Keresés

Részletes keresés

Tsak a Fradi Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753434

Pontos! Ráadásul Polgár apuka szerette volna bizonyítani egy speciális oktatási/nevelési módszer hatásait. De aztán rájött ő is, hogy ezt nem lehet sokszorosítani, ez kifejezetten családi módszer.

Előzmény: doncike (753433)
doncike Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753433

Szoboszlai szerintem pont annyira megismételhető termék, mint anno a Polgár-lányok voltak.

Egyedi darabok.

 

Ehhez képest kellene eljutni előbb egy manufaktúra szintjére, és onnan még egy következő lépcső a megbízható minőséget garantáltan produkáló rendszer.

Előzmény: Shamrock Army (753430)
Miller a sör Creative Commons License 2023.10.31 -2 10 753432

Lisztes és Szoboszlai között van egy óriási különbség, az utóbbi sokkal kevesebb kólásüveget dugott ifistaként játékostársai seggébe. Hajlamosak vagytok átugrani ezen apróság fölött.

cirkóniu Creative Commons License 2023.10.31 0 6 753431

Varga Ádámról Balogh Tonó:

 

 

"Nehéz lenne nem elfogultan nyilatkoznom Ádámról, hiszen ahogy említettem, 10 éves kora óta ismerem. Emlékszem, 17 éves volt, amikor felhoztuk őt az első csapathoz a felkészülésekre. Az ő fejlődését, illetve a vasárnapi teljesítményét látva, bizony, elérzékenyültem, de nem én vagyok az egyetlen ember, aki vasárnap könnyeket morzsolt el a szemei alatt. Nagyon sokan szorítottunk neki. Ő egy Fradi-nevelés, tiszta fradista, olyannyira, hogy korábban, amikor volt rá lehetősége, nagyon sokszor nem a VIP-be ment, hanem a B-középbe, onnan nézte pár éve a meccseinket. Most pedig kapott egy ilyen lehetőséget, a legnagyobb meccset az évben, azon hozott egy gyakorlatilag hibátlan teljesítményt, mellette még extra védése is volt – erre azt kell, hogy mondjam, fantasztikus!"

 

Shamrock Army Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753430

Megismételhető, csak olyan család kell mögéd.

Előzmény: doncike (753425)
Bolyhos85 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753429

Én voltam az az ”okos”. Köszönöm, hogy van érvekkel alátámasztott ellenvéleményed, már ez is ritka számba megy ebben az országban, de azért a jelzők dobálásáról még neked sem sikerült leszokni. Ez van, magyar a magyarnak farkas, és ezt mindig, mindenhol bizonyítják is! :) 

Lehet azért írtam ezt, mert a Barkába’ talán már 8-90%-ban készen van egy fiatal játékos, itthon nagyon nincs.És ezt Lisztes bizonyította is, legalábbis azt, hogy fejben még nagyon nincs kész…

Előzmény: Gerilla01 (753422)
Bakáts tér Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753428

Igaz. 

Előzmény: pfffffffff (753418)
Lorinc_d Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753427

Ez is benne van. Lisztesnek mar tavaly is tobb jatekidot kellett volna adni.

Minel elobb kerul egy erosebb, komolyabb kozegbe egy jatekso Magyarorszagrol, annal jobbak az eselyei, ahogy a peldak is mutatjak.

Előzmény: Gerilla01 (753422)
doncike Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753426

"Azt én minden esetre tényként kezelem, hogy a korán külföldre szakadt fiatalok lényegében sehova nem jutnak el, mert erre utal a kevés kivétel (ld. a fenti kettőt)."

 

Erre mondom, hogy a következtetés levonására alkalmas viszonyítási alap nem az, hogy x "korán külföldre szakadt" fiatalból hány tud megragadni később az adott klub első csapatában, hanem hogy a saját ottani közegükhöz képest milyen ez az arány.

Előzmény: IVÓ (753419)
doncike Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753425

Igen, Szoboszlai (de ide sorolható még Szalai Attila is) esetére is igaz, hogy olyan egyéni-családi körülmények és speciális háttér is kellett a sikerhez, ami miatt nem megismételhető az ő "előállításuk".

 

A Red Bull, vagy a holland vagy portugál akadémiák megbízhatóan termelő játékosgyárak, amelyek a megfelelően felkészített és előválogatott alapanyagból nagy megbízhatósággal állítják elő a topligára alkalmas játékosokat, megfelelő arányban ahhoz, hogy az értük kapott pénzből nyereségesen működtetni lehessen a rendszert.

 

Ettől még ott sem lesz mindenkiből topligás játékos, mert a piramis nagyon hirtelen szűkül felfelé -- de jól prognosztizálhatóan egy szűkebb idősávban (2-3 éven belül) mindig lesznek jó pénzért eladható játékosaik.

Lesz aki, a PL-be megy topcsapathoz, lesz aki a Serie B alsóházba, a többség meg esetleg sehová, de rendszer szinten megbízhatóan fogják termelni a játékosokat.

Előzmény: Shamrock Army (753423)
doncike Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753424

A Főnix annyival jobb, hogy onnan legalább kijött 1 topliga topklubjában alapember játékos.

Az összes többi hazai up-műhelyből meg 0 ilyen játékos jött ki.

Előzmény: Gerilla01 (753421)
Shamrock Army Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753423

Mert Szoboszlait az apja már reggel azzal keltette - más gyerek anyjával valószínű nem feküdt össze, nehéz is lett volna minden házban egyszerre jelen lennie, mint a Mikulás, csak nem ajándékot visz, hanem edzésre hív.

 

Egyébként Lisztes még csak 18 - hivatalosan nincs lemaradva Szoboszlaihoz képest. Bár Szoboszlai 18 évesen 16 meccsen 3 gólt szerzett a Salzburgban, a válogatottban csak 19 évesen mutatkozott be. Tehát leginkább a következő 1, nagyon max. 2 év lesz meghatározó, hogy befuthat-e szoboszlai karriert.

Előzmény: Gerilla01 (753421)
Gerilla01 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753422

Tegnap vagy tegnap előtt itt volt egy okos, aki azt kommentelte be, hogy a 18 éves Lisztest ki volt az a hülye, aki a dózsa ellen a kezdőbe nevezte :DDD Na pontosan ez a probléma, egy Barcelona 16, 17 éves gyerekeket rak be a kezdőbe komolyabb szinten, itthon meg ez a felfogás. Minket leszámítva (mert nálunk most már vannak nemzetközi eredmények), az összes többi klubnak, akiknek semmi esélyük semmire, ezeket a fiatalokat kéne ésszerűen bedobálni a kezdőbe, akkor lenne előrelépés. Amíg ez nincs meg, marad a külföld.

Előzmény: Lorinc_d (753412)
Gerilla01 Creative Commons License 2023.10.31 -1 1 753421

Ha Szoboszlai a játékosnevelés eredménye, akkor miért nem jönnek sorban a játékosok a Főnixből, Szoboszlai apukájától? 2007 óta működő Főnixből Szoboszlain kívül egyedül még a Bolla Bendegúzból lett valaki. 16 év alatt 2 játékos. Ez a Főnix lenne jobb, mint a magyar up rendszer? Haha

Előzmény: doncike (753400)
Détáridöme Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753420

kár hogy nem az elnök Úr volt.

Előzmény: pfffffffff (753418)
IVÓ Creative Commons License 2023.10.31 0 1 753419

Azért Szoboszlai egyei eset. Most már (elég ha csak az elmúlt egy-két hét anyagait nézzük-olvassuk) tudhatjuk, hogy az apja lényegében úgy nevelte, mint ahogy egy pl. egy teniszezőt szoktak és ami fontos, minden pillanatban mögötte állt, ott volt vele.

 

Jelenleg rajta kívül értékelhető pályafutása (a kapus nem ér) egyedül Sallainak van, aki viszont itthon nőtt fel és mellette szól, hogy túlélt egy olasz játékostemető klubot. Vannak persze még olyanok, akik még ilyen-olyan szinten ott vannak külföldön, de ott azért elég nehéz megmondani, hogy a tehetségüknek-képességüknek megfelelő szinten vannak-e.

 

Azt én minden esetre tényként kezelem, hogy a korán külföldre szakadt fiatalok lényegében sehova nem jutnak el, mert erre utal a kevés kivétel (ld. a fenti kettőt).

pfffffffff Creative Commons License 2023.10.31 0 2 753418

Igaz lehet, h valaki a meccs után Győző tudtára adta elég egyértelműen, hogy nem látjuk szívesen. Ha így volt, akkor bármikor vendégem egy sörre.

Détáridöme Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753416

tudtommal csak itt Pesten a Barca Akademian egy korosztályban van 40 gyerek, akkor lehet gondolkodni mekkora merítési lehetőség..

Előzmény: doncike (753415)
doncike Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753415

A helyiek közül (mármint Barcelonában, Milánóban csak ha már ez a két konkrét klub lett említve) is csak nagyon kevesen jutnak el az első csapat keretébe, pláne ragadnak meg ott.

Még az is egy kisebbség szerintem, akiből egyáltalán profi labdarúgó lesz és valami értelmezhető bajnokságban játszik rendszeresen.

 

Emiatt valójában nem tudjuk, hogy Tajti vagy bárki más esetében, aki nagyon fiatalon került külföldre (top csapat up-ába) és aztán "nem jött be neki", mi volt ennek az oka, mi a háttere.

 

Ha valaki vesz a fáradtságot (én nem fogom) és megnézi, hogy mondjuk Tajti Juvenil-B csapattársai közül most ki hol futballozik, akkor lehet őt magát is elhelyezni azon a skálán, hogy kinek mennyire jött be egy topklub up-be elmenni.

Előzmény: Sisak88 (753413)
Lorinc_d Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753414

Nem irtam hogy mindenkinek bejott, nem lehet mindenkibol Szoboszlai Dominik.

Az viszont teny hogy a befutott jatekosok donto tobbsege koran elment. Nem fogja mindenki megallni a helyet egy NB1-nel komolyabb kozegben, de ez csak akkor derul ki ha kiprobalja.

A tobbi meg elvan az NB1-ben.

Előzmény: Sisak88 (753413)
Sisak88 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753413

Nem feltétlenül jött be minden magyar játékosnak, hogy korán dobbantott külföldre. Pl. Filkornak, Tajtinak, Simon Andrásnak nagyon nem jött be. De pl. a most az első gólunknál Pesicnek gólpasszt adó dózsás Tamás is volt az AC Milan korosztályos csapatánál :)

Előzmény: Lorinc_d (753412)
Lorinc_d Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753412

Nagyjabol igy.

Es ezert kell egy tehetsegnek minel elobb dobbantania es kiprobalnia magat kulfoldon egy erosebb helyen mert ha marad, "korai meg", "erlelodnie kell" es a hasonlo kishitu hozzallas csak az elkallodashoz vezet. Nem veletlen hogy az utobbi 10-15 ev kicsit is komolyabb kulfoldi palyafutast befuto jatekosainak 80%-a koran elment Magyarorszagrol. Ezert teszi jol Lisztes hogy mar most elmegy (ahogy az apja is jol tette anno), mig ellenpeldanak ott van a hatalmas tehetsegnek kikialtott Redzic aki maradt Magyarorszagon, aztan 20 eves korara Soroksar (most talan Dunaszerdahelyen koptatja a kispadot). Ha o is elmegy fiatalon, eselyes szerintem hogy most nem itt tartana, de ez mar fikcio.

Előzmény: Fatboy Slim (753397)
Shamrock Army Creative Commons License 2023.10.31 -2 0 753411

Rendben. Akkor én is szeretném megragadni az alkalmat, hogy elmondjam, idióta vagy. Ha ennyi az érved, akkor nekem is.

 

Írtam a véleményem, még a cikket (interjú) is idéztem. A mondanivalóm annyi, hogy lehet magyarozni, családozni, mindent mondhatsz magadra, de ezt tettekkel is bizonyítani kéne.

Előzmény: pfffffffff (753408)
Détáridöme Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753410

erre jó az (x)

Előzmény: pfffffffff (753408)
Total Creative Commons License 2023.10.31 0 2 753409

Együtt dolgozom most egy utánpótlás edzővel (volt játékosunkkal - úgy is tudjátok ki az) akivel igen csak megértenétek egymást.  :D

Előzmény: Fatboy Slim (753397)
pfffffffff Creative Commons License 2023.10.31 -1 3 753408

Nagyon kíváncsi vagyok, h mit akarsz mondani. Jelenleg csak azt bizonygatod, hogy egy idióta vagy.

Előzmény: Shamrock Army (753406)
cirkóniu Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753407

Ez valóban érdekes és fontos kérdés! Teli vannak a minisztériumok 35-40 éves hajadon jogász lányokkal. Hol a 4-5 gyerek, hogy maradunk így meg? 

Előzmény: Shamrock Army (753406)
Shamrock Army Creative Commons License 2023.10.31 -1 0 753406

Annyi az értelme, hogy túl sok a duma, kevés a tett. Akinek fontos a család és a magyarság, annak lehet, hogy nem kápóskodnia kellene 13 éve, és ha ez úgy hozza, akkor Belgiumban verekednie. De hát ki vagyok én, hogy életvezetési tanácsokat adjak.

Előzmény: Fatboy Slim (753398)
Sisak88 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753405

Tavasszal bajnokin Kaján és Tóth Alex is bemutatkozott bajnokin az első csapatban, mint saját nevelés + a Leverkusen ellen Manner.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (753395)
Tsak a Fradi Creative Commons License 2023.10.31 0 0 753404

Maradjunk a földön mindkét tehetség említésekor! Varga Ádám egyértelműen jelezte, hogy számítani lehet rá, de még van bizonyítási időszaka. Lehet, amennyiben Dini sérülése valóban komolyabb, akkor lesz rá lehetősége. (Valójában nem szeretném ha lenne, de a kupában és a mennyeiben védhetne többet.)

Lisztes egy kicsit más. Berobbant, aztán kiderült, hogy nehezen viseli, mintha kissé hebrencs lenne. A letisztulást már külföldön élheti meg.

Más egy kapus és más egy mezőnyjátékos esete. A kapus jobban érlelődik ebben a posványban, mivel sokszor rá hárul a győzelem kivívása, a mezőnyjátékos meg csak egy a tízből.

Mind az UP, mind a feljebb lévő hazai szakmáról inkább nem írnék, mert belülről nem ismerem, amit látok az elég negatív, illetve nem lehetne politizálás nélkül erről eszmét cserélni. Bizonyos értelemben szerencsés vagy, mert felétek csak a pénz játszik. Igaz?

Előzmény: Tamas(Ottawa) (753395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!