Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84527

"A gáztűzhelyhez két éve nem kell elszívó......"

 

Ez pontosan hogyan értelmezendő? Mi változott? Mikor kell-nem kell? Miért?

Előzmény: nixon70 (84521)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84526

???
Kihajítos az elektronyos sütőt, veszel egy akármilyen gázsütőt, kicseréled a szelepeket palackos gázoshoz valóra, veszel egy gázpalackot és csókolom. A 3 fázisú áram meg mehet értelmesen a fűrészgépre.

Előzmény: oregbeatsuhanc (84513)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84525

Elek, és a retek vízpárával mit csinálsz ha a konyhán belüli rendszerrel kamatyolsz?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84524)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84524

"A konyhaszekrény tetjén?"

 

Minden ventilátor zajforrás. A tartószerkezete zajelnyelő legen, tehát vagy nagy tömegű (falra rögzíteni), vagy nagyon lágy (gyapotra/vattára tenni). A falra rögzítés hátránya, hogy igaz, hogy a zaj nagy részét a tömeg elnyeli, de a maradék kicsike részét viszont kiválóan messzire elvezeti. A gyapot hátránya, hogy hőszigetel, tehát ahol rajta fekszik a ventilátor, ott felforrósodhat. Talan a legolcsóbb jó módszer: a konyhaszekrény tetejére teszel egy kb 30x30x5-10 centis puha szivacsot (ez kisebbre össze fog nyomódni), arra egy 20x30x2 centis rétegelt lemezt és erre csavarozod rá a ventit. Ha lentől nézve nagyon csúnya, akkor takard el elé egy sor pálinkás üveggel.

 

"nem hangos? vagyis nem hangosabb mint egy normál?"

 

Lassan járatva nagyon csendes (alig lehet hallani), de max teljesítményen is sokkal csendesebb, mint az olcsó (15-40e Ft-os) szagelszívók nagy fokozaton.

 

"ennek mi az előnye egy kültérivel szemben?"

 

Úgy érted, hogy egy szintén 1000 m3/h max teljesítményre képes kültérivel szemben? Az, hogy ez egyrészt lényegresen olcsóbb (az általad kinézett kültéri venti csak 600 m3/h-ra képes), másrészt a beszereléséhez/javításához csak egy hokedli szükséges és nem egy tűzoltó autó :)

Persze ha kint nincsen túl magasan és elszívásnak elég a 600 m3/h is, akkor jó a Dalap venti is.

 

Én energetikai pazarlásnak tartom a rengeteg meleg levegő kidobását, ezért a TT ventilátor elé tennék egy mosható zsírszűrőt meg csinálnék egy 5-10 centi vastag szénszűrőt és a levegőt konyhán BELÜL forgatnám.

Előzmény: Törölt nick (84523)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84523

És ezt hova lehet rejteni??? A konyhaszekrény tetjén?

 

flexi cső is jó hozzá?

 

 nem hangos? vagyis nem hangosabb mint egy normál?

 

 

ennek mi az előnye egy kültérivel szemben? azon kivül hogy nem éktelenkedik a házam falán...

 

köszi az infót..

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (84522)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 84522

Szerintem a kimenő csőbe iktass bele egy Vents TT 200-ast, a zasszony keze ügyébe pedig szerelj fel egy hozzá való (vents) fordulatszám szabályozót. És amikor csak kispörkölt van, akkor lelassíthatja szinte teljesen zajtalanra, amikor viszont három nagylábasban pacal fő, akkor legyen hová feltekerni.

Előzmény: Törölt nick (84519)
nixon70 Creative Commons License 2018.03.11 0 1 84521

A gáztűzhelyhez két éve nem kell elszívó......

Előzmény: tfe_tng (84516)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 84520

"Az elműsök sem bontottak plombát, ezt írták: Mérőbe 2 azonos fázis érkezik, ezért led világít."

 

Ha akkor ezt mondod nekik:  "szeretném azt az egyetlen megmaradt fázist felerősíteni 25-32 amperre, cserébe lemondok a másik két fázisról", akkor talán már rég megszűnt volna minden gondod... de téged kizárólag a HÁROM FÁZIS visszaszerzése érdekel és nem a nagyobb teljesítmény :)

Előzmény: lavendeer (84450)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84519

Sziasztok, 

 

Van nekem egy két motoros Teka páraelszívóm...kihuzhatós.

kb 4 éve elfüstölt a kapcsolója...igazándiból csak világításra volt használva nem volt bekötve...

sikerült vennem bele egy bontottat, de az is... még mindig csak világításra volt használva...

de most már a feleségem nyggat hogy kellene páraelszívó..

 

most 3 opcióm van.

 

1. veszek bele egy új kapcsolót..6500 ft..( nem tudom miért füstölt el, mi okozhatta..nincs mega hiba oka..hacsak nem a kapcsoló volt (na de kettő is)..

 

2. kibelezem, és veszek egy ilyet..

https://www.iventilatorok.hu/kulteri-ventilatorok-/408-kulteri-radialis-ventilator-dalap-vit-150-4250622610514.html

 

és kintre felszerelem..

 

3. két motor van benne, 4 vezeték megy rá...gondolom egy föld, egy null és két fázis ami a két fokozat miatt van... A két fokozat kapcsolója az megvan...független a másiktól ami elfüstölt...mert az ki/be kapcsoló votl, illetve a világítás..

 

arra gondoltam, hogy egy falon kívüli kapcsolót a konyhaszekrény alá szerelek, a fázist megszakítva, onnan megtáplálom az elszivó két fokozatú kapcsolóját...

 

van valami pro és kontra érv a 3 opció között...

nyílván a kettessel a zajt kintre tenném, de cserébe nézhetném a ház falán azt a dobozt.

 

 

 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 84518

"Az elműsök sem bontottak plombát, ezt írták: Mérőbe 2 azonos fázis érkezik,"

 

Tehát neked jelen pillanatban 2x10, azaz 20 amper, tehát 4600 watt energia áll rendelkezésedre.

Ez nem elég neked?

Előzmény: lavendeer (84450)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.03.11 -1 0 84517

Stikába ? :)

Előzmény: tfe_tng (84516)
tfe_tng Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84516

> Szerintem ha helyre is áll a teljes áramellátásod nem lenne érdemes egy gáz, vagy gáz-elektromos tűzhelyet venni, mert akkor ezáltal felszabadul a villanytűzhelyre szóló  kapacitásból.

 

Ha nincs kiepitve gazcso a konyhaban akkor ez siman kerulhet tobbe mint a komplett elektromos felujitas. (gazt engedelyeztetni kell, elszivo kell hozza stb)

Előzmény: oregbeatsuhanc (84512)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84515

Amőgy azért akartam a hálózatbővítést, hogy kisebb elektromos fűtést betegyünk. Ekkor derült ki a káosz. Illetve nem is tudom ..

Előzmény: oregbeatsuhanc (84512)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84514

4 szerelőtől nem lettem okosabb, lehet hogy az én hibám? :D

 

Azt még nem is tudom, hogy a fürdőszobai hősugárzó hová, melyik vezetékhez van kötve, illetve melyik kismegszakító tartozik hozzá.

Fogslmam sincs, mihez kezdjek. Az elmű a közösképviselőhöz irányított, gondolván hogy a fővezetéknek van hibája. Azt nem kellene vizsgálni?? Hogy onnan mi jön be hozzánk?

De amióta a mosógép kicsapja a biztosítékot, nagyobb a zűrzavar mert előbb állapították meg a fáziskiesést.

Mit csináljak végülis?

Előzmény: oregbeatsuhanc (84512)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84513

"Nyaraló? miért nem veszel egy gázpalackos sütőt? Az áramot meg használhatnád arra amire kell, vagy downgrédelhetnéd 1x32A-re."

 

Mondjuk inkább lakóháznak kinéző hétvégi ház, ahol korábban még nem volt gáz és 3 fázisú betonkeverővel kezdtük az építkezést, + hőtárolós kályha is volt részlegesen fűtésként.

Akkor a 3 fázis volt a kézenfekvő és ez most is így jó, mert 3 fázisú gépeim is vannak az épület alsó szintjén egy további 3 fázisú mérőhellyel.

 

Sem a 32 A re való összevonás, sem a villanytűzhely gázosítása nem éri meg nekem a szabványosítással járó fölösleges plusz kiadást.

Előzmény: Törölt nick (84506)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.11 0 0 84512

De ha megvan a 3x10 amper, elég lenne a háztartásunknak.Semmi extránk nincs, se klíma, se villanybojler (gázbojler van)

De fáziskiesés van, ez tény."

 

Hősugárzó nélkül télen nem lesz, majd hideg a fürdőben? oda azért valamilyen kiegészítő fűtés nem kell?

 

Az nem derült ki, hogy a 3 x 10 A ből vajon egy, vagy kettő hiányzik?

A tűzhelykapcsoló fölötti 4 automatánál az elmenő fázisok közt sehol sem tudott a szerelő 400 V-ot mérni?

A piros LED egyértelműen fázishiányt jelez, hogy egyet vagy kettőt, azt megállapítani csak méréssel lehet.

 

A tűzhely lehet, hogy csak egy fázisra van bekötve, ha igen, akkor igen korlátozott lehet a használata, még a két fázisú reteszelté is az.

Szerintem ha helyre is áll a teljes áramellátásod nem lenne érdemes egy gáz, vagy gáz-elektromos tűzhelyet venni, mert akkor ezáltal felszabadul a villanytűzhelyre szóló  kapacitásból.

 

Nekünk pl. a korábbi villanytűzhely helyett most egy 4 gázégős + 2 kW-os elektromos tűzhelyünk van a 2 x 16 A ra, így maradt további kapacitásunk klímákra és a a szokásos háztartási fogyasztókra.

 

( Gázból sokkal nagyobb energia vehető ki arányaiban a villanyhoz képest egy mérőhelyről.)

Előzmény: lavendeer (84511)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84511

nincs itt bugyirózsaszin.

Amúgy sok vezetéket kiszedtünk, pl.egy 1600 wattos hősugárzót megszüntettünk a fürdőben.

De ha megvan a 3x10 amper, elég lenne a háztartásunknak.Semmi extránk nincs, se klíma, se villanybojler (gázbojler van)

De fáziskiesés van, ez tény.

Előzmény: Törölt nick (84507)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84510

benti kapcsolótáblán:

a 20C lekapcsolva: csak az előszobai villany nem ég, minden más működik

a 10C lekapcsolva működik a villanytűzhely (konyha), kávéfőzős konnektor(konyha) és az előszoba

 

A mosógép, hűtő a 10C-hez van kötve, az a biztosíték csapódik le a mosógép miatt 

lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84509

elmá által plombált kapcsolók, balról jobbra:

1.lekapcsolva: minden működik

2.(középső)lekapcsolva: mindent lekapcsol,semmi nem működik

3.lekapcsolva: minden működik

 

Tehát tévedtem, a villanytűzhely is le van kapcsolva ha a középsőt lekapcsolom.

Mindhárom lekapcsolásakor kikapcsol a piros égő is

 

lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84508

Nna, összeszedtem:

a felső, fekete kapcsolónál balról jobbra 4 kapcsoló (1,2,3,4)

1.lekapcsolva: csak a villanytűzhely nem működik

2. lekapcsolva: minden működik

3.lekapcsolva: minden működik

4.lekapcsolva: kávéfőzős konnektor nem működik (konyha)

Tekerős kapcsoló lekapcsolva:csak a villanytűzhely nem működik (konyha)

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.10 -2 0 84507

Eddigi képek alapján a lakásban minden drótot kiszednék és vatta újat csinálnék épeszű konnektorelhelyezéssel, FI relével.

 

Az órát meg ahogy írták, a lakásba is vatta új madzagokkal kell bekötni. Az öreg szarjait pedig az utolsó bevakolt vezetékkel kapcsolókkal, konnektorokkal bezárólag kitépni és kihajítani.

 

A szobák- folyosók, konyha stb. bugyirózsaszínre festése mennyibe került tavaly? :P

Előzmény: lavendeer (84494)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84506

Nyaraló? miért nem veszel egy gázpalackos sütőt? Az áramot meg használhatnád arra amire kell, vagy downgrédelhetnéd 1x32A-re.

Előzmény: oregbeatsuhanc (84497)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84505

Oké, este tudom megnézni ha otthon leszek

Előzmény: oregbeatsuhanc (84504)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84504

"nem, ha bekapcsolom a villanytűzhelyett akkor forog az óra, tehát méri a fogyasztást!"

 

Azt még megnéznéd, ha a platnikat és a sütőt külön, külön egyesével bekapcsolod és egyenként figyeled a mérőt, az alsó három 10 A -es kismegszakító lekapcsolt helyzetében, forog-e a mérő minden esetben?

 

Előzmény: lavendeer (84501)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84503

"nem, ha bekapcsolom a villanytűzhelyett akkor forog az óra, tehát méri a fogyasztást!"

 

Akkor lehet, hogy csak a két kismegszakító van átkötve, netán egy - mert kevésnek tűnt a 10 A - azért van áram akkor is a tűzhelyen lekapcsolt helyzetben, miközben a mérő szerencsére megy.

( ez azért már jobb helyzet, de a dolog akkor sincs rendben )

Amúgy, ha mind a három ( ?)fázist méri a villanyóra, akkor nem kellene világítson a piros LED, mert az fázis hiányt jelez a mérő bemeneten.

 

Előzmény: lavendeer (84501)
lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84502

este teszek fel egy részletesebb képet

lavendeer Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84501

nem, ha bekapcsolom a villanytűzhelyett akkor forog az óra, tehát méri a fogyasztást!

Előzmény: peti.olah (84496)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84500

"Ha azt a hármat lekapcsolja, akkor a lakásban semminek sem kellene működnie. Ha mégis, akkor ott baj van."

 

Ahhoz képest, hogy hány villanyszerelő + ELMŰ vizsgálódott nekem furcsa, hogy nem tűnt fel nekik a hiba.

Ezért kérdeztem rá a tűzhelyre, mert nekem is az ingatlanunkban 3 x 10 A van és ebből 2 x 10 A a reteszelt kötésű villanytűzhelyé, így a maradék 1 x 10 A -rel kell sáfárkodnom, bár ez csak egy nyaraló.

Mindegy hagyjuk most szegény kérdezőt, remélem jó szerelőt talált a folytatáshoz és a békés megoldáshoz.

Előzmény: Teaway (84498)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.03.10 0 0 84499

"Ha a villanytűzhelyt nem tudod áramtalanítani a villanyóra alatt lévő plombált kismegszakítók lekapcsolásával, akkor előfordulhat, hogy a tűzhely feketén, méretlen vezetékre lett kötve (magyarul szabálytalan vételezés, áramlopás ), és emiatt van káosz a 3 fázisnál."

 

Kb. én is ezt próbáltam lepötyögni. Szerencse, hogy az ELMŰ nek eddig nem tűnt fel, vagy mégsem, ki tudja, de most már szerintem egy új mérőhelyes kisebb bővítéssel könnyebb lesz kiszállni békében, mint az ártatlanságát bizonygatni az előző tulaj ügyködése miatt.

Előzmény: peti.olah (84496)
Teaway Creative Commons License 2018.03.10 0 1 84498

Ha azt a hármat lekapcsolja, akkor a lakásban semminek sem kellene működnie. Ha mégis, akkor ott baj van.

Előzmény: peti.olah (84496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!