Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1107

Ha van elektromos energiád pl. akkumulátorban, akkor villanymotorral hajthatod az autót, 80-90% hatásfok könnyen elárhető. A körülményes vízbontás és hidrogén égetés ez esetben az energiapocsékolás igen drága és nehézkes formája...

 

Ha a hidrogént külső elektromos energiával állítod elő, akkor a hidrogén termelés helyhez kötött, és a kész hidrogént tárolni kell az autóban. Ez egy normális irányzat, amin sokan dolgoznak, csak eddig még átütően versenyképes megoldás, mert a hidrogén tárolása nehéz műszaki probléma. Ennek ellenére vannak elérhető rendszerek, csak drágák és körülményesek, átlagos használatra nem versenyképesek a benzinnel vagy alkohollal.

Előzmény: sniffí (1104)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1106

talán, de akkor a fütési hatásfoka baromi jó....

nekem tetszik a plazma kombináció, ahol gyakorlatilag az ív, ami bontja a vizet.

Előzmény: mmormota (1105)
mmormota Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1105

Ez a kütyü a vizet fűti fel elektromos energiával, és így állít elő plazmát.

Előzmény: sniffí (1103)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1104

akkumulátor?

nem az ővé de ....

http://robsongeneral.eu/spd/GMI-21_85/GMI21_85641_Hidrogen_Generator_KIT

csak hogy lásd forgalomba van, nálunk is.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9137093

ezt meg az elóbb dobta googl

Előzmény: mmormota (1102)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1103

ok, a magam részéről nem találkoztam plazma vágóval amit vizzel kell feltölteni használat elött.

A videón látható eszközt sem láttam még plazmavágóként, logikailag elképzelve, a víz a plazmavágónak nincsen kárára...

sőt plazmavágóval,, vizetbontani sem lehetetlen, ha a megfelelő frekvenciájú ívbe "fokuszáltan" adom a megfelelő mennyiséget....

szóval passz...

én nem ismerem az előéletét, a lentebbi hozzá szólásokból látom-olvasom csak azt amit nem látok bizonyítottnak...

rég nem jártam a tudománytopikban tecnika terén, legefeljebb a szellemiségel foglakozó topikokban..

igy nem tom, de más területeken csúnyán az értelem ellen, müködnek a lobbik. S látom hogy a tudományos gondolkodásmód sem az oktatásrendszer édes gyermeke, inkább a fogyasztói szférát büviti.

Előzmény: mmormota (1100)
mmormota Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1102

Megnéztem a filmet.

Elmondja, hogy milyen jó ha van hidrogénünk, mert jól ég és nem szennyez.

Elmondja, hogy nehéz tárolni, de ő helyben állítja elő és így nincs ezzel se gond.

Elmondja, milyen hatalmasz üzlet ez, ha működik.

Mutat egy működő plazmavágót, ami konnektorról működik.

 

Egyetlen aprócska dolog hiányzik: hogyan akarja felbontani a vizet, honnét veszi ehhez az energiát.

 

Egy teljesen laikus számára lehet hogy ez egy jelentéktelen részletkérdés. Minimális fizikai ismeretek esetén viszont ez az egyetlen lényeges kérdés. A víz felbontásához energia kell. Ennek az energiának egy része jön vissza mikor a motorban elégetik és meghajtják vele az autót. Több energia kell a felbontáshoz mint amit vissza lehet kapni az elégetéskor.

Honnan jön a bontáshoz szükséges energia?

A plazmavágóban a konnektorból (vagyis egy erőműből az elektromos hálózaton keresztül).

Egy autóban honnét jön?!

Előzmény: emem (1101)
emem Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1101

már kifejtettem egyszer, csak el kellett volna olvasni a linket:

 

Gróf Spanyol újra támad

Újra hallatott magáról Gróf Spanyol Zoltán, egy állítólagos vízzel hajtott autó feltalálója. Ezúttal egy Nyíregyházán tartott előadásáról készült kisfilm keltett széles körben feltűnést az interneten. Nem új keletű témáról van szó, már több mint tíz éve[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: sniffí (1096)
mmormota Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1100

Én egy kerskedelemben kapható, plazmavágóként árult készüléket nevezek plazmavágónak. Ezzel mi bajod van? A szélhámos szót pedig nem használtam, de ha már szóba került, akkor szerintem Spanyol nem feltétlenül szélhámos (aki tudatosan téveszt meg másokat) hanem könnyen lehet hogy jóhiszemű őrült.

Persze afelől semmi kétség, hogy amit propagál az sík hülyeség.

Előzmény: sniffí (1099)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1099

a jutobon számtalan sufnituning cucc van fent ami, tudja azt amit Te plazma vágónak nevezel,

jó hiszemű modon tény hogy sokmindenbe beleugrottam mgam is, ahol valószinűleg enegem néztek szélhámosnak. S szélhámoskénzt bántak el velem.

Egyetlen vigaszom, hogy az akori gondolataimat látom megszületni, igaz mások keze által.

.. én meg bálistás munkanélküliként, lassan kiállok kuldulni a sarokra, hiszen csak szélhámos vagyok, s rajtam a bélyeg tisztességtelen ember.

Szóval a szélhámosság bizonyításhoz nekem több kell mint szavak.

Előzmény: mmormota (1097)
pint Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1098

még egyszer:

 

nincs "adott eszköz"

 

spanyol csaló.

 

nincs semmije.

Előzmény: sniffí (1094)
mmormota Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1097

Spanyol egy konnektoról működő plazmavágót mutogat (ami működik mint plazmavágó), és azt állítja hogy ez alkalmas energiatermelésre és járművek meghajtására. Ezt azonban sem bemutatni, sem értelmesen alátámasztani nem tudja. 

 

 

Előzmény: sniffí (1096)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1096

nézd én elovasom amit irsz, kijelentésedet cáfolja amit a linken látok.

most akkor talán ha kifejtenéd, 1egyszerű jelző helyett, amit tájékozatlanságom értelmében akár, valóban el is fogadhatok...

hát tájékoztas ...

Előzmény: emem (1095)
emem Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1095

ezt írtad:

 

"Az eszközök működése ami számít az egyed a társadalom szempontjából…"

 

hát ez az, Spanyol eszköze_nem_működik.

 

egyébként meg felmerül egy másik szempont is az egyed/ társadalom részéről, konkrétan az etikai, mivel Spanyol szélhámos.

Előzmény: sniffí (1094)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1094

háát nem tudom, a linket kiemelni nem tudom...

 

http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000315033599

 

az okolása valóban necces, de a laikus felhasználónak rendelkezésre álló informáscióhoz képest érdemes felhívni a figyelmét az adott eszközz praktikusságára.

A foglakoztatás politika szempontjából sem mellékes az irodák száma növexik, vagy piacra dobható termék jelenik meg....

Előzmény: pint (1092)
petike23 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1093

Ez egy csaló.

Más ezerszer kiveséztünk, hogy nincs semmiféle szabadalma, és az egész hazugsága min alapul; időnként előkerül, akkor jól leveszi azokat, akik vevők magyarkodó szövegével nyakonöntött szövegére, és hiányzik az általános iskolás tudások; ez az egész nem ér meg több plusz karaktert.

Előzmény: sniffí (1091)
pint Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1092

az előbb azt mondtad, hogy működőképes, használható. nem azt, hogy van valami izé, amivel haknizik. spanyol egy ismert szélhámos, és semmiféle használható nincs a kezében.

Előzmény: sniffí (1091)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1091

miért?

neki van eszköze, amivel demonstrál.

Másnak is van ,valamilyen http://www.hho-plus.com/product.php?id_product=14 , ezt felkarolták gyártmány lett.

itt inkább a befektetési problémákat látom ami k elsősorban a városfejlesztés, úthálózat köré csoportosulnak. Amik az egyedben a jó lét érzetét keltik.

Míg a technológia, ami az életfeltételeinket biztosítaná, kockázatos befektetés kategória, ezt a beruházási kommentek jól tükrözik, ahol a beruházások megtérülése töke képzés értelmében értendő, nem pedig a véges és környezet szennyező energiahordozóink kiváltásában, például.

Sajnos a mai befektetők nem az életünkért, csak a gazdasági haszonra hajtanak.

/mi másra lehetne számítani halandótól?/

Előzmény: pint (1090)
pint Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1090

ezt spanyolnak mondjad

Előzmény: sniffí (1089)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1089

...támad vagy sem,

tény valamit kell csinálni technológia terén.hiszen a jelenlegi energia hordozók végesek, környzetszennyezők nagy részben

KI milyen szavakkal írja le az általa feltételezett jelenséget, véleményem szerint csak a kommunikációt nehezíti. Az eszközök működése ami számít az egyed a társadalom szempontjából…

Előzmény: emem (1088)
emem Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1088

újabb támadás:

 

Gróf Spanyol újra támad

 

"Újra hallatott magáról Gróf Spanyol Zoltán, egy állítólagos vízzel hajtott autó feltalálója. Ezúttal egy Nyíregyházán tartott előadásáról készült kisfilm keltett széles körben feltűnést az interneten. Nem új keletű témáról van szó, már több mint tíz éve nagyjából változatlan formában terítéken van, s a cáfolatok is rég ismertek. Most mi is leporoljuk egy kicsit, s közöljük Härtlein Károly egy régebbi írásának ma is érvényes részét."

sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1087
Előzmény: Simply Red (1084)
petike23 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1086

Minek akarod lúgosítani..?

A vezetőképességét akarod növelni ?

Gyere át a kémia topicba.

Előzmény: sniffí (1083)
Simply Red Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1085

Van egy jobb Wikipedia cikk is. Ez azt írja: 

 

Strong acids such as sulfuric acid (H2SO4), and strong bases such as potassium hydroxide (KOH), and sodium hydroxide (NaOH) are frequently used as electrolytes.

 

Ezek elég veszélyes anyagok, a szódabikarbona vagy az ecet sokkal barátságosabb.

Előzmény: Simply Red (1084)
Simply Red Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1084

A Wikipedia szerint savasíthatsz is és lúgosíthatsz is. Állítólag a szódabikarbona a legcélszerűbb. Ha jól emlékszem én legutóbb ecetet használtam, de az csak othoni játék volt, mindenesetre látványosan beindította a gázképződést.

Előzmény: sniffí (1083)
sniffí Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1083

talán kicsit off,

tudnátok segíteni abban, mivel lugosítsam(?) a vizet, az elektrolizis javításához?

Simply Red Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1082

Spanyol újra támad.

 

Tisztelt Dr. Orbán Viktor!

Kérem, tekintse meg ezt a néhány perces filmet!

Utána merje továbbgondolni a következményeket! Kérem, gondoljon a MAGYARok unokáira. Nézzen ki a Parlamentből a Duna tükrére, és gondoljon arra, hogy a MAGYAR hajók alatt egy lehetséges üzemanyag-folyó van. Tekintsen az égre, és lássa meg a vizet pöfögő Malév repülőket! Majd menjen ki az utcára a benzingőzbe, és képzelje el a tiszta levegőt az autók nyüzsgésekor!

Végül döntsön MAGYARORSZÁG érdeke szerint!

Ez csak egy találmány a MAGYAR "szürkeállomány" adományaként.

Megtisztelő figyelmét a feltaláló is szívesen venné.

 

(indexveszprem.hu)

 

kis59 Creative Commons License 2010.09.09 0 0 1081
Bánki Donát - gondolom, tudod ki az - néhány szabadalma is erre vonatkozott.....
A vízbefecskendezésnek 8-10 %-os teljesítménynövelő hatása van, mivel növeli a motor kompressziótűrését. Amiatt "halt el" a dolog, hogy a 30-as években a kémiai kompressziónövelők (kopogásgátlók) (ólom-tetraetil, stb.) kiszorították.
Ha kell, szakirodalmat adok.
Előzmény: Dubois (1080)
Dubois Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1080

"Volt viszont benne egy kar arra az esetre, ha nagyon kell menekülni. Ezzel vizet fecskendeztek a hengerekbe "

 

Nem lehet, hogy az ellenség motorjába? :-)

Előzmény: stika_ (1079)
stika_ Creative Commons License 2010.09.07 0 0 1079
Viz a motorba régen kipróbált dolog. A minap a tévében egy angol expilóta mesélt a máltai csata kapcsán. A Spitfire előtti vadászgépük (Hurrican?) még nagyon alárendelt szerepet játszott a németekkel szemben. Volt viszont benne egy kar arra az esetre, ha nagyon kell menekülni. Ezzel vizet fecskendeztek a hengerekbe és hirtelen megnőtt a teljesítmény. De csak pár másodpercig volt szabad használni, nehogy szétessen a motor.
amper_vadasz Creative Commons License 2010.08.23 0 0 1077
Nem rabolták el, Oszi él és továbbra is dolgozik. Ment az E-mail a kérdésedre.
Előzmény: szsrobert (1076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!