Keresés

Részletes keresés

zsuhortobagyi Creative Commons License 2020.07.06 0 0 648

Kedves Fórumozók!

Amc edénykészletünk van, 1992 óta. Nem biztos, hogy mindig kihasználtuk a lehetőségeket, hagyományosan főztünk vele, de szeretem az edényeimet. Most viszont eljutok oda-(jobb későn, mint soha)-, hogy tényleg megtanuljak vele-kiaknázva a benne rejlő lehetőségek-főzni.

A szűrőedénnyel van gondom: hogy tudom őt használni? Emlékszem, a bemutatón azt a példát hozták fel, hogy pl. alul pöri, szűrőedénybe burgonya, és a pöri gőzében megpuhul a krumpli, anélkül, hogy külön vízben nem főzöm ki belőle a vitaminokat, stb.

Ezen kívül mire használhatom, hogy vesz részt a főzésben? Nem csak tésztaszűrőként, gondolom.

(Mi pl. a pörit nem is főtt krumplival szeretjük, így a felhozott példa itthon nem működött.)

A 2,3 l-es, ,3,7 l-es , 20 cm-es átmérőjű edényekre tudom rátenni.

Nagyon várom a segítséget, melyet előre is köszönök.

Zsuzsu

 

psbvikka Creative Commons License 2014.09.21 0 0 647

Eladó egy AMC Audiotherm A8100, új, tartóval (8.500 Ft) és egy AMC Secuquick Softline 24cm gyorsfőző fedő, vadiúj (85.000 Ft). Képet emailben tudok küldeni.

psbvikka@hotmail.com

Lukácsiné Creative Commons License 2014.06.14 0 0 646

Szia !

 

Az olyan serpenyő vagy edény jó aminek az alja recés. Ha sütni akarsz vagy grillezni akkor az edényt forrósítsd fel addig míg a mutató középre nem ér. A forró edénybe bele rakod a húst ne ijedj meg mert a hús le fog tapadni addig hagyod míg saját magától el nem engedi az edényt megfordítod és ugyan ezt teszed evvel az oldallal is és lefeded. Levet fog enged és szépen lassú tűzön készre párolod majd a fedő levétele után pirosra sütöd. Egyébként mindegyik edényben tudsz gázon főzni vagy sütni csak a mutatót kell figyelni. Ha a mutató középre ér a gázt tedd le takarékra.

 

Üdv.

Lukácsiné Judit

Előzmény: KerRamóna74 (633)
Lukácsiné Creative Commons License 2014.06.14 0 0 645

Jó reggelt kívánok neked!

Én 1992 óta főzök AMC edényekben. Annyit tudok neked segíteni hogy meg van az AMC Magyarország Kft  mail címe WWW.AMC.info. Telefonszámot is tudok adni remélem még jó  hiszen 2008-ban rendeltem tőlük 061 4248100 vagy 061 4248102 Fax számon tudsz kapcsolattartót vagy infót kérni. Remélem segítettem valamit 

 

További szép napot 

Lukácsiné Judit

Előzmény: gomboc-artur (643)
Qkorica Creative Commons License 2014.04.23 0 0 644

06-309-518-821

Előzmény: gomboc-artur (643)
gomboc-artur Creative Commons License 2014.04.01 0 0 643

sziasztok első generációs ( cca.1992) 20 cm nagynyomású fedőhöz keresek gumi tömítéseket

ha valakinek van 5lete ne tartsa magában

köszi ga 

Tereza Creative Commons License 2014.01.27 0 0 642

Rajongó,

 

milyen jó, hogy igazán jó recepteket teszel fel  ide. (Végre nem a veszekedés, hanem konkrét receptek, jó tanácsok.) 

Rég jártam erre, és az AMC-m  továbbra is pihen (közben a férjem csendben kivitte a garázsba. De annyi minden volt utolsó 1-2 évben, hogy nem tudtam odafigyelni K(hol fekvőgipsz, hol szívműtét, és ilyenkor tényleg nem lehet ugrabugrálni).

Nem mondom, hogy mindjárt nekilátok, de remélem, hogy visszatérek még az AMC főzéshez.

Előzmény: rajongo15 (641)
rajongo15 Creative Commons License 2012.10.13 0 0 641

Melyik generációs edényed van? Illetve inkább a secu érdekel: úgy zárod le, hogy elcsavarod az egészet a visiobár megfogásával vagy külön elzáró szerelvény van rajta?

Ha az utóbbi, akkor kijelzi a főzési tartományban a hőmérsékletet fokokban is vagy még a régebbi, amelyikben csak egy skála mozog?

 

Persze, az elv ugyanaz, csak a legújabbnál van komoly technikai különbség.

 

Alapból annyi a lényeg, hogy melegítsd elő az edényt üresen az első piros (a legújabbnál zöld) jelzésig. Persze, minden hozzávalót készíts oda, mert nincs idő közben az előkészítésre, de ha már húsleves és kocsonya sikerült, akkor ezt tudod, csak azért a pörihez nem fogsz vizet adni, itt jobban kell figyelni a szaftra.

Tehát mindent készíts oda, amit bele akarsz tenni, feldarabolva, hogy rakhasd bele sorban.

2/3 hővel melegítsd elő az edényt, amikor elérte a skála a jelzést, először a megmosott, de leszárított húst rakd bele, minden zsiradék nélkül. Ne törődj vele, hogy az aljzathoz tapad a hús, ne kavargasd, nafeszegesd, amíg magától el nem engedi. Akkor forgasd meg, hogy minden oldala piruljon.

Amikor látod, hogy van alatta egy kis lé (1-2 perc), húzd félre a húst, és a szaftra öntsd rá a hagymát. Jó sokat használj belőle, 60 dkg húshoz kb. 30 dkg hagymát, mert az élettani hatása nagyon jó, csak a kellemetlen íz- és szaghatásai miatt hagyományos főzésnél módjával kell vele bánni, de az AMC-ben nem lesz semmilyen kellemetlen tulajdonsága.

Tehát a hagymát rakd bele, keverd össze a hússal és máris rátehetsz minden fűszert, sót, borsot, paprikát, amit akarsz.

A tetejére tehetsz meghámozott krumplikat egészben, és akkor megy rá a secu. Lezárod, és most lényeges, hogy milyen húsból készítetted, mert ha marhából, akkor 25 perc, ha sertésből, akkor 20, ha csirkéből, akkor 7-8. Ennyi ideig főzd a secuval, de úgy, hogy a mutató a főzési tartomány utolsó piros jelzését ne érje el. A secu lezárása után egészen kis hő kell neki, lényegében ha csak már 6-7 perc van hátra a főzési időből, akkor akár le is lehet venni. Hagyd, amig felnyílik a secu, szedd le a krumplikat a tetejéről - egészben fognak maradni, csak megfőttek - és a pörit jól kavard át, ettől a szaft sűrű és krémes lesz. Kóstold meg és ha kell, nyugodtan fűszerezd utána.

Imádni fogod!

 

De nem írtad, hogy van-e audiothermed - az sokat segít az idő és a hőmérséklet beszabályozásánál!

 

Sok sikert!

Előzmény: Cyrmi (640)
Cyrmi Creative Commons License 2012.09.19 0 0 640

Hali! Segítséget kérnék! Pörköltet szeretnék fözni amc gyorsfőzővel. Tud valaki receptet adni? Csak egy nagy amc edényem, és a hozzávaló gyorsfőző fedelem van. Húslevest, kocsonyát kiválóan sikerült, most ennék 1 jó marhapörit.

Előre is kösz a receptet.

rajongo15 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 639

Jaj, bocs, hirtelen elküldtem és a végén képeket írok, de azokat ide nem sikerült csatolnom.

Előzmény: rajongo15 (638)
rajongo15 Creative Commons License 2012.07.29 0 1 638

Esetleg ez?

 

Kati almás-sajtos csirkemell sültje

Hozzávalók 4 személyre:

- 50 dkg csirkemell filé
- 2 db alma
- 25 dkg sajt
(nem tévedés, semmilyen fűszer sem kell hozzá, még só sem!)

Elkészítés:

Ezt a sültet egyik kolléganőm mutatta, rendkívül egyszerű és finom.

A Navigenión előmelegítek egy 2,5 l-es, 24 cm-es AMC alapelemet a visiotherm első zöld jelzéséig. A vékonyra szeletelt csirkemelleket mindkét oldalukon szép pirosra sütöm.

Az almákat meghámozom, felszeletelem, a sajtot vastagabb szeletekre vágom.

Amikor minden szelet hús szépen kisült, jó szorosan egymás mellé rakom az edényben, mindegyikre teszek egy szelet almát és egy szelet sajtot.

Ráfordítom a Navigeniót és 2-es fokozaton addig pirítom, amíg a sajt rózsaszínű nem lesz.

Azonnal tálalom rizskörettel. Frissen a legfinomabb.

A sajt ellenére is nagyon könnyű étel, érdemes megnézni a képeken, milyen szépen pirul a csirkemell egyetlen csepp olaj vagy más zsiradék nélkül is!

Előzmény: Tereza (637)
Tereza Creative Commons License 2012.07.25 0 0 637

Köszi az ötletes receptet, mármint hogy a padlizsán sütésénél így elkerülhetjük a túl sok olajat, amit a padlizsán képes felvenni.

 

Nagyon régen használtam már AMC-t , már nem is emlékszem, hogy kell. Remélem, hogy ezt a receptet kipróbálom - jó ötletet adtál. (Van még ilyen a tarsolyodban?)

 

Ugyan Navigenióm nincs, de azt a részt majd nyilván lehet pótolni grillel, vagy crisppel. 

Előzmény: rajongo15 (636)
rajongo15 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 636

Diétás padlizsán

Hozzávalók 2 személyre:

- 1 db közepes padlizsán
- 1 paradicsom
- 1 doboz aprított tonhal saját lében
- 1 gerezd fokhagyma
- petrezselyemzöld
- tengeri só, ételízesítő (só nélkül)

Elkészítés:

A padlizsánt kissé vastagabb karikákra vágom, a paradicsomot vékonyra karikázom. A fokhagymát fokhagymaprésen átnyomom, a zöldpetrezselymet felaprítom.

Előmelegítek egy 2,5 l-es, 24 cm-es AMC serpenyőt magas hővel az első zöld (régebbi tipusoknál piros) jelzésig és a hőt közepes fokozatra véve a padlizsán karikák mindkét oldalát hirtelen megsütöm. Semmilyen zsiradékot nem teszek alá és ekkor még nem is fűszerezem.

Amikor mindkét oldaluk megpirult, elzárom a hőforrást, leteszem az edényt egy alátétre és a padlizsán karikákat szorosan egymás mellé rendezem benne. Tetejüket megszórom a sómentes ételízesítővel, tengeri sóval, majd jól megkenem az aprított tonhallal. A halat nem szűröm le, nem baj, ha a levéből is kerül a padlizsánokra. A hal tetejére paradicsom karikát teszek, amit szintén megfűszerezek, rászórom a fokhagymát és a zöldpetrezselymet is.

Az edényre fordítom a Navigeniót és 2-es fokozaton jól átsütöm.

Amikor kész, lapáttal tányérra szedem. Finom, mégis könnyű étel, ha meg bírjuk állni, hogy ne faljuk föl egyszerre az egészet, még fogyókúrához is kiváló, mivel nem teszünk hozzá semmilyen zsiradékot - pedig a padlizsán nagyon szereti, de AMC edényben anélkül is el lehet készíteni.






kemot01 Creative Commons License 2012.06.17 0 0 635

Sziasztok! Mi most vettünk egy Leonardo Milan típusú edénykészletet bemutatóval, viszont magyar nyelvű receptgyűjteményt vagy szakácskönyvet nem mellékeltek. Ebben kérem a segítségetek, ugyanis kimazsoláztam pár dolgot innen a fórumról, de kedvenc anyósom a fő felhasználó,és neki inkább az ilyen dokumentáció a világa :-)

Kösz előre is, üdv: Tom

rajongo15 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 634

Az Arondókra gondolsz? Igen van! Mit szeretnél tudni?

Előzmény: KerRamóna74 (633)
KerRamóna74 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 633

Sziasztok! Nagyon jó sztem az amc:). Annyit szeretnék kérdezni valakinek van tapasztalata, az olyan serpenyőkkel ami grillezésre jó?Pl.otthon gáztűzhelyen.Köszi

rajongo05 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 632

Ezek szerint jó volt a cím! Örülök! :)

 

Előzmény: ehidna (622)
rajongo05 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 631

Bp-en vannak ilyen rendezvények, ahová bárki elmehet és ott megmutatnak minden fogást, amit szeretnél. Én holnap este is megyek egyre.

Előzmény: lefi71 (628)
joy Creative Commons License 2012.04.09 0 0 630

AMC-Zepter különbség semmi, csak az, hogy egyik drágább, mint a másik.

Ugyan azt produkálják, mint a töredék áru nemesacél-szendvicstalpú kotlák, amelyekhez nincs "örökélet garancia", mert nem is kell. Nekem is ilyenek vannak.

Egy kotlában mi a túró hibásodhat meg?

Van egy 9 l-es gyorsfőzőm /9 e. HuF volt/, amihez 1 éves garanciát adtak. Nem is kell több, mert nincs ami elromoljon benne. Szelepe súlyzáras, a fedő fém-fém záródású. Max akkor menne tönkre, ha baltával szétverném a kotla, vagy a fedő illeszkedő részét. A fölhasználói idiotizmusra meg egyébként sem szól a garancia.

 

Valamennyi hasonló edénynek azonos a tulajdonsága: bármilyen ételt pompásan, energia takarékosan el lehet készíteni bennük, valamint könnyen tisztíthatóak.

/A rántáshoz azért külön vettem egy szimplatalpú nero kotlát, mert a szendvicsesek túlpirították-főzték, ami ezen konyhatechnkai műveletnél előnytelen./

Előzmény: lefi71 (628)
Hepci Creative Commons License 2012.04.03 0 0 629

Ez egy komplett űrállomás?

Előzmény: Birca (601)
lefi71 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 628

Ki hogy süt-föz az AMC-vel ? Tapasztalatokat kérek                

mivel vagytok megelégedve mivel nem?

 

èn a Zeptert nem ismerem mi a különbség szerintetek?

 

lefi71 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 627

Törpe,gondolom ezota megoldottad az elfáradt gumik problémát,de ezt csak be kell küldened a megadott cimre,nem tudom magyarországon mi az..

és postázzák az uj gumikat mindenre életre szolo garanciát vállal az AMC

Előzmény: 55törpe (611)
lefi71 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 626

Az AMC edényhez minden tartozékot cserél az "AMC" valamilye cimed biztos van ahová fordulj

Èletre szolo garancia van minden egyes részére!

 

èn pont most cserélem az elözö AMC készletem a legujabbra hát ez még zseniálisabb ,mint a legutobbi kiadás ,nagyon meg vagyok elégedve ezekkel a lábaskákkal

 

és ti?

Előzmény: ehidna (618)
Berlusz Móni Creative Commons License 2012.02.11 0 0 625

Ilyen?

 

http://www.loewenherz-kiga.de/shop_NEU/Moebel-und-Ausstattungen/Puppenmoebel/Edelstahl-Kochtopf-Set.html

 

 

18 EUR az egész készlet. Kérdés, mit várhatsz ennyiért...

 

Kb. egyszerhasználatos cucc. Szerintem.

Szinte kizártnak tartom, hogy szendvicstalpú legyen. Innentől kezdve max. gázon lesz használható, de ott is billegni fog.

Bár ne legyen igazam!

 

 

Előzmény: mtszk (623)
joy Creative Commons License 2012.02.11 0 0 624

Ezzel nincs.

De ha fotót teszel föl, és némi leírást, akkor -lehet- tudunk használati javaslatokkal szolgálni.

Anyaga, talpa, súlya?

Előzmény: mtszk (623)
mtszk Creative Commons License 2012.02.05 0 0 623

Sziasztok!

 

Löwenherz edénnyel kacsolatban van valamilyen tapasztalatotok? Ajándékba kaptam egy barátomtól, és nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. 

 

Előre is köszi!

 

 

ehidna Creative Commons License 2012.01.25 0 0 622

Helló!

Köszönöm az ötletet, hétfő óta működik a secu. Azért nem írtam eddig, mert rögtön teszteltem. Bevált.

 

Előzmény: rajongo05 (619)
ehidna Creative Commons License 2012.01.20 0 0 621

Kössz az ötletet. Ha történik valami az ügyben azt is megírom;)

Előzmény: rajongo05 (620)
rajongo05 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 620

Neked is az amc.kapcsolat@gmail.com e-mail címet javaslom, ha még nem oldódott meg a dolog.

Előzmény: 55törpe (611)
rajongo05 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 619

Szerintem írj e-mailt az amc.kapcsolat@gmail.com-ra!

Előzmény: ehidna (618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!