Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.20 0 0 330

2014....az első hozzá szollás.........

.így kell néhány évtized,hogy meg legyen a jubiláló 400.hozzá szollás........

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.23 0 0 329

..szia ..mi nem  használjuk a zsetonokat (HPP)hadi produkciós pontot..

..egy lapra felírjuk az azévi kezdő menyiséget ,és amit költünk levionjuk..

 

...ennyi..

 

a játék rejtelmei.hmm..párszor olvasd át a szabályzatot..aztán játék közben ,jön magától..persze ,van ami vitára ad okot mert nem egyértelmű..

..ha valami kérdésed van írj bátran..igaz nem sűrűn nézek fel ide,de azért  majd igyekszem..

Előzmény: Zamorano1986 (328)
Zamorano1986 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 328

Sziasztok!

 

Sikerült nekem is szert erre a játékra, igaz hiányzik egy pár zseton, de még attól játszható. Azt szeretném megkérdezni, hogy a zsetonokat hogyan pótoljátok? Van valami mód rá?

 

Ezúton szeretném jelezni, hogy keresek olyan játékost Budapesten, aki belevezetne a játék rejtelmeibe :). E-mail címem publikus.

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 327

.........itt aztán zajlik az élet..........

 

..........mondjuk majd egy éve játszottunk ezzel a játékal utoljára.......

 

..........CATAN-ozunk mostanában....na meg a gombfoci...........

 

.........na pá..........2014-ben felnézek , hogy arra az évre is legyen hozzászollás.........

Előzmény: advocado (326)
advocado Creative Commons License 2012.03.15 0 0 326

Hali!

..csak ,hogy legyen egy hozzászólás 2012 -ben is...........

iceride Creative Commons License 2011.08.03 0 1 325

300-20.000 Ft, attól függően, mennyire értékeli a vevő. Meg persze az eladó.

Előzmény: denkmeyer (324)
denkmeyer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 324

Sziasztok!

 

Mennyibe kerülhet vajon egy jó állapotú, használt Harc Európéárt társasjáték?

 

denk

advocado Creative Commons License 2011.04.23 0 0 323

Szia!

 

Letöltöd a játékot a vassal programmal együtt egy mappába..

 

-  itt rákattintasz .Be ad valami internettes regisztációt,kiixeltem,ott maradt a játék

 

- fent  a  bal sarokban , FILE    (rákatt)

 

-Itt van :Új játék , felállítva ,de választhatsz  variánst is ,(rákatt), bead  egy ablakot  katt a  FINISH -re és megy a  játák

  -

-FIGYELEM  MINT HA  A  SZOBÁBAN  AZ ASZTALON JÁTSZANÁL  TÁBLÁN.MINDENT NEKED KELL CSINÁLNI.

 

-internetten is lehet tolni egymás ellen, ha  van  megbízható becsületes  elenfél / -(lek) .

 

- a többire rájösz  ott van minden,fent van a játék szabály is , a  FiLE mellett a Help

 

- remélem  segítettem.............

Előzmény: iceride (321)
davidov_x Creative Commons License 2011.03.25 0 0 322

****off***

 

Egy új, magyar fejlesztésű, nyílt végű online játékra hívnám fel a figyelmeteket. Ez pedig a Domi/Nation!

 

Közösségi stratégiai, gazdasági, építkezős játékról van szó, amely bár még tesztfázisban van, de eljutott arra a szintre, hogy mindenkinek remek játékélményt ad, aki szereti (szerette) például a Civilization-t, a Sim City-t, az online Erepublikot, a gazdasági vagy kalandjátékokat, vagy egyszerűen csak szeret megküzdeni a kihívásokkal.

A játékosoknak többféle célja is lehet: aki csak építkezni, fejlődni szeretne, abban is tud ellenfelet és dicsőséget találni, aki háborúzni szeretne, az is megtalálja a számítását, aki közösségi, országok közötti, vagy politikai versengésben szeretne részt venni, annak is tartogat kihívásokat a játék. Emellett szimplán lehet minél nagyobb vagyont, és az ezzel járó irigyeket gyűjtögetni.

Vannak a játékban beépített küldetések is, így kellemes percek várják azokat is, akik a rövid, de intenzív fejtörőket szeretik.

A játékbeli karakter fejlődése dinasztikus felépítésű, ebből kifolyólag nem lesznek utolérhetetlen előnyt szerző játékosok, tehát bármikor csatlakozol, bármennyi időt szánsz rá naponta, ha akarod, lehetsz te a legjobb a saját területeden.

 

Mivel a játék tesztfázisban van, ezért még nem a grafikai megvalósításon van elsősorban a hangsúly, de ettől függetlenül a játékélmény maximális.

 

A játék ingyenes és az is marad, a fejlesztők a játék öröméért fejlesztenek, nem a meggazdagodásért.

 

Itt tudtok jelentkezni:

http://www.domi-nation.org/

iceride Creative Commons License 2011.03.19 0 1 321

Akkor pls írd is be ide. :D

Előzmény: advocado (320)
advocado Creative Commons License 2011.03.18 0 0 320

.....................Rájöttem............................

Előzmény: advocado (319)
advocado Creative Commons License 2011.03.10 0 0 319

Szép estét mindenkinek !  Tudnál segíteni hogy kell  a  számítógépes változattal játszani? ........... előrre is köszönöm.

Előzmény: Azazel21 (318)
Azazel21 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 318

Ez elég ügyes, bárki is csinálta: 

http://haboru40.uw.hu/harc_europaert/harc_europaert.html

eisarngairda Creative Commons License 2010.11.13 0 0 317

Köszönöm :)

Előzmény: advocado (316)
advocado Creative Commons License 2010.11.09 0 0 316

Szia! Nem  most gyártották  az utolsó  darabot. Keresgélj  a  vaterán , ha  szerencséd van  felrak  valaki egy  elfekvő példányt....(volt már  rá  példa).  De , le  lehet  tölteni ,-nem  az  eredeti  ,de  legalább lehet  vele  játszan.

Előzmény: eisarngairda (315)
eisarngairda Creative Commons License 2010.10.27 0 0 315
Sziasztok!

Szeretném megszerezni már évek óta ezt a játékot, nem tud valaki egy eladó sorban levőt? :)

u.i.: Válaszokat ha lehet inkább ide kérnék:derbyday@citromail.hu

Előre is köszönöm!
advocado Creative Commons License 2010.10.20 0 0 314
Sziasztok! A fiammal játszunk ,-elég sokszór elver.De multkór 41 tavaszán kapitulált a fricekkel,-a brittekkel kiütöttem az olaszokat ,a párizsért folytatot védelmi műveletekben a francia gyalogság kitett magáért ,jó pár egyes dobással.Általában a teljes verziót nyomjuk,vagy a barbarossát,de itt nem állunk meg a megadott forduló végén hanem nyomjuk 45 nyaráig ,-már ,ha nem győz valaki hamarabb. Na jó játékot.
greghun Creative Commons License 2010.10.11 0 0 313

Sziasztok,

 

ez az ősi játék még nekem is megvan a padláson, és azt tervezem, hogy újra előveszem,és beoltok néhány Kollégát is :) . Majd jelentkezem :)

Kari1026 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 312

 

Van PC-és verziója a Strategic Command

advocado Creative Commons License 2010.08.15 0 0 311
Hali! Hamarosan indulnak mindenfele a2010-11 es bajnokságok .Na ,majd a téli szünetben felnézek.
advocado Creative Commons License 2010.07.19 0 0 310
Nyertek a spanyolok!
advocado Creative Commons License 2010.06.12 0 0 309
Hy.Látom  mindenki  a  VB -t nézi.Remélem  mire  következik  az EB  fellátogat valaki?És hozzá is szól.:)
advocado Creative Commons License 2010.05.13 0 0 308

SZIA  ICERIDE!  Örülök  hogy  fellátogat  végre  valaki  ide.  Azért  gondoltam ,hogy  földi  egységek  nélkül  nem  támadhat  , mert  az  én  szabály leírásomban(első  kadás)  5.  oldal :4.3  REPÜLŐGÉPEK  (alcím)alatt  az  van  írva ,hogy : "csak repülőgépek (földi  egységek nélkül) nem védhetnek egy  területet  földi egységek  ellen" -/ez  világos/-,de  aztán  azt írja:"azonban  résztvehetnek    CSAK tengeri  vagy  CSAK légi  egységek  elleni  támadásban  is.  És  itt a   CSAK-on  van  a  hangsúly   , a mondat  első  részének  értelme  világos  egyedül  nem  védekezhet,  és     mi  úgy  értelmeztük   hogy  ez   a  gondolat  folytatódik  a    mondat  második  részében  is    AMI  a  támadásra  vonatkozik.  Mi  ezt  eddig  így  értelmeztük.    Igen    mindig   is  vita  volt , van  és  lesz   a  szabályok  értelmezésével  kspcsolatban.Persze  a  valóságban  támadtak földi  egységeket   a  repcsik  .Kérdés   a   játékban  hány  hadosztálynak  felelnek  meg  a  földi  egységek,   mekkora  erőnek  a  légi  egységek,lehet  min  morfondírozni.Nem  egyértelmű  a  szabály.   Lényeg  a  lényeg   - Jó  játékot-.      ÜDV.

Előzmény: iceride (307)
iceride Creative Commons License 2010.05.05 0 0 307
Őszintén szólva nem értem, mért ne támadhatna a repülő szárazföldi erőket egyedül. Ha nem zavar, hogy a gyalogosok esetleg lelövik a háromszor annyiba kerülő repcsidet, szerintem támadhatsz, csak épp az ellenség megsemmisítése után szépen hazarepülsz (terület marad az ellenségé). Vagy van erre valami elbújt szabály amit nem olvastam?
Előzmény: advocado (305)
iceride Creative Commons License 2010.05.05 0 0 306
Üdv!

Csak annyit tennék hozzá, hogy hogy ha valaki netes verziót csinál, annak jogdíjkövetkezményei szvsz minimálisak, vagy nemlétezőek.

Szerintem nincs már jogtulajdonos sem, vélhetőleg megszűnt, de utána lehet nézni.
Aztán van ezeknek a jogoknak elévülése is. Harmadrészt pedig a HE szerintem nagyjából az Axis&Allies-nak meg talán a Third Reich-nak az összegyúrása, nem biztos, hogy jogdíjvita lenne egy totálisan lopott játékból. :D

Az Axis&Allies-nak számítógépes verziója is van, szerintem a Hall of the Underdogs-ról letölthető.

Hasonló célú de sokkal komolyabb játék a II. World War: European Theater of Operations is, két kiadása van, de itthon egyetlen embert ismerek, akinek megvan. :)
Egyszer játszottunk (mindent rosszul), és nagyon királynak tűnt. A hat körös scenarióból fél nap alatt két kört sikerült lejátszani, bár teljesen ismeretlen volt a szabály, úgyhogy nyilván lassabban haladtunk, mint h rutinosak lettünk volna.
advocado Creative Commons License 2010.04.27 0 2 305
Csáó!Evvel a régi hozzá szollással kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt írtad ,hogy először a ruszkikat támadod meg a friccekkel.De a 39 őszi fordulót a németek csatán kívüli mozgással kezdik,tehát nem támadhatnak( mivel , most foglalták el lengyel testvéreink szép országát). A következő évszak pedig tél ,és az oroszok elleni támadás ÉVÉNEK téli fordulójában a friccek nem támadhatják a ruszkikat( a téltábornok felkészületlenül érte őket, mint agresszorokat)Tehát hiába most támadsz, pont tél van ( a történelem ,és a játék szabálya miatt nem támadhatsz , nincs nagy kabát , meleg zokni, meg fagyálló a tankokban ,jövőre már lesz, a német ipar fel fog készülni az új kihívásra ,de most még nincs.). És itt már csak a következő évben lesz új téli forduló .Nem kukacoskodni akartam,ezt a manővert én is végre hajtottam ,de aztán rájöttünk ,hogy némi szabályellenes motívumai vannak. MÁSHONNAN EGY MÁSIK:én úgy értelmezem hogy a légierő önmagában szárazföldi erőt nem támadhat csak ha van vele szárazföldi erő.Önmagában csak más ellenséges repcsiket meg hajókat támadhat.Mint ahogy egyedül ellenséges területet sem foglalhat , csak ha volt vele szárazföldi egység. Egyenlőre ennyi , majd felnézek egy hónap múlva....hát ha más is szét nézett. PÁ .
advocado Creative Commons License 2010.03.19 0 0 304

Sziasztok!  Én  még a  gimiben  nyomtam   a  kollégiumban.Meg  van  most  is ,a  17 éves  fimmal  néha  játszunk ,nagy  csaták vannak.

káBell Creative Commons License 2010.01.17 0 0 303
Rolger Creative Commons License 2010.01.17 0 0 302
Én is régen játszottam vele. :S

Nekem szerencsém volt. 9 éve kaptam és nagyon jó állapotban van. Megkímélt és minden darabja megvan :P Iszonyat jó játék, nem tudja pótolni egy számítógépes játék sem...
Előzmény: enmik (301)
enmik Creative Commons License 2009.12.24 0 0 301
Én is elkészítettem a sajátomat Hosaka cuccaiból, de kicsit ádolgoztam mert pár rész el volt benne rontva. VÉgül is jó lett nagyon csak senki nem játszott még velem azóta. :( Amúgy én is debreceni vagyok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!