Keresés

Részletes keresés

KicsiManci Creative Commons License 2013.02.15 0 0 9976

Köszönöm, örülök, hogy tetszett!!!

Én is nagyon büszke voltam/vagyok magunkra, hogy sikerült :-)

Előzmény: revela (9975)
revela Creative Commons License 2013.01.31 0 0 9975

Nagyon jó volt olvasni a történetedet. A második babámnál nekem is megadatott, hogy szülhessek. Hülyeség, de totál büszke vagyok magamra, hogy hüvelyi úton is szültem:)

Előzmény: KicsiManci (9974)
KicsiManci Creative Commons License 2013.01.31 0 0 9974

Gratulálok, Csibe! Nagyon ügyesek vagytok! A szülésznővel és a férjeddel is kiabáltál, ez nem semmi :-) Én csak szimplán kiabálni tudtam, de szavakat kimondani nem a vajúdás alatt :-)

Azt hiszem, még nem tettem meg, de it a mit történetünk is, most belinkelem (remélem szabad!):

http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=5999

 

Más: Nekünk van bili is, meg lépcsős szűkítő is, de egyik sem hozott még sikert. Maja egyszerűen nem hajlandó lemondani a pelusról.

Előzmény: franciacsibe (9966)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2013.01.31 0 0 9973

Sziasztok Lányok!

 

Köszönöm a válaszokat.

Tegnap a jófogás.hu-n találtam Ábinak egy létrás WC-szűkítőt. Tök szép állapotú, már próbálgattuk is, de még nem sikerült így belepisilnie a WC-be, de remélem előbb-utóbb meglesz a sikerélmény (sikerpisi:-), és akkor rendszeresíthetjük a létrás pisit, később a kakit, és akkor elhagyhatjuk a pelust. 3000 Ft volt, és az eladó házhoz is hozta. :-)

muzsa Creative Commons License 2013.01.31 0 0 9972

Nálunk MINDEN van:) vagyis pont ilyen lépcsős megoldások nincsenek, de ami igen:

- bilibe kakilás és pisilés

- pelenkába ugyanez (ha épp reggel vagy a délutáni alvás után még rajta maradt véletlenül (mert alváshoz Zsiga még használ pelenkát)

- wc-be pisilés állva (oviban kisvécé, az oké, mert feléri, de képzeljétek, pár napja már a nagy vécébe is tud úgy, hogy nem kell pipiskednie:)

-wc-be pisilés kakilás szűkítővel (na ilyenkor én ültetem rá. nyilván hosszútávon az a jó, ha teljesen önállóan meg tudja csinálni, és nem kell nekem szólnia, de szerintem addigra fel fogja érni az én óriás gyerekem vagy szimplán felugrik rá:)

 

vannak ilyen ikeás lépcsőink vagy nem tudom minek mondjam, egy kisebb meg egy nagyobb, amit a fürdőszobában tartunk kézmosáshoz, azt néha becipelik a vécébe segédeszköznek:)

Előzmény: Az Ötödik Elem (9965)
muzsa Creative Commons License 2013.01.31 0 0 9971

csibe itt is gratula! :)

Előzmény: franciacsibe (9968)
revela Creative Commons License 2013.01.30 0 0 9970

Gratulálok, Csibe a kisfiadhoz. Milyen jó, hogy ilyen villámszülésben volt részed!

 

Ötödik Elem: mi bilizünk. Vettünk neki vécészűkítőt is, de azt nem szereti. A bölcsiben kisvécé van. Még nem 100%-osan szobatiszta, az utcán, alvásra mindig pelenkát kap. Ja és kakilni nem hajlandó bilibe, csak a pelenkába.

Előzmény: franciacsibe (9966)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 9969

Gratulálok! :)

 

Előzmény: franciacsibe (9968)
franciacsibe Creative Commons License 2013.01.29 0 0 9968

Koszonjuk :)

igen, nagyon jol.

Ide tettem kepet meg szulestortenetet: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9213451

Előzmény: Az Ötödik Elem (9967)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2013.01.29 0 0 9967

Szia Csibe!

 

Köszi, és nagy gratula!!! Minden rendben ment?

Előzmény: franciacsibe (9966)
franciacsibe Creative Commons License 2013.01.29 0 0 9966

nekunk az elso volt, es nagyon bejott. Nem instabil es egyedul hasznalta. De mi kaptuk, ha venni kellett volna, nem tudom.

Amugy Lilinek kisoccse szuletett vasarnap, Mikanak hivjak, 3730 gramm, en meg a korhazbol potyogok, ezert erek ra :)

Előzmény: Az Ötödik Elem (9965)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2013.01.29 0 0 9965

Bár sajnos nincs tolongás már ezen a topikon, de hátha vki tud segíteni.

 

Szerintetek a WC-re szoktatásnál melyik eszköz a jobb: a lépcsővel egybeépített, kapaszkodós szűkítő, vagy a külön fellépőzsámoly+külön szűkítő. Előbbi még használtan is drága, utóbbi esetében meg mennyire tud a gyerek erre egyedül felkapaszkodni? Nem instabil a szűkítő ez esetben?

 

Köszi a segítséget.

KicsiManci Creative Commons License 2013.01.03 0 0 9964

B.Ú.É.K.!!!!!!

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2012.12.13 0 0 9963

Hali!

 

Nekünk nagyon bevált a futóbringa, Ábi imádja, és már úgy megy vele mint a szél. Rohanni kell utána. Valamikor a nyár vége felé kapta, de nagyon gyorsan megtanulta használni, gyakorlatilag már az első alkalommal ügyes volt, csak lassú. Most már profi. :-) Néha hajmeresztő kanyarokat és irányváltásokat csinál vele. Esni talán egyet se esett, komolyabbat biztos nem, szóval nekünk nagyon bejött, tényleg tudom ajánlani.

 

Bölcsibe beirattuk, szeptember közepétől volt beszoktatás, imádott is járni, bár az elején itthon kicsit "bűnetetett" minket érte, nagyon sokat cirkuszolt mindenen (öltözködés, pelenkázás, elindulás), de szerette a nevelőnőket a gyerekekkel is elvolt, bár inkább az idősebbekkel szeret játszani. Csodák csodájára maga kérte hogy fektessék le délután, úgy mint a többieket...el se hittem. :-)

Sajnos októbertől elkezdett beteg lenni: vírus, előbb a torka, aztán ráment a fülére, végül november első napjaiban 4 napig lázas volt (persze pont hosszúhétvégén), és a vége az lett, hogy felszúrták a fülét. Azután a doki mondta, hogy most egy darabig ne vigyem bölcsibe, mondjuk magamtól se vittem volna. Azóta itthon van, majd januárban újra próbáljuk, de nem sok reményt fűzök hozzá.

 

Szobatisztaság: a nyáron  - pucéran futkozva - ügyesen belepisilt a bilibe (állva), de ha bugyi van rajta, azt hiszi hogy pelenka, és becsorgatja a cuccot. A kakit is csak a produkálás után mondja. Most a télen nem erőletetem a dolgot, majd tavasszal, jobb időben újra ráállunk a témára, mert már nagyon elegem van e pelenkázási karatékból.

Előzmény: toria78 (9959)
franciacsibe Creative Commons License 2012.12.06 0 0 9962

Koszi, megvagyok, bocsi hogy igy eltuntem (meg tartozok is dolgokkal) csak kicsit besokalltam es netes forum-szunetet tartottam...

De amugy keszulodunk a karacsonyra, a gyerekek jol vannak, nekem meg van energiam, csak a nagy has zavar idonkent, jovo heten lesz a harmadik, 33 hetes uh. Szoval erosen a celegyenes fele.

Lili egy tunder tovabbra is, szepen beszel, egyedul oltozik, imadnivalo beszolasai vannak, szoval tenyleg az a semmi gond nincs vele-gyerek.

Előzmény: muzsa (9961)
muzsa Creative Commons License 2012.12.03 0 0 9961

Csibe! Jól vagy? Minden oké? Hetek óta nem láttalak a másik topikban, aggódtam!!!

Előzmény: franciacsibe (9960)
franciacsibe Creative Commons License 2012.12.02 0 0 9960

Manci, inkabb vegye futobicajt, gyogytornasz baratnom szerint sokkal jobb az nekik, az egyensulyt nehezebb megtanulni mint a pedalozast, azzal megvan az egyensuly (arra hamarabb is erettek) es utana 3 es fel-4 evesen hozzatanuljak a pedalozast, es iman mehetnek nagy biciklire rogton, potkerekek nelkul...
Lili kb ket eves kora ota szaguldozik a futobicajjal, nagyon szereti. (es a bolcsiben haromkerekuzik, ugyhogy sztem nem lesz ezzel gond)

Előzmény: KicsiManci (9958)
toria78 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 9959

végre!

 

Zsuzsa, Timinek nem volna máshol helye? Én Rolin látom, mennyire felszabadultabb most, hogy olyan helyre jár, ahol szereti a tanítónénit, pedig alig érti, mit mond. Az ovit utálta. Csupa-csupa stressz volt tőle a gyerek. Azért nem váltottam, mert úgy gondoltam, hogy ugyanolyan lutrira megyek, hogy nem tudom megítélni az óvónő személyét előre. Most már tudom, váltani kellett volna.

Mondjuk az jó h van változás..

Nati is kezdi januárban a "kisüzemet", házoviba megy, 1 nő otthon, vele 4 gyerek lesz, 2  2,5  3,5 évesek a többiek, a két nagyobbal az ismerkedésen jól kijött. Meglátjuk.

Én munkát keresek majd, egyelőre nyelvet tanulok én is.

Délutáni alvás 2-3 hónapja nincs, hasonlóan volt a tesójával is. Azért ha autóba kerül olyankor, 1 perc és alszik...

Nappali szobatisztaság megvan, a bilit eltettem, már csak szűkítő van fellépővel. Éjjelre még kap pelust, de 90%ban száraz az is.

Étvágya jó, jöhet neki brokkoli hal gyümölcs tej minden, persze vannak bénább napok.  Kb 17 kg 99 centi. Hangjai pár (f r s) kivételével megvannak, és a szókincsével is elégedett vagyok. Percenként váltogatja, hogy épp anyás v apás, ki törölheti meg fürdés után, ki segíthet neki öltözni...

Pedálozni még nem tud, igaz nem is nagyon erőltettük azt a járgányt... most pedig itt már hó van - és így is marad áprilisig kábé :-)

Nálunk a cumimentesség volt még nagy szó, eléggé cumis volt - de egyik nap elhagytuk, nem lett meg, az itthoni origit pedig nem bontottam fel (és apjának se mondtam h van egy extra tartalék). 1-2 nap kicsit nyűgösebb volt, kérte még, de kb 1 hét alatt elfelejtette.

kedvenc meséje most a mickey egér játszótere, úgyhogy mindent keres, ami háromszög, rombusz, 20-ig számol oda, 10től lefelé is :-). Könyvben bogyóbabóca lecsengett, APG még tart. Meséket visszamond, mondókákat is egyre többet. Gyurma, vágás, ragasztás bármikor.

Előzmény: Zsuzsa89 (9956)
KicsiManci Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9958

Nagyon édes Timi a képeken! Szép a haja! Már tud bicajozni? Én a szülinapjára (április) azt szeretnék venni neki, remélem, beválik majd.

Szobatisztaság nálunk még így sem áll, mint nálatok. Van bili, amire rá sem ül, van wc szűkítő, amire ráültetem minden este, de produktum semmi, csak az újság olvasás miatt ül rá. Én már nem tudom, mit csináljak ezzel....

Maja is bölcsis lett, mert az öcsije nagyon ölbe baba (MISS, ha néha csuklassz, az miattam van, mert emlegetlek), egész nap cipelni kell, nem lehet letenni ha ébren van, mert azonnal ordít, így egyszerűen nem volt semmire időm. DE a nagylány imádja a bölcsit, nem bántuk meg, hogy beirattuk, tetszik neki nagyon.

Egyébként imádja a kistesót, csak azt nem szereti, hogy annyit kell nekem foglalkoznom vele:-)

 

Előzmény: Zsuzsa89 (9956)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.11.22 -1 0 9957

  bicajos :)

 

  bogyó és babóca :)) természetesen!

Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.11.22 -1 0 9956

Néhány szó Timiről:

 

Szeptemberben kezdtük a csanát, nagyon jól indult... még augusztusban beszoktattuk  (ez volt a baj)... nagyobb gyerekek voltak, akik szeptemberben elmentek oviba... maradtak a tökmagok, Timinél kisebbek, nem tud velük nagyon játszani, unatkozik, nem találja a helyét... óvónénikkel tud csak játszani vagy egyedül... a délutáni alvással otthon is mindig gond volt/van, ezért sokat sírt, hogy ott kell maradni, addig-addig, míg már nem is akart elmenni reggel a bölcsibe... pedig csak 2 napot jár egy héten (én angolt tanulok, picivel foglalkozok, háztartok) Nem engedem, hogy otthon maradjon, mert nekem is kell ez az idő... No, odáig fajult, hogy óvónénik mondták, ez nem lesz jobb, sőt rosszabb, úgyhogy ebéd után vigyem haza... ez van... reggel 8-ra viszem, fél1-kor megyek érte... az utóbbi 2-3 alkalommal már mosolygott is!!! elkezdett wc-be pisilni (alkalomszerűen).. úgyhogy reménykedem, hátha az idő előrehaladtával jobb lesz a helyzet és szívesen jár... az ott-alvásban nem reménykedem, mert itthon sem tudom lerakni. (ha ráfordítanék 2 hétig, napi 1-2 órát, akkor biztos hozzá tudnám szoktatni, de a pici miatt nem megy :((  )

Kíváncsi vagyok, mi lesz majd jövő szeptembertől az oviban, mert ott aztán nem megy anya ebéd után, ott aludni kell és kész... Kistesó bölcsis lesz, anya meg dolgozós.

 

Szobatisztaság. Eddig hallani sem akart róla. Márc. 30-án lesz 3 éves. 2 hete kezdtük, hogy esténként szívesen ráült a wc-re fürdés előtt.. aztán volt 1-2 siker, azóta bármikor ül, ha mondom... éjszaka után száraz a pelus, ezért a reggeli mindig sikerül a wc-be, este nem mindig... Nappal sosem szól, hogy ő akar, csak ha én küldöm... kakit utólag jelzi. Matricákat gyűjt, imádja :)) Pisilés 1 matrica, kakilás 3 (lenne).

 

Kaja. Szépen eszik egyedül, villával is, kanállal is, késsel csak szendvicset ken. Válogatós, de nagyon kedv-függő. Régen nagyon jó evő volt (mennyiségileg is), most nyár óta egyáltalán nem. Vannak kedvencek: natúr joghurt, mandarin, tejbedara, bolognai, kekszek...

 

Kistesót imádja, tanítja. Nagytesót utánozza, követi (-né), nagyon anyás amúgy.

Remekül táncol, jazz balett elemekkel tarkítva :))

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 9955

Na most már aztán megtöröm azt a fránya csöndet! :))

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2012.10.02 0 0 9954

Mi 2 hete kezdtük el itthon a bölcsit.

Az első hét nem volt annyira jó - bár inkább nekem volt frusztráló-, a gyerek abban a beszoktatós pár órában többnyire jól érezte magát, egyszer rángatta csak a kerítést, hogy el akar jönni. Az elején inkább itthon volt húzós a gyermek: mindenen hisztizett - az öltöztetésen, a pelenkázáson, az induláson, a fürdésen, a fogmosáson...és álmában is nyöszörgött, harcolt, sokszor átmászott hozzánk.

A 2. héten szépen alakultak a dolgok, én attól tartottam, hogy majd az alvás biztos nem fog menni, mivelhogy az itthon is külön műsorszám... Erre ott önként és dalolva lefeküdt magától ebéd után, engem meg elküldött a dadus, hogy sétáljak egyet. :-) Azóta is mindig lefekszik, alszik, bár nem annyit mint itthon.

A nekünk tartogatott hisztiműsorszámok is mintha alább hagytak volna, bár azért tud alakítani elég durvákat most is. Sajnos az alvás közbeni nyöszörgés, vergődés megmaradt, de rmélem elmúlik előbb-utóbb.

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2012.10.02 0 0 9953

Szia!

 

Köszi a választ, ezek nem túl jó hírek, és tényleg brutálisan drága.

Előzmény: revela (9946)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2012.10.02 0 0 9952

Gratula, nagyon szép baba!

Előzmény: KicsiManci (9947)
muzsa Creative Commons License 2012.09.25 0 0 9951

gratulálok én is nektek nagyon, nem is olyan kicsi ez a fiú!:)

Előzmény: KicsiManci (9947)
franciacsibe Creative Commons License 2012.09.23 0 0 9950

Gratulalok!! Isten hozott, Milan!

Előzmény: KicsiManci (9947)
toria78 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 9949

Gratulálok!!!

Előzmény: KicsiManci (9947)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 9948

Óriási gratula!

Milyen kisimult baba! Nagyon helyes :)

Előzmény: KicsiManci (9947)
KicsiManci Creative Commons License 2012.09.19 0 0 9947

Sziasztok! 2012. 09.11-én délután 13:52-kor megszületett kicsi fiunk, Milán 3710 grammal és 56 centivel, gátmetszés nélkül, természetes úton.

Tejcsi van bőven, és a kislegény eszik is rendesen. Nagyon jó baba. A nővére elég nehezen viseli, de majd csak megszokjuk valahogy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!