Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2018.03.22 -1 0 84967

Ahhoz is illene érteni valamilyen szinten mindenkinek ...

De azért ne nevezzük ezt a runningconfig írás csúcsának .

Előzmény: Jahno (84955)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 0 1 84966

Áhá, ilyenkor dászvidányjá. Majd Elek megcsinálja neki.

Előzmény: Atis57 (84965)
Atis57 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84965

Szia!

 nem a falon , a mennyezeten lévő mestergerendán( ez tartja a többi rövidebbet)

 természetesen kézzel elérhető magasságban volt.

 Igy az MNOSZ 1600--1953 -t sem elégitette ki .

Akkor ez a kötelezően átszerelendő kategória volt!

 Erre az úriember elővette !

Ma talán 6V-al és a SELV  elvekkel sem lenne elég jó....

 Természetesen az általad felvetett  rejtett kábel (a padláson) sem tetszett neki.

 ilyenkor már csak a 100euró/óra dijat kell elővenni ................

Előzmény: Törölt nick (84964)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84964

Miért nem vállaltad? Csak annyit kellett volna csinálni, hogy a dekordrótok alatt ott legyen a falban a normális vezeték, a forgatós kapcsoló meg újjávarázsolható.

 

A különböző okokra a "beszerzést" értettem.

Előzmény: Atis57 (84963)
Atis57 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84963

Szia!

Sajna az óráig menő ML 10 v, 16 néha 25mm2 vezetékkel kell továbbmenni az órától az első elosztóig.-De ez lehet  akár 25cm-is odébb ! onnan meg ami a villanyszerelőnek jól esik ?

 

 

 A "különböző okok"---- mindig olyan Mátyás király----Bartók Béla  képével diszitett "papirfecnikkel"---egészen könnyen áthidalhatóak.

 

 Nem is oly  régen  korhűen felújitott parasztházat láttam  az1890 körüli szerelés utánzatával !!

------- A szobában a mestergerendán szabadtéri szigetelők , csupasz sodronnyal ---- 

A "kedves megrendelő" ezt akarta beköttetni 230V ra!

Természetesen megsértődött,miután senk nem vállalta be.

 

Előzmény: Törölt nick (84962)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84962

Nem tudom mennyire elfogadható, de ha "különböző okok miatt" 6-os drótod van a 10-es helyett, akkor nem lehet 2db 6-osat egybefogva vezetni ami így ugye 12-es lenne. Persze, csak akkor, ha a "különböző okok" elég a duplaannyi szükségletre.

Előzmény: azertis.mathias (84958)
Jahno Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84961

IPt kitalálni egyszerű, mert az átjáró, közben egy csomó cucc 0.1en kereste alapból. És kintről is még lehetett pöckölni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84960)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84960

"Alapértelmezett jelszót kihagytad. Az főleg fontos."

 

Ez még valóban belefér a "minimálisan szükséges" tananyagba.

És gondolkodom még az "AP isolation" bekapcsolásán, sőt akár még az UPNP letiltásán is. Ahol ezekre mégis szükség lesz később, akkor ezeket a beállításokat olyan szakember csinálja vissza, aki tudja is, hogy ez mivel járhat.

 

"Én mondjuk az ip-t is átírom, régen erre is voltak alap törések."

 

Én pl át szoktam tenni a LAN tartományt a default 192.168.x-ről valahová a 10.x.x tartományba, de ha az alap jelszó megváltozott, akkor az IP kitalálása (remélhetőleg) már csak a feketeövesek számára hasznos a routerbe bejutáshoz, úgyhogy az IP cserét én nem venném bele a kötelező minimális tananyagba.

Előzmény: Jahno (84957)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84959

"cső keresztmetszet limitált a falvastagság miatt"

 

Nem valószínű, hogy a falad vékonyabb 23/29 milliméternél...

 

"Viszont az órától ha minden igaz, akkor minimum 10-es vezetékkel kell az első elágazásig? biztosítóig? elvinni. "

 

Én megpróbálnám rábeszélni a reg. szerelőt, hogy a villanyórából kifelé alkalmazzon 6-os vezetékeket (akár írásban) és akkor egyből mehetnek egyből a belső elosztóig.

 

Meg tudom-e ezt trükközni úgy, hogy az órától 10 -100 cm-re elhelyezek még a ház falán kívül egy IP 65-ös elosztót és berakok a nappalinak is meg a vezéreltnek is egy-egy kismegszakítót,

 

Ez lehat akár a villanyóra szekrénnyel azonos gyártójú kiegészítő dobozban is (hozzá csavarozva).  A FI relé nem muszáj hogy itt kinn legyen, de ha ide teszed, akkor a benti elosztóban több helyed marad ;)

 

"Kell-e a két áramkörnek külön doboz, vagy lehet egy dobozban a 24h és a vezérelt?"

 

Hivatalosan külön dobozba kéne, de tudtommal még senkinek sem szóltak ilyesmiért.

 

 

Előzmény: azertis.mathias (84958)
azertis.mathias Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 84958

Sziasztok!

 

Egy roppant egyszerű kérdésem lenne:

Nappali és vezérelt órától szeretném a lakáselosztóig elvinni az áramot. Különböző okokból kifolyólag a táv java részét inkább 6-os, mint 10-es vezetékkel oldanám meg (távolság (kb 5m), cső keresztmetszet limitált a falvastagság miatt), ami bőven elég kell legyen akár az 1x32A akár a 3x16A részére. Viszont az órától ha minden igaz, akkor minimum 10-es vezetékkel kell az első elágazásig? biztosítóig? elvinni. 

Meg tudom-e ezt trükközni úgy, hogy az órától 10 -100 cm-re elhelyezek még a ház falán kívül egy IP 65-ös elosztót és berakok a nappalinak is meg a vezéreltnek is egy-egy kismegszakítót, esetleg ha ez nem elég, akkor ÉV relét és onnan már 6-ossal viszem tovább az áramot? 

Kell-e a két áramkörnek külön doboz, vagy lehet egy dobozban a 24h és a vezérelt? Kell-e külön vinni a 24h és a vezérelt körnek a földet? Ha bővítek, akkor kérjem-e, hogy a vezérelt is 3x16 legyen?

Be lehet-e húzni nagy szükség esetén 5 db 10-es vezetéket egy mü3 23-ba? beférni befér, de be is tudom húzni ha kellőképp síkosítom? 5x10 esetén fog-e nagyon melegedni a 23-ba húzott 5 vezeték? 5x6 esetén, ami nagyon kényelmesen befér mi a helyzet?

 

Köszönöm!

Jahno Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84957

Alapértelmezett jelszót kihagytad. Az főleg fontos. Én mondjuk az ip-t is átírom, régen erre is voltak alap törések. Meg 1-2 dolgot.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84952)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 0 1 84956

Vannak szakmai főnökök, és vannak felsőbb vezetők akiknek nem kell minden terület munkafolyamataihoz részletesen értenie.

 

Ha valahol nincs szakmai vezetés, az is egy súlyos szervezeti probléma, de általában inkább csak arról szól, valaki minden plusz juttatás és tényleges befolyás nélkül szevezze a munkát és lássa el a szakmai vezetői feladatokat a tapasztaltabb melósok közül, bármiféle vezetői státusz nélkül, éhbérért.

 

Ennek egyébként az iszapos-impotens jogrendszer és igazságszolgáltatás ágyaz meg, ahol gyakorlatban nem igazán mutatható ki egy munkavállaló vagy vállalkozás valós felelőssége, illetve, ha papiron , van is valami szabály erre, majd 10-25 év polgári pereskedés vagy nyomozás+eljárás után "lesz valami", a jelentős időmúlás miatt már kb a nagy semmivel egyenértékű "következmény".

 

Mondjuk a példáidra pont van logikus, szakmai hozzáértést tükröző válasz, más kérdés, hogy aki feltette ezeket mire számított vagy gondolt.

 

Előzmény: Atis57 (84953)
Jahno Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84955

Itt meg sem fordult a fejemben, hogy nem Juniperre gondolt, nyilván otthoni NATolós dobozról van szó. Bár kedvencem a Foundry és a Coyote :wub:

Előzmény: Mutual Friend (84954)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.03.21 0 1 84954

Te kevered a HGW-t egy routerrel ...

 

Amit te vizionálsz azt egy olyan szaki aki már ezt tudja es elvégzi a villanyszerelő sulit kisújból.

Egy echte villszerelő ennyi dolgot nem fog felszedni magára.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84952)
Atis57 Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84953

Sziasztok!

  Szakmailag értsen hozzá?   Amikor a főnökök egyike sem kapisgálja?

 

Hozzáértő  főnökeim itthon csak a POSTA és a MÁV nevű cégeknél voltak , --VALAHA !

Persze nyugaton a hajógyári mű , üzemvezető  minden munkafolyamatot be tudott mutatni saját kezűleg is, meg értette is mit akar csinálni.

 

 Itthoni  sziporkák.

Kérdés 1;

 A 12V 55W fényszóróizzó hány percig világit egy álló autóban ?

 kérdés2;

 Ha a Nulla "gyenge keresztmetszetű " merre folyik nagyobb áram?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.21 -1 0 84952

"úgysem fogja tudni és teljesen érteni mit csinál"

 

Nem is kell TELJESEN értenie.

- számítógéppel oda tudjon férni a router beállításihoz

- találja meg a menüben a wifi beállításokat

- ott tudja engedélyezni a wifit, kiválasztani a megfelelő titkosítást és megbeszélni a háziakkal egy megfelelő (nem túl rövid/egyszerű, de jól megjegyezhető) wifi jelszót

Manapság  az esetek többségében mindössze ennyi "speciális informatikai szaktudás" kell egy router használatba vételéhez.

Persze értsen ahhoz ís, hogy hogyan kell az ADSL szolgáltatást is beállítani (kb 20 másodperc), de ilyesmire egyre kevesebb helyen van szükség.

Persze lehet ezer egyéb dolgot is beállítani egy routeren, de azokat már én sem várnám el egy mai villanyszerelőtől. A wifit és z ADSL-t viszont igen.

 

Sajnos olyan korba értünk, ahol egy műszaki szakembernél az alap számítógépes ismeretek kb olyan fontosak, mint egy középkori nyomdásznál az olvasni tudás: meg lehet élni nélküle is, de ne csodálkozzon, ha a kollégái/ügyfelei nem tekintik teljes értékű szakembernek.

Előzmény: Törölt nick (84950)
ötfelezős Creative Commons License 2018.03.21 0 0 84951

ne gondolja, hogyha a villanyóra rosszul kapja a fázist majd visszafelé forog

De az indukciós fogyasztásmérő vektorokat szoroz... Ha csak egyik tekercsben cserélődik meg az áramirány, akkor visszafelé forog. Az más kérdés, hogy ezt elő lehet-e idézni a gyakorlatban.

Előzmény: Törölt nick (84950)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 -1 3 84950

Ehhez a routervitához meg annyit tennék hozzá, megint egy mekkelek féle lázálmon pörögtetek napokig, egy villanyszerelő ne a "routerekhez értsen" (kókler szinten), úgysem fogja tudni és teljesen érteni mit csinál....

 

Hanem a villanyszereléshez értsen ténylegesen, ne keresgesse az "áramirányt" a fi relében, ne gondolja, hogyha a villanyóra rosszul kapja a fázist majd visszafelé forog(LOLLL), stb,stb, ne csak a vezetéket rángassa, hanem ÉRTSE amit csinál, legyenek biztos elektrotechnikai és elektronikai alapjai,...

.... az informatika az viszont teljesen más terület.

 

Ott elég, ha megkérik, húzzon be UTP-t, nem 1cm sugáron hajtja meg 50x, és két 120kilós segéddel rángattatja át a telitömött csövön a 400V mellé behúzva (idehaza ez általános), stb.

 

Érthető valahol, hogy a cégek univerzális ""szuperembereket"" álmondnak, aki majd "mindent megold", de ez egy ostobaság, aki mindenhez ért valamennyit, az semmihez nem ért igazán, aki tényleg benne van az iparban, nap nap után szembesül avval, ami ilyen univerzális kóklerek után marad...

.. "megoldotta", ja, hurrá...bár inkább ne tette volna a barom.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.21 -1 3 84949

A munkaerőhiány (mint a világon szinte minden) _relativ_, mostmár nincs 2 diplomás portás, 12órára, 100ezerért, mint a cégek szeretnék, illtve a legsötétebb válság éveiben megszokták, ezért kétszájjal sírnak, a "munkaerőhiány" miatt.

 

Hülyék mindehova vannak, ezrével áramlanak, sokszor fel is veszik őket, az már a cégek szintén belső működési anomáliája, hogy képtelenek felismerni, egy kókler akit majd kirugnak, de addigis fizetik, ha olcsó volt ha nem, teljes munkabére és járulékos költsége kidobott pénz.

 

Sőt nem egyszer még evvel összemérhető járulékos károkat is okoz,  már avval is, ha semmit nem csesz el, de nem dolgozik, csak alibizik, és evvel a cég egészét túlmunkára szorító, csak végőgéppel kirobbantható  "dugók" keletkeznek a folyamatokban.

Az olyan pozíciókban pedig, ahol egy cég belső rendszereivel kapcsolatos döntéshozó pozícióra vesznek fel idiótákat, talán bele sem kell gondolni, mibe tud kerülni végül a buli

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84912)
Jahno Creative Commons License 2018.03.21 -1 1 84948

És van az a verzió, mikor nincs túlóra, csak kicsit tovább kell bent maradni. Esetleg a rugalmas munkaidő, kezdés reggel 8 és 10 közt, de csak ebben a pár hónapban járj be reggel 7re, mert csak, a többiben viszont reggel 8ra kapsz egy fix megbeszélést a naptárba. Ezen felül rugalmasan érkezel 10ig, amikor csak akarsz, de legyél ott :-) Aztán olvassunk Derrick és Harry blogot. Most tettem tönkre pár SSC-t is, tetszett mikor ezekről ismerős hasonló módon osztotta az eszet, hogy milyen faszaság, mi meg innen bentről csak pislogtunk, hogy mennyire fura a képernyő túloldalán téveszmék közt létezni. Lényeg, hogy a novemberben felmondott kolléga helyett lassan már keresni kezdenek ember, csak közben odaveszett a másik igás ló. Oszt majd mikor a fülemen folyik ki az agyam, akkor lesnek üveges tekintettel abban a jól működő SSCben és megint nem fogják érteni.

Előzmény: Törölt nick (84933)
Jahno Creative Commons License 2018.03.21 0 1 84947

Nem mérvadó, idehaza is látok összeggel kiírt állásajánlatokat és vidéken is látok összeg nélkülit. Nincs olyan, hogy "megszokott", max. segédmunkánál néha kiírnak egy tól-ig opciót, ami még tájékoztató jellegűnek is bőven tág. Nekem még olyan is volt, hogy azt sem bírtam elsőre kihúzni belőlük, hogy nettó vagy bruttó, oszt akkor mondtam, hogy basszanak egyedül idehaza legalább már tudom merre van a villamosmegálló.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84935)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 -1 1 84946

Nem, első dolguk rávetődni egy bizonyos papír érvényességi határidejének a megnézése volt, ami részedre teljesen irreleváns hogy mi és mennyi. Tulajdonképpen itt rögtön az állásinterjú 2. percében elkapálták magukat és a vissza-telefonálási trükkeskedésen tényleg röhögtem egyet. Az óraszám és a bejelentés tiszta ügy, csak hát... de ez már tényleg nem ebbe a topicba tartozik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84943)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.03.20 0 1 84945

Rossz tapasztalataid vannak/lehetnek mert soha nem tudtál bekerülni életedben egy olyan céghez ahol korrektül viszonyulnak a munkavállalóhoz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84943)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 84944

Lehet hogy egyszerű elme haverjaid vannak.

 

Nem lehet hogy tulertékeli egy kicsit magat ?

 

Mára oda jutott a világ hogy a HR a reggeli müszakosok elé kivonul a konkurenciához es próbálja lenyulni az embereit.

Ami nem froclizás de mi 10en vagy 11en 2 élv alatt tanulgatjuk meg azt amit a munkanélküliek föműsoridőben 6-9 honap alatt.

A legtöbbünknek csak papir kell hogy aláirhassunk mert már mindenki csinalja vagy csak részidőben csinalja nem ez az élete ertelme. Van aki egyetemet végzett es müszaki tanár de van köműves is közöttünk és meg nem is tehetségtelen gyerek.

 

Szóval nem nagy cucc érteni minden olyan dologhoz amit itt összelapátoltunk pár nap alatt csak nem egy echte villanyszerelőnek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84924)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.20 -1 1 84943

"Ott nem volt HR-es, a nagyfőnök volt ilyen smucig"

 

A túl kis méretű cég és a hazai (rablógazdálkodást, kizsákmányolást lehetővé tévő) jogi környezet együttvéve eléggé veszélyes kombináció, ha hosszú távra keresel munkahelyet: peches esetben ahol nem röhejes a felkínált bér, ott valószínűleg a havi óraszám lesz durván magas, vagy nem leszel bejelentve (vagy egyszerre mindkettő, plusz a bér is röhejes :)

Előzmény: Törölt nick (84941)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 84942

Eszembe jutott egy másik trükk: Javasoltam a HR-esnek, hogy az interjún legyen ott egy szakmai vezető is, de nem volt hajlandó odahívni ("nálunk ez nem így megy"). Ezek után a (természetesen komolytalan) bérajánlatra azt mondtam, hogy BÁRMILYEN bérrel hajlandó vagyok aláírni egy 30 napos szerződést és egy hónap múlva leülünk ugyanide és megbeszélhetjük az igazi fizetésemet. Érdekes módon ebbe sem egyezett bele, na ez így már duplán gyanús volt nekem és gyorsan elhúztam onnan, mert ezeknek sem használható ember kell, csak olcsó balek (vagy a cégnek valójában szakember kellett volna, ezzel szemben a HR-es nem a jó szakemberek után, hanem a minél alacsonyabb bérek után kapta a pénzjutalmát ;)

Előzmény: Atis57 (84938)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 0 1 84941

Ott nem volt HR-es, a nagyfőnök volt ilyen smucig. Azért hívtak vissza mert kiderült, hogy a másik jelentkező sík balfasz volt, de nagyon kellett nekik valaki.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84940)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.20 -1 0 84940

"közli, hogy sajnos nem tudják megadni az összeget"

 

Ez valószínűleg egy alku-trükk volt: abban reménykedett, hogy ettől beijedsz és beleegyezel egy alacsonyabb fizetésbe. A HR-es valószínűleg annál nagyobb pénzjutalmat kap, minél alacsonyabb bérért tud alkalmazni egy-egy balekot dolgozót.

Előzmény: Törölt nick (84939)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.20 -1 1 84939

Az is jó amelyik állásinterjú után 2 órával közli, hogy sajnos nem tudják megadni az összeget. Majd 3 nappal később visszahívnak, hogy hát mégis. Aha, elmehettek ti is a búspicsába.

Előzmény: Atis57 (84938)
Atis57 Creative Commons License 2018.03.20 0 1 84938

Szia!

 Az idei borsodi trükk;

Az állás interjún nem tudhatod meg az összeget , majd 2 nap múlva megirják e-mailban.

Az elválás előtti kérdés; Akkor elvállalod?( persze igy blinkre )

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84935)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!