Keresés

Részletes keresés

legviszontabb Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98898

Mint írtam a kocsi belsejében van egy nagy "bunkó" öntés vége. A sín ezt kihozza, így nincs "hupni a LED szalagban. Ma járt, már egyáltalán nem villog(eleinte villogott), de bekopott, beállt szerencsére:)

De köszönöm a tippeket, ha kell vissza fogok nyúlni értük!

Előzmény: Törölt nick (98895)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98897

Pontosan így van. Én pl. 500 ohm-os ellenállást használok digitális rendszernél, ez csökkenti annyira a fényerőt, hogy ne legyen túlságosan erős (furán mutat, ha a kocsi világítása erősebb, mint a peroné), cserébe egyáltalán nem zavarja a DCC jelet, és kb. 0,5 - 1 másodpercnyi puffert biztosít egy darab 470-es kondival, így gyakorlatilag teljesen villogásmentes, még enyhén koszos pályán is. Vannak olyan kocsijaim, amikben két 470-es kondi van, ezek a pályáról való levétel után 2-3 másodpercig világítanak közel egyenletes fényerőn, utána kezd csak elsötétülni ;)

Előzmény: diginewl (98896)
diginewl Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98896

Annyit tennék hozzá, hogy érdemes a kondi elé egy minimális ellenállást (15~150ohm) betenni. Így -főleg - sok vagon esetén nem lesz pillanatszerű a több kondi feltöltése, a DCC központot, vagy a sima analóg betápot nem terheli meg.

...és még egy indok - másfél éves napi tapasztalat - a pillanatszerű feltöltődés esetén szikrázhat a kerék/sín/áramszedő találkozók, azaz hamar koszolódik a rendszer. Ezzel az ellenállással ez nullára csökkenthető.

Előzmény: Törölt nick (98895)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98895

Úgy értettem, ha valaminek nincs már funkciója (pl.: sínszál), akkor azt felesleges bent hagyni. Kétoldalú ragasztóval be tudod ragasztani a LED szalagot, azt a graetz hidat pedig, ha rövidebbre vágod a diódák lábait, lényegesen kompaktabb méretben is el lehet készíteni. Én még biztos, ami biztos tennék egy legalább 470μF-es kondit, hogy ne villgojon. Röviden ennyi.

Előzmény: legviszontabb (98893)
hodika1977 Creative Commons License 2016.01.01 0 1 98894

Szerintem a sinre értette a kolega a csehszlovák megoldést.Én csak LED szalaggal,Ellenállással Graetz hiddal és a wc be két kondi van benne.Analogba Digibe kitünöen villogásmentesen megy.

Előzmény: legviszontabb (98893)
legviszontabb Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98893

Eredetileg nem szalag volt, hanem LED-ek, és azok csápjai voltak a sínhez forrasztva. Most meg így egyenesen van a LED, mert van a kocsi közepén egy nagy dudor, gondolom a formába ott öntötték bele.

Minek futnál neki még egyszer, hogy csinálnád meg, hogy mind a 2 irányba világítson a kocsi forgatása nélkül? Teljesen üzembiztos, mi romlana el?

Előzmény: Törölt nick (98891)
Tugris Creative Commons License 2016.01.01 0 0 98892

Szia Attila!

 

Letöltötted a Z21 updater programot?

Azután győzödj meg róla, hogy mind a két eszköz kapcsplódik a routerhez (Z21, tablet). A router egyik menűjében meg lehet nézni, hogy ki kapcsolódik hozzá. Ha igen akkor működni kell a frissítő programnak. Utána meg már a Roco Z21 program is fog tudni csatlakozni.

 

Ha ezek után sem kapcsolódik, akkor nem tudom mia lehet a hiba.

 

Üdv,

Ákos

Előzmény: Ati Orbán (98885)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98891

Elég érdekes megoldás, főleg az a sínszál. Annak mi a funkciója? Ez így üzembiztos egyébként? Én lehet nekifutnék mégegyszer, mert ez olyan made in cseszlovákia feeling.

Előzmény: legviszontabb (98886)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.31 0 2 98890

 

BUÉK

 

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98889

B.U.É.K.!!!

kisfaludy1 Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98888

diesel 693. Creative Commons License 2015.12.31 0 1 98887

 

 

                         BUÉK !!!

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98886

Egy kis világítás a PIKO Railjetbe!

 

12V-os LED szalaggal, mivel mind a 2 irányba világítania kellett, ezért kisebb "erőművet" kellett beépíteni 4 egyenirányító személyében.

 

Valamint továbbra is keresem a ROCO BR 204-es korlátjainak méretét:

Ati Orbán Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98885

Hello Ákos!

 

Köszi a gyors  választ viszont nem tudom hogy tudnék kapcsolódni és frissíteni a z21 et !

Most próbálkozom de  egyenlőre nem tudom hogy hogyan sikerülne ha van valami ötleted előre is köszönöm!

 

Üdv. Attila

Előzmény: Tugris (98884)
Tugris Creative Commons License 2015.12.30 0 0 98884

Kedves Attila!

 

Találkoztam már hasonló esettel, hogy régen nem használt Z21 nem kommunikál a frissen telepített tabletes programmal. A tabletre, le lehet tölteni az internetről a z21 updater programot. Ennek segítségével tudod frissíteni magában a z21-ben lévő szoftvert. Utána már mindenképpen kell, hogy kommunikáljon. Nekem ez legutóbb megoldotta a problémát.

 

Üdv,

Ákos

Előzmény: Ati Orbán (98881)
Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.30 0 1 98883

Szia !

Köszi az érdeklődést!

 

Sajnos  elektronikában,nem igazán vagyok járatos, így oszcilloszkóppal sem rendelkezem, de multiméterrel szépen látható, a működése. Sajnos az adatokat nem írtam fel, de kb 3V kimenő teljesítménynél indul a szerkezet, és alacsony frekvenciás impulzusokkal könnyedén indít. A teljesítmény emelésével a frekvencia emelkedik, mig kb 3/4-es állásnál átvált sima egyenáramra. Zárlat esetén azonnal lekapcsol, és kb 30 másodpercenként újra próbálkozik..  Szóval a gyermeteg kinézete ellenére hasznos kis jószág :-)

Csak max 2 két mozdonyt bír....

Ha pontos adatok érdekelnek akkor előtúrom a műszert.

 

Az asztal egyébként egy 200x105 cm alapterületű, és a Scarm program szerint 17 folyóméter vágány terül el rajta, 11db váltóval, melyek kézi működtetésűek. A sínek ezeréves rozsdás pikó. Kellő tisztítás után, minden síndarab önálló betáplálást kapott az asztal alól,  így kontakthiba kizárva.. Ágyazatkavics akvarisztikából márványőrlemény 750 dkg 220 ft. Domborzat hungarocell, hőlégfúvós kezeléssel+színezett csemperagasztó.

Fák: valódi (szó szerint) lombhullató Veró fák egyenesen az NDK-ból. És még egy nagy okosság az infra kapus fénysorompó :-) És més sok sok egyéb apróság......

 

Ezek után már most elkezdhetek meditálni, hogy mit kapnak jövőre :-)

 

Videó az asztalkáról: 

Előzmény: tomlindudek (98880)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98882

Köszönöm a választ, akkor ez kimarad a repertoárból!

Előzmény: rezgaras (98878)
Ati Orbán Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98881

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Van itt valaki aki Roco Z21 vezérlésben nagyon profi? Kb. 2 éve vettem de eddig nem próbáltam ki helyhiány miatt. Viszont most elkezdtem építeni egy asztalt és beszerettem volna üzemelni, de valamiért nem akar létrejönni a kapcsolat a z21 és a tablet között.

Nem értem mi lehet a baj minden úgy van összedugva ahogyan az le van írva. 

 

Segítséget előre is köszönöm:  Attila 

tomlindudek Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98880

Szia!

 

Örülök, hogy sikert arattál! :-)

 

Kaphatunk néhány képet az asztalkáról?

 

A PIKO kis menetszabályozója tényleg PWM? Nekem nincs ilyen, de nem gondoltam volna. Ebben biztosak vagytok? Milyen frekvencián működik?

 

A kezdőkészletes Fleischmann menetszabályozóm, ami van az nagyon gagyi, csak néhány lépésben változtathatóan ad ki egyenfeszültséget, de azt is bizonytalanul, úgyhogy beruháztam már régebben egy komolyabb PIKO és Fleischmann trafóra.

 

Volt egy kezdőkészletes Tillig PWM nálam, de néhány régebbi mozdony egyáltalán nem akart vele menni, csak erősen zizegtek. Akkor azt gondoltam, hogy az nagyon alacsony frekvenciás PWM lehet.

 

Üdv.

Előzmény: Olympus E-330 (98854)
EÉVB Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98879

Tisztelt fórumozók!

Nagy festési tapasztalattal rendelkező vasútmodellezőt keresek egy mozdony javításhoz. Konkrétan egy gép alvázán egy-két apróbb hibát kellene kijavítani, majd egyen szürkére fújni úgy, hogy az színhelyes legyen nagyságrendileg az eredetivel ügyelve arra, hogy a mozdonyon alvázán lévő pár apró felirat rajta maradjon. Esetleg kit tudtok ajánlani? Ha van olyan itt aki foglalkozik ilyesmivel, akkor a publikus mail címemen keressen meg, ha megkérhetem.
Köszönettel:

EÉVB

rezgaras Creative Commons License 2015.12.29 0 0 98878

A német fórumokon kemény vota folyt róla. összefoglalva:

 

Kompatibilis más kapcsolókkal? - Nem

Elő-szétkapcsolás lehetséges? - Nem

Ki lehet a kocsit felfelé emelni? - Nem

Szétkapcsoló sínnel bontható? - Igen

 

Előnye? Laposabbnak és rövidebbnek látszik, mint más gyártmányok.

 

http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?t=105367

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,6743742,6744118#msg-6744118

 

Előzmény: szergely22 (98877)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.28 0 0 98877

Üdv!

Ismeri valaki ezt a Liliput kuplungot?

Mennyire megbízható és milyen más kuplunggal kompatibilis

SchefferJ Creative Commons License 2015.12.27 0 0 98876

Elég sokat dolgoztam vele, gondooltam ide is beírom:

 

Elkészítettem a háromrészesre tervezett háborús "minisorozatom" első két részét.

 

A filmhez fel kellett építeni kb. 10 m2 diorámát, katonai tábort, repülőtereket, elhelyezni kb. 50 repülőgépet, kb. ugyanennyi tankot, kb. 100 katonát) Ha valaki nem szereti a repülést, akkor a 7. perctől kezdje el nézni. Van benne bőven vonat is. A történet kialakításánál megpróbáltam egy valós normandiai történetből kiindulni és annak vonalán haladni.

 

 

taurus124 Creative Commons License 2015.12.27 0 0 98875

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Terepasztal építésben vagyok, Tillig H0 Elite anyagból. Következő a problémám: a gyári ágyazatot - Styrostone - milyen ragasztóval ragasszam rétegelt lemezhez? Amit gyárilag adnak hozzá ragasztót én úgy vettem ki, hogy csak a leesett kövek visszaragasztására lehet használni.

 

Van esetleg valakinek tapasztalata ez ügyben?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

enigma1965 Creative Commons License 2015.12.26 -1 1 98874

Isten bizony kétszer számoltam tízig hogy leereszkedjek-e egyáltalán ilyen szintre, de nem tudok elmenni ilyen szintű.... nem is tudom minek nevezzem finoman, mert én nem akarok sértő hangnemet megütni. De aztán rájöttem, hogy aki ilyen szinten lesz@rja azt a (mind vaterás, mind indexes) felhasználási feltételeit, miszerint "elolvastam, és elfogadtam az oldal Felhasználási feltételeit", akkor igazából teljesen mindegy mit is írok.

Csak zárójelben: eme Felhasználási Feltételek közt (mármint a vateráéban) feketén fehéren le van írva, (tö b helyen is) hogy a vaterán kivüli kapcsolatfelvétel eladó, és leendő vevő közt az aukció lezárásáig szigorúan tilos, és azonnali kizárással jár. Ez miatt - érthető módon - gondolom az Index is kerülve a vitás, és peres helyzeteket alapból tiltja az ezen felületen történő megkereséseket.

Én pedig ugye olyan vagyok aki mindjárt a moderátorokhoz futok az ilyen és ehhez hasonló vizelettartási problémákkal. Ugyhogy vigyázz mert mindjárt jól felnyomlak:))

Ha nem jöttél volna rá jószándékból szóltam, de ha te így fogod fel.....

Előzmény: Dudi65 (98867)
V43.1223 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98873

Igen, az átneneti íveken a rövid "közdarabokat" értem. Köszönöm a jó tanácsokat! Ferenc

Előzmény: nazareth (98864)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.26 -1 0 98872

Ez nem egyéni ízlés kérdése, hanem az aukciós portál igen erős nyomására került be a topikszabályzatba. Vagyis a te érdeked áll szemben a cégével, valamint az Index fóruméval. Érted már, miért kérték, ne forszírozd tovább? És elég udvariasan is, ahhoz képest, ahogy reagáltál rá.

Előzmény: Dudi65 (98867)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98871

Kérhetek egy kis segítséget:

 

A ROCO H0-ás V100/BR 204 korlát hosszúságára és magasságára lennék kíváncsi.

 

Erre a korlátra gondolok:

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98870

Ez nem túl "szakszerű" csomagolás. Eleve az újságpapír is elég "durva", főleg a bubis fólia(ami rugalmas, be tudják nyomni) a daru meg átlósan. Ebből csak az következik, hogy nem az eredeti dobozban volt(bár azt írtad is, hogy készlet). Eleve a postán néha dobálják és az újságpapír nem tartja fixen, főleg ilyen helyzetben a bubis fólia, tehát attól, hogy a dobozon nincs sérülés, a papírba bugyelált daru még mozoghatott épp annyit, hogy az a 2 kis pöcök letörjön.  

 

Ha meg jól vettelek ki a 4 kocsi egy fóliába volt csomagolva????? Egyértelmű a postázó hibája, ha törött, ha nem, így nem csomagolunk!!! A bubisban a vagonok tudnak annyit mozogni, hogy egyik a másikat sértse. Akármilyen szorosra köti, nem lesz fix és a nyomástól amit a feszítés okoz, a felfüggesztés még károsodhat is!

 

Tehát ez a feladó hibája, jobban rögzítenie kellett volna a cuccokat, még ha doboz nincs is meg.

Ha nincs eredeti doboz, legalább akkora, hogy beleférjen normálisan(max átalakítom), mikor én adtam föl, én hungarocellel fixáltam le, jó szorosan, nem hiába régebben a gyártók is ezt használták. Bubis fólia, max legkívülre, ha már fix a cucc.

 

Tehát cs@sztesd csak a feladót, bár ha nem reagál nem nagyon érdemes bármit is kezdeni vele, még ha annyiban igaza is van, hogy nála még jó volt. Az ilyen embert max leértékelni lehet aukció után, mást nem nagyon tudsz csinálni:(

De ha meg a dobozban volt a letört pöcök, akkor meg korrekt az eladó(csak nincs p@fája a letört pöcköket beletenni a dobozba, ez már túlmenne minden határon!), mert hibátlannak írta és az is volt, csak hát a csomagolás: azt hitte, ha tele van újsággal, már fix is.

Tehát valahol csiki-csuki helyzet. Max értékelésnél odaírod, hogy nem tud csomagolni.

 

Az meg hogy én így gondolom főleg nem segít a helyzeten. Nekem a képemről lesülne a bőr, ha így érkezne meg az általam feladott cucc, ha nem is csinálnék semmit vagy nem tudnék(pont a legkisebb alkatrészeket a legnehezebb javítani/ragasztani), legalább egy elnézést mondanék és a postázás árát állnám. Szerintem ez lenne a legjobb, ha beismerné, hogy hibázott és fizetné a postázást vagy legalább egy elnézést mondana!!!!

Előzmény: Firkaas (98869)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98869

A dobozon kívül nem volt sérülés.De belül tele volt gyűrt újsággal és a 4 részes szerelvény 1 darab bubis foliába volt tekerve.A daru épp belefért a dobozba átlósan.Írtam neki ,de nem foglalkozik a dologgal.

Előzmény: Dudi65 (98866)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98868

Aznap írtam neki mikor átvettem,de nem igazán foglalkozott vele.

Előzmény: Váltógyártó (98862)
Dudi65 Creative Commons License 2015.12.26 -2 0 98867

Ha ott meg tudnám ezt kérdezni akkor ott megtenném de nem tudtam .  Nem szeretnék ezért egy 4500 ft -os terméket leütni , ezért bátorkodtam itt hátha valaki ismeri őt . Ha irritál a kérdésem ugord át vagy jelentsd a moderátornál ha ez örömet okoz neked . Köszönöm a segítségedet és kellemes ünnepeket boldog újévet kívánok . Attila .

Előzmény: enigma1965 (98865)
Dudi65 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98866

A dobozon látszik valami sérülés amiből következtetni lehetne a sérülésre ? Ha a doboz sértetlen akkor valószínű hogy a feladásnál már úgy volt .  Nekem Németországból jönnek csomagjaim és sérült még nem érkezett . Vagy ott csomagolnak jól ?

Előzmény: Firkaas (98861)
enigma1965 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98865

A Börze topic fejlécében szerepel, hogy a moderátorok"díjazzák" ha más kereskedelmi portálok (konkrétan a vaterára gondoltak) felhasználóit ott keresi a delikvens. Valószínűnek tartom, hogy ez erre a topicra is érvényes. Summa summarum: én nem erőltetném ezt tovább.

Előzmény: Dudi65 (98860)
nazareth Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98864

Az átmeneti íveken gondolom a geometria miatt szükséges kiegészítő ív- és egyenesdarabkákat érted.

 

Attól tartok, ilyen rövid ívdarabokat flexiből nem szerencsés csinálni. A flexi ívét a lerögzítés tartja formában, a fém sínszál szeret a saját feje után menni :) Magyarul: a flexik igyekeznek egyenesbe kirúgni magukat, és gondjaid lesznek, ha az illesztéseket nem egyenesbe, hanem ívekbe rakod. A geometriák által igényelt kisebb sugarú, rövidebb kiegészítő ívek szinte biztosan némileg ki fognak egyenesedni, és szögletes lesz a váltókörzet :-/

Előzmény: V43.1223 (98855)
nazareth Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98863

Vágánygeometriák esetén a váltókat nézd, ugyanis a váltókörzetben lesznek a zűrök. Ilyen szempontból alapvetően kétféle sínrendszer van.

 

Az egyikben a váltók keresztirányú rövidülése miatt a párhuzamos vágányokba mindenféle kiegészítő vágánydarabokat kell pakolni. A legtöbb bolti sínrendszer ilyen.

 

A másik sínrendszerben a váltók keresztirányú szárai hosszabbak, így a váltókat tetszőlegesen lehet egymás mögé pakolgatni, a váltókörzet hossza minden vágányon pontosan a többszöröse lesz az egységnyi hosszú egyenesnek. Persze ehhez kell jobbos és balos angolváltó, illetve a lírába pakolandó "átlós" váltó is. A RocoLine ez utóbbit követi, annyi kompromisszummal, hogy univerzális váltókat gyárt, de ad hozzájuk kis (4, ill. 8mm-es) kiegészítő darabkákat.

 

Így a RocoLine geometriája eléggé egyedi, azt nem igazán tudod felhasználni.

Előzmény: V43.1223 (98855)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98862

Például visszaküldöd, mert a biztonságos csomagolás a feladó felelőssége!

Előzmény: Firkaas (98861)
Firkaas Creative Commons License 2015.12.26 0 0 98861

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi.Nemrég érkezett a Roco 51211 készletből a szerelvény.A szállítás során-az eladó elmondása szerint,nála még jó volt-a daruról letört a hátsó forgóvázról a 2 kis pöcök és a kuplung is.Hogyan tudom megjavítani ? Ragasztással próbálkoztam ,de nem sikerült.Ha valakinek van ötlete azt megköszönném.

 

Üdv

Dudi65 Creative Commons License 2015.12.25 -1 0 98860

Sziasztok !  Valaki ismeri a Vateráról "feketetulipan02" nevű eladót ?   Kellene a telószáma .  Köszönettel Attila .

V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98859

Köszönöm!

Előzmény: rezgaras (98858)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98858
Előzmény: rezgaras (98856)
V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98857

Roco Line vs. PIKO A  ív különbségek pontosabban:

 

 

Ferenc

 

rezgaras Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98856

Úgy emlékszem, a régi Hobby Line volt az, ami "amerikai" geometriával rendelkezett (eredetileg az amerikai piacra exportálták). Ennek megfelelően az ívsugarak, váltók mérete collban jön ki. A méreteket meg lehet találni az Atlas sínrendszereknél, de a megnevezés más (mert ott nincsenek ilyenek, hogy R1, R2, stb.)

 

Úgy tudom, a Roco Hobby Line-t nem árulták Nyugat-Európában (illetve nem Roco néven), hanem a készleteket árulták ki a csóró kelet-európaiaknak.

 

 

Előzmény: V43.1223 (98855)
V43.1223 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98855

Kedves Kollegák!

 

Pályatervezés fázisában vagyok, melyhez segítségeteket kérném.

 

A sínrendszerem Roco Hobby Line 2,5 mm. Sajnos ehhez nem találok geometriai,szerkesztési adatokat, csak a Roco 2,1-hez illetve a 2,5 PIKO A-hoz. Viszont ennek a kettőnek nem egyformák a geometriai adatai. (ívsugarak R1-R9, illetve a vágánytg. távolság sem.) A PIKO A kissé bővebb ívsugárral és vg. tg. -vel rendelkezik.

 

Kérdésem, hogy akkor melyik szerint szerkesszem ki a pályatervet?

 

Valamint az, hogy a szükséges átmeneti íveket, átmeneti egyenes szakaszokat mind külön-külön szerezzem be (ez a gyártás megszűnése miatt már csak Piko A-val lenne  lehetséges), vagy csináljam meg a rendelkezésemre álló 920 mm hosszú flexi egyenesekből vágással?

 

Köszönöm a segítséget és modellezésben gazdag további kellemes ünnepeket kívánok!

Ferenc

v43.1223

 

Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 98854

Köszönöm hogy válaszoltál.

Igazad van nem érdemes éppen a premieren kockáztatni, így maradt a kis pikó táp, és kiválóan működött !!!

A gyerekeknek fantasztikusan tetszett, és ez a lényeg!!!

Az FZ1 valóban ütősebb volna, de a menetirányító kapcsolója már elég bizonytalan, és az asztalra sem volna egyszerű az integrálása. A kis pikót jobban kézben tudják tartani...

 

Végül, csak ismételném önmagam: Kellemes Ünnepeket Kívánok

Előzmény: alsó madárfogás (98851)
kisfaludy1 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98853

Váltógyártó Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98852

 

:-)

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.24 -1 0 98851

Én maradnék a Piko FZ1-esnél. Eléggé elfoglaltak ilyenkor a tűzoltók a karácsonyfatüzekkel, nem nehezíteném a dolgukat még ezzel is. :-)

Kérdés, vajon méretezték-e a háromszorosára a PWM-vezérlőt? Vagy azért akkora a tápegység, mert azzal biztonságos? Túl nagy az eltérés a kettő között.

Illetve azt kéne még tudni, mekkora a 2-3 mozdony áramfelvétele. És kell-e azoknak egyszerre menniük?

Előzmény: Olympus E-330 (98850)
Olympus E-330 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 98850

Tisztelt fórumozók, először is Kellemes Karácsonyi ünnepeket szeretnék kívánni.

 

Egy kérdéssel fordulnék a sokat tapasztalt kollégákhoz.

 

Gyermekeim számára készítettem egy analóg terepasztalt, melynek ma este lesz a bemutatója :-)

A problémám a következő:  Ősidők óta van egy Piko FZ1 trafóm, mely  elég viseltes ugyan, de teszi a dolgát. Viszont beszereztem, egy kis pikó menetszabályzót a maga pici 450 mA adapterével, mely egészen kiválóan működik, és Impulzus szélesség modulációja (PWM) révén nagyon szép lassú menetet is lehet vezérelni.

 

 

Csak az a 450 mA nagyon karcsú, ha 2 mozdony mocorog. 3 mozdonnyal már nem is próbáltam… A kis váltóáramú adapter szintén váltóáramú kimenetén 15 voltot mértem a régi pikó váltóáramú kimenete pedig 16.8 volt és a lényeg, 1.2 A!!!  Ezt a kettőt szeretném összeházasítani, így az öreg maradna az asztal alatt, és csak a kis menetszabályzó volna, elöl.

Próbálkozott már valaki hasonlóval, tapasztalatok, ellenvetések?

Válaszukat nagyon köszönöm.

Üdvözlettel: Csaba

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.23 0 0 98849

 

Üdv,

Ákos

kalivas Creative Commons License 2015.12.23 0 0 98848

Boldog, békés ünnepeket, és egy szebb, gazdagabb új esztendőt kívánok minden kedves topiklakónak  !

 

István  (kalivas)

burgeri Creative Commons License 2015.12.23 0 0 98847

HOTotya Creative Commons License 2015.12.23 0 0 98846

Minden modellezőnek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!!!....és sok szép modelleket..

Butyiba Creative Commons License 2015.12.19 0 0 98845

Szia,

 

Igen kétszínű LED-et keresek. Conrad-nál rendelhető. Ha nem találok karácsonyig valamelyik boltban akkor Conrad lesz.

 

Köszi a segítségeteket.

Előzmény: Hernyofan (98842)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 98844
Előzmény: Butyiba (98836)
martisz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 98843

Én úgy értelmeztem, hogy egyszínű fehér és piros smd ledet keres a kolléga. Erre írtam, hogy az biztos lesz a Lomexnél. Kétszínűről nincs infom...

Előzmény: Hernyofan (98842)
Hernyofan Creative Commons License 2015.12.19 0 0 98842

Jól értem, hogy olyan LED-et keresel, ami pirosan és fehéren is tud világítani? 

 

Mert ez elég ritka madár lehet. De ha jól rémlik ( mérget nem vennék rá ), a Piko Vectronban ilyen van.

Előzmény: Butyiba (98836)
amaTTor_56 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98841


Itt nézd meg. Többször rendeltem már tőlük, max. egy hét alatt megvan.

 

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=1093636

 

Conrad Szaküzlet 
1067 Budapest, Teréz krt. 23. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Butyiba (98836)
martisz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98840

Én mindig ott veszem, hegyekben állnak a LED-ek az üzlet bal oldalán...

Több százat vettem már, olyan még nem volt, hogy nem volt :-)

Előzmény: Butyiba (98838)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98839

Elektrokontha?

Előzmény: Butyiba (98838)
Butyiba Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98838

Nem voltam, de most átnéztem a web lapjukat és itt sincs sajnos.

Előzmény: kavicsasínen (98837)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98837

LOMEX-ben voltál?

Előzmény: Butyiba (98836)
Butyiba Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98836

Sziasztok,

 

Szeretném "modernizálni"  a PIKO mozdony és vagon állományom LED-es világításra a lámpák helyén. Ma több elektronikai boltban is voltam Budapesten de piros/fehér LED sehol sem volt. Tudtok valamilyen boltot ahol lehet kapni Budapesten ?

 

Előre is köszi.

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.18 0 0 98835

Segíteni szerettem volna. Ha meg nincs benne végálláskapcsoló és nem írom, hogy ne nyomja a végénél tovább és leég a motor? Ez egy pozitív hiba volt részemről, mert nem olyat írtam, amivel tönkre lehetne tenni és ugye az a lényeg!

Mivel írta, tudom milyen márkájú, fel is ismertem.

Azt meg látom, hogy csiga hajtással van csinálva.

Azt meg ki tudja, hogy benne van-e a végálláskapcsoló, lehet, hogy használt és valaki b@zizta?

Előzmény: karako-hid (98833)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 98834

Ebay eladásban tudna valaki segítséget nyújtani?

karako-hid Creative Commons License 2015.12.17 0 0 98833

Ezek szerint nem ismered. Akkor meg minek írsz választ az illetőnek.

A képen egy Tillig 86112 állítómű van.

Előzmény: legviszontabb (98831)
1047 005-2 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 98832

Érdekelne.

Előzmény: AMaclean (98825)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.17 -1 0 98831

Ha van benne...

Előzmény: karako-hid (98829)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.16 -1 0 98830

Mondjuk magam sem esnék neki semmi ilyesmivel, az igaz. :-)

Előzmény: pmgabi (98824)
karako-hid Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98829

Nyugodtan nyomhatja tovább, ezért van a végálláskapcsoló benne....

Előzmény: legviszontabb (98822)
AMaclean Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98828

43 Ft van a dobozon:)

Előzmény: AMaclean (98827)
AMaclean Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98827

Köszönöm!

 

Előzmény: alkotasu (98826)
alkotasu Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98826

Szerencsétől, és időtől függően 1000-1500 Ft-ért lehet eladni, ha hibátlan.

Előzmény: AMaclean (98825)
AMaclean Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98825

Sziasztok!

A pincében találtam pakolászás közben. Tudnátok segíteni, hogy kb. mennyit érhet? Nincs szükségem rá, 30 egynéhány éves, jó állapotú. Van még két testvére is.

pmgabi Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98824

Ok. Ok. Festékbe, lakkba keverve jó lehet... Ez nem jött át. Boccs!

Én igyexem portól, széltől, naptól óvni a vasutamat, mint a hímes tojást, csak azért állt fel a hátamon a szőr...

 

 

Előzmény: alsó madárfogás (98815)
pmgabi Creative Commons License 2015.12.16 0 0 98823

Ok... :)

Előzmény: pálháza (98812)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98822

A motoros csigahajtás miatt végig nyomnod kell, míg át nem ér, ez nem elektromágnese, az csak átcsapná. Tehát ez így üzemszerű. Csak a végállásnál ne nyomd tovább, mert az nem tesz jót a motornak-leéghet.

Előzmény: CsRG (98817)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98821

"A kérdésem az,hogy ha már átállt és nem nyomom tovább a gombot akkor ez nem ég le????"

 

Mivel nem nyomod a gombot, az nem, ad áramot, tehát a szerkezet nem tud leégni.

Előzmény: CsRG (98817)
karako-hid Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98820

Végálláskapcsolós, nem ég le. Ha meg nem nyomod a gombot, akkor nem is kap feszültséget, tehát úgy még inkább nem ég le.

Előzmény: CsRG (98817)
hodika1977 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98819

Rendben ,egyenlöre senki.élni fogok a lehetöséggel,köszönöm elöre is. Üdv Attila

Előzmény: alkotasu (98813)
hory004 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98818

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet egy Marklin kocsiról a csúszkát, illetve a fogóvázat kiszedni?
Köszi

CsRG Creative Commons License 2015.12.15 0 0 98817

Sziasztok!

A képen látható Tillig állítóművet használnám.

Az állítás nyomógombbal lesz működtetve.

Már próbáltam és végig kell nyomnom a gombot amíg meg áll.

Én azt hittem,hogy elég neki egy áram impulzus majd simán átmegy egyik

oldalról a másikra.De nem.A teljes átállásig nyomnom kell.

A kérdésem az,hogy ha már átállt és nem nyomom tovább a gombot akkor ez nem ég le????

Vagy van olyan megoldás,hogy egyszer megnyomom és magától átmegy a másik végpontba?

Vagy ez a normális?

Köszönöm!

 

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.14 -1 0 98816

Elviccelhetjük a dolgot, mert komolyan venni marhaság lenne. :-)

Tessék megnézni az eredeti leírást - ott nincs szó másról, csak a fényes fémfelület külső takarásáról. A tengelyen keresztül így nehét lenne rövidzárt okozni.

Előzmény: róbertke (98814)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.14 -1 0 98815

Az eredeti leírásban festékbe szórt porról volt szó. A grafitnak is ez lenne a sorsa. Mitől kerülne veszélyes helyre? Vagy mennyit kéne hinteni, hogy zárlatot képezhessen - nem is tudom, hol, mert rossz a képzelőerőm.

Gondolt át logikusan, mielőtt vérig sértődsz... Vagy ha nem tetszik a visszakérdezés, tartsd meg magadnak a véleményed.

Előzmény: pmgabi (98811)
róbertke Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98814

Szigetelt kereket bekened vele mintha Märklin kereket csinálnál belőle...:-))))

Előzmény: alsó madárfogás (98803)
alkotasu Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98813

Ha hét végéig nem lenne, aki segítsen, akkor írj egy mailt, és csinálok képeket!

Előzmény: hodika1977 (98807)
pálháza Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98812

"Jót akartam, de majd leszokom róla..."

 

Most mi a gond? Beszélgetünk, ötletelünk, nem kell mindjárt megsértődni :-)

Előzmény: pmgabi (98811)
pmgabi Creative Commons License 2015.12.14 -2 0 98811

Idővel behordja a kerék oda is ahová tökre nem kéne...

De én csak tanácsot adtam, tőlem használd csak...

Jót akartam, de majd leszokom róla...

Előzmény: alsó madárfogás (98803)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98810

Ma teljesen bal lábbal kelt a gép!!:D pfúú, most meg kétszer van:)

Előzmény: legviszontabb (98809)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98809

A rajz:

Előzmény: legviszontabb (98808)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98808

 

Persze!

 

Itt van:

Na akkor a mozdonytól 25mm-re megy ki, kicsit ívelten, majd felfele van hajtva 4 mm-rt, majd így megy a szerkocsihoz további 23mm-ig.

A csavar a mozdonynál 2mm-vel van beljebb, a szerkocsinál is olyan 2mm, de ezt nem tudtam kicsavarni.:)

Kicsi konyhai rajz, hogy jobban értsd:)

Előzmény: Butyiba (98800)
hodika1977 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98807

Jo estét!

 

Rego  Piko BR 23as áramszedéséröl kérnék képeket. Akinek van ilyen gépe és lefényképezné,nagyon megköszönném.Szerkocsit is keresnék ehez a mozdonyhoz.Köszönöm elöre is.

legviszontabb Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98806

Persze!

 

Itt van:

Na akkor a mozdonytól 25mm-re megy ki, kicsit ívelten, majd felfele van hajtva 4 mm-rt, majd így megy a szerkocsihoz további 23mm-ig.

A csavar a mozdonynál 2mm-vel van beljebb, a szerkocsinál is olyan 2mm, de ezt nem tudtam kicsavarni.:)

Kicsi konyhai rajz, hogy jobban értsd:)

Előzmény: Butyiba (98800)
jock88 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98805

Hali!

 

Egy vasútmodell készlet felkutatásához szeretnék segítséget kérni. Kb. 25 éve volt karácsonyi dekorációként használva (fa körül ment), és már egy ideje próbálom beszerezni, de sajna még csak hasonlót is csak elvétve találok. Megpróbálok mindent leírni, amit tudok róla, hátha az alapján valaki tud mondani egy cikkszámot, vagy beszerzési forrást.

 

Tehát amit tudok róla:

- valószínűleg H0 méretarányú Piko Junior készlet, ami valamikor 89-90 környékén készült.

- kék színű, "ablakos" dobozban (látni lehetett a doboz tartalmát a doboz kinyitása nélkül), bal oldalon szemaforral. Kb. mint ez:


- a doboz beltartalma már egész más volt, mint a fenti képen. Az valami ilyesmi volt:

 

Ez a kép sem egészen pontos, a különbségek, amiket biztosan tudok, hogy az enyémben máshogy voltak (van még belőle pár darab, így azért nem teljesen homály):

- Nekem is két szerelvény tartozott a készlethez, egy teher és egy személy, de pont fordított felállásban, az enyémben a gőzös volt a teherhez párosítva.

- A dízel mozdony színe és mintája olyan volt, hogy passzoljon a személyvagonokhoz (krémszín+piros).

- A gőzmozdonyhoz tartozott szerkocsi is, de amúgy tök ugyanez volt.

- A tehervonat vagonjai egész másmilyenek voltak, volt egy "sima" sárga tehervagon, egy cementszállító, és egy kék tartálykocsi (meg talán egy billenős konténer, de abban nem vagyok biztos).

- A vezérlő is máshogy nézett ki, már a fekete gombos, de szürke műanyag házas volt, valami ilyesmi:

- A rendelkezésre álló sínekből egy sima kör alakú, és egy kicsit ovális pályát lehetett kialakítani, amin volt egy mellékvágány, kb. úgy, mintha egy félhold lenne a körön belül.

 

Kb. ez minden információm. Remélem, hogy valaki tud bármi olyan információt mondani, amivel már sikeresebb lehet a keresésem (bár lehet, hogy túl nehezet kérdeztem).

Előre is thx. a segítséget.

tomcat#01 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98804

Pasztellkréta reszelve, ecsettel felhordva. ;-)

Előzmény: pálháza (98799)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.14 -1 1 98803

És itt hová vezetné? Eleve fémfelületről beszélünk.

Előzmény: pmgabi (98801)
pálháza Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98802

Erre nem gondoltam, bocs. Köszönöm a kiigazítást!

Előzmény: pmgabi (98801)
pmgabi Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98801

Nem hiszem!

A grafit vezeti az áramot, akár zárlatot is okozhat...!

Előzmény: pálháza (98799)
Butyiba Creative Commons License 2015.12.14 0 0 98800

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni, hogy PIKO BR 24-es mozdony és a szerkocsit összekötő lemez méreteit megadnátok ( a csatolt képen pirossal jelöltem ) ? Esetleg a két csavar távolsága is jó lenne.

 

 

 

Üdv

BütyiBá

pálháza Creative Commons License 2015.12.13 0 0 98799

"kell egy fekete szemfesték (figyelni kell rá, hogy ne legyenek benne csillámdarabok"

 

Szemfesték helyett esetleg grafitceruza-bél csiszolóvásznon készített pora? Abban garantáltan nincs csillám!

Én Gyurma kolléga javaslatára az őrházamat azzal "koszoltam" Bevált!!! Talán itt is jó!

Előzmény: szergely22 (98798)
szergely22 Creative Commons License 2015.12.13 0 4 98798

Ismét megosztanék veletek egy apró fogást.

Ezúttal a kerekek antikolását. 

Függetlenül attól, hogy maga a kocsi antikolva van -e vagy sem, engem zavarnak a fényes kerekek. Bár az új, alig használt kocsi benyomását kelti és emiatt nekem is tetszik pár percig a látványa ebben a tekintetben, de aztán mégis csak "tájidegen" lesz számomra....

Nos, kell egy fekete szemfesték (figyelni kell rá, hogy ne legyenek benne csillámdarabok), egy barna lakkfilc és egy kisebb ecset:

A kerekek külső felületét egyenletesen behúzzuk a filccel és rögtön be is porozzuk az ecsettel.

Fontos, hogy csak egyenként, azaz kerekenként csináljuk, mert hamar szárad a filc.  Így a por bele tud ragadni a lakkba.

Szép matt lesz a felület.

 És az eredmény:

szuromia Creative Commons License 2015.12.13 0 0 98797
szergely22 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 98796

Halihó!

Keresek 2 db réz anyát:

A menetnél kb 1.8mm, a lapokat mérve ~3,9mm

Köszi: Zotya

Spd981 Creative Commons License 2015.12.12 0 0 98795

A kétféle talpfarács ára között tényleg nincs különbség, azonban amennyiben komplett sínt vásárolsz akkor jelentősen olcsóbb...

Előzmény: nazareth (98793)
007Gergő Creative Commons License 2015.12.10 0 0 98794
Előzmény: nazareth (98793)
nazareth Creative Commons License 2015.12.10 0 0 98793

Nem látok sok különbséget:

Tillig 85025

Tillig 85018

Előzmény: Spd981 (98792)
Spd981 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98792

Köszönöm a tippeket, az egyenes talpfarács sajnos horror árban van, ezért inkább maradok a flexibilis sín szálainak + talpfáinak igazítgatásánál.

 

Votom Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98791

Sziasztok!

 

Használtan mibe kerülhet egy DB,ÖBB vagy MÁVos H0 mozdony? Br 218, Herkules, Traxx érdekelne elsősorban.

nazareth Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98790

Nem Veled beszélgettem az Egressy Gábor Hercegnőképzőben? Ha egyenest akarsz lefektetni, kapható a Tilligtől olyan talpfarács, ami nincs megvagdosva, tehát nem hajlítható.

 

Flexibilis talpfáknál

 - vagy szorul a sín a talpfákban (pl. Roco 2,5mm), ekkor szépen ki lehet őket egyengetni, és úgy is maradnak,

 - vagy lazán áll a sín a talpfákban (pl. Tillig), ekkor elég lazán, körülbelülre beállítani őket, és kirúgják magukat, kipárhuzamosodnak. Ekkor nincs más teendőd, mint nem elrontani erővel :)

Előzmény: Spd981 (98788)
Dampf Creative Commons License 2015.12.09 0 1 98789

Ha a talpfák nem állnak párhuzamosan, akkor a sínszálon vagy össze vannak nyomva, vagy nagyon szét vannak húzva!

Ennek megfelelően addig kell igazgatni a talpfarácsot, amíg a talpfák feszülés nélkül párhuzamosan nem állnak.

Normális esetben ha nem feszülnek egy egyenes flex sínnél a talpfáknak alap helyzetben párhuzamosan kell állni, az üzletben így kapod meg a flexi-síneket!

A Miniversumban a hosszú egyeneseket úgy fektettük le, hogy ideiglenesen egy vezető lécet csavaroztunk az alaplemezre, ehhez illesztettük a flex sínt, ezzel a módszerrel akár több száz méter nyílegyenes vágányt is fektethetsz!-:)

 

Előzmény: Spd981 (98788)
Spd981 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98788

Köszönöm a sok javaslatot a ragasztóval és az ágyazattal kapcsolatban. Nálam a faipari ragasztó bevált, azonban a flexibilis sínek esetében, az egyenes szakaszok ragasztásánál a talpfák párhuzamba állításával továbbra is hadilábon állok, erre nincs kipróbált módszer / ötlet?  

Ashi Valkoinen Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98787

Tapasztalataid az akusztikus hullámok terjedésének fizikája is alátámasztja. :)

Előzmény: alsó madárfogás (98784)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98786

Bizony. Nálam sincs egyetlen darab csavar vagy szög a pályában. A faragasztó úgy tart mint a rosseb.

 

Egyszer egy kis részt fel kellett szednem. Fél napig állt vízben az adott szakasz, hogy fellazuljon, de úgy is csak vésővel tudtam felszedni. Én már nem alkalmaznék csavart vagy szöget pályaépítéshez.

Előzmény: nazareth (98785)
nazareth Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98785

A fehér ragagasztó jó a parafa ragasztásához, de igazából nem tapad a talpfarács műanyagjához. Illetve úgy néz ki, mintha tapadna, de könnyen lejön.

 

Mi nem szögeljük a síneket, csak ragasztjuk, utána telibe ágyazatozzuk. Mindkét esetben asztalosiparit használunk. Ágyazattal együtt tökéletesen megfelel, száradás után is rugalmas. A tapasztalatok alapján inkább a páratartalom-, mint a hőmérséklet-ingadozás viseli meg jobban az asztalt.

Előzmény: rezgaras (98783)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.09 -1 0 98784

"Ha csavarozod a sínt, ezt a zajszigetelést valóban >>rövidre zárod<< a csavarral" - ez egy nagyon régi állítás - hogy ne mondjam -, hiedelem terepasztal-építői körökben. Régóta kutatom az igazságtartalmát. Miként lehetséges ez? Hogy jut le a zaj az alapleemzhez a kisszámú, és kizárólag műanyag aljhoz érő csavaron keresztül, mármint érdemi mértékben?

 

Saját asztalomon háromféle "szigetelés" található a vágányok alatt. Minden esetben ugyanazzal a Piko síncsavarral rögzítettem rájuk.

1. Klasszikus parafa, az állomáson teljesen fedő szőnyegként, máshol csak a talpfarács alatt. Nagy, egységes felületekről van szó, egy mellékvonali szakasz kivételével. Ezen részeken valódi követ szórtam. Természetesen erős a hanghatás, kiváló vezetőként viselkedik a rendszer.

2. 3 mm-es, laminált parketta alá javasolt hablemez. Ezt csak a rejtett részeken használom, ahol természetszerűleg nincs ágyazat. De hatalmas lemezfelületek tartják a rejtett tárolókat, mivel összesen 28 (rövidebb-hosszabb) vágányra állíthatok ki vonatokat. Kevésbé hangos az előzőnél, de azért korántsem mondható csendesnek.

3. Noch szivacsos ágyazat. A fővonal állomáson kívüli részein alkalmazom, kb. 13 méter hosszúságban. Gyakorlatilag zajtalan - pedig itt is csavar fogja az OSB aljzathoz!

 

A saját észrevételem a témában:

- a síncsavarnak elhanyagolható (=észrevehetetlen) a szerepe a zajok továbbításában;

- az alkalmazott szigetelő anyaga a legfontosabb: (logikusan) minél keményebb/tömörebb, annál jobban vezeti a hangot. Tehát a parafa alig szigetel, a félkemény hab nem biztos, hogy, a kővel csak lazán megszórt szivacs szinte tökéletesen;

- jelentős hatása van a zaj felerősítésében a tömörre ragasztott ágyazatkőnek;

- kiválóan vezeti a hangokat a nagy felületű alaplemez.

 

Ha valaki csendesre tervezi a terepasztalát, használjon Noch szivacságyazatot. (A Tillig félkemény rendszerét személyesen nem próbáltam, de láttam nagy terepasztalon, vagyis hallottam: zajosabb a puha szivacsnál). Ha pedig a valós viszonyokat modellezzük, bátran szórjuk kővel - a nagyvasút is zajos üzem.

Előzmény: rezgaras (98783)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.09 0 0 98783

Az a baj, hogy a parafából készült töltés a zajokat is szigeteli. A nagy falap ugyanis olyan, mint egy hangszóró membránja, minden rezgeœt, zajt borzalmasan felerősít. Ha csavarozod a sínt, ezt a zajszigetelést valóban "rövidre zárod" a csavarral.

 

A ragasztásnál az a probléma, hogy mivel. A fehér ragagasztó jó a parafa ragasztásához, de igazából nem tapad a talpfarács műanyagjához. Illetve úgy néz ki, mintha tapadna, de könnyen lejön. Én eredetileg kontakt ragasztóval (neoprén) ragasztottam le, de az is lejött, különösen, ha felmelegedett (pl. rásütött a nap). Talán a melegragasztó jobb megoldás. Az epoxi jó, de drága és itt viszonylag nagy felületekről van szó.

Előzmény: legviszontabb (98781)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.08 0 0 98782

Szívesen!

 

Nekem még nincs, lehet, hogy lesz egy, tetszik:)

 

Attól függetlenül jöhetne egy új vagy 2 külön pályaszámmal is, mint régebben a Csörgők is 2 külön psz-szel voltak.

Előzmény: erdositomi (98779)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.08 0 0 98781

Nem ajánlanám a ragasztást. Lehet kapni fasza kis csavarokat, azokat a talpfa lyukaiba, gyönyörűen megfogja. Ha kicsit mozog az nem baj, egy kis rugózás kell, nemhiába az igazi sem teljesen fix.

Ha a csavarok lyukai egyenes mentén vannak, azok majd a csavar behajtása után, kihúzzák egyenesre a sínt.

Előzmény: Spd981 (98780)
Spd981 Creative Commons License 2015.12.08 0 0 98780

Érdeklődöm, hogy flexibilis sínek leragasztásakor milyen módszert alkalmaztok a talpfák kiegyenesítésére? Sajnos nálam a sínszálak kiegyenesítését követően rendszeresen "összeugranak"  talpfák és nem maradnak egymással párhuzamosak.

erdositomi Creative Commons License 2015.12.07 0 0 98779

Igen, időközben én is megtaláltam. 1379-est már előzőleg beszereztem, így most inkább várok, hátha előállnak valami újabb pályaszámmal. Azért köszönöm a segítséget :-)

Előzmény: legviszontabb (98778)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.07 0 0 98778

Gondolom,-ha MÁV-os lesz-, a Csörgőből kiindulva a legutolsó, amiből tavaly is volt pár darab. Ez pedig az 1379-es. Ha egy kicsit gondolkodnak, újat készítenek, de szerintem nem, mert a Csörgő is maradt a 2133-as.

Sőt most látom, hogy biztos:

http://fuggerth.hu/

Előzmény: erdositomi (98700)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.07 0 0 98777

Sajnos tudom én is. Azért volt ott más is, nem csak fekete.

(bár kétségtelenül a fekete a leghálásabb - nem kell görcsölni az árnyalatokon :-))

Előzmény: alsó madárfogás (98776)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.07 -1 0 98776

Csak épp a Tamiya flakonos, önszóró festékei nem RAL színkód alapján osztályozottak. Persze akinek a modellfestés kizárólag feketét jelent, annak ez mindegy. :-)

Előzmény: rezgaras (98774)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.07 0 0 98775

Nekem a Tamiyával jó tapasztalataim voltak. Sajnos eléggé érzékeny a festékréteg. De szépen lehet felhordani és nyomtalanul javítani.

 

Előzmény: repasibalint (98758)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.07 0 0 98774

Én úgy találtam, hogy a Tamiya flakonos festék azért elég szép felületet ad. Amikor az ember felhordja az a benyomása, hogy vastag lesz, mert eléggé elfed mindent. De érdekes módon egész vékonyra szárad meg. Gondolom nagy a festékben az elpárolgó oldószer részaránya. Egyébként az oldószeres akril.

Előzmény: Törölt nick (98754)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98773

Szarügy, néha én is így járok:(

Előzmény: alsó madárfogás (98772)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98772

Nem árasztanak el a jobbnál jobb találatok. :-) De biztos lehet kapni, csak inkább kisebb üzletekben.

Előzmény: legviszontabb (98770)
lencsep Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98771

Én alapozni szoktam előtte mindenképpen. A Very Well és a Duplicolr alapozója is jó. Ezt használom makettekre, figurákhoz, műgyantára és fémre is. Az a titka, hogy 30-40 cm távolságról ködölve fújjunk. kb 3-4 vékony réteget kell fújni. A száradási idő 5-7 perc. 20 fok alatt lassul a száradás, 30 fok fölött pedig már a levegőben megszáradhat a festék. Ekkor "szöszös" lesz. Erre fújom rá a színt. A matt festékek jobban takarnak. A színt is 3-4 vékony rétegben fújom fel. Autó makettet is fújtam már így, nem lett vastag a festék. Ha egy rétegben fújunk, akkor vastag lesz és megfolyik a festék.

Érdemes gyakorolni előtte.

Üdv.

 

Zoli

Előzmény: legviszontabb (98770)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98770

Írd be gugliba Very Well RAL 2002, biztos kiadja. Gondolom egy flakonért nem jössz a b.almádi festékboltba:) Gondolom ilyen építészeti vagy festék boltokban lehet nálatok is kapni:)

Előzmény: alsó madárfogás (98768)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 2 98769

Fejezzétek, be, legyetek kedvesek. Mindketten. Vagy folytassátok privátban, ha mégis muszáj.

Előzmény: Törölt nick (98765)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98768

Dupli-Color RAL 2002-es is van. Az általad említettem nem próbáltam. Hol kapható, adnál tippet?

Előzmény: legviszontabb (98762)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.06 -3 1 98767

Az óriási dilemmád:  (ahelyett hogy egyből felhívtad volna a boltot és lemondtad volna a rendelésedet)

 

 

"Hát megvan, és úgy tűnik, délutánra több Csörgőm is lesz a kelleténél! :) Ebben szeretnék segítséget kérni. Mert ugye, ha most kiteszem a börzén annyiért, amennyiért vettem, a nepperek rögtön lecsapnak rá. (Van egy olyan gyanúm, hogy 35.000-ért is, hiszen legutóbb ezen az áron tesztelték a piacot, és bejött nekik.) Itt meg ugye azt senki sem szereti, ha a nepper gazdagszik.

 

Most mi legyen?"

Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.06 -2 1 98766

"A szánalmas éppen az, hogy másnak megmondod, hogy kit támogasson, de magad nem vagy képesek rá!"

 

Ezt honnan veszed?  (legalább a fáradságot vehetnéd hogy utánanézz, vagy kérdezz)

 

 

 

 

 

"Azt hiszem én nem mondtam meg Neked kedves Dolmi mackó, hogy kit és mikor támogass!"

 

Én se ezt tettem, feltettél egy igen hülye kérdést, amire hasonló választ kaptál.

 

 

 

 

 

 

 

"Többen is ismernek itt és nem hiszem, hogy olyasvalakivel kellene vitatkoznom, akinek a börzén árult dolgai nálam az ajándék kategóriába tartoznak!"

 

Talán el kellene adnom a legbecsesebb darabjait a gyűjteményemnek? :-)

Vagy netán ezzel minősíteni szeretnél engem?

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (98765)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.06 -3 0 98765

Mint írtam én segítek és - azt hiszem eddig is - elég sokat tettem a vasútmodellezésért is , ezt itt is elég sokan tudják.

 

A szánalmas éppen az, hogy másnak megmondod, hogy kit támogasson, de magad nem vagy képesek rá! Többen is ismernek itt és nem hiszem, hogy olyasvalakivel kellene vitatkoznom, akinek a börzén árult dolgai nálam az ajándék kategóriába tartoznak!   

 

Azt hiszem én nem mondtam meg Neked kedves Dolmi mackó, hogy kit és mikor támogass! De abban szívesen partner vagyok, - mint ahogy eddig is - ha a vasútmodellező közösségünk tervez akciót!

 

Részemről ezt a témát is lezártnak tartom.

 

Előzmény: Dolmi mackó (98764)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.06 -3 1 98764

"Én teszek egy felajánlást, ha Te is!"

 

 

Csak akkor vagy nagylelkű és segítő, ha én is?

Ezt miért csak fórumon írod? (ha igazán segíteni szeretnél nyugodtan írj emailt, kitalálunk valamit, olyat ami nem mások előtti mellveregetésről szól)

Ha levelet írtál volna, akkor biztos értesülök nagylelkűségedről, ami persze erős feltételekhez van kötve, egyrészt hozzám, másrészt akkor ha valaki jelentkezik nálad....

 

 

Ne légy szánalmas, ha segíteni szeretnél másokon, akkor azt megteheted egyébként is.

Én nem dicsekszem azzal ha másoknak segítek, ajándékozom, így most sem tenném azért hogy versenyre kelljek veled, ha nem vagy lusta visszaolvashatod az összes hozzászólásomat az elmúlt években.

 

 

 

Ha gondolod írj emailt.

 

Előzmény: Törölt nick (98736)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98763

Szerintem, érdemes lett volna a hibás festékréteget leszedni. Nekem is volt, hogy elsőre nem sikerült, sőt a Schicht-ből átalakított IC-kocsit 3x festettem újra, mire jó lett, de minden újrafestés előtt teljesen leszedtem a korábbi rétegeket. Jól írtad, hogy nagyon fontos a festék anyaga is, pl. a Modell Master pirosa nagyon szép apró pigmenteket képez, míg a Revel hasonló színe láthatóan nagyobb, röcskösebb felületet alkot.

 

Én elég sok festést elrontottam, és sokat kísérletezgettem, mire ide jutottam:

 

Előzmény: legviszontabb (98760)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98762

Elsőre nekem sem, sőt a festék gyártója sem mindegy. Eleinte Prisma Clour-ral próbálkoztam, egy 520-ast matt feketére festettem, az gyönyörű vékony lett. Viszont ugyanezen gyártó RAL 3000-re, 1201-e és fényes feketéje akárhogy festem, tök vastag lesz, ha vékonyan fújom, akkor meg matt.

A Very Well azért lett, mert csak ez gyárt 2002-est, viszont ez szép vékonyan fújja, bár olyan avas vaj szaga van, marha büdös és nem is fényes, nem is ,matt annyira.

Attól függetlenül én sem mentem rá mindjárt, hanem valami finom bordás, nem féltős anyagon, ha szépen takar, jó, ha nem akkor így jártál. Viszont a min. 30 cm-t mindig be kell tartani. 

Előzmény: alsó madárfogás (98761)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98761

Nekem nem lett szép, de nem lehetlen, bennem lehet egy rendellenesség. :-)

Előzmény: legviszontabb (98760)
legviszontabb Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98760

Nem tünteti el a bordázatot. Én a 156-ost ezzel a Very Well 2002-vel fújtam, nem tűnt el semmi. Azért látszik vastagnak,-az is, de a borda így is megmaradt- mert 2-szer lett fújva, az első hibás RAL 3000 miatt... Csak gyors mozdulatokkal 30-35 cm-ről kell fújni, ha egy kicsit mindenhol van, meg kell szárítani, majd újra, ha elsőre akarod szépre, akkor eltűntet mindent, kétszer legalább ködölni kell,akkor minden marad és vékony lesz. A 2. fújás után, már csak oda kell, ahol még nem takar rendesen.

Előzmény: alsó madárfogás (98757)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98759

Vagy olyan esetben, amikor a festés után sem ér többet a megszínezett tárgy, mint itt a gémtartó Ks. (A darut nem flakonnal fújták.)

 

Előzmény: alsó madárfogás (98757)
repasibalint Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98758

Ha már festés a téma,ha hihetek a nyomonkövetésnek,jövőhéten jön meg a légecsetem.Milyen festéket ajánlotok mozdonyok és személyvagonok festéséhez,milyen hígításban és milyen lakkot hozzá? :) Modell&hobby oldalán néztem külön ilyen célra MHColor festéket,de részletesebb infókat nem találtam róla.

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98757

Így van. Teljesen sima felületen (mondjuk egy személyvagon lehet ilyen) még meg lehet kockáztatni, de mondjuk az M41-esnek szinte biztosan eltünteti azt a kevés bordázatát, ami a tetőn van.

Előzmény: Törölt nick (98756)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98756

Igen, nagy fúvóka és kicsi nyomás. Az sem segít, hogy nem állítható a levegő festék arány. Alapvetően nem azzal van gond, hogy fényes, hiszen a vizesmatrica a fényes felületet szereti, hanem a festékréteg vastagsága. Én egyszerűen nem tudtam vele egy bizonyosnál vékonyabb réteget fújni. Eredmény: egy F16-os repcsi a kukában, és egy rosszul sikerült ITL Traxx.

Előzmény: alsó madárfogás (98755)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.06 -1 0 98755

Ez így van, ahogy írod. Gondolom, nagy a fúvóka átmérője, és kicsi a palack nyomása. Csak alacsony igényű átfestésre ajánlatos. De persze ezt is lehet (kell is) a végén lakkozni, tehát a fényesség eltüntethető.

Előzmény: Törölt nick (98754)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.06 0 0 98754

A dobozos aeroszol festékekkel sajnos nem lehet olyan vékony réteget fújni, mint egy jó légecset + modellfesték kombóval. A hivatkozott akrilfestékkel már festettem, sajnos még 1:72-es makettekhez sem jó, túl vastag, és túl fényes felületet képez, az apró részleteket teljesen eltünteti.

Előzmény: lencsep (98753)
lencsep Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98753

Elnézést a kötözködésért.

A lehet kapni RAL 2002 színkódú spray festéket (Wery Well) 900 Ft palack áron. A BYG modell pedig árul matricát

http://net-market.hu/cgi-bin/aruhaz/bygmodell/index.cgi?id=0&action=popup&term_id=720&onlist=25&brnt=0&valuta=0&stock=

 

500(+) Ft-ért. A sárga szintén kapható palackos formában, vagy pl. a revell 15 matt sárga.

De meg kell venni a kész modellt és az a legegyszerűbb.

A maszkoló szalag a festékboltban is kapható.

De aki tökéletesre vágyik, annak ezt a megoldás nem ajánlom.

 

Üdv.

 

Zoli

hodika1977 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98752

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (98751)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98751

Pusztán anyagköltségben, ha az ember maga csinálja, kb. 5000 forint a festés, 3 szín plusz két nagy flakon sűrített levegő. Ha kompresszorod van, akkor értelemszerűen csak festéket kell venni. Feliratokat vizesmatricára pedig 3000-ért lehet a VMC-ben készíttetni. Maszkolással mindennel együtt kb. 4-5 munkaóra.

Előzmény: alsó madárfogás (98750)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.05 -1 0 98750

Nem tudom. Sajnos mostanság nem csináltattam ilyet.

Előzmény: hodika1977 (98749)
hodika1977 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98749

Egy festés milyen árban van most?Feliratozással természetesen.

Előzmény: alsó madárfogás (98746)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98748

A Rocoline R2 358 mm, a Piko R1 360 mm

Előzmény: vmodellezo_ (98747)
vmodellezo_ Creative Commons License 2015.12.05 0 0 98747

Sziasztok. R380-nál létezik élesebb ív H0-ban? 

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.05 -1 0 98746

Sajnos ez érvényes az alkatrészekre: akkor lesz belőlük mozdony, ha minden megvan.

 

Egyébként pedig nem muszáj hozzáadni sem a digitális panelt (vagy egy olcsóbbat - én Csíkos-félével tettem előkészítetté az összes Csörgőmet), sem a világítást (egy LED + ellenállás kell, ami nem nagy tétel, és épp ugyanazt tudja, mint ami benne van). Úgy tényleg olcsóbban kijön. Csak ugye a festés...

Előzmény: lencsep (98745)
lencsep Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98745

Igen, ha lehet kapni.

De igazad van.

Előzmény: odaat (98744)
odaat Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98744

26000+1040 (áramszedő lemez az alvázra)+3800 (digi panel)+világítás= ugyan annyi mint a festett, tamponozott bolti új összerakott, garanciális.

Előzmény: lencsep (98742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98743

Az én 2139-esem is hasonlóan született, modnjuk ott az alap egy motor, és hajtás nélküli vitrinmodell volt, csak a hiányzó alkatrészeket kellet beszerezni (motor, súly, csigák, fogoskerekek, nyák), meg összeszerelni az egészet. Jó kis projekt volt, sokat tanultam a modellépítésről, és utána a karbantartás is jobban ment a már meglévő gépeknél. Egyébként összeszámolva kb. ugyanannyira jött ki, mint akkoriban egy kész mozdony, de volt egy feelingje, hogy én szereltem össze :)

Előzmény: lencsep (98742)
lencsep Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98742

Csörgő

 

Alkatrészenként 26 ezerből (+festés) kijön egy új csörgő. A modellezők össze is tudják rakni.

http://zzemoki.hu/m41-es-alkatreszek.html

 

Zoli

Főjelző Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98741

"csak sose csillapodjon az ebbéli lendület"

 

Ezt lehet azzal is gyorsítani, ha jelzitek a Megkérdeztük a közlekedésmoderátort topikban a nemkívánatos troll megjelenését.

Előzmény: alsó madárfogás (98734)
somytomy Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98740

A modellek árárül volt már szó?

Előzmény: kacsa-86 (98738)
szuromia Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98739

:D

Fényévekkel közelebb járnánk a címhez. 

Előzmény: kacsa-86 (98738)
kacsa-86 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98738

Teljesen jó a kérdés, de ide illő vitaindító témának fel lehetne hozni hogy a VFK kocsin sárga vagy fehér villám jel volt-e a 80-as években? :-D

(Remélem érezhető volt az irónia. Többi topikban sem lehet már másról olvasni...)

Előzmény: szuromia (98737)
szuromia Creative Commons License 2015.12.04 0 1 98737

Tessék mondani, ez még a "Vasútmodellezés" topik? :P

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98736

De tudod mit, kedves Dolmi mackó!

 

Én teszek egy felajánlást, ha Te is!

 

Szóval, mivel tudom, hogy még mindig vannak, akik várnak a Csörgőre ezért a felajánlásom a következő:

- STModell azt mondta, hogy mindenki megkapja, aki rendelt. Ha valami miatt ez mégsem sikerülne, akkor felajánlom, hogy a lemaradtak közül valaki megveheti az enyémet. Nem megkapja, megveheti a bolti áron! Így jár jól mindenki (és én sem maradok karácsonyi ajándék nélkül :) ). (Csak a tegnapig visszaigazolt megrendelések játszanak, hogy korrektek legyünk) Nyilván, ez nem fog előfordulni.

- Ha mondjuk 13-án estig senki nem jelzi, hogy nem kapta meg azt, amit rendelt, akkor az én Csörgőm kimegy a Börze topicra, és ott "elnepperkedem". Ami befolyik belőle, azt én utalom is a linken megadott számlára és az én karácsonyi ajándékom az lesz, hogy segíthettem. :)

 

Szóval ez az én felajánlásom, lássuk a Tied!

Előzmény: Törölt nick (98735)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98735

Még mindig nem értem, mi a gond. Én nem turkálok más zsebében és a családnak is megvan a maga pénzügyi forgatókönyve. Igen, a karitatív kiadásokra is. Ezzel pont azért tetszett velem mellélőni, mert nem egy vasútmodellező kör van Magyarországon, aki "csak úgy" kapott már tőlem modelleket, berendezéseket sőt! komplett asztalt is. 

 

Szóval ezért mondom, én benne vagyok, segítsünk! Együtt! Vagy az már nem megy?

 

(Amúgy ma délben visszamondtam a megrendelést, privátban emiatt ne tessenek keresni.)

 

 

 

 

 

Előzmény: Dolmi mackó (98726)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98734

A kupecről: az itteni tevékenységének hatékony megregulázása ezen sokat segít (csak sose csillapodjon az ebbéli lendület). És lehetséges, sokan gondolják, hogy a saját optimizmusa (tételezzük fel, ha így gondolná - nem tudom, hogy így van-e: "a negatív reklám is reklám, avagy nevezzetek csak nyugodtan gátlástalan szélhámosnak, úgy fogok többet eladni") eléggé alaptalan, kiismerték már a leghűbb hívei is.

 

Azt pedig nyugodtan tudomásul lehet venni (ha az árfelverő tarifái még ehhez képest is egyesek szerint arcátlanul magasak), hogy egy új árszintet kell megszoknunk - ha egyáltalán akarunk Csörgőt, Szilit, dunakeszi kocsikat. De így legalább a gyártónál landol az árkülönbség, nem pedig más fölözi le, extraprofitként.

(Persze ha valaki józanul végiggondolja, juthat arra a következtetésre, onnan sem kell sajnálni. Iszonyat sokba kerülhetnek az ügyvédek, akiknek a nap 24 órájában késznek kell lenniük a kuncsaftjuk megvédésére, a jog adta minden lehetőséggel leküzdve a méltatlan támadásokat, cáfolva a megalapozatlan állításokat. Ha hallgatnánk a rossz nyelvekre - én nem teszem, sőt, ha ilyet olvasnék, határozottan tiltakoznék - talán még a saját szülőanyját is bíróság elé kellett citálnia, a gyerekkori verbális és tettleges, barackokban megnyilvánuló fenyítések, ne adj' isten, anyai pofonok miatt.)

Előzmény: Törölt nick (98733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98733

:D

 

A helyzetet a bizalmatlansággal egyébként teljesen jól leírtad. Az a gond, hogy a bizalmat nagyon hamar le lehet rombolni, és ezt újra felépíteni viszont rengeteg időbe tellik. A nepper kártékonykodása jól látszik, és az általa véghezvitt rombolást idő lesz helyrehozni.

 

Szerintem jó az út, amin haladunk, mert én úgy hallottam, hogy az eddigi M41-esek mind modellezőknél találtak új honállomást :)

Előzmény: alsó madárfogás (98730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98732

Legyen ez a végszó! :) Kellemes Karácsonyt!

Előzmény: alsó madárfogás (98730)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -2 0 98731

Ne rágódj már ezen, csak lesz vele valami. Ha más nem, megveszed januárban, félárra akciózva. Akkor, amikor már a kupecek is darabonként 10 ezret bukva próbálnak túladni a hangárnyi készletükön. :-)

Előzmény: Törölt nick (98729)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -2 1 98730

Bekattintottam a tulajdonságaidnál a mindenhatóságot, utólagos engedelmeddel. :-)

Én elhittem, hogy te ismered a tényleges mennyiséget, a szállítási címeket - de azon sem szabad csodálkozni, hogy a sok szomorú dolog, ami ebben az évben történt a Fuggerth temékekkel, súlyosan bizalmatlanná teszi a vevőket, és ezt egyesek ki is fejtik. Szerintem e94 meggyőződhetett arról, hogy nem nepper vitte el az övét (egyiket sem - még jó, hogy nem mondtuk, mind a négy üzletben rendelje meg :-), ezért ez egy igazi sikertörténet. Te tudtad előre, mi pedig látjuk utólag. :-)

Előzmény: Törölt nick (98727)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98729

Ha mindenki megkapja, akkor most én hiába adom vissza, az eladó nyakán fog maradni? :) 

Előzmény: Törölt nick (98727)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98728

Minden jó, ha a vége jó. Ne hagyd, hogy kellemetlen élmények kapcsolódjanak az új szerzeményedhez. Felejtsd el a vele járó izgalmakat. :-)

Előzmény: Törölt nick (98724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98727

Hát én örülök a legjobban annak, hogy megkapta a mozdonyát, hiszen látszott, hogy nagyon el lesz keseredve, ha mégsem kapja meg.

 

A helyzet az, hogy én tudtam, hogy ő is biztosan meg fogja kapni, mint ahogy azok akik előrendelték, de ő ezt nekem nem hitte el, helyette inkább összeesküvés elméleteket gyártott, és teljesen abszurd dolgokat kiáltott, ami számomra teljesen érthetetlen. Mindegy, egy nehéz szülés után most egy boldog modellezővel több :)

Előzmény: alsó madárfogás (98720)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.04 -1 1 98726

Ezek után?

 

"Hát megvan, és úgy tűnik, délutánra több Csörgőm is lesz a kelleténél! :) Ebben szeretnék segítséget kérni. Mert ugye, ha most kiteszem a börzén annyiért, amennyiért vettem, a nepperek rögtön lecsapnak rá. (Van egy olyan gyanúm, hogy 35.000-ért is, hiszen legutóbb ezen az áron tesztelték a piacot, és bejött nekik.) Itt meg ugye azt senki sem szereti, ha a nepper gazdagszik.

 

Most mi legyen?"

 

 

Teljesen ne járasd le magadat...

Előzmény: Törölt nick (98725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98725

"És van egy másik állítása, miszerint ha én felajánlok egy Csörgőt a Jónak lenni jó javára, akkor ő is a magáét felajánlja. :-)"

Mi ezzel a baj? Ezt még mindig tartom.

 

Előzmény: Dolmi mackó (98722)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98724

"De, még most is menthető lett volna a dolog, ha más nicken hirdeted meg pár nap múlva a modellt, "

Azért az ideáig gondolom lejött mindenkinek, hogy ez nem az én stílusom. Mondom, délután valószínűleg fog kapni valaki egy értesítést, hogy átveheti a Csörgőjét. :) 

Én ezzel kívánok Kellemes Ünnepeket!

 

Előzmény: Törölt nick (98719)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98723

Vedd át mindkettőt, majd kérdezz rá itt, kell-e valakinek ugyanannyiért, mint amennyiért vetted. Így a neppereket is elkerülöd, boldoggá teszel egy Csörgőről lemaradó embert, a lelkiismereted pedig nyugton lesz.:)

Előzmény: Törölt nick (98712)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98722

És van egy másik állítása, miszerint ha én felajánlok egy Csörgőt a Jónak lenni jó javára, akkor ő is a magáét felajánlja. :-)

 

 

 

Egyébként nekem is volt anno hasonló esetem, megrendeltem az akciós Tcs szettet, majd meggondoltam magam, de nem mondtam vissza, hanem egy fórumtársnak felajánlottam az előrendelésemet, amit ő át is vett.

Pedig átvehettem volna, hogy majd később nyerészkedek rajta, hiszen nagyon jó akciós ára volt a szettnek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (98719)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98721

Azért azt te is tudod, hogy az előrendelésben éppen annyira bízhat meg az azt feladó, ahogy az üzlet az előrendelőben. Simán előfordulhatott volna, hogy a sokkal kisebb bolt nem kap, mert az erősebb érvényesíti fölényét vele szemben.

El kell adni, lesz rá vevő, az bizonyos.

Előzmény: Törölt nick (98719)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98720

Hát nem akarsz együtt örülni vele, hogy megkapta a sajátját? :-) Akkor helyette: neked volt igazad, bocs.

Előzmény: Törölt nick (98717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -2 0 98719

Ha te lemondod, lesz helyetted 10 másik aki jelentkezik erre a modellre. Előrendelés. Lemondható, ezért elő.

 

A te bajod most az, hogy már mindenképpen ki kell tartanod az elsőként felvett és téves állásfoglalásod miatt. Egyébként ha a privátban neked adott tanácsomat megfogadtad volna és nem rendeltél volna mégegy helyről, hanem megvártad volna amig a bolt ahonnan először rendeltél is megkapja az előrendelt mennyiséget, most nem lenne ilyen jellegű problémád. De, még most is menthető lett volna a dolog, ha más nicken hirdeted meg pár nap múlva a modellt, és nem kezdesz el arról panaszkodni, hogy most meg két mozdonyod lesz. Ha csendben maradtál volna....

Előzmény: Törölt nick (98718)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 1 98718

Miért kellene bocsánatot kérni? Félreértés ne essék, nem esik nehezemre, de eddig úgy tűnik, hogy nem írtam semmi olyat, ami ne lett volna igaz.

Persze a rendelést le lehet mondani, csak nem tisztességes dolog, mert az eladó számít rá, úgy tervezi a bevételét és a megrendeléseit (általában, nem erről a bizonyos esetről van szó)!

 

Egyébként meg köszönöm a tippet, délután megyek átvenni, megbeszélem az eladóval. Ha náluk van várólista, és neki nem gond, akkor a következő megkapja. Annál is inkább, mert a magánvéleményem az, hogy ahogy ők csinálják, az a legkorrektebb. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (98717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -2 1 98717

Igen, nem értem, hogy a kollega miért nem mondja le az egyik előrendelését. Tudtommal az előrendelés következmények nélkül lemondható. Az meg a másik, hogy azután amiket pár napja katam tőle, a témával kacsolatban, minimum egy "bocsánat, igazad volt"-at ideírhatna.

Előzmény: alsó madárfogás (98716)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.04 -1 1 98716

Ez a fajta hangos dilemma egy kezdő, még nem elég elszánt, de már az erkölcstelenség útjára rátérő kupec jellemzője. "Ha haszon nélkül adom, másik nepper jár jól. Adjam 35-ért, de mit szólnak a haszonlesőket kipécézők?"

Elszúrtad, más nicknéven kellett volna gyorsan feltenni, esetleg hangzatos ostobaságokkal, miszerint ilyen meg olyan extrák vannak benne (amik ugyan mindegyikben, de az se zavarjon).

:-)

 

Komolyra fordítva: esetleg mondd le az egyiket - a boltban biztos várólista van, nem marad a nyakukon. Vagy tedd fel a börzére, a valóságot röviden leírva, és válogass a jelentkezők között, a megérzésedre hagyatkozva.

Előzmény: Törölt nick (98712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98715

De itt és most felajánlom, hogy ha Te beteszed a Csörgődet, én is a sajátomat, amit magamnak vettem! Így sem terhelem a családi kasszát. Deal?

 

Ettől függetlenül a problémám még áll. 

Előzmény: Dolmi mackó (98713)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98714

Bocs, de az a pénz, amivel többet költöttem, hiányzik a családi kasszából, tehát az árát - ha nem nagy baj - szívesen viszontlátnám.

Előzmény: Dolmi mackó (98713)
Dolmi mackó Creative Commons License 2015.12.04 0 0 98713
Előzmény: Törölt nick (98712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 -1 0 98712

Hát megvan, és úgy tűnik, délutánra több Csörgőm is lesz a kelleténél! :) Ebben szeretnék segítséget kérni. Mert ugye, ha most kiteszem a börzén annyiért, amennyiért vettem, a nepperek rögtön lecsapnak rá. (Van egy olyan gyanúm, hogy 35.000-ért is, hiszen legutóbb ezen az áron tesztelték a piacot, és bejött nekik.) Itt meg ugye azt senki sem szereti, ha a nepper gazdagszik.

 

Most mi legyen? 

 

Előzmény: Törölt nick (98675)
Miniversum Creative Commons License 2015.12.04 0 1 98711

Budapest új, állandó turista- és családi látványossága,

a MINIVERSUM (www.miniversum.hu) keresi új kollégáját:

 

VEZÉRLŐTERMI TECHNIKUS

 

Te vagy a mi emberünk, ha:

  • elektronikai ismeretekkel és tapasztalattal, valamint
  • szoftveres vezérlési vagy valamilyen digitális modellezési gyakorlattal és szaktudással rendelkezel,
  • tudsz kommunikálni az emberekkel (ugyanis a látogatókat ki kell tudni szolgálni türelemmel, információval, kedvességgel, stb.) – ez nálunk nagyon fontos!
  • ráadásul ezt társalgási szinten még egy idegen nyelven, lehetőleg angolul is kéne csinálnod,
  • szívesen illeszkednél be egy már kialakult és remekül együttműködő közösségbe,
  • a terepasztalok körüli bujkálás-csúszás-mászás fizikai kihívásaival is megbirkózol!

Ha úgy érzed, szívesen dolgoznál egy ilyen kalandokkal teli helyen, küldd a fényképes önéletrajzod az job@miniversum.hu címre.

 

A fizetéseddel, munkakörülményekkel meg fogunk becsülni.

rezgaras Creative Commons License 2015.12.03 0 0 98710

Fura, hogy mi mindent megmodelleznek. A P6 igazán nem volt egy jelentős vagy jól sikerült mozdonysorozat, emellett a 2.Vh. után már nem is járt...

 

Előzmény: tomlindudek (98699)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98709

Az én tudományom a kasztni leszedéséig terjed, jobban nem szedném szét. Erről majd csinálok képet, amikor belerakom a dekódert.

Előzmény: repasibalint (98708)
repasibalint Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98708

Csigák,fogaskerekek,elektronika...gyakorlatilag teljes belseje érdekelne :)

Előzmény: Törölt nick (98707)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98707

Melyik részét belül? Még nem próbáltam szétszedni, egyenlőre dekódert sem kapott, analógban járattam.

Előzmény: repasibalint (98706)
repasibalint Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98706

Pár képet nem tudsz csinálni a belsejéről?

Előzmény: Törölt nick (98705)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 1 98705

Az enyémet is. Délelőtt át is vettem. Most kezdtem bejáratni. Nagyon jó, hogy ennek már sokkal szebb a futása meg kevésbé zajos mind a másik, amit még korábban vettem.

Előzmény: Bad68 (98703)
Bad68 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98704
Bad68 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98703

Amikor a linket küldtem még volt, az én rendelésemet el is fogadták :-)

 

Előzmény: Törölt nick (98693)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98702

A Rivarossi alkatrészellátása nem túl veretes...és akkor még finom voltam.:(

Előzmény: tomlindudek (98699)
szuromia Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98701
erdositomi Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98700

Sziasztok!

 

Valakinek van információja arról, hogy a hamarosan boltba kerülő V43 milyen pályaszámú lesz?

 

tomlindudek Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98699

Kedves Fórumozók!

 

Köszönöm szépen a válaszokat szerkocsihajtás kontra mozdonyhajtás témában. Az új Fleischmann P6-os már mozdonyhajtású lesz, csak 2017 februárig kell várni. Ez nem lesz a fa alatt. :-)

 

Körülnézek a Trix háza táján. A Rivarossit nem ismerem (alkatrészellátás?)

 

Szép napot!

 

Üdv.

kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98698

M&H-ban is lehet előrendelni, meg is tettem V43-ra, Posta szerelvényre.:)

Előzmény: Törölt nick (98684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 0 98697

De ne moralizáljunk!

Hol is rendeljem még meg? :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (98696)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 1 98696

Én sajnos egy másik kultúrában nevelkedtem, nem tudom megrendelni itt is, ott is amott is. Ha egy helyen azt mondom, hogy hozzák, ki fogom fizetni, akkor számíthatnak rám. Ha két helyen mondom, akkor két helyen köteleződöm el.

Mondhatnám azt is kicsit vulgárisan, mert van aki ebből jobban ért, hogy nem fogok segget csinálni a számból egy vacak Csörgő miatt!

De lehet, hogy én csinálok rosszul valamit... vagy már túl öreg vagyok.

 

Előzmény: alsó madárfogás (98695)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98695

Azt, hogy ilyen szándékosan, megrendezetten történne, semmi sem igazolja, de nem is sejteti. Ne keressünk mindenhol összeesküvést.

Azt, hogy elfogyott (ha elfogyott) az adott üzletből, nyugodtan írhatjuk a piac kiéhezettségének, pár napos felcsigázásának, és persze a korlátozott mennyiség számlájára.

Igen, a nyugalmad kedvéért rendeld meg itt is, ott is. Nem fog a nyakadon maradni, abban biztos vagyok. :-)

Előzmény: Törölt nick (98684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98693

Akkor ezt is írjuk ide:

MOST:

 Elérhetőség: Nincs készleten

 

Ennyi lett volna? Ha igen, akkor tessék már felvenni  fúró.... -t is a hivatalos forgalmazók közé! Úgyis mindenki tőle veszi majd a modelleket és akkor nem kell itt egy csomó időt eltölteni az OFF szájkaratéval! :-)

Előzmény: Bad68 (98691)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 3 98692

Sem a Rocotól, sem az általam ismert cégek egyikétől sem láttam még azt, hogy az egyik boltban kitetet egy bannert, hogy tessék, itt lehet előrendelni, aztán egy másikban kezdi forgalmazni a terméket.(A banneres boltban az egyik ismerős megrendelő levelére már nem is reagáltak, ettől függetlenül én még "bekajálom", hogy lesz nekem Csörgőm. :) )

 

Ha nem értjük, hogy ezzel mi a baj, akkor ne beszélgessünk többet róla, jó? Mert ez az egész nem arról szól, hogy mit szabad és mit nem, hanem arról, hogy adott esetben mit enged meg nekem a gerincem.

 

Nekem Isten bizony nem fáj, ha nem lesz Csörgőm, mert aki ismer, az tudja, hogy soha nem gyűjtöttem magyar modelleket, ezt is csak azért rendeltem, mert volt egy olyan "rémhír" is (nem én mondom, más írja, lehet cáfolni!), hogy annyival van annyi, ami a képen van, és akkor legyen már egy nekem is emlékbe. Na puff, legfeljebb a másik boltba nem jut! Nem mondtam a gyereknek, hogy azt kapja Karácsonyra, úgyhogy nincs semmi gond. Csak most már én nem tudom, hogy mit higgyek, úgyhogy inkább visszamegyek a osztrák/svájci modelljeimhez, azok biztonságosabbak. :)

 

Amit szerettem volna tudni, azt bőven megtudtam. Sőt! Egy kicsit többet is tudtam meg, mint akartam, ezért egy picit meg is remegett az ujjam a "del" gombon. Aztán eszembe jutottak a kiállítások, a találkozók  és eszembe jutott a legutóbbi kalandom a Viessmann-nal, ahol egy apró alkatrész után érdeklődve a Temofeszten a kolléga csak annyit mondott, hogy Gödöllőre hoznak. Én kértem, hogy írjuk fel, nehogy elfelejtődjön, mire az volt a válasz, hogy hoznak, ne féljek. Mondtam is a feleségemnek, hogy kicsi az esély, de Gödöllőn ott volt az egyébként filléres alkatrész. Hogy hogyan csinálták, nem tudom, de az biztos, hogy én inkább az Ő zsebükbe teszem a pénzem. Nyilván a Viessmannak mond valamit a Gentlemen's Agreement, a Fuggerth-nek meg nem.

 

Köszönettel:

e94

Előzmény: Törölt nick (98690)
Bad68 Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98691
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98690

Egy kérdés, amikor mondjuk előzetes bejelentés nélkül készletre kerül egy Roco mozdony, akkor is így érzed magad?

Előzmény: Törölt nick (98689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98689

Azért érezhetem magam megszivatva, ugye?

Előzmény: Törölt nick (98687)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98688

Kicsit most már szálljunk le a magas lóról! A M&H oldalán SEMMI nem utalt arra, hogy lesz! Nem igaz, hogy ezt nem tetszettek tudni!

Előzmény: Törölt nick (98682)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -4 0 98687

Mit? Azt, hogy a hivatalos forgalmazó webshopján belistázott termék elérhetővé vált, ahogy azt már legalább egy hete többen jelezték, sőt még a gyártó weboldalán is fent volt?

 

Ne haragudj, de innentől nem tudom érdemben komolyan venni a hozzászólásaidat.

Előzmény: Törölt nick (98684)
repasibalint Creative Commons License 2015.12.01 0 0 98686

Örülök,hogy megjelent,magam részéről rendelek egyet,remélem a V43 is hamarosan követi :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98685

És a családnak, ha egyenként bemennek? 

Előzmény: Törölt nick (98683)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 3 98684

De mindenki egy másik helyen rendelte meg, mert egész ideáig csak ott lehetett előrendelni. És ott csak az ígéretet kaptuk. Na ezután már tényleg kíváncsi vagyok, hogy kapunk-e, vagy a neppertől kell majd beszereznünk. Ezt én nem tudom nem szándékosnak elkönyvelni.

Előzmény: Törölt nick (98683)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98683

A webshopban úgy van beállítva hogy a maximális rendelhető mennyiség 1db. A boltban sem adnak többet egy személynek, csak otthon használatos mennyiséget. 

Előzmény: Törölt nick (98681)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98682

A Modell and Hobby is hivatalos forgalmazó. A webshopban már egy ideje be volt listázva a termék, és ÉN is többször jeleztem itt hogy várhatóan érkezni fog a mozdonyból, de a gyártó oldalán is fent van, hogy decemberben várható a boltokba való kiszállítás. Milyen információra van még szükséged?

 

Nem szeretnék személyeskedni, de kérlek vegyél egy nagy levegőt, és nyugodj meg.

Előzmény: Törölt nick (98680)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98681

És ez a helyzet ugye rohadtul nem a neppereknek kedvez, mert amíg nekem meg kell várnom a másik helyen azt, hogy lesz-e, vagy nem (mivel ott vételi szándékomat kinyilvánítottam), addig itt ki fogja megvenni? Na ki? Vagy veszek kettőt, vagy ... vagy.... na?

 

Köszönjük szépen!

Előzmény: Törölt nick (98680)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98680

Hát ez nagyon jó! 

 

Mert én egy másik boltból rendeltem, ahol ugyancsak ki volt téve, hogy lesz! Itt meg a semmiből egyik pillanatról a másikra megjelenik. Akkor van még kérdés? Le van sz*rva a kedves vevő maximálisan? Hát persze, hogy igen!

 

Nincs több kérdésem.

Előzmény: Törölt nick (98679)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 98679
Előzmény: Törölt nick (98677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98678

Azért az ígéret annyira nem bizonytalan. Hidd' el, hogy biztosabb, mint egy flepnis nepper által idevetett önmagának is ellentmondó hozzászólás.

Előzmény: Törölt nick (98677)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98677

Nem, még nem lehet kapni! Csupán egy eléggé bizonytalan ígéretet lehet kapni. :)

Előzmény: alsó madárfogás (98676)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98676

Nagy nehezen rávezettünk, hogy mely távoli megyénkben lehet ilyet kapni? Méltányos áron, kedves kiszolgálás mellett. :-)

Előzmény: Törölt nick (98675)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98675

Én "bekajálok" mindent! Azt is, hogy lesz egy Csörgőm nemsokára, merthogy rendeltem belőle egyet. Aztán, ha a kezemben lesz, jövök és mesélek! :) 

Előzmény: Törölt nick (98670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 98674

Főleg a kereskedelemben.

Előzmény: alsó madárfogás (98673)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98673

Félek, lenne, aki azt mondaná, nagyobb ott a baj... Egy biztos: erre a magatartásra hosszú távon nehéz építkezni.

Előzmény: Törölt nick (98672)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98672

Hát ez az! :D Egy hozzászólásban először arra utal, hogy nincs mozdonya amit eladhatna, utána meg hogy köszöni a reklámot, mert emiatt sokan megkeresik, hogy eladja nekik a nem létező mozdonyt.

 

Ha nem tudnám, hogy felnőtt ember van a kérdéses nick mögött, azt tippelném, hogy olyan 3-6 éves közti gyerek lehet.

Előzmény: alsó madárfogás (98671)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98671

Nincs is neki egyáltalán, de azért örvendezik, hogy megkeresik, akiknek ez kell. Hol itt a logika?

Előzmény: Törölt nick (98670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98670

Na E94 kolega, a lentiről beszéltem. Te elhiszed neki amit mond? Mert most pl. azt mondta, hogy abból a pár darabból ő nem gazdagodott meg.

 

Gyorsan olvasd, mert szerintem hamarosan el fog tűnni, ez a reinkarnáció is.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 98668

Anno amikor itt ez téma volt miért nem találkoztam veled? Akkor hol voltál ezzel a nagy aggódással? Egy döglött lovat könnyen rugdosol már.

 

Megszedte magát? Honnan tudod? Akkor ezek szerint te szépen bekajáltad azt amit mondott? Nézd annyit tudok javasolni, hogy olvasgasd végig az erről szóló itteni hozzászólásokat (már amit nem törölt a modi), és ki fog derülni számodra, hogy mi a helyzet. 

Előzmény: Törölt nick (98667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 2 98667

A nepper nem lejáratta magát, hanem megszedte, mert gyakorlatilag olyan PR-t csinált a gyártónak, amilyet csak akart, az nem szólt bele. A gond csak az, hogy a modellezők pénzén. :( Na ezt a kört lehetett volna megspórolni. 

Előzmény: Törölt nick (98665)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98666

Kérlek legközelebb majd próbáld meg elsőre ilyen szépen összeszedetten leírni mondanivalód, mint alsó madárfogás kolega, és akkor megspórolunk pár kört ;)

Előzmény: Törölt nick (98664)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 98665

Nekem az a magánvéleményem, ismerve az eddigi történéseket, hogy valószinüleg amennyiben az elején bekapcsolódott volna a gyártó és megpróbálta volna cáfolni az ellene felhozott állításokat, "nepperünk" csúnyán csőbe húzhatta volna őt is.

 

A gyártó helyesen tette, hogy ebből kimaradt, hiszen így végeredményben egyvalaki járatta le magát: a nepper. 

Előzmény: alsó madárfogás (98663)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98664

Elkezdtem írni, de látom, már nem kell. :) Erről van szó!

 

Előzmény: alsó madárfogás (98663)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -1 1 98663

Hát igen - de épp ezeket a hazugságokat kellett/lehetett volna cáfolni, első kézből, és akkor a kupec most a nyakán maradt készlettel gyújthatna be a nyári konyhán a spartheltba, ha elveiből nem engedve csak 150%-os áron akarná eladni - de nem tudná, mert az okos modellező kivárná az olcsóbb bolti portékát.

Előzmény: Törölt nick (98662)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98662

Ez így teljesen érthető. Annyit azért hozzátennék még, hogy a termékhiányt maga az üzérkedő okozta a tömeges felvásárlással, illetve hogy ugyanez az ember agresszíven, és szándékosan tájékoztatta félre az embereket, mindenféle fals információval. E94 megállapításából nekem az jött le, hogy ő ezeket a tényeket vagy ignorálta, vagy nem tudott róluk.

Előzmény: alsó madárfogás (98661)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.12.01 -2 0 98661

Az információhiányt, és a részben ebből fakadó (vételi oldalon, és egyéb tekintetben is tapasztalható) hisztériát mindenki látja, és többen észrevételezték. Mondhatni, egy éves hallgatás tört meg most. Ez (is) az üzérkedők malmára hajtotta a vizet. Akkor is, ha nem volt mit közölni, mert a gyártó sem tudott többet mondani.

Előzmény: Törölt nick (98660)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -3 0 98660

Még mindig érdekelne engem, hogy te miből gondoltad azt, hogy bárkinek (legfőképp a gyártónak) érdekében állna a neppert támogatni? Csak olvass vissza, milyen perpatvar volt itt tavaly decemberben, vagy csak úgy az elmúlt évben bármikor amikor az illető feltűnt itt, és vond le a következtetéseket, hogy akkor ki az aki a nepperkedést támogatta, vagy segítette.

 

Milyen szűk csatornáról beszélsz? Elárulnád? Kérlek írd le, fejtsd ki, ha nem itt akkor írj nekem egy levelet, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy te ezt hogyan gondolod.

Előzmény: Törölt nick (98659)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98659

OFF

Na, megnyugodtam, hogy azért van, aki érti. ;-) Az információt szűk csatornákra terelve viszont szereplőket hozhatunk pozícióba, akarva vagy akár akaratlanul is. De ne OFFojluk szét a topicot, mert még jön a csősz és

kizavar... és igazság szerint jogosan. :-)

ON

 

Hogy elkerüljük :) : három dekóder és 34 LED került a Stängl 4090-esünkbe a hét végén. Az áramszedést is javítottuk egy picit (bár előtte is elég jó volt), a Miniversumból lopott ötlettel a kocsik között két vezetékkel. Így most a vonat az összes kerekéről kapja az áramot, aminek hála "atombiztos" az áramfelvétel.

 

Előzmény: rezgaras (98657)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.12.01 0 0 98658

Speciel a 35ezres 001-es Traxx-ot szintén az ütvefúr(k)ómester árulta.:)

Előzmény: Törölt nick (98655)
rezgaras Creative Commons License 2015.12.01 -1 0 98657

Mint közismert, a piacgazdaság jó működésének az egyik járulékos feltétele az információ terjedése. :-))

Előzmény: Törölt nick (98654)
418 146 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 98656

Sziasztok! 
Közületek valaki Fuggerth Csörgőben cserélte már le a forgóváz fogaskerékcsoportját a ZZemoki által gyártottakra? 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 0 98655

A nepperkedés minden téren káros, és a rendszer egy idő után kidobja magából az ilyeneket. Nem csak a Fuggerth termékekkel nepperkedtek(nek), hanem mással is (lásd, amikor 35 ezerért árulta "valaki" 001-es Trakciós a Piko Expert TRAXX-ot, de még van sok más példa is).

 

Számomra az nem világos, hogy akkor pontosan mi az, amit nem értesz a már itt korábban leírtakból, és kitárgyaltakból.

Előzmény: Törölt nick (98654)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 1 98654

 

 

"ezért nem bírok napirendre térni az értetlenkedéseden, és szőrszálhasogatásodon"

 

Pedig egyszerű!

 

Mondjuk már ki egyértelműen, hogy most akkor baj, hogy nepperkednek a Fuggerth modellekkel, vagy sem?

 

Ha nem baj, akkor tényleg hagyjuk a fenébe, majd megveszik a gyereknek az apukák Karácsonyra dupla annyiért, mert az a nepper, aki tudja, hogy hol és mikor kell előrendelni, az gondolom már lépett. Ha ez nem gond, akkor tényleg hagyjuk! Ebben az esetben viszont akkor is csendesedjünk el, amikor nekünk mondják a dupla árat (mondjuk akár a Börze topikon) és akkor se kiáltsunk aljas, gazdagodni vágyó neppert. Szerintem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (98653)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 0 98653

Nézd, nagyra tartom a munkásságodat, és az általad készített oldal is mintaszerű, de már többször ki lett vesézve itt a dolog, ezért nem bírok napirendre térni az értetlenkedéseden, és szőrszálhasogatásodon. Csak egy kicsit kellene visszaolvasni, hogy letisztuljon a kép.

Előzmény: Törölt nick (98652)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 1 98652

Gondolom nem tart tovább, mint egy Stängl vagy egy Halling modellnél. Náluk valahogy mégsincsenek ennyire ködös helyzetek.

 

Az meg, hogy ez kinek jó, azt bízzuk mindenkinek a fantáziájára, ne adjunk ötleteket! :(

Előzmény: Törölt nick (98650)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.11.30 0 0 98651

Esélyes, hogy nincs AKKORa termelés, mint régebben. Viszont GySEV-es még pár napja is volt megvásárolható állapotban.

Előzmény: Törölt nick (98649)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 0 98650

Egy gyors kérdés. Szerinted százas nagyságrendű mozdonyt/kocsit meddig tart festeni, összeszerelni? És itt most ne egy Roco szintű gyár kapacitásait vedd alapul, hanem inkáb egy kis manufaktúráét.

Előzmény: Törölt nick (98649)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 -1 1 98649

Ne butáskodjunk! A boltokban inkább nincs, mint van. Ebből következőleg a kérdés inkább az, hogy ha van termelés, akkor miért nincs a boltokban? (Tudom, lesz, de egyelőre az még csak ígéret és jelenleg csak előrendelni lehet rá, ahogy én látom, egyetlen boltban). 

Előzmény: kavicsasínen (98648)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.11.30 0 0 98648

 "Ha nincs termelés, a foskavarómester hogyan tudott volna venni a M&H-tól?"

 

Úgy, hogy meghajlítja a Teret s Időt...:)

 

Előzmény: alkotasu (98636)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.29 -1 0 98647

Az ár abba az irányba mozdult el, ami - remélhetőleg - gazdasági megtérülést hoz, de még nem riasztja el a vevőket. Csak ne egyszeri csomag legyen...

Előzmény: xerxestm (98644)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.29 0 0 98646

Köszi, az észrevételt! ;)

Előzmény: Vonatguru (98643)
tomcat#01 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 98645

"Közeleg a 2015-ös karácsonyi szezon

Ismét elérkezett a karácsonyi szezon, hamarosan újra a boltok polcain lesznek a modellezők által kedvelt termékeink. Figyeljétek a webshopokat, mert a télapó bármikor betoppanhat egy tele zsák V43-al, vagy M41-el "

http://fuggerth.hu/?p=432

Előzmény: xerxestm (98644)
xerxestm Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98644

Zzemokki honlapján is megjelent egy piros betűs bejegyzés a következő szöveggel:

"Gyári új M41-es, MÁV "narancssárga" festésű 2133 pályaszámú mozdony előjegyezhető december elejei átvétellel, korlátozott számban. Az ár várhatóan 31500 Ft lesz."

 

Vonatguru Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98643

Ha jól tudom, jól sejtem, Te is aktívan részt veszel az oldal szerkesztésében.

Győrben már pár éve nincs modellbolt, -sajnos-, viszont az oldalon még szerepel. Vegyétek le, megtévesztő lehet. :)

Előzmény: Törölt nick (98642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98642

És meg is jelent a fuggerth.hu oldalsávján köszönhetően a facebook pluginnak.

Előzmény: Vonatguru (98639)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98641

Valószínűleg az az oka, hogy vannak olyan modellezők is, akik nem itt neteznek, illetve nem ismerik a foskavaró viselt dolgait. Továbbá van pár olyan is, akinek mindegy, hogy mennyiért, de legyen olyan modellje, nem érdekli az eredet.

Mindenesetre érdemes mindenkinek a maga környezetében felnyitni a szemét foskavaró ügyben. Aztán előbb-utóbb csak elfogynak a vevői.

Innen úgy nézem, már kiutálták a foskavarót, mert hál'Istennek nem sokszor látom.

Előzmény: Törölt nick (98640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98640

Nem arról van szó, hogy én nem hiszem el, hanem arról, hogy miért engedik a "foskavarókat" a zavarosban halászni? Egy ilyen pici közösségben.

Előzmény: alkotasu (98636)
Vonatguru Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98639

Ez a 10 perce, a Fuggerth Facebook oldalán megjelent kép elég bizonyíték? 
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/t31.0-8/12314275_707534056013221_4766837933377728891_o.jpg

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98638

Most már! :)  ... és lám-lám és 7 perce van újabb bejegyzés is. :) 

 

 

Előzmény: Törölt nick (98635)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98637

Ezt nem STModellnek szántam, hanem e94-nek... Bocs!

Előzmény: alkotasu (98636)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98636

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137344467&t=9213869

 

Ez az idei Temofeszten történt. Ha nincs termelés, a foskavarómester hogyan tudott volna venni a M&H-tól?

 

Kell még további bizonyíték?

Előzmény: Törölt nick (98633)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 -1 0 98635

Nézd meg újra. Szerintem fogsz ott találni újabb évszámot is.

Előzmény: Törölt nick (98632)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98634

A Magyar modellek topikban november 6-7 környékén volt már szó arról, hogy lesznek Fuggerth modellek. Nézz vissza oda. STModell sem véletlenül tette be a hivatkozást. Lehet, hogy a honlap tartalmi részében vannak hibák, de autentikusabb személy szólalt meg most is, akkor is, mint egy nepper, akinek csak az a fontos, hogy egyeseket minél jobban, gátlások nélkül lehúzzon.

Előzmény: Törölt nick (98630)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 -2 0 98633

Csak egy kicsit olvass vissza a hsz.-eim között, és megtudod hogy melyik karácsonyra vonatkozik.

Előzmény: Törölt nick (98630)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 1 98632

Megtaláltam az egyetlen időadatot. Jobb oldalt a Facebook bejegyzéseknél: 2 years ago. Lehet, hogy ez hivatalos csak épp a tavalyelőtti Karácsonyra vonatkozik. :)

Előzmény: Törölt nick (98628)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 1 98631

OK, nem megy a képfeltöltés de a vasutmodell.com hivatalos viszonteladó és tessék ott megnézi a termékek körét. 

Előzmény: Törölt nick (98630)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 1 98630

Ja, 4-gyel lejjebb egy 2013-as hír. Az honnan tudható, hogy ez a 2015-ös Karácsonyra vonatkozik?

 

Ez is hivatalos:

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (98628)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98629

Azért ez több mint biztato.Várjuk a fejleményeket.

Előzmény: Törölt nick (98628)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 -1 0 98628

Ez elég hivatalos? http://fuggerth.hu/?p=432

Előzmény: Törölt nick (98626)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98627

Igy ebben a formában van valami igazság..... Azért ha az idén is elmarad a boltok polcainak a feltöltése, akkor el lehet gondolkozni. Reméljük nem igy fog történni.

Előzmény: Törölt nick (98626)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 1 98626

Üdvözlet!

 

"Rémhírterjesztő."

 

Gyorsan jegyezzük azért meg, hogy a "rémhírek" terjedése ellen a gyártó tehetne a legtöbbet egy nyilatkozat kiadásával, és - ahogy nyugaton is - a következő széria várható időpontjának megjelölésével. Még akkor is, ha a kiadás hónapokat csúszik, lehet tudni, hogy lesz, dolgoznak rajta.

 

Addig viszont, amíg a boltokban nem kaphatók a gyártó termékei és a hivatalos viszonteladók weboldalain a "Sold out"/"Kifutott termék/Ausverkauft" áll mindegyik termékük mellett, na, addig ez nem rémhír, hanem logikus következtetés. 

 

A baj csak az, hogy a gyártóknak nem feltétlenül érdekük a "rémhírek" cáfolata, hiszen ha ennek hatására egy termékük ára az egekbe megy, akkor a ők is bátran emelhetik az új szériák árát, vinni fogják, mint a cukrot.

 

Üdv

e94

Előzmény: alkotasu (98624)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 1 98625

A félreértések elkerülése miatt: nem a Fuggerthet kerülöm messzire...

Előzmény: alkotasu (98624)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 2 98624

Rémhírterjesztő. (Innen a topikról már kiutálták emiatt is, meg más viselt dolgai miatt. Egyébként nem is az a neve, abban sem mondott igazat.) A Fuggerth dolgozik, gyárt. Én messzire elkerülöm a delikvenst.

Előzmény: Törölt nick (98623)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98623

Megmondom őszintén a nevére annyira nem figyeltem, de szerintem az utóbbi lehetett. Valami Kis volt a vezetékneve amin bemutatkozott nekem.

Előzmény: alkotasu (98621)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98622

Köszönöm! Már írtam is nekik. Remélem válaszolnak, mert elég beteg a mozdonyom.

Előzmény: Törölt nick (98620)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98621

"megszűnt a gyártó"

 

Ki mondott ilyet? János? Vagy Péter?

Előzmény: Törölt nick (98619)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98620
Előzmény: Törölt nick (98619)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98619

M41 javítással ki foglalkozik? Vettem a vaterán egy régebbi, de már egymotoros mozdonyt, de valami nem stimmel vele, nagyon daráló hangja van az egyik irányba. Volt valami szervíz, de az eladó azt mondta nekem, hogy mivel megszűnt a gyártó, már az sem működik. Előre is köszöm a segítséget.

hodika1977 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 98618

Ezt a nem ismerem,én a csaptelepekhez használtalal kentem a fogaskerekeket.Melegbe meglágyul igy kevés kell bele. A Roco zsir viszont melegbe is a fogaskerekeken marad,viszont az drágább,de nagyon kevés kell belöle.Mai konstrkcios mozdonyoknál ezt használom.

Előzmény: bencio100 (98617)
bencio100 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 98617
Előzmény: hodika1977 (98611)
róbertke Creative Commons License 2015.11.27 0 0 98616

Számomra az ő csúcsmodellje a MPV Hagans-rendszerű gépe, melyet őutána pár évre a Westmodel is kihozott ...... szinte ikertestvére volt Dr Károly Imre gépének, annyira megegyezett a festésük is.... 

Előzmény: rezgaras (98615)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.27 0 1 98615

Nagy tisztelője és barátja voltam Imrének, de sok mindenben nem értettem egyet vele. Azt is hangoztatta, hogy az a H0-ás modell, ami nem megy el 440mm-es sugarú íven, az vitrinmodell. Ezzel én "hivatalból" nem érthetek egyet. :-))

 

Előzmény: V43-1123 (98603)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.27 0 0 98614

Mondjuk 1:32 (1-es építési nagyság) kivitelben egy egyedi gőzmozdony nem az említett összegbe kerül. Hanem a tízszeresébe! (igen többe, mint egy gyári új Suzuki!)

Előzmény: V43-1123 (98603)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.27 0 0 98613

Azt mesélik, hogy a 109.109 felújításakor a História Bizottság elég sokáig vitatkozott azon, hogy milyen is volt az eredeti szín. Mindenki másra emlékezett. Leírás nincs róla és a DV-nél is csak a magyar vonalakon futó (magyar fűtőházhoz állomásított) gyorsvonati mozdonyok voltak zöldre-pirosra festve, tehát osztrák leírást sem lehet találni hozzá. Annak idején még meg is kapargálták a mozdonyt és a szerkocsit több helyen, találtak még eredeti festéket a fekete alatt. Ez alapján készült a festés, de meg kell jegyezni, hogy amit találtak, az is az idők során kifakulhatott és az ördög tudja, hogy milyen hatással volt rá a ráfestett fekete. Meg kell azt is jegyezni, hogy a 2004-es felújítás óta kicsit más a színe, mint előtte volt. Na erre varrj gombot!

 

De azt azért szinte bizonyosra lehet venni, hogy nem olajzöld volt, hanem inkább ez az ismert fűzöld.

 

A tömegét nem tudom. Nyilván minden modell-gőzmozdonynak a vontatási képességeit behatárolja, hogy mennyi súlyt lehet belerakni. De ez érvényes a szerkocsi-hajtásra is. Egy szokásos szerkocsi nem igazán nagy - kivéve az ismert modellt, a BR52 kondenzációs szerkocsiját, amibe simán belefért egy dízelmozdony modell meghajtása. A Roco 109-es nem húz rosszul szerkocsi meghajtással, de annak rendesen fel vannak gumizva a kerekei. A mozdonyba nincs hova tenni az ólmot, a kazánban ott van a motor, a füstszekrényben esetleg a hangszóró. De azért el tud húzni egy pár kocsit...

 

A 2'B tengelyelrendezés csak hab a tortán. A többi gőzmozdony-modellt meg lehet úgy tervezni, hogy a futó-forgóváz csak ott legyen, a mozdony ne támaszkodjon rá, tehát a súlya teljes egészében a hajtott kerekekre jusson. A 2'B-nél ezt nem lehet megcsinálni, mert orra esne. Ha viszont feltámaszkodik a forgóvázra, annyival kevesebb súly esik a hajtott kerekekre. Ezért találták ki az angolok, hogy a szerkocsi támaszkodjon hátul a mozdonyra. De gyári modellt nem ismerek ezzel a megoldással - talán az angoloknál kellene körbenézni.

Előzmény: alsó madárfogás (98600)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.26 -1 0 98612

Hát ez az, a rajongói szerint már ilyen kicsiny építési nagyságban is a nagyobbak élvezeti értékét adja. Igaz, sajnos nem nekem, de ezért sem mást okolok. :-)

Előzmény: V43-1123 (98603)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98611

Kefe kiszed,külsö fémfül kihajt,forgorész ki és patikába kaphato alkoholba belerak.Csodát nem lehet ezektöl a motoroktol várni,de segit rajtuk.

Előzmény: bencio100 (98610)
bencio100 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98610

 

akkor a motort teljesen szét kéne szednem és alkohollal pucoljam ki? Milyen alkoholt használják?

Előzmény: hodika1977 (98608)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98608

A Ludmillához müszerolajat ir a gyárto,én a fogaskerekeket szilikonzsiroztam,olajat nem használtam. Motortengelyt nagyon ovatosan kend,ha a kommutátor kenöanyagot kap akkor elkerülhetetlen az alkoholos mosás,bár nem árt ezeket a kockamotorokat kitakaritan kommutátort felpolirozni.

Előzmény: bencio100 (98606)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98607

Én Roco ,vagy szilikon zsirt használok.

Előzmény: bencio100 (98602)
bencio100 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98606

csak az a baj hogy régi piko ludmillát akarok bezsírozni/olajozni és nincs hozzá leírásom.

Előzmény: 007Gergő (98604)
007Gergő Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98604

Pl. minden modellgyártónak van sajátja:
Roco 10905 Spezial Schmierfett für Loks

Viszont érdemes a mozdony szervizlapját tanulmányozni hol kell zsírozni, hol kell olajozni, és nem szabad a kettőt keverni sem ugyan azon a helyen. 

Előzmény: bencio100 (98602)
V43-1123 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98603

"Másra való. Gyönyörködtet."

Hát, a fene tudja. Talán Károly Imre dr. nyilatkozta egyszer, hogy a H0 építési nagyság még nem a vitrinbe való, azzal játszani kell. Én is hasonlóan gondolom, ha már gyönyörködni szeretnék egy mozdony (repülő-, hajó-, stb.) modellben, pláne 1500-2000 € árkategóriában, akkor az alsó hangon 1/35-ös, de inkább 1/22.5, sőt 1/16-os méretarányú legyen. Szerintem Gyenes György modelljei (ill. a hozzá hasonló szinten modellezők művei) jelentik a "gyönyörködtető" kategóriát, de még ennél is van jobb: a KM 1/5-ös modell gyűjteménye. Hogy hol tárolnék ekkora böszme nagy modelleket? Ha lenne rá darabonként ennyi euróm, valószínűleg a helykérdést is megoldanám valahogy :)

Előzmény: alsó madárfogás (98596)
bencio100 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98602

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy milyen zsírral kenjem a fogaskerekeket?

007Gergő Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98601

Figyelem!

Az idei utolsó két Láng Börze időpontja:

December 5.

December 19.

 

A most szombati börze (nov.  28.) más redvezvény miatt marad el,

December 12 pedig a 24. ét ledolgozó munkanap miatt.
Dec 25. és Január 1. is elmarad, találjátok ki miért! :)

 

 

 

Annka aki nem lenne meg vonatok nélkül, (Én biztos nem lennék meg , ezért elmegyek mindkét helyre.):

 

Most hétvégén Pécsen lesz kiállítás a volt Szivárvány Gyermekházban.

Egy hét múlva pedig a Gellért Szállóban, ahol akár Mikulással is találkozhattok.

 

 

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.26 -1 0 98600

Világosabbnak kéne lennie, ugye? Korábbi hozzászólásodra: mekkora egy ilyen mozdony tömege, szerkocsi nélkül? Vagy nem ez a fő gond, hogy nem elég nehéz, hanem a tengelyelrendezés?

Előzmény: rezgaras (98598)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98599
Előzmény: rezgaras (98598)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98598

Csak az bosszant, hogy a DV mozdonyok modelljeit egy magyar "szakértő" tanácsára sötét olajzöldre festették... :-((

 

Előzmény: alsó madárfogás (98596)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.26 0 0 98597

A saját tapasztalataim nem erősítik meg a kritika több pontját.

 

A modelleken csak a szerkocsi szed áramot, de annak minden kereke. Tisztítani persze kell néha, mint minden modellt. A futókerék probléma nyilván azoknál a modelleknél jelentkezik, amelyeknek nem futó-forgóvázuk van. A hajtás áttételét én tökéletesnek találom. Pontosan a modellnek megfelelő sebességgel megy. Persze lehet, hogy ez is modellenként változhat. A "gyári hajtás" (miért, van más is???) tökéletes. Teljesen hangtalan.

 

A vonóerő is nyilván modell függő. Én a DV 306-ost láttam, az majdhogynem használhatatlan. Vízszintes pályán kb. 2-3 négy tengelyes kocsit húz el, egy kis köszörüléssel négyet is. Emelkedőn még saját magát sem nagyon.

 

De ne felejtsük, hogy a DV 306-os egy 2'B tengelyelrendezésű mozdony! Ezeket pokoli nehéz modellezni úgy, hogy a modell használható legyen. A legjobb ötletet egy angol könyvben olvastam (ott sok 2'B mozdony volt): a szerkocsit úgy kell elkészíteni, hogy a súlya csak a leghátsó tengelyére essen, a több tengelye csak éppen hogy érintse a sínt. A szerkocsi elejét pedig úgy kell kiképezni, hogy rátámaszkodjon a mozdony hátsó végére, ezzel növelje annak tapadását. Persze ekkor nem lehet a szokásos vonórúdat berakni, más megoldás kell.

Előzmény: róbertke (98594)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.25 -1 1 98596

Másra való. Gyönyörködtet.

Előzmény: legviszontabb (98595)
legviszontabb Creative Commons License 2015.11.25 0 0 98595

Köszi a válaszokat!

 

Akkor ez a Mikrometakit gyönyörű, de végül is valamilyen szinten egy "sz@r", mert eredeti rendeltetésének nem teljes mértékben felel meg, ennyi pénzért, hm.

 

Minden kereket fogaskerekek hajtanak vagy csak egyet, ami a többit a csatlórúddal hajtja?

róbertke Creative Commons License 2015.11.25 0 0 98594

-1500€ fölötti kategória;

-bizonytalanul szedik az áramot, így állandóan tisztítani kell a kerekeket;

-futókerék felfüggesztése is közbejátszik a bizonytalan futásban, a rezgaras által leírt kerékprofilon felül;

-nem megfelelő a hajtás áttétele;

-harmatgyenge a gyári hajtás, újat kell hozzá készíteni;

-stb.

 

Na ezek mind mások tapasztalata - külföldi oldalakon lehet olvasni panaszáradatokat -  de ettől függetlenül is szívesen látnék akárcsak egyetlen egy darabot is a gyűjteményemben. 

Előzmény: legviszontabb (98592)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.25 0 0 98593

Olyan 1000-1500 Eurókákba szokott mostanába kerülni... :-(((

 

(Emellett hozzá kell tenni, hogy szigorúan véve vitrinmodellek. Nagyon szépen futnak, de legtöbbször igen kicsi a vonóerő. Ezenkívül a kerekeknek angol nyomkarimája van, ami a NEM szabványos váltókon problémát okoz.)

Előzmény: legviszontabb (98592)
legviszontabb Creative Commons License 2015.11.24 0 0 98592

Még szép, persze simán belefér és meg is lehet igényesen csinálni.

Persze mindegyikbe egyedi kell, de ez van, attól függetlenül maradnak a szerkocsihajtásnál.

A rezgaras által említett  Micrometakit meg nem tudom mennyibe kerül, de gondolom nem két fillér, ha már a mozdonyban van a hajtás.

Előzmény: alsó madárfogás (98590)
HOTotya Creative Commons License 2015.11.23 0 0 98591

Ezzel nem azt mondtam,hogy nem lehet csak kényelmesebb a szerkocsiba tenni a hajtást..:D

Előzmény: rezgaras (98588)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.22 -1 1 98590

A Csörgőnek modellben az a baja, hogy villamos a hajtása, miközben az eredetinek hidraulikus. Micsoda szégyen ez, hogy lehet így feltenni az asztalra? Már a hangjáról kiderül a turpisság. :-)

 

A tréfát félretéve: ahogy rezgaras írja, meg lehet oldani, méghozzá nagyon elegánsan is a mozdony hajtását, csak az nagyobb áldozatot követel. Szerinted (és még sok másik modellező szerint is) megéri a vesződség - nem csodálkozom ezen. Mozgásában alig észrevehető a különbség, de persze a tudat is fontos. Az más kérdés, hogy vélhetően meg is drágítja a modellt, típusonként egyedi verzió kell.

 

Az, hogy bizonyos megoldások nem váltak be (az általad említett szerkocsihajtás pl.), az vagy konstrukciós, vagy műszaki probléma. Nem magát a technikát minősíti. Olcsóbb, közönséges is, de akinek megfelel így, hát istenem. Nem?

Előzmény: legviszontabb (98586)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.22 -1 0 98589

Hát igen, olyan súlya van, hogy régebbi korokban taglónak használták volna a mészárosok. :-)

Előzmény: Váltógyártó (98585)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.22 0 0 98588

Van ott hely, csak nem lehet a szokásos "egyenhajtást" belerakni, mert mindegyiknek mások a befoglaló méretei.

 

Pl. a Micro-Metakitnél nem találni szerkocsi hajtást, de a kulisszakő őnáluk is középen van.

Előzmény: HOTotya (98587)
HOTotya Creative Commons License 2015.11.22 0 0 98587

Az a baj,hogy a gőzösöknél rohadt kevés a hely a motoros áttétel résznek......ezért "célszerűbb"a szerkocsiba építeni! Főleg utólagos átalakításkor..(bocsi,hogy bele kotyogtam..:D:D:D)

Előzmény: legviszontabb (98586)
legviszontabb Creative Commons License 2015.11.22 0 0 98586

Jó de a Csörgőben, hogy oldod meg? Egy hosszú tengellyel összekötöd a két fv-t és ez fölött van a motor ami egy fogaskerék áttételen hajtja a tengelyt, az meg az fv-ket? Így meglehet azt is!

A gőzös meg akkor is, akkora hely van a mozdonyban is, a csatlórúd meg majd hajt. 424-be is belelehet rakni úgy a hajtást, hogy ne látsszon a fogaskerék, mert sokaknak az a baja, hogy látszik a fogaskerék.

Nekem a Fleiscnmann szerkocsihajtással van a legrosszabb tapasztalatom. Az öreg PIKO-k jó tapadógyűrűkkel gond nélkül elmennek. Mert, ha jól tudom ezekhez gyárt H0-Totya hajtást, ami elég faszának tűnik...

 

De akkor is egy gőzösnél a mozdonyban legyen a hajtás, ne a szerkocsiban!!

 

Biztos ebben sem egyezik a véleményem(sőt nem is tudom egyáltalán egyetért-e vele valaki) sokakkal, de nem vagyunk egyformák:)

Előzmény: alsó madárfogás (98584)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.22 0 0 98585

Szerkocsihajtást pedig HOTotyától kell rendelni, és akkor nem fog elpörögni! :-)

Előzmény: alsó madárfogás (98584)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.22 -1 2 98584

"mert igazából sem ott van" - persze, és pl. az 1:1-es Csörgőt meg egy böszme villanymotor hajtja, amit a mozdony közepén helyeztek el. :-)

Előzmény: legviszontabb (98582)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.22 -1 1 98583

Még mindig Gödöllő, most Szűcs Miklós asztala, kamerás kocsiról.

 

legviszontabb Creative Commons License 2015.11.21 0 0 98582

Végre egy normális ember!:)

Én is a falra tudok mászni a szerkocsihajtástól, már csak azért is, mert igazából sem ott van.

 

Egyébként a Trix összes gőzöse mozdonyhajtásos, ha jól tudom(olyannal még nem találkoztam ami szerkocsis lett volna) és még a konyha imitáció is befért nekik, milyen érdekes.

Nekem is van eme gyártótól egy BR 52-em, ott a középső keréknél van egy csap, így az alváz fordulni tud a kanyarban, nem fix az 5 tengely, sőt az utolsó és középső kerekek tapadógyűrűsek + a mozdony első kettő és a szerkocsi összes kereke veszi az áramot. Sőt 5 pólusú a motorja is, fém fogaskerekes hajtás, fém az egész.

 

A Rivarossi lutri. Vettem egy BR 39-et(haver ment el érte, ő hozta el), mert a Rivarossi is mozdonyhajtásos és ebben a típusban is ott volt, de amit én vettem, már újabb kiadás, szerkocsihajtásos. Kisiklik, elpörög, szörnyű!!!

Előzmény: tomlindudek (98577)
szergely22 Creative Commons License 2015.11.21 -1 0 98581

Ennek a mozdonynak mennyire macerás beszerezni a futókerekét?

Előzmény: csíkos-háTTú (98579)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.21 -1 0 98580

Zsolté az érdem - nem volt rest minden irányban többször körbeküldeni a kamerás kocsit. :-)

Előzmény: tomcat#01 (98576)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.11.21 -1 0 98579
Előzmény: csíkos-háTTú (98578)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.11.21 -1 0 98578

Rivarossi-nál nézz körül. A BR58-uk (ex porosz G12) mozdonyhajtásos, és a BR10 is.

Második kérdésedre nem tudom a választ, de a régi PIKO BR55 az egy katasztrófa ám...:-)

Előzmény: tomlindudek (98577)
tomlindudek Creative Commons License 2015.11.20 0 0 98577

Sziasztok!

 

Gyártanak még olyan H0-ás szerkocsis gőzöst, aminek nem a szerkocsiban van a hajtása? Új P6, P8 vagy G8-at keresek, de mind max 2 telgelyen hajtott, tapadógyűrűs. Valahogy ez nekem nem szimpi. 

 

Más.

 

Gyárt valaki olyan Heusinger-Walschaert vezérműves modellt, ahol a kulisszakő nem állóhelyzetben van rögzítve és a tolattyúrudat nem csak az előresiető mozgatja? A régi Piko Br55-ön különösen tetszett, hogy a teljes vezérmű mozog.

 

Túl nagyok az igényeim?

 

Üdv.

tomcat#01 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 98576

Zsolt asztalát már jó párszor volt szerencsém látni de ebben a perspektívában még sosem! :) Nagyon jó lett a videó! :)

 

Előzmény: alsó madárfogás (98570)
tomlindudek Creative Commons License 2015.11.18 0 0 98575

Miért halnak meg a jelzők? :-o

Előzmény: kisfaludy1 (98573)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.18 -1 0 98574

Részemről a szerencse, hogy ekképpen volt lehetőség az asztalod megismerésére. :-)

Nagy trükk az a két hurok, sosem tudja az ember, mikor melyik ágon fog visszatérni a vonat.

Előzmény: kisfaludy1 (98573)
kisfaludy1 Creative Commons License 2015.11.18 0 0 98573

Nagyon jók lettek a videók ! Ötletesek a külső bevágások, hogy épp merre jár a kamera az asztalon.

Kár, hogy a jelzők behaltak. Sose bírnak ki egy kiállítást. :-)

Előzmény: alsó madárfogás (98570)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.17 0 2 98572

Szia!

 

Valoban vastagon számoltál az U profilosbol,mivel ez egy 50 éves konstrukcio,igy árba is, és minöségben is más világ.Az a baj ,hogy jelenleg a két sintipus közt  oriási szakadék van árban.Laikusok ugy vannak vele ,hogy ezen is megy a vonat meg azon is,de hidd el szenvedéssé válik a vasutazás az elektromos hibáktol, az oxidácioktol, a nem müködö váltoktol,ami még az I profilnál is elöfordul ritkán.

 

Sajnos ez a karácsony elötti idöszak a magasabb árakrol szol,magyarul lehuzásrol.Láng börzén is van sok 40 éves majdnem szemét kategoriás dolog,amivel nem is lenne baj ha nem horror áron probálnák eladni.Van olyan régi Piko mozdony amit már vagy két éve hordanak ki,és várják a gyanutlan nagypapát aki örömmel megveszi az unokának, és otthon döbbennek rá ,hogy egy kalapcar  amit vettek.

 

Pár hete voltak Blokkjelzök a vaterán elég jo áron,én is most adtam el a Siba alakjelzöim.Rövidtávon,kezdésnek lehet jo döntés az U sin,de hosszu távon nem érdemeg gondolkodni benne.

Előzmény: Butyiba (98561)
tomlindudek Creative Commons License 2015.11.16 0 0 98571

Szia!

 

Az I profil mellett szól azért a jobb vezetőképesség, a korrózióállóság és hogy nem kell minden darabot szétszedni, megpupukálni beépítés előtt. Gondolj a jövőre is. Ez egy elég drága hobbi. Ne a vágányanyagon spóroljatok. Inkápp a terep fák, épületek legyenek saját készítésűek. Azon is sokat lehet spórolni. Próbáljátok ki csak a külső ovált U profillal, de szerintem ne vásároljatok be előre egy csomó régi anyagot. 

 

Egyébként lehet keverni is a kettőt. Nem kell ezt előre eldönteni véglegesen.

 

Üdv.

Előzmény: Butyiba (98561)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.16 -1 1 98570

Tényleg a legjobbak közül valók voltak a kiállított modulok. Azonos kategóriában van a következő terepasztal is, Kisfaludy topiktárstól:

 

Előzmény: tomcat#01 (98567)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 98569

De azért érdemes a váltó aláfúrni egy 20 mm-es lyukat ha később mégis állítóművet akar alá az ember. Utólag is meg lehet oldani (én is így jártam el) de macerásabb.

Előzmény: somytomy (98568)
somytomy Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98568

Szerintem az elektromos állítóművek beszerzését el lehet halasztani, anélkül is nagyon jól lehet vonatozni. Egy nagy asztalnál  esetleg egy-két nehezen elérhető váltónak kell távvezérelhetőnek lennie. Esetleg meg lehet próbálni a "vonóvezetékes" megoldást is, én több videóban is találtam hasonlót (Paksinuti elektromos állítóművel mozgatja, de az alapelv ugyanaz).

Előzmény: Butyiba (98561)
tomcat#01 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98567

Jó lett :) Szép voltak a modulok (is), nagyon tetszettek :)

 

 

Előzmény: alsó madárfogás (98563)
Zs:) Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98566

Ha érdekel, nekem is akad egy kupac sín meg jó pár váltó is (Fuggerth). Baráti áron megválnék tőlük, egy szerető gazda javára. Ha érdekel, csak szólj!

Előzmény: Butyiba (98564)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98565

A Láng börzén legyél óvatos. Tele van nepperrel, akik a 100 Ft-os sineket is 2-300 Ft-ért adják. Próbálj meg alkudni mindenképpen!

Való igaz, hogy sok kupec hülyére akarja venni a modellezőket, megveszi sz@rért-húgyért ezeket az anyagokat, és utána irreális áron sózza rá a tájékozatlanokra. Így azért igaz az is, hogy ki kell fogni, valamint ki kell várni, nem szabad elkapkodni. Meg nem biztos, hogy karácsony előtt kell ezeket megvenni. Inkább olyan holt szezonban, amikor pl. sielni mennek az emberek, vagy nyaralni.

 

(Esetleg írd össze, miiyen sínből mennyi kell, lehet, hogy tudok segíteni valamennyivel, pl. 1-2 blokkjelzővel is. Korábban bespájzoltam ezekből arra az esetre, ha tényleg terepasztalt csinálnék, de szerintem ez már el fog maradni. A jelenlegi asztalomat megtartom, némi tartalék anyaggal, oszt' kész.)

Előzmény: Butyiba (98564)
Butyiba Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98564

Szia,

 

Sajnos nem találtam a neten annyiért síneket mint amennyit írtál. Körülnézek majd jövő héten a Láng Művházban a börzén. Ebben az esetben viszont nem kérdés, hogy marad az U sín.

Előzmény: alkotasu (98562)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.15 0 1 98563

A most véget ért gödöllői kiállításról egy kis kivonat. Kamerás kocsiról a szombathelyi klub, Szűcs Miklós és a főszervező moduljai.

 

alkotasu Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98562

Az U sines árakat gondold végig, ugyanis nagyon-nagyon vastagon számoltál. Egy régi Piko váltót 1500-2000 Ft-ért lehet kapni, egy 1/1-es sínt 50 Ft-ért is ki lehet fogni, de én 150-nél többet semmiképpen sem, de már az is nagyon sok érte.

A blokkjelzők darabja 1000-2000 Ft reálisan.

Tehát a váltókat max 16000-ért, a blokkjelzőket max. 18000-ért számoljad. Ezek szerint, ha 65000-et számoltál 300 Ft-jával a sinekre, akkor azzan nyogodtan lemehetsz  32000-re.

Azaz összesen: 16000+18000+32000=66000 Ft.

Ezt vessed össze a PIKO A sínnel. Az új sineknél még tedd hozzá a blokkjelzést, vagy a digitális rendszer kiépítését.

 

Ne érts félre: nem akarlak rábeszélni az U sinekre. Csak pontosítottam a rossz számokat, hogy ennek alapján hozzad meg a döntésedet.

Előzmény: Butyiba (98561)
Butyiba Creative Commons License 2015.11.15 0 0 98561

Mégegyszer köszönöm a válaszokat mindenkinek. A gyerek elmúlt 12 éves és már túl vagyunk a "szőnyeges" korszakon és asztalt szeretne építeni. Az én elgondolásom is az volt, hogy a külső kört építenénk meg először mert az független és nem tartalmaz emelkedőket.

Közben egy fórumtárs segítségével átterveztem a pályát a PIKO A sínesre valamint készítettem egy összehasonlító ár táblázatot  mely tartalmazza az U sínes rendszer még beszerzendő tételeit és a PIKO A komplett síneit új áron számolva. Így azért már lett egy jó nagy különbség de a dilemma még mindig ott lebeg.

U sínes rendszerhez még kell 300 Ft-os áron számolva a síneket ( + 8 db váltó 5000/db ) = 105 000 Ft. A 9 db blokkjelzőt még nem is számoltam mert a neten sem találni, így erre még további 40-50 000-t kalkuláltam akár az eredeti akár valamilyen helyettesítést kellene használni.

A PIKO A "I" profilos rendszer eddig 250 000-re jött ki melyből 87 000 csak a váltót működtető elektromos váltómű. Illetve még nincs benne a kapcsoló sín és az U sínes blokkjelző helyettesítése.

 

Végeredmény lényegében +150 000 Ft-al drágább az "I" profil.

 

Nyilván nem egyszerre terheli a családi kasszát de azért jelentős különbség amit talán lehetne faragni használt alkatrészek beszerzésével. Szóval még gondolkodom, vagy ha van részetekről javaslat szívesen fogadom.

Előzmény: tomlindudek (98560)
tomlindudek Creative Commons License 2015.11.13 0 0 98560

Szia!

 

Ha rendelkezésre áll a hely és elkészítitek az alapot, akkor a DigiNewl által javasolt visszalapozás nélkül lehetne kezdeni csak a külső ovál elkészítésével. Az hamar megvan és már futhatnak rajta a vonatok, van élmény. Kevés vágányanyaggal is kijön és tanulónak is jó lesz. Azután, ha még mindig jó móka, éehet beljebb haladni, bonyolítani a dolgot. Ha mégsincs, akkor oda jöhet terep.

 

Mennyi idős a gyermek?

 

Egy kis saját tapasztalat: Jól visszalapoztunk. Talán 1-es terv. Később kiegészítettük két csonkavágánnyal. Talán 2-es terv. Még ma sincs kész teljesen, de padlóvasút mellé jó móka. (7,5 év, 4év, 0,5év fiúk) Azt vettem észre, hogy ebben a korban szükségük van a padlóvasutazásra és a rendszeres saját, új pálya építésére. Ez az egyszerű pálya pedig fent van az asztalon. Lehet finom mozgásokat csinálni, épületeket rakni. Később lesz közvilágítás is, figurák, stb. 

 

Üdv.

Előzmény: Butyiba (98545)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.12 0 3 98559

Egy kis 10 fokos etűd, ROCO után szabadon... :-)

 

 

Több kép itt!

hodika1977 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 98558

A PILZ kitérök valoban tuningolásra szorulnak,én polarizáltam a szivdarabot. és összekötöttem a csucssint elektromosan,mert állando az érintkezési hiba ott.Igy megbizhatobban müködik, de ezzel együtt nem egy szép látvány .... alagutba elmegy.

Előzmény: alkotasu (98555)
diginewl Creative Commons License 2015.11.12 0 0 98556

Üdv!

Itt a lényeg, ehhez igazítsatok!

 

A projekt lényege, hogy apa-fia közösen barkácsol.

Azt javasolnám, hogy lapozzatok vissza abban a bizonyos piko könyvben úgy 10-15 oldalt. :)

Nem egy dilikörre gondolok, de van ennél egyszerűbb, amiben már van emelkedő is.

Nem-nem nem sértésképpen mondom, hanem tapasztalatból.

 

Ha ez lesz az első asztalotok, és valamennyi sínanyag már megvan, NE az egyik legbonyolultabb tervvel kezdjetek.

Az első asztalt/pályát úgy érdemes csinálni, hogy hamar legyen eredmény megerősítés, főleg ha ketten csináljátok.

 

Amint elkészül, rá fogtok jönni, hogy mit csinálnátok másképpen, vagy jobban. Így ha szükséges, át lehet építeni, vagy egy másikat készíteni. Ott viszont már tudni fogjátok a buktatókat.

Egy egyszerűbb asztalon a hibákat is könnyebb megtalálni mint egy bonyolultabbon.

 

****

Attól hogy régi a mozdonypark még lehet később digitben gondolkodni - kis munkával nagy változás érhető el a pályán! :)

A 2,5mm- sínkorona magasság viszont valószínű fontos lesz erre figyeljetek, bár egy tolómérő sokat segít. A régebbi gördülők között is van nekem olyanom, ami vígan elmegy a 2,1-en is! Meg kell mérni!

Üdv: newl

Előzmény: Butyiba (98551)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.12 0 0 98555

Egy rövid ideig volt egy PILZ összefont kitérőm. A csúcssineknél rendszeres volt az érintkezési hiba, nem volt rugóerő, ami a csúcssínt a tősínhez szorítsa. Eladtam, mert a régi PIKO-nál is sokkal rosszabb volt.

Előzmény: alsó madárfogás (98553)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.12 0 0 98554

Én egy kicsit komplexebben világítanék rá a dolgokra. Az első kérdés, mennyi pénzed van. Mind a vágány, mind a váltók kb. 5-10-szeres árban vannak (újonnan) a régi PIKO sinekéhez képest, ráadásul azok (egy része már meg is van Neked. Ha rá tudsz szánni asztal mérettől függően  többszázezer forintot a sinekre (16 db váltóra számíthatsz állítóművestül 160.000 Ft-ot, és akkor még 1 db sínt sem vettél), akkor azt mondom, érdemes áttérni. De mivel régi járműveid is vannak, arra figyelj, hogy ezek igénylik a 2,5 mm magas sineket. Vagy mindent kezdhetsz elölről.

 

Ha a költségvetés szűkös, akkor a jó állapotú régi piko sinekből is lehet pályát építeni. (A magam részéről 7 éves az asztalom, amin ezt a régi, avult rendszert használom, de érdemi problémám azóta sincs.) Pár dolgot azonban érdemes figyelembe venni: nedves, dohos, hideg helyiségben valóban megindulhat a korrózió, de ha állandóan a fűtött lakásban van a pálya, akkor nincs gond. A sineket egyenként szét kell szedni, a sínszálak végeit egy párhuzamos pofájú fogóval össze kell nyomni. Ha sikerült így szorossá tenni a kapcsolatokat, akkor érintkezési hiba nem fordul elő. Legalábbis nekem az elmúlt 7 év tapasztalata ez. Ettől függetlenül nem árt több helyen betáplálást létesíteni. Arra is figyelni kell, hogy a papírtalpfás kalapsín és a műanyag talpfás fordított U sín nem szereti egymást, bár elvileg csatlakoztatható lenne. (A kalap tüskéje szétfeszíti az U-t.)

A sinek tisztítását sebbenzines fülpucolóval végzem, a sínradír a csiszoló hatása miatt felejtős. Nyilván kell kompromisszum a látványhoz is, de az egyik itteni fórumtárs korábban nagyon szép asztalt csinált a régi sinekből.

Előzmény: Butyiba (98551)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.11 0 0 98553

Nálam nagyon nem vált be a régi Pilz geometriáját használó Tillig Standard. A kitérők botrányosak: hiába a szívdarab-betáplálás, a legrosszabb ezeken az áramszedés, aztán itt van a legtöbb siklás, és esztétikailag sem azok a vonzó darabok. Persze a 40 éves U-profilos Pikónál jobbak. :-)

Előzmény: csíkos-háTTú (98550)
legviszontabb Creative Commons License 2015.11.11 0 0 98552

Így már jó lehet, elég a 4 láb, feltéve, ha elég vastagok a kereszttartók, a léc szerintem vékony, annál valami vastagabb kéne.

Előzmény: 009 (98546)
Butyiba Creative Commons License 2015.11.11 0 0 98551

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

 

Akkor az U profil felejtős. Sajnos a rendelkezésre álló hely 2,8 x 1,6 méter. A projekt lényege, hogy apa-fia közösen barkácsol. Rendelkezésre áll 8 db mozdony és egy motorvonat + vagonok, kocsik. Főleg emiatt eröltetném a meglévő analóg készletből az építést.

 

Melyik gyártó termékeit javasoljátok ami ár/minőség alapján elfogadható ?

 

 

Előzmény: hodika1977 (98549)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.11.11 -1 0 98550

Hehe:-)

Sajnos nem haladok vele, lassan a körmömre ég, de pont ezt a pályát építem jelenleg "retro terepasztalként" egy ügyfelemnek. Az ívek, és a hosszabb váltók miatt az alaplap méretét egy kicsit meg kell növelni, és az alsó állomás két végén íves kitérőket kell használni, ha nem géi sínkeből építed fel. A hobbivasúton követhető az építése. PIKO A helyett PECO Settrack, vagy Tillig H0 standard?

Előzmény: Butyiba (98545)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 98549

Az U profilos sint szerintem sem kell már eröltetni,nem szép,oxidálodik,és a váltok állitomüvei sem megbizhatok már. Blokkjelzöt lehet kapni még ugya,de az is csak U profilnál használhato.

Viszont a Piko A ra valo áttérésnél a váltok tetemesen megdrágitják a dolgot kb 10 ezer egy elektromos válto,tehát ekkora mennyiségnél nem kis tétel.

Nekem is U profilos sinem volt,de 10 éve cseréltem az akkor kaphato Roco Hobbylinera,a hozzá tartozo flexibilis sinekkel. Mivel sok régi modellem vol,t igy maradni kellett a 2.5 sinkoronának,és árba is jok voltak/ 2500 egy elektromos válto/ geometria is hasonlo volt.

 

Sajnos ez már nem kaphato.

 

 

Előzmény: Butyiba (98545)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.11 0 0 98548

Szerintem is érdemes váltani az I profilra. És még egyet: körülnézni, milyen tendenciák mutatkoznak ma a vasútmodellezésben, a képen látható pályarajzhoz képest. A nagy hosszúságú, egzakt méretű vagonok korában egy rövidke állomás használhatatlan. Az ívek is jellemzően nagyobbak, és az ilyen téglalap alakú elhelyezésnél is akadhat jobb.

Előzmény: Butyiba (98545)
tomcat#01 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98547

Mindenképpen javaslom az áttérést az 'U' profilról az 'I' profilra, ég és föld a kettő közt a különbség. Ha nem is cm-re pontosan ezt a tervet de hasonlót a PIKO 'A' sínjeiből is össze lehet hozni.

Előzmény: Butyiba (98545)
009 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98546

Szia,

 

Köszönöm a választ.


Arra gondoltam, hogy a 180as hosszúságra 3-4 keresztlécet még felszerelnék, ami szintén az alátámasztást szolgálná.

 

Így mit gondolsz az ötletről?

 

009

Előzmény: legviszontabb (98544)
Butyiba Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98545

Sziasztok,

 

Kb 40 éve dobozban pihenő PIKO H0 gyűjteményemet szeretném a fiammal terepasztal formájában újra éleszteni. Az életkorából adódólag a rendszer analóg és U profilos sínekből áll. Kinéztünk egy tervet ( csatoltam a képet ) de a szükséges sínek kb 40%-a áll csak rendelkezésre. Nézegettem a hírdetéseket és tulajdonképpen a blokk jelző kivételével be lehetne szerezni a hiányzó mennyiséget.

Az alábbi dilemma elé kerültem:

- Továbbra is az U profilt használom. Használtan lehet csak beszerezni. A szükséges mennyiség váltókkal stb kb 70-80 ezer forint lenne.

- Áttérek a PIKO A típusra így minden sín új lesz. Mivel ezek a sínek hosszabbak mint az U profil kevesebb darabszám kell. Emiatt a fajlagos ár ugyanannyi mint az U profil. Sajnos a kiszemelt terv ebben az esetben a sínek mérete miatt nem használható.

 

Tudnátok segíteni, hogy valóban jól kalkuláltam-e és hogy a képen látható U profilos tervhez hasonlót hol lehet találni az "A" típusra ? A netet böngészve nem találtam olyan tervet ami egyrészt hasonlítana pl 3 kör 6 vonattal és részletesen ki lenne dolgozva a darabszám és az elektromos kábelezés.

 

 

Segítségetek előre is köszönöm.

 

 

legviszontabb Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98544

Szerintem az OSB lap nem elég merev. Értsd: egy idő után behajolhat, ahol nincs alátámasztva. Vagy több lábbal oldod(nem négyet, hanem legalább még középre+2-t teszel) meg vagy valami keményebb fával, netán vastagabb OSB lappal

Előzmény: 009 (98539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98543

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az alábbi 0-ás DR VT 137(?) motorvonattal kapcsolatban. Fából készült a kasznija, igényes munkának látszik. Esetleg találkozott-e valaki hasonlóval? Van róla bővebb infója?

 

diesel 693. Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98542
Előzmény: 009 (98539)
009 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 98541

Köszönöm!

 

009

Előzmény: vasútőrült (98540)
vasútőrült Creative Commons License 2015.11.09 0 0 98540

Elsőre:

Google>gleisplan> képek találatok

van több pályatervfüzet is a neten illetve a gépen szkennelve.

Előzmény: 009 (98539)
009 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 98539

Sziasztok,

 

Fiammal most fognánk egy 180x100cm-es H0 asztalba (tudom nem nagy méret). Valamiféle ovál pályában gondolkodok.

 

Van ötletek esetleg, hogy a neten vannak-e fellelhető pályarajzok ötletek gyűjtése végett?

 

Illetve a másik kérdés az lenne, hogy az asztal alapjának egy 8mm-es OSB lap megfelelő? nem fogjuk mozgatni az asztalt.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

009

legviszontabb Creative Commons License 2015.11.09 0 0 98538

Nekem van egy Mehano,  Heljant nem tudom milyen.

 

A Mehanohoz annyi kiegészítő van, hogy dupla akkora a doboz, mint ami a gépnek kellene. A kidolgozása gyönyörű, baromi erős, fém kaszni, tapadógyűrű.

Előzmény: söjtöri (98537)
söjtöri Creative Commons License 2015.11.09 0 0 98537

Üdvözlök mindenkit! Class 66ost szertnèk vásárolni,Mehano vagy Heljant.Tudna nekem valaki segíteni melyik márkát èrdemes megvenni?

d_krisztian Creative Commons License 2015.11.08 0 0 98536

Hali. Nagyon szomorú vagyok. Mi is éppen Caf kocsit szereltünk. Sajnos munka közben a kocsi teteje megolvadt és behajlott az asztali lámpa forró kisugárzásától. Tudom figyelmetlenség, és úgy kell nekem, de mérhetetlenül szomorú vagyok... Azt tervezem, hogy veszek egy újat, ami menthetőleszedem a régiről (Forgováz, kinematikák stb). Gondolom különálló kasznit nem lehet kapni, legalábbis nem találtam az Acme honlapján sem... Valaki írjon valami bíztatót :(

diginewl Creative Commons License 2015.11.07 0 0 98535

Nem célom reklámozni, de picit drágábban fényévekkel jobb megoldás van.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137299906&t=9183208

 

Sajnálom, hogy csak most került gyártásba. Egy évvel ezelőtt mennyire örültem volna, ha már ez van, és nem kell a Conrad állítóművet "hegeszteni", hogy működjön. Tidom van belőle olyan amivel nincs gond, de nekem nem abból a szériából jutott...

Üdv: Newl

Előzmény: VTAVBK 1 (98532)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.07 0 0 98534

A conrad.de-n: "Dieser Artikel ist nur so lange Vorrat reicht erhältlich." Ebből arra lehet következtetni, itt az ideje új termék után nézni...

Előzmény: VTAVBK 1 (98532)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.07 0 0 98533

Félek, itt csak találgatni fogunk: a Conrad webshopjaiban kifutott termékként szerepel, tehát nem rendelhető. Az eBayen - az a kevés eladó darab - már szépen megdrágult.

Fordulj a forgalmazóhoz, van magyar leányvállalata, hátha ott biztos információval rendelkeznek.

Előzmény: VTAVBK 1 (98532)
VTAVBK 1 Creative Commons License 2015.11.07 0 0 98532

Üdvözlöm a Modellező társakat

A következő kérdésem van tud e valaki valamit a CONRAD padló alatti állítóművekről, lehet e majd rendelni  és hol mert pillanatnyilag sehol nem tudok rendelni . Szükségünk lenne 20db –ra  ha valaki tud segíteni az előre is megköszönöm.

Üdvözlettel VTAVBk

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98531

Nincs mit. :-)

Előzmény: 1044 (98530)
1044 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98530

Köszi :)

Előzmény: alsó madárfogás (98529)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.06 0 1 98529

Hát, nem tudom cáfolni a magadról tett kijelentést. :-) A levélcíme nyilvános, és telefonszámot is adott.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136753433&t=9119466

Előzmény: 1044 (98528)
1044 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98528

Nem találtam semmi elérhetőséget. (lehet csak én vagyok a béna :) ) 

Előzmény: alsó madárfogás (98527)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98527

Őt magát kérdezted már?

Előzmény: 1044 (98526)
1044 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98526

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Tatombak mester által gyártott fény effekt elektronikákat (heggesztés, TV stb...) hol lehet megtalálni. Igazából a lakótelep világítás vezérlés érdekelne. Már mindenhol kerestem.

Köszi :) 

csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.11.06 -1 0 98525

Mert nem a kerékről, hanem a tengelyről kell szedni az áramot. Rossz lemezeket vettél.

Előzmény: pista79 (98524)
pista79 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98524

Lenne mégegy kérdésem: Néhány Roco kocsimra szereltünk belső világítást, de a kerékáramszedő jelentősen befékezi a kocsikat, 4-5 kocsi már jelentősen leterheli szegény mozdonyt. Van erre valami megoldás, hogy könyebben haladjon? Nyilván ha lazítok a kerék-áramszedőn, már nem megfelelő az érintkezés... (Nem saját készítésű, boltban vásárolt kerék-áramszedőkről van szó)

pista79 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98523

Köszi, egész jó ötlet, így már sikerült. :)

Előzmény: hodika1977 (98522)
hodika1977 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98522

Kötényt le elösször aztán bankkártyás ovatos feszitgetés. Tegnap szedtem pont szét egyet,hát nem volt egyszerü,másodjára már könnyen megy.Bankkártyát végigtolni mindkét oldalt és ovatosan feszegetve,de határozottan. Kasztni nem törik,de többször kellett nekifutnom,és szépen kifordul.Alvázon van egy lyuk igy az alvázszerelvényt csak egy irányba lehet felrakni arra ügyelj.

Előzmény: pista79 (98520)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98521

Bankkártyával ki kell ékelni a kasztni és az alváz között. Nem egyszerű szétszedni sajna...összerakni ( a kötény miatt) még rosszabb

Előzmény: pista79 (98520)
pista79 Creative Commons License 2015.11.06 0 0 98520

Segítséget kérnék: ACME CAF modellről hogyan tudom levenni a kasznit? Tudom, hogy azokat a is fogakat kellene felnyitni a kocsin, de eddig csak a szoknyát sikerült leszedni...

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.05 0 0 98519

A méret alapján N építési nagyság lehet.

Előzmény: Peti06 (98518)
Peti06 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 98518

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni abban, hogy az alább látható terepasztal melyik vasútmodell méretarányt képviseli? Én sajnos nem tudom eldönteni. Az asztal mérete 138x68cm. Az alagutak szerintem kisebbek mint a H0 alagutak bejáratai. Esetleg ha lemérem az egyik bejáratot úgy könyebb megmondani, vagy így is meghatározható? Előre is köszönöm a segítséget.

 

rezgaras Creative Commons License 2015.11.04 0 0 98517

Bocs, nem figyeltem meg, hogy ugyanazzal méred a trafó kimenetén és a pályán. Akkor az a kérdés, hogy van-e jármű (motor) a pályán. Mert a motorok csúnya tüskéket tudnak visszanyomni a bemenetükre, amiket a műszered megmér.

Előzmény: rezgaras (98516)
rezgaras Creative Commons License 2015.11.04 0 0 98516

A 16V a 14 helyett természetes. A trafók "üresjáratban", azaz terhelés nélkül mindig nagyobb feszültséget adnak le, mint terheléssel. Az adattáblájukra mindig a terhelés alatt kimenő (névleges) feszültséget írják be.

 

A "felhízás" érdekesebb dolog, az a gyanúm, hogy a mérőeszközöddel függ össze. A legtöbb digitális mérőműszer a feszültség csúcsértékét méri meg. Ha az egyenfeszültség nem is "igazi" egyen, hanem egyenirányított, "lüktető" hullám, akkor többet fog mérni.

Előzmény: Kristian Hex (98508)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98515

Kösz!

Előzmény: alkotasu (98514)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98514
Előzmény: alsó madárfogás (98513)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98513

Úgy lesz, szívesen megnézem. Mikor is lesz?

Előzmény: Váltógyártó (98511)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98512

Miért, a villamost modellezők nem számítanak? :-)

 

Ez egyébként egy kétvágányos delta, Tillig TT R2-R3 geometria alapján.

Előzmény: alkotasu (98510)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98511

Kidumáltad, szerencséd! :-)

Ha kijössz Gödöllőre, meglátod!

Előzmény: alsó madárfogás (98509)
alkotasu Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98510

Mi ez? Villamospálya?!? Nem szégyelled magad? Tőled már 2200-as, meg hasonló kitérőket várunk...   :-)

Előzmény: Váltógyártó (98505)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98509

Éppen ellenkezőleg, ilyen magasra értékelem, hogy így is megállja a helyét. Művészi alkotás, mintsem funkcionális eszköz. :-)

Komolyra fordítva: kíváncsi lennék, milyen pályatervbe fér bele három ilyen átszelés. Egy helyre megy?

Előzmény: Váltógyártó (98507)
Kristian Hex Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98508

Tiszteletem Hölgyek/Urak!

 

Nem vagyok egy elektronikai zseni sőt... érdeklődni csak nem régen kezdtem az elektrotechnika iránt és éppen a régi H0 vasutamat bütykölgetném (illetve szeretném).

Olyan anomáliába futottam hogy:

A trafóm adatai szerint 0-14 V effektív feszültséget képes leadni, ezzel szemben én a trafóról kimenő vezetéken max 16 V ot mértem, illetve ha már a pályába volt ez vezetve akkor a sínen pedig 0-24V között tudom a potmeter-el szabáléyozni.

Ez mitől van? ez számmra a kérdés, hogy a 16 V felhízik a pályán 24V ra

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

A kritikát is elfogadom ha ez egy túl triviális jelenség és nem jöttem rá, hogy miért történik, de azt vegyük figyelembe, hogy nagyon zöldfülű vagyok.

 

Minden jót szép napot mindenkinek.

Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.03 0 0 98507

Szóval ennyire tartod a munkámat! Ezt még megbeszéljük! 

Előzmény: alsó madárfogás (98506)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.11.02 0 0 98506

Nyugtass meg, hogy csak amolyan makoveczes-magyar népmesés fali dísz lesz. :-)

Előzmény: Váltógyártó (98505)
Váltógyártó Creative Commons License 2015.11.02 -1 0 98505
legviszontabb Creative Commons License 2015.11.01 0 0 98504

Meg kell próbálni, max elb@szod:)

 

Ez a melegítés nekem furán hangzik, akkor is. Mire az egész meghajlik, lehet, hogy a kisebb alkatrészek már teljesen megolvadtak, feltéve, ha nem hőre keményedő a műanyag.

 

Sok sikert!!!!!

Előzmény: trixes (98503)
trixes Creative Commons License 2015.10.31 0 0 98503

Tiszteletem!

 

Először is köszönöm szépen a választ! Legviszontabb topiktással privátban csacsgtunk pár megoldáson,és én magam is a Te általad vázolt lehetőség felé hajlok! Egy Trix 23858-as készlet kis fehér hűtőkocsija a páciens!

Előzmény: 007Gergő (98486)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 98502

Nem vagyok Rocofan,de jelenleg a Rocohoz tudok rendelni bármikor alkatrészt, ami két hét mulva meg is jön,ez oriási elönyük.A szar kifejezés azért kicsit erös.Árba biztosan ver mindenkit a B-models,az év modellje tartályba nekem is megvan valoban szép,de a Piko "csillogo" tartályai se semmik,az alvázon lévö csapok vezetékek kidolgozása miatt,persze nem egy árkategoria.

Előzmény: bakterdani (98501)
bakterdani Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 98501

Üdv!

 

Ha egyszer veszel egy B-models-t, rájössz, hogy a Roco egy sz@r. (Bocs a Roco fanoktól)

A tartálykocsijuk tavaly az év modellje lett.

Előzmény: Maurice Price (98494)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 98500

Személyesen?:)

Előzmény: retiervin (98499)
retiervin Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 98499

Mi? Furkómester?

Előzmény: kavicsasínen (98498)
kavicsasínen Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 98498

Az a "furkó" személyesen Fúrómester/Fúrógépkezelő (és egyéb reinkarnációi) volt, akit már jópárszor töröltek innen.:)

Előzmény: alkotasu (98467)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.30 -1 0 98497

Pedig sokszor jön jól. Célszerű tudni, melyik nicktől mit lehet várni. A magam részéről azért időnként megnézem, kiféle-miféle egy nick. Ha agresszív, bunkó, vagy primitív, akkor negligálom, hozzászólására (levelére végképp!) nem válaszolok.

Viszont szívesen segítek a korrekt, rendes, szimpatikus topiktársaknak, nem egy ilyen levelezőpartnerem van, akit itt ismertem meg.

 

 

Előzmény: legviszontabb (98492)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.30 0 0 98496

Szépek, de... Attól függ, milyen korszakot szeretnél.

Ha III-asban utazol, és létező kocsit szeretnél, akkor előzőleg tájékozódj, hogy tényleg volt-e olyan kocsi, amit modellben látsz. Ugyanis volt pár személykocsija, ami csak egy német kocsi átfestése volt.

Viszont ha nem zavar a fantáziamodell, akkor azokat is tudom ajánlani.

Előzmény: Maurice Price (98494)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 98495

Nekem jo tapasztalataim vannak,de meg kell öket nézni nem sérültek e.Van gabonásom,konténeresem,ponyvásom,ár/érték alapján nagyon jok.kidolgozásuk szép,feliratok élesek.

Előzmény: Maurice Price (98494)
Maurice Price Creative Commons License 2015.10.29 0 0 98494

Sziasztok! Egy kérdésem lenne hozzátok. A B-Models vagonokról van valakinek véleménye,tapasztalata?

kalka84 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 98493

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

legviszontabb Creative Commons License 2015.10.28 -1 0 98492

Biztos, nem követem a nickeket.

 

De ha jön valami új nick, néha azonosak a fotóminőségek egy régebbi nickével. Ezzel azt akarom mondani, hogy valahogy olyan egyedi képeket készít, kinagyítás nélkül is megismerem, hiába mindenkinek van egy név/ismertetőjegye.

Előzmény: alkotasu (98490)
nazareth Creative Commons License 2015.10.28 0 0 98491

(úgy látszik, már nem utálják annyira a gőzösöket... :-)))

 

Persze, hogy nem. A gőzösöknek is megvan a maguk helye a rendszerben.

Előzmény: rezgaras (98474)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.28 0 0 98490

Az jelent, ez így igaz.

 

De az sokkal többet jelent, amiket a korábbi nickjein művelt az előző időszakokban. Többször is.

Előzmény: legviszontabb (98479)
róbertke Creative Commons License 2015.10.28 0 0 98489

Rivarossi gépet csak ha olasz FS/FNM festésű gép, akkor vegyél. Egyéb Európai és Amerikai vasúttársaságok gépei esetén más modellgyártók modelljeit javasolnám (pld. ROCO, Liliput, Fleischmann, stb)

FNM= Ferrovia Nord Milano

Előzmény: kalka84 (98480)
GOLAZ111 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 98488

Van egy württembergi öt csatolt tengelyű mozdonyuk, ami szerkocsihajtásos és még a saját súlyával is csak sík pályán boldogul el.

 

Szóval szerintem sem érdemes a szerkocsihajtásosokat megvenni. Alkatrész meg új korában sem nagyon volt hozzá.

 

Nekem van egy Rivarossi dízelem, szerintem még ma sem rossz (annyira) és a Rivarossi érdekes modelleket gyártott.

Előzmény: kalka84 (98480)
legviszontabb Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98487

Nekem egy Hudson és egy Big Boy van eme gyártótól, jók a tapasztalatok.

Szeretem a Rivarossit mert legtöbb gépében(gőzösben) a mozdonyban van a hajtás.

Viszont akartam egy BR 39-est is, ez már a legvégső kiadás volt már szerkocsis hajtással. Némelyik gép-az említett 39-es is- váltókon, kitérőkön siklik, akad. Ez abból is fakadt a gépnél és másikaknál is, hogy a szerkocsi legelső és leghátsó kereke volt meghajtva és a nagy tengelytáv miatt siklott.

 

A te általad említett gép mozdonyhajtásos, így nem is siklik, mert fordul a szerkocsi forgóváza, én venném!

Előzmény: kalka84 (98480)
007Gergő Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98486

"Hogyan tudnám,kissé összébb"paszírozni"a hordmű imitációkat,anélkül,hogy letörném bármelyiket?"

Ha műanyag, pl. ROCO, akkor beásztatod forró vízbe (pl teaforralóból kiöntöttbe), néhány percre és amikor meglágyult, vagy visszaugrik magától, vagy egy kicsit befele hajlítod, aztán hideg vizet engedsz rá.

 

Előzmény: trixes (98465)
FleurdeBac Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98485

Tisztelt Urak!

 

Továbbra is keresek megvételre Conrad váltóállítókat. Összesen 15 darabra lenne szükségem, lehetőleg a végálláskapcsolós fajtából, akár kissé használt állapotban is. Címem publikus.

Köszönettel

Tamás

kalka84 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98484

Ez a 1382 cikkszámú br 10 002-es gőzmozdony.

alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98483

Azért inkább rezgaras véleményéhez csatlakoznék: vegyes. Például egy Henschel-Wegmann vonat a még olasz Rivarossitól még ma sem kínos egy gyűjteményben, de a terepasztalon sem. De persze náluk is van gyerekjáték minőségű és tartósságú széria.

Előzmény: csíkos-háTTú (98482)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.10.27 -1 0 98482

Melyiket nézted?

Az újabbakat már a Hornby csoport gyártatja, azokkal nincs baj, szépek, és jól is futnak.

 

A régebbi, még "Made in Italy" modelleket felejtsd el, az egykori NDK-s PIKO modellek is fényévekkel jobbak.

Előzmény: kalka84 (98480)
rezgaras Creative Commons License 2015.10.27 0 0 98481

Vegyes. Nagyon függ attól, melyik modellről van szó. Vannak nagyon szép modellek és van gyenge eresztés is.

Előzmény: kalka84 (98480)
kalka84 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98480

Üdv

 

Rivarossi mozdonyokról mik a tapasztalatok? Gőzöst néztem egyet de számomra ismeretlen a márka...

Gondolok itt futásra, minőségre, kidolgozottságra. Mennyire zajos, stb...

legviszontabb Creative Commons License 2015.10.26 -1 0 98479

Őt sem értem nagyon.

 

Megint más a nickneve a börzében. 3 hete még más volt, de mindig odaírja: pénzt előre nem fogad el-ez azért valamit jelent....

Előzmény: alkotasu (98469)
Norbi_71 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98478

Igen, ő is a trafó váltóá. kimenetéről működik.

Előzmény: Peti06 (98477)
Peti06 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98477

Szia!

 

Nagyon köszönöm, már ki is próbáltam tökéletes :) Van még egy elektromos kocsileakasztóm is. Azon 2db csavar látható. Azt hogyan tudnám még kipróbálni a trafóval? Azt is a trafón látható "váltó" jelzéshez kell rakni? Vagy azt már a "mozdony" jelzéshez?

Előzmény: Norbi_71 (98476)
Norbi_71 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98476

Szia!

 

Az állítómű fekete vezetéke a közös, a piros és zöld vez. pedig az egyenes ill. kitérő állást működteti.

Előzmény: Peti06 (98475)
Peti06 Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98475

Sziasztok!

 

Előre is elnézést a tudatlanságomért, lenne egy kérdésem, mégpedig a következő: van egy elektromos H0 Roco váltóm, amiből 3 vezeték jön ki: egy piros, egy zöld és egy fekete. Van egy Roco trafóm is, amin ugye 4 csatlakozó van (kettő a mozdonyhoz, kettő a váltók működéséhez). A trafón a váltó jelzés alatt levő két csatlakozóba dugtam 1-1 itthon talált sima vezetéket. A kérdésem, hogy a váltón levő 3 különböző színű vezetéknél hova és hogyan érintsem, hogy ki tudjam próbálni mindkét irányba a váltót? Nem szeretnék össze-vissza érinteni feszültséget a váltón nehogy elfüstöljem. Sajnos nem értek annyira hozzá, ezért remélem Ti tudtok segíteni ebben. Előre is köszönöm!

rezgaras Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98474

Tetszik! (úgy látszik, már nem utálják annyira a gőzösöket... :-)))

 

Előzmény: nazareth (98471)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.26 0 1 98473

Kiváló film, köszi, hogy megosztottad.

Előzmény: nazareth (98471)
RhB Creative Commons License 2015.10.26 0 0 98472

Tényleg nagyon profi a videó, de a modulok is szuperek. Van egy pár ismerős modul meg emberke. :-)

Előzmény: nazareth (98471)
nazareth Creative Commons License 2015.10.25 0 0 98471

OFF

Hehe, tényleg, redukálnom kellene a csíkospóló-gyűjteményemet :) A mellékelt fotórészleten én rendelkezem, Iván a táblás.

 

À Propos, Andris legújabb, schönaui filmjét láttad? Ismét sikerült egy jó kis mozit összehoznia. Ezúttal csak hangulat, semmi sztori:

https://www.youtube.com/watch?v=w7r-aGVT5ds

Előzmény: RhB (98462)
legviszontabb Creative Commons License 2015.10.25 0 0 98470

Igen, értem, más mondta így őt idéztem, tetszett:)

 

Igen az a hozzászólás tényleg eltűnt, de egy mondatára emlékszem: 1000 Ft, igen ennek ennyi az ára, akinek nem tetszik nem vesz, ennek ennyi az ára, mert nem reped-vmi ilyesmi volt.

 

Az említett topictárssal beszéltem is, másféle fogaskerekeket is tud.

 

Meg én használom a gépeket és 12 év alatt egy fogaskerekem törött. Az is azért, mert a gép egy évig szolgálatképtelen volt. Hiába az állás semminek nem tesz jót.

Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem-mivel feszítve van rászorítva a fogaskerék a tengelyre-az 1000ft-os is ugyanúgy eltörne(Ha nem akkor gumiból van, meg ezt is honnan tudja, hogy nem reped, 40 éve biztos nincs meg neki, hogy tudja, tényleg nem töri). Viszont használatban meg nem, úgyhogy inkább 300-ért veszek a topictásrtól, szerintem azt is ő csinálta(értsd: nem az eredeti, nem mintha az baj lenne), és nem csak esztergálta mint a "haverunk".

 

10 darabnál már 7000 ft a különbség. Ebből már elég sokat lehet alkotni vasútmodell építésben, ha értesz.

Előzmény: alkotasu (98469)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.25 0 0 98469

"ő boltközpont úr volt"

 

Nálam az "úr" más fogalmat takar... talán érted is...

 

Most visszakerestem a börzén, megtaláltam a 300 Ft-ért készítőt, aki máig aktív (von Smallhausen) és valószínűleg ezt a másikat, aki 1000-ért árulta a portékáját kint, de ő már törlődött. De ezek szerint ez a pofa csak kereskedik, a hozzáértése nem sokat ér.

Előzmény: legviszontabb (98468)
legviszontabb Creative Commons License 2015.10.25 0 0 98468

(mint odébb egy furkó az 59.000-es Szilivel és a 25.000-es BDt-vel).-ő boltközpont úr volt.

 

Igen a pasas furi volt. 300-ért van Csíkos bácsinál komplett kerék. Mellesleg nekem egyik régi Szergejben új kerekek vannak, mindegyik 13 fogú....

 

Nekünk is elkezdte ezt a fogaskerék esztergálást még egy hónapja a börzén. A TEMOFESZT-en megint, mikor a vitrinjében néztem a Szergejeket és rokonnak mondtam melyik milyen, akkor próbálta megmutatni, de nem sikerült, akkor még bemondta, hogy ő esztergál fogaskereket, nem reped(hozzátette az újak is repednek a fehérek és a feketék is), de fasza, erre furán ránéztünk, aztán rájött, hogy marta is azt az alkatrészt, aztán elfordult, mással beszélt.

 

Meg még azt sem értettük, hogy analógban a gőzösbe beletudja tenni a hangdekódert, de mikor nagyapám megkérdezte, hogy dízelbe is, azt mondta, pfuu, hát az nagyon nehéz, nem lehetséges. Ez is kicsit érdekes volt, mindjárt a kolegájára mutogatott(holott előtte ő dicsekedett eme tudással)....

Előzmény: alkotasu (98467)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.25 0 1 98467

Mondjuk azt is mondta, hogy az új Gützold fogaskerék nem jó a régi mozdonyhoz, mert az 14 fogú, míg a régi csak 13. Tegnap megszámoltam, mindkettőn 13 fogat találtam. (Ha nem tévesztettem el.)

 

Egyébként volt a börze topikban is valaki, aki már 300-ért is árult fogaskereket.

(Talán volt, aki még olcsóbban, de erre nem merném a nagy esküt letenni.)

 

Így én is úgy voltam, hogy nem kell elkapkodni nála a vásárlást, mert ilyen rendezvényeken mindig vannak olyanok, akik így, vagy úgy megpróbálják lehúzni az embert (mint odébb egy furkó az 59.000-es Szilivel és a 25.000-es BDt-vel).

Előzmény: legviszontabb (98466)
legviszontabb Creative Commons License 2015.10.25 0 0 98466

Fogaskereket esztergálni????-hmm. Az a pasas nagy fazon volt. Meg akart fogni, de nem sikerült...

Előzmény: alkotasu (98459)
trixes Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98465

Tiszteletem az URAKNAK!

 

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy adott egy kéttengelyes teherkocsi alváz,amiben kissé lötyög az egyik tengely. Hogyan tudnám,kissé összébb"paszírozni"a hordmű imitációkat,anélkül,hogy letörném bármelyiket? A segítséget előre is köszönöm szépen,lehet privátban is,hogy ne ezzel legyen tele a topik!

RhB Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98464

OFF Sejtem már - ami a tavalyi tippem is volt - ugyanabban a hacukában voltál idén Acsa-Erdőkürtön. :-)

Előzmény: RhB (98462)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98463

Urak!

 

Nem tudja valaki, hogy Märklin 37159-es modellhez lehet külön füstszekrényajtót rendelni?

 

Erre gondolok: 

 

 

Ha igen, akkor hol?

RhB Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98462

OFF Nem, a saját képeimet túrtam át. :-) Sajnos az L.K. fotókat nem láttam - vagy nem emlékszem rá - de átküldheted a linket. :-) A mellékelt tavalyi fotórészleten te vagy valamelyik? :-)

 

 

Előzmény: nazareth (98452)
szuromia Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98461

A gyűjtés türelem és pénz kérdése. Ha tényleg akarsz ilyet, lesz. :)

Előzmény: saxi1982 (98453)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98460

Nem elrettenteni akartalak,szép gép ez,föleg ,hogy az eredetije is láthato.Fogaskerék repedést én megoldottam tökéletesen,és valoban csináltak hozzá már kereket.

 

Még szükebb ivekbe is elmenne ,ha a szerkocsi forgovázai elfordulnának a régi Pikohoz hasonloan.

Előzmény: saxi1982 (98458)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98459

Azért ennyire nem súlyos a helyzet.

Ami nekem van, azzal nincs gondom, a régi PIKO 380-as íven is elmegy, holott min. 420-at írtak rá. A fogaskerék sincs szerintem elrepedve, mert megy és nem hallok rajta kattogást. De lehet is kapni hozzávaló fogaskereket is, a Temofszten volt kinn egy pasas, aki 1000 Ft/db-ért árult olyat, ami nem gyári, de esztergált, nem reped, stb. Ebből,- ha tényleg repedt, kell max 4 db, ami a mozdonyárához képest elenyésző, utána tökéletes a gép.

Előzmény: saxi1982 (98458)
saxi1982 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98458

Köszi! :)

A kép csak illusztráció, az apróságokra nem figyeltem oda. Gyárit keresek, de úgy látom nem túl biztatóak vele a tapasztalatok.

_szergej_ Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98457
Előzmény: saxi1982 (98453)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98456

Valoban a képen egy tuningolt példány van,szerintem TT is ráadásul.A Mikrometalnak vannak hozzá tuning cuccai,én is meghosszabbitottam a járdát. Tervezek még egy szerszámos ládát is rá.Viszont a képen láthatonak nem küllösek az elsö futokerekei, a Füstiben lévö eredetivel ellentétben.

Előzmény: alkotasu (98455)
alkotasu Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98455

Háááát... Ahogy elnézem, elég kicsi az esélye.

Ugyanis ez nem gyári, hanem egy másból átalakított, vagy tuningolt darab. Lásd a járda és a kapaszkodó meghosszabbítását, ami a gyárin nincs elkészítve. De ugyanúgy tuning a járdán levő szerszámosláda is.

Ha kapnál is pont ilyet, az igencsak hatszámjegyű lenne szeintem.

 

Gyári az nyilván olcsóbb lenne.

Előzmény: saxi1982 (98453)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98454

Udv!

Valoban nem sok elado peldanyt lattam eladot.valoszinu nem nagy darabszamban adtak ki.akinek meg van az nem adja el.Szep gep de ives valtokat nem szereti.valamint vannak hianyosagai kulsore ami persze potolhato.Ha megis talasz es vasarolnal.akkor a fogaskerekei repednek.enyemek peldaul alltaba.Lassumenete szep.Borzen elofordulhat meg szerintem.

Előzmény: saxi1982 (98453)
saxi1982 Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98453

Kedves Fórumozók!

 

Olyan dologban kérnék tanácsot, hogy vajon lehet még esélyem hozzájutni hirdetésben, börzén ilyen Gützold MÁV 520-ashoz, vagy ne igen reménykedjek? Az utolsó hirdetett példányt 2013-ban találtam... (Kép Google-ről.)

Köszönöm!

nazareth Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98452

OFF

 

Hehe, lebuktam. Ha Te is a L.K.-féle fotógyűjteményt nézted végig, akkor pl. az 57-es képen éppen leakasztok egy K-kocsit a Szergejes tolatósról. Általában Zircen voltam táblás, vagy rendelkező; egyszer Acsa-Erdőkürtön is bazseváltam. Te rajta vagy valamelyik fotón?

 

Ja, és az egyik fotón én ölelem keblemre Sityu mikroszkopikus méretű laposüvegét, ez alapján 100%-osan be tudsz azonosítani :)

Előzmény: RhB (98451)
RhB Creative Commons License 2015.10.24 0 0 98451

Most esett le, hogy Zircről van szó. :-))) Amúgy még mindig nem tudom, hogy ki is vagy. :-) Tavaly (vagy két éve?) is rákérdeztem, a Zirc körüli fotókon milyen ruhában vagy, de nem válaszoltál. :-) Most is átpörgettem a nyúli fotókat, de nem tudom, rajta vagy-e egyáltalán valamelyiken?

Előzmény: nazareth (98449)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98450

"már 2 hónap múlva nem érdekli az egész" - az mindegy, a hivatkozási alap megvolt, és a folyamat addigra visszafordíthatatlan: az apuka önmegvalósításba kezdhetett. Ha nem lábatlankodik ott a gyerek, még jobb. :-)

Előzmény: RhB (98443)
nazareth Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98449

Sajnos amilyen extrém gyorsan elkészült a vágányfektetés és elektromos munkák, olyan extrém lassan haladunk a terepépítéssel :) Egyelőre a domborzat készült el, éppen az ágyazatszórás folyik, így túl sok látnivaló nincs az asztalon még. Egyébként nem klubasztal, hanem magántulajdonban van, Fremo-szabványú végekkel, magassággal.

Előzmény: RhB (98447)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98448

Tkp. ilyesmire gondoltam a gyereknek kezdésnek, :D csak egy kis terepasztal-szerű körítéssel. :-)

Előzmény: nazareth (98446)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98447

Csakhogy ez egy picinykét más céllal épült, és nem egy - akár laikus - apuka a csemetéjének. :-)

 

Amúgy ez melyik klub asztala? Esetleg fotók? :-)

Előzmény: nazareth (98445)
nazareth Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98446

Egyébként otthon a "szőnyegvasutam" egy kétvágányos fővonalból, egy 5-vágányos állomásból (dupla lírákkal) és egy vontatási telepből áll. Az állomási váltók távvezéreltek. Egyetlen parancsközpont (MM), egy betáplálás, nulla szakaszolás, nincs foglaltságérzékelés. 99%-ban üzembiztos (hála a töltéses Roco Line vágányzatnak), összesen egyetlen elektromágnest kellene megnéznem, mert néha kissé lusta. Csak én is lusta vagyok...

 

Működik így is :)

Előzmény: RhB (98443)
nazareth Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98445

Őszintén szólva elég durván hangzik, amit leírtam, de az egész asztal (10 modul!) villamos bekötését rohamtempóban 4-en kevesebb, mint 24 óra alatt(!) csináltuk meg. Szerencsére előzőleg jól át volt gondolva a dolog: a vágányzat építésekor odafigyeltünk a vezetékek színére, volt vásárolva megfelelő színű vastagabb madzagolás, banándugók-aljzatok; megvoltak az eszközdekóderek, facsavarok, távtartók is, így tulajdonképpen csak a lelógó madzagok összeforrasztgatása-közösítése, eszközdekóderek felszerelése-bekötése, banándugók aljzatainak összerakása volt a teendő.

 

A végeredmény korrekt, és hála a színkódoknak, az asztal a villamos munkálatok elkezdése után kb. 23 órával pöccre indult, 0 hibával. Mondjuk legközelebb azért egy ekkora melóra legalább 48 órával számolnék... :)

Előzmény: RhB (98443)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98444

Jó, persze ez is lehet járható út, de csak akkor, ha kellőképpen sikerül belevonni az építésbe, azaz megvan az érdeklődés. Amiről én beszéltem az az, hogy eldöntsük, megvan-e?

Előzmény: alsó madárfogás (98442)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98443

Bakker, mire ezzel elkészülsz, a gyerek megnősül és elköltözik. :-)))

 

Te egy "rendes" terepasztalról beszélsz, mikor pedig arról volt szó, hogy a gyereknek csinálunk valami egyszerűt, gyorsan. Ehhez digit vezérlésnél nem kell szakaszolás, elég egy-két helyen betáplálni - kis asztalról van szó -, és elsőre mindenből minimális kiépítéssel. Ezen már el tud játszogatni, felkeltheti az érdeklődését. Ha az asztalt évekig építed, nem fogja kivárni...

 

Persze lehet elsőre is megfontoltabban, előrelátóbban, mint ahogy te is írtad, de akkor már nem a gyereknek, hanem magadnak építed. :-) Épp arról volt szó, hogy a gyereket lehet, hogy már 2 hónap múlva nem érdekli az egész.

Előzmény: nazareth (98441)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98442

Nazareth részletesen kifejtette azt, amit én is mondani akartam: ha analóg, muszáj szakaszolni, de ha digitális lesz a terepasztal, akkor is értelmetlenség kihagyni. Ha most nincs is rá szükség, később lehet, és ha nincs, akkor csökkenti a mégoly egyszerű asztal értékét. Sokkal többel, mint amennyibe a pár méternyi vezeték és a néhány kapcsoló, meg a vele való vesződség kerül. A foglaltságérzékelőket, miegymást meg be lehet építeni később is.

Előzmény: RhB (98439)
nazareth Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98441

Ha terepasztalt építünk, első sorban az ágyazatozás, terep elkészítése az, ami "bebetonozza" a dolgokat. Ha elkészült az asztal, akkor ahhoz már nagyon nehéz hozzányúlni. Ezért lehetőleg úgy kell megépíteni, hogy

1.) minél üzembiztosabb legyen, a meghibásodások esélyét minimálisra csökkentsük, és esetleges hibaelhárítás során ne kelljen roncsolni, síneket felszaggatni;

2.) későbbi fejlesztgetés során ne kelljen a síneket felszedni, alakítgatni.

 

Ha ezeket előre átgondoljuk, akkor szerintem az egyetlen járható út:

1.) Mindent, amivel baj lehet, leviszünk az asztal alá. Ez azt jelenti, hogy váltóhajtóművek lekerülnek, minden vezetékezés lekerül, a síneket-váltókat minél több helyen betápláljuk, a váltók szívdarabjait betápláljuk; minden betáplálás szigorúan alulról.

2.) Ha már az 1-es pontot ügyesen betartjuk, kellően sok betáplálással számoltunk, nem nagy érvágás egyből szakaszolni is a síneket (sőt, szívpolarizáció esetén ez kötelező is).

 

Ezek után pedig már igazából nincs is értelme "analóg" és "digitális" asztalról beszélni. Elindulhatunk analóg vezérléssel is, ekkor megvásároljuk a maréknyi 25-pólusú D-Sub csatit, az asztal alól átcibáljuk a szükséges 20-30-40 vezetéket a pultra az FZ1-esek mellé, és ügyesen odafigyelünk, hogy mindig minden érintkezzen :)

 

Ugyanakkor a későbbiekben egy ilyen asztalt digitális vezérlésűre átszerelni majdhogynem egyszerűsítésnek hat: berakjuk az eszközdekódereket, foglaltságérzékelőket az asztal alá, végighúzzuk az egy-két buszt, és a 20-30-40 vezetéknek búcsút intve egy USB-kábellel összekötjük az asztalt egy régi PC-vel. Mindezt anélkül, hogy az asztal érdemi részéhez (vágányanyag, terep) komolyabban hozzá kellene nyúlnunk.

A mi állomásunk 7 vágányos, 10 modulból áll, Váltógyártó-féle polarizált váltókkal. A modulok kb. 1m-esek.

 

Minden modulon minden sínszál két helyen van betáplálva, akkor is, ha fizikailag egyetlen flexi szakasz. A váltóknál meg vannak csinálva a szakaszolások. Minden sínbetáp az asztal alatt közösítve van, azaz jelen formájában nem alkalmas sem analóg üzemre, sem vágányfoglaltság-érzékelésre, viszont a lehetőség mindkettőre megvan.

 

A váltók-jelzők alsó hajtásúak (a jelzők Wattenscheider-foglalatban vannak, hogy könnyen cserélhetőek, szervizelhetőek legyenek). Az eszközdekóderek DCC-je a sín-DCC-től függetlenül van végigvezetve az asztal alatt. A két busz két jumperrrel közösíthető, így egyetlen parancsközpontról tud működni az asztal.

Előzmény: RhB (98439)
enigma1965 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98440

Pontosan erről beszélek én is!

Tegyük a szívünkre a kezünk. Egy asztalépítése sosem abban a tempóban készül, ahogy azt az építője szeretné. 

Sokan itt elvesztik a kedvüket. Azonkívül a kudarcélmények (mert ugye azért azok is jönnek néha) is sok kedvet szeg,

de aki végül is megépít egy asztalt, annak örök élmény lesz

Ahogy egy klasszikus is mondta anno: "Akit a mozdony füstje megcsapott...."

Előzmény: RhB (98439)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98439

Itt olyan asztalról volt szó, ami azért épülne, hogy a gyereket megszerettesse a vasútmodellezéssel ill. el lehessen dönteni, hogy érdekli-e egyáltalán? Te meg rögtön Miniversum 2-öt csinálnál. :--)))

 

Első lépésben nem szabad túl bonyolultat csinálni, olyan kell, ami egyszerű, gyorsan megvan, de azért a dilikörnél nagyobb játékélményt nyújt. Ehhez foglaltság érzékelés teljesen felesleges ebben a fázisban*. Ha nem jön be, akkor nem öltünk bele túl sok pénzt és energiát, ha meg igen, akkor jöhet egy nagyobb, komolyabb, ez a kezdő asztal úgysem fog megfelelni. :-)

 

*Más a helyzet, ha kimondottan az elektronika, maga a digit érdekli, akkor viszont első körben én egy lapra rászegelt sínekből építenék kísérleti pályát, ahol könnyen lehet átvariálni.

 

Szerintem...

 

Előzmény: alsó madárfogás (98436)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98438

Ha a mozdonyok javíthatók, akkor maradok a TT méretaránynál és az analóg rendszernél.

Előzmény: enigma1965 (98432)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98437

Szia!

Ez jó hír, köszönöm :)

Nem vagyok budapesti, de majd a közeljövőben megpróbálok időt szakítani rá, előtte kereslek telefonon.

üdv.

Előzmény: csíkos-háTTú (98435)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98436

Szerintem sem érdemes továbbfejleszthetetlen analóg asztalt építeni, mert az értékvesztése még nagyobb. De még kevésbé szabad úgy digitálist létesíteni, hogy nincsenek szakaszok, tehát nincs elektromosan elszigelve egymástól az, amit analógban is így csinálnánk - ugyanis a szakaszok kellenek a majdani foglaltságérzékeléshez, a pihenő, tárolt szerelvények vagy gépek áramtalanításához stb.

 

Tehát én egy klasszikus analóg asztalt építenék, szakaszolással, hagyományos mágneses vagy szervós (mondhatnám a motorost is, de most, hogy nincs már a Conradtól az olcsó állítómű, nem tudom, ki vagy mi lép a helyére) váltóállítással. És meghagynám a helyét a foglaltságérzékelőknek - ugyanarra az áramkörre, kivezetésre, ahol a szakaszt kapcsoljuk, ezek is ráköthetők. A kitérők állítása pedig akár maradhat ugyanúgy, tehát analóg módban, de az is kiegészíthető digitális egységgel.

 

Sőt, az analóg és a digitális rendszer működhet egymás mellett: nálam egy kapcsoló átlökése kell ahhoz, hogy az egyik vagy a másik keljen életre. Ezt azért csináltam így, mert amikor az asztal épült, a futtatható motoros járművek kb. 80%-a analóg volt. Ugyan mostanra a számuk a nulla közelébe jutott (a mozdonyokat digitalizáltam vagy olyanra cseréltem, az analóg motorvonatokat eladtam), de akkor még igen nagy hasznát vettem ennek a lehetőségnek. És az egyetlen kapcsolóval, a Medvend-féle vezérlővel meg a hozzá szükséges táppal került többe az analóg mód megteremtése.

Előzmény: RhB (98434)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2015.10.23 -1 0 98435

Szia!

A gőzös javítható, nem kell keresztet vetni rá!

A sínekre is van megoldás, alkalom adtán gyere ki a műhelybe, megmutatom, átbeszéljük.

Üdv!

csíkos

www.csikos-muhely.hu

Előzmény: Nelson71 (98422)
RhB Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98434

Ellenben én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy mielött valaki digtális rendszerhez orientálódna kezdésnek gyakorlásképpen építsen egy kisebb analóg gyakorló asztalt, hogy ráérezzen arra, hogy valóban az elvárásainak megfelelőt adja vissza ez a szép hobbi.

 

A mai világban nem biztos, hogy analóg asztalt kéne építeni. Egyrészt a digit mozdonyok irányítása nagyobb élményt nyújt (finomabb menet, egymástól függetlenül) - és most nem hangos gépre gondolok, mert az ugye még nagyobb élmény, viszont jelentős plusz költség - egy sima dekóder 6-7 ezerrel dobja meg a mozdony árát, még elviselhető.

 

Az asztal építése viszont sokkal egyszerűbb, mert nem kell szigetelni és szakaszonként betáplálni. Ha csak pár váltó van, az mehet kézi állítással, vagy hagyományos módon. Ha ez is digit vezérlésű, akkor jelentős az árnövekedés, viszont szerintem ezeket a dekódereket el lehet lehet adni - az eladásnál a gond a beépített faanyaggal, sínekkel, terep anyagokkal van, ezeken lehet nagyot bukni.

 

 

Előzmény: enigma1965 (98432)
rezgaras Creative Commons License 2015.10.23 0 1 98433

Én is azt hiszem, hogy kész terepasztalt - leszámítva esetleg egy-egy ismert különlegességet - nemigen vesznek, legfeljebb valamit olcsón, indulásnak. A terepasztal a legtöbb modellezőnek úgy jelenik meg, hogy egy olyan kis világ, amit ő teremt meg, ő találja ki, ő tervezi meg, ő építi fel. Egy kész asztalon mindig az elkészítőjének a szelleme uralkodik. :-))

 

Előzmény: enigma1965 (98432)
enigma1965 Creative Commons License 2015.10.23 0 0 98432

Hátha digiben gondolkodsz, akkor tényleg 0-ról kell(ene) kezdened. Az U profilos sínek a még felújított állapotukban is erősen ellenjavalt a felhasználásuk a digitális üzemhez.

Így tényleg nem olcsó a buli.

Ellenben én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy mielött valaki digtális rendszerhez orientálódna kezdésnek gyakorlásképpen építsen egy kisebb analóg gyakorló asztalt, hogy ráérezzen arra, hogy valóban az elvárásainak megfelelőt adja vissza ez a szép hobbi. Sajnos nagyon sok olyan asztallal - és tulajdonosával találkoztam már akik felében-harmadában feladták az asztalépítési álmaikat, (mindegy milyen okból) és arra gondoltak, hogy jól eladják a félkész asztalt, és visszajön a pénzük, tán még némi haszon is befigyel.

Tisztelet a kivételnek, de ez ritkán jön be. Sokkal valószínűbb, hogy az asztal egy garázs vagy más tároló sarkában porosodik akár évekig, mert a kutyának sem kell.

 

 

Előzmény: Nelson71 (98430)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98431

Másik nagy baj  még ezzel a vasutmodellezéssel,hogy idöigényes...  sok lovés ember aki megtehetné a modellezést,ideje nincs erre.Mert ugye a pénzt meg is kell keresni.

 

Én beleszülettem ebbe a hobbiba,de ehez kellett édesapám akivel épitettük a terepsaztal,meg édesanyám aki eltürte a koszt,a nem olcso mozdonyokat  / 1984 ben egy BR 120 400 ft volt/ és azt ,hogy édesapám csakis ezzel foglalkozott a szabadidejében. Szoval elég sok együttállás kell ehez a hobbihoz sajnos.

 

TEMOFESZT en fültanuja voltam egy anyuka elájulásának a 40 ezres mozdony láttán,ugyanez tavaly is megismétlödött,mert még mindig gyerekjátéknak nézik ezeket.Vagy a siro unokáját vigasztalo papa, aki azt mondta ,hogy kisfiam,ha egyet veszek neked azzal még nem mész semmire.Hát szomoru látvány volt,mert szegény gyerek honnan tudná,hogy az a Rola szerelvényben 200 ezer forint van benne.

Előzmény: Bad68 (98429)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98430

Egy BR43-as hanggenerátoros úgy 100 ezer körül van. Néhány tehervagon. Sínek, tereptárgyak, vezérlés... háát nem kevés induló összeget kéne befeccölni...

Előzmény: róbertke (98424)
Bad68 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98429

470000.-ft? Ha valakinek kell és esetleg le tud szokni a bagóról simán meg van 1,5év vagy kevesebb. (már a bagózik. )

Előzmény: hodika1977 (98427)
Bad68 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98428

Nincs választási kényszer, azzal játszik, amivel akar, de ha én vasutazom, ill. avval foglakozom ő is ott van velem és játszunk, építünk, fejlesztünk, vagy éppen bontunk, mert már nem tetszik.

Én nem mondom, hogy ezt kell csinálni, utánoz és kész. Nem tatrom magam nagy modellezőnek. Bennem nem vetették el a magot, de mindig is szerettem volna egy asztalt meglett, őt már úgy gondolom meg fertőztem, ha abba is hagyja biztos, hogy felébred később és el kezdi vagy folytatja tovább.  

Előzmény: alsó madárfogás (98425)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98427

Valoban én is 470 ezerért láttam a nekem tetszö gépet....szoval megnyugodtam,hogy ez sem olcsobb hobbi az enyémtöl.SAJNOS....

 

Előzmény: róbertke (98424)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98426

"Na most ennyi pénzből mekkora TT vasútat tudnál építeni?" - hát, nem túl nagyot, ha új eszközökben gondolkodik. :-)

Láttam azokat a hangdekóderes, minden jóval felszerelt teherautókat. És erősen alulbecsültem a költségeket, attól tartok. :-)

Előzmény: róbertke (98424)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98425

"Németek nem vásárolnak csak egy mozdonyt egy naptári évben" - jó nagy marhaságnak tűnik az állítás, ha meg nem sértem vele a kitalálóját és a terjesztőjét. :-)

"Lehet, hogy csodabogár az osztályban, de ez őt nem zavarja (vagy nem mondja el)" - ez habitus kérdése. Reméljük, önszántából választotta, és nem kényszeríti senki a szerepbe, és egészségesen fejlődik.

 

Szeretném, ha igazad lenne, de sajnos nem ilyen egyszerű, szinte fekete-fehér kérdés mindez: "de rajtunk múlik, mit ültetünk el  a gyermekeinkbe". A néhány évesnek is lehet önálló akarata, és unhatja azt, ami az apukájának nagyszerű időtöltés. De igazad van, az iránymutatás fontos, és a legrosszabb, ha lustaságból erre sem vagyunk képesek.

 

Előzmény: Bad68 (98421)
róbertke Creative Commons License 2015.10.22 0 1 98424

Temofeszten kint volt a Magyar RC Kamion Kedvelők Klubja. 

Egy komplett 1:14 méretarányú kamion minden csili-vili technikával felszerelve Fél millió jó magyar forintba kerül! Na most ennyi pénzből mekkora TT vasútat tudnál építeni?? :-)))

Előzmény: Nelson71 (98422)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98423

Akkor szerencséd van,mert sajnos az én környezetembe lévö emberek gyerekei hamar elvesztik az érdeklödést.Éveket várni mozdonyokra meg föleg nem tudnak.

 

Terepasztal épitésnél okés hogy fel tudunk használni olcso dolgokat is, de már a vágányanyag is tetemes összeget tesz ki....azért egy Piko A válto 10000ft elektromos hajtással,persze van alternativa olcsobbra,de valljuk be csoda nincs.

 

Én nagyon örülnék ha lenne utánpotlás.

Előzmény: Bad68 (98421)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98422

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
Számomra nem csak a gőzös, hanem az egész készlet, sínestől, mindenestől  az érzelmi kötődés miatt fontos. Utóljára  kb. 10 éve vettem elő a készletet, akkor tökéletes állapotban volt minden. Gyerekként, a lakótelepi lakásban nem volt terepasztalom, hanem 2-3 Havonta egy hétvégén kiszedtük a dobozból, szőnyeget felcsavartuk és megépítettük a pályát. Ez volt az ÉLMÉNY! :-) így, csupa nagybetűvel.
A tervem az volt építek egy terepasztalt, ezért elhoztam szüleimtől a TT készleteimet, de sajnos megdöbbenésemre ez az állapot fogadott. Van villanymozdonyom no meg egy BR218-as is, szóval mégse nulláról kellett volna kezdeni.
  Próbáltam neten keresgélni hátha találok kerékszettet, de hiába. Ha viszont nem lehet mit kezdeni a mozdonyokkal, akkor inkább H0 méretarány felé nézelődnék. Csak hát nulláról kellene elindulni.
Közben beléptünk a digitális világba. Akkora a választék hogy szinte elveszik benne egy kezdő érdeklődő...
A kezdeti lelkesedést csak az árak lohasztják le... Nem kicsit, nagyon.

Bad68 Creative Commons License 2015.10.22 0 1 98421

 Ma egy karácsonyfa alatt köröz modellvasút nem haladja meg az ingerküszöbét egy gyereknek,

 Cáfolom, ahogy az én gyermekem rá van orientálva, már várja, hogy mi fog kőrözni a karifa körül,

a terepasztalra nem biztos, hogy több százezer forintot kell költeni, hogy érdekes, legyen ( lást, Kisfaludy kollégát)

Be kell vonni a gyereket az építésbe, nem szabad le teremteni a nem sikerült tetteiért. Fogja értékelni, amit elért, és még dicsekedni is fog vele,

(Tapasztalat: nem értik mit mond)  Igaz hogy drágák a mozdonyok. kocsik, egyebek, de már 10 évesen tudja, ha nem bagózik, nem fogyaszt, energia italt nem telefonál (nincs is mivel) ezzel legalább annyit meg tud spórolni, hogy, teljen évenként egy mozdonyra, ill. valami másra.

Valahol olvastam, hogy a Németek nem vásárolnak csak egy mozdonyt egy naptári évben. Valószínű, hogy nekik van igazuk.

Mert a hobbihoz nem hiszem, hogy társul a vonat mennyiség,

Látom az én fiamon is hogy egy mozdonnyal el tud, órákig tökölődni csak legyen (sok vagon hozzá) Nincs videó játék nincs Plésztésün STB. 

Lehet, hogy csodabogár az osztályban, de ez őt nem zavarja (vagy nem mondja el)

Bocs hogy ilyen hosszasan írtam, de rajtunk múlik, mit ültetünk el  a gyermekeinkbe.

Előzmény: hodika1977 (98414)
enigma1965 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98420

Nehogy kidobd!!!!

Az nem rozsda!

Ez a rozsda:

 

A Te sínéiden lévó elváltozás egy a nikkeles felület elszíneződése, ezt nagyon finom anyaggal könnyen eltüntethető.

Ha publikussá teszed az e-mail címed, akkor többet is tudok segíteni.

Előzmény: Nelson71 (98413)
legviszontabb Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98419

Teljesen egyetértek veled!

 

Nekem is sok PIKO-m van(újak is, régi még több), gond nincs velük!(Nem úgy mint a többivel...)

Előzmény: hodika1977 (98414)
burgeri Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98418

Azért tedd fel itt is a kérdésed: http://www.hobbivasut.hu/forum/topic_105_from.html#from

Előzmény: Nelson71 (98413)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98417

A gőzönt el kell tenni emlékbe, vagy ha vannak ilyen irányú tervek, esetleg egy új vágányzattal építendő terepasztalon az állomás mellett, szobormozdonynak tökéletes.

Előzmény: Nelson71 (98413)
nazareth Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98416

Hááát... Jelen helyzetben is érvényes lehet, amit tegnap szlobodai társunknak írtam. A kerekek eléggé sérültnek tűnnek, a tisztítás leszedné a felületükről az oxidációt meggátló nemtudommilyen-réteget, és attól kezdve folyamatos küzdelem lenne a mozdonyt üzemben tartani. Így viszont üzemképtelen.

 

Ugyanez igaz a sínekre is. Az ilyen fajta kalapsínek kapcsán az az általános vélekedés, hogy bár lehet, nem éri meg küzdeni velük, le kell cserélni őket :((Egyébként filléres értékű dolgokról van szó, ilyen kalapsínek is kilóra fordulnak elő itt-ott.)

Előzmény: Nelson71 (98413)
pálháza Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98415

Sínek ügyében enigma kolléga a szakértő! Érdemes vele felvenni a kapcsolatot!

Előzmény: Nelson71 (98413)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98414

Mindig is drága hobbi volt ez sajnos. Édesapám 1967 es 260 ft os Piko Nohabjával sztár volt az iskolába. Ma egy karácsonyfa alatt körözö modellvasut nem haladja meg az ingerküszöbét egy gyereknek.Több száz ezres beruházás kell egy játszhato asztalra modellekkel,amit valljuk be nem egy átlagos magyar család engedhet meg magának. Arrol nem is beszélve ,hogy ehez a hobbihoz nem egy év kell. Én még a Piko modelleken nöttem fel,van is belöle rengeteg,szeretem is öket,müködö javizhato,játszhato gépek ezek,a mai 50ft os motoru,darabjaira hullo,viszont szép futásu igényesen kidolgozott modellekkel szemben.

 

Egy biztos, ebbe az irányba amibe most tart a vasutmodellezes,nem sok uj tagja lesz.Már Kinába sem olyan olcso a gyártás,a mostani balhérol nem is beszélve,igy valoszinü mégdrágább modellekel találjuk szembe magunkat,ami még mélyebre ássa a hobbi sirját.

Előzmény: rezgaras (98411)
Nelson71 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98413

Sziasztok!
Egy TT gőzösről van szó, amit kb. 35 éve kaptam gyerekkoromban, és nem szeretném, ha az enyészeté válna. A kérdésem mit lehet kezdeni ezekkel a kerekekkel? Sajnos a sínek jó része is eloxidálódott,  azokat gondolom cserélni kell.

 

halotibor Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98412

Üdvözletem!

Keresek H0-ás PIKO/Gützold BR110/V100 kasznit lehetőleg ablakok nélkül,festék kopás nem probléma,lehet törött is ha valamelyik vége épp.

rezgaras Creative Commons License 2015.10.22 0 0 98411

Ennek a kérdésnek sok vetülete van. Talán azzal is lehet kezdeni, hogy az 1970-es években egy kisebb Piko mozdony modellt meg lehetett kapni 200Ft-ért - viszont a fizetésem 2500Ft volt. Tehát az arányok nem is rugaszkodtak nagyon el.

 

Emellett a mai modellek sokkal részletesebbek, sokkal halkabban és jobban futnak, vagyis a használati értékük is sokkal magasabb! Drágább a kifejlesztésük, több munka az elkészítésük. A mai nyugati bérekkel gyakorlatilag elérhetetlen lenne az áruk - láthatjuk néhány modellen (pl. Roco 109-es). Az is világos, hogy azok a cégek, akik Kínában gyártatnak és a minőségi problémákat valahogy kezelni tudják, óriási profitot vághatnak zsebre. De abból, hogy ilyen cég sincs sok arra lehet következtetni, hogy ez az út is rögös lehet.

 

A harmadik vetület az, hogy a piac is sokkal kisebb lett. A mai gyerekek nem kisvasútról álmodoznak, hanem drónról és számítógépes játékokról. A piac elment a pénzes felnőttek igényei felé. Ezt kell megfizetni annak, aki vasútmodellezni akar. Ez van.

Előzmény: hodika1977 (98409)
szlobodai Creative Commons License 2015.10.21 0 0 98410

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat! Ezek alapján inkább nem nyúlok a kerekekhez.

 

Üdv.: szlobodai

Előzmény: szlobodai (98406)
hodika1977 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 98409

Sokan meg a mai vasutmodell árakat meglátva szállnak el / mert ugye ugyan ilyenem van nekem is otthon / a régi Piko modellek áraival.Elfelejtik azt ,hogy az egy más világ már.Vaterán is a 32 ezres BR 52 es  töl,a 25 ezres MÁV Nohabig minden megtalálhato.Nyilván annak is megvan a célközönsége,de nem ennyiért.

Előzmény: nazareth (98408)
nazareth Creative Commons License 2015.10.20 0 0 98408

Mindazonáltal itt kell megjegyezni - és itt nem szlobodai fórumtárs potenciális üzleti lehetőségeit kívánom csorbítani -, laikusok gyakran esnek abba a hibába, hogy régiségnek, ritkaságnak tekintik a régi NDK-s modelleket (én is rendszeresen futok mindenféle ajánlatokba munkatársak, ismerősök részéről).

 

A régi NDK-vasútmodell-tulajdonosok főleg egy vasútmodell-webshop aktuális árainak megtekintése után döbbenten tapasztalhatják, hogy az általuk nagy becsben őrzött gyerekkori kincsek adott esetben a töredékét érik a mai modelleknek, régiség ide, régiség oda. Gyakorlatilag a '70-'80-as évek NDK csodái (BTTB, Piko) olyan tömegben és minőségben vannak még mindig jelen a piacon, hogy egy-egy sorozattól eltekintve nem nagyon van áruk.

 

Fokozottan lehet ez igaz a hajdani Piko N-es gördülőállományra (egy V180-as, BR118-as szerintem úgy kivitelét, mint műszaki felépítését tekintve az elmúlt 20-25 évben már nem igazán szalonképes, továbbá tucatszám beszerezhetőek; a NoHAB szekrénye egy fokkal jobban eltalált, emiatt - és magyar vonatkozása miatt - az árát is jobban tartja, holott műszakilag ugyancsak csapnivaló; egy BR65-ös már lényegesen igényesebb, műszakilag is próbáltak valami korrektebbet alkotni, bár nagyon nem sikerült; a BR55-ös már egészen elfogadható, de olyat én is csak fotón láttam).

 

Ennek függvényében kell eldönteni, hogy mennyi energiát szánunk egy ilyen modell feljavításába :)

Előzmény: szlobodai (98406)
007Gergő Creative Commons License 2015.10.20 0 0 98407

Ha még nem voltak a kerekek hasonló, módon tisztítva akkor ne tegyél velük ilyet, mert az a felső réteget biztosan eltávolítja. A felső vékony réteg éppen az érintkezés megkönnyítése, az oxidáció megakadályozása miatt más anyagbol van.

 

Ha müködik ne nyúlj hozzá, majd aki ért hozzá kipucolja.

 

A modelleknek fajtájuk, és akár színük szerint is nagyon más lehet az ára.

A hibátlan újszerű dobozos éri a legtöbbet. Akár egy festéshiba vagy törött alkatrész miatt is, lehet, hogy már a felét sem éri a modell. Ez igaz a motorikus hibákra is.

 

Előzmény: szlobodai (98406)
szlobodai Creative Commons License 2015.10.20 0 0 98406

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek (valószínűleg) eladásra szánt régi NDK-s... évek óta polcon állt modelleknél mi a jobb megoldás: az eloxidált(?) kerekeket mini fúró-gravírozó dörzs-keféjével megtisztítva működőképessé tenni, vagy jelenlegi állapotban hagyni? Az ilyen régi modelleknél mit értékel egy gyűjtő/vevő, az eredeti állapotot, vagy hogy használható a modell? Eladási árat tekintve mekkora lehet a különbség egy jól működő, és egy tisztítással működőképessé tehető között (N és H0 méretaránynál)?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
szlobodai

dx man Creative Commons License 2015.10.19 0 0 98405

Sziasztok!

Keresem az alábbi PIKO H0 'U' profilos Standardgleis fekete talpfás vágányelemeket:

16-os jelű 2/3 nagy körív, 1db

12-es jelű 1/3 kis körív, 1db

30-as jelű kocsilekapcsoló, 118mm, egyenes, 2db

21-es jelű 1/3 áramcsatlakozó, egyenes, 59mm, 1db

20-as jelű 1/1 áramcsatlakozó, egyenes, 177mm, 1db

25-ös jelű ütközőbak, 59mm, 1db.

Mail publikus.

Firkaas Creative Commons License 2015.10.18 0 0 98404

Helló!

 

Nekem van pár H0 mozdonyom eladó sorban.Keress meg drótpostán és küldök képet.

 

üdv F

Előzmény: 009 (98400)
tomlindudek Creative Commons License 2015.10.18 0 0 98403

Szia!

 

Bár nem magyar mozdony, nekünk ilyen van a gyerekeknek, én még 16.000.- ért vettem:

 

http://vasutmodell.com/piko-57508-dizelmozdony-br-218-db

 

Eddig jól bírja, világít is és még mozdonyvezető is ül benne. :-) Más festéssel olcsóbb.

 

Amit használtan vettem olcsóbban , azzal nekem csak gondom akadt, végül azért vettünk egy ilyet. 

 

Hány éves a gyerkőc? Amíg nincs mozdony, lehet tologatni a kocsikat motorvonatként. :-)

 

Jó vonatozást!

 

Üdv.

Előzmény: 009 (98400)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.18 0 0 98402

Ha MÁV-os vagy GYSEV-es festésűek a Fuggerthek, akkor egy Taurus (Piko már 15-20 ezer között van használtan), TRAXX (Piko: 25-30), V43 (Fuggerth: 40-50), a dízelek közül pedig bármi nagyszériás, tehát M62 (Roco, Gützold: 40-től), Nohab (Roco, ez új is lehet, ritkán Heljan: 40-től), Csörgő (Fuggerth, 25-30) szóba jöhet.

Otthoni használatot mind kibír, de karbantartani persze kell.

Előzmény: 009 (98400)
mv rfm Creative Commons License 2015.10.18 0 0 98401

Sziasztok!

 

Régi-új fórumozóként a segítségeteket szeretném kérni. Egy MÁV-os Roco Gosa kocsi alá keresek Minden-Deutz 52 típusú forgóvázat. Azonban én nem Roco gyártmányút szeretnék hanem ACME gyártmányút. A kérdésem, hogy ilyen Gosa forgóvázra hogyan tehetnék szert? Kerestem az ACME oldalán ilyen alkatrészt de pont ilyet nem találtam. Minden más fajtát igen, de ilyet nem. Segítségeteket előre is köszönöm! 

009 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 98400

Sziasztok!

 

a tanácsotokat kérném. Egy körpálya és 2 Fuggerth vagonhoz kérlek javasoljatok nekem valamilyen strapabíró H0 mozdonyt! csak fiam játszik rajta...tovább fejlesztés talán évek múltán.

így egy analóg használt mozdonyt keresnék, csak nem tudom milyen irányba induljak.

hasznoa tanácsot előre is köszönöm!

 

009

somytomy Creative Commons License 2015.10.17 -1 0 98399

Szerintem semelyikünk részéről nem volt semmi bántó szándék, se martisz irányába, sem akárki más felé. A k-K vita szvsz szimpla poénkodás volt az érintettek részéről, mert pont a kilo- esetében teljesen lényegtelen (lévén nincs mivel összekeverni).

Előzmény: Törölt nick (98395)
martisz Creative Commons License 2015.10.17 -1 1 98398

Tisztelt Végh úr!

 

Szó nincs sértődésről, támadásról, egyáltalán nem is Önnek szántam, amit írtam... ☺

Másnak sem bántó szándékkal írtam.

Más a mondanivalója a szösszenetnek, alsó madárfogás úr érti a lényeget, ahogy szerintem mások is... 😀

Üdv,

Martisz

Előzmény: kalka84 (98396)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.17 -1 1 98397

Üdvözlet!

 

A nagyvasutasoknál ez főleg a "te hülye amatőr vagy, mert nem is úgy van; de nem ereszkedem le addig, hogy eláruljam a helyes megfejtést"

 

Abszolút igaz! Van topik, amibe pont ezért nem járok már. Aztán, ha valaki mégis segít, megy a sértődés, hogy miért kellett "okoskodni". :( Sajnos.

 

Azt, hogy esetleg rébuszokban beszéltek egyszer, hát, el lehet viselni. :-)

 

Azért, ha másból nem, az eddigi hozzászólásainkból lehet következtetni arra, hogy egyikünk sem a fenti kategória. Legalábbis remélem, hogy nem oda sorolnak a topiktársak! :)

 

Üdv

e94

 

 

Előzmény: alsó madárfogás (98394)
kalka84 Creative Commons License 2015.10.17 -1 1 98396

Tisztelt Uram, Uraim!

 

Kicsit megdöbbenve állok az itt kialakult helyzet előtt.

 

Én kértem tanácsot a világítással kapcsolatban, amire jött is válasz. Azt nem néztem ki honnan linkel kinek az oldalát.

Megnéztem őket, mivel kettőről is szó van. Amelyiken volt "telepítési magyarázat" azt el is olvastam. Többször is, meg is vettem hozzá mindent mivel tetszett és életképesnek találtam a dolgot.

 

A legutolsó átnézés közben és kis elektronikai jártasság után furcsálltam az ellenállás értékét. Jobban megnéztem, felfedeztem a hibát, kiírtam ide, "hogy hoppá figyelem nem jó az érték"!

 

Ha már így támadja ezt a hozzászólásomat akkor szeretném kérdezni, honnan kellene tudnom ki az üzemeltetője az adott honlapnak és kellene tudnom, hogy az ezen a fórumon is elérhető?

 

Azért ide írtam mert itt kérdeztem. Persze ha jelzi, hogy figyu azt az oldalt én csináltam, egyértelmű hogy Önt keresem meg először, vagy címzem Önnek a hozzászólást.

 

Nem értem a sértődöttségét. Legalábbis részemről.

Az hogy a többiek oktatják a népet az meg ne legyen az én bűnöm. Mindig lesz a másiknál okosabb...

 

Ha ezek után is úgy gondolja megsértettem, akkor elnézést és további jó modellezést!

 

Tisztelettel Végh Zoltán!

 

Előzmény: martisz (98393)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.17 -1 0 98395

Üdvözlet!

 

"És csak a lényeget csemegéztem ki..."

 

De ezzel mi a baj? Én ebben semmi bántót nem látok (az én részemről ilyen szándék biztos nem volt). Amíg a szerző meg nem jelent, megpróbáltuk kitalálni azt, hogy vajon kell-e oda az a k. És született néhány megállapítás is, szigorúan általánosságban! 

 

Amúgy meg, tessék: belém is belém kötöttek a K-k betű miatt. :)

 

Üdv

e94

 

 

 

 

 

Előzmény: martisz (98393)
alsó madárfogás Creative Commons License 2015.10.17 -1 0 98394

Ahogy a vasutasok körében, úgy a modellezők között is divatos egyfajta felsőbbrendűségi érzést kivetíteni magunkról. A nagyvasutasoknál ez főleg a "te hülye amatőr vagy, mert nem is úgy van; de nem ereszkedem le addig, hogy eláruljam a helyes megfejtést"-metódusban jelentkezik.

És mint látható, kicsiben köztünk is jelen van. Amin felindultál, az ugyanez. Maga az első kérdező írta le legelőször, pedig nem ő jött rá leghamarabb.

 

Mindemellett ezt egyszerűbb megszokni, mint elborzadni rajta. Az emberi természetnek nem is a legmélyebb bugyrait látjuk. :-)

 

Köszönet azért, hogy leírtad (és most javítottad) a metódust, és annak is hála, aki frissen belinkelte.

 

De jár e94-nek is a dicséret, mert ő sem kevésbé áldozatos munkával hasznos gyűjteményt hozott össze. Meg rezgarasnak, és mindenki másnak. Azt, hogy esetleg rébuszokban beszéltek egyszer, hát, el lehet viselni. :-)

Előzmény: martisz (98393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!