fradi!

Előzmény: Lorinc_d (2987)
Lorinc_d Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2987
Akkor annyit tegyunk meg a hokiszakosztalyert, hogy holnap este 6-kor kimegyunk Ujpestre a Bled elleni alsohazi rangadora!

HAJRA FRADI!!!!!!!!!!!!!!!!!

JOcika Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2986
Kedves Miksi!
Fölösleges így nekiugrani másoknak, főleg olyanoknak, akiket nem ismersz. Mash, Hucul és a többiek igenis sokat tesznek a klubért, hétről hétre.
De igazad van, fontos lenne, hogy a hokiszakosztály ne szűnjön meg, de ez nem (csak) rajtunk múlik. Ezt sajnos magasabb helyeken eldöntötték, és nagyon úgy néz ki, hogy ezen nem tudunk változtatni!

Hucul!
Ezek szerint nem tévedtem. Egyébként pont a címer helyesbítéséből ismertem rád.

Hajrá Fradi!

miksi Creative Commons License 2001.01.08 0 0 2985
Kedves mash, hucul, brian78, stb.

Nem tűnik fel, hogy miközben Fradi kulcstartókról, turulos címerről, meg arról a fantasztikus sikerről társalogtok, hogy megverük a Kunszentmártont a teremtorna selejtezőjében, a Fradi egyik szakosztályát a megszűnés fenyegeti? Mert arról valahogy nem beszéltek. Pedig valamivel fontosabb lenne szerintem. Biztosan bennem van a hiba, de szerintem egy kicsivel fontosabb dolog lenne. Vagy tévednék?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!