Keresés

Részletes keresés

Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 817
Valaki

> A kosárra csak annyit: bizonyosan jártál korábban Tungi-meccsekre is, különben mitol szeretted volna meg oket egy "trikóváltás" alatt? <

Jaj, jaj, jaj, ne hülyéskedjünk már... Kristont is utálom, mégis szurkolok neki, mert Fradista! Én nem az egyes játékosokat szeretem, mint ahogy gondolom, mindannyian így vagyunk vele, hanem A Klubot, a Ferencvárosi Torna Clubot, annak minden szakosztályát, csapatát, más kérdés, hogy teszem azt, kerékpár-versenyekre én sem járok ki, viszont boldog vagyok, mikor azt olvasom, hogy már megint szarrá vertük az egész magyar mezőnyt ... kerékpárban!

A hooliganizmusról velem nem hiszem, hogy vitatkoznod kellene... az én véleményem éppen szöges ellentéte Hucul véleményének (éppen ezért hoztam fel példaként), sőt, a szakdolgozatom is "Ultrák és hooligánok" címmel látott napvilágot politológia szakon.

Az pedig, hogy ő éppen kinek a társaságában áll és meccs közben a jól megszokott helyünkről kiért is jár át a Ragazzi-khoz és a 16-os-ba, arról pedig őt kellene megkérdezni! /Nem, nem ítélem el ezért, sőt! Csupán, csatlakozva hozzád, szeretném tőle megtudakolni, hogy akkor, hogyan is állunk a hooligánokkal és a hooliganizmussal??? :) & ;)/

> Vagy emlékszem a Slovan-visszavágóra is, mikor a kapu mögött velünk volt. <

A "velünk volt" pontosan mit takar? Érdekes, én nem emlékszem, pedig nekem is arrafelé kellett volna lennem... És én sem Huculra gondoltam, amikor azokra utaltam, akik nem járnak meccsre, bár valljuk be, igenis jobban értékelném, ha gyakrabban csatlakozna hozzánk akár a vidéki meccseken is (legalább nem nekem kellene fizetnem a benzint :))!

> Ha viszont tisztában vagy vele, hogy bizonyos embereknek, köröknek a mai napig érdekük lehet a Fradi-táborát megosztani, a nézoket a lelátóról elüldözni, akkor különösen nem értem, hogy Te miért segédkezel ebben a saját eszközeiddel! <

Nem, nem hiszem, hogy ennek segédkeznék, legalább is igyekszem inkább a békítésen lenni, mint az ellentétek szításán.
A nézők lelátóról való elüldözéséről pedig sajnos megoszlanak a vélemények... gyatra játék?, magas jegyárak?, nulla kiszolgálás (sör, cheerleaders, látvány)?, huligánok?, stb. Soha nem fogsz igazságot tenni, hiszen mindenkinek megvan a saját elképzelése, mániája ezzel kapcsolatban, amiből egy kicsit sem hajlandó engedni. A Fradi-listán állandóan visszatérő téma, és ugyanazok az emberek ugyanazokat szajkózzák, pont úgy, mint a Fradit Féltők és a másik oldal... :(:(:(

És ismét:
Hajrá Fradi és Szebb Jövőt!
Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (814)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 816
Valaki

Látom te is éppen alkotsz, ha már itt vagy - mindjárt elolvasom és reagálok - küldj mér nekem, vmi elérhetőséget a greenternet@hotmail.com-ra!

üdv,
Zig

Előzmény: Valaki aki ott volt (814)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 815
Valaki

(Akkor folytassuk, bár az a levél, amire most válaszolok nem nekem íródott, hanem Huculnak, de én is érintettnek érzem, magam, bocs, ha kérdés nélkül beleszólok a párbeszédetekbe...)

> Az általad kifogásolt rész arról szól, hogy volt a megbeszélésen egy illető, aki többször, értelmetlen összefüggésekben hozta fel a szurkolókat, gondolva ott valamennyi szervezett csoportosulásra, de elsősorban a II-esre. Ha ő nem a Greenternet tagja, akkor kismértékben javítanom kell a mondaton, de talán érthető, hogy számomra az asztal körül helyet foglaló (többnyire ismeretlen és idegen) arcok között nem tudok megfelelően különbséget tenni. <

Nem tudom, csak gondolom, kire utalsz. Volt ott egy srác aki történetesen a Jakabházy fia... ő a kontaktja elsősorban Dinónak és még egy másik gyereknek, viszont még véletlenül sem tartozik a GGG állományába...

> Azt azért remélem Te is elismered, hogy a támadásra támadással kell válaszolni, és amikor engem megtámad valaki, onnantól már nem nevezhetem barátomnak... <

Nem. Egyik sem. Azt, hogy támadásra támadással kell válaszolni azt csak olyanok gondolják, akik mindent erővel kívánnak megoldani. Nem hiszem, hogy az "értelmes párbeszéd" jellegű dolog, hol a fr@ncban van? Olyanokra gondolok, mint érvek-ellenérvek, elmagyarázni, hogy vmit miért is gondolok úgy, ahogy, és hasonlók... Minek rögtön ütni (jelképesen, persze) egymást???

Abban pedig nem vagyok teljesen biztos, hogy ha vki megtámad, onnatól nem nevezhetem barátomnak. Sajnos nem tökéletesen világos számomra, hogy "támadás" alatt mire gondolsz, ezért inkább megkérlek, definiáld, ugyanis, ha vélemények ütközésére gondolsz, akkor nem értek veled egyet, viszont, ha - teszem azt -, csúnya szó, fúrásra/kifúrásra gondolsz, akkor megegyeztünk. (Példának okáért vannak nagyon kedves kommunista-szavzó barátaim, akikkel lehet, hogy nem értek egyet politikailag, viszont egyéb téren kitűnően megértjük egymást...)

> Hozzá(m)szólásod végén tökéletesen definiálod a Greenternet lényegét, legalább is, amit én oly' nagyra tartottam (volna) benne. Nevezetesen, hogy kihasználva az Internet világszerte való elérhetőségét, összegyűjti a klubjukért a Kárpát-medencében, illetve az egész Világon aggódó egyéneket, információkhoz juttatja, segíti őket, esetlegesen képviseli érdekeiket. Ebbe viszont nem fér bele a partizánharc és a lövészárokásás. Legfeljebb haditudosító szerepkört kellene felvállalnia, de egyre inkább úgy érzem, ha nem foglalna állást a csoportosulás, akkor "harc" sem lenne. <

Sajnos, és szerencsére, a Greenternet kinőtte azokat a kereteket, amik csupán információ-ármlásra voltak hivatva. Ez nem az "on-lila", legnagyobb megelégedésemre. Pontosan akkor változott meg a helyzet, amikor megalakult, pontosabban, bejelntette megalakulását, és igényt tartott egy helyre a lelátón és annak kerítésén. Onnantól kezdve - az én elképzeléseim szerint - már önálló szurkolói csoport. (Ezt is kiveséztem már, de megismétlem: az internet és a lelátó más. Ezt sokan még nem tudják, vagy tudatosan nem akarják feldolgozni, elismerni /lásd "virtuális-csoport" elképzelés.)

Az inkriminált levél közzé/feltételét a netre én - sajnos - nem ellenzem, hiszen ennyiben a GGG honlap még mindig az információáramlást szolgálja, azzal a feltétellel, hogy amennyiben - úgymond - a másik oldalról is születik valami hasonló megnyilvánulás, bármilyen vélemény, amelyet közzé kívánnak tenni, és azt ebből a célból eljuttatják hozzánk, annak is ott kell lennie bármiféle kommentár vagy megvágás nélkül! (Az említett illető megnyilvánulását pedig inkább vele beszéld meg, nem tisztem sem megvédeni, sem támadni, mindenki úgy viselkedik, ahogy azt jónak látja...)

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (803)
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.24 0 0 814
Zig!

Én sose mondtam, hogy annak nem lehet véleménye, aki nem jár ki meccsre, de abban teljességgel egyetértünk, hogy bizonyos dolgokat csak az élhet át, érezhet, aki kijár, sot rendszeresen jelen van a meccseken. Ettol még nekem az is szurkoló "aki csak megveszi az újságot". Csak azt tartom furcsának, ha ezek a "szurkolók" meg akarják mondani (pl.) hogy mi legyen velem, meg mit csináljak, meg különben is nekem mi a jó...
Megjegyzem, attól még hogy nem köszöngetek mindenkinek, akit már láttam egyszer-kétszer meccsen, attól még nagyjából fel tudom mérni, hogy jár-e (és milyen rendszerességgel) meccsre.

A kosárra csak annyit: bizonyosan jártál korábban Tungi-meccsekre is, különben mitol szeretted volna meg oket egy "trikóváltás" alatt?

Szívesen vitatkozom akár Veled, akár Hucullal a hooliganizmusról! Megjegyzem, meg van még egy korábbi (igen csak korábbi) Mai Nap, mikor Hucul a Komiban néhány korábbi vezérszurkoló, és jelenlegi fohuligán társaságában áll. Vagy emlékszem a Slovan-visszavágóra is, mikor a kapu mögött velünk volt. (Együtt mentünk oda a szögletzászlónál lévo drapihoz, amin ez állt: "Lesz még Pozsony magyar város"!) Kérdezd meg Tole. (Mondom, aki jár(t) meccsre, azokra emlékszem...)

A Fradit "Féltoket" nincs mirol meggyozni, mert nem a Fradit vonom kétségbe, hanem a "Féltok"-et a nevükbol. Jobban örülnék, ha más csapatok mellett muködne ehhez hasonló félto-csoport...

Ha viszont tisztában vagy vele, hogy bizonyos embereknek, köröknek a mai napig érdekük lehet a Fradi-táborát megosztani, a nézoket a lelátóról elüldözni, akkor különösen nem értem, hogy Te miért segédkezel ebben a saját eszközeiddel!

Ennek ellenére a vér nem válik vízzé: Hajrá Fradi! és Szebb Jövot!

Előzmény: Zig_d (811)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 813
EX

> Arra emlékszel és állítod/B.B.-vel együtt/,hogy őket csak a Fradi iránt érzett szeretetük motíválja. <

Nem állítom, csak bízom benne... és ez igencsak jelentős különbség, minthogy abban is bízom, hogy Téged is, Valaki-t is, és mindannyiunkat ez motivál!

Kopeczki barátunkról pedig meg van a véleményem... ha rajtam múlna maximum a saját pénzén engedném be az Üllői útra, pont úgy ahogy egy átlagos Fradi szurkoló bejöhet egy meccsre, és aztán gyorsan felejtsük el egymást...

> Ami még furcsa,hogy titeket és a Monsterst is a kettes/vagy legalábbis egy-két ember/fogadott el először partnernak és támogatta a Fradistáknál akkor még semmibe vett ultra mozgalmat és jelentette ki,hogy tiétek a jövő! Majd amikor ezen emberek segítségével is/és persze sok munkával/elfogadott és neves csoporttá váltatok a Monsterssel együtt a Fradisták között,akkor beálltok a fröcsögők táborába,mert most éppen ez a népszerű. <

A bókokat köszönöm, ha azokat komolyan gondoltad, akkor őszintén meg vagyok döbbenve.
Azt, mint már előző levelmben próbáltam tisztába rakni, hogy minket ki és hogyan fogadott el/be nem hiszem, hogy elfelejtettük volna (bár jobban belegondolva néhány embert jó lenne emlékeztetni rá), viszont azt is gyorsan tegyük hozzá, hogy egy újonan alakult szurkolói csoportot - tulajdonképpen - alanyi jogon kellene "partnerként" kezelni, hiszen elvileg ők is egy célért (azaz A Célért) jöttenk - bízzunk benne - létre. A táboron belüli erőviszonyokat (és itt még véletlenül sem vagyok hajlandó a fizikai erőviszonyokra gonolni - minthogy egy táboron belül ilyen felosztás nem lehet!), továbbá, mindenkinek tudomásul kell venni. Én ezek tudatában próbáltam bevezetni a Greenternetet a Fradi-táborba. És meg merem kockáztatni, nem sikertelenül. (Azért az ultra- , valamint a hooligan-mozgalomtól is el kell választani a GGG-t, hiszen az utóbbinak elég nevetséges lenne, az előbbihez pedig picit más hozzáállásra és aktivitásra lenne szükség.)

Az, hogy beálltunk volna a "fröcsögők táborába" mert "most éppen népszerű", nem tökéletesen igaz. Egyesek hangoztatják véleményüket ez egy dolog. Hivatalos véleményként - legnagyobb örömömre, és szerintem szerencsére - még semmi sem jelent meg, ez pedig a másik. Azt pedig, hogy "mert most éppen népszerű" egyenesen kikérem magamnak, mert ha így gondolkoznék, akkor mondjuk '94-ben bősz mszp szavazó lettem volna, két évvel ez előtt pedig - gondolom - Fidesz... Én, személy szerint minig is igyekeztem megtartani saját stílusomat, és ha egy mód volt rá, az éppen aktuális divattal szemben mozogni. (Egyébként nem hiszem, hogy a Fradit érintő bármely kérdésben lehetne divatról beszélni ... ismét leírom, bár már eleget hangsúlyoztam: itt kő kemény meggyőződések vannak, és igen, hogy Valaki-re hivatkozzak, frontvonalak, legnagyobb bánatomra, és ami a legfontosabb: részigazságokkal. Soha a büdös életben nem lesz egyikőtöknek sem tiszta igazsága...)

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: EX (798)
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.24 0 0 812
Hucul!

A nyílt levéllel kapcsolatban fenntartom a véleményemet. Egyébként velem is elolvastattátok (valaki javasolta, hogy mindenki olvassa el és csatlakozzon hozzá), és az hogy én gyökeresen nem értek vele egyet az nem jelenik meg sehol. Szóval csúsztatás azt mondani, hogy már vagy kéttucatnyian aláírták...

Minden ember számára sokat jelent, ha az általa dicsoített személlyel közvetlen kontaktust teremthet. Hidd el nekem is sokat jelentett az eddigi életemben néhány bemutatkozás, kézfogás, vagy beszélgetés. Így teljességgel értem, hogy Te a felsorolt embereket miért is tiszteled.
Tudod, amikor ezen a beszélgetésen az egyik jelen lévo úr (mindegy a neve) egy Vargával (mint edzovel és emberrel) kapcsolatos véleményemre válaszul Varga cseleit említette... Mit lehet rá válaszolni? Mi az összefüggés? Nem lehet egy utolsó gazember valaki, ha egyszer már lott egy gólt a Fradiban? De akár úgy is lehet kérdezni, nem változhatott meg valaki ennyi ido alatt?

Ja, és ha nem tunt volna fel, pont az EX-nek válaszul írt "tények"-rol szóltam elég hangsúlyosan az elobbi hozzászólásomban!!!
Nem hiszem, ha komolyan utána gondolsz, akkor ezt nyugodt lelkiismerettel írod le. Egy kicsit talán elhamarkodott volt a közlés, avagy teljességgel aláírod, hogy két táborra szakadt (szakítottátok) a Fradi-tábort. (Ettol még lehetnek dolgok, amikben egyetértünk.)
Én elhiszem, hogy Te a szabad véleménynyilvánításodért küzdesz, de megkérdezem, abban mi a saját véleményed, hogy egy más által összetákolt irományt valaki eljuttat hozzád, és Te átolvasás nélkül, mint saját véleményedet írod válaszként egy hozzászólásra (EX-ére). ???!!!

Előzmény: huculpastor (806)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 811
Na, látom kellően felpörgött mindenki... :)

Valaki

A "ki jár-ki nem jár meccsre" gondolatodhoz:
Valóban, én is gyűlölöm azt a jelenséget, amikor olyan emberek mondanak véleményt, próbálnak okoskodni, akik csak nagyritkán dugják ki a képüket akár csak az Üllői útra is (hát még idegenbe...), és akiknél "mindig közbejön valami", egy buli itt, egy mozi ott. Ez általában meg is mutatja a fontossági sorrendjüket. Véleménye persze mindenkinek lehet, de ez olyan dolog, mint a parlament, ha nem vagy ott az ülésen, nem tudsz adott kérdésben szavazni. Mindig is utáltam, amikor elkezdték a Greenternet "virtuális csoport" jellegét hangsúlyozni, hiszen onnantól kezdve, hogy egységesen, egy drapéria mögött megjelentünk a lelátókon a csoport létezik, és "real-time" :) csoportként kell, hogy létezzen. Akik a fenti "virtuális-csoporttal" takaróznak, azok általában azok, akik a számítógép mögül igen nagy Fradistának képzelik magukat, noha minden lehetőségük meg lenne arra, hogy a lelátón is feltűnjenek. Ugyanis - és ezt nagyon nehezen tudom megértetni a társaság egyes tagjaival - azzal, hogy csoportként definiáljuk magunkat, és ennek külső megjelenési formáit is adjuk, bizonyos felelősséget/kötelességet is magunkra vállaltunk, és nem csak "jogaink" vannak. Én ezzel teljesen tisztában vagyok, jó lenne, ha mások is mellém állnának az állandó (belső) anyázásban... Ennyit a belügyekről.
(Viszont, még gyorsan hozzá kell tennem, ha nem ismertelek volna régebbről, nem biztos, hogy tudnám ki is vagy valójában. Nem ugyanabban a társaságban mozogtunk, minthogy a GGG sem, és most sem nagyon fedi egymást a két bagázs - elég ha csak a kapu mögötti rész és a 16-os szektor távolságát tekintjük...)

Azt a bizonyos levelet valójában nekem kellett volna megfogalmazni, hiszen elsőként engem háborított fel annak rendje és módja szerint a kosár-szakosztály megszűntetése. Én megértem, hogy téged nem érdekel a kosárlabda, viszont én a megalakulástól kezdve jártam a megszűnésig a lányok meccseire, csakúgy mint a kézi- és vizilabda, valamint a jégkorong meccsekre. Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy a levél továbbra sem kapta meg a "Great Greenternet Group" aláírást, csupán az egyes emberek küldték el magán e-mail-ben az illetékeseknek.

Nem, és nem is fogom elfelejteni, hogy EX és Gál Laci is mögöttünk volt. Én ezt a magam módján próbáltam is velük tisztázni, érzékeltetni. Viszont amikor a fent már jellemzett emberek nekiállnak baszogatni hátulról, akkor két felé kell, kellett tartanom a frontot. Sajnálom, hogy mind a két félnél vannak olyan emberek, akik annyira ragaszkodnak a maguk igazához, hogy már képtelenség őket bármiről is meggyőzni. (Állj le egyszer Hucullal vitatkozni, például a hooliganizmus kérdésében... De ő még talán rossz példa is volt, hiszen ő legalább hajlandó volt adott kérdésekben EX-et felhívni, beszélni vele.)

> Ha Ti is beálltok olyan szekereket tolni, mely látszólag felvesz Titeket, de igazából nem a Ti "fuvarozásotokra" készült, ne csodálkozzatok ha a Fradi-tábor megosztott, hiszen pont Ti vagytok azok, akik erosítitek a megosztottságot. Nélkületek csak tucatnyi ember lenne szemben a Fradival, így viszont vagy két tucatnyi... <

Csak az előző véleményemre tudok hivatkozni, ahol azt próbáltam fejtegetni, hogy mindenkinek meg van a saját elképzelése arról, hogy mit lehet ezzel a klubbal kezdeni. Közülünk jónéhány embernek nagyon jól jött a Fradit Féltők-féle vélemény, mert látszólag, vagy szerintük, a saját véleményüket is megfogalmazták. Ezzel én sem és te sem tudsz mit kezdeni. Győzd meg őket az ellenkezőjéről, ha tudod... :(

> Mivel affinitást érzel a politikai dolgok iránt, befejezésül arra kérlek, gondold át, kinek, kiknek állhat érdekében a korábban egységes Fradi-tábort megosztani. (Némi segítséget adok, hogy emlékezz vissza a '95-ös évre, mikor néhányan kimentek Amszterdamba egy transzparenssel... Vagy Farkasházy évekig tartó mocskolódó hadjárata ellenünk, miközben mindig zöld-fehér zászlóval takaródzott...) <

Nem kell a segítség, én is tökéletesen tisztában vagyok vele...sajnos.

Akkor maradjon az - ideiglenes - búcsú az eddigi:

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (791)
barca8_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 810
EJ
Ne tedd. Amúgy a srácnak igaza van.(meg egy csomó
ideje)
Jó lenne ha célt érne.
Hajdú B.-t minden meccsre!!!
ElitJaszub Creative Commons License 2000.08.24 0 0 809
Agyamra megy ez a csávó ezzel a szavazásos lófasszal!
Eddig utáltam a Knézyt, de most már Isten bizony szeretem!
E.J.
Előzmény: AntiJeno (808)
AntiJeno Creative Commons License 2000.08.24 0 0 808
Mielőtt belekezdenék az offtopicolásba, mindenkitől elnézést kérek! De talán közérdekű az, hogy a Jenő többet ne kerüljön a foci közelébe.

Ennek megfelelően az offtopic:
Aki már unja a Knézy Jenő szereptévesztéses megnyilvánulásait, az SZAVAZZON ellene(vagy ha nem unja, akkor mellette) a Magyar Televízió sportszerkesztőségének vezetője előtt!!!
Szavazás itt: http://www.mtv.hu/velemeny/forum.php3?ID=295

Hajrá Ferencváros!!!
(A Knézy tényleg Fradista???)


Előzmény: Polyci (807)
huculpastor Creative Commons License 2000.08.24 0 0 806
Valaki, aki ott volt !

Egy nyilt level alattomos partizanharc ? Egy level, amit megkapott cimzettje ?

Nem mindegy, hogy Dalnokiekrol azt allitod, hogy a FRADIval allnak szemben es nem azt irod, hogy Te es nyilvan sokan, Veluk alltok szemben.
Neked nem adatott meg Dekanyeknak, Jaksieknak szurkolni. Nekem megadatott sokat beszelgetni Dalnokival, Dekannyal, Jakabhazyval, neha Rudassal. Nekem nagyon fontos volt annak idejen is, hogy hasonloan lattak/jak a vilagot, mint Te es en.
Nem adatott meg, hogy beszelgethessek/sunk/ Pancsics-csal...
Nincs kiegyensulyozott informaciohalmazom.
Pedig igyekeztem...
A talalkozorol nincsenek infoim, csak summazatom: nem sok haszna volt. Fogalmam sincs kik voltak ott.
Velemenyek szabad kifejezeseert harcolunk mashol, itt nem ?
Zig ott volt, ennyit tudok.

Előzmény: Valaki aki ott volt (803)
huculpastor Creative Commons License 2000.08.24 0 0 805
Kedves EX !

Jo lenne a stafetabotot tovabbvinni es nem atadni.
Mindigis ez volt a velemenyem.
A csoport szerepvallalasarol olvastad az ujsagban velemenyemet, azt is fenntartom.
Ez ket kulonbozo dolog. Az elso szemelyreszolo es abszolut pozitiv, mig a masodikat sajnos negativnak erzem.
Csak annyi modositast szeretnek: vannak akik a "reformerek" kozott tisztan Fradiert torteno aggodasbol /esetleg sertettseg lehet meg motivum, joggal/, masok az aggodas mellett bizonyara ambicioval is megaldva tevekenykednek.
Itt is megismetlem, az a velemenyem, igy tovabb nem mehet szeretett klubunk szekere.

Fradistaknak !

Hogy az emlekezet szelektivitasat legyurjuk, nezzunk tenyeket:
1992 bajnoki cim
1993 magyar kupagyozelem
1994 magyar kupa es szuperkupa
1995 bajnoksag es szuperkupa
1996 bajnoksag, magyar kupa, szuperkupa

1992-1996 : 3 bajnoki cim
3-3 magyar es szuperkupagyozelem
BL szereples
edzok: Nyilasi, Novak
palyaedzo: Mucha

Valtozas a szakosztaly elen.
1997 -
1998 -
1999 -
2000 -

edzok: Varga, Nyilasi, Vlak, Mucha,
Poklepovics, Csank /6/
Palyaedzok: Racz, Kiss L, Szokolai
Simon, Vepi, Mucha, Vass/7/
negy ev alatt kozel szaz jatekos
szerepelt a csapatban.

Előzmény: EX (798)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 804
Ertem en a jopofizasaidat csak szerintem sokszor kozelsem olyan mokasak mint te gondolod.

Eljen Pancsics, eljen a Part
Vesszen Trianon, vesszen Zidane
(mint tudjuk a francia csk is alairta a diktatumot)

Előzmény: Valaki aki ott volt (803)
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.24 0 0 803
Hucul!

Általában komolyan gondolom, amit leírok, kivétel a humorosnak, mókásnak szánt dolgok (amiket Lorinc kivételével a többiek megértenek - azt hiszem).

Az általad kifogásolt rész arról szól, hogy volt a megbeszélésen egy illető, aki többször, értelmetlen összefüggésekben hozta fel a szurkolókat, gondolva ott valamennyi szervezett csoportosulásra, de elsősorban a II-esre. Ha ő nem a Greenternet tagja, akkor kismértékben javítanom kell a mondaton, de talán érthető, hogy számomra az asztal körül helyet foglaló (többnyire ismeretlen és idegen) arcok között nem tudok megfelelően különbséget tenni.
Az alattomos partizánharc alatt viszont egyértelműen a Greenternet oldalról elérhető "levelet" értettem, amit nevezett hozzá
szólásomban a későbbiekben konkrétan is megneveztem. (Csak megjegyzés, hogy néhány tucatnyian értettek vele egyet információim szerint a széleskörű nyilvánosság ellenére is.)

Hogy ki áll kivel szemben elég viszonylagos dolog, de lássuk be, ha már kialakultak a frontvonalak, akkor teljesen mindegy, ki ásta először a lövészárkot... És pont ezt szerettem volna (de, ha lehet, szeretném) elérni, hogy egy jó kezdeményezés (itt még mindig a Greenternetre gondolok) ne legyen részese egy értelmetlen "árokásásnak" - egyik oldalon sem.

Azt azért remélem Te is elismered, hogy a támadásra támadással kell válaszolni, és amikor engem megtámad valaki, onnantól már nem nevezhetem barátomnak... Szóval ennyit arról, ki ki ellen...

Hozzá(m)szólásod végén tökéletesen definiálod a Greenternet lényegét, legalább is, amit én oly' nagyra tartottam (volna) benne. Nevezetesen, hogy kihasználva az Internet világszerte való elérhetőségét, összegyűjti a klubjukért a Kárpát-medencében, illetve az egész Világon aggódó egyéneket, információkhoz juttatja, segíti őket, esetlegesen képviseli érdekeiket.
Ebbe viszont nem fér bele a partizánharc és a lövészárokásás. Legfeljebb haditudosító szerepkört kellene felvállalnia, de egyre inkább úgy érzem, ha nem foglalna állást a csoportosulás, akkor "harc" sem lenne.

Megjegyzem, én is a saját nevemben írom, amit írok, de biztos vagyok benne, hogy nem csak a saját véleményemet tükrözi (EX támogató hozzászólására utalok ezáltal).

Ha gondolod, folytathatjuk a véleménycserét konkrét kérdésekben is, mert a megbeszélésen jelen lévők némelyike igen felszínesen (és egyoldalúan) informált, és ebből kifolyólag a következtetések levonása nagyon hibás és veszélyes. Ezzel kapcsolatban még egy észrevétel: volt egy "Féltők" által közzétett és még a hevenyészett jelzőt sem megérdemlő tákolmány, ami a csúsztatások sorozatát tartalmazta (erre is utaltam korábbi írásomban), amire pedig Dr.W.Gy. azonnal rácsapott azzal a felkiáltással, hogy felkerül a Greenternet lapjára. Talán nem kell kommentálnom, ezzel mit bizonyított... (Sajnos...)

Előzmény: huculpastor (802)
huculpastor Creative Commons License 2000.08.24 0 0 802
Valaki, aki ott volt !

Nem voltam ott.
Csak irasodra reflektalok.
Nem erted "miert kell egyes szurkolokat megbelyegezni/a hatuk mogott !/, kifogasolni modszereiket, mikozben hasonlo modszerekkel ugykodtok, csak az alattomos partizanharc eszkozeivel, a nyilt konfrontaciot kerulve.""Nelkuletek csak tucatnyi ember lenne szemben a Fradival, igy viszont kettucatnyi...".

Komolyan gondoltad es meggondoltad, amit leirtal ?

Dekany, Dalnoki, Rudas, Jakabhazy, Springer, stb szemben all a Fradival ? Vagy inkabb Te allsz Veluk szemben ? Nem mindegy.

Az "alattomos partizanharcot" megkoszonom, ha specifikalod.
Kerlek a mas velemenyt, ne tekintsd annak.
Nincs olyan csoport a szurkolok kozott, akik meghallgattak mindket felet.
Miert baj ez?
Maskep nez ki egy kimondottan interneten szervezodott, szanaszet lako, egyetemista, ertelmisegi csoport, maskep is mukodik. Pl nem tud Ottavabol Sopronba menni meccsre. Nagyobb egyeni fuggetlenseggel, csak akkor reprezentalja a csoportot, ha a csoport nevet odairja. Ebben egyeztunk meg.
A csoport velemenye nagyon ritkan, hosszas egyeztetes utan jelenik meg.
Abban van egyetertes, hogy ez igy tovabb nem mehet. A hogyanban soha nem jutnank csoporton belul sem kozos nevezore.
Amit en irok, azert kizarolag engem bantsatok.
Sajat nevemben irom. Kapok erte Zigtol is eleget.

Előzmény: Valaki aki ott volt (791)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 801
Mash koszi a kozvetitest a Nyiregyhaza es a Rosenborg meccsrol is!
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.24 0 0 800
EX

Nem biztos hogy mindneki tud mindent. En pl. a Kopeczkirol altalad irtakat nem tudtam.

Előzmény: EX (798)
EX Creative Commons License 2000.08.24 0 0 798
Zig!
Megfogadtam,hogy ebben a témában nem írok többet./Fradit Féltők/
Ígéretemet úgy érzem most sem szegem meg,ha leírom,hogy véleményem szerint Valaki látja a legobjektívebben a dolgokat ebben a kérdésben itt a DK-ban!Teljes mértékben egyetértek vele!
Elég szelektív az emlékezetetek.
Arra emlékszel,hogy volt egy transzparens a kettes elött Novák takarodj felírattal,arra viszont nem,hogy ezt már 80 ezerszer kitárgyaltuk és te is tudod,hogy a kiírást/most már nem titok/Ny.T. készíttette az egyik barátjával D.L.-el/nem kettes szektoros/aki megkérte a kettest,hogy kirakhassa.Megengedték neki,de mint többször elmondtam:Barcelonában fehér zsebkendőt lengetnek,nálunk kiírást raknak ki a szúrkolók ha nem tettszik nekik valami.Aztán majd a felelős vezetők a klubnál eldöntik,hogy mit csinálnak.Barcelonában a Van Gaal-nak fél évig hiába rázták a zsebkendőt a vezetőség ott tartotta.Nálunk meg ha valakit elzavarnak utána azt a szurkolók nyakába varrják!
Szerintem a Fradinál még egy szurkoló sem kötött és bontott fel szerződést senkivel!Erre "állítólag"vannak felelős vezetők.
Arról már ne is beszéljünk,hogy Novák a kispad után felfelé bukva szintén egy ilyen "felelős"vezető lett,akinek egy csomó furcsa szerződést köszönhetünk!
Arra emlékszel és állítod/B.B.-vel együtt/,hogy őket csak a Fradi iránt érzett szeretetük motíválja.Arra viszont nem emlékszel,hogy a hozzájuk tartozó Kopeczki megjelenése után 2 héttel arra fűzte a szurkolókat,hogy szerezzenek neki kopogtató cédulákat az akkori választásokra,mert elakar indulni a IX.kerületben mint képviselő!Amikor látta,hogy erre nem sok hajlandóság mutatkozik,akkor megkörnyékezte a Green Monsters vezetőjét,hogy 1000 forintot ad minden céduláért amit szereznek neki./egyet sem kapott/.Minden érdek nélkűl,ugye?
Azért tartom furcsának a hozzáállásotokat,mert az összes információt amit én tudok TI IS TUDJÁTOK!
Csak ti ezen információk között szelektáltok.
Ami még furcsa,hogy titeket és a Monsterst is a kettes/vagy legalábbis egy-két ember/fogadott el először partnernak és támogatta a Fradistáknál akkor még semmibe vett ultra mozgalmat és jelentette ki,hogy tiétek a jövő!Majd amikor ezen emberek segítségével is/és persze sok munkával/elfogadott és neves csoporttá váltatok a Monsterssel együtt a Fradisták között,akkor beálltok a fröcsögők táborába,mert most éppen ez a népszerű.
De mondom a legnagyobb baj az,hogy ti sok mindenről tudjátok az IGAZSÁGOT és mégis elfogadjátok a csúsztatásokat!
Remélem nem sértettelek meg benneteket.Szerintem tényleg ti vagytok a jövő,csak sokkal körültekintőbben és gondolkozva a színfalak mögé nézve kellene véleményt alkotnotok!

FERENCVÁROS MINDENEK FELETT

Andreoragazzo Creative Commons License 2000.08.24 0 0 797
Beleolvastam az interjúba, amit EX ajánlott. Na ez a Peti srác pörgött rendesen... Csak egy példa felvetéseiből, amikre Bicskeinek kellett (volna) reagálni:
"Az Illés Bélának vagy az anyja, vagy az apja, nem tudom pontosan hogy melyik, de az egyik az egy ló volt."...

Hajrá Fradi!

Előzmény: EX (785)
delpedro Creative Commons License 2000.08.24 0 0 795
Eddig nem akartam beleszólni a Fradit Féltők és Valaki közti vitába. Most sem ezt teszem.
Csak egy észrevételem van:
A háttérmozgások számomra annyira bonyolultak, hogy már nem tudom nyomonkövetni.
Szerintem egy a lényeg: Szurkoló szurkoljon, vezető, edző, játékos dolgozzon!

FERENCVÁROS MINDÖRÖKKÉ!

robi25 Creative Commons License 2000.08.23 0 0 793
De. Úgy látom felébresztettem benned a nosztalgiát a DK iránt.....
Előzmény: Zig_d (789)
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.23 0 0 791
Zig!

Elhiszem, hogy Te kelloen távol tartod magad mindkét "féltol" (bár pont ez volt az egyik sarkalatos pontja beszélgetésünknek, hogy megosztódott a Fradi-tábor...), de a jelenlévok közül volt, aki egyáltalán nem az aranyközéputat választotta, és igen csak a "Féltok" mellé állva acsarkodott (persze nem tudom, Te kit tekintesz vezetettednek).

ad1. Talán én is épp' így értettem...

ad2. Ha egyesek szemében én voltam az ismeretlen, annak ugyanaz az oka, mint amiért én nem ismerem oket; nevezetesen nem sok olyan focimeccs volt, amin megjelentek... (Ezt ugye volt, aki be is ismerte - bár gondolom, tole Te is elhatárolódsz...)

ad3. Az "istenítést" elsosorban Dr.W.Gy. egyik-másik megjegyzésére, értelmetlen, nagyívu bólogatására, helyeslésére értettem...
Az irogatást szerintem viszont uzitek a 'neten keresztül. Vagy nem?! (Itt egy levélre gondolok, mielott visszakérdeznél.)

Továbbá. Nem értem miért kell egyes szurkolókat (akik közül sokan messze többet tettek szeretett klubjukért, de mindenképpen többet áldoztak és kockáztattak érte) megbélyegezni (hangsúlyozom: a hátuk mögött); kifogásolni módszereiket, miközben hasonlatos módszerekkel "ügyködtök", csak az alattomos partizánharc eszközeivel, és a nyílt konfrontációt kerülve.

A Greenternettel kapcsolatos véleményem ekként változott meg: Korábban nagyon pozitívan értékeltem (megjegyzem, hogy EX és az általatok agyon szapult Gál Laci elismerését és támogatását is magatok mögött tudhattátok - vagy erre nem emlékeztek?!) a kezdeményezést, amire szükség is van, azaz lett volna. Sajnos, hogy az elmúlt idoszakban felerosödött a politikai jellege a "csoportnak" (és itt most ne nagypolitikai értelemben értsd a "politika" szót), és így már számomra nem lehet elfogadható, mint "független" szervezet.

Abban az egyben továbbra is egyetértünk, hogy a Fradi nemzeti kincs.

Ha Ti is beálltok olyan szekereket tolni, mely látszólag felvesz Titeket, de igazából nem a Ti "fuvarozásotokra" készült, ne csodálkozzatok ha a Fradi-tábor megosztott, hiszen pont Ti vagytok azok, akik erosítitek a megosztottságot. Nélkületek csak tucatnyi ember lenne szemben a Fradival, így viszont vagy két tucatnyi...

Mivel affinitást érzel a politikai dolgok iránt, befejezésül arra kérlek, gondold át, kinek, kiknek állhat érdekében a korábban egységes Fradi-tábort megosztani. (Némi segítséget adok, hogy emlékezz vissza a '95-ös évre, mikor néhányan kimentek Amszterdamba egy transzparenssel... Vagy Farkasházy évekig tartó mocskolódó hadjárata ellenünk, miközben mindig zöld-fehér zászlóval takaródzott...)

"Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!"

Előzmény: Zig_d (788)
BAndrás Creative Commons License 2000.08.23 0 0 790
Kedves Fradisták! Én is nagy fradi drukker vagyok, csak sajnos elég messze lakok Pesttol, és így sajnos nem tudok kijárni a mecceskre. De lenne egy nagy kérésem, légyszi küldjétek már el nekem a PONTOS szövegét annak az éneknek, amiben ezek a sorok vannak("Ez a két szín zöld és fehér, Mindennél többet ér"). A címem bastyia@emitel.hu . Remélem elkülditek! Elore is köszönöm! És HAJRÁ FRADI!!!
Zig_d Creative Commons License 2000.08.23 0 0 789
robi25

Az a "Greenternetes srác" véletlenül nem az volt, aki a pálya melletti igénytelen kiskocsmában elkezdett problémázni, hogy mi a f@szért nem szolgálják már ki??? :)

Zig

Előzmény: robi25 (782)
Zig_d Creative Commons License 2000.08.23 0 0 788
Valaki

Én minden további nélkül tiszetletben tartom a véleményed a Fradi körül kialakult helyzetben, minthogy tiszetletben tartom a "Fradit Féltőkét" is. Mindenkinek vannak részigazságai, természetesen, ennek megfelelően egyikőtök mellé sem állnék fel lekiismeretfurdalás nélkül. Az alkalmazott eszközök - ezt bátran kijelenthetem - egyik oldalon sem megfelelőek, sőt mi több, a maguk nemében igencsak durvák.

Mindezek miatt igyekszem azon lenni, hogy a csoportom is kellő körültekintéssel és a szükséges fentartásokkal viszonyuljon mindkét félhez. Azt hiszem, ez eddig sikerült is, hiszen mindenkit meghallgattunk, akinek ebben a kérdésben releváns és elérhető a véleménye, egyúttal fórumot is biztosítva nekik. Igaz ami igaz, többen tényleg elvakultan fogadják el az egyik megközelítést ami - valljuk be, Valaki - a tegnapi észrevételeidből kiindulva Rád is igaz. (Ez nem sértés vagy becsmérlés, csak egy tény megállapítása.)

Viszont a "Többségében jószándékú, esetenként naív fradistákból áll a tábor, melyet általam eddig nem igazán látott ifjú fradisták (talán ez a Greenternet?) támogatnak, avagy inkább istenítenek nemzedéknyi (de inkább két nemzedéknyi) távolságból." meglátásod ... hát, mit mondjak?!

ad1. Nem "tábor".

ad2. "az általad eddig nem igazán látott ifjú fradisták" szemében Te is lehetsz, minden további nélkül, "általuk eddig nem igazán látott ifjú fradista" /Egyébként magamra nézve, de a társaság egészére vonatkozóan is - legnagyobb és tényleg őszinte sajnálatomra - ki kell kérnem magamnak és magunknak.../

ad3. Az "istenítés" talán egy kicsit erős, esetleg akkor lehetne annak nevezni, ha különböző üzeneteket gyártanánk és mutogtanánk be meccseken, hogy így-meg-úgy hazudik valaki, avagy így-meg-úgy takarodjon adott személy, legyen az bárki is (legutolsóként gondolva Torgyánra, akinek megítélése tegnap elég erőteljesen félreérthetőnek tűnt), avagy fizikailag esnénk neki bárkinek a lelátón, mert szerintünk nincsen igaza - ugye ismerős...?!

ad4. Igen, valóban a Greenternet egy része volt jelen, kár, hogy Dinó erről nem tájékoztatott azt megelőzően, de, mint azt már említettem, ugyanezt a "szeánszot" például Gál Lacival is megtartottuk annak idején, csakhogy ne érje szó a ház elejét...

ad5. Abban, viszont és szerencsére, igazat kell adjak Neked, hogy a Fradi rosszakaróinak malmára hajtják a vizet, de kiegészíteném azzal, hogy bárki, aki hasonló kérdésben nyilatkozik vagy cselekszik ugyanezt teszi.

És az egész megosztottságnak az a lényege, hogy mindegyik fél azt hiszi, hogy neki, és csak neki, van kizárólagos igazsága a Fradit illetően, és ennek megfelelően próbál érvényt szerezni így vagy úgy, üzenetekkel a lelátón, sajtóhadjárattal, erőszakkal, vagy erőszakkal való fenyegtéssel, több, de inkább kevesebb sikerrel...

Ha így folytatjuk sohasem lesz béke, mert ezek már nem vélemények ütközése, hanem meggyőződéseké, mint ahogy vannak politikai (pl. soha a büdös életben nem tudják nekem elmagyarázni, hogy az SzDSz Magyarorzságért tevékenykedik) és ideológiai (hasonló módon arról sem tudnak meggyőzni, hogy a kommunizmus egy építő jellegű, pozitív dolog) meggyőződések is, melyeket legfeljebb finomítani lehet, de megváltoztatni talán soha.

Végül - egyfajta magyarázatként - tudomásul kell vennünk, hogy, ha tetszik Violának és a többi dózsásnak, ha nem, a Fradi nemzeti kincs, túl sok embernek fontos, és túl sok ember érzi (erkölcsi) kötelességének, hogy legjobb tudása szerint formálja, igazgassa, befolyásolja. Ezért utálja mindenki a másikat.

Legalábbis én szeretnék bízni benne, hogy csak ezért...

Hajrá Fradi és ... Szebb Jövőt!

Zig
(Greenternet)

Előzmény: Valaki aki ott volt (784)
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.23 0 0 787
Igen.
Előzmény: Lorinc_d (786)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.08.23 0 0 786
Valaki

Azert remelem feltetted a kerdeseidet amivel minket bombaztal itt...

Előzmény: Valaki aki ott volt (784)
EX Creative Commons License 2000.08.23 0 0 785
Menjetek el a www.nb1.hu-ra és olvassátok el a Bicskeivel folytatott chat-et.Érdemes!
Felhívom a figyelmeteket a Peti nevű kérdezőre!
Nagyon pihentagyú a gyerek!Fetrengtem a röhögéstől.
Valaki aki ott volt Creative Commons License 2000.08.23 0 0 784
A meghívásnak eleget téve voltam a Fradit "Féltok" szeánszán. Igazán túl sok értelme nem volt, mert engem nem sok mindenben gyoztek meg, miként én se oket, de legalább tisztább képet kaptam róluk.

A rendezvény után kikristályosodott sommás véleményem: Többségében jószándékú, esetenként naív fradistákból áll a tábor, melyet általam eddig nem igazán látott ifjú fradisták (talán ez a Greenternet?) támogatnak, avagy inkább istenítenek nemzedéknyi (de inkább két nemzedéknyi) távolságból. Továbbra is fenntartom, amit nekik is mondtam, hogy nem kérdojelezve meg a Fradival kapcsolatos tisztaságukat, de akaratlanul is a Fradi rosszakaróinak malmára hajt(hat)ják a vizet, kvázi más szekerét tolják.

Miként továbbra se tudom elfogadni a módszereik többségét (még ha azok nemes célt is szolgálnak), ha azok között szerepel szeretett klubunk lejáratása, elnökének folyamatos zsarolása egy szuk érdekkor nevében.

A részletekrol inkább nem írok, mert az tényleg parttalan vita lenne a részemrol. (De a továbbiakban is úgy érzem, reagálni kell a felvetéseikre, mert sok mindenben rossz a megközelítésük, miként rengeteg dologban csúsztatnak, és tényeknek beállítva közölnek teljesen szubjektív adathalmazokat.)

Kertlay Z. Creative Commons License 2000.08.22 0 0 783
Par hetig nem leszek.Mindenkinek jo szurkolast-hovatartozastol fuggetlwenul!
Kurva anyjat aki a nevemben irogat!Nalam a Z utan pont van!!!!!!!

Zozo

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!