Keresés

Részletes keresés

cosomega Creative Commons License 2017.10.15 0 0 79590

Irodákban, tárgyalóasztaloknál látható asztalba süllyesztett csatlakozási lehetőségeket.

Legrandok szoktak lenni, de biztosan vannak más gyártóknak is hasonló termékeik.

Keresni kell a neten!

 

http://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/8467

Előzmény: NeomatiK (79586)
nap50 Creative Commons License 2017.10.15 -1 0 79589

Rég jártam erre, de most is minek. Napjainkban lejárt a polihisztorok kora, de te erre nem jöttél rá. Teleszemetelsz ezer topikot a hozzá nem értéseddel.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79577)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 0 0 79588

Obiban találsz ilyet. Kék kis 5*5cm-es, csapódfedele van, 4 csavarral kell felfogatni és hátulról van egy takarólapja is. A nevét nem tudom, ott az ipari dugvillák és a szerelhető lengőaljzatoknál keresd. 500-1000Ft lehet. Ha nem kell látszania, tökéletes. Asztal alatt, szekrényben perfekt minden szempontból.

Előzmény: NeomatiK (79586)
Lacivill Creative Commons License 2017.10.14 0 0 79587

Kellően masszív gipszkarton dobozba mehet bármilyen.

Előzmény: NeomatiK (79586)
NeomatiK Creative Commons License 2017.10.14 0 0 79586

Hello Urak és Úrnők!

 

Van ill. tudtok ajánlani olyan dugaljat a megfelelő hátoldali tokozással (vagyis ne legyen veszélyes érintésvédelmi szempontból), amit bútorba, bútorlapba lehet besüllyeszteni?

ficere50 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79585

Megpróbáltam egy egyszerű definícióval letudni a dolgot és megint mi lett belőle... :-( 

Mert mindig agyonbonyolítják.

Előzmény: Törölt nick (79583)
ficere50 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79584

Igazad van... :-(

Előzmény: Törölt nick (79583)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79583

Át kéne neveztetni a topikcímet "FIreszelés"-re

ficere50 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79582

Amiket itt leírtál, mennyiben mondanak ellent az alábbi hosszászólásomnak, hogy még mindig ezzel foglalkozunk???

 

ficere50  24 órája    -1 0 79562

Pontosan!

És ezért kellene a működésnél úgy definiálni: "hogy leold, amennyiben a Fi-relén árvezetett vezetékekben a ki és befolyó áramok összegének "pillanatértéke" nem nulla...

 

Nem kell ide keverni semmiféle földzárlatot, nyalogató gyereket, Tiszát, nullaszakadást, stb. mert lehet olyan ok is, amikor a fázisszál egy másik áramkör felé "csurgat".

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79577)
ficere50 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79581

Akkor tételesen cáfold meg, ha kérhetlek...

Előzmény: cosomega (79578)
ficere50 Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79580

Na, csak sikerült végre előcsalogatnom, kedves cosalf! Olvasd el az eredeti szövegemet és abban keress hibát, na a Mekk-Mester által összeszedett magyarázatok után...ott is írtam egy olyant, hogy "véletlen" tehát nem rendszer szintű hibáról... Itt az eredeti hozzászólásom, lehet ismét hülyézni és fikázni:

 

ficere50  24 órája    -1 0 79562

Pontosan!

És ezért kellene a működésnél úgy definiálni: "hogy leold, amennyiben a Fi-relén árvezetett vezetékekben a ki és befolyó áramok összegének "pillanatértéke" nem nulla...

 

Nem kell ide keverni semmiféle földzárlatot, nyalogató gyereket, Tiszát, nullaszakadást, stb. mert lehet olyan ok is, amikor a fázisszál egy másik áramkör felé "csurgat".

 

 

Előzmény: cosomega (79578)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79579

Ajjvé! Úgy látom az ÉV/Fi/ÁVK relé szitokszó itt.  

Javaslom a moderációt átdolgozni, hogy az anyázások mellett az ÉV relé kérdést is nyomban törölje

:))

cosomega Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79578

Be kell vallanom, egy élmény téged és a tanítványodat olvasgatni.

 

Ebben a hozzászólásodban nincs egy olyan mondat, ami igaz lenne.

Előzmény: ficere50 (79576)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 79577

"hogyan magyaráznád, miért old le a nulla-védővezető zárlatkor,"

 

A FI relé csak addig nem csapódik le, amíg a rajta átfolyó nulla és fázis áramok hatásai kölcsönösen kioltják egymást. Ha a házban valahol a nulla összeér a földdel, akkor a nulla áramának egy része a föld felé folyhat. Ekkor a fázis áram hatását kioltani képes nulla áram egy része nem a FI relén át halad, ezért a FI relé lecsapódik.

 

"pedig minden szabályosan van szerelve"

 

Ha összeér a föld és a nulla, akkor valami nincsen szabályosan szerelve :)

 

"ahol az egyik áramkör nulláját a Fi előtt ágaztatták el."

 

A FI relé csak addig nem csapódik le, amíg a rajta átfolyó nulla és fázis áramok kölcsönösen kioltják egymás hatását. Ha a nullvezető árama megkerüli a FI relét, a hozzá tartozó fázis árama viszont átmegy a FI relén, akkor a fázis áram hatását kioltani képes nulla áram nem a FI relén át halad, ezért a FI relé lecsapódik.

 

 

Előzmény: ficere50 (79576)
ficere50 Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79576

Akkor hogyan magyaráznád, miért old le a nulla-védővezető zárlatkor, pedig minden szabályosan van szerelve. Persze csak olyan esetben, ha ott van terhelés a körön. (Üresjáraton lévő körön nem old le.)

 

Vagy másik: véletlenül összekapcsolnak egy átalakításkor, ugyanazon a fázison "élő", két áramkört, ahol az egyik áramkör nulláját a Fi előtt ágaztatták el...(szabálytalanul)

 

Mindegyik esetben elfolyik/elszivárog/ áram. Nem?

Én csak a korrekt definíció miatt írtam, hogy mi a kiváltó ok.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79568)
tfe_tng Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79575

Nem en irtam:

 

"Hogyan folyna áram az egy szem fázison, ha mellette a nulla meg van szakadva???"

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79574)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79574

"szerinted ha nincs nulla akkor a fazison NEM folyhat aram, ergo sosem old le a fi rele es kulonben is veszelytelen"

 

Azt mondtam, hogy szerintem attól, hogy megszűnik a nulla, attól még nem fog lecsapódni a FI relé.

Te pedig a jelek szerint most csűrve-csavarva megpróbálod azt kihozni belőle, hogy én azt állítottam, hogy amíg nincs nulla, addig a fázis nyalogatása teljesen veszélytelen :)

Előzmény: tfe_tng (79573)
tfe_tng Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79573

Regen olvastam mar ekkora felremagyarazasat barminek, talan utoljara pont a rack szekrenyek kapcsan ;)

Az van hogy sikerult belefutni megint a pofonba es probalsz terelni... 

 

De mindenesetre szerinted ha nincs nulla akkor a fazison NEM folyhat aram, ergo sosem old le a fi rele es kulonben is veszelytelen. (ezen allitasokbol egyik sem igaz)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79570)
pajaci Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79572

Ne keverd!

 

Az a három, FINDER volt, azok nem nézik a nullát.

Ez meg a negyedik, egy ELKO, egy másik írásból, ahol azt írom, hogy ez nézi.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79571)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79571

"Bármelyikről, nekem úgy tűnik, egyik se nézi a nullát."

 

Az általad belinkelt képen a felső jobb oldali bekötési pontra kell kötni a nullát.

Egyébként valóban léteznek nulla figyelés nélküli fezültségfigyelők, ezeket nulla nélkül működő rendszerek (pl villanymotorok) védelmére készítik. Egy lakás viszont NEM nulla nélküli rendszer :)

Előzmény: pajaci (79569)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79570

"lehet olyan ok is, amikor a fázisszál egy másik áramkör felé "csurgat"."

 

Kezdem sejteni: olyan esetet tételezel fel, ahol

- nem egy db FI relé van

- a különböző FI reléken erősen eltérő reaktanciájú (induktív/kapacitív) áramkörök vannak

ezért a nulla megszűnése után néhány ezredmásodpercig még folyhatnak kiegyenlítő áramok a különböző áramkörök között

és ezt az áramot a FI relék tiszta hibaáramnak látják és lecsapódnak.

 

A FI relékbe készakarva bele van építve egy kis reakció-késleltetés, pont azért, hogy az ilyen nagyon rövid ideig tartó (emberre veszélytelen) zavarokra ne csapkodjanak le feleslegesen.

Egy 30 mA-s FI relé pl 30 mA hibaáram esetén 300 ezredmásodperc múlva csapódik le,  60 mA esetén 150, de még ötszörös áram esetén is vár  40 ezred másodpercig. Ha ezen idő alatt megszűnik a hiba, akkor nem csap le.

Előzmény: ficere50 (79562)
pajaci Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79569

Bármelyikről, nekem úgy tűnik, egyik se nézi a nullát. Linkeltem már azóta olyat, ami mindent tud.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79567)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79568

"mert lehet olyan ok is, amikor a fázisszál egy másik áramkör felé "csurgat"."

 

Ezt nem igazán értem. Leírnál valami konkrét példát ilyesmire? Hogy az ilyen "csurgatás" hogyan oldhat le egy FI relét egyfázisú rendszerben, a nulla betáp megszakadása után.

Előzmény: ficere50 (79562)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79567

"A PDF-jében azt látom, hogy csak a három fázis van rákötve, a nulla nincs."

 

Az általad megadott oldalon három termék látható. Melyikről beszélünk?

Előzmény: pajaci (79558)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79566

"az év-relé működéséhez kell áram is"

 

A hagyományos év relé a transzformátor elvén működik:

- egy áram járta vezeték (= trafó primer tekercse) mágneses teret hoz létre maga körül, ebben a térben egy vasmag található

- a vasmagban ezáltal fluxus keletkezik

- a vasmagon lévő szekunder tekercsben áram indukálódik

- ez az áram egy picike elektromágnes behúzó tekercs segtségével kioldja a lekapcsoló mechanizmust

Semmi elektronika, semmi működtető feszültség. Csak működtető ÁRAM van :)

 

Speciális célokra léteznek NEM hagyományos, elektronikus ÉV relék is,

azok számára valóban kell működtető feszültség is.

 

Előzmény: didyman (79563)
didyman Creative Commons License 2017.10.13 0 0 79565

Igaz, hülyeséget írtam.

Előzmény: Teaway (79564)
Teaway Creative Commons License 2017.10.13 0 0 79564

Nem kell a nulla, mert a különbségi áram oldja le.

Előzmény: didyman (79563)
didyman Creative Commons License 2017.10.13 0 0 79563

Nem. és ennek nem a különbségi áram nemléte az ok, hanem az, hogy az év-relé működéséhez kell áram is, nulla nélkül aligha tud a benne lévő elektronika dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (79535)
ficere50 Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79562

Pontosan!

És ezért kellene a működésnél úgy definiálni: "hogy leold, amennyiben a Fi-relén árvezetett vezetékekben a ki és befolyó áramok összegének "pillanatértéke" nem nulla...

 

Nem kell ide keverni semmiféle földzárlatot, nyalogató gyereket, Tiszát, nullaszakadást, stb. mert lehet olyan ok is, amikor a fázisszál egy másik áramkör felé "csurgat".

Előzmény: tfe_tng (79561)
tfe_tng Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 79561

Akkor leszel szives elolvasni megegyszer amit irtam es ertelmezni, nem esz nelkul beleallni mindenkibe:

 

"Jozan paraszti esszel belegondolva HA a fazison folyik aram es a nullan pedig nem akkor igen" (... leold a fi rele)

 

Erre mindenfele baromsagokat irni hogy nem folyik az aram a fazison ha nincs nulla es egyebek. FolyHAT az aram a fazison bizonyos esetekben, es ekkor is ved a FI. Ennyi. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (79554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!