Keresés

Részletes keresés

progihouse Creative Commons License 2015.07.11 0 0 7699

Üdv!

 

Vízes szakembert keresek Vácdukán! Ha valaki tud javaslatot tenni megköszönném.

 

Köszönettel:

20/464/8856

V.Marianna. Creative Commons License 2015.07.05 0 0 7698

Kedves Mindenki!

 

Ezt a vörös kandúr cicát keresem. Ha esetleg valaki látta írjon legyen kedves!

 

Üdv: Marianna.

csakis 52 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 7697

Kedves Tisztelt Epica !Köszönöm segítségét, fáradozását.

 

 

  üdvüzlettel : Hajdu László Kossuth út 28.

  2015. 07.03.

Epica Creative Commons License 2015.07.02 0 0 7696

Elbirtoklás?

A jogszabályról egy példa: http://www.kormend.hu/?ugras=hirolvaso&hirszama=864

Előzmény: csakis 52 (7695)
csakis 52 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 7695

Tisztelt kedves Vácdukai lakosok.

 

A mai napon volt nálam Makkos László Polgármester Úr . Helyrajzott mutatott nekem, hogy a telkem végéből kb. 5-6 méter az önkormányzat tulajdona.  Ez egy addig tartó rész amaddig az én telkem jobboldali szélessége tart. Vagyis kb. 130 160 m2. Én amikor a telket megvettem ,a bolt felőli oldalon már kerítve volt a mostani telek hosszáig. Ez már 15 éve így van, mert a kerítés már annak idején is megvolt. Én mint jóhiszemű telektulajdonos, ápoltam, füvet nyírtam   és    , gondoztam, gyümölcsfákat ültettem 6 db,-ot. Elhiszem a Polg. Úr-nak, de azt közöltem vele , (15 éve művelem)

ápolom, nálam nem nyírt az önkormányzat azon a területen, hiszen a szomszéd kerítése megakadályozta volna a bejutást. Ugyanakkor mióta ahogy már írtam 15 éve a mostani tulajdonos már a 3.-ik szomszéd. Senki nem értesített semmilyen formában, hogy olyan területet használok ami nem az én tulajdonom. Amennyiben le kell mondanom a területről. a következő igényeim lesznek.

-Kérek kerítést 2 méter magasságban. (hivatlan látogatók )

-Kártalanítsanak a termő gyümölcsfáim után

-Fizessék ki a telekápolást, fűnyírást stb.

-Olyan sövények, akácfák,bálványfák kivágása ( munkadíja ) kb. 0.5 méter átmérőjű-

 

 Aki tudja az idevonatkozó jogszabályt ,és segíteni, vagy tanáccsal tudna szolgálni. azt megköszönném. Nem szeretnék a földterületről lemondani ! Pereskedni sem kívánok az Önk. -tal 

 

Tisztelettel várom válaszukat !!

Üdvözlettel : Hajdu László. Kossuth . ú. 28.

 

 

TóthIbolya Creative Commons License 2015.06.28 0 0 7694

Kedves Vácdukaiak,

 

Ez a megszólítás nem annak szól aki a magánterületünkön "szántott" a motorjával vagy kvadjával.

Ezzel kapcsolatban több kérdés is felmerül bennünk, de az első, hogy miért nem otthon a saját kertjében tette?

Miért kellett a bevetett, lekaszált területet tönkre tenni?

Miért nem akkor jön amikor ott vagyunk? Netán akkor nem merte volna? Tehát nem a becsület bajnoka!!!

 

Tudom, hogy a Polgármester olvassa ezeket a bejegyzéseket, ez kiderült a személyes beszélgetés alkalmával, kérdezném tőle, hogy : tényleg Vácduka - ahol élni jó ???

Mit tesz az ellen, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő?

 

Már leírnom is felesleges, hogy ahányszor kimegyünk, tele van szeméttel a terület.

A mostaninál észrevettük, hogy a sok pohár, üdítősflakon, zsebkendő között rengeteg cigaretta és cigaretta csikk található, ami a száraz aljnövényzetet  elkezdte égetni. Ott a hamu.  

Ha felgyullad a közeli fás rész és a terület akkor mit tesz a polgármesteri hivatal?

Tényleg ez az élet Vácdukán? 

 

KÖZLÖM A PARASZT SZEMETELŐKKEL, hogy van a területen szemeteszsák!!!

Bele lehet dobni a szemetet!!!

Ha már annyit fáradtál vele, hogy elhozd odáig akkor az már nem fáradtság, hogy bedobd a zsákba!!

Figyelemfelkeltő a zsák! FEKETE SZÍNŰ!! Könnyen megtalálod. Olyat keress amilyen a lelkületed! 

 

Ezek után felhívom a szíves figyelmét a Polgármesternek és hivatalának, hogy a területet lekerítjük! 

Többen ezen a területen járnak fel és mennek a hátsó területekre. 

Pedig NEM EZ AZ ÚT!!!

Az út a fák között van!

Ezt kell a hivatalnak, a többi földtulajdonosnak olyan állapotba hozni, hogy fel tudjanak menni.

Mert ugye ezek után nem gondolják, hogy így marad és bárki kénye kedvére garázdálkodhat és rongálhat más földjén!

 

Nagyon szomorú, hogy ismét ilyen helyzettel kell szembe találni magunkat.

Jó lenne, ha tényleg Vácduka olyan lenne - ahol élni jó!

 

Üdvözlettel

Tóth Ibolya

 

csakis 52 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 7693

 Nyílt levél a képviselő testülethez, de főleg a Polgármester Úr-hoz, valamint a képviselőm -höz,nevezett  Borgulya János  Úr-hoz .!

 

Makkos László polgármesternek már szóban közöltem,azt a tényt, hogy még annak idején a Vágó S. polg. idejében a Műv. ház felőli bontások során lebontották a kerítést.

Kérem a képv. testületet állítsák vissza az eredeti állapotot, vagyis kerítéssel zárják le a

területet.Indokom a következő :június 3-4. napra virradóra vettem észre, hogy a bolt felőli oldalon  a szomszéd kerítése le van taposva kb. 50 cm. magasra. Tőlem elvittek kb. 2 méternyi hagymát, szépen sorban kihúzgálva.valamint ugyanennyi borsót is, Igaz hogy a borsót szárjával együtt vitték.csak az otthagyott elhullajtott növények árulkodnak,ami elhullott.

 

Ez azért is elkeserítően bosszant,mert akinek kellene borsó, vagy bármi növény , én szivesen adnék,de hogy kárt okozzon, rongáljon azt nem tűrőm el. Nekem elsősorban hobi, de az a 26 ember aki volt nálam palántáért az látta a kertemet, hogy ebből   családom megél.  Másnak nem termelek ! Kérjen kap ingyen ! Csak ennyi volt!

 Remélem olvassák !

csakis 52 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7692

 

Bocsánat érte,de nem kivánok a Bácsinak konkurenciája lenni, de továbbra is van tőlem elvihető ( már csak paradicsom )palánta.  Lehet érte jönni. !  Ingyen adom ! Van még kb. 200 tő .

 

Bárkinek, bármikor.Minden nap.

 

Üdv.

 

Hajdu L.

xibig Creative Commons License 2015.05.09 0 0 7691

 A faluban  Kossuth u. 106. alatt darabonként 50 Ft-ért lehet paprika, paradicsom, zeller és padlizsán palántát venni. 

Egy idős bácsitól vásároltam, s megígértem neki, hogy segítek ily módon az értékesítésben.

csakis 52 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 7690

Kedves falumbeliek !

 

Most van az az időszak amikor tőlem lehet ingyen palántákat kérni, vinni.

Mindenkinek adok szívesen, bármennyi igénye van ! Természetesen , ahogy már máskor is írtam csak ingyen.! Aki érti nekem ez a ( karácsonyi ajándékozás ) egyik része . Nálunk mindig karácsonyi ajándékozás van. Bár nincs tél .!Adni azért jó.

Nem kell egy naphoz kötni a látszólagos szeretetet ( karácsony ), hanem úgy kell élni aki megteheti, hogy minden nap tudjon adni. Az az ingyenes segítség amit én adok

az a napi dolgokban tőbbet jelent, mint egy kampányszerű , magamutogató( alibi ) segítségnyújtás. Az év nem egy karácsonyból áll. !Tegyünk érte hétköznaponként is,

Én megteszem!  Nem

hivatkozok senkire, mert csak ők, és azok tudják akiken segítek. Csak hogy néhány estről szóljak: -szerszámok élezése

-hegesztés

-zárjavítás-

-vízcsap

-gyermekhinta kőtélcsere

Sorolhatnám még,de ennyi jutott eszembe, pedig lenne még, de az már nagyképűség lenne.  Most van karácsony !! Adni minden nap öröm !

 

molti Creative Commons License 2015.04.15 0 0 7689

Tiszteletem,

 

Keresnék a faluban elvihető földet. Az udvarom tereprendezéséhez lenne szükség nem kevés mennyiségre. Nem akarnék benne termeszteni nagyon semmit, csak a fű nőjön és ha lehet akkor minél kevésbé agyagosabb legyen :) Ha tudtok valakit, valahol akár a környéken szóljatok kérlek. Mobilszámom: 20/43-42-073

 

Üdv,

Tibor

 

csakis 52 Creative Commons License 2015.04.03 0 1 7688

 

Kedves ismerősök,barátok,vagy bár ki. 

Idén is van felesleges mindenféle palántám,ugyanúgy, mint az elmúlt években is. Szívesen elajándékozom.Természetesen ingyen !Úgy ahogy már máskor is tettem.!

 

Felsorolom a növényeket :

-paradicsom (kerek ) 4 fajta:ökörszarv,óriás kerek,fürtös, k1 ,131 Debreceni

-paprika: Kaliforniai, alma,cseresznye,kosszarvú,piros édes fűszer,piros erős

-Karalábé :Gigant fehér, fehér, lila

-Kelbimbó

-Kelkáposzta

-Fehér káposzta

-Padlizsán

-Cukkíni

-Spárgatök

-Görögdinnye ( Csíkos.fekete )-

-Kapor

-Csicsóka

 

Akit érdekel, az ápr. közepétől jöhet érte, korlátozott darabszámban bárkinek adok, hogy mindenkinek jusson !A paradicsom palánták már kb 30-35 cm -es.Két hét múlva lehet a szabad földbe öltetni !

Hozzon edényt, vagy zacskót.

 

H. L. Kossuth ú. 28.

Adni öröm !

Mégis 62 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7687

Igen ez várható volt, hogy a polgármester sem fog ingyen dolgozni !

 

Még a képviselők is megszavaztatják a maguk tisztelet díjukat, sok-sok munkára hivatkozva.

Megértem a M. L. mert ki az a hülye aki ingyen dolgozik, de nem ez volt a választási szórólapján.!

Egyébként néhány látványosnak mondható  (propaganda ) semmi mást nem tudunk mit végez

 a testület ? Amikor közmeghallgatás lesz, javaslom addigra a Műv. ház előtti (volt presszó )

sártengerét csak be fogják füvesíteni.És ezt a rozoga állapotot még le is fényképezik !!

 

Ennyi észrevételem volt.

 

H.L.

csepregi74 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 7686

Köszönjük Polgármester úr!:

 

http://vacduka.hu/pontositas-a-szabadteri-tuzgyujtas-szabalyairol/#more-23447

 

Jobb későn, mint soha...

Előzmény: mutantattila (7685)
mutantattila Creative Commons License 2015.03.15 0 0 7685

Köszönjük a tájékoztatást. Most már az önkormányzat térfelén pattog a labda...

Előzmény: csepregi74 (7684)
csepregi74 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 7684

Szép jó napot,

 

Az alábbi linken több napja elérhető az igazság:

 

http://www.langlovagok.hu/tuzvonal/1033_felretajekoztatott-a-szabadteri-egetesrol-a-katasztrofavedelem

 

Innentől kezdve mindenkire rábízom, hogy eldöntse, miért nem javította az Önkormányzat a falu honlapjára kirakott tájékoztatót.

 

Remélem tisztában vannak azzal, ha a fenti hírek ellenére megteszik, hogy változtatnak a helyi rendeleten, akkor nagy közfelháborodást váltanak ki. Így már nem lehet elbújni egy szabályzat mögé.

 

Mindenki tisztában van azzal, hogy a testület tagjai és a Polgármester is olvassa ezen fórumot.  Itt a lehetőség, hogy tiszta vizet öntsenek a pohárba.

 

Tisztelettel:

 

Cs.Csaba

Előzmény: mutantattila (7683)
mutantattila Creative Commons License 2015.03.14 0 0 7683

Vácon tényleg lehet tüzelni. Itt a Váci Napló cikke:

 

Tűzgyújtás a kiskertben: nagyobb volt a füstje, mint a lángja

mutantattila Creative Commons License 2015.03.13 0 0 7682

Még annyit hozzátennék, hogy elvártam volna egy értesítést mielőtt megalkották ezt a remek rendeletet. Hiszén én csak utólag tudtam meg ezt a dolgot. Legalább megadták volna az esélyt, hogy ötödike előtt még elrendezzük a dolgokat. Most itt a nyakamon egy halom lomb és fogalmam sincs mit csináljak vele. A falu vezetése nem az itt lakó emberekért van? Én kis naiv azt gondoltam volna. 

csepregi74 Creative Commons License 2015.03.13 0 0 7681

Üdvözletem,

 

Elég szégyen a Hivatalra nézve, hogy az új és helyes információk ismeretében, még mindig nem sikerült a honlapon javítania a közérdekű információt! Amíg az kint van, addig a Hivatal megtévesztő magatartást folytat! Továbbá szégyen, hogy az ilyen és ehhez hasonló helyzetekkel nem tud mit kezdeni Önkormányzatunk. Van egy érvényes rendelet. Miért is kell azt egy nem jól értelmezett jogszabályhoz igazítani??? Miért kell a jogkövető polgárokat korlátozni? Miért nem büntették eddig a jogsértőket???

Mi lesz a következő? 

 

 

Talán ezek:

 

   - Fűnyírás percre pontos meghatározása.

   - kert öntözési technológiájának megszabása

   - lakóházak falszínének utcánkénti egységesítése

   stb,stb.

 

Merem remélni, hogy ki fog alakulni egy erős civil kontroll, mely megfelelően fogja tudni ellensúlyozni az ehhez hasonló korlátozó határozatokat.

 

 

Itt a Fórumon is van több értelmes párbeszédet folytató magánszemély, akik alkalmasak lennének erre.

 

Köszönöm.

Üdv. Cs. Csaba

 

Előzmény: xibig (7680)
xibig Creative Commons License 2015.03.12 0 0 7680

A Váci Napló ma újra írt a rendeletről. A hétvégén már  a rádióban is hallottam róla, de most megerősítették. Ha van helyi rendelet, akkor az érvényes. Vácdukán volt, de a Vácdukai Tavasz szerint az országos rendelethez igazították.  Vácon maradt a tüzelési lehetőség..

Előzmény: mutantattila (7679)
mutantattila Creative Commons License 2015.03.12 0 0 7679

Én azt várnám az önkormányzattól, hogy évente min. háromszor elviszik a lombhulladékot. Ha tényleg az a cél (és nem az ok nélküli arrogáns szívatás), hogy óvjuk a környezetet, akkor csak ez lehet a megoldás. Megenni nem tudom. Pénzért elvitetni nem fogom. Vagy lerakom különböző illegális helyeken (csúfítva a környezetet) vagy különböző trükkökkel továbbra is elégetem. Az önkormányzat költségvetésében ez nem tétel és a közmunkásoknak is akadna egy kis értelmes munka. A meghirdetett időpontra mindenki regisztrálhatna, -akit érint- egy lerakó pontot, hogy a teherautó tudja hova kell mennie. Bízzák rám. Szívesen megszervezem, ha ott senki nem képes rá.

Előzmény: palaga (7678)
palaga Creative Commons License 2015.03.12 0 0 7678

A nyársalást , grillezést nem tiltják belterületen sem. Régen déd-nagyszüleimnél kötelező szórakozás volt a lemetszett ágak venyigék apróra darabolása. Nálam valószínűleg több nyesedék keletkezik, mint bárhol a faluban. Én próbáltam már gallyaprítót: nehézkes eldugul, utána, ha nedves penészedik. Komposztban sokáig fa marad, még trágyával keverve is. A leveleket lerágattam a nyesedékről kecskékkel. Utána halomba gyűjtöttem, majd aprítottam. Mind mind macerás, de a vége ugyan az .Fel kell aprítani, és mehet a kazánba, nyárs alá...stb. Régen is így csináltuk. Csak ma több gép van. szalagfűrész, Láncfűrész , keretesfűrész.... . Azért, hogy könnyebb legyen, ma már rögtön úgy vágom a fáról, hogy kisebb halomban elférjen, ne legyen elágazó. Ti mit javasolnátok, mi lenne a megoldás az önkörmányzat részéről?  Szerintem egyszerűen csinálj egy akkora tűzrakó helyet," amit kerti grillnek nevezel el", amibe kényelmesen el tudod égetni a hulladékodat. De biztos hogy saját területeden kell hogy legyen!

 

PZ

mutantattila Creative Commons License 2015.03.11 0 0 7677

Ha el akarják lehetetleníteni az életem, akkor muszáj a másik oldalról megközelíteni a dolgot. Milyen hatóság ellenőrzi ennek a szabálynak a betartását? Esetleg arra várnak, hogy a szomszédok feljelentsék egymást? Miért jelentenének fel? Nem gumicsizmát égetek. Nem ártok senkinek. Ha mégis, akkor sem érnek ki annyi idő alatt, hogy tetten érjenek. Ha kiérnek, akkor hogyan bizonyítják be, hogy én gyújtottam a tüzet? Simán mondhatom, hogy én csak vigyázok, hogy el ne terjedjen a tűz, de nem én gyújtottam fel.

Minden ostoba szabály csak annyit ér, amennyire be lehet tartatni. Én tüzelni fogok. Akinek nem tetszik megcsókolhatja a ... :)

Előzmény: xibig (7676)
xibig Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7676

A mai  önkormányzati újságban megemlítették, hogy ápr. 30-ig le lehet vinni a gallyakat a focipálya mellé, s majd onnan elszállítják.

Nagyon örülök, hogy lépett az Önkormányzat, de mivel vigyem le a faágakat? Személyautóval nem megoldható...  És mi lesz a nyáron levágott  ágakkal?

Előzmény: mutantattila (7675)
mutantattila Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7675

Ha jól értelmezem, akkor már egyáltalán nem lehet égetni semmikor semmit. Megmondaná valaki,aki kompetens, hogy mit kezdjek a minden évben párszor levágott sövényem hulladékával? Kb. hatvan méter hosszan választ el a szomszédaimtól. Szép és praktikus, mint a legtöbb kertben. Rengetek pénzem és munkám van benne. Ezek nem kis gallyacskák, hanem rendes vastag ágak viszonylag nagy mennyiségben. Eddig szárítottam pár hétig, aztán húsz perc alatt elégettem. Mi ezzel a probléma? Kérem senki ne tanácsolja a komposztálást, mert ágakat nem lehet komposztálni. És ezt bezsákolni sem lehet, hiszen több méteres viszonylag vastag ágakról beszélünk. Tervezi az önkormányzat, hogy begyűjti ezeket a kerti hulladékokat és elszállítja valami lerakóba? Ha nem, akkor megmondanák, hogy mit csináljak vele? Szeretném jogkövető állampolgárként élni az életem, de néha mintha ezt egy picit nehezítenék mindenféle ostoba szabályokkal.

palaga Creative Commons License 2015.02.28 0 0 7674

Tisztelt Hajdu László!

 

Nem értem piszkálódását. A Karácsonyi Adománygyűjtés ötletét ugyan ezen a fórumon én vetettem fel, de az egy összefogás volt több civil szerveződés részvételével, és több ember önzetlen munkájával. Jelzem, hogy az önkormányzat is adott bele. Ön ebbe az összefogásba nem kapcsolódott be. Volt egyéb "fellángolásom" is nevezetesen a Vácdukai vállalkozói adatbázis amihez sokan kapcsolódtak, de az ön tevékenységét mai napig sem találom benne.Én elkezdtem , elindítottam, majd hozzáférést biztosítva az önkormányzatra hagyom hogy éljen tovább, vagy ha nincs rá szükség, a feledésbe merüljön. Az hogy az ismerősöknek, szomszédoknak hogy segítünk az magán ügyünk, nem fogom itt fényezni magam, mert ez a fórum Vácduka jelene és jövője, nem Palaga Zoltáné... Amennyiben lesz újabb ötletem, amiben összefogás szükséges természetesen fogom ezt a fórumot is használni. Nem egymást félrelökdösve szeretek utat törni magamnak, hanem próbálok példát mutatni. Nem szeretnék itt személyes hangvételű levelezgetéssel senkit traktálni. Ha problémája van velem, jöjjön el hozzám, beszéljük meg személyesen,vagy írjon levelet(palagazoltan@gmail.com) de ne csipkelődjünk már itt, hiszen az nem ide való. Örömmel teli nyugdíjas éveket, és jó egészséget kívánok !

 

Palaga Zoltán

www.turulnepe.hu

Epica Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7673

Valaki elkezdte bontani a játszótéren a hársfa körül a padokat. Nagy részüket már el is vitte.

Sajnos a játszótér katasztrofális állapotban van.

A frissen felújított művelődési ház főbejáratánál az esővíz áztatja az egyik oszlopot, a csatorna hibás.

Mégis 62 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7672

 Tisztelt akárki .

 

Már engedtessék meg nekem az, hogy még ismeretlenül sem tegeződök ,sem Önnel ,sem mással.

Azonkívül a levelem, mint ahogy más embernek is joga van elmondani véleményét, a jó izlések határain belül. Úgy fogalmaztam, senkit nem sértettem. Ez a vélemény nyílvánítás ,szólás szabadság. Amennyiben Önnek ezzel valamilyen baja van, azt rendezze le magában.

 

 

üdv :H.L.

Nebáncs!virág Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7671

Kérlek, kivülálló moderátorként had tájékoztassalak egy apróságról, ami elkerülte a figyelmedet. Bár szeretünk azzal dicsekedni, hogy ez az ország legnagyobb fóruma, de mégis csak egy magán ( Az Inda-Labs üzemelteti) fórum. 
Talán  kár volna messzemenő következtetéseket levonni abból, hogy ide nem ír bármilyen hivatalos személy. Ennyi erővel azt is nehezményezhetnéd, hogy a pöttyösgombakiskalapja fórumra nem írnak.
Ettől függetlenül természetesen jogod van itt háborogni bármin. Végül is ezért van a Fórum. 

Előzmény: Mégis 62 (7669)
Mégis 62 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7670

Tisztelt Palaga Zoltán Úr!

 

Holnapi napon testületi ülés lesz. Ott kívánok lenni, de már előre irtózom attól, hogy nem lesz időm elmondani ami panaszokat össze gyűjtöttem.Sok-sok ember nekem

intéz olyan kérdéseket,hogy miben tudnék segíteni.Mivel én még a lábam sem tettem be amíóta az üj képviselő testület megalakult(hivatalos )meghallgatáson az épületbe, kivétel az önkormányzati ülések, ! Magam sikerének könyvelem el, azt ,hogy sok ember

hozzám fordul segítséget kérni. Néhány esetben  csak tanácsadással is,de sikerül segítenem.  Az hogy segíteni szeretnék ezen az istenálldott falun ( nem volt hóvihar,jég stb ) szerencsénk volt !

Továbbra is tartom magam az elveimhez, és ez amíóta itt lakunk 15 éve bennem

nem fog megváltozni segíteni szándékozom embertársaimon. Nekem öröm !

Hírdettem ingyen elvihető palántákat,apró hegesztéseket,villamos gépek javítását stb.

Mindezeket önzetlenül és természetesen ingyen.Volt amit nem volt érdemes megjavítani, a tulaj megértette. Azt ,hogy ezt miért írtam ? csak annak oka az, hogy

vannak hétköznapok is, és nem csak a karácsonyi fellángolások. Szerintem minden embernek ,főleg aki rá van szorulva a másik ember segítsége majdnem olyan , mint a karácsony, ha ezt önzetlenül teszi valaki ! Bocsánat érte, de én ez vagyok !!

 Csak egy példát mondok, hogy milyen jószívűek az emberek.

PLD : A fűnyíró gép késeit köszörültem meg. le kellett szedni a gépről, kitisztítottam.

, beolajoztam , ez kb, 30 perc volt,de az idős hölgy pénzt, vagy a fagyasztójában levő saját termésével szeretett volna megajándékozni.Nem fogadtam el. bár nem értette én is termelek .

 

Az amiért így ezeket írtam, főleg önnek címezve, talán kitalálja, hogy így is lehet örömöt szerezni. Pici apró segítség nekem, másnak gondok elűzése !!

üdvözlettel: Hajdu László

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!