Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85590

A kérdezőnek meg azt mondanám, hogy addig örüljön amíg bakony van, azok többet bírtak alapból mint a mostaniak.

 

Ezt mondjuk nem gondoltam volna. (Ez amúgy még a régi, fekete billentyűs kivitel, amit öregbeatsuhanc említett.)

Akkor hagyom ahogy van. Konkrét gond nincs vele, inkább csak a szememet zavarta, hogy az egész szekrény vadiúj ABB kismegszakítókkal van tele, és van alattuk 3 harmincéves kakukktojás.

Előzmény: nap50 (85577)
szakmókus Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85589

Engemet is megfertőzött a hülyeség.... megcsináltam a mikro-transzformátort a kíváncsiság miatt.

Én 4 menetet tekertem, amivel 900A feletti áramot mértem. A tekercsek rögzítve (kiékelve) lettek nyáklap lemezekkel. A gyors szorítóval a trafót le kellett fogatni az asztal laphoz mert le akart ugrani az asztalról rövidre záráskor.

 

Nem a legjobb megoldás műanyag szigetelésű vezetéket alkalmazni, bár tudom a profil lakkozott huzal nem mindenkinek elérhető.Nekem is bontásból lett.

 

Apropó a lakatfogó a HOLD funkcióval rögzített értéke látszik. Volt régen olyan lakatfogónk ami a legmagasabb áramot rögzítette, és ha volt a rögzített érték feletti áram akkor azt lett az új kijelzett érték automatikusan. Sajnos a lakatfogó tönkrement a nagyfrekvenciás környezetben való mérésnél. Sajnos a konkrét típusra nem emlékszem, de a kivitele alapján a "lebutított" csak HOLD rögzítés változata ma is kapható.

Nagyon hasznos funkció volt!

Előzmény: Mutual Friend (85588)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.22 -1 0 85588

Előzmény: Atis57 (85585)
Atis57 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85587

Szia!

 

Nekem a csengőtrafó rövidrezárásos kapcsolás ,-- utólag megtoldva vmi telefoncsengővel !

 "Ez egész nap csak berreg "--de ezt jó szakember csinálta pár sörért!

 Mi az hogy nem ingyen akarom megnézni? mert amúgy ez már jó!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85583)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85586

3.2V :)

 

Ponthegesztő :)

Előzmény: Atis57 (85585)
Atis57 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85585

Szia!

 Klasz a lakatfogó ---bár a 798A azért milyen feszültség mellett folyik?

Előzmény: Mutual Friend (85584)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85584

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.22 0 3 85583

Nekem az a kedvencem, amikor van csengőtrafó, de előbb a 230V kimegy a kapuhoz és csak utána megy rá a trafóra.

killerlaca81 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85582

Köszönöm!

Előzmény: ficere50 (85515)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 2 85581

Ennél már csak az a szebb, amikor a szürke lapos telefonvezetéket a két ér közé a szigetelésbe vert szeggel rögzítik

 

 

 

 

Előzmény: cucu (85575)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85580

"Soha nem tettek fel a lakó által kezükbe nyomott kismegszakítót"

 

Biztos ébren álmodhattam akkor, valóban kizárt, hogy csúszópénzzel valaha is el lehetett intézni akármit is, ez nem az az ország...(?:))

 

 

 

 

Előzmény: nap50 (85577)
Teaway Creative Commons License 2018.04.22 -1 0 85579

Köszi a kiegészítést!

Előzmény: oregbeatsuhanc (85578)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85578

" Nálam az ELMŰ hozott saját feliratozású Eatont (nem tudom, ki gyártja)."

Úgy vettem észre, 2014 óta ők gyártják a KLÖCKNER MOELLER cuccait, mint amerikai magyarországi cég.

Amúgy a 80 as években ELCO kismegszakítókkal is cserélte az ELMÜ a mérőit.

Azok sem rosszak, nekem jelenleg is azok vannak az elosztótáblámon.

A BAKONY művek automatáival még akkoriban lehetett könnyen variálni, amikor még fekete billentyűs, öntapadós áramérték jelző matricákkal gyártották a kismegszakítóikat.

Később aztán jöttek a színes billentyűsök.

Előzmény: Teaway (85576)
nap50 Creative Commons License 2018.04.22 0 3 85577

Beszéljél már zagyvaságokat. Soha nem tettek fel a lakó által kezükbe nyomott kismegszakítót. Mindig volt egy típus amit éppen használtak. Persze a belsejükkel mindig volt trükközés.

A kérdezőnek meg azt mondanám, hogy addig örüljön amíg bakony van, azok többet bírtak alapból mint a mostaniak.

Előzmény: Törölt nick (85569)
Teaway Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85576

Nálam az ELMŰ hozott saját feliratozású Eatont (nem tudom, ki gyártja).

Előzmény: tfe_tng (85572)
cucu Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85575

Kihagytam, hogy sima, egyszeres szigetelésű vezetékkel vitték ki a 230-at, pontosabban szürke telefonvezetékkel...:(

Előzmény: cucu (85574)
cucu Creative Commons License 2018.04.22 0 0 85574

Amikor vettem a házat, -25 éve- itt is ki volt vezetve a 230V a szőlőkarókon rögzítve a kapucsengő nyomógombjához! Agyrém...

 

Attól leszek ideges, amikor kiérződik a dilettantizmus és a szarrágás ötvözete...

 

Arról nem is szólva, hogy a csengőreduktort éppen azért találták ki, mert amikor bevezették a lakásokba a vezetékes gázt, a 230V-os csengő akkora szikrát adott, hogy képes volt felrobbantani a lakást ha volt egy kis gázszivárgás.

Pedig lakásnál még megoldható volt 2 méter vezetékkel a 230 oda vivése, de ház esetében -mint nálam is volt- 20 métert kivinni a kerten át, óriási felelőtlenség! De hát vannak ilyen emberek...

Előzmény: Jahno (85571)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.22 0 1 85573

Szerintem sem.

Előzmény: Lacivill (85554)
tfe_tng Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85572

Biztos van ilyen is, de nalam mult heten volt bovites, sajat tapasztalat:

EATON kismegszakitokat hoztak, kozben elmeseltek hogy teljesen eselytelen barmilyen csuszopenz mert ellenorzik oket es 2-3 ilyen alkalom utan visszavonjak az engedelyuket. 

Előzmény: Törölt nick (85569)
Jahno Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85571

Múltkor mutattam a képet, hogy itt anyósnál simán megcsinálta a paraszt, ráadásul olyan kapcsolóval amit beltérben sem szívesen alkalmazunk, mert az a békebeli leesős borkulatú. Én vajon hány ilyet szerelhetett? Első párásabb hajnalon csak csíp, egyéb esetben akkorát rúg, mint a ló. Istenbarma volt az is. Még annó hirtelen felindulásból én kötegeltem ki a kapura egy olyan kapcsolót, ami éppen csak kéznél volt, de persze nem 230 voltos áramkörrel. Aztán 15 év múlva valami lekonyult, helyi erő így tette rendbe, bekötött valami ami éppen kéznél volt, viszontlátásra...

Előzmény: cucu (85555)
szakmókus Creative Commons License 2018.04.21 0 1 85570

"Én elhiszem, hogy te még nem láttál fémvázas, fémborítású csarnokot, melynek külső falára a tervező villamos berendezést szánt, de hidd el, van ilyen."

 

???

 

Az ipari épületek szinte csak ilyenek! Láttam eleget. Az azokra kerülő kezelő,jelző,stb berendezések kivitele teljesen eltér a lakossági eszközöktől. Ha nem ipari jellegű lenne,át sem vennék. A fémszerkezetek,borítások EPH renszerbe biztosan be van kötve közvetlen,vagy közvetetten.

 

"Ezek a riasztó magyar társadalmi pillanatképek nem érvek"

 

A csengők nagyrésze reduktorosak, és a feszültség szint miatt olcsó,kevésbé szakszerű szerelésel van létesítve az áramköre.

Pont a kérdező akinek így van szerelve, vett egy 230V-os csengőt. Ezt akarja alkalmazni a más irányelveknek megfelelő huzalozásra készített áramkörre. Ez is egy társadalmi pillanatkép igaz egy arra megfelelő fórumon azért rákérdezett hogy mit és hogyan, hiszen maga akarja kivitelezni.

Előzmény: ötfelezős (85565)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 -1 0 85569

Mikor jönnek óracserére, egyrészt úgyis cserélniük kell(ene), másrészt adsz egy kis zsetont az embernek, kicseréli hirtelen, olyankor (nálam) eddig minden plombát cseréltek úgyis.

 

Amig nincs vele baj, én hagynám,.... sokszor már az előző tulajok "megokosították", tehát összesen nem 3x16 ampered van, hanem kitudja mennyi (amennyire az adott példányokat sikerül "feltekerni"..!!)

 

Nekem eddig egyébként mindent feltettek, de lehet, hogy vannak idióta szerelők, meg a szolgáltatók is kezdenek néha teljesen elborulni,..

... ahol szereltek ilyet, ha kezébe adtam a 25-ös akármit, feltette és leplombálta azt, (burkolat alatt úgysem látszik mi az) kis csúszópénzért..

... nem kezdte el ,hogy de akkor mi lesz, ő lebukik és jajjaj, mert szolgáltatási területen csak ez meg az a tipus használható...

 

Modjuk, hogy maguktól a legolcsóbb hótkínait teszik, azon nem lepődök meg, semmire nem akarnak egy fél plussz fillért költeni, ami a rezsicsökevény országában éppenséggel furcsa is lenne, ha másképp lenne.

 

Előzmény: Törölt nick (85567)
arenarock Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85568

Kontakthibás a szabályozó potmétere.
Szerintem

 

Előzmény: ZseF (85548)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85567

Van egy régi kapcsolószekrényünk, ahol az óra előtti részen 3 db kőkorszaki Bakony Művek kismegszakító van, ami a szolgáltató tulajdona és le van plombálva. Ki lehet ezeket vajon cserélni valami normálisabbra (ABB-Stotz, OBO Bettermann, Siemens stb.), ha vállalom a költségeket? (Volt, aki azt mondta, hogy inkább hagyjam, mert az E.ON még a BM-nél is szarabbat rak fel. Ez igaz lehet?)

Lacivill Creative Commons License 2018.04.21 0 3 85566

Épp ezért nem azt írtam, hogy a szabvány tiltja, hanem, hogy én biztos nem viszek kültérre 230V-ot csengőnyomónak. Saját "hatáskörömben" néha szigorúbb vagyok mint a szabvány, de szerintem a legtöbben így szerelnek.

Előzmény: ötfelezős (85565)
ötfelezős Creative Commons License 2018.04.21 0 1 85565

Én egyetértek Lacivill hozzászólásával.

Legyen úgy. Az illikből viszont még közvéleménykutatással sem lesz tilos.

régi társasház falán... ...kaputelefonnal közös hálózaton van a csengő áramkör... ...a kapuig menő toldozgatott vezeték ami sokszor toldva szigetelőszalaggal (leukoplaszt,bahamabézs szalag)

Ezek a riasztó magyar társadalmi pillanatképek nem érvek, mert nem arról szól a beszélgetés, hogy kétes helyzetben felelőtlen legyen az ember.

A tulaj büszke is magára hogy a nyomógombot kicserélte egy beltéri falonkívülire.

Detto. Pláne, hogy ezt én említettem előbb...

De egy kapura ami valószínűleg fémből van és nincsen a földelt hálózatba bekötve, arra ráépíteni egy 230V-os nyomógombot ...

Én elhiszem, hogy te még nem láttál fémvázas, fémborítású csarnokot, melynek külső falára a tervező villamos berendezést szánt, de hidd el, van ilyen.

 

Ne bolondozzunk már.  A szokás egy dolog, a szabványos szerelés meg egy másik.

Előzmény: szakmókus (85559)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85564

"Egy régi társasház falán (bkv nyomógomb sokasága!) zsinorvezetékek között nem lenne jó ha lenne egy két 230-as kakukk tojás."

 

Csengőgombnak a BKV nyomógomb eleve a legrosszabb választás. Kopasz vörösréz érintkező pogácsák szépen zöldre oxidálódnak a nedvesség hatására, és az amúgy is alacson feszből a kontakthiba és a vezeték hossza miatt a csengő már szinte semmi feszt nem kap. Az a nyomógomb ide aztán tényleg nem való.

 

Előzmény: szakmókus (85559)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85563

"Mi ezekkel a baj? Ki nem cserélem, de legalább majd tudom."

 

Az aluházzal a kép alapján annyi lesz hosszútávon a gondod, hogy a zárófedél rozsdásodásnak indult csavarjai annyira belerohadhatnak a menetbe, hogy nyomógomb csere, stb. esetén nem lesz egyszerű kicsavarni őket. Amíg még bontható új, és bezsírozott, felületkezelt csavarokra cserélném le, sőt, az igazi saválló kivitel lenne.

Amúgy ez a tokozat létezik műanyagból is, de ha az áramkör törpefeszültségű lesz, ninc

s gond a fémmel sem.

Előzmény: gepesz (85553)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85562

https://www.google.hu/search?q=tracon+moduláris+csengő&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj5n7GYisvaAhXGWCwKHZA6CJgQ

 

Ha van hely az elosztótáblában moduláris trafót + egy hozzávaló normális csengőt is találsz itt.

Előzmény: gepesz (85561)
gepesz Creative Commons License 2018.04.21 0 0 85561

Nem mondom, hogy nem értek egyet vele.

Adott a helyzet vagy tizenéve.

Legfeljebb, ha azt a trakon csengőt lecserélem, valami trafósra. Végeredményben csak azt kell cserélni. Áramnak lenni kell a csengőnél. Mindjárt goglizok valamit.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!