Keresés

Részletes keresés

krisina Creative Commons License 2007.02.27 0 0 73853

Szia!

 

Ne haragudj, hogy belebeszélek, de az átjárhatósági vizsgálat a meddőségi kivizsgálás része! Attól, hogy a méhed normális szerkezetű a petevezetékeden még lehetnek összenövések.

Előzmény: Angyalka75 (73849)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73852
Szia Angyalka! Hát ha ő úgy láltja, hogy nem szükséges, akkor biztosan igy is van. Szerintem a Török tudja mit miért csinál. Hinned kell benne mert anélkül nem megy. Bár én is voltam már úgy amikor nem sikerült a lombik, hogy mindenki hibás volt főleg a doki. De persze ez nem igy van, csak abban a pár napban az ember mindenkire haragszik. Egyszóval ha nem kell annál jobb mert annyival is előbbre leszel. Úgyhogy hajrá!!!!!
Előzmény: Dongo.75 (73850)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73851

Hát igen, elég fura nekem is....

remélem nem más miatt nem csinálta meg a vizsgálatot.

most egyenlőre nincsenek még lépések...

majd a következő ciklusban...

és Te folyatatod Áprilisban ??? Az egy nyerő hónap,ám ! :)

 

Előzmény: Dongo.75 (73850)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73850

Hali!

De fura! De legalább egy gonddal kevesebb! :)

És most mi a következő lépés?

Dtamika, Te hogy vagy?

Előzmény: Angyalka75 (73849)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73849

Sziasztok !

 

Megkérdeztem Török dokit az átjárhatóságiról...és azt mondta NEM KELL !!!!!!!!!!!

mert hogy az uh-n normális szerkezetűnek találta a méhem.-ezt mondta

úgyhogy most már nem tudom mit gondoljak....

 

gondoltam értesítelek Titeket......

 

 

Angyal

 

Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73848

Lemmy99! Mi újság Nálad??????

krisina Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73847

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hogy zavargok! :-)

Keresem azokat akiknél szintén kiderült, hogy PCOS-ok és nehezen vagy még egyáltalán nem sikerült teherbeesniük. Kérlek benneteket olvassátok el ezt, és segítsetek azoknak akik még semmit nem tudnak erről a betegségről.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9077352

Gondoljatok arra, hogy minden egyes nickkel segítünk!!!!

Előre is köszönöm a fáradozásaitokat!

Üdv:

Krisina

 

kinga71 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 73846

muzsa, ez nem lesz paraeloszlató, ráadásul a hazai lombikos kultúrában szerintem nem az esetleges mellrák a legégetőbb issue. Ha valaki baromira anyagot akar csinálni a lombikról, akkor lenne elég sok egyéb aspektus, ez bulvár, és főleg a köztévén. Nem lettem tőle boldog. Arról nem is beszélve, hogy amúgyis annyi, de annyi tévhit, előítélet, ostoba feltételezés kering a lombikról, a lombikosokról, ez kb, úgy hiányzik, mint a hátbavágás.

 

 

Előzmény: muzsa (73845)
muzsa Creative Commons License 2007.02.25 0 0 73845

Remélem, hogy inkább paraeloszlatásnak lesz jó az a riport, semmint arra, hogy plusz egy parát szolgáltasson a lombikozóknak:( Én kéretlenül is elmondtam az újságiró lánynak a véleményem, hogy baromira nem hiszek benne, hogy ez több lenne egy "amerikai tudósok kimutatták" tipusú, igencsak ingatag feltételezéseken alapuló hirnél, amit most valamiért nagyobbra fújnak fel.

Szerdán este a Szempontban lesz az M1-en ha minden igaz, de akkor azt ajánlom, hogy csak az nézze meg esetleg, aki - ahogy te - tud akár röhögni is rajta.

Nem tudom, mi lesz benne, ki szólal meg végül, csak a Lombikbaba.hu-s Szeibert Anikót tudom biztosan, mást nem.

Előzmény: kinga71 (73842)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73844

Off:

 

milna, hova tudok neked irni?

 

Off vége.

Előzmény: Törölt nick (73837)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73843
lemmy, szedned kell még a progeszteront, ugye? Ne pánikolj, van, akinek a hatodik hét után látszik csak bármi is!
Előzmény: lemmy99 (73839)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73842

Az van, hogy az ember lányát (és fiát is), megállás nélkül éri a lombikkal kapcsolatban impulzus. Én érdeklődve olvastam, amit írtál, de már csak röhögök az ilyenen, mert kínomban nem tudok mit csinálni. A baj az, hogy igen sok a read only, a "kezdő" lombikos, és ilyen, még akár teljességgel jószándékú (hiszen egy barátodnak szeretnél segíteni) hozzászólással, a végtelenségig be lehet őket paráztatni. Ha van ilyen kérés, kérdés, írj e-mailt, itt már többekét tudod, akik régi motorosok, válaszolnak szívesen.

 

Amúgyis, annyi, de annyi minden kering a lombik-körül, ez az utolsó, amire egy aktívan lombikozónak szüksége lehet, úgy gondolom.

Előzmény: muzsa (73835)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73841

Lemmy99! Amikor nekem az első lombik "sikerült", szintén nem látták a petezsákot, nálam is méhen kivülire gyanakodtak, meg is csinálták azonnal a vérvételt de kiderült, hogy csak elment a terhesség. Nekem viszont nem volt már ilyen magas a hcg-ém, sőt csökkenni kezdett. Azért még próbálj meg bizni benne akármilyen nehéz is. Hátha csak elbújt. Legalábbis nagyon remélem. Én nagyon szoritok neked.

Előzmény: lemmy99 (73839)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73840
Hát ez érthető. Én azért drukkolok, próbálj kicsit pozitívabb lenni, mint a koraterhesen. ++++++++++
Előzmény: lemmy99 (73839)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73839
Dongo!

Ki vagyok eléggé de sírni nem sirtam, próbálom tartani maga. Hányigerem érdekes módon van. A cicim is feszül még mindig.
Előzmény: Dongo.75 (73829)
muzsa Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73838

Elnézést, hogyha félreérthetően fogalmaztam... én is újságiró vagyok, és számomra szakmailag elfogadhatatlan minden olyan riport, amelyik összeszed két-három szerencsétlenül járt embert, akik beleillenek valamiféle prekoncepcióba, és abból kreál könnyfakasztó szenzációt. Ha valami ilyesmiről lenne szó, én lennék az első, aki elküldené az illetőt a fenébe. Ide meg pláne nem hoznám be a témát.

A személyes - negativ vagy pozitiv - élmények, sztorik ugyanakkor mindig közelebb hozzák az emberhez a problémát, úgyhogy ha ez a téma, mellrákos lombikos megszólaltatása nélkül, akinek testközeli tapasztalatai vannak, kicsit bicegős lenne.

Legjobb tudomásom szerint az M1-en lesz, de nem akarok hülyeséget mondani.

Előzmény: Törölt nick (73837)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73837
"Ott ilyeneket mondanak hogy azért van mert nem szoptatott. "

Igen, éppen ezért írtam a fentit mert nem tudom azt is milyen statisztikával támasztották alá.

Tudom, hogy komoly a probléma de az első hsz.-ed kicsit megtévesztő volt a 2 lombikossal kicsit komolytalnnak tűnt.

Egyébként érdekel mikor megy adásba és hol. Nálunk csak közszolgálati van.
Előzmény: muzsa (73836)
muzsa Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73836

Ja igen, hogy a szoptatás mennyire csökkenti vagy sem a rizikót: anyukám kettőnket majdnem két éves korunkig szoptatott. Oszt mégis...

(Lekopogom, a műtét és a kemoterápia meg a sugarak után most már a harmadik éve teljesen jól van.)

Felelőtlenség szerintem valamire ráfogni, hogy na, emiatt jön a rák, vagy amiatt. Annyi hajlamositó tényező van a világban, és minden 10.! nő mellrákos. Lehet, hogy a hormonkészitményeknek is van ilyesfajta, rákra hajlamositó hatásuk, de előbb tudnék 500 másik dolgot felsorolni. Ez mondjuk az én személyes véleményem az ügyről. Ha érdekel titeket egyébként, akkor megkérdezem majd, mikor megy adásba, amit csinált, hátha érdekes lesz.

Előzmény: muzsa (73835)
muzsa Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73835

Nem egy kereskedelmi tv szenzációhajhász műsora, de tévé, és mint ilyen, teljesen más műfaj, mint egy tudományos disszertáció. Részleteket én sem tudok, hogy honnan az előfeltevés, illetve hogy miért éppen most kerül elő ez a téma.  Annyit tudok, hogy normális, okos lány az anyag készitője, aki nem pánikot kelteni akar... máskülönben szóba sem hoztam volna itt a dolgot... én inkább azt gyanitom, hogy itt a pánik eloszlatásáról lenne szó, semmint keltéséről.  

 

Én magam hozzád teljesen hasonlóan gondolkoztam a lombikkal kapcsolatban (amire végül a spontán terhesség miatt csodaszerűen nem került sor), hogy inkább csökkenteni fogja a terhesség, a szoptatás az esélyemet a mellrákra, mint növelni. Anyukám mellrákos, én túl a 36-on, gyerektelenül, a kor, a családi előtörténet épp elég hajlamositó tényező...

 

Elnézést, hogyha bárki bepánikolt volna a kérésemtől, felejtsétek el inkább.

Előzmény: Törölt nick (73832)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73834

milna!

Tökéletesen egyetértek.

 

dongó, mazsola

Ne haragudjatok, a héten nem nagyon voltam net közelben, szóval nem a lustaság miatt nem válaszoltam a leveleitekre, de a hétvégén megpróbálom pótolni. :)

Előzmény: Törölt nick (73832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73833
OFF

Elnézést a Fókusztól. Csak példának hoztam fel....

ON
Előzmény: Törölt nick (73832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73832
És honnan az ötlet ill. a feltevés? Orvos a barátnőd? Számomra akkor hiteles a törénet ha az illető pl. onkológus és feltűnik neki hogy a betegek között több a lombikos. Vagy ebből akarja írni a diplomáját az orvosin... stb.
Remélem nem valamelyik kereskedelmim tv szenzációhajhász műsoráról van szó.

Bocs, hogy ilyen feszült vagyok de már én is a 10-en túliak társaságába tartozom ami a lombikozást illeti. Nem szeretném a homokba dugni a fejem de nem jó ezen a fórumon borzolni ezzel az idegeket és kelteni a pánikot. Ha ez lemenne a Fókuszban (ahonnan sokan tájékozódnak Gynevac, és támogatott lombikok száma ügyekről) akkor itt kitörne a pánik.

Én jobb szeretem ha az orvosom mondja meg a tutit. Persze benne van a pakliban hogy az embernek nem használnak a hormonkezelések de nem tudom van-e olyan a fórumon aki ennek nincs tudatában.

Ha ez értékelhető adat akkor nekem még nincs sem mell sem másmilyen rákom és remélem nem is lesz de a családban most zajlik egy ilyen esemény egy olyan nőnél aki most 70 és sajnos sosem szült. Ott ilyeneket mondanak hogy azért van mert nem szoptatott. Akkor még lombikozom egy kicsit hátha a jövőben a szoptatással majd javíthatom az esélyeimet.

Ha komoly a dolog szívesen jelentkezem statisztikai adatnak. Ilyenkor előbb ugyanis egy repezentatív mintát kell összeszedni és azon vizsgálódni nem pedig begyűjteni 5 szerencsétlen mellrákost és azon.
Előzmény: muzsa (73825)
Corizalia Creative Commons License 2007.02.24 0 0 73831

                                            Sziasztok!

 

 

Néha olvaslak benneteket,most be is köszönök!Az én kislányom tapolcai lombik baba :-)  Szerencsére elsőre sikerült.csak jót tudok róluk mondani!Akkor még Tiboldy Tibor volt az orvosom,nála szültem is lassan 3 éve........Úgy tudom ő már nem dolgozik ott.

Sok sikert!Sok babát!Feladni nem szabad!

Beültetés után pedig mondogassátok magatoknak:"Most biztos terhes vagyok!"

ma.zsola Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73830
Szia Dongo! Ne érts félre, én nem azt mondom, hogy a Török jobb doki, csak a lányok akikkel én eddig Tapolcán beszélgettem mind pánikba estek, ha a lesziváskor ill. a beültetéskor a Csongrádyhoz kerültek. Nekem például ő kezdte el a stimulációt és sokkal jobban elmagyarázott mindent mint a Török. Szerintem jó fej ő is. De nyilván ha valaki megszokott egy orvost akkor nem szivesen megy máshoz.
Előzmény: Dongo.75 (73822)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73829
Igen, akkor már látni kellene. :( Most gondolom folyamatosan szemmel tartanak majd. És hogy vagy? Bár hülye kérdés, baromira ki lehetsz bukva. És a hányingered van még? Érzel vmit?
Előzmény: lemmy99 (73828)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73828
Dongo!
Én sem értek már semmit!

6+3 nál tartok!
A lényeg, hogy nem látják, de HCG szerint terhes vagyok, és mivel ott ahol kellene lennie nem látják így a méhenkívülire gyanakszanak, és arra időközben nem fejlődött tovább a magzat.
Előzmény: Dongo.75 (73827)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73827

Hát ma én is csupa rossz hírt kapok!

Lemmy, én ezt nem értem! Most hányadik héten tartasz? Én mintha azt hallottam volna, hogy méhen kívülinél alacsonyabb szokott lenni a hcg. És ha hétfőn volt a vérvétel, azóta felszívódhatott?? Annyira sajnálom! Én azért még bízom. Legyünk pozitívak.

Előzmény: lemmy99 (73826)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73826
Szia Dongo!

Hát voltam dokinál de most sem látta a babát. Azt mondta valósínű, hogy felszívódott, vagy pedig méhen kívüli vagyok. A hétfői HCG 1000 volt azt mondták ez biztos terhesség. Hétfőn kell visszamennem a kórházba..............................
Előzmény: Dongo.75 (73823)
muzsa Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73825

Lányok, egy furcsa, kicsit off kérdéssel/kéréssel állok most elő: van egy kedves barátnőm, aki egy televíziós műsorba készít anyagot arról, hogy vajon lehet-e a mesterséges megtermékenyítés és a mellrák kialakulása között ok-okozati összefüggés. Magyarul, hogy aki lombikozik/zott vagy akár inszemezik (mert gondolom a gyógyszeres stimuláció a lényeg itt) annál nagyobb eséllyel alakul-e ki a mellrák. Olyan megszólalót keres, aki részt vett vagy vesz mesterséges megtermékenyítésben és közben vagy utána mellrákja lett.

Én szerencsére nem ismerek senkit, akivel ez előfordult volna, ő sajnos talált már két nőt, de különböző okok miatt (épp műtét után, stb.) nem tudnak nyilatkozni.

Ha nektek rémlik valaki a múltból, vagy a jelenből, akinek ilyen problémája van és el is mondaná a saját történetét, akkor lécci hozzatok össze vele, a címem publikus, vagy akár a mobilomon is hívhat az illető... 06-20-340-8966

Nagyon köszönöm.

Henna1 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 73824
Köszi Mindenkinek! Nagyon aranyosak vagytok!No 90 nap múlva minden sikerül. A nagy számok törvénye szerint előbb utóbb össze kell jönnie, még a matematika is ezt mondja!!!
Előzmény: Dongo.75 (73823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!