Szia! Az sajna nem korrózió hanem a lemez feloldott vastartalma. Valószínűleg KOH használt ott aki felrakta a képeket. Az NOH nem annyira agresszív lúg ott ez kevésbé látszódik. De sajna jellemzően az autóban az olajcsere periódussal a HHO fejlesztőt is ki kell takarítani. Az meg két lépcsős először sósav(háztartási) áztatás, öblítés, aztán ecet, vagy citromsavval felületkezelés. Természetesen az egész záloga a jó minőségű saválló és nem rozsdamentes lemez a 316TI a minimum vagy ennél jobb. A másik az ioncserélt víz nem jó! Lágy víz, lehetőleg esővíz tisztítva a legjobb. Abban kevés az egyéb ásványi szennyezés. Én nagyjából az ilyen pepecselés miatt hagytam abba. Nem volt se türelmem se kedvem a rendszert úgy átalakítani, hogy ezek a "takarítások" egyszerűen kivitelezhetőek legyenek. Aki azt mondja ez szükségtelen háááát annak fogalma sincs az egészről! Nálam 10-12ekm után a folyamatos utántöltés az állandó szint figyelés ellenére is csökkent a termelt gáz mennyisége. Ez látható/érezhető volt, ráadásul a felvett bontóáramot csak plusz NOH adagolással tudtam tartani. A KOH ugyanezt a koszolódást már 1000-1500km körül produkálta!
Évekkel ezelőtt ez amit itt csináltunk a "fejlesztő mérnök urak" szemében egy nevetséges próbálkozás volt. Vigyorogva, sokszor bolondnak néztek embereket, vagy csak egyszerűen lenézték azokat, aki ilyet raknak az autójukba. Na ezek a "szagemberek" most meg eladják saját felfedezésnek! Persze adnak hozzá egy mesés körítést! :-)
Szia! Az üzletek nagy része bezárt, vagy már nem forgalmaz ilyet! Én anno' egy tuning oldalon vettem de már az sincs meg. Van kapcsolási rajzom LM324 ic-vel amit lehet 1 vagy 2 lambdához használni. Felraknám ide(?) de nem enged semmilyen képet feltölteni. Ha érdekel elküldöm email-be küldj egy emailt az svgyula@gmail.com címre.
Azon gondolkozom, újra beépítem egy hho szettet a kocsiba. 15 évvel ezelőtt volt benne egy. Akkor sikerült egy kütyüt szerezni hozzá, amivel a lambda szonda jelét lehetett szabályozni. Tudnátok nekem segíteni h honnan lehet ilyet szerezni most? Már a nevére se emlékszem.
Szia! Kicsit megkésve. A vízbontót csak 316 L vagy 316TI lemezből érdemes megcsinálni. A bevitt feszültség arányában 3-4-5 köztes(semleges) lemezt kell a két elektródának kinevezett lemez közé!
Az azért fontos mert egyrészt csökkenti a keletkező hő mennyiségét, másrészt növeli a hatásfokot.
Az ilyen rendszerhez használj vagy szódabikarbonátot, vagy nátrium-hidroxidot. A kálium-hidroxid túl gyorsan koszolódik(barnul az elektrolit). Ami még fontos lehet az időszakos tisztításra is gondolj!! Ez folyamatos használat esetén 1-1,5 hónap! Ilyenkor a rendszerből le kell engedni a folyadékot, feltölteni háztartási sósavval addig bent tartani amíg letisztulnak a lemezek, utána ecettel passziválni, majd mehet bele az új elektrolit. Nagyjából ezért is kell mindennek sav és lúgállónak lenni!
Szia! Egy frekvencia vezérelt tápegységgel kezd a kísérletet. Először 2db lemezt(anód-katód) vízbe merítve. Ezután kezd el a frekvenciát változtatni. Megpróbálhatsz egy eletromágneses hevítést is.
Kis feszültség pár menet és beraksz a tekercs közepébe egy vas tömböt. Ezt hevíted és ez adja át a víznek a hőt. De ehhez is kell egy trafó és barkácsolás. Ne vidd 3v fölé a feszültséget a tekercsben inkább annak a keresztmetszetét növeld meg. Nem a feszültség hanem az áramerősség számít.
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Habár nem vízbontás de, valahogy kapcsolódik hozzà. Vissza olvastam a fórumot és annó említésre került, hogy valtakozó arammal lehet vizet melegíteni(nekem pont ez lenne a célom kb 70-80 fokos víz elérése. ) vajon nagyobb hatasfokot érnék el vele mint egy mezei vízmelegítővel? Hol tudnék ennek a témanak kicsit komolyabban utána olvasni?
Kicsit tovabbgondolva az ötletet:
A desztilalt viz ugyebar nem vezeti az áramot. A víz dipolus molekula. Tehát ha egy molekula egy elektromosan váltakozó erőtérbe kerül, akkor a vízmolekula elkezd forogni. Mint a mikronál. Javítsatok ki ha tévedek. De lehet, hogy eleve rossz a logika.
Szia. Nem nyomás van, hanem a szívócsőben vákuum. Itt kikötöttem a kartercsövet, annak a helyére meg bekötöttem a bubiztatót. Fogyit nem tudom 10 alá taposni... Bár élvezetből vezetem, lehet ez a baj☺...
Szia. Megnéztem a videóidat, nagyon tetszenek, megmondom őszintén a videókból leszűrt eredmények annyira jók hogy szinte hihetetlenek. Tudnál valamit mondani a szerkezetedről? Élettartama és az ára érdekelne főképp, meg a működése... Na jó, azt tudom hogy a lényeg titok, megértem. Az autóm egy 2,8 td mitsubishi pajero. Normál esetben minimum 12 litert eszik. Jelenleg 10,2 körül nyal be az én primitív buborogtatós rendszeremmel. Ebből lehet lefaragni még?
Üdv.!Végre egy ember akinek intercooleres az autója!Melyik ponton vezetted be a vizpárát?Mert nekem a turbó után minden ponton nyomás van ami kizárja azt,hogy minél közelebb legyen a bevezető idom az égéstérhez.
Hali!Kicsit megkéstem a válasszal.Az nem baj,hogy a megtermelt hideg párának olyan hosszú utat kell megtenni a levegőhűtőn keresztül amig eljut az égéstérbe?Jelenleg a turbó elé van bekötve a bevezető csonk mert a turbó után nem találtam olyan pontot-mindenhol nyomás van-a motorig ahová be lehetne vezetni a termelt vizpárát.
Egyet kell értsek. Nem próbáltam a mostani kocsimon a hőcserélős verziót de a cooler miatt nem is fogom. 2,8 td a gép, terepjáró, nagy terepgumikon és a nyári legkisebb fogyasztást amit normál esetben el sem tudsz érni simán lepipálom és nem decikkel. Plusz jött egy kis(?) power. De csak nyáron.
Ilyenkor azért gyáriasabb a fogyasztásom. Be kell valljam semmire nem jutottam még a tartályfűtés témában, sok a meló, bár télen alig megy az autó.
Szia! Meg is válaszoltad a kérdésedet. Az "intercooler" feladata a levegő lehűtése mert a hideg levegőből több fér a hengerbe. Ott nincs semmi értelme a "gőzősnek" mert az csak ront a motor hatásfokán. Neked hideg párásító berendezés kell. Létezik belőle elektromos és olyan mai csak a levegő áramlás alapján párásítja. A kényes része a dolognak, megtalálni azt a pontot ahol van megfelelő áramlás és oda bejátszani valahogyan a párás levegőt. Ha sokat adsz hozzá romlik a hatásfoka a motornak mert túl párás környezetben nem ég el tökéletesen az üzemanyag, ha keveset akkor pedig semmi hatása. Csak olyan lesz mintha száraz úton is esőben autóznál. Ezt a benzines autók észreveszik a disel nem annyira.