Keresés

Részletes keresés

milford_ Creative Commons License 2005.09.12 0 0 37

Sziasztok!

 

Az esküvőnkre kaptunk egy AMC Arondo készletet.

Sajnos, fogalmam sincs, hogyan kéne használni, mert nem nagyon kaptunk hozzá leírást, és akitől kaptuk azt nem tudjuk megkérdezni, mert azóta már külföldön él, ráadásul a párom volt főnöke, szóval ez nem megy.

 

Ha a neten az amc oldalon jól látom, akkor ez sütéshez való készlet.

Tud valaki segíteni, hogyan kell használni azt a fedőt?

 

Mert már nagyon kipróbálnám :-)

bejuma Creative Commons License 2005.09.10 0 0 36
Nagyon finom zöldségleveseket lehet bennük főzni, és nagyon egyszerűen. Csak simán bele kell tenni a zöldségeket (akár friss, akár fagyasztott). Kicsit megsózni (esetleg ételízesítővel megszórni) ,fedő megpárolni. Ha már annyira puha, amennyire szeretjük, akkor fel kell engedni vízzel.( Lehet forróval is.) Ha felforrt, akkor egy nagyon kevés rántással sűríteni, tésztát bele és kész.
A rántást én előre el szoktam készíteni, egyszerre jó sokat, még forrón üvegbe teszem. Hónapokig eláll, és ebből lehet nagyon keveset is kivenni, pl. egy teáskanálnyit. Egy tányérban hideg vízzel keverem a rántást, és így felhigítva teszem a leveshez.Ennyit szoktam a 4l-es fazék levesekbe tenni.
Ha a levest nem akarom sűríteni, akkor a zöldségek párolását nagyon kevés olajon végzem.
Előzmény: bejuma (35)
bejuma Creative Commons License 2005.09.09 0 0 35
Ugyanígy lehet a rizst is készíteni.
Előzmény: Csali42 (13)
Lizuci Creative Commons License 2005.08.09 0 0 34

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, ha a zepteres gyorsfőzőben főtt kukoricát szeretnék főzni, akkor a pöcök feljövetele után hány percig kell még főzni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

NOfi Creative Commons License 2005.06.29 0 0 33

Sziasztok!

 

Valaki meg tudná mondani, hogy a BECK nevű akkutermikus szendvicsaljú 21 részes edénykészlet mennyit ér (ár)

illetve, hogy utánzata-e a Zepternek.

Nagyon örülnék..

 

Ez egy általánosság, hogy szinte egyik edénykészlethez sem adnak igazán jól használható leírást?

 

Nofi

pkriszta1 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 32
Köszi a tippet. Még egyszer így ki fogom próbálni. Remélem fog sikerülni. Pénteken fogják meghozni a MixSy-met. Remélem be fogja váltani a hozzá fűzött reményeimet.
Előzmény: Tvnet_Sanya (31)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.06.03 0 0 31
Igen készen van. Maga a párolódás folyamata a kissé nyitvahagyott fedő alatt történik.
Előzmény: pkriszta1 (29)
eMM Creative Commons License 2005.06.01 0 0 30
Hát nem is!:) Először töröknek mondta magát,majd szerb lett a drága.
Hát velem nem volt szerencséje,bár nagyon kapacitált.
Előzmény: Tvnet_Sanya (28)
pkriszta1 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 29

Kedves Sanya!

Köszi az infot. Ha így készítem el, akkor utána nem kell visszatenni párolódni az edénybe, hanem kész is van teljesen?

Előzmény: Tvnet_Sanya (26)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.30 0 0 28
Kokesszal nem biznicelünk. :(
Előzmény: eMM (27)
eMM Creative Commons License 2005.05.30 0 0 27
Pár nappal ezelőt járt nálam 1 füstös egyén.(járt hm, bepofátlankodta magát a garázsba bár nemtom a Trabiból mit nézett ki:)1000 EU-ért kínált volna"akciósan" 1 Superlady típusú készletet.Tésztafőzővel,meg beépített hőmérővel,ajándék kacsafőző tepsivel, stb.Súlyra végülis megvolt,valóban más mint a mezei készletek.Végül már odaadta volna 125 EU-ért is,ami nem tünik tán rossznak,kár hogy nem tartok itthon ilyen mennyiségű valutát sem.
Szerinetek sokat vesztetteMM?
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.29 0 0 26

A "rántottak" alatt a rántott húst érted? Ha igen akkor erre is van egy másféle receptem mint "azelőtt". :)

Arra nem térnék ki részleteiben hogy hogyan történik a panírozás folyamata, mert az semmivel sem másabb mint a hagyományos főzésnél. Annyi csak a különbség, hogy a húsra semmi só nem kerülhet, de viszont a tojásba kell tenni belőle (én régen a tojást is és a húst is sóztam. Sőt! A hús állt egy darabig a sóban, majd lemostam panírozás előtt).

Ezután előveszel egy lapos tányért, csöpögtetsz egy kis olajat bele és megkened vele a bepanírozott hús mindkét oldalát, majd a tök üres és jól felforrósított edénybe dobod. A fedő mindenképpen szükséges, de teljesen elfedni nem szabad a husit. Ezután néhány perc pirítás majd fordítás. :)

Előzmény: Csali42 (13)
pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 25

Sziasztok.

Nagyon le vagyunk csúszva. Tegnap nagyon finomat csináltam.

Krumplit héjastól megmosni, még nedvesen beletenni a hideg sütőedénybe. De ne pakold egymásra. Rá a fedő, pici láng. Felmelegíteni a piros mezőig. Lekapcsolni, hagyni visszahülni. Hasonló ízű krumpli lesz, mint a sütőben sült. Megpucoltam, felvágtam kockákra, vágtam rá fokhagymás fűszervajat, belöktem 2 percre a mikróba. Isteni finom kajcsi lett belőle.

pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 24
Szívesen. Próbáld ki, mert nagyon finom.
Előzmény: Tvnet_Sanya (23)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.17 0 0 23
Igen. Ilyesmire gondoltam. Köszi! :)
Előzmény: pkriszta1 (21)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.17 0 0 22
Tudod barátom, tudom. :) Gyakran főzök (úgy 30 éve nap mint nap) ezért képben vagyok, de "azelőtt" másként készítettem a perkeltet így az új edény és a hozzátartozó másként történő főzési technológia újszerűségén lepődtem meg. Ilyenkor hajlamos az ember a telefonon kapott segítséget szó szerint értelmezni és miután az nyilvánvalóan nem teljeskörű így a gyakorlatban jelentkező eltéréseket, hiányosságokat próbáljuk itt néhányan kikutatni, megfejteni. Ezt tettem én is csak szakács bá' atyáskodón beszólt. Harag nincs csak hülyén jött ki. :)
Előzmény: szysssz (20)
pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 21

Képet sajnos nem tudok készíteni, de ha a részletek érdekelnek szívesen leírom, hogyan készítem.

 

Eper jól megmosva, feldarabolva. 5,8 l-es edény aljára önteni 2 dl vizet, rátenni a szűrőedényt, ebbe kerül az eper, vagy bármilyen gyümi. Letakarom, elkezdem először nagylángon, majd ha már kimozdul a termosztát, akkor takarékon főzni. Ha már beért a zöldbe a mutató, megnézem milyen a gyümi, átkavarom. Így nézegetem addig, míg megfelelő puhaságúnak találom a gyümit. A leve szépen lecsöpög az alsó edénybe, ebből van a szörp. Én édesítővel csinálom, ezért átöntöm egy másik edénybe, beleteszem az édesítőt, és egy késhegynyi szalicilt, kiszedem üvegbe, mehet a spájzba télire. Közben a gyümölcshúst leteszem alulra, visszatakarom az edényt és még párolom egy kicsit. Amikor kész, akkor ebbe is édesítő, szalicil és mehet az üvegbe. csináltam már ribizliből, meggyből, nektarinból is ugyanígy szörpöt és lekvárt. Isteni finom.

 

Előzmény: Tvnet_Sanya (19)
szysssz Creative Commons License 2005.05.13 0 0 20
Tudod Barátom, a pörkütt pont attól pörkütt, hogy saját levében pörkölődik, párolódik.
Előzmény: Tvnet_Sanya (9)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.13 0 0 19
Részletek? Esetleg fotóval történő kiegészítés? :)
Előzmény: pkriszta1 (18)
pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 18
Csak írok, hogy ne tűnjön el a topic. Tegnapelőtt eperből főztem lekvárt és szörpöt a Zepterben. Isteni lett, és nagyonb hamar megvan. Tavaly csináltam először, de akkor már csak nektarin volt olcsón, de abból is isteni lett. Csak az eperből hamarabb megvan és finomabb.
pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 17

Szia Kovacszola,

 

lehet, hogy azért ragad le, mert előtte a csülköt meg kellene egy picit pirítani fedő nélkül, mint általában a húsokat. Ez csak egy ötlet.

Előzmény: kovacszola (16)
kovacszola Creative Commons License 2005.05.10 0 0 16

Miért van,hogy néha leragad a csülök ? /gyorsfőző fedő alatt/

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.09 0 0 15

Üdv az újonnan érkezőknek! :) Köszi hogy nem engedidek elsűlyedni a topikot! :)

pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 14

Kedves Csali!

Köszönöm válaszod. Ki fogom így is próbálni. Nekem mindíg leragad a tészta és nem is fő át. Reméljük így sikerülni fog. Köszi mégegyszer.

Csali42 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 13

Szia,

a kifőtt tésztákra gondolsz?

Azt én kb. 2xes mennyiségű vízben főzöm, pici olajjal, sóval. Amikor forr, kicsit félrerakom a fedőt, mert kiforrna, és a legkisebb hőre állítom a tűzhelyet.  Így fő kb. 5-6 percig, aztán lezárom, rá a fedőt és csak áll a forró vízben-gőzben.  Néha megkeverem. Mi csak durumtésztát eszünk, a dobozára rá van írva a főzési idő. (Általában sikerül betartani is.)

 

 A rántottakban nem vagyok otthon sajna.

 

Üdv: Csali

Előzmény: pkriszta1 (12)
pkriszta1 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 12

Sziasztok!

Én 1 éve már csak Zepter edényben főzök. Édesanyámnak van 1 db AMC edénye. Szerintem egyformán működik a kettő. Szívesen segítek bárkinek, ha tudok. Jó lenne ide feltenni javaslatokat.

Két dolgot nem tudok benne elkészíteni, az egyik a tészta, a másik a rántott holmi.

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.02.28 0 0 11

Azt tudtam hogy a hús ilyen csak azt nem, hogy ennyire magas hőfokon és rövid idő alatt is ilyen sok vizet szorít ki magából. Mindenképpen számoltam magával a jelenséggel csak később - a hagymapárolás közben. :) 

Előzmény: TTAMAS (10)
TTAMAS Creative Commons License 2005.02.28 0 0 10

a húst nem sikerült megfelelően leszárítanom és így a pirításból rotyogás lett (5 perc után annyi vizet eresztett hogy az ellepte a húst),

 

A hús ilyen. Levet ereszt maga alá. Legfeljebb, ha keveset raksz egy nagy edénybe, akkor elpárolog, nem gyűlik össze.

Előzmény: Tvnet_Sanya (9)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.02.28 0 0 9

Látom nemigen van önkéntjelentkező ezért majd én bevállalom ezt a marhapörkölt ügyet. :) Szóval AMC-t használok ill. ismerkedek vele. A marhapörit így javasolta egy hozzáértő:

 

1. Marhaús kockákat leszárítani (konyharuha, papírtörölköző, stb. segítségével).;

2. Edényt csak úgy magában felforrósítani a hagyományos fedővel a középső jelölésig engedni a zöld csíkot;

3. Ekkor beledobni a husit úgy hogy lehetőség szerint az oldalára is felragadjon;

4. Amikor néhány perc elteltével elereszti a hús a forró fémedény falát, beleszórjuk a felkockázott hagymát és fedő alatt 5-10 percig párolás következik;

5. Ezután borítjuk bele a fűszereket, fokhagymát, zöldpaprikát, stb. Majd rátesszük a nagynyomású fedőt és "turbo" fokozaton tartva a zöld jelet, főzzük kb. 20 percig;

6. Edény lehűtése, nyomás kiegyenlítés, tálalás

 

Én vasárnap a fenti recept szerint becsülettel nekiálltam elkészíteni az ebédet és többé kevésbé be is jött. Bajban azért voltam, mert a húst nem sikerült megfelelően leszárítanom és így a pirításból rotyogás lett (5 perc után annyi vizet eresztett hogy az ellepte a húst), de a végeredmény mindezek ellenére egész ehetővé főtte magát össze. :)

Miután nemigen hittem a 20 perces főzésben - biztos ami biztos - 30 percig rotyogtattam. Annyira széttfőttek a húsok, hogy rágni nemigen kellett. Mindegy! Majd legközelebb rövidebbre veszem a főzési időt! :)

Előzmény: eMM (8)
eMM Creative Commons License 2005.02.27 0 0 8
Pedig én már kostóltam is ilyen pörköltet.
És nekem a "mezei" roszdamentes edény is csinált ilyet húslevesnél hogy tök fémíze lett mert hagytuk benne kihülni.De csak addig van ez a jelenség amíg az edény új,később már nem jelentkezik.
Előzmény: Tvnet_Sanya (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!