Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.06 0 0 79355

"Nálam a szünetmentes elengedhetetlen a szivattyúk miatt, azok csak szinuszos 230V-tal mennek, nem lehet varázsolni."

 

Nem lehet MINDENT 12 voltról megoldani, csak majdnem mindent ;) Speciel a keringető szivattyút igen,  kétféleképpen is: egyrészt léteznek 12 voltos keringető szivattyúk, másrészt léteznek olyan autós inverterek, amelyek 12 voltról állítanak elő 230-at. Persze ez utóbbi pont ugyanazt csinálja, amit a szünetmentes táp beéptíett invertere, szóval kár pénzt költeni rá :)

Egyébként állítólag sokan üzemeltetnek keringető szivattyút olcsó, négyszög/trapéz hullámformás szünetmentes tápról és még nem égett le nekik a motor. De az ilyen kísérleteket mindenki csak saját felelősségére végezze :) 

 

"Viszont a kapunyitó, a garázsnyitó az 230V-ot vár, és 24V-on dolgozik, oda annyit kéne vinnem,"

 

Hacsak nem egy mentőállomásról van szó, nehogymá a kapunyitás szünetmentes energiaellátása is létszükséglet legyen. Áramszünet esetén lehet azokat nyitni kézzel is.

Ha mentőállomás, akkor olyan szünetmentest választanék, amelyben 24 voltos akksi dolgozik, vagy drága szünetmentes helyett egyszerűen odatennék egy 24 voltos akkumulátort egy okos automata aksitöltővel ;)

 

"ráadásul nagy a távolság, vastak vezetékek kellenek"

 

Nagy távolság esetén vastag vezeték helyett olcsóbb lehet magasabb feszültséggel  dolgozni: pl egy step up konverter csinál 12-ből pl 50-60 voltot, majd a vezeték túlsó végén egy step down konverter újra tizenkettőt, vagy bármennyit,

vagy oda is telepítesz egy másik szünetmentes tápot.

 

"a laptop és telefon töltőt nem lehet helyettesíteni 12V-tal mert nem annyin mennek"

 

Autós laptop és telefon töltők készen kaphatók, ehhez még konvertert sem kell bütykölni.

Előzmény: Törölt nick (79352)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 0 0 79354

A kapu és garázsnyitó tényleg annyira fontos? Ha áramszünet van senki nem tudja csak úgy kinyitni, kézzel kulccsal, klasszikus módon nyitható, nem?

Előzmény: Törölt nick (79352)
vaclav Creative Commons License 2017.10.06 0 0 79353

Nálam is pontosan ugyanez a helyzet...

Előzmény: Törölt nick (79352)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.06 0 0 79352

Egy gondom van ezzel az egésszel.

Nálam a szünetmentes elengedhetetlen a szivattyúk miatt, azok csak szinuszos 230V-tal mennek, nem lehet varázsolni.

A fűtésvezérlés 12V onnan kidobhatnám a tápot, és köthetném direktbe ez nem gond.

Viszont a kapunyitó, a garázsnyitó az 230V-ot vár, és 24V-on dolgozik, oda annyit kéne vinnem, ráadásul nagy a távolság, vastak vezetékek kellenek.

A Routereket nem tudom, lehet ellenének 12V-on, de a laptop és telefon töltőt nem lehet helyettesíteni 12V-tal mert nem annyin mennek.

Szóval nem nagyon lehet megkerülni a dupla konverziót.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79350)
Jahno Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79351

Őőő, de. Egyszerűbb verzióval meg úgyis tudod, hogy van X perced, mi kell még? Azt is lehet külön egyszerűbb illesztővel pontosan mérni, hogy éppen mennyit ad le, ha szeretnéd.

Előzmény: b4ndyTA (79348)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79350

"a kis akku-t nem tudom menedzselni"

 

Van, aki negyed áron bővíti a szünetmentes táp idő-kapacitását ;) és kb fél évente megméri egy kis műszerrel, hogy milyen állapotban van (kell-e cserélni)

és van, aki rászánja a pénzt, mert az összes aksit menedzselni akarja. Az ő számukra gyártanak a komolyabb szünetmentes tápegységekhez külső, kiegészítő akkumulátor egységeket. 

 

"nem küld státuszt"

 

Ha a tápegység belső és külső akkumulátorát egy időben cseréled (és azonos gyártmányúra), akkor jó esély van arra, hogy a belső akksi státusza igaz lesz a külsőre is.

Előzmény: b4ndyTA (79348)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79349

"HA egy 12V-os switchrol beszelunk, akkor az rogton ipari, nagysagrendileg dragabb eszkoz."

 

A családi házakban előforduló kisebb switch-ek többségének külső tápegysége van, ezek a tápegységek többnyire 8-12 voltot állítanak elő a switch (és a router) számára. Tehát nem kell semmi komoly műszaki tevékenység ahhoz, hogy 12 voltról közvetlenül tápláljuk őket.

Ahol nagyon sok vezetékes végpont van, ott persze már nagyobb, nem külső tápos a switch, viszont ebben az esetben okos dolog szerintem, ha van mellette egy külön kicsike (alacsony energiafelhasználású, külső tápos) switch a "szünetmentes" készülékek számára.

 

"POE injektorbol sem lattam meg 12V-os eszkozt."

 

A megfelelő step up konverterek akár 12 voltból is elő tudják állítni a POE 48 voltját és ha van egy (vay több) POE injektorod, akkor meg van oldva a 12 voltos POE táplálás

de írtam, hogy ha nincsenek nagy távolságok, akkor felesleges POE-s táplálású kamerákra költeni (rásdásul a POE rendszer szintén energiát igényel, ami szintén csökkenti egy kicsit a szünetmentes táp áthidalási idejét)

 

"Eloszor is mutasd meg hogy hol all rendelkezesre INGYEN a 12V"

 

A szünetmentes tápegységben lévő akkumulátortól számított egy méter sugarú körben :)

 

"az egyreszt nem univerzalis, masreszt sokkal tobbe kerul mint bolti eszkozokkel osszerakni."

 

Az "univerzálist" nem igazán értem, viszont értelmesebb kamerarendszer szerelők naponta használják az erre a célra gyártott kész egységeket. Aki ismeri ezeknek a rendeltetését, azok számára csak annyi a különbség, hogy nem csak dugókat kell összedugni, hanem néha egy-egy vezetéket csavarhúzóval kell bekötni :)

Előzmény: tfe_tng (79341)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79348

Viszont a kis akku-t nem tudom menedzselni, nem küld státuszt, és nem illeszthető a házautomatizáláshoz.

Előzmény: Jahno (79347)
Jahno Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79347

Pld. én beszéltem róla, mert majd rájössz, hogy 1 kisebb UPSről a kamerás cuccod megy 20 percet, ugyanakkora akkuról meg fél napot...

Előzmény: b4ndyTA (79336)
Jahno Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79346

"POE injektorbol sem lattam meg 12V-os eszkozt."

 

Van rengeteg.

Előzmény: tfe_tng (79341)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79345

"Aki már használt ilyet, az meg tudja mondani, hogy "igen, érdemes beszereltetni ilyet, mert hatékony", vagy nem, semmi értelme nincs.

Tehát hogy érezhetően csökkenti-e a kajaszagot."

 

Úgy látszik, hogy nem értettél meg, ezért leírom másképpen: van amelyik nagyon hatékony, van amelyik szart sem ér és van, amelyik eleinte hatékony és csak később lesz szar, mert elhanyagolják a szűrő cserét/tisztítást. Akinek jó minőségű szagelszívót szereltek be, az azt írná neked, hogy megéri a szagelszívó. A többiek meg azt írnák neked, hogy nem éri meg.

Tehát a kérdésednek ebben a formában nem volt értelme :) nem ezt a kérdést kellett volna feltenned.

Előzmény: W_B (79344)
W_B Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79344

"23 kilogramm. Buta kérdésre buta válasz :)

Mi az, hogy menyire hatékony?"

 

Aki már használt ilyet, az meg tudja mondani, hogy "igen, érdemes beszereltetni ilyet, mert hatékony", vagy nem, semmi értelme nincs.

Tehát hogy érezhetően csökkenti-e a kajaszagot.

 

"A szar készülékek alig hatékonyak, a profi készülékek meg nagyon hatékonyak. Ráadásul vannak nagyon hatékony készülékek, amelyben olcsó üvöltő ventilátor van, amit a gazdája a leglassabb fokozaton használ, hogy ne üvöltsön annyira, lassú fordulaton viszont már nem igazán hatékony. Vagy veszel egy jó készüléket, de nem cserélsz benne szűrőt évekig, akkor lett egy szar (nem hatékony) készüléked, jósok pénzért."

 

.. és még nyilván van ezer fajta egyéb lehetőség, pl. ellopják a színesfémgyűjtők, és akkor semennyire nem hatékony, vagy spontán megjelenik benne egy fekete lyuk, és akkor nagyon hatékony lesz, stb.

Ezeket kb. felesleges volt leírnod.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79297)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79343

*fogyasztók :/

Előzmény: b4ndyTA (79342)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79342

... hagyd, nincs értelme. :) Az megvan, amikor a többszázezres switch tápjait dobálják ki IT-sok, hogy csak a direktbe vitt 12V-ot kössék be? :DDD

 

Pontosan ismered a problémámat. :) Meg a ház adottságát. A rackes kivitelezhető, aminek a végén ugyanolyan csatlakozók vannak, mintha fogyasztót volnának, csak esetemben visszamegy a szekrénybe, és onnan a fogyasztókhoz.

Előzmény: tfe_tng (79341)
tfe_tng Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79341

 

>> Switch, Rögzítő, POE injektor, stb. saját táppal

> Ha egy 12 volttal működő készüléket [...]

 

HA egy 12V-os switchrol beszelunk, akkor az rogton ipari, nagysagrendileg dragabb eszkoz. POE injektorbol sem lattam meg 12V-os eszkozt.

 

> Ki az az idióta, aki 48 voltos POE injektoros kamerákat vásárol oda, ahol ingyen rendelkezésre áll a 12V?

 

Eloszor is mutasd meg hogy hol all rendelkezesre INGYEN a 12V, odakoltozom. 

Masodszor kb mindenki aki mondjuk szeretne a jelet is tovabbitani azon a vezeteken. 

 

A dupla veszteseggel kapcsolatban igazad van, viszont amit javasolsz az egyreszt nem univerzalis, masreszt sokkal tobbe kerul mint bolti eszkozokkel osszerakni.

 

@b4ndyt4:

 

Ha rack-en belul kell csak a szunetmentes akkor koss a kimenetere egy rack-es elosztot. Ha falban akarod vinni a szunetmentest az mar egy masik kerdes, igazabol nem tudom hogy lehetne szepen megcsinalni, hacsak nem direkt erre a celra keszitett fix UPS-t veszel. Ha mindenkepp rack-es kell es falban akarod vinni akkor valamilyen bonthato kotest csinalj ra.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79335)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.10.05 -1 0 79340

Lehet hogy béna vagyok de én napokat töltöttem el kereséssel, hogy 3 fázisú indukciós lapot találjak magamnak. Mind 1 vagy 2 fázisú volt. Elmentem  a MediaM-be is és tuti hülyének néztek, hogy nem a készülék érdekel hanem a kábele. Mindnek csak 4 eres volt. Sütőből is arra számítorram, hogy simán lesz 3 fázisú, aztán csak konnektorba dughatót kaptam. Mondjuk az 16A-es (3700W-os), le is vágtam a csatit róla és direktbe kötöttem.

Persze létezik 3 fázisú főzőlap, de én azért a ~7,5kW alatti teljesítménytartományban akartam maradni.

 

Előzmény: sylvanus67 (79337)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 1 79339

"hanem a szekrénybe hogy célszerű bekötni."

 

Az elosztószekrénybe csavarhúzóval célszerű bekötni.

Előzmény: b4ndyTA (79336)
Garfield007 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79338

Olyan nincs, itt írták az interneten :-)

Előzmény: vaclav (79330)
sylvanus67 Creative Commons License 2017.10.05 -1 0 79337

Mondjuk a főzőlapom 2 fázison van, a sütőm meg a harmadikon.

 

 

Hadd kérdezzek valamit:

minden ilyen 3 fázisú főzőlap-sűtő így működik, hogy "megosztjuk" a fázisokat, egyik sem olyan, hogy mind a főzőlap, mind sütő egyszerre igényli a 3 fázist.

Előzmény: Domi-V63-138 (79332)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79336

Öregem, te hülye vagy. De komolyan. hogy a picsába sikerült így kiforgatni az, amit leírtam?

 

230V-os szünetmentes áramkörök kellenek. Pont. Nem az a kérdés mit és hogyan kötök rá a végén, hanem a szekrénybe hogy célszerű bekötni.

 

Soha, senki nem beszélt 12V-ról, ezt valaki kitalálta. 230V-ról beszélünk. Részemről ez lezárva.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79335)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79335

A bejegyzésedből süt a saját ismereteikről túl sokat képzelő laikusok értetlensége. Próbálj meg egy picit együtt-gondolkodni azokkal, akik segíteni próbánk neked, ne nézd egyből hülyének őket, mert talán okos dolgokat mondanak, csak még nem vetted észre :)

 

"Alapvetően a megvalósítás érdekelt volna."

 

Pont az olcsó+energiahatékony megvalósításról beszélünk, csak nem veszed észre :)

 

"Akkura kössem az eszközeimet, ne szünetmentesre?"

 

A szünetmentesek belsejében akku van. Tehát ha valaki akkura rákötésről beszél, az NEM azt mondja, hogy ne vegyél szünetmentest.

 

"Switch, Rögzítő, POE injektor, stb. saját táppal,"

 

Ha egy 12 volttal működő készüléket a szünetmentes 230V-os kimenetéről működtetsz, akkor a következő történik:

- a szünetmentesben lévő 12 voltos akkumulátorból egy áramkör előállítja a 230 voltot

- a készülék saját tápegysége a 230 voltból előállítja a készülék számára a 12 voltot

Mindkét feszültség-átalakítás energiaveszteséggel jár, ami miatt a szünetmentesed pl 30 százalékkal rövidebb ideig lesz képes ellátni a feladatát, ami hosszabb áramszünet esetén akár órás veszteség is leget.

 

"ki az az idióta, aki nekiáll saját csatlakozókat gyártani minden eszközhöz?"

 

Készen kaphatók 12 voltos csatlakozók, kábelek, elosztók, stb minden eszközhöz.

 

"POE injektor"

 

Ki az az idióta, aki 48 voltos POE injektoros kamerákat vásárol oda, ahol ingyen rendelkezésre áll a 12V?

 

"Szerintem nem szívesen nyúlnál olyan áramkörbe, ami egy 1kW-os szünetmentesből jön"

 

Nem valószínű, hogy bárkit is túlságosan megrázna a 12 volt :)

a kilowatt az nem feszültség.

Előzmény: b4ndyTA (79326)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79334

"Ez azt írja, hogy a sütő 2,5kW + a főzőlap max. 6,2kW - tehát kb 8,7kW amit ha jól tudom 230-al kell osztani tehát 8700/230 akkor az 38A"

 

A cucc optimális bekötése szerintem:

3x16A-s villanyóra esetén:

- tűzhely: 2x14A

- sütő: 1x11A

Ha a villanyórád pl 1x50 amperes, akkor az összesen (28+11) 39 ampert viheted oda egy vastag vagy három vékonyabb érpáron.

Amíg a villanyórád 1x16 amperes, addig maximum a sütőt veheted meg,

ha felbővíted 1x32 amperre, akkor pedig vigyázni kell majd arra, hogy egy időben soha ne használd a főzőlapot és a sütőt teljes hangerővel.

Előzmény: hegyi.robert (79324)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79333

Ez az oszlopköz közepi távtartózás az amikor egy darab műanyagot látni a drótokon két oszlop közt félúton? A gólya-sas-galamb-fecskeraj nem tudja összeérinteni?

Előzmény: ötfelezős (79329)
Domi-V63-138 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 79332

Szia!

 

Regisztrált villanyszerelő kell neked, aki a hálózatbővítést el tudja intézni. Mondjuk ha társasházban laksz akkor azt is meg kell tudni hogy a ház hálózata elbírja, egyáltalán a házmester engedi-e a bővítést. 

http://aramkapocs.hu/modul/szakemberkereso

következő lépcsőként pedig a kisautomatáktól a konyháig kell új hálózatot kialakítani.

 

Megnéztem a főzőlapod manual-ját és nincs benne említve, h 2 vagy 3 fázisról üzemeltethető lenne. Csak a 230V / 27A. Biztosan nem fog mindegyik lap fullon menni, de nagy valószinüséggel fog az asszony akkor sütni, amikor főz is (két lapon), úgyhogy min 40A kisautomatát kellene igényeljél, de ekkor sem lehetnél teljesen nyugodt.

 

Én kb 1,5 éve váltottam főzőlapra, és elektromos sütőre. Szerencsésebb helyzetben voltam mint te, mert 3×16A rendelkezem. Sokat olvastam fórumon, fórumokon hogy még az is mennyire kevés, és majd jön a folyamatos leoldás, de a 1,5 év alatt egyszer sem volt. Mondjuk a főzőlapom 2 fázison van, a sütőm meg a harmadikon.

Előzmény: hegyi.robert (79324)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.10.04 -1 0 79331

jó-e hozzá a mostani hálózatom."

Nem!

 

Ki a fene találja ki ezeket a készülékeket egy fázisra Mo-gon?!

Az van a sütőre írva 230V 6.2kW

Úgy tűnik neked 3x32A kellene, rendes pénz lesz, + a vezetékezés kiépítése a készülékhez

 

" in40A, Ian 0,03A, Un 230V"

Ez az életvédelmi relé adatai, itt most nem jelent semmit

Előzmény: hegyi.robert (79324)
vaclav Creative Commons License 2017.10.04 0 0 79330

Itt a 16.-ban is...

Előzmény: Lacivill (79323)
ötfelezős Creative Commons License 2017.10.04 0 0 79329

Ahol a kisfeszültségű hálózat csupasz szabadvezeték, ott ez sűrűn előfordul. Az egyszerűen nem tud jó lenni. Ha az oszlopköz közepét távtartózzák, akkor látványosan lecsökken a fáziskimaradások száma, ebből meg az következik, hogy távtartó nélkül össze tud lengeni.

Előzmény: Teaway (79321)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.04 0 0 79328

Szia!

 

Gyakorlatilag akkor az, amit és ahogy leírtam. Én csillagpontba húztam le mindnet, ezért bármit köthetek bárhogy, szobánként több áramkörrel. A színes dugaljak is megvannak. Maga a szünetmentesek bekötése érdekelt. Köszönöm! :)

Előzmény: vaclav (79310)
szakmókus Creative Commons License 2017.10.04 0 0 79327

Az ÁVK egy elektromechanikus készülék. Csakis kiegészítő védelemként használható.A teszt gomb is azért van rajta hogy időszakonként ellenőrizni tudjuk a működőképességét.

Hiába bízol benne hogy megvéd,ha a szerkezetében meghibásodott,beragadt....

Az EPH teszi a dolgát "automatikusan" működtető elemek nélkül,bár nem árt azt is időszakonként felülvizsgálni.

Ezért nem váltja ki az ÁVK az EPH-t.

Ha viszont egy kettős szigetelésű berendezés elektromos része megérinthető,(Pl sérült a burkolata)

a védőföld hiánya miatt csak az ÁVK jelenthet védelmet.

Előzmény: NeomatiK (79303)
b4ndyTA Creative Commons License 2017.10.04 0 0 79326

Az élet is drága. Alapvetően a megvalósítás érdekelt volna. Akkura kössem az eszközeimet, ne szünetmentesre? Ebbe mi a logika? :D A Szünetmentest tudom menedzselni, 230V-os eszközökről beszélünk. Switch, Rögzítő, POE injektor, stb. saját táppal, ki az az idióta, aki nekiáll saját csatlakozókat gyártani minden eszközhöz?

 

Szerintem nem szívesen nyúlnál olyan áramkörbe, ami egy 1kW-os szünetmentesből jön...

Előzmény: Jahno (79288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!