Keresés

Részletes keresés

raider Creative Commons License 2024.03.20 0 0 146

Visszapattant, elküldtem még egyszer!

Előzmény: HBA2023 (145)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 145

Nem jött e-mail.

Előzmény: raider (144)
raider Creative Commons License 2024.03.20 0 0 144

Válaszoltam.

Előzmény: HBA2023 (139)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 143

Ohh, csak nem. Jobbulást és kitartást!

Előzmény: drakkvuff (142)
drakkvuff Creative Commons License 2024.03.20 0 0 142

:(

Jelenleg én is szedek széles spektrumú antibiót,felső légúti fertőzés miatt DOXYCYCLIN -t.

Kicsit parázok miatta,így kértem is időpontot gasztróra,ahova már eleve mintákkal megyek. Ez a biztos,nem fizetgetek magánnak,ha fizetem a TB-t.

Előzmény: HBA2023 (141)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 141

Augmentin duo után jött elő... 

Előzmény: drakkvuff (140)
drakkvuff Creative Commons License 2024.03.20 0 0 140

Igazán nincs mit.

Neked hogy sikerült összeszedni?

Előzmény: HBA2023 (138)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 139

Szia raider,

 

küldtem neked e-mailt a freemailre. Rákukkantanál nekem?

 

Nagyon köszönöm!

Andi

Előzmény: raider (133)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 138

Köszönöm szépen itt is! :)

Jó hir, hogy van kiút.

Előzmény: drakkvuff (137)
drakkvuff Creative Commons License 2024.03.20 0 0 137

Szia. Válaszoltam az e-mailedre :)

De bemásolom ide is.

 

Igen,kellett kórházi tartózkodás,amit először egy otthoni kúra előzött meg,ami sikertelen volt.A kórházi utána jött kb 10 nap karantén szobában 4 óránként antibiotikum. Mivel az is sikertelen volt elküldtek Halasra,ahol az infektológus írt fel Dificlir nevezetű antibiotikumot,az pucolta ki.Minden esetben gasztroenterologia foglalkozik vele,vagy infektológus. Egy dologra figyelj,ha még antibió kúra alatt állsz,és úgy csinálnak tesztet az gyakran lesz ál-negatív. Nálam is ez volt,10 nap után haza is küldtek,de én csináltattam magánban rá 4-5 napra amikor már kiürült az antibiotikum,és pozitív is lett. Ez után küldtek Halasra,de ott csak ambulánsan,átnézte a papirokat,és felírta a Dificlirt.Ugye azt csak akkor írhatják fel,ha sikertelen az otthoni,és a kórházi kúra is. Szerencsére azóta nem tért vissza! Fel a fejjel,végső esetben van még széklet transzpantáció,rendes kórházi körülmények között TB-s.Nem amit más is írt,az semmit nem ér. Itt orrszondán keresztül vezetnek csövet a gyomorból kivezető bélszakaszba,és úgy. Nem análisan...de szerencsére nekem sem kellett. Vagy nem tudom..leírni is gusztustalan,de lehet a sok antibiotikum után hasznos lett volna egészséges bélflórákat kapni.

 

 

Előzmény: HBA2023 (134)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 136

Kedves Szandra616,

 

nagyon sajnálom amin átmentél, még olvasni is megterhelő, nemhogy átélni. Melyik kórházban kezeltek, ki volt az orvosod?

 

Szeretnék információt az Arthrokomplexnél végzett széklettranszplantációról infót kapni, ugyan még az elején járok a fertőzésnek, de jobb félni mint megijedni alapon gyűjtök minden infot, ami a témával kapcsolatban van, megnyugtat a pozitiv visszajelzés.

 

 

Remélem azóta minden rendben veled!

 

Nagyon köszönöm, 

Andi

 

 

 

 

Előzmény: Szandra616 (47)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 135

Szia!

 

Azóta hogy vagy? Azt megkérdezhetem, ki volt az orvosod illetve melyik kórhàzban kezeltek? Nálam most lett pozitív a tenyésztés, egyelőre még nem tudom merre induljak vele..🫤 jó lenne pozitív tapasztalatokat olvasni a témàban.

 

Nagyon köszönöm, A.

Előzmény: bimbi001 (4)
HBA2023 Creative Commons License 2024.03.20 0 0 134

Szia! 

 

Nagyon örülök,hogy rátaláltam a fórumra, nálam most aktuális a dolog.😔 Téged melyik kórházban és melyik Doktornő kezelt? Azóta hogy vagy?

 

Köszönöm,A.

Előzmény: ancitrus (3)
raider Creative Commons License 2022.08.05 0 0 133

A C-D-t akkor is ki lehet mutatni, ha esetleg nem aktív a fertőzés, de ilyen esetben - ha hasmenéses időszak van - mindenképpen érdemes egy tesztet csináltatni (ezt felirathatja a körzeti orvos és be kell vinni valamilyen kórházi laborba, vagy magánklinikán pénzért szó nélkül elvégzik, pl. Synlab). Nem tudok mások nevében nyilatkozni, de nekem amikor nagyon rossz volt, én betegállományba mentem.

Előzmény: MaryGoRound (132)
MaryGoRound Creative Commons License 2022.07.14 0 0 132

Sziasztok!

Még új vagyok itt és csak most találtam rá erre a fórumra és nem is biztos hogy ezzel a problémával kűzdök.
Több éve vannak visszatérően nagyon heveny hasmenéseim.
Volt, hogy antibiotikumos kúra után, volt hogy egy sima hörghurut után is 1 hét hasmenésem volt. Még a Covid legelején is 2 hétig hasmenés, azt hittem belehalok, de nem mertem kórházba menni pont a fertőzések miatt.(mondjuk akkor pont nem volt munkám).
Egyszer sem lettem letesztelve Clostridium Difficile-re.
Nekem ugye foglamam sem volt, az orvosoknak ezek szerint meg még annyi sem.
Mostanában, főleg idén szinte ki be mászkálok a hasmenéses időszakokba. Az orvosnak már nem is mondom, csak bevettem reasec-et és mentem dolgozni, ahol persze sokszor rosszul is voltam.
Az én esetem azért speciális, mert közben 2-es cukorbeteg vagyok, és szedek merkformint, ami szintén okozhat vizes, sürgető hasmenést. Nincs epehólyagom, persze ez is okozhat hasmenést.
Szóval szinte bármitől lehet.
Ha több éve fenn áll esetleg nálam is a fertőzöttség, akkor is ki lehet mutatni egy esetleges fellángoláskor?
A másik kérdésem hozzátok, hogy végigolvastam a fórumot, de egyikőtök sem ír arról, hogy hogyan dolgoztok így?

raider Creative Commons License 2022.06.16 0 1 131

Nézd, valóban hűtve kell tartani a székletmintát, de másfél órát kibír legalább hűtés nélkül is, addig meg simán beérsz a kórházba. A C-D teszt az kb 1-2 nap alatt megvan, nem tudom miért mondott az orvos neked mást, de nem mondott igazat, amit a szagról mondott azt végképp nem értem.

Előzmény: arnaq (130)
arnaq Creative Commons License 2022.06.16 0 0 130

A fiamnak van ez a bélproblémája. Szakorvosi vélemény nemigen van. Annyi, hogy vagy gyulladás okozta a bélleállást vagy a bélleállás okozta a gyulladást. Kiváltottam a Vancomycint, de meglátom, hogy kell-e neki vagy nem. Állítólag a clostridium nagyon hamar elbomlik már szobahőmérsékleten is, úgyhogy nehéz kimutatni. A kórházban, amikor kérdeztem, hogy clostridiumot miért nem nézettek, azt mondta a doktornő, hogy annak kimutatása több hét, meg különben is annak jellegzetes szaga van. Közben meg nem is több hét, hanem max. pár nap. Egyébként csináltattak széklettesztet, hogy miért pont arra az 4-5 félére nem tudom, de azok negatívak lettek.

Előzmény: raider (129)
raider Creative Commons License 2022.06.15 0 0 129

Napi 4 adag Enterolt is szedett az ismerős, Vancomycin mellett. A Vancomycint viszonylag hosszú ideig szedte. Az általad leírtakról mi a szakorvosi vélemény? A C.D tesztet kórházban (pl. László, vagy bárhol, ahol van gasztroenterológia) végeztesd el, székletmintát viszel, és megcsinálják, biztosra kellene menni, mielőtt elkezded kezelni.

Előzmény: arnaq (128)
arnaq Creative Commons License 2022.06.15 0 0 128

Köszönöm. A háziorvos mégis felírta, úgyhogy kiváltom. Csináltam tegnap és ma is egy-egy rapid tesztet és mindkettő negatív lett. Viszont nem biztos, hogy megbízható ez a rapid teszt. A fiam beteg egyébként. Úgy kezdődött nála 3 hete, hogy leállt a bélmozgása, paralytikus megacolont diagnosztizáltak.  Akkor felül-alul dekompresszálták a beleket és endoszkópos vizsgálatnál egy bélszakasznál ischémiát találtak. Plusz 180 fokos kanyart láttak a sigma bélnél. Nem is mentek tovább az endoszkóppal, nehogy kilyukadjon a bél. Arra is gondoltam, hogy ezek a problémák tartják fenn a gyulladást, bár az ischemiának már gyógyulnia kellett volna. És az, hogy a bélleálláskor láza is volt, magas fehérvérsejt és crp, plusz hasűri folyadék is az meg toxikus megacolonra utal, amiről azt írják, hogy a clostridium tud ilyen nagyon súlyos állapotot okozni, meg persze a crohn. Az meg nincs neki tudtommal, ha volna, csak látták volna endoszkóposan. A kórházból hazaengedték egy hete, ott egy hétig kapott infúzióban Metronidazolt. Azt igazából húgyúti fertőzésre kapta, mert a katéterezéstől azt is megszerezte. A bélproblémára csak Normixot akartak adni, de aztán 40 fokos láza lett 100 feletti crp-vel és akkor megkapta a metronidazolt. A kórházban egyébként többeknek volt hasmenése és hallottam, hogy emlegették a clostridiumot. Szóval mióta hazajött sincs rendben a széklete, néha nagyon hangos, mély bélmorgásai vannak, a gázok nem jönnek ki, csak benn cirkulálnak. Ami aggasztó még, hogy nagyon sok nyák jön neki, van amikor a széklettel együtt, de van, amikor csak magában rengeteg nyák ürül. Kap pedig probiotikumot. Remélem abból nem lesz baj, ha adom neki a Vancomycint, de esetleg nincs is c.d.-je. A Vancomycin úgy tudom, hogy rengeteg baktériumra jó. 

A 80 éves ismerősnél hogy kezelték ki otthon a c.d.-t? 

Előzmény: raider (127)
raider Creative Commons License 2022.06.14 0 0 127

Nem, csak belgyógyász szakorvos.

Előzmény: arnaq (126)
arnaq Creative Commons License 2022.06.14 0 0 126

Háziorvos felírhatja a Vancomycint igazolt fertőzésnél? Vagy akár anélkül, ha az előzmények alapján szinte biztosra vehető a c.d.?

raider Creative Commons License 2022.01.23 0 1 125

Jó barátom apja majdnem ennek esett áldozatul (más műtét miatt bekerült, COVIDot kapott, utána pedig clostridiumot). Nagyon nagy harc árán sikerült hazahozni és otthon megmenteni, a nyolcvan+ éves emberbe szárazon tömték bele a gyógyszert a váci kórházban, teljesen traumatizált volt utána. Mondjuk az én véleményemet a hazai egészségügyről nehéz továbbrontani, de sikerült.

Előzmény: drakkvuff (124)
drakkvuff Creative Commons License 2022.01.22 0 0 124

Nehezen,de néha van amikor muszály. Ha lesz új műtétem ott is fogok majd kapani,mondjuk a c.diff és társaik tuti iszonyat mód el van szaporodva jelen helyzetben,és az is tuti,hogy a sok covid miatt legyengült ember miután bekerül,tuti sokat az ilyen fertőzések visznek el..ezért nem igen tudok szolidaritást vállalni az EÜ dolgozókkal,mert mélyen kussol róla maindenki,és ha valamiről csak hallgatunk,az sosem fog megoldódni. + lesz majd foghúzásom is,akkor is szednem kell majd+befeküdni 3 napra,akkor infúzióban,és még miután hazaengedtek is,mivel Aclastás vagyok(csontritkulásra kaptam) csak így húznak fogat,ilyen védelem mellett..csak ugye ezt elfelejtették említeni,hogy Aclasta infúzió előtt aha van olyan fogam acsináltassam meg,mert implantátumot pl nem is tehetnek már be így. Szóval ja,nem igen vagyok kibékülve az orvosokkal az ilyenek miatt.

Előzmény: raider (123)
raider Creative Commons License 2022.01.21 0 0 123

Hogyan tudtak rávenni arra, hogy  antibiotikumot szedj?

Előzmény: drakkvuff (119)
drakkvuff Creative Commons License 2022.01.21 0 0 122
drakkvuff Creative Commons License 2022.01.19 0 0 121

Szerencsére elvileg nem jött visszaa. Kértem tenyésztést a háziorvostól,de ahelyett,hogy megír volna egy lapot,beküldött a sürgire,és vigyem a mintáimat is..nagy élmény volt.reggel 10 től ott voltam este fél 7 ig. labor,hasi UH,infúzió.Ez tartott ennyi ideig..no comment. Még a tenyésztés is megjött negatív lett. Csak én nem annyira bízom a kórházi laborokban,főleg,hogy a multkorit ledtam,és egy óra múlva már fent volt eeszt-n hogy negatív..Ja pluszban ahol várakoztam mindenkitől vettek le pcr-t,tőlem nem,és néztem ahaogy viszik el őket máshova,mert pozitívak voltak. Csak remélni tudom hogy a maszk védett rendesen,és a sok fertőtlenítés. Aamikor hazaértem,lemostam magam kétszer is,+minden ruhám + cipőm 90 fok mosás+max hőmérsékleten szárítógép.

Előzmény: kocrea (120)
kocrea Creative Commons License 2022.01.17 0 0 120

Én egy természetgyógyásszal dolgozok együtt december óta. Napi 2x2 Bio-Kult-ot és 2 enterolt szedtem, görcsoldót, mellette homeopátiás gyógyszert kifejezetten erre, meg szigorú diéta:se antibiotikum (klion se!), se cukor, se tejtermék, sok hal, rizs, hajdina. A hasmenésem és a görcseim elmúltak és a calprotektin szintem is fokozatosan csökken. Nagyon lassan, de csökken :)) A clostridiumra még mindig pozitív vagyok, de azt mondta, sok idő kell, mire a bélflóra visszaáll és akkor eltűnik. De jobban vagyok. REmélem, nem hozta vissza a Klion! Jobbulást kívánok! A Normix nekem se tett jót, bár én még októberben szedtem, de nagyon gyorsan abbahagytam.

Előzmény: drakkvuff (119)
drakkvuff Creative Commons License 2022.01.16 0 0 119

2 hete volt tenyésztésem,minden negatív lett,de irtak fel klin+normix kúrát,de lövésem nincs mire..amióta véget ért a kúra rá másfél napra nagyon erős szúró,nyilalló,fezsítő,stb fájdalom a hasban,de telibe mindenhol..az tuti valaminek lennie kell,most mehetek kuncsorogni valahova újabb tesztért,vagy fizethetem ki magamnak..Ugye nekem 4-5 volt több hónapig c.diff akkor itthoni antibiók,utána benfekvéses,végük a Dificlir kipucolta,de az érzés kb olyan mint akkor volt,talább valamivel rosszabb. Ha megint előhozták,nem tudom mit csinálok..

drakkvuff Creative Commons License 2022.01.13 0 0 118

Engem Szegedre küldtek volna,így elvileg ott is csinálnak széklet transzpaltot. 

Előzmény: kocrea (114)
kocrea Creative Commons License 2021.12.05 0 0 117

Köszönöm szépen!

Előzmény: molli14 (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!