Keresés

Részletes keresés

tréfi2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135810

Az is egyezés, közted és köztük, hogy gyakran hangsúlyozzák, nem JT-k, de mégis, sok minden olyan, mint ha JT tanítás lenne...

 

Előzmény: tréfi2 (135809)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135809

:-) Már régebbóta hallgatom ezeket a hanganyagokat, és meg kell mondjam, elgondolkoztattak. Egészen más, mint amit tanítottak nekem. Amikor olvastam legutóbbi írásodat, akkor tűnt fel a hasonlóság. Arra gondoltam, esetleg kapcsolatban vagytok, ezért kérdeztem rá, ismered-e?

 

Előzmény: bethsabé (135806)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135808

Bocsi, most látom, nem engem kérdeztél, de engem is érdekel a téma. Megnéztem, amikor Tréfi beírta, és belehallgattam. Épp kéznél volt a link. :D

 

 

Előzmény: frissszél (135807)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135807

hanganyagok:

 

https://www.youtube.com/channel/UCuDyvWl5A-MDU7xXAFZ9XUA

 

Én jelenleg "tapogatózok" :D Van, amiben egyetértek, van amiben nem...

 

Előzmény: bethsabé (135806)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135806

-Nem ismertem. Nem is halottam róluk. Nem tudtam, hogy vannak még ilyen emberek, Akik ebben a szellemiségben gondolkodnak, mint amilyenben én is. Vagyis, Akik ennyire tüzetesen és értelmesen akarják megmagyarázni az embereknek, hogy nem jó helyen vannak, ahol éppen vannak. Menjenek ki Nagy Babilonból. Ahol éppen vannak (Nagy Babilon) az nem Istentől van, hanem a Sátántól, vagyis a Sátán szellemiségétől ered. (Jelenések:18)

 

-Elolvastam egy két dolgot belőle, mit mondjak eddig még úgy néz ki, hogy örülök, hogy felhívtad a figyelmem.

-A hanganyagot be tudnád linkelni, vagy csak olvasni lehet?

Később fog majd kiderülni, hogy esetleg mi lehet majd az, amiben nem értünk egyet. De, előbb olvasnom kell, hogy véleményt tudjak mondani az író szellemiségéről.

 

 

-Ezek szerint Te is ebben a szellemben vagy? :)

Előzmény: tréfi2 (135804)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135805

El tudom fogadni, amit írtál, kivéve a 144000-es dolgot :)  köszi

 

Látom, a szent szellem végig kisbetűs. Hogyan tudnád laríni nekem, hogy mi, vagy ki a szent szellem? lapidárisan :)

 

Előzmény: bethsabé (135800)
tréfi2 Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135804

A nyelvezet, amin írsz, nagyon hasonlít azokhoz a tanításokhoz, amikből már lett feltéve a fórumon, a revealhiddenreality csatornáról. Ismered?

 

 

 

Előzmény: bethsabé (135800)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135803

Igen, köszi. A hosszú szövegben elveszek :)

 

Előzmény: bethsabé (135802)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135802

 

-Igaz lapidáris voltam, de így kérted. :)

Előzmény: frissszél (135801)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135801

Köszi a választ.  :)

 

 

Előzmény: bethsabé (135800)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135800

 -Közben más dolgom volt.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1János 5:

 mert minden, ami az Istentől született,+ legyőzi a világot.+

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Jézus Krisztus Istentől született és legyőzte a világot. De, nemcsak Ő született Istentől, hanem szellemi értelemben az apostolok is, valamint  I. sz. 33-ban pünkösdjén a 120 tanítvány is, a mi napig mindazok is, Akikben Isten szent szelleme munkálkodik és Isten akaratát teszik, tehát, engedelmeskednek a Biblián keresztül Istennek. Remélem, érted.

 

 

-Jézus Krisztusban Isten szent szelleme, azaz érthető módon kifejezve, Isten gondolkodásmódja volt meg. Isten akaratát teljesítette egész földi emberi élete során. Tehát, Isten szellemisége munkálkodott benne, vezette Őt a szent szellem célja elérésében.

 

-Keresztelő János által megkeresztelkedett víztől, majd ezek után az Atyától megkapta fentről a Isten szent szellemét is, majd a vérét adta az emberiségért. Ők hárman tanúskodtak a földön, és egyet akartak.

 

 

-Mert mindenki, Aki Istentől született, az legyőzi a világot. Abban az értelemben születnek Istentől, hogy bennük nincs gonosz és Isten gondolkodásmódja szerint élnek. Mivel ezek az emberek nem engedelmeskednek a világ szellemének, ezért gyűlöli Őket a világ. A világ szereti azt, ami az Övé. De Ők neme világból  valók, mint ahogyan Jézus sem volt ebből a világból.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

És ez az a győzelem+, amely legyőzte+ a világot: a hitünk.+

 

-Az apostolok, felkentek, vagyis a szentek (144000) legyőzték a világot, mert nem tudott rájuk hatni e világ uralkodójának Sátánnak semmilyen gonosz szelleme sem. Nem azonosultak azzal a szellemmel, amivel az akkori farizeusok, szadduceusok  azonosultak. Tehát, olyan erős hitük volt Istenben, és a megígért mennyei királyságban, hogy ellent tudtak állni a világnak, tehát legyőzték azt. Ma sincs ez másképp. Akiben Isten szent szelleme van, az letudja a világot győzni.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ki az, aki legyőzi+ a világot,+ ha nem az, aki hiszi+, hogy Jézus az Isten Fia?

 

-Ezek a szavak Jézus halála után íródtak meg. Az apostolok és azok, akik megkapták akkor Isten szent szellemét, hitték, hogy Jézus Aki velük evett ivott és aludt, az Istentől jött, tehát az Isten Fia volt. Ők elhitték, hogy Istentől jött, Akik pedig megölték Jézust, nem  hitték el, vagyis nem ismerték fel Őt. Szellemük világi volt, a világ szerint jártak. Sokan mondják, hogy Jézust követik, de szellemükkel gondolkodás módjukkal, cselekedetükkel megtagadják Őt.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Ez az, aki víz és vér által jött el: Jézus Krisztus;

 

 

Efézus 1:7

Őáltala van a mi váltság általi szabadításunk a vére+ révén, igen, vétségeink megbocsátása+ az ő ki nem érdemelt kedvességének+ gazdagsága szerint.

 

Héberek 9:22

22 Igen, csaknem mindent vérrel+ tisztítanak meg a Törvény szerint, és vér kiontása+ nélkül nincsen megbocsátás.+

 

 

1Péter 1:19

19 hanem értékes véren,+ mint egy szeplőtlen és szennyfolt nélküli bárányén,+ igen, Krisztusén.+

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  És a szellem+ az, ami tanúskodik, mert a szellem az igazság. 7

 

-Tehát, Isten szent szelleme tanúskodott az apostolok (itt jelen esetben Pál szellemével), tehát, azonos hullámhosszon voltak, egyet akartak mindenben. Isten szent szelleme tanúskodott az Ő szellemükkel, hogy egyet akarnak, tehát, egy szellemiségben vannak. Isten szelleme, pedig az igazságot szólja. Tehát, most is a szellem tanúskodik, hogy kikben van meg  Isten szent szelleme. Benne vannak-e egy személyben a szellem kimunkált gyümölcsei. Galate: 5:22-23

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Mert hárman vannak, akik tanúskodnak,  a szellem+, a víz+ és a vér+, s a három egyetértésben van.+

 

Lukács 4:18

18 Jehova szelleme van rajtam, mert felkent, hogy jó hírt hirdessek a szegényeknek, elküldött, hogy szabadon bocsátást prédikáljak a foglyoknak, a vakoknak pedig a látás helyreállítását, hogy szabadon bocsássam a megtörteket,+

 

Lukács 3:21

21 Mikor pedig az egész nép megkeresztelkedett, Jézus is megkeresztelkedett,+ és miközben imádkozott, megnyílt az ég,+

 

Héberek 9:14

14 akkor a Krisztus vére+, aki örök szellem által önmagát ajánlotta fel+ szeplő nélkül az Istennek, mennyivel inkább meg fogja tisztítani+ lelkiismeretünket a holt cselekedetektől,+ hogy szent szolgálatot+ végezhessünk az élő Istennek!

 

 

Jehova szelleme nem azonos Nagy babilon szellemével.

De, ha továbbra is ennyire érdekel az igazság, magadtól is rá fogsz jönni, ha továbbra is Jehova szellmében jársz.

 

-Remélem segíthettem. 

Előzmény: frissszél (135792)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135799

-Persze, megválaszolom.

 

Meggondoltad? Mégse? ::((

 

Előzmény: bethsabé (135795)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135798

Vannak kérdéseim. Most ez az igehely foglalkoztat.

 

Előzmény: bethsabé (135795)
elterito Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135797

azt ki szokták röhögni.

 

Pláne ha még tanú is.

Előzmény: elterito (135796)
elterito Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135796

Lesz saját blogom és feltárom a gonosz minden szennyét, mocskát, bűzét.

 

 

Ez az izé itt egy fórum, és nem blog. És aki nem vitázni akar a vitafórumon, hanem kinyilatkoztatni, azt ki szokták röhögni.

Előzmény: Törölt nick (135739)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135795

-Persze, megválaszolom.

-Azért nincs felelet, mert nem az Isten szelleme működik bennük.

 

-Isten szelleme messze elkerüli Őket.

-Most kezdtél ismerkedni az igazsággal?

Előzmény: frissszél (135794)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135794

Mert megkérdeztem a másik topikban is, és nincs felelet. Aztán meg azért is, mert Te egyéb igéket is szívesen magyarázol, gondoltam, hátha ezt is. De nem muszáj válaszolnod, ha nincs kedved.

 

 

Előzmény: bethsabé (135793)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135793

Szia!

 

 

-Miért pont Tőlem kérdezed?

 

 

Előzmény: frissszél (135792)
frissszél Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135792

Szia Betsabé! Te tudod, mit jelentenek ezek az igék?

 

1János 5:

 mert minden, ami az Istentől született,+ legyőzi a világot.+ És ez az a győzelem+, amely legyőzte+ a világot: a hitünk.+  Ki az, aki legyőzi+ a világot,+ ha nem az, aki hiszi+, hogy Jézus az Isten Fia?+  Ez az, aki víz és vér által jött el: Jézus Krisztus; nemcsak a vízzel,+ hanem a vízzel és a vérrel.+ És a szellem+ az, ami tanúskodik, mert a szellem az igazság.  Mert hárman vannak, akik tanúskodnak,  a szellem+, a víz+ és a vér+, s a három egyetértésben van.+  (ÚVF)

 

 

Pár mondantban, köszi :D

 

 

bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135791


Péter Apostol I. levele 1. rész

 

 

3.Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szűlt minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,

 

4. Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra,

 

5. A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

 

6. A melyben örvendeztek, noha most kissé, ha meg kell lenni, szomorkodtok különféle kísértések között,

 

7. Hogy a ti kipróbált hitetek, a mi sokkal becsesebb a veszendő, de tűz által kipróbált aranynál, dícséretre, tisztességre és dicsőségre méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor;

 

(144000)

 

:-)

Előzmény: bethsabé (135790)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.15 0 0 135790

 

 Máté Evangyélioma 5. rész

 

 

 

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

 

11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

 

12. Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

 

13. Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

 

14. Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

 

15. Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.

 

 

 

-Nem soknak adatott meg, hogy értsék ezeket a szavakat. A lényeg, hogy valóban teljesednek Jézus szavai. Mi, pedig ezt látjuk. Én a saját "bőrömön" tapasztalom.

:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (135787)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 135789

>>Én amikor anno az igazságot szerettem volna megismerni, direkt kimentem a kertbe, hogy lássanak az arra jövő tanúk, de még csak felém sem néztek, pedig nagyon szerettem volna velük beszélgetni az igazságról és Istenről.

Hol volt akkor az angyal?<<

 

1.  A tanúk és közted. Óvni próbáltak téged:

 

"Mert jobb lett volna, ha nem ismerik meg pontosan az igazságosság ösvényét, mint hogy, miután pontosan megismerték, elforduljanak a nekik átadott szent parancsolattól." (2Pt 2:21) 

Akarod hallani az egyik szent parancsolatot, egy felkentől?

"Viszont új parancsolatot írok nektek: azt, ami igaz őbenne és tibennetek, hogy múlik a sötétség, és már fénylik az igazi világosság.
Aki azt mondja, hogy a világosságban van, de gyűlöli a testvérét, az még mindig a sötétségben van.
Aki szereti a testvérét, az a világosságban marad, és nincs benne semmi megbotránkoztató; aki pedig gyűlöli a testvérét, az a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja, hova megy, mert a sötétség megvakította a szemét." (1Jn 2:7-11)

-  Vagyis, te bizonyos szempontból rosszabb helyzetben vagy jelenleg, mintha nem ismernéd az igazságot.

 

Persze a számodra is biztosítva van/lesz a változtatáshoz az, ami minden ember számára:

- jelenleg idő (amikor még nincs ítélet alatt a világ, amikor még Isten minden bűnt megbocsát),

- később, ha még élsz, a nagy nyomorúság sokkja, egy egész világrendszer szemed előtti összeomlásának, eltűnésének traumája,

- még később közel ezer év a tanulásra.

 

2. És mégis, hogy szerettél volna beszélgetni az igazságról a tanúkkal? Úgy ahogy most?

Alázatosság nélkül, önfejűen, a saját verziódhoz ragaszkodva, lenézve, lebutázva őket?

Betű szerint van ismereted, de a hit több a betűknél! Sajnálom, hogy ezt sokadszori leírás után sem látod.

Eredmény: nem látod pontosan az igazságot, megveted a hittestvéreidet, nem vagy képes a változásra.

 

Tudod, sokan gondolják úgy - akik betű szerint ismerni vélik az igazságot -, hogy ha majd elkezdődnek az események, ők biztos felismerik a véget, a világban végbemenő történések alapján.

Pedig nem fogják. Miért?

Mert most sem ismerik fel a nyilvánvalót!!!

Mit mondott Jézus?

Semmit nem látnak belőle, nem fogják felismerni, hogy mi is zajlik valójában (mert mondjuk olyan természetesnek fog tűnni a fokozódó nehézségek ellenére), míg el nem fog jönni a serege élén, hogy véget vessen a nagy nyomorúságnak, és szétválassza az embereket juhokra és kecskékre - aztán Armageddon csatája.

 

És az ismeret, csak az egyik fele!!!

Mert van aki ismeri (úgy ahogy), de nem akarja elfogadni!

És aki nem tudja elfogadni, annak nem lesz hite (a hitének ereje) megtenni, azokat a lépéseket, amiket Isten elvár a szolgáitól a túlélésért, az életben maradásért.

Márpedig valami olyasmit kell megtenni, ami erős hitet, és bizalmat feltételez Isten iránt.

 

 

>>Az enyémhez viszont nem vezette oda, ezért nem tartom lehetséges bizonyítéknak a mai világban<<

 

- Mert veled nem történt meg valami, a te elvárásod, a te akaratod szerint, ezért nem látod bizonyítva?...

Azért, mert te nem látsz valamit nem látod bizonyítva?...

Innentől kezdve mi különbség van közted és egy hitetlen között, aki azt mondja "Hiszem, ha látom." ?

Mit vár el Isten jelenleg egy benne hívőtől? Hitben járjunk, ne látás szerint.

 

 

>>Én voltam az Aki saját magam, odavezettem magam<<

 

- Na erről beszéltem eddig (nem ebben az üzenetben, hanem az eddigi összes üzenetemben, amit neked írtam).

Nem vagy alázatos, túlságosan felértékeled önnön magadat, és EZ a te problémád:

 

"Mindannyian övezzétek fel pedig magatokat alázatossággal egymás iránt, mert az Isten a gőgösöknek ellenáll, az alázatosaknak viszont ki nem érdemelt kedvességet ad."  -  Amíg ezt nem látod be, nem fogsz tudni túllépni a saját árnyékodon.

 

Azért, mert helyesnek tartasz valamit, attól még nem lesz helyes:

 

"Van út, amely az ember előtt egyenesnek látszik, de végül a halálba vezet."  -  Látod milyen könnyű fenyegetőzni az Írások alapján? És látod milyen nehéz megszívlelni, elfogadni, kiigazítani, változtatni magunkon? - legalábbis eddig neked nem sikerült.

 

Ennyi röviden.

 

 

 

Előzmény: bethsabé (135785)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 135788

Remélem...

 

Ez lenne mindennek az alapja!

 

Addig úgy hívhatjuk, hogy HITREMÉNY.

 

Előzmény: Törölt nick (135787)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.14 0 0 135787

 

" Mert a látomás a meghatározott időre vonatkozik, és siet a vég felé, és nem fog hazudni. Még ha késlekedne is, várj rá, mert mindenképpen valóra válik. Nem késik el." (Hab2:3)

Előzmény: Törölt nick (135780)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.13 0 0 135786

 

"Ahhoz, hogy Isten meghallgasson minket, az is elengedhetetlen, hogy imáinkkal összhangban cselekedjünk. Jehova elvárja, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk annak megvalósításáért, amiért imádkozunk. Ha például azért imádkozunk, hogy ’adja meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket’, szorgalmasan kell dolgoznunk, bármilyen munkát találunk is, amelyet képesek vagyunk elvégezni (Máté 6:11; 2Tesszalonika 3:10). Ha imában segítséget kérünk egy testi gyengeség leküzdéséhez, tudatosan kerülnünk kell az olyan körülményeket és helyzeteket, amelyek kísértésbe vihetnek minket""

 

 

 

-Az ima cselekedeteket követel. Ha pld. azért imádkozol, hogy ne nézz meg egy akció filmet, ami lekötné a figyelmed, vagyis a film miatt képes  lennél átszellemülni a Sátán oldalára, akkor fogd meg a távirányítót és kapcsold ki a Tévédet. Ennyi.

Előzmény: bethsabé (135785)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.13 0 0 135785

"17 Jehova felhasználja az angyalait és a földi szolgáit, hogy válaszoljon az imákra (Héberek 1:13, 14). Számtalanszor előfordult már, hogy valaki segítséget kért Istentől imában a Biblia megértéséhez, és nem sokkal később találkozott Jehova egyik szolgájával. Az ilyen esetek bizonyítják, hogy a Királyság-prédikáló munkát angyalok irányítják (Jelenések 14:6)"

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Ezek az esetek, amiket a V.T leír, hogy a mai világban is valóban ilyenek történnének meg, (mint az ókorban a Bibliai időkben valóban megtörténtek,) hogy közvetlenül angyalok segítenék az embereket a prédikálásban, mind csak feltételezéseken alapulnak konkrét bizonyíték erre nincs. Legfeljebb annyi, hogy a tanúk előszeretettel szerettek ilyen szubjektív érzésekről beszélni, amit bizonyítékokkal nem tudtak alátámasztani.

 

-Én amikor anno az igazságot szerettem volna megismerni, direkt kimentem a kertbe, hogy lássanak az arra jövő tanúk, de még csak felém sem néztek, pedig nagyon szerettem volna velük beszélgetni az igazságról és Istenről. Hol volt akkor az angyal? De, minek is kellett volna angyal, amikor Istenhez imádkoztam és Isten mindent tud és mindent lát.

----------------------------------------------------------------

 

-Az angyalok személyes jelenlétére konkrét bizonyíték volt, pld, amikor Lótot és családját valójában a karjánál fogva vezette ki az angyal a városból, mert már nemsokára kénköves és tüzes eső zúdult a városra, azaz Szodomára és Gomorára Istentől.

 

 

I.Mózes:19:15

És mikor a hajnal feljött, sürgetik vala az Angyalok Lótot, mondván: Kelj fel, vedd a te feleségedet és jelenlevő két leányodat, hogy el ne veszsz a városnak bűne miatt.

 

19:16

Mikor pedig késedelmeskedék, megragadák a férfiak az ő kezét és az ő feleségének kezét és két leánya kezét, az Úrnak iránta való irgalmából, és kivivék őt: és ott hagyák a városon kívül.

 

 

http://wol.jw.org/hu/wol/d/r17/lp-h/2004249

 

"Az angyalok egyik feladata például, hogy üzeneteket vigyenek Istentől az embereknek. Az „angyalnak” fordított eredeti héber és görög szavaknak a jelentése: ’hírvivő’. De az angyalok nem szolgálnak közbenjárókként, nem tárják a Fenséges trónja elé az emberek imáit."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ugyanakkor a fönti idézet szerint azt mondja a HBR, hogy de lehetséges hogy igy válaszol, és az angyal odavezeti a szántóföldi munkát végző tanut az ajto elé.(lásd piros kiemelés)

 

 

-Az enyémhez viszont nem vezette oda, ezért nem tartom lehetséges bizonyítéknak a mai világban, amikor már a teljes Biblia a rendelkezésünkre áll. (Olvashattad, minden benne van, amire szükségünk van, hogy üdvözüljünk, vagyis örök életünk lehet azáltal, hogy tanulmányozzuk Isten szavát, vagyis megismerjük az Ő akaratát és összhangban cselekszünk imáinkkal. Amit kérünk Istentől, azt tegyük is meg, mert a sült galamb nem fog a szánkba repülni.)

---------------------------------------------------------------------------

-Én voltam az Aki saját magam, odavezettem magam a tanúkhoz, mert vonzott Jehova Isten, vagyis megakartam Őt ismerni. 

 

-Ennyi röviden.

 

Előzmény: llang-ilang (135784)
llang-ilang Creative Commons License 2015.01.13 0 0 135784

"-Sosem mondtam szellemi értelemben ellent a Vezető Testületnek, (visszaolvashatsz)..."

 

Jo majd visszaolvasok egyszer... ha jol emlékszem mondtál olyamiket hogy isten nem hallgatja meg az emberek imádságot...

 

De, hogy maradjunk a mostani konkrétumnál a Vt mit állit:

 

16 Vajon válaszol Jehova az imákra? Igen! Alapos okunk van bízni abban, hogy az „ImaMeghallgatója” válaszol az őszinte imákra, melyeket emberek milliói mondanak el (Zsoltárok 65:2). Jehova sokféleképpen válaszolhat az imáinkra.

 

 

17 Jehova felhasználja az angyalait és a földi szolgáit, hogy válaszoljon az imákra (Héberek 1:13, 14). Számtalanszor előfordult már, hogy valaki segítséget kért Istentől imában a Biblia megértéséhez, és nem sokkal később találkozott Jehova egyik szolgájával. Az ilyen esetek bizonyítják, hogy a Királyság-prédikáló munkát angyalok irányítják (Jelenések 14:6)

 

 

Jehova, az „Ima Meghallgatója” az angyalait, földi szolgáit, szent szellemét és Szavát használja fel, hogy válaszoljon az imákra (Zsoltárok 65:2

 

http://wol.jw.org/hu/wol/d/r17/lp-h/1102005147?q=ima&p=par

 

 

És amit most idéztél:

 

Nyilvánvaló tehát, ha a keresztények szeretnék tudni, hogyan járhatnak Isten kedvében, nem kell szó szerinti hangot hallaniuk az égből, és nem is kell, hogy angyal látogassa meg őket. Áldott helyzetben vannak, hiszen megvan nekik Isten írott Szava,és szeretetteljes vezetésről gondoskodott Isten a földön élő felkentek osztálya által.

 

 


Idézetedben a HBR szerint nem  szükséges angyal meglátogasson a válasszal.... Feltételes mód!

Ugyanakkor a fönti idézet szerint azt mondja a HBR, hogy de lehetséges hogy igy válaszol, és az angyal odavezeti a szántóföldi munkát végző tanut az ajto elé.(lásd piros kiemelés)

 

 

 

 

Előzmény: bethsabé (135782)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.12 0 0 135783

Thessalonikabeliekhez írt II. levél 2. rész

 

 

3. Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

 

4. A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

 

5. Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék?

 

6. És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

 

7. Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

Előzmény: Törölt nick (135778)
bethsabé Creative Commons License 2015.01.12 0 0 135782

Ilang-ilang! :-)

 

 

Egymással ellenkező dolgot állitotok tehát csak az egyik lehet igaz. Az őrtorony Jahve szócsöve, te pedig Bethsabe vagy...

 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Sosem mondtam szellemi értelemben ellent a Vezető Testületnek, (visszaolvashatsz), csak a másképp értelmező tanúkkal nem értettem egyet, Akik sok mindent nem értettek, de arra nyomós indokaim voltak, hogy ellent mondjak érveléseikre itt a topikon is, ha kellett. (1 Tim:4:7 miatt).

 

-A Vezető Testület a mai napig mindent meg tesz azért, hogy a tanúk megérthessenek bonyolult szellemi értelmezéseket is. De, az már nem a V.T hibája, ha pld. mondjuk közvetlennek hiszik a mai napig is a szent szellem működését, vagyis "komolyan mondom sokan nem értik", hogy napjainkban hogyan működik a szent szellem. J.T-n kívül, pedig nem is beszélve, hogy egyáltalán nem értik. Értem ez alatt Nagy Babilon tantételét a szentháromságtan-dogmát, ami Sátántól indult ki, mert Ő a hazugság Atyja).

 

 

-Tehát, visszatérve a szent szellemre, ami abszolút nem úgy működik, mint ahogyan az I. században működött, mint amikor a szent szellem közvetlenül és látható módon "kitöltetett" 120 tanítványra, vagyis beteltek szent szellemmel, vagyis Isten képessé tette Őket csodadolgok megtételére. Amikor Jézus elküldte Atyja szent szellemét pünkösdkor, akkor azonnal értelmes és érthető idegen nyelveken kezdtek el beszélni a tanítványok, a velük együtt tartózkodó különböző nyelveken beszélő emberekhez. Tehát, ámultak és bámultak az idegen népek, hogy a zsidók, a saját nyelvükön beszélnek Nekik, Akik beteltek szent szellemmel.

 

Ap. csel: 2

És mikor a pünkösd napja eljött, mindnyájan egyakarattal együtt valának. 2. És lőn nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése, és eltelé az egész házat, a hol ülnek vala. 3. És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül. 4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok. 5. Lakoznak vala pedig Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak. 6. Minekutána pedig ez a zúgás lőn, egybegyűle a sokaság és megzavarodék, mivelhogy mindegyik a maga nyelvén hallá őket szólni. 7. Álmélkodnak pedig mindnyájan és csodálkoznak vala, mondván egymásnak: Nemde nem Galileusok-é ezek mindnyájan, a kik szólnak? 8. Mimódon halljuk hát őket, kiki közülünk a saját nyelvén, a melyben születtünk?

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

-Sokat köszönhetek szellemi fejlődésemben (a Nagy Babilonban levőknek is,  Akik nem ismerték meg Isten szent szellemét, s a mai napig nem értik, hogy hogyan működik Isten szent szelleme és ezért állandóan "vetekednem kellett" kell velük szellemi dolgok miatt úgy, mint anno annak idején Pál és Péter tette ezt, amikor nem akarták megérteni a zsidók, hogy a törvény vége Krisztus. Ha az adventisták még mindig a törvényt akarják betartani, ami akkor is csak a zsidóknak adatott a bűn miatt, akkor semmi értelme sem volt Krisztusnak meghalnia.

 

Galata:5

 

Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával. 2. Ímé, én Pál mondom néktek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus néktek semmit sem használ. 3. Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, a ki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani. 4. Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek. 5. Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét. 6. Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit.

 

 

-Én mindent értek, amit eddig a V.T megértett az idők folyamán, csak a Nagy Babilonban levők nem értik, hogy mit akarok mondani és ezért van az állandó vetekedés köztem és a Nagy Babilonban lévőkkel. De, ennek így kell lennie az I. Mózes:3:15 szerint is.

 

 

-Annak ellenére, hogy a V.T majdnem mindig közvetlenül ír le dolgokat az Őrtorony magyarázó folyóiratban,(mintha közvetlen lenne), akár a szent szellemmel kapcsolatban akár az imával kapcsolatban, azt még nem kell mindig közvetlennek érteni, mert Ők is a Bibliából tudták meg és értették meg azt, amit eddig megértettek. Tehát, Őket is a szent szellem vezeti a Biblián keresztül, de csak közvetetten. A Biblia magyarázza meg saját magát. De, a V.T is, meg többek között én is, meg azok is, akik értik a szent szellem működését, hagyják, hogy Isten szelleme vezesse Őket. Nagy Babilon nem engedi, hogy Isten szent szelleme vezesse Őket, ezért nem is felel meg Istennek az Ő imádatuk. (pl. szentképek előtt való imádkozás,  bálványok hordozása világi ünnepeken, a világi politikába való beleavatkozása a vallásnak, ezek mind utálatosak Isten előtt). Tehát, ezeken az embereken, Akik ilyeneket cselekszenek, (utálatos dolgokat) nem tud működni Isten szent szelleme, mert nem hagyják, hogy működjön.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

-S hogy mennyire egy szellemben vagyok a V.T-vel, íme a bizonyíték, amit már sokat idéztem.

 

A V.T írásából.

 

5 Az Isten és ember közötti kommunikáció legfőbb eszköze a Biblia. Istentől ihletett, és minden, ami benne van, a hasznunkra válhat (2Timótheus 3:16). A Biblia sok esetben beszél olyan valóságos emberekről, akik szabad akaratukból döntöttek úgy, hogy figyelnek-e Jehova hangjára, vagy nem. Az ilyen példák arra emlékeztetnek minket, hogy miért létfontosságú figyelni arra, amit Isten szelleme mond (1Korinthus 10:11). A Biblia gyakorlati bölcsességet is tartalmaz, tanácsot ad nekünk olyankor, amikor életünkben döntéseket kell hoznunk. Ez olyan, mintha Isten mögöttünk volna, és a fülünkbe mondaná ezeket a szavakat: „ez az út, ezen járjatok.”

6 Ahhoz, hogy meghalljuk, mit mond a szellem — amit a Biblia lapjain találhatunk meg —, rendszeresen kell olvasnunk ezt a könyvet.

 

 

Nyilvánvaló tehát, ha a keresztények szeretnék tudni, hogyan járhatnak Isten kedvében, nem kell szó szerinti hangot hallaniuk az égből, és nem is kell, hogy angyal látogassa meg őket. Áldott helyzetben vannak, hiszen megvan nekik Isten írott Szava, és szeretetteljes vezetésről gondoskodott Isten a földön élő felkentek osztálya által.

 

-Szerintem nem hiszem, hogy eddig is mást mondtam volna, csak másképp értettétek meg.

 

:-)

Előzmény: llang-ilang (135773)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 135781

Csakhogy, a megadott előjelek nem azt mutatják, hogy ennek az eljövetelnek a közeljövőben meg lenne ágyazva...

Az előjelek pedig szintén a bibliára vannak alapozva.

 

Előzmény: Törölt nick (135775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!