Keresés

Részletes keresés

Dia31 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 60560

Sziasztok,

Egyre több helyet hallotaam a rezveratrol készitményről,hogy milyen jótékony hatása van a PCOS ban.

Van bárkinek tapasztalata eseteleg?

http://www.szemelyreszabottedzes.hu/pcoseletmod/rezveratrol-uj-titok-a-pcosben/

 

Köszönöm szépen

Selbst1976 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 60559

Legyetek kedvesek kitölteni, egy szakdolgozati kutatáshoz kellene a véleményetek.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfae6R8MPSoQ_Nd4x9gAKFlpw32xlXNVXmIWX9R5S58puYX0A/viewform

körte- Creative Commons License 2018.02.04 0 0 60558
Előzmény: Annamária333 (60556)
körte- Creative Commons License 2018.02.04 0 0 60557

Szia!

 

Nem szabad feladni!

 

Jó szakemberhez kell kerülni!

itt nézz szét!https://sportkontroll.hu/szakertok/

 

Előzmény: Annamária333 (60556)
Annamária333 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 60556

Sziasztok Annamária vagyok 35 éves. 20 éve küzdök ezzel az alattomos betegséggel. az egész életemet tönkretette , kihulott a hajam, csúnya az arcbőröm, össze vissza menstruálok , ls még nincs gyerekem se. Egyszerűen katasztrófa hogy mennyire nem ismerik az orvosok ezt a betegséget. 

16 évesen kezdtem érezni hogy velem valami nincs rendben, hullani kezdett a hajam, és a tinipattanásaim sem múltak. 

Voltam orvosnál, mőgyógyász, bőrgyógyász, nemigazán tudták mi okozza a problémáimat. 

Sokszor hallottam azt hogy "el kellene menni kozmetikushoz" 

Jártam.....most ugye nem kell mondani hogy semmit sem segített. 

Szóval éltem az életem, úgy ahogy ezzel az átkozott betegséggel lehet, semmit nem tudtam róla , és azt sem hogy én miért különbözök a többi fiatal lánytól.

Ma 35 évesen még mindig hiányos a hajam , a bőröm sem szép. Gondjaim vannak a teherbeeséssel, és a többi....

mondanom sem kell hogy parókát hordok 5 éve már. így sokkal nagyobb az önbizalmam , emelett sokat sportolok , cukor meg minden egyéb " egézségtelen ételt száműztem az étrendemből. 

Küzdök ellene folyamatosan, nem adtam fel, és nem is fogom soha. 

De ez a betegség már teljesen megbélyegzett, útálom, és sokszor útálom saját magam is. 

Dehát ez van.

Pillanatnyilag Németországban élek a barátommal, és gyereket szeretnék. Ha valaki tud valami jó módszert, gyógyszeres kezelést, ami neki bevállt ...kérem segítsen, hová menjek, milyen orvoshoz, és milyen gyógyszert irassak fel.

Nem , nem csodában reménykedem , egyszerűen csak normalizálni szeretném az állapotom, és talán visszanyerem a hajam egy részét is. 

Az email címem: anna.matyus.12@gmail.com. Köszi

Sulyok Natália Creative Commons License 2017.10.03 0 0 60555

Sziasztok,

 

én a Budai Endokrinközpontba járok Dr. Koppány Viktóriához. Valóban elég behalt ez a fórum is, s a többi méginkább. Pedig jó lenne sorstársakkal "találkozni", tapasztalatot cserélni. Ha hasonlóan éreztek, várlak Titeket a "PCOS tünetmentesen" Facebook csoportban. Kitartás!
https://www.facebook.com/groups/2008674919368402/

indexnick321 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 60554

Kedves Fórumtagok!

 

Nem reklám célzattal osztom meg, hanem hátha valakinek segít. PCOS-ben szenvedő betegeket keresnek klinikai vizsgálatban való részvételhez. A http://pharmapatent.hu/hu/betegtoborzas weboldalon minden részlet megtalálható a vizsgálattal kapcsolatban.

youlcsi Creative Commons License 2017.08.16 0 0 60553

ejj de rég behalt a fórum :/

jár erre még valaki?

szegedi_lány Creative Commons License 2017.02.15 0 0 60552

Mens mentis es a pco alapítvány tobszor foglalkozott már fórumain a kérdéssel es arra jutottak hogy nem.

Előzmény: dia213 (60551)
dia213 Creative Commons License 2017.02.08 0 0 60551

Sziasztok. Tud valaki erről az adókedvezményről? Szerintetek PCO-sok is megkaphatják? A betegségek listáján ugyanis szerepel az szénhidrát anyagcsere zavar.

 

http://www.nlcafe.hu/ezvan/20170208/ado-cukorbeteg-laktoz/

almirena Creative Commons License 2017.02.04 0 0 60550

A MensMentis Pesten erre specializálódott. Tűű doktorhoz nehéz bejutni, de Breyer Helgához talán könnyebb. Szerintem hiába kerül sokba, mégis megéri, mert így nem járod be a tévutakat az állami helyeken.

Veszprémi tapasztalatom nincs, de majd mások biztosan tudnak.

Előzmény: Szandra28 (60549)
Szandra28 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 60549

Sziasztok Szandra vagyok 28 éves és szükségem lenne egy jó orvosra aki a pcos-re specializálodott. Tudom mindenki ilyennel zavarkolodik de egyre nehezebben birom a betegségem velejárójit. Nagyon elfajultak a tűneteim szeretném valahogy visszafolytani, persze ha csak lehet. Orvost veszprém és budapest között ajánljatok létszíves. Köszönöm. 

vacskamacska Creative Commons License 2017.01.01 0 0 60548

Sziasztok, 

 

Tudnátok ajánlani hogy hol/kivel érdemes pcos-ra kivizsgáltatani magam?

nikolett80 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 60547

Sziasztok! Légyszíves segítsétek diplomamunkámat az alábbi kérdőív kitöltésével, mely csak néhány percet vesz igénybe és teljesen névtelen. Köszönöm szépen. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCOPJ8BnzwUGbvH0xjOciawidkoKBypXe2o8eSlkoMRPhQMw/viewform

Asztalkendetta Creative Commons License 2016.11.11 0 0 60546

No, jelentem: a második hó felén túl járok a Forcapillal (a 2. doboznak több mint fele fogyott el, 2db/nap tempóval), és nagyon sokkal jobb a helyzet! A brutál hajhullás megállt, és csomó babahajam van. Szerintem erősebb is lett a hajam, de ez már szubjektív. Mellesleg a körmöm is ezerrel nő :-) de ez nem hoz lázba, csak konstatálom. Szóval nekem bevált.

Előzmény: Betti_91 (60542)
Szeleszte Creative Commons License 2016.10.20 0 0 60545

Gina!

 

mennyire jó,hogy rájött az orvosod, hogy van LUf szindrómád, és adott Clostyt. Annyira kevés az olyan orvos, aki foglalkozik azzal, hogy miért nem jön össze a baba...fogyjon le szedjen metet, vagy még azt se aztán majd lesz valami....

 

A betegségek egy gyerekkel is húzós, hárommal meg pláne... A szemcseppentést úgy csináltam drasztikus lesz, hogy beletekertem egy lepedőbe keze lába már nem tudott mozogni  a fejét a lábam közé vettem a hüvelykújjammal a felső szempillasor alá raktam a mutató újjammal meg lehúztam az alsó szemhéjat és puff bele a szemcsepp... na volt időszak egyévesen amikor két emberes lefogós mutatvány volt pl az 1 éves pupillatágítás. Az orrszívást nálunk se szeresse iszonyatosan félt a porszívó hangjától.. kisebb korába babahordó feje a szélétől már nem tudta hova elhúzni és gyors kiszívtam...most már nagy és segít ő fogni stb kis szerepjátékokkal rá lehet venni de a mai napig fél a porszívótól...

 

alvás: 3 éve nem alszok... már egy jó fél éve visszajöttem dolgozni. Az esti alvás rituálé ringatni simizni kész tortúra. Éjjel felkel pisilniiiiiii keeeeelll utána még egy tápszer utána megint altatni... van amikor hajnal háromtól ötig altatási hadművelettel bohóckodunk... három kávéval nyomom a napot...

 

szóval tesónak jó lesz jövőre érkezni remélem, hogy lesz mégegy kis ajándékom az élettől... akárhogy is néztem a naplementét egy gyerektől is kipurcanok... hátha már négy éves korára szépen átalussza az éjszakát én meg kezdek előlről mindent:) 

Előzmény: b.gina (60538)
antibes9 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 60544

Sziasztok!

 

Tudtok nekem jó endokrinológust javasolni Budapesten?

A Mensmentis tudom,hogy jó,de idén már nem fogadnak új beteget,én pedig szeretnék a prolémámnak mielőbb utána járni.

SZTK alapon februárra kaptam időpontot,az szintén még jó messze van.

Köszönöm szépen!

kuglófsütő Creative Commons License 2016.10.18 0 0 60543
Sziasztok, 44-es progiérték milyennek számít ovu után 7 nappal? Kicsit keveseltem, de gondoltam, nem.sikerült csak elkapni a 7. napot. Viszont ma megjött, és akkor pont a 7. napon lett levéve, mi meg együtt voltunk végig 1-2 naponta.
Amugy tudom, hogy 40 felett elvileg jó, de csomó helyen 60-70-es értékeket olvasok.
Betti_91 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 60542

Szia Asztalkendetta! :)

 

Köszi a választ,akkor áttérek az esti két szem bevételére, aztán meglátjuk. :) Az első 2 hétben nekem is nagyon fájt tőle a gyomrom, de szerencsére nagyon úgy tűnik, hogy "megszokta".

Ha találsz valami hatásosat a hajhullásra, akkor kérlek jelentkezz majd, mert már egyre nehezebben bírom én is. :(

Előzmény: Asztalkendetta (60541)
Asztalkendetta Creative Commons License 2016.10.12 0 0 60541

Szia Betti!

 

Én 2000-t szedek. Mivel ez retard készítmény (xr), beveheted egyben, "kitart" a hatás. Én eleinte este szedtem, de állítólag savasít egy kicsit, nekem meg voltak éjszakai gyomorégéseim, így átállított a doki reggelre. Szóval kb. mindegy :-) 

A hajhullás nekem nem a Mercktől lett, már előtte durva volt. Kb. 3 hete elkezdtem Forcapil vitamint szedni, reménykedem, hátha változik tőle valami. Egyelőre semmi sajnos :(

 

Előzmény: Betti_91 (60540)
Betti_91 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 60540

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. 3 hete szedem a Merckformin xr 750 mg-t, napi két szemet írt az endokrinológusom, de azt nem beszéltük meg,hogy hogyan kell szednem. A betegtájékoztatóban az van, hogy este kell bevenni, fórumokon volt,hogy azt olvastam,hogy reggel egy szem és este egy szem, máshol pedig ugyanezt,hogy este kell egyszerre bevenni. Akkor most hogyan szedjem? 

A másik gondom pedig a hajhullás, ami a gyógyszerszedéssel egyidejűleg kezdődött. Tudom,hogy ősszel mindenkinek hullik, na de az enyém már túlzás szerintem :( Volt akinek Merckformintól hullott a haja? Esetleg valami ötlet,hogy mit  tehetek ellene? Köszönöm előre is.

b.gina Creative Commons License 2016.10.08 0 1 60539

Van még segítség, nagymamák, önkormányzati dadus plusz akit fizetek. Plusz persze tesóm, amikor tud jön, meg párom is nagyon sokat segít ugyebár. Egyedül rémálom lenne néha. Van mikor tünemények, de ma sírni tudtam volna a tehetetlenségtől pl... Náthásak, nyűgösek, gyűlölik az orrszívást, Sanyika nem hajlandó napok óta csak tápszert enni, azt is üvöltve. A többiek is nyűglődnek elég sokat. Sanyikának ráadásul a szemére is ráment vmi baci, hajnalban mentem vele az ügyeletre, kötőhártya gyulladás. Természetesen a szemcseppet alig bírom belecseppenteni, már nem tudom milyen fogással kéne tartanom a gyereket :D az orrszívás is akrobata mutatvány vele :D

 

De amúgy éjszaka mind alszik, ha épp nem fuldokolnak a takonytól, mint jelenleg. Maguktól elalszanak vacsi után. Volt egy kis időszak mikor ringatni kellett, de gyorsan leszoktak róla hála a jó égnek :D

Tegnap volt az első éjszakám, hogy 3 órát aludtam, amúgy mindig megvan a 6-7. Hajnalban még esznek egyszer, 4-kor egy kis tápit, de utána alszanak tovább 6-7-ig.

 

Babamentes kikapcs nincs, de nem is bírnám nélkülük szerintem még :)

 

Na jó éjszakát, fekszem is, hátha nyugi lesz :)

 

 

Előzmény: szegedi_lány (60537)
b.gina Creative Commons License 2016.10.08 0 0 60538

Még emlékszem mikor teherbe estél vele :) igazi kis ajándék. Nem semmi, hogy eltelt az idő!

Hát akkor ügyesen, megy a drukk a tesóhoz.

 

Nekem Closty babák, kiderült, hogy LUF szindrómám van, nem volt spontán peteérésem, csak eljutott egy fázisig a tüsző, de megrepedni nem tudott. Ez termelt valamennyi sárgatestet, emiatt voltak rövid luteális szakaszaim. Ezért az endokrinológusom úgy gondolta, egy minimál adag Closty nem árthat, első hónapban fél tablettát szedtem, a másodikban 1-et (egyik se óriási adag), de a 2. hónapban tüszőrepesztést is kaptam szurival. 4 petesejt volt, 1 tűnt esélyesnek. Hát 3 sikerült, túlstimulálással 1 hétig kórházban is voltam. De hálisten minden jól alakult és velünk maradtak a kis drágáink :)

A terhesség utolsó 10 hete is kórházban telt, de jobb is volt úgy, mert csak feküdni bírtam kb :D

Előzmény: Szeleszte (60536)
szegedi_lány Creative Commons License 2016.10.04 0 0 60537

Hát, le a kalappal! En sokszor az egy babával is hulla fáradt vagyok es bárhogy igyekszem Sosem jutok a teendők végére. A pihenésről nem is beszélve... Van még segítséged? Jol alszanak a babák, tudsz pihenni? Babamentes kikapcsolódás gondolom még neked is idebb van.😉

Előzmény: b.gina (60535)
Szeleszte Creative Commons License 2016.10.03 0 0 60536

Szia Gina!

 

9 hónap lassacskán lehet ünnepelni az 1 évet:) Nekem egy kislányom van, télen tölti a három évet. Igazi kis rosszcsont, néha kitesz kettőt is. Fél pillanat alatt tud olyan dolgokat csinálni amitől a hajam égnek áll. Nekünk ő egy ajándék, már minden vizsgálat minden ki volt írva az inszemre amikor spontán jött. 

 

Szoptatás alatt (30 hónap) kicsit elszaladt velem a ló, képes voltam 83 kg-ra felhízni. A baba első évében tejmentes és cukormentes diétát tartottam, hát kemény volt... persze voltak bűnözéseim a saját egészségem kárára. Most próbálgatom ismét tartani a 160 gr ch-t még most készülök felépíteni a metformint. Már fiatalabb se leszek sokkal jelenleg 35 vagyok jövőév elején töltöm a 36-ot. Most megpróbálok lefogyni egy kicsit összeszedni magam és jövőre nekiugrani egy tesoprojektnek. Kicsit álmom,hogy jövőév karácsonyra legyen újra egy kis téli babám.

 

Nálad hogy sikerült a három? Clostilbegyt Lombik vagy spontán? Huuu ha a lánykám mellé jönne még kettő három azt hiszem egyből nagycsaládosok táborába tartoznék.

Előzmény: b.gina (60535)
b.gina Creative Commons License 2016.10.02 0 0 60535

Köszi Szeleszte! :)

Nem egyszerű, de imádom őket és mindent megoldunk valahogy :)

Már 9 hónaposak...

 

Veled mizujs? :)

Előzmény: Szeleszte (60526)
anadrog82 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 60534

Ma megindult picit a hőm reggel felfelé, és bár megfogadtam, hogy nem tesztelek, amíg el nem marad a menzeszem, de felbuzdulva a reggeli ugráson, és amúgy már ez a 13.DPO gondoltam miért is ne...

Jó nagy pofon volt ez most megint..egy nagy semmit láttam.. Szóval, ebben a hónapban sem lettem babás :(..

anadrog82 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 60533

Ooooo, bocsi, azt lehagytam. A prolactin 158 mIU/l. 

Jaaaa, én sem értettem, de azt hiszem arra gondol, hogy az helyre jön. Majd rákérdezek azért, mert megyek vissza hozzá a köv.ciklus közepén, újabb ultrahangra..ha most megjön. Csütörtökre nem várom, bár nagyon szurkál a hasam, úgyhogy sanszos, hogy befigyel :(. Ft3, 4-et nem nézett :(.

Előzmény: kuglófsütő (60532)
kuglófsütő Creative Commons License 2016.09.27 0 0 60532
Csak nem értem, ha szerinte is magas, miért nem kezd vele valamit!? Nem biztos, hogy bezavar nalad, de nekem általában 2-3 körül volt, és amióta szedek rá letroxot, elmúlt az állandó vérezgetésem.
Ft3-at, fT4-et véletlen nem nézett?
És továbbra is érdekelne, hogy a prolaktin nilyen mértékegységben va :), mert az egyikben (ng/ml) az is magas.
Előzmény: anadrog82 (60531)
anadrog82 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 60531

Nem kaptam rá semmit. Azt mondta, az az érték változik, kvázi majdnem minden nap. Ha a 2-3 hónap múlva esedéges vérvétel kontroll után is rossz lesz, akkor javasolja majd az endokrinológust. 

Hmmm..nem tudom..

Előzmény: kuglófsütő (60530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!