Keresés

Részletes keresés

Darwin Creative Commons License 2023.12.01 0 0 390

Szombaton sorsolják az EB csoportot!

khor222 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 389

Tetszik a felütés, de a térképen nagyon lenne mit csiszolniuk. Még ha játéktechnikai okokból is van, akkor se értem miért csak egy mező Magyarország, miközben Románia vagy öt, Bulgária kettő etc.

Szlovákiánál meg hiába nem hiteles, de vagy nagyítottam volna a térképen, vagy más jelzőt használnék, mert eléggé lefedi ami rajta van. A térképhez ezek a jelzők nem nagyon passzolnak. Tudom, hogy a katonai jelzések miatt az átlag wargame-nél négyzet alapú a jelölő, de itt talán észszerűbb lett volna kör alakút választani. Ami egy-két dolog fura nekem, az inkább a dizájn. Ezeket pedig remélhetőleg megjelenésig javítják. Például hogy a képek egy része színes, másik részük fekete-fehér. Még ha történelmileg hitelesek is akarnak lenni, ezek így eléggé felemásan néznek ki.

Ha kijavítják a hibákat, akkor viszont elég jó játék lesz belőle.

Előzmény: Kazsia (387)
tekesc Creative Commons License 2023.10.15 0 0 388

Kivéve a térkép.

Előzmény: ektrebor (382)
Kazsia Creative Commons License 2023.08.23 0 0 387

Sziasztok,

 

Nem tudom mennyire aktív a fórum, de kiváncsi lennék a véleményetekre, első benyomásokra egy új projekt kapcsán. Bár a játékmenete eléggé eltér a Harc Európáérttól, a második világháborús tematika adott. A legjobb nyilván az lenne, ha egy hasonlóan népszerű és érdekes játék lenne ebből is:https://elozdmegtrianont.hu/hadak-utjan-1933/

hu3

 

Nightarcher Creative Commons License 2023.04.28 0 0 386

Szia, bocsi a késői válaszért, küldtem üzenetet a címedre.

Előzmény: ektrebor (385)
ektrebor Creative Commons License 2023.04.09 0 0 385

akokszi3@gmail.com

 

a címem...

Előzmény: Nightarcher (383)
ektrebor Creative Commons License 2023.04.09 0 0 384

Szia !

Ha kell elküldöm emailban jó minőségben amiket csináltam, hátha  valamit fel tudsz használni belőle.

Előzmény: Nightarcher (383)
Nightarcher Creative Commons License 2023.03.31 0 0 383

Hali, hát nem sűrűn járok erre, bocsi, hogy csak most válaszolok. Tudom megígértem, hogy feltöltöm a játék alkatrészeit, el is kezdtem dolgozni rajta, gyakorlatilag újra rajzolva egyes elemeket photoshopban, de még mindig nem volt elég időm erre. Olyan formában szeretném feltenni, hogy jó minőségben lehessen nyomtatni szabállyal, táblával, mindenestül, ha valakinek kell. Látom, hogy ektrebor kolléga azóta szép munkát végzett és így mondhatni okafogyottá vált, de ettől függetlenül meg szeretném csinálni továbbra is. A vassal modulon is fogok frissíteni, mert nemrég az újabb vassal verzióval megnyitottam és láttam pár hibát (pl. nem nyílik meg a játékszabály, legalábbis nálam.) Egyébként ha valakinek van ezzel kapcsolatban kérése, észrevétele, akkor szóljon. Talán még mielőtt mindannyian nyugdíjba megyünk, még meg is csinálom... :-)

Előzmény: Szlaci19810523 (371)
ektrebor Creative Commons License 2023.01.22 0 0 382

http://harceuropaert.nhely.hu/

 

 

Itt fent van a játék letölthető verziója , játékszabály, stb, stb... 

ektrebor Creative Commons License 2023.01.12 0 0 381

Ha valaki elgondolkozik egy bővítésen vagy, új esemény feldolgozásán.

ektrebor Creative Commons License 2023.01.12 0 0 380

Egy kicsit tömbösítve.

ektrebor Creative Commons License 2023.01.10 0 0 379

A plusz egységeket is megcsináltam normálisan. Ez egy tovább gondolt verzióhoz jól jöhet.

Előzmény: ektrebor (375)
ektrebor Creative Commons License 2023.01.10 0 0 378

Volt pár hiányosság.Egy Francia gyalogos lemaradt, javítottam még :egységesebb színek, kisebb vörös csillag.

Előzmény: ektrebor (373)
ektrebor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 377

https://indafoto.hu/collectioneditor/810342

 

Ide felraktam amit idáig összeraktam. Gombfocival van együtt.

ektrebor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 376

Most olvastam, hogy tervezed az eredeti elemeket felrakni.
Az mindenképpen nagy dolog lenne. Jó kis játék volt ez. Évekig játszottunk vele.



Digitálisan megőrződik biztos. 

Előzmény: Nightarcher (367)
ektrebor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 375

Ha már ott volt csináltam új egységeket akinek nem volt. Ha valaki tovább gondolná a játékot.

ektrebor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 374

Annak idején a koleszban az alattunk levő srácok felturbózták a játékot a keleti hadszíntérrel.

Megcsinálták a térképet Japán -Amcsi viadalhoz.

Gondoltam, ott elférne egy brutál tengeri egység az ANYAHAJÓ. A BOMBÁZÓ tengeri verziója, csak ez hatot lép.A szabályt találjátok ki hozzá.

Ha én játszanék vele, hasonló szabály vonatkozna rá mint az ejtőernyősre. Ha egyedül pusztul el nem építhető újra.Kevés volt belőlük, így a japikank is  2, meg az Amcsiknak is 2 lenne max. Vagy esetleg minden évben egy építhető lenne. Az építési költség maradna 6 HPP, a bombázó is annyiba kerül mint a repcsi.

 

 

A csata jelző:


Annyira nem vágom már a távol keleti résztvevőket.Ott is lennének Nagyhatalmak meg Kis Államok.
Egyenlőre két háttérrel csináltam új résztvevőket.De lehet variálni a színeket amilyenre akarjuk.

ektrebor Creative Commons License 2023.01.08 0 0 373

Sziasztok!

Beszkenneltem a figurákat. Corelel feljavítottam.A kis államok nem pont eredeti méretűek

( nagyobbak - náció van , hogy oldalra került ), így egyszerűbb volt. Területjelzőket újakat csináltam, szkennelve nem az igazi. A csatajelzőt feltudtam javítani az órával együtt. A HPP is teljesen újak, igaz ezt mindig írtuk egyszerűbb volt.Németből egy gyalogossal több van.

 

gunthi Creative Commons License 2022.12.11 0 0 372

Kedves Fórumozók!

Tájékoztatok mindenkit, hogy a társasjáték gazdára talált, így kérlek, ne érdeklődjetek a jövőben, hogy meg van-e még.

Köszönettel

Előzmény: gunthi (370)
Szlaci19810523 Creative Commons License 2022.12.06 0 0 371

Szia ! 

 

Vettem egy Hiányos Harc Európáért Társast. Hiányzonak az adatlapok meg a Startégiák, meg jó sok figura is. Esetleg feltudnád őket tölteni? Köszönöm Szép László

Előzmény: Nightarcher (367)
gunthi Creative Commons License 2022.09.02 0 0 370

Szia, nekem van eladó Harc Európáért társasjátékom még gyerekkoromból. Kifogástalan állapotú, mert nem értettük a dobozba mellékelt játékleírast, így nem játszottunk vele, azóta is dobozában félre téve őrzöm. Eladó, ha érdekel, küldj mailt a drkurucznorbert@gmail.com címre.

Előzmény: Csengusz03 (366)
gunthi Creative Commons License 2022.09.02 0 0 369

Nekem van eladó Harc Európáért társasjátékom meg gyerekkoromból. Kifogástalan állapotú, mert nem értettük a dobozba mellékelt játékleírast, így nem játszottunk vele, azóta is dobozában félre téve őrzöm. Keresgéltem, mert szerettem volna meghirdetni a jófogáson, és úgy jutottam ide. Eladó, ha valakit érdekel, küldjön mailt a drkurucznorbert@gmail.com címre.

Directors5 Creative Commons License 2021.08.27 0 0 368

Köszi szépen! Pont ezt kerestem! Ezer hála! :)

Előzmény: Nightarcher (367)
Nightarcher Creative Commons License 2021.07.26 0 3 367

Sziasztok! Ha véletlenül olvasná még valaki ezt a fórumot:
Annak idején én követtem el a Vassal modul verzióját a játéknak, az ultrawebes oldalam a játékról megszűnt (haboru40.uw.hu), helyette ide költöztettem: http://harceuropaert.nhely.hu/

Itt továbbra is olvasható, letölthető a teljes eredeti szabály és melléklet. (Továbbá tervezem, hogy az eredeti zsetonokat, országlapokat és a térképet nagy felbontásban felteszem, ahogy lesz időm...)

Auf wiedersehen! :-)

 

Csengusz03 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 366

Sziasztok! Már nagyon rég óta keresem ezt a társasjátékot és végre megtalalált ezt a fórumot ahol lehet eselyem....  tud valaki eladó példányról? Kérem az is jelezzen aki csak elgondolkodik rajta h eladna e... nagyon nagyon régóra keresem ezt a játékot

matgab2 Creative Commons License 2020.08.24 0 0 365

Ha van aki Pesten szívesen játszana, én játszanék egyet.

Hétvégén elővettük egy sráccal de csak 39 teléig jutottunk, mert nagyon lassan lépegetett (még kezdő volt) és két asszony is zavarta a hadműveletek lefolyását...

Előzmény: SullaFelix75 (364)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.08.22 0 0 364

1.Országonként egyszer támadható

2.Franciáknál én mindig a felét számoltam azt hiszem(vagy 20 éve játszottam vele ..)és nem a 39-est hanem mindig az adott évet.Oroszoknál dettó.

3.Nem ,ahonnan indul a támadás oda megy vissza ,ha nem támadott akkor van csatán kívűli mozgás és ott helyezed át.

Imádtam ezt  a játékot :)

 

Előzmény: matgab2 (363)
matgab2 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 363

innen tölthető le...

http://haboru40.uw.hu/harc_europaert/harc_europaert.html

 

Ti hogy értelmezitek azt, hogy egy terület csak egyszer támadható, amikor a Melléklet minta játékában az USA repülő megtámadják Berlint és Lipcsét, majd a szovjet csapatok is megtámadják a fordulón belül ezt a két területet?

Hány pontot kaptok Franciao elfoglalása után, ha az É-Afrikai gyarmatok olasz kézben vannak? 9 vagy 6 (Mert azt írja, ugye, hogy a nagyhatalmak esetében a gyarmatokért külön pont nem jár, csak levonás, ha az nincs meg). Illetve hogy van ez a SZU esetében? Ha teljesen elfoglalom a SZU-t , akkor 9 pontot kapunk (1939-es fele), viszont ha csak a pontos területeket tartjuk, de a SZU életben marad, akkor 20 pontot lehet érte kapni.

 

Harmadik kérdés, az az, hogy a repülők amikor támadnak, akkor áthelyezhetik-e a bázisukat ellenséges területre? Mondjuk Párizs támadása esetében átszállhatnak-e Belgiumból Dijonba (ha ott nem áll sem Francia erő és a németek sem foglalták még el elvileg) , hogy onnan támadják meg Párizst?

Előzmény: lmoni87 (362)
lmoni87 Creative Commons License 2020.06.11 0 0 362

Sziasztok,

 

Tudom, hogy elég régi a már a topic, de teszek egy próbát.

Keresem a társasjátékot megvételre, vagy letölthető, nyomtatható verzióban.

Ha valakinek van, vagy tud adni linket, azt megköszönném.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.30 0 0 361

Úgy tudom kész van...

Nézd vissza valamelyik hozzászóllásban fent van ..két féle változat is...

Az egyik teljesen ugyan az mint az eredeti..

Előzmény: tomyx_dev (360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!