Keresés

Részletes keresés

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.04 0 0 87

Mindenképp kolon hidroterápiát alkalmaznak a széklet transzplantáció előtt. Máshol is.

Előzmény: molli14 (86)
molli14 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 86

Arthuroba ismerősöm járt, bélmosást végeznek. Sajnos bélvérzése lett. Aztán már nem mert vissza menni. Clostidiumos. Na még az kell, hogy megmaradt kevés jó bacit is kimossák. 

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 85

Az Arthro komplexnél voltál?

Előzmény: Reeniko (84)
Reeniko Creative Commons License 2021.07.03 0 0 84

Pécsi dokival én is beszéltem ...sajnos nincs sehol ! Meg kell oldani magunknak. Tesztelt donorral .

Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 83

Az arthro komplexnèl nem kell donor,biztosítanak ök is ,úgy 3000 Ft alatt drágább. Voltam ott is. De valahogy nem keltett bizalmat.

Előzmény: Fenyő1400 (63)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 82

Szerintem ez már a fejünk felett lesz mindig.Én még mellé összekaptam egy Salmonellát,amire nem szedhettem gyógyszert a cd miatt.

Előzmény: Sajnosénisitt (71)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 81

Voltam a Fried Doktornőnél is,ő is azt mondta,hogy a covid miatt nem végzik.

Előzmény: raider (65)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 80

Beszéltem a Pécsi Orvossal,aki csinálja a kapszula és transzplantációs kezelést,de azt mondta,hogy a covid miatt nem végzik.

Előzmény: bejudi (69)
Nincsnevemosztkesz Creative Commons License 2021.07.03 0 0 79

Beszéltem a Pécsi kapszulás,illetve transzplantációs Orvossal kb egy hónapja. De azt mondta a covid miatt nem végzik a beavatkozást.

Előzmény: bejudi (69)
raider Creative Commons License 2021.06.25 0 0 78

Nekem egy műtét után jött elő, egyértelműen a kórházi bennfekvés okozta. Önmagában az antibiotikum legyengíti a bélflórát, de ezt a bacit nem juttatja be a szervezetedbe, csak ha korábban már valahogy bekerült. Érdekességképpen megjegyzem, hogy többször kérdeztem, és nem tudták megmondani, hogyan lehet megfelelő módon felületet vagy kezet  fertőtleníteni ami kiirtja ezt a bacit (szappan vagy alkohol nem elég erre).

Előzmény: Sajnosénisitt (77)
Sajnosénisitt Creative Commons License 2021.06.24 0 0 77

Kedves Reeniko! Régebben jártam itt, ezért csak most válaszolok.  1 vancomycin kúra után már megkaptam a Dificlirt. 

Annak ellenére, hogy elég "magas" pozícióban dolgozó infektológus írta fel, ezt meg kellett előznie egy székletvizsgálatnak. Gondolom az ára miatt ezt megkövetelik.

Amúgy látom, hogy már Te is megkaptad, azt viszont szomorúan olvasom hogy ismét visszájára fordult javuló tendenciád.

Én 1 hónapja tünetmentes vagyok. Nagyon odafigyelek az étkezésre. Amit a számba rágtak, zsírszegény és tejmentes diéta. Napi min. 5x étkezés, kb. maroknyi adagok.

Alkohol felejtős, valamint nagyon hideg és meleg étel ugyan csak kerülendő. Fűszer "kinyír"!

A zsírszegény diéta napi 60 grammot enged, már egy kétlábon járó kalóriatáblázat vagyok. De inkább ez, mint megint a WC-n feszülni a nap nagy részében.

Amúgy e Vancomycint könnyebben felírják, a Dificlirhez nehezebb eljutni, pedig olvastam egy tesztről, ahol a V 72%-os, a D 78%-os gyógyulási eredményt hozott a vizsgált csoportoknál.

Nincs nagy különbség. Bár nekem a Dificlir hozta meg a gyógyulást, az biztos.

 

Én is szeretnék kérdezni, talán valaki tudja a választ.

A Clostrit az antibiotikum kezelés hozta elő v. lehetett sima kórházi fertőzésem, mert a covid osztályról úgy menekültem el a "szuper" higénia láttán.

Reeniko Creative Commons License 2021.06.23 0 0 76

Sziasztok! Meg kaptam 10 napra dificedet első 5 nap jó volt 6-7 nap csúszás lefelé csak zöldséget eszem. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Nem hat a gyógyszer? 

bejudi Creative Commons License 2021.06.19 0 0 75

Kedves Sajnosénisitt!

A dificlirt május 8-a körül hagytam abba...aztán én természetgyógyászhoz jártam és kemény tisztítókúrába vágtam bele, vegán lettem 4 hétre...még léböjt is volt benne, na azt 3 nap után feladtam...most fokozatosan térek vissza a normál étkezésre - de csak pár napja még.

Emiatt nekem még  nem normál  székletem és parázok is időnként...zinzino termékeket eszek, zinobioticot, ez egy rost, ami mellett nem kell probiotikumot szednem.

Azt mondta az infektológus, innestől minden antibiotikumot lehetőleg száműzni kell, mert fenn áll a veszély, hogy kezdődik minden előlről..Nekem egyébként suprax mellett indult február elején...Szörnyű hónapok vannak mögöttem és bízom benne, hogy lassan visszaáll majd az életem a régi kerékvágásba...bejudi@gmail.com vagyok- talán folytassuk ott..

 

Előzmény: Sajnosénisitt (71)
Reeniko Creative Commons License 2021.06.14 0 0 74

Szia érdeklődnék vancomicint hányszor kaptad mire dificidet kiírták? Kellett széklet teszt előtte?

Előzmény: Sajnosénisitt (71)
raider Creative Commons License 2021.06.10 0 0 73

Alapvetően a CD bacija egy gyenge baci, az egészséges bélflórában ha meg is marad egyáltalán, nem okoz gondot. Viszont amikor pl. antibiotikumos kezelést kap az ember, érdemes vigyáznia és probiotikumokat szednie.

Mondjuk én nem értem, hogy a kórházakban miért nem veszik ezeket a nokozomiális fertőzéseket komolyabban, csak a vállukat rángatják, amikor kiderült a dolog. Én egy kicsit talán több felelősségérzetet várnék, fene tudja.

Előzmény: Sajnosénisitt (71)
Reeniko Creative Commons License 2021.06.10 0 0 72

Szia fel tudnád venni velem kapcsolatot? pinyocska@gmail.com

Előzmény: bejudi (68)
Sajnosénisitt Creative Commons License 2021.06.07 0 0 71

Kedves bejudi

Köszönöm a választ! Egyenlőre azt mondhatom, hogy használt. Ön mióta tünetmentes?

Esetleg bélflóra visszaépítésben van valami tippje?

 

Többieknek: Dificlirt nekem is infektológus írta fel. Ügye sikertelen Klion és Vancomycin után jött a Dificlir.

10 napos kúra, 3. napra darabos széklet, azóta beállt a normálisra. Vancomycinnél olyan 80 %-osra tettem a javulást.

A gyógyszer befejezése óta pont 2 hét telt el. Azóta minden ok.

Szigorú zsírszegény diéta(napi 60 g), tejtermékek tiltva.

Valamint probiotikum, kizárólag csak ENTEROL. Napi 3-4-et betolok, elvileg nem lehet túladagolni.

Nem olcsó, nekem az "Árgép" a Pingvin Patikát dobta fel kedvező árral.

Rengeteg cikket olvastam a témában ahol elemezték a különböző probiotikumokat, ott írták hogy Clostrira ez kimondottan hatásos.

 

Azt szeretném még kérdezni, hogy a teljes gyógyulást el lehet érni? Ha igen, mennyi időnek kell eltelnie tünetmentesen?

Vagy egész életünkben ott lebeg e fejünk felett a "visszaesés kardja"?

szmotyi.mato Creative Commons License 2021.06.07 0 0 70

Kovid után a kórházban kaptam el a Clostridium  Dificile fertőzést. 2 hónap alatt 17 kg-ot fogytam. 77-ről 60-ra. Többszöri koházi kezelés, széklet traszplantáció sem segített. Végül többszöri kérésre sőt követelésre megíták a Diflicir nevű gyógyszert. Ettől 3 napon belül enyhültek a tünetek és a széklet is darabos lett. A felépülés lassú folyamat 67 évesen.

bejudi Creative Commons License 2021.06.06 0 1 69

Kedves Sajnosénis itt!

Azóta sem tudom, Pécsen hol és kinél működik a kapszulás módszer....remélem használt a dificlir ....nekem egyelőre igen, most természetgyógyász által tisztítókúrát végzek és próbálom visszaépíteni a bélflórámat majd.

De feltett szándékom, kideríteni a pécsi lehetőséget - én amikor nagyon benne voltam a clostriban ezerrel pandémia volt, esélyem sem lett volna Pécsre elkerülni...és én sem tudok donort felmutatni sem:(

Előzmény: Sajnosénisitt (64)
bejudi Creative Commons License 2021.06.06 0 0 68

Kedves Reeniko!

Nekem Debrecenben az infektológus "bemondás alapján" elhitte, hogy ismét hasmenésem van, nem kellett a tenyésztés.Én is eljutottam sajnos a 3. szintre.Én úgy tudom, hogy a dificlirtet speciálisan csak infektológus orvos írhatja ki - bár az is igaz, hogy én gasztros orvossal nem is találkoztam, vagy akivel mégis, arról inkább nem írnék...

Gondolom, nem Debrecenben keresel orvost, de ha igen, akkor segítek.

Előzmény: Reeniko (67)
Reeniko Creative Commons License 2021.06.05 0 0 67

Dificidet csak infektológus írhatja fel vagy gasztrós is?

4 3 kör kliont buktam, 1 kör vancomicin 10 nap 125mg 4x.

Valaki tudna tanácsot adni , hogy vancomicin után kell széklet teszt vagy elég a tünet, hogy ki írják dificidet? Tud valaki nagyon jó orvost ki segít?

Sajnosénisitt Creative Commons License 2021.05.26 0 0 66

Raider, köszönöm a tippeket!

raider Creative Commons License 2021.05.25 0 1 65

A gyakori vécérejáráson tünetileg segít az, ha psyllium (indiai útifű) maghéjat fogyasztotok, dm-ben vagy Herbária üzletekben biztosan lehet kapni. Naponta 2x-3x három-négy kávéskanalat egy pohár üdítőben fel kell oldani, és kb. 2 perc állás után (amíg szépen megkásásodik), el kell fogyasztani.

Egyébként meg keressetek olyan gasztroenterológust, aki a Vancomycint nem 10-12 napra adja, hanem 4-5 hétre, naponta 4-es dózisban. Vancomycin mellé Enterolt mindenképpen kell szedni, szintén napi 4x. Difclirrel nincs tapasztalatom, a székletátültetés biztosan működik, bár körülményesebb, csinálják a Lászlóban is Budapesten, és Debrecenben is, én egy nevet hallottam, Fried Katalin dr, ő lehet egy megoldás.

Előzmény: Sajnosénisitt (64)
Sajnosénisitt Creative Commons License 2021.05.25 0 0 64

Sziasztok!

 

Sajnos én is covid miatt kerültem kórházba. 3. nap hasmenés. 10 napig Klion. 1 hét múlva visszaestem. 1 hét elteltével 10 napig Vancomycin 125 mg. 1 hét múlva visszaestem. 5 nap elteltével 10 napig Dificlir 200 mg.

Tegnap vettem be az utolsó szemet. Hát nem tudom... Szomorúan olvastam Fenyő1400 tegnapi sorait, hogy Neki ez sem segített. Valamint Velem nem közölték, hogy a Dificlir szedésekor ne egyek mellé Enterolt. Már most rettegek hogy hétvégén mikor rohanok a budira. Legutóbb az utolsó 2 napban napi 13-szor kellett rohannom!:(  Olvastam Szandra616 sorait a  széklettranszplantációról, ez jól hangzik, bár elég visszataszító

(tudom, egész nap a WC-n ülni is az). Nemrég a sok Cd oldal böngészésénél én is beleszaladtam egy olyan videóba, ahol gyakorlatilag levezették az eljárást, ahogyan a székletből kapszulát készítettek. Ahogy Bejudi is említette, Pécsen végeznek ilyen eljárást, de konkrétan nem tudja hogy hol. Esetleg azóta sikerült megtudni, mert ez jobban hangzik mint a pesti Arthro Komplex kicsit összetettebb eljárása. Na meg donor szerzés...Sajnos az én párom mindent eszik, csak azt nem amit én:)

Fenyő1400 Creative Commons License 2021.05.24 0 0 63

Sziasztok!

 

Covid miatt kerültem kórházba, ott antibiotikumot kaptam. A kórházból hazaérve 5 nap múlva hasmenésem lett, először széntablettát és smectát szedtem 3-3 napig. Mivel tüneteim nem javultak ismételten kértem a házi orvos "telefonos segítségét ", aki ezt követően széklet leoltást javasolt aminek az eredménye Clostridium difficile baktérium lett. Kaptam 40 szem Cliont ami után a tünetei enyhülni kezdtek. De, újra visszaestem 3 nap után, ismét széklet leoltás , megint a difficle baktérium , ezt követően kaptam 20 szem Dificlir 200 mg. Beszedtem , most az utolsó szem gyógyszert bevételét kővető egy hét múlva ismételten hasmenésem van :( . A gyógyszer beszedését kővetően szedem a probiotikumot. Diétát nem javasoltak, nyilván nem eszem nehéz, fűszeres ételeket! Valaki tud tanácsot adni, volt/van valaki hasonló helyzetben? Mit ne egyek, milyen "gyógyszert", probiotikumot szedjek? Bármilyen hasznos tanácsot elfogadok!

raider Creative Commons License 2021.05.23 0 1 62

Tulassay Zsolt a SOTE-n rendelt, a Szentkirályi utcában, nem tudom, hogy még tart-e rendelést, és be lehet-e hozzá jutni, mostanában eléggé megváltoztak ezek a dolgok. Enterolt a Pingvin Patikából tudsz a legolcsóbban online rendelni. Ki lehet gyógyulni ebből is, de elég alattomos dolog, és nem tartom fairnek, hogy a kórházakban kapják el az egyébként is nehézségekkel szembenéző betegek. Ha még szabad annyit javasolnom, fogyassz rendszeresen (naponta 1x vagy 2x) indiai útifű maghéjt (psyllium), gyümölcslében és ásványvízben feloldva, mondjuk 3-3 kanállal, ez is jót tesz a bélflóra egészségének.

Előzmény: bejudi (61)
bejudi Creative Commons License 2021.05.14 0 0 61

Köszönöm a javaslatot, ma veszek is!!!Amikor Vancomycint szedtem nem tanácsoltak konkrétan semmit semmit, én akkor Bio-Kult probiotikumot vettem mellé, mert az sokféle bacit tartalmaz.Most a Dificlirhez direkt kihangsúlyozta az infektológus, hogy semmi probiotikum és tejtermék a gyógyszer szedése mellett.Mától viszont nincs már gyógyszerem, így akkor veszek Enterolt, mert muszáj valamivel rásegítenem a bélflórám helyreállítására. Mivel hónapok óta nyomom magam antibiotikumokkal, gondolom, az Enterolt is hónapokon át szedhetem...Tulassay Zsolt prof. hol rendel?                                                   Ezek szerint Te meggyógyultál:)És az idős bácsi is - jó azért ilyet is olvasni itt.

 

Előzmény: raider (60)
raider Creative Commons License 2021.05.13 0 0 60

Egy nagyon jó barátom idős édesapját kórházban fertőzték meg Cd-vel, csak az én javaslatomra szedett Enterolt, 80+ évesen ki is jött a betegségből. Itt felteszem a kérdést, mert nagyon érdekelne, neked mondták, hogy szedj Enterolt a Vancomycin mellett? Az Enterol egyébként egy klinikailag igazolt hatású probiotikum, és kifejezetten jót tesz Cd esetén. Én Tulassay Zsolt prof javaslatára szedtem, tehát nem saját kútfőből (és nem is ezoterikus forrásokból) jött a javallat.

Előzmény: bejudi (59)
bejudi Creative Commons License 2021.05.13 0 0 59

Kedves Raider!

Igen, én kaptam, miután a klionon már túl voltam.Sajnos én utána egy hét múlva visszaestem....a vancomycint naponta 4 szer szigorúan hat óránként szedtem. Sok mindenkinek használ ez a szer is.

Előzmény: raider (58)
raider Creative Commons License 2021.05.13 0 0 58

Hát a Klion nem is fog használni (inkább csak okozza a problémát), érthetetlen, hogy miért ezzel kezelik. Vancomycint kapott már (egyáltalán, valaha)?

Előzmény: Christinee93 (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!