Keresés

Részletes keresés

Pilisi Gázkészülék Szervi Creative Commons License 2017.01.27 0 0 1971

Szakszerviz a titok!!!!

Előzmény: astreno (1951)
Pilisi Gázkészülék Szervi Creative Commons License 2017.01.27 0 0 1970

Biztos hogy szakszerviz volt kint????

Előzmény: Ersa-2 (1953)
Attil66 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 1969

Sziasztok!

Tudnátok véleményt mondani a következő kombi kazánról?

Sauiner Duval SD 30 KLZ.

Tapasztalatok, megbízhatóság, gazdaságosság? Válallható-e egy ilyen készülék hosszú távon? Köszönettel: Attila

Normali Creative Commons License 2017.01.21 0 0 1968

Sziasztok

 

Van egy hagyományos kis gáz kazánunk, aminek a belső része ahol ég a láng..az a sok kis lukat tartalmazó "betét" berozsdált és tönkre ment. (korábban feljött a talaj viz és állt benne a kazán)

Ezt van mód kicserélni? minek hívják azt az alkatrészt? mennyibe kerülhet?

ugyan ilyen csak más színben. 

Előzmény: biborc (1967)
biborc Creative Commons License 2017.01.17 0 0 1967

Végűl le mondtam a javitásról,igy egy új kazán lesz a csere.

Előzmény: Törölt nick (1964)
nixon70 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1966

Tènyleg vicc.....21.század.

Előzmény: BAncsii (1965)
BAncsii Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1965

Szerencsére van hova mennünk....szerda óta szatyrokból pakolok ki és be..... Ma hétfő van, és nem érkezett meg az alkatrész.....kész röhej.....

Előzmény: nixon70 (1960)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.15 0 0 1964

van 1 gyári uj. félpénzé?

Előzmény: biborc (1963)
biborc Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1963

Sziasztok! Mennyire éri meg egy 16 éves Bosch Eurostar falikazán hőcserélőjét kicserélni.A Bosch képviselet szakembere szerint megéri mivel ezek még Németországban voltak gyártva, a többi alkatrésszel ritkában van gond .Vélemények??   

nixon70 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1962

A régi panelt NE engedd elvinni, próbáld megjavíttatni tartaléknak!!!!!

Előzmény: BAncsii (1959)
peterch Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1961
Előzmény: BAncsii (1959)
nixon70 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1960

Legalább van hova mennetek?(rokon stb?)

Előzmény: BAncsii (1959)
BAncsii Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1959

Sziasztok! 

Áprilisban lesz 2 éves a Bosch kazánunk. Namármost ebben a nagy hidegben, és természetesen mikor, ha nem este 8-kor beadta az unalmast. Tegnap este óta nincs fűtésünk, melegvizünk. Ma kijött a szerelő , és közölte, hogy Bécsből kell hozzá rendelni alkatrészt, mert az itthoni szervízellátó központ nem tartja azt az alkatrészt ami nekünk kell. Végighívtam minden létező szervízt azért, még magát a Bosch-t is, de tényleg csak rendelésre van a vezérlőpanel.  Nem hiszem el!! Majd szét vet a düh. Ha szerencsénk van, akkor holnapra (péntek) megérkezik, ha nincs, akkor csak hétfőre. És addig fagyjunk meg, és a ház is teljesen kihül..... Szóval a Bosch kazánt nem ajánlom!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Vivaro1 Creative Commons License 2017.01.12 0 0 1958

Sziasztok!

 

Van egy Buderus fali kombi gázkazánunk, kb 10 éves.

A termosztát 23,5C°-ra van állítva, azonban a hőmérséklet nem megy feljebb 21-22C°-tól. Mi lehet ennek az oka?

Ha begyújtunk a fás kazánba, rögtön meleg lesz az egész házban :)

 

Előre is köszi a válaszokat

mickey75 Creative Commons License 2017.01.10 -1 0 1957

Szép estét Mindenkinek. Egy idén tavasszal,még EKCS-ben cserélt,szakszerűen,szakemberrel felszerelt,beüzemeltetett,lepapírozott 24KW-os fali kombi kazánnal kapcsolatban (melynek ez az első tele) szeretnék érdeklődni: ilyen brutális hidegekben,amikor a lakásban 1-1 helyiség eléggé kihűl a többihez képest a kinti minusz 15-20 fokok miatt -  a fűtésköri melegvíz hőfokát mennyire szabad/célszerű felvenni? Mármint hány fokra ajánlott,vagy mi az az érték,ami már "sok"? Nem szeretném,ha bármi baj lenne a kazánnal,vagy a rendszerrel.... Most 58 fokra van állitva a fűtésköri melegvíz.... Bitermikus fali kombi kazán (Westen Quasar D24)

Marko345 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1956

Üdv van egy attack átfolyos nem turbos kázánom én kötöttem be kapott pluszba egy nyomáskiegyenlitő tartályt a visza jövő rendszerre a kazán előtt fel is vannak pumpálva.az lenne a kérdésem a kazánon van nyomás mérő ora egyik a cirkoba vizkeringetőhöz csatlakozik a másik digitálisa kijelzőn.hideg vìznél nincs külőmbség 1.0 máron ál minkettő.ha fűtt a digitális felmegy 1.3 ra a cirkonál levö 1.2 re es van még egy ora ami a visza jövö viz rendceren.ami kilopaskalt mér az pedig 150 ig megy fel ez igy nagyábol jol van? A cirkonál levő ora és a kazánon levö órák melyik mit mér azt szeretném még megkérdezni

Ersa-2 Creative Commons License 2016.12.28 0 1 1955

Az volt a hiba .   De aki anno beüzemelte most nem tudta beállítani.Tegnap egész nap addig játszottam vele, hogy betudtam lépni a panel menübe (15mp-ig kell egyszerre nyomni a Reset és a kikapcsoló gombot hozzá ) ott a P9 es -ben kellet átnyomni 2 ről (monotermikus bojleresről) 1-re (bitermikusra) utána reset gomb 5 mp  -és csodálatosan újra indult hibátlanul. A szakszervíz már panelt akart cserélni 50-60 ezerért.  Így spóroltam egy kicsit  :-)

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.27 0 0 1954

nagy valószínűséggel :a kazán beállításai nem jók.

a szervizmenüben a bitermikus meleg víz előállítást kell belöni.

Előzmény: Ersa-2 (1953)
Ersa-2 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 1953

Sziasztok van egy Immerga Nike Mythos 24.4 ERP kombim ami elkezdett pirosan villogni és egy 12 hibakódot ír, azóta a fűtés megy, melegvizet viszont nem ad, és a kijelzőn semmit sem lehet állítani. Szerelő kijött megnézte és azt mondta, hogy szerinte panel csere, vagy programozás ejtés, mert nem tudja törölni. Valaki esetleg tudja, hogy azt, hogy lehet megnézni ?

 

astreno Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1952

Oh, azt hiszem megtaláltam a megfelelő topic-ot: cirkó

 

Felteszem ott is a kérdést.

Előzmény: astreno (1951)
astreno Creative Commons License 2016.12.16 0 0 1951

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, amit nem biztos, hogy a legjobb helyen teszek fel, de ha tudok jobbat, akkor linkeljétek be!

 

Szóval van egy turbós kombi-gázkazánunk, aminek az üzemével nincs is semmi gond, azt leszámítva, hogy csak éppen tudja felfűteni a lakást. Értsd: 20,5 fok fölé nem megy a hőmérséklet. A fali termosztátot már kikötöttem, direktbe van összekötve a vezérlővezeték. A lakás 39 m2, három oldalról szabad, másik három oldalról szomszédokkal határolt. Sehol nincs szigetelés, a fal anyaga tégra (60-as évekbeli emeletráépítés). A lakásba 4,5 kW-nyi radiátorteljesítmény van. Eddig 3,5 volt, most plusz egy kilowattot beépítettünk (nagyobb törölközőszárító és három soros radiátor), de ennek következtében sem (!) emelkedett a hőmérséklet. A lakás három résszellőzővel rendelkezik. A kazánunk: Sauner Duvel F24 (hőfokszabályzó nélküli verzió).

 

A kazán most úgy üzemel, hogy 8 prcig fűt, aztán 20 percig nem. Amikor kikapcsol a kezem éppen elbírja a cső hőjét (mérni sajnos nem tudtam), amikor visszakapcsol, akkor maximum langyosnak mondható. Kérdéseim a következők lennének:

 

1) Szerintetek elegendő a radiátorteljesítmény ekkora lakásba a fentebb írt körülményeket figyelembe véve?

 

2) Lehetséges-e az, hogy a kazánunk későn kapcsol vissza, hogy újra felfűtse a fűtéskörben lévő vizet?

     a) Ha igen, akkor hogyan tudom állítani a kazán termosztátjának kapcsolási hőmérsékleteit? Kijelző nincs, szabályzó kívül nincs... Elképzelhető, hogy a burkolat alatt van egy szabályozó tekerő valami? Vagy ezeket csak szakszervizes tudja állítani a megfelelő készülékkel?

 

A válaszokat előre is köszönöm!

 

 

Ilyen kazánunk van:

  

NoOne_1976 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 1950

Egy családi ház fűtési rendszerének felújításához a kivitelező egy Unical KONe C 24 kazánt ajánlott. Valakinek esetleg van konkrét tapasztalata ezzel a típussal vagy márkával?

szipig1 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 1949

Én is hasonlóban gondolkodom. Fég cirkó, és indirekt tárolót tennék rá. Hidraulika váltós osztóról venné le a vizet ha szükséges. A primer szivattyú vezérelhető. Vélemény?

Előzmény: nilsmasterson (1926)
nixon70 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 1948

Péter és Darkness!

Ide is tegyétek be a kérdéseteket, pörgősebb a topic:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9054448

Darkness85 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 1947

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mi a véleményetek a BOSCH kombi kondenzációs gázkazánokról?

Köszönöm

Péter Steckl Creative Commons License 2016.11.12 0 0 1946

Sziasztok!

 

Ariston Genus Premium system 24 erp kazánnál hogyan lehet a fűtés oldali szűrőt kitisztítani?

nixon70 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 1945

Ugyanolyan teljesítményűt rakathatsz csak fel.(tervvel,kéményessel, minden bizbasszal együtt jár a csere)

 

Miért nem újíttatod fel?(szvsz ez a legjobb megoldás)

Előzmény: akela76 (1944)
akela76 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1944

Kedves tagok! Az lenne a kérdésem , hogy jelen pillanatban ahol lakok egy FÉG ZC18 as típusú fali parapettes gázkazán van rákötve a fűtésre de teljesen szét van esve korrodálva szeretnék gázzal fűteni ezért gondoltam veszek használtan egy ugyan ilyet de sajnos ilyen típusút nem nagyon találok .Megtudná -e nekem valaki mondani hogy ha helyette például c21 vagy más típusút vennék akkor annak más e felfogatási és csatlakozási mérete ? Kell e akkor is újra terveztetés vagy egy az egybe ugyanolyan csak nagyobb teljesítményű?Előre is köszönettel ha valaki tud segíteni mert 3 gyerekkel lakok és mihamarabb szeretném kicserélni hogy ne kelljen fát venni annak az árából.Tisztelettel Gábor

Palási Creative Commons License 2016.11.02 0 0 1943

Mint mondták  : nem.

  A gázkészülék  csere,  itt inkább telepítésről van szó, az egy folyamat.

 Kezdődik a tervezéssel, majd sok sok művelet van még hátra. Úgy  800 eft- ról indulsz.

 

 Viszont mi a baj azzal a konvektorral ?  Nem fűt rendesen ?  Talán csak egy db. van arra az  50 nm -re ?

 Minimum  2 db. konvektor az ami komfortos fűtést biztosít.

 Természetesen a konvektoros fűtés nem a leggazdaságosabb, de van azért előnye is.

 

 Vár meg a most kezdődő tél elmúlását  és a tapasztalatok birtokában  hozzákezdhetsz  a kazános fűtés telepítéséhez. Persze  már csak a kondenzációs kazán megy.

Előzmény: Bodzzza (1940)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.02 0 0 1942

"tereszetesen" nem.

Meg egy tokugyanolyan, vadiuj eszközt se rakhatsz be helyette.

Előzmény: Bodzzza (1940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!