Keresés

Részletes keresés

jgyurka Creative Commons License 2023.04.06 0 1 5143

Szia Cavill!

 

Tényleg szép ez a szerelvény. Azon nem gondolkodtál, hogy szoknyás izzót teszel a mozdonyba? Ízlés kérdése, de nekem jobban tetszene úgy.

Ami ilyenkor mindig szemet szúr nekem, hogy valahogy az Előre mozdony és a személykocsik magassága nem passzol egymáshoz. De persze ez nem ennek a modellnek a hibája. Szép fotó!

 

Üdv, gyurka

Előzmény: Cavill (5128)
Flash_PV Creative Commons License 2023.04.06 0 0 5142

Szia Zoli!

 

Ezek a tükröződések nagyon becsapósak.

 

Következő hozzászólásodban bemutatod néhány alkotásodat. Jó pár átalakítást megcsináltál már, nagyon jól sikerültek. Szépek a korai magyar vonatokat megidéző munkáid, gratulálok hozzá.

Hasonló átalakításhoz van néhány alap alkatrészem, mint a mellékelt fotón látható PV személyvagon felépítmény, előre motor fogadására előkészítve.

Nekem legjobban a PANEL motor elkészítése tetszik. Több képet is közreadtál róluk, ez késztetett arra, hogy magam is készítsek ilyen motorokat. Az alap alkatrészek már megvannak, néhány még elkészítésre vár, külön tekintette la forgórész központos tájolására. :-))) Ez még el fog tartani egy darabig. 

 

 

További sikeres alkotást kívánok, várom a szép képeket!

 

 

 

Előzmény: Zoli1949 (5138)
Pataky Tibor Creative Commons License 2023.04.06 0 1 5141

Ez az első kék szett, ami tetszik nekem. Szép munka!

Előzmény: Cavill (5128)
Pataky Tibor Creative Commons License 2023.04.06 0 3 5140

Szerintem fekete, csak úgy esik rá a fény, hogy fehérnek látod.

Előzmény: Zoli1949 (5138)
Zoli1949 Creative Commons License 2023.04.04 0 2 5139

Régen jártam már itt, ezért most szólok hozzá.

Ezek a PV 3 személyvagonokból átalakított, Előre mozdony motoros BCMot mozdonyok. Egyik oldalukon a szénkeféknek ki van vágva az ovális nyílás

Üdv: Zoli

 

Előzmény: Flash_PV (5135)
Zoli1949 Creative Commons License 2023.04.04 0 1 5138

Szia!

Bár Ádámnak szólt a kérdés, azért válaszolok rá. Nem eredeti a  jelzés. Sőt a szemafor lámpa homloklapjának fehér színe sem. Eredetileg feketének kellene lenni. 

Üdv: Zoli

Előzmény: Flash_PV (5137)
Flash_PV Creative Commons License 2023.04.02 0 1 5137

Kedves Nagyadamka!

 

Mindig csodálattal nézem a gyűjteményedet, és azt a kitartó munkát, amit a PV szerelvények felújításán végzel.

Sok újdonságot fedezek fel a felújításaid kapcsán, ezáltal is gyarapszik PV-s ismeret táram.

Nagyon tetszik a Pannónia mozdonyokkal végzett restaurációd is, igen kreatív vagy a megvalósításban. 

Le a kalappal!

Amiért most írok Neked az a következő:

Van egy korai PV Pannónia mozdonyom, (amit egyébként nagyon szeretek,) :-))). Mindig furcsáltam rajta, hogy az elején van egy nagy piros 1-es. Nem tudtam eldönteni, hogy ez gyári, vagy amatőr ráfestés? Eltávolítsam, vagy hagyjam rajta? Sok dilemmát okozott, de eddig ott maradt.

Erre nemrég feltettél egy nagyszerű képsorozatot a gyűjteményedről, és nini! A Pannónia mozdony orrán ott a piros 1-es!

Ugyan úgy mint az enyémen. 

 

Ez a Te szuper képed a Pannónia mozdonyról:

 

 

Vagy ez csak optikai csalódás? Tükröződés? A képről nem tudom eldönteni.

 

 

Hogy látod ezt a dolgot?

 

 

Előzmény: Nagyadamka (5125)
Flash_PV Creative Commons License 2023.04.02 0 1 5136

A történethez még hozzá tartozik, hogy a Kékmadár Express az utolsó kocsival teljes.

 

 

Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 0 5135

Köszönöm a gyors reflektálást!

 

Nagyon szeretem a fotós hozzászólásokat,utánuk más szemmel nézem a saját dolgaimat is. Lassan már ez olyan lesz, mint a bélyeg gyűjtés. Van posta tiszta, forgalmi, meg fogazott és vágott, stb. Az ember meg egyszer csak észreveszi, hogy begyűjt dolgokat, mert olyan még nincs, vagy rendezi a sorokat és rájön, hogy jé, ilyen is van. :-)

Mint pl. ez a kéknek tűnő mozdony vagon átalakítási kísérlet is. A képeket szintén a fórumon találtam:

 

 

 

Ha jól látom még működő képes is lehet. A fiókomban meg van egy ilyen kezdemény a kacatok között. Talán egyszer össze is rakom, a korábbi gazdája félbe hagyta. A kefetartó helyét már kifúrta. Majd csinálok róla fotót is. Bár egy jó vagon alvázat nem szívesen vágnék szét, mozdonyos meg van. 

Előzmény: Cavill (5134)
Cavill Creative Commons License 2023.03.31 0 1 5134

Szia Flash_PV,

 

köszi az érdekes fotókat, üdv a "kék klubban"! A különféle standard kék Elöre kocsik relative gyakoriak, de nem egyszerü hozzájuk "pontosan" passzoló kék mozdonyt festeni.

 

Ami az általam fotózott kék szerelvényben érdekes, hogy színében egységes és hogy a használt kék festék nem azonos a szokásos gyári árnyalatokkal, felületi jelleggel. Engem sokkal inkább a Tóth féle kék teherkocsik színére emlékeztet. Ha lehetöségem nyílik rá, akkor majd közelröl is össze fogom hasonlítani öket.

 

Üdv! S.

Előzmény: Flash_PV (5133)
Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 1 5133

Szia!

 

Nagyon jó a kék szerelvényed, szép, egységes a kialakítása. Jól adja ki a PV vonat arányait, inspirálva másokat is, hogy így is lehet PV-t menteni, egy újra gondolt formában. 

Az én összeállításomban a mozdony teljesen újra gondolt, míg a két szerelvény gyári kivitelű. Ez most akkor már a negyedik kék vonat, de lehet, hogy a négy és feledik, mert korábban feltettél egy USA fotót, ahol a zöld mozdony után két különböző korból származó kék vagon van kötve.

 

Szórakoztató és tanulságos ezeknek a régebbi hozzászólásoknak a böngészése. :-)))

 

 

A korábbi fotód.

Előzmény: Cavill (5128)
Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 1 5132

Ez meg a PV színes korszakából való, amikor csupa különböző színű, keret festés nélküli vagont gyártottak. Ezeket azért szeretem, mert az első, karácsonyra kapott készletem ilyen vagonokból állt. A vagonok teljesen gyári állapotúak, nem lett változtatva rajtuk semmi.  Erre a vagonra kíváncsiságból tettem szürke tetőt, hogy jobban passzoljon az előző kocsihoz.

 

 

Ahogy olvasom a fórumon, a színek sok mindent elárulnak a vagonok gyártási koráról, a szériában elfoglalt helyükről. Még az értékesítési körülményekről is mesélnek, készletben árusították, vagy darabonként lehetett megvenni. Külön történet az alkatrészenkénti értékesítés, a korai csináld magad mozgalom számára lehetővé tett vonat összeállítást.

Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 1 5131

Egy kék személyvagon a Pénzverde kék korszakából.

Sokat olvastam a fórumot, rengeteg információ került fel a PV-k történetéről. Mindenki tudott egy kisebb vagy nagyobb morzsát hozzá tenni a történethez. Külön gratulálok azoknak, akik egy enciklopédia alaposságával tártak fel tényeket a PV vasút történetéből. Megdöbbentő, mennyi információ gyűlt össze, és szerintem ez még bővülni is fog. Magam is látom, hány formában jelenik meg ez a mára már kultusz tárgy, és még mindig mennyit lehet vele játszani.

 

 

Ha jól sejtem, ez a vagon valamikor a PV gyártás középső korszakából származik, amikor azzal festettek, amivel éppen lehetett, mert a színe eltér a korábbi zöldes árnyalatú hasonló keret festésű vagonokétól.

Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 1 5130

Egy másik kép a mozdonyról, neve legyen PV 010 Kékmadár.

 

 

 

Flash_PV Creative Commons License 2023.03.31 0 2 5129

Sziasztok!

 

PV fun lettem, nagyon tetszenek az ide felrakott képek, történetek, ajánlások. :-)))

Szép ez a kék szerelvény, és arra gondoltam, hogy egy kicsit körül nézek a polcomon. Nekem is összejött egy kék sor, különböző kocsikból. A mozdony erős PV fantázia, csak a felépítmény lemez anyaga eredeti, a többi az alkotói fantázia műve. Én csak befejeztem, megoldottam a világítást, felraktam a kapaszkodókat. A hajtás teljesen más, már volt szó a fórumon az ablaktörlő motoros, csigás, fogaskerekes megoldásról. Ebben egy ilyen zümmög, kiválóan. Gyönyörűen megy, jól húz.

 

Fogadjátok szeretettel, mert a PV világ egy kis megmentett darabjáról van szó! :-)

Cavill Creative Commons License 2023.03.25 0 1 5128

Sziasztok,

 

ma végre összejött egy fotózás a fórum harmadik kék Elöre mozdonyáról, szerelvényéröl.

Ezek voltak a korábbiak:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148320458&t=9213335

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149777210&t=9213335

 

A festés vagy átfestés teljesen profi munka, föleg az ablakkeretezést, csíkozást tekintve. A kicsit kalapácslakkra emlékeztetö, régies festék ugyanaz mind a mozdonyon, mind pedig a kocsikon, egyértelmüen egy helyen, egyszerre készültek.

 

Akár gyári, akár Tóth, akár egyedi darab,

egy üde és érdekes színfolt mindenképpen.

Üdv! S.

 

József Gábor Papp Creative Commons License 2023.03.17 0 2 5127

Szia Ádám!Tetszik a kollekció!Szerintem jó ötlet volt a motoros háttér,nem olyan "egyhangú" hogy csak vonat. :)                                                              Üdv.Gábor 

Előzmény: Nagyadamka (5126)
Nagyadamka Creative Commons License 2023.03.15 0 6 5126

Mit kíván a magyar nemzet?

Legyen béke, szabadság és egyetértés. (Itt a fórumon is.)

Nagyadamka Creative Commons License 2023.03.14 0 4 5125

Kedves PV-vasút barátok!

Kedvelem a régi Csepel és Pannónia motorokat. Amikor megláttam, hogy csokis csomagoláson kiadtak egy "Legendás Magyar motorok" sorozatot, rögtön tudtam, hogy a csomagolások szép kiegészítései lesznek a pénzverdei gyűjteményemnek. (Beszereztem, hát amit tudtam, ezzel némileg megemelve a vércukor szintemet.) A grafikák nagyon szépek, a kor szellemében kiegészítik egymást a vasutakkal.   Üdv, Á

Törölt nick Creative Commons License 2023.02.27 0 0 5124

Nem vitatom, de egy ugyanilyen kivitellel most találkoztam itt is:

0-as-toth-fele-mav-jatekvasut-keszlet-peve-elore-mozdonnyal-3249089276.html

Előzmény: Zoli1949 (5123)
Zoli1949 Creative Commons License 2023.02.26 -1 1 5123

Eredetinek látszik, de nem nagy probléma bármilyen Előre alvázba egy Tóth átalakítású motort és kuplungot tenni.

Üdv: Zoli

 

Előzmény: Törölt nick (5122)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.24 0 1 5122

Csináltam egy nem túl művészi felvételt:

 

Előzmény: Törölt nick (5121)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.24 0 0 5121

Nekem van egy zöld Tóth átalakítás, de annak öntött alu ütközői vannak. 

Előzmény: Zoli1949 (5118)
Cavill Creative Commons License 2023.02.21 0 1 5120

Egy érdekes info a színes PV témában:  felhívtam egy igen szépkoru ismerösömet, aki maga is egész életében tinplate-ben utazott. A 20-as évek végén született, tehát sokmindent saját maga látott és hallott. Igazából azért nem jutott eddig eszembe, mert ö nagyon német/1-es/Bing orientált volt mindig, de gondoltam csak megkérdezem, hogy mit tud a színes PV mozdonyokról.

 

Az Elöre gépek neki teljesen kiestek a látoköréböl, de azt mondta, hogy ismert egy azóta már elhunyt gyüjtöt, aki a gyártól rendelt színes Pannónia gépeket, többféle színben is. Ezeket nagy valószinüséggel vagy az utódja örzi azóta is, vagy ismeretlen helyre kerültek.

 

Üdv! S.

Cavill Creative Commons License 2023.02.21 0 3 5119

Mivel a Tóth féle üzlet a PéVé korszak vége után is müködött, ergo végig alatta is, ezért szvsz a Tóth féle mühelyben mindenféle korú Elöre gép átalakításra kerülhetett, amig volt rá kereslet.

Üdv! S.

Előzmény: Zoli1949 (5118)
Zoli1949 Creative Commons License 2023.02.21 0 0 5118

Szervusztok Urak!

Nem akarok Ákos helyett nyilatkozni, de az ütközőket nézve az alváz sem eredeti korú. Amikor Tóth úr piros festése készült még esztergált ütközőket használtak. Az elején bronzból, vagy acélból, később alumíniumból esztergálták. Nekem három Tóth átalakítású zöld mozdonyom van, de mindhármon esztergált bronz ütközők vannak.  Ezen a mozdonyon nagyon fényes öntött alumínium  ütköző van. Ez nem azt jelenti, hogy nem Tóth festésű a kaszni, de az alváz már cserélve volt.

Üdv. Zoli

Előzmény: Nagyadamka (5117)
Nagyadamka Creative Commons License 2023.02.21 0 0 5117

Szia Cavill, sziasztok többiek!

Az általad becsatolt linkeken véleményem szerint átfestett darabok vannak. Ha jobban megnézitek még ti is látni fogjátok.

Sok árulkodó jel van...

PV -Vonat boŕdó mozdonyán a MÁV felirat nem tűnik egyenletesnek, innen nézve kissé "sántít".

Szerintem úgy van ahogy leírta: Tóth- féle piaci fogás lehet. Még azt is el tudom képzelni, hogy egyből a nyers lemezt festette bordóra. (Kikerült a gyárból című történet. Pannónia oldallemeznél láttunk ilyen nyers fémet.) Ha volt 600ft-dobozos készletre, akkor biztos volt néhány forintja nyers kasznira is akár.

Ákos mozdonyán van felirat?

A színe nagyon hasonlít PV-vonat-éra.

Üdv, Ádám

Előzmény: Cavill (5101)
Zoli1949 Creative Commons License 2023.02.20 0 1 5116

Kedves Urak!

Elfelejtkeztetek a tetőről. Ehhez egy Pannónia tetőt is bontani kellett. Készítettem magamnak egy hasonmást. Ne zavarjon benneteket az összehasonlításban, hogy az enyémnek Merkur áramszedője van, ami más méretű, mint a Pannónia áramszedő.  Jól látszik viszont, hogy az egész áramszedő rendszer tartója ugyanaz, mint az Alapffy képen. Természetesen a festés és a felirat is saját kivitelezés. Ez utóbbihoz a dekoratőr sógornőm készített egyszer használatos sablonokat. 

Üdv: Zoli

Előzmény: a_hollo (5115)
a_hollo Creative Commons License 2023.02.20 0 2 5115

Sziasztok,

 

Nekem is van egy bordó mozdonyom. Egy nagy kupac elég leharcolt, eredeti állaputú PV vonattal együtt vettem sok évvel ezelőtt. Több tapasztalt gyűjtővel megnéztük már a festését, szerintünk eredeti. Ez a mozdony elég kopott, nincs alatta zöld festék. Eredetileg matt ezüst tető volt rajta, de átcseréltem egy vaj színűre, mert avval jobban tetszik. Természetesen az eredett is eltettem.

 

 

Üdv,

 

Ákos

Előzmény: pv-vonat (5108)
Cavill Creative Commons License 2023.02.20 0 1 5114

Teljesen igaz, már korábban is többen is ajánlottuk, hogy a Graetz hidakat érdemes a mozdonyokban túlméretezni. Mind a feszültségekre (nyitó, záró, kb. 8-10x), mind pedig az üzemi áramra (kb. 2x) is. Üdv! S.

Előzmény: kóboráram (5113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!