Keresés

Részletes keresés

bethsabé Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135755

 

-Személynek titulálod a szent szellemet? Miért?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Lukács:24:49

 

És ímé én elküldöm ti reátok az én Atyámnak ígéretét; ti pedig maradjatok Jeruzsálem városában, mígnem felruháztattok mennyei erővel.

 

"az én Atyámnak ígéretét;",  vagyis az Atya szent szellemét küldi el rájuk.

Előzmény: Törölt nick (135754)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135754

A végével kezdem:

 

"A te lelked egy tőled független személy?"

 

Természetesen NEM. DE ha valaki valamit az én nevemben tesz vagy mond, akkor erről nem úgy kell beszámolni, hogy ezt a valamit az ÉN nevemben és az ÉN lelkem/szellemem nevében mondta vagy tette. Más szavakkal: Ha egy angol bíróság egy ítéletet a Királynő nevében hoz, akkor ezt nem úgy fogja mondani, hogy a "Királynő és a királynő lelke nevében". Tehát ha a Bibliában az "Atya a Fiú és a szent szellem nevében" kell alámeríteni, és amennyiben a szent szellem csak az Atya egy résztulajdonsága /tehát valamiféle erő/, akkor teljesen fölöslegesen van az Atya 2-szer emlegetve, először mint nagybetűs Atya, másodszor mint kisbetűs szent szellem. Ez már kinézetre sem jó, sőt nevetséges.

 

Továbbá: Ha a Jelenések könyvében Istennek 7szelleme van, ez még több ok arra, hogy az egyetlen "Szent Szellemet" legalább nagy betűvel írjuk. A magyar helyesírás szerint a Szent is nagy "Sz", meg a Szellem is nagy "Sz", mivel például a "Nemzeti Könyvtár"-ban is mindkettő nagybetű. Vannak nyelvek, melyekben így írhatnánk: "Szent szellem". Tehát vannak nyelvek, ahol a másik szó kisbetűs. Ebben is van logika. De ha magyarul írunk, akkor így helyes: Szent Szellem.

 

Persze ha úgy írjuk, hogy "Isten szent szelleme", akkor - ha nem magyar nyelven írsz, akkor elég, ha csak az első betű nagy. De ha csak az "Isten" szó nélkül írod le, akkor semmilyen nyelvben nem írható csupa kis betűvel. Csupa kisbetűvel csak "nemecsek ernő" neve volt írva a Pál utcai fiúk c. műben, ahol ez a megcsúfolás és lenézés kifejezése.

Előzmény: Törölt nick (135717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135753

 

Nyilvánvaló, hiszen bebizonyosodott hogy nem jól gondolták...

 

A Közel-Kelet mindig forrongott...

Az USA egy évszázada háborúzik globálisan...

 

Ebben nincs semmi újdonság, és semmi arra utaló jel sem, hogy rövidesen vége fog ennek szakadni.

Amig lesz egy vödör olaj a földben ott, amíg a "nyomorgó"  magyar, kocsival (amibe benzin, gázolaj kell) megy el a száz méterre lévő kisboltba két zsömléért szmogriadó idején, addig biztos nem...

 

Előzmény: tréfi2 (135752)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135752

Lehet, hogy gondolták, de nem jól gondolták, mert a végidő idején az egész világ forrongani fog, főleg a Közel-Kelet, a Biblia szerint, és valószínűleg az USA-val kezdődik. Globális lesz, nem helyi. Aztán egy ál békesség és biztonság és aztán a vég.

 

 

Előzmény: Törölt nick (135751)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135751

Az ám!

 

Csakhát a rothadási folyamatoktól a lebomlásig rengeteg idő telhet el...

 

Vajon a középkorban itt Európa közepén, a 30 éves háború idején, amikor a temetőket katonákkal kellett őriztetni, nehogy kiássák a hullákat étkezési célból az éhinség miatt, nem gondolhatták azt a hívők, hogy eljött a végidő?

 

Előzmény: tréfi2 (135749)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135750

Pontosabban, az a hatalom van ereje teljében, ami ezt a szemléletet fenntartsa.

Előzmény: Törölt nick (135748)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135749

Áááá ez csak a külsőség, a látszat, belül nagyon-nagyon beteg, rothad az egész.

 

 

Előzmény: Törölt nick (135748)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135748

Az időt csak az Atya tudja.

 

A mi dolgunk figyelni a jeleket, jósolgatások nélkül.

 

Ezek alapján a mai liberális, promiszkuitásos, fogyassz amíg szét nem hasadsz mint a mesebeli kisgömböc világ, ereje teljében van...

 

Előzmény: tréfi2 (135747)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135747

Szerintem azért volt rövid, mert egyesek úgy akarták, azok, akik kirobbantották. De van olyan, hogy megállíthatatlan egy folyamat, főleg, ha Isten úgy akarja, mert letelt az idő.

 

Előzmény: Törölt nick (135746)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135746

Az általad említett esemény csak kofalárma volt, ami négy év alatt lecsengett.

Nem hiszem, hogy egy kalap alatt lehetne említeni a nagy nyomorúsággal és armageddonnal.

Sőt, sokan jól is jöttek ki belőle!

Nagyon is jól...

 

Válság persze bármikor lehet hetek alatt.

Az más kérdés, hogy minden kor embere azt képzeli, hogy végidőszakban él, és minden történésben azt látja.

 

Szerintem a mostani világ hatalmi rendszere, húzni fogja még jó darabig.

 

Előzmény: tréfi2 (135745)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135745

Szerinted mennyi idő alatt következett be a nagy világ válság? Amikor a bankok, a tőzsde összedőltek, és egy talicska pénzért alig lehetett kapni fél kiló kenyeret? Vajon mennyi idő kell ehhez manapság? Mit kell tenni valakiknek, hogy ez történjen megint? Szerintem nem sok, nem sokat... Ja, és mint derült égből villámcsapás következett be, nem sejtettek semmit. Ettek, ittak, adtak, vettek...

Előzmény: Törölt nick (135744)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135744

Ahhoz hogy ez megtörténjen (többek között), nem csak néhány helyi diktátornak kellene megbuknia (úgy, hogy nem jön helyette másik), hanem minden pénzügyi, gazdasági, katonai, világi kulturális hatalomnak is.

Pl. USA, EU, NATO stb.

Egyelőre viszont élnek és virulnak, sőt ezek napjaink legdivatosabb vallásai (Mammon) képviselői! 

Ameddig ez így lesz, márpedig rohadtul úgy tűnik hogy még sokáig így lesz, nincs armageddon!

 

 

Előzmény: Törölt nick (135743)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135743

 

Miből gondolod, hogy a mai generáció megéri a nagy nyomorúságot és armageddont?

 

Hát ti tényleg semmiből sem tanultok??

 

Előzmény: Törölt nick (135742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135742

A mi szempontunkból, a te szempontodból, ha addig nem döntesz (jól), a Jézus által említett nagy nyomorúság lesz a víz- tűzválasztó, az utolsó lehetőség.

Aztán a bárányok hallgatnak, a kecskék meg mennek a háborúba, Armageddon csatájába leöletni.

 

Ezt még gondoltam megírni.

Előzmény: Törölt nick (135724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.10 0 0 135741

 

 

Áruld már el, hogy miért értetlenkedsz ?   Azért hogy folytathasd alaptalan vádaskodásaidat és ferdítéseidet.

 

Minden benne van a szövegben. Kezdd el felfogni végre. Jehova Tanúi nem üres, szemfényvesztő rituáléval keresztelkednek az Atya, Fiú szent szellem nevében.  

 

Jó lenne, ha ezt megjegyeznéd.

Előzmény: c.istvan (135735)
alaszkka Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135740

"De Jehova Tanúja vagyok, ami nem véletlen. Isten keze, szent szelleme van benne."

 

1914 vég idő. Isten ilyet nem súg.

Előzmény: Törölt nick (135737)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135739

U.i. 2:

 

Amikor harcról beszéltem, harcra is gondoltam.

Már tudom miért, és mire kellek Istennek.

Lesz saját blogom és feltárom a gonosz minden szennyét, mocskát, bűzét.

Aztán, ha eljön az idő, fejest ugrok a nagy nyomorúságba...

Előzmény: Törölt nick (135737)
frissszél Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135738

U.i. magamnak emlékeztetőül:

Nem szeretem magam. Igazából sosem szerettem magam.

De Jehova Tanúja vagyok, ami nem véletlen. Isten keze, szent szelleme van benne.

Ha viszont Isten és Jézus szeret engem, akkor lassacskán nekem is el kéne kezdeni szeretni magam - úgy, ahogy vagyok.

 

Nnnaaa... tisztára, mint Endi! Nahát! Mondjuk ő nem JT, ha jól tudom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (135737)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135737

Te itt kitörlő ember vagy?

Bennfentes?

Itt?!

 

Na most végeztem veled/veletek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nem tudsz te semmit...

 

Hogy ki lesz a madáreledel végül, majd elválik.

Mindenesetre örülök, hogy nem te döntöd el, mert nem vagy jó ember.

 

Miután elmegyek innen ez blog is meghal szellemileg, mint minden eddigi.

Ez az én örökül-hagyásom a gonosznak, és mindenkinek, aki ragaszkodik hozzá.

 

És hamarosan a sötétség...

 

 

U.i. magamnak emlékeztetőül:

Nem szeretem magam. Igazából sosem szerettem magam.

De Jehova Tanúja vagyok, ami nem véletlen. Isten keze, szent szelleme van benne.

Ha viszont Isten és Jézus szeret engem, akkor lassacskán nekem is el kéne kezdeni szeretni magam - úgy, ahogy vagyok.

 

Előzmény: bethsabé (135733)
c.istvan Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135735

Mi van ott a szövegben?

Az olvasható ki belőle, hogy milyen áldásos dolog az embernek megkeresztelkedni az Atya, a Fiú és a Szentszellem nevébe...

 

A kérdés pedig az (volt és maradt is), hogy JT megteszik-e?

 

Az a rengeteg szöveg, amit válasz helyet bemásoltál - többször is -  nem inkább kertelés?..

 

Viszont azok akik a szervezetbe csalogatnak, jó lenne megtárgyalnák egymás közt, hogy a Szentszellemet a mennyei Atya, ajándékként küldte-e el, Jézus Igérete szerint, azoknak akik Tőle kérik?

Vagy netán, foggal-körömmel kell harcolni, meg végnélküli tanulmányozásért érdemlik ki egyesek?  (erre is van válasz a szövegben - talán a szervezet tagjai is el kellene olvassák, vagy?)

 

Szép délutánt..

 

Előzmény: Törölt nick (135715)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135733

 

-Neked, de tényleg. S most már jogosan használhatom a struccgombot is, amit azonnal meg is nyomok.

 

 

-Aki, pedig beveszi az írásaidat, az vegye be!

 

 

http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=45&c=2&v=24#v22

Előzmény: Törölt nick (135732)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135731

 

 

Mikor voltál utoljára JT gyülekezetében?

És akkor, ott, köztük mit éreztél Isten, Jézus, és a testvéreid iránt?

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

-A személyeskedést a saját érdekedben mellőzd! Nem tartozik ide egyetlen egy ember magánéletének a fejtegetése sem.

 

 

http://forum.index.hu/moderaciosAlapelvek

 

III/F.

Előzmény: Törölt nick (135730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135730

Nem az a Jehova Tanúja, aki külsőképpen az, hanem az, aki cselekszi....

 

Mikor voltál utoljára JT gyülekezetében?

És akkor, ott, köztük mit éreztél Isten, Jézus, és a testvéreid iránt?

 

Nem jól tudod!

A szó elszáll, de a hit, a remény, a szeretet marad.

 

 

Előzmény: bethsabé (135729)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135729

 

Én úgy tartozom közéjük - joggal -, ahogy te nem.

------------------------------------------------------------------------------------------

Rómabeliekhez írt levél 2. rész

 

 

Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

 

 

29. Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

 

 

 

Akinek van füle a hallásra hallja!

Előzmény: Törölt nick (135728)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135728

Én úgy tartozom közéjük - joggal -, ahogy te nem.

 

Mi a jobb szerinted?

Istent ismerni, szeretni szívből és hülyeségeket csinálni, vagy Istent nem ismerni, nem szeretni, de ájtatoskodni?

Előzmény: bethsabé (135726)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135727

A stílusom a fegyverem. Nem emberek, hanem Sátán és a démonai ellen.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=49&c=6&v=11#v9

 

 

 

 

Timótheushoz írt II. levél 2. rész

 

Igyekezzél, hogy Isten előtt becsületesen megállj, mint oly munkás, a ki szégyent nem vall, a ki helyesen hasogatja az igazságnak beszédét.

 

 

Előzmény: Törölt nick (135725)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135726

 

 

 

Jakab:1:26

Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló.

Előzmény: Törölt nick (135725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135725

>>Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.<<

 

- Más szavakhoz szokott embereknek más szavakkal szólok.

 

Mióta hirdetik az igazságot és milyen eredménnyel?...

A 7.5 milliárdból 7,5 millió? Kicsi szám!!!

Szerinted ez a hatékonyságot minősíti?

Mert szerintem nem. Ez az emberek sokaságát minősíti. A hamis vallások áldatlan munkáját minősíti!

 

Innentől kezdve szabad a vásár - egy Istent, Jézust, Bibliát ismerő, másokat megmenteni szeretnő ember számára.

 

A stílusom a fegyverem. Nem emberek, hanem Sátán és a démonai ellen.

 

Egy általad lenézett, különc tanú így nyomja.

Kezdj el hozászokni - a változáshoz.

Előzmény: bethsabé (135723)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135724

Ne rángass bele!

 

Egy test sok résszel.

Nem mindenki alkalmas ugyanarra.

Én nem vagyok tanító, én nem tudom, hogy kell!

Én a végítélet közeledésének hirdetője vagyok, a meg- visszakeményedett szívűekért jöttem (Jotunheimből :)

 

Azért van pár szavam:

A nagy nyomorúság alatt is van esélyed meggondolni magad, de az nagyon kemény lesz, és nem tudom hová vezet...

Mármint tudható, hogy Armageddonhoz vezet, de hogy egyénileg ki mire számíthat, és mit kell tennie, hogy Isten kiragadja a bajból, azt nem tudom.

Egy biztos: Armageddon csatájában már csak a rosszak (Sátán, démonok, emberek) fognak harcolni Isten kinevezett Királya, Jézus, és az angyalserege ellen.

A túlélőknek ahhoz már SEMMI közük nem lesz.

 

A mi szempontunkból, a te szempontodból, ha addig nem döntesz (jól), a Jézus által említett nagy nyomorúság lesz a víz- tűzválasztó.

 

Előzmény: Macipecsenye (135720)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.09 0 0 135723

 

A mi csörgősipkánk jobb, mint az Ön sufni tuningoltja.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-Rendben, de....nem éppen ide illik ez a nyelvi stílus.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kor:1 levél.10:31

 

Azért akár esztek, akár isztok, akármit cselekesztek, mindent az Isten dicsőségére míveljetek.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (135721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!