Keresés

Részletes keresés

evass Creative Commons License 2011.01.09 0 0 156

Sziasztok, nekem az a recept vált be, hogy lemondtam a kristálycukorról minden formában. Tehát nemcsak arról van szó, hogy nem teszek cukrot a kávéba vagy a teába, hanem kiirtottam minden olyan terméket magam körül, amiben cukor van (még a bolti ketshupot is:). Esetleg  sokan gondolhatják, hogy na azt már nem... A saját meggyőzésemhez William Dufty Cukor blues c. könyve járult hozzá. Aki ezt a könyvet elolvassa, tuti nem akar többé cukrot enni - saját elhatározásából. Mióta nem eszem cukrot, és ezáltal sokkal kevesebb iparilag feldolgozott terméket, sok mindent házilag állítunk elő. Nagyon érdekes tapasztalás és a legjobb benne, hogy azt élvezed a választás szabadságát.

nyirfakati Creative Commons License 2010.12.28 0 0 155

Sziasztok!

 

Gondoltam megosztom veletek a saját tapasztalataimat, hátha tudok valakinek segíteni! Én táncosnő vagyok, gyakorlatilag a testemből élek, így mindig nagyon oda kell figyelnem, hogy ne jöjjenek fel plusz kilók. Este 6 után már nem eszek semmit, viszont elég sokszor kell mennem hivatalos vacsorákra, ahol meg nem tehetem meg, hogy csak salátát eszek salátával. Az a trükköm, hogy az ilyen nagyobb vacsorák előtt mindig beveszek 1-2 zsírmágnes tablettát. Ez annyit csinál, hogy nem engedi az éppen akkor bevitt kalóriákat és szénhidrátokat beépülni, gyakorlatilag nem engedi, hogy hízzak.

A másik módszerem, arra az esetre vonatkozik, amikor mégis feljön pár plusz kiló, mondjuk egy nyaralás alkalmával, amikor nem figyelek oda. Ilyenkor soha nincs sok időm, hogy ezt leadjam, ezért az edzések mellett Dimatrex zsírégető ampullát iszok. Ezzel 2 hét alatt lemegy rólam az a fölös 3-4 kiló. Remélem tudtam nektek segíteni!

 

Üdv: Kati

enci80 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 154
szia szeretném megkérdezni a tuti receptedet a fogyáshoz.köszi enci8012@freemail.hu ide irj vissza köszi
Előzmény: Meaditti (142)
lilumilu Creative Commons License 2010.06.18 0 0 153
http://www.vital.hu/themes/health/fogyi_13nap1.htm
Ezzel a módszerrel fogytam,7kg-ot3 hónappal ezelött,és azóta még 3-at.Meglehet csinálni.
Előzmény: ayumii (150)
gerbovics.péter Creative Commons License 2010.06.18 0 0 152
Szia ayumii!

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdésed, de az egészséges étkezés már egy jó kezdet. Ha nem sikerült vele fogyni, akkor valami nem stimmelhetett. Mit ettél ez idő alatt? Hogyan és meddig csináltad? Testmozgás vagy valami sport volt-e mellette?
Előzmény: ayumii (150)
ayumii Creative Commons License 2010.03.24 0 0 150

sziasztok!!! én már rengeteg mindent kipróbáltam, egészségesen étkezem, de NEM FOGYOK!!!!!

nem tudtok valami gyors, hatásos de nem túl bonyolult módszert??? kb. 13 kilót kéne leadnom. aki tud valami jót az lééccci írjon!!!

elöre is nagyon köszönöm!!!

Brain.Storming Creative Commons License 2009.10.22 0 0 149
A fogyásról jut eszembe… – A(z élettani/anatómiai alapú) BS-MÓDSZER
Egy módszer, ami kialakíthat egy MENNYISÉGI ALAPÚ TERMÉSZETES ÖNKORLÁTOZÓ BEÁLLÍTÓDÁST az evés terén, mert ez az elsődleges azokban a testsúlyproblémákban, amelyek az önkontroll zavaraiban keresendők!
http://bsstudio.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=11270

gabry1 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 148
Én 15 kg-t adtam le, és nagyon hasonló módszerrel. Nem elég ha az ember 2 hetes diétát csinál és várja a csodát. A szemléletet és a hűtő tartalmát is meg kell változtatni. Én nem eszek fehér kenyeret, egyéb lisztes cukros zsíros ételeket sem. Heti rendszeres sport. Ehhez legjobb, ha keresel egy barátnőt, aki eljár veled, például ezen az oldalon. Én is itt találtam egy hozzám hasonló lányt, akivel hetente legalább kétszer eljárunk edzeni. Így ha már megbeszéljük, akkor nincskifogás, el kell menni.
Illetve nem árt, ha az anyagcsere is rendben van. Én ehhez Mira glaubersós vizet iszom, étkezés után egy dl-t. Nem hashajtó, de segít.
tehát egy nagy adag elhatározás, és változtasd meg a szemléleted. Persze akaraterő is kell.
Előzmény: Törölt nick (147)
Ancsa6785 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 146

Szia!

 

tudnál ide irni részletesebben erröl a fogyokurárol?

Azt hiszem többen kiváncsiak lennénk.

 

köszi.

 

 

Előzmény: Meaditti (142)
Terembula Creative Commons License 2009.05.20 0 0 144
szerintem vmi szert nyomat..láttam már ilyet,hogy küldjél neki egy sms-t és elküldi neked a "jótanácsait",nah köszi abból nem kérek...
Előzmény: vadmalna87 (143)
vadmalna87 Creative Commons License 2009.05.20 0 0 143
hello, van valaki, akinek van jó fogyókúrás tippje? megőrülök már, kipróbáltam ezerféle diétát! a párom folyton megbámulja a miniszoknyás lányokat, én meg alig győzöm takargatni a kis hurkácskákat..hát, ez a ditti amúgy nem túl meggyőző... :D
Meaditti Creative Commons License 2009.05.11 0 0 142

Sziasztok!

 

LEFOGYTAM! :))).

 

 

A bőröm nem nyúlt meg,

az egészségem kitűnő és nem koplaltam,

zsírból fogytam!!!

 

Segítek Nektek is, írjatok!  meaditti@gmail.com  

 

üdv, Ditti

energolux Creative Commons License 2009.04.16 0 0 140
Honnan veszel tejsavót?
Előzmény: laocé (139)
laocé Creative Commons License 2009.04.16 0 0 139
a kálciumhiány tényleg felelős a plussz kilókért, olvastam egy remek fogyókúrát az index.hu oldalon. Tejsavókúra. Én a második napnál vagyok és kiválló.
dancerfoot Creative Commons License 2009.04.08 0 0 138
Hát biztos van benne valami,az emberi szervezetben minden mindennel összefügg.Egy másik fórumon olvastam a szájban vannak olyan baktériumok,amelyek a hízásért felelősek..Én találtam egy nagyon jó oldalt,itt pl ki tudod számolni a testömegindexedet,be lehet kategorizálni ki mennyire elhízott.BMI alapján 25-30 túlsúlyos,30-35 elhízott, 35 fölött kórosan elhízott.Receptek is vannak és sok más érdekes sztori ezzel kapcsolatban.
http://alliprogram.hu/WhenCanIGetAlli/default.aspx
gőzgombóc Creative Commons License 2009.03.22 0 0 137
Érdekes dolgot olvastam mostanában!
Kanadai kutatók véleménye szerint a nők elhízásának egyik okozója lehet a kalciumhiány!
Bemásolom a cikk ide vonatkozó szövegrészletét:

"Azt feltételezzük, hogy az agy érzékeli a kalciumhiányt és azzal akar kompenzálni, hogy ösztönzi a táplálékfelvételt, ami nyilvánvalóan ellenkezik az összes fogyókúrás program elveivel."
…..felfedték, hogy a kevés kálciumot fogyasztó nők szervezetében több a zsír, vastagabb a derekuk, magasabb a rossz koleszterin-szintjük.
Második tanulmányuk kimutatta, hogy minél inkább csökkentette valaki a tejtermékek fogyasztását, annál jobban meghíztak és annál vastagabb lett a derekuk….
Az elegendő kalciumfogyasztás ezért a fogyasztóprogramok sikerében fontos szerepet játszik. "
Lehet, hogy ki kéne próbálni?!
ZsuR Creative Commons License 2009.03.07 0 0 136
Felhasznalnak vizet, de nem hiszem, hogy lenyegesen mas lenne a viz tartalma fozes utan.

Ha en fozok itthon, ha magam allitom ossze a receptet, jo tudni mennyi a kaloria benne, bar nem megyek oruletbe a szamolasokba.

Ha viszont csak eszem... otthon vagy mashol. A legfontosabb akkor ha tudom az adagot, es a kaloriat az elkeszitett etelnek egeszeben, vagy osszetevoinkent.

A mennyiseget jo tudni hogy egy evesnel mennyi az eleg... es azt hiszem az a legnehezebb :)).


Nekem az elso kep a legjobb tanacsado, ennyit meg en is tudok kovetni, megjegyezni. A masodik kep is segit, ha nem is ad nagyon pontos kaloriat, de ha nem lepem ezt tul, akkor nincs baj.


Előzmény: H_G (135)
H_G Creative Commons License 2009.03.07 0 0 135
De az változik, hogy mennyi vizet vesznek föl a nyersanyagok főzés közben -- a kínaiak ragacsos rizse jó példa, abban biztosan több víz van, mint egy magyaros pergősben. Csak amíg fővetlen, lehet biztosan tudni, hogy hány kcal.
Előzmény: ZsuR (134)
ZsuR Creative Commons License 2009.03.07 0 0 134
Nem feltetlenul... Ha magadnak fozol, szamolod a nyersanyag kaloriat, es eloszotod az adagok szamaval, OK. Ha nem... akkor jo ha tudod, mennyi kaloria egy sult krumpli, egy fasirt, vagy egy merokanal husleves.

Jo tudni, hogy mennyi egy adag fott rizs! Az a legjobb, ha az ember tudja azt, hogy mennyi egy adag - meretre is, kaloriara is, hiszen sokszor nem otthon eszik.
Pl... rendelsz kinait... adnak hozza egy nagy budoge feher fott rizst.
Előzmény: H_G (133)
H_G Creative Commons License 2009.03.07 0 0 133
Természetesen nyersen.
Előzmény: komondorfan (132)
komondorfan Creative Commons License 2009.03.07 0 0 132
Sziasztok!
A kalóriákat még nyers állapotban, vagy már főzve kell számolni?
mondjuk a rizsnél???? nagyon nem mindegy, hogy mikor 100g......
köszi
Dódy Creative Commons License 2007.11.25 0 0 131

Igen , én is ilyesmire gondoltam. Eddig mindig ragaszkodtam valamelyik fogyókúra előírt receptjeihez, de ez nekem nem megy. Amit nem szeretek, azt nem tudom megenni, meginni.Ha mégis, akkor egy idő után eléggé rosszkedvű leszek. Na itt szoktam abbahagyni. Ráadásul a munkahelyemen nincs lehetőség ebédet melegíteni, így mindig valami hideget kell eszegetnem.

Azt hiszem amit javasoltatok, most mind beleteszem egy turmixba és megalkotom a saját fogyókúrás forgatókönyvemet.

Hétfőtől indul a film.

Címe: Lassan, de tartósan!

 

Üdv mindenkinek!

Dódy

 

Sfakutya Creative Commons License 2007.11.24 0 0 130
Mennyi kerékpározásnak van hatása?
Előzmény: csabilaci (129)
csabilaci Creative Commons License 2007.11.24 0 0 129

Persze!

 

Egyél kevesebbet és mozogj...fokozatosan növeld a mennyiséget.

Futás, szobakerékpározás, kondi, uszás, stb.....amelyiket szereted...azt csináld.

 

 

Előzmény: Dódy (127)
balima Creative Commons License 2007.11.24 0 0 128
Tapasztalatom szerint kétféle módon lehet hosszabb távon fogyni. Vagy mindent eszel, de nagyon keveset (kalóriaszámlálás), vagy a keményítő tartalmú szénhidrátot (kenyér, tészta, rizs) és a cukrot hagyod el. Mindkettő hónapokig tartható, és nem érzed, hogy fogyókúráznál.
Előzmény: Dódy (127)
Dódy Creative Commons License 2007.11.23 0 0 127

Sziasztok!

 

Szeretnék megszabadulni 8-10kg-tól. Sokszor megpróbáltam, de két hétnél tovább nem jutottam, mert annyira undorodtam az előírt ételektől, hogy inkább nem ettem. Sajnos az éhezést annyira nem bírom, hogy fáj a fejem és gyomrom, szédülök.

Lehet, hogy nem jó fogyókúrákkal próbálkoztam?

Nem szeretem a só nélküli és fura ízű ételeket, továbbá  általában reggel és este tudok enni a munkám miatt.

Hát nem vagyok egy egyszerű eset!

 

Tud valaki egy nekem való fogyókúrát.

 

S.O.S. Dódy

GERY_LACI Creative Commons License 2007.11.13 0 0 126

Köszi a tippeket! A mozgás részét vágom, 15 évi kűzdősport után. Sajnos az allergiából "kifejlődött" asztmám és a mellé társuló hörghurutom akadályoz de mindent megteszek amit tudok.

Üdv

Előzmény: szysssz (125)
szysssz Creative Commons License 2007.11.13 0 0 125

Szia Laci!

A sikeres fogyáshoz 2 dolog szükséges: életmódod megváltoztatása + egy nagy marék önfegyelem.

Életmód: Hetente 2*-3* intenzív sportot kell űzni - futás, bicajozás, konditerem, vagy túrázás - mindezt az izzadás szintjén-Hadd dolgozzon a pumpa, táguljon a tüdő, hadd tisztuljon a szervezet.

A többi napokon otthoni torna:guggolás, felülés, súlyzózás, stb - ahogy időd engedi.

Az első 2 hét krserves lesz: izomláz, izmok, inak húzódása stb,de túl kell lenni ezen, s utána már életed természetes részévé válik a mozgás.

 

Önfegyelem: nincs kóla és egyéb cukros löttyök - van ásványvíz, esetleg rostos. Nincsenek zsíros húsok, cukros, lisztes ételek, sütemények - van sok-sok zöldség, gyümölcs és száraz színhúsok, azok is lehetőleg grillezve.

Este a tv előtt ülve nincs "nasi", nincs sör, 18 óra után max. 1-2 savanykás alma és csupán 1 pohárka száraz fehér bor. (ez utóbbi páros természetes zsírégető)

 

Ha ezeket betartod biztosan jön az eredmény. -  Sajnos, az első napokban általában pár dekában mérhető csak a súlycsökkenés és ez sokakat meghátrálásra "kényszerít".

Testsúlyodat ne ellenőrizd naponta, mert lehangoló lehet az eredmény, hetente mérd meg csak.

A táplálék-kiegészítőkkel csínjával: jobbak a természetes anyagok

Előzmény: GERY_LACI (124)
GERY_LACI Creative Commons License 2007.11.12 0 0 124

Szia!

 

Lehet fogyasztani étkezés helyett is bár nem kifejezetten ilyen jellgű shake mert nem tartalmaz rostokat és szénhidrátot... Sok tejsavófehérje van benne és nagyon finom íze van ami fontos ha sózatlan csirkemellen és rízsen él az ember:-)

 

Hogy haladok?

 

Hát vegyes a dolog mert ugyebár eleinte jól ment de a kezdeti kb 8 kilós fogyás után megálltam és bár tartom a diétát de nem fogyok tovább (de nem is hízom vissza:)...

 

A megoldás az adagok csökkentése és sport lenne de egyiket sem volt lehetőségem véghezvinni... Kicsit stresszes a melóm és a 3 kölyköm sem könnyíti meg a dolgokat. Ehhez jött még egy makacs megfázás ami már lassan 2 hete tart. Végülis csoda , hogy azóta is tudom tartani a rízs-csirkemell diétát pedig nagyon útálom már:)

 

A shake-t most nem iszom de vissza fogok rá térni mert ilyenkor amikor még az az íz sincsen akkor néha mézezek ami uygan egészséges de nem valami kalóriaszegény kaja:) Szóval én édesség gyanánt iszom a shake-t...

 

Majd írok ha sikerült tovább fogynom!

 

Üdv

Előzmény: Bali-lover (123)
Bali-lover Creative Commons License 2007.11.02 0 0 123

Hogy haladsz?

Érdekelne az a shake, amiről írtál. Étkezés helyett is lehet fogyasztani?

 

Előzmény: GERY_LACI (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!