Keresés

Részletes keresés

FleXoft Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22
test
Test2
illesf Creative Commons License 2000.08.16 0 0 21
A metró sínjei közvetlenül a betonra vannak rögzítve, ezáltak sokkal nagyobb zajhatás keletkezik, mintha zúzottkő ágyazatra lennének fektetve. Érdemes kipróbálni mondjuk a millfavon a különbséget a Széchenyi fürdő és a Hősök tere között, vagy a 14-es villamos metrópályáját Káposztásmegyer előtt. Ezen kívül bejátszik az is, hogy az alagútban a falak visszaverik a hangokat, ezért jóval nagyobb hanghatás éri az utazót.

Alapban a metrók mindenhol hangosak. Ezzel együtt kell élni. A metró akkor is zajos lesz, ha új szerelvények lesznek, maximum nem annyira, mint a mostaniak. Én speciel megszoktam a hangzavart, általában nem zavar.

micu Creative Commons License 2000.07.12 0 0 20
Ez hülye vicc volt.... Jó ha kerekek vannak alatta ;-).
Üdv:Micu
Előzmény: FleXoft (19)
FleXoft Creative Commons License 2000.07.12 0 0 19
Nem szorosan a zajjal kacsolatos, de valaki azt állította, hogy a metrókocsikban van légkondi. (Persze nem a korábban említett elől bejövő levegőre gondolok...) Az egy más kérdés, hogy én még sosem éreztem, hogy lett volna, de a kérdésem az, hogy: Van vagy nincs légkondi a kocsikban?
Előzmény: Jaraszaja (18)
Jaraszaja Creative Commons License 2000.07.10 0 0 18
NEM. Én mindennap utazom vele az Örs és a Pillangó között, és bizton állíthatom, semmivel sem hangosabb, mint egy busz.
eMM Creative Commons License 2000.07.10 0 0 17
IGEN
Előzmény: FleXoft (-)
outcyber Creative Commons License 2000.07.10 0 0 16
Én a Kálvin közelében, pont a metró felett lakom. Kiválóan lehet hallani az elhúzó szerelvényeket a másodikon is. :)
Előzmény: IZé (15)
IZé Creative Commons License 2000.07.10 0 0 15
Azért hangos, mert bejön a zaj. És nem csak az ablakokon sajnos. Az orosz metrók szellőzése végtelen egyszerű: Van egy nagy luk a tetején, és ott bejön a levegő ... meg a zaj is. Az persze más kérdés, hogy az a luk egy kis rés a kocsi teljes hosszán, és egy rács is takarja. A hang bejön. Normálisabb metrók is hangosak, csak ott a zaj kint marad.
Előzmény: rolling (13)
platina Creative Commons License 2000.07.10 0 0 14
Egy fenét csak a kocsikban, rolling. Az Arany János utcai metrómegálló k. zajos. Ott a múltkor egy folyamatos zakatolást hallottunk, anélkül, hogy közben jött volna szerelvény. Meg még több más állomás. Próbáld ki, ha nem hiszed.
rolling Creative Commons License 2000.07.10 0 0 13
Nem véletlen, hogy nyáron jött elő ez a topik. Most aztán tényleg nagyon zajos, mert el vannak húzva az ablakok.
micu Creative Commons License 2000.07.10 0 0 12
Igen. Szerintem ha ez ipari üzem lenne, akkor ilyen zajszint mellett kötelező lenne a fülvédő.
Üdv:Micu
Ghanima Creative Commons License 2000.07.10 0 0 11
Nagyon hangosak. :-(((((((((((
A földalatti ráadásul az állomáson állva is hangos, iszonyú csikorgás után ér be a Vörösmarty térről a Deákra, majd onnan a Bajcsyhoz.
A metró kék vonalán a leghangosabb rész a Kálvin tér és a Ferenc körút között van, aztán jön a Felszab-Deák tér viszonylat, de igen hangos a Nyugati-Arany J. u. szakasz is. Az is elég zajos, amikor a KöKi-től lemegy a föld alá a Határ útnál.
A vörösön a leghangosabb a Batthyány-Moszkva tér közti rész szinte elviselhetetlen, de a Kossuth tér-Deák tér is jó hangos tud lenni.
Én mindig befogom a fülemet ezeknél a részeknél, és csodálkozom, hogy mások csodálkoznak rajta... Valahogyan még mindig nem ült be általában az agyakba, hogy a zaj is lehet környezetszennyezés, méghozzá olyan, ami a többinél gyakorta sokkal közvetlenebbül, észrevehetőbben károsítja a szervezetet.
Mivel nem vagyok szakértő, eddig én azt gondoltam, hogy a kanyaros részeknél erősödik fel a zaj jellemzően, meg hogy talán "elkoptak" a kerekek... :-)), de ezek szerint a lejtők meredeksége (is) ludas. Viszont, ha jól tudom, a meredekségre más okok mellett a bp-i altalaj helyről-helyre eltérő minősége miatt is van szükség :-((

üdv,
Ghanima

Traubi Creative Commons License 2000.07.10 0 0 10
Őrült jó ez a topic:))

Hangos:((

gmarc Creative Commons License 2000.07.10 0 0 9
Igaz ami igaz, hangos. Hadd idézzem a Földalatti történet című könyv szavait(Benedek István Gábor írta, 1982-ben): A motorzaj felerősödésének oka a vasúti pálya lejtése. Sokszor 30 ezrelékes lejtőn ereszkednek és emelkednek a vonatok, és a villanymotor túlpörgése többletzajjal jár. (Nem szó szerinti idézet volt.) Ha arra figyeltek, hogy hol erősödik a motorhang, el tudjátok képzelni a vonalvezetést, és ez elvonja a figyelmet a zajhatásról.
Másrészt a huzatról: Az építők az átadás előtti héten vették észre a dugattyúhatást a próbafutásokon. Ekkor szerelték be az óriás ventillátorokat, és így 30 %-kal csökkentették a szélerősséget. ( Ha a mi metrónknak is akkora állomásai lennének, mint a moszkvainak, akkor nem lenne huzat, de hogy nézne ki????
FleXoft Creative Commons License 2000.06.05 0 0 8
Nekem csak az a bajom, hogy több ezer ember (köztük én is) szenved ettől a baromi hangos zajtól nap mint nap...

/* Egyébként nekem is úgy tűnt fel, hogy a kismagnómat akartam hallgatni csak épp nem sikerült... */

Előzmény: Xenike (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.29 0 0 7
Ha a walkman ártalmas, akkor a metró vajon ártalmas^2 ? És nem egyszer láttam kis gyereket cipelő szülőket. A felnövekvő Beethovenek :-)))))
Előzmény: Mike73 (6)
Mike73 Creative Commons License 2000.05.29 0 0 6
Méghogy ártalmas a walkman! Aki ezt mondta, még nem utazott a bp-i metrón. Ott kifejezetten zajvédő... De aludni ilyen zajban is tudok. :-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.29 0 0 5
Elég érdekes hogy mondjuk fülhallgatózva teljes hangerőn nem hallok semmit ha beindul a vonat ...
Előzmény: FleXoft (-)
Xenike Creative Commons License 2000.05.29 0 0 4
Most erről a kérdésről mit kellene mondani, hát még beszélgetni? Nem értem!
Előzmény: FleXoft (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.29 0 0 3
félted a füledet? majd épít neked a herceg gumikerekeset félbillióért
Előzmény: FleXoft (-)
I. Blasius Creative Commons License 2000.05.29 0 0 2

Szerintem a metró zajossága kevésbé zavaró, a huzat- különösen a 2-es metrón- sokkal kellemetlenebb.
BLo0m Creative Commons License 2000.05.29 0 0 1
Hangos. De mukodik.
Vesszunk mar ossze ezen is :))
BahnScorper Creative Commons License 2000.05.29 0 0 0
Ha leküdeném anyámat zajt mérni, biztos nem 0 dB lenne az eredmény
Előzmény: FleXoft (-)
FleXoft Creative Commons License 2000.05.29 0 0 topiknyitó
Helló Mindenkinek,

Szerintem IGEN, és nem azért mert a túlérzékeny a fülem...

_Flex.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!