Keresés

Részletes keresés

Gice Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1014
A kristálykoponyákról én először Lőrincz L. László könyvéből értesültem. :)
Aztán megvettem egy erről szóló könyvet, de sajnos még nem volt időm kiolvasni, sőt, igazából belekezdeni se.
Előzmény: Törölt nick (1006)
habár Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1013
De mégis, kell hogy olvashassátok!
Homérosz, Iliász, XVIII.

"Míg az ezüstlábú Thetisz elment Héphaisztosznak
csillagos és örök ércházába, mely égilakók közt
fénylett, s melyet a Sántító maga épített volt.
Őt a fuvók mellett izzadva találta, amint épp
sürgött: húsz háromlábast készítve a tűznél,
hogy palotájának fala mellett rakja ki sorban.
Aztán mindje alá aranyos kereket helyezett el,
hogy gyűlésbe gurulhasson valamennyi magától,
és onnan hazafuthasson: bámult, aki látta.
Készen volt már mind, csak a nagyszerü-mívü fülek még
nem voltak rajtuk, s ehhez szögeket kalapált most.
Éppen ezen munkált okos elméjével az isten,
s ekkor ezüstlábú Thetisz istennő odalépett."

- Csillagos, és örök ércház? Mi köze a csillagokhoz, és miért ércből?
- Háromlábas: vízmelegítésre használt edény, (tripod)

Olvassátok el.
Sok ilyent találtok még benne.
Előzmény: habár (1012)
habár Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1012
23 negedi!
Én hihetetlen gyorsan lelepzek mindent!
Megdönthetetlen bizonyitékaim vannak arról, hogy egy balcsavaros, 32 éves idegen van a nickek között! Csak óvatosan! (gyoh gyav? Né nogyan lój) :-)

Már valahol elsütöttem a Homérosz Iliász, 18 énekéből Akhileusz pajzsát.
Ebben az énekben a 3000 évvel ezelőtt élő költő-tudós a még korábban volt Trójai háború idejére datálva Héphaisztoszról, az istenek sánta kovácsáról nagyon szemléletesen leírja, hogyan készített az önjáró, (valszeg gőz) autót, amelyet mindenki csodált.

Ezt se nem moziban láthatta, se nem megálmodta, sem nem elképzelte:
Ilyenről csak hiradása lehetett az idők távlatából. Csak ez képzelhető el.
De ez: cáfolhatatlan bizonyíték erejű.
De nem idézem itt, a google megmutatja annak, akit érdekel.
És bárkire ráfér egy kis Homérosz.
Mert Schliemann az Ő leírása alapján találta meg TRÓJÁT.
(Már az ókori görögök is: lásd Heron gömbje)
Előzmény: 23 negedi (1011)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1011
Egyébként ufo kutató én sem vagyok, csak érdeklődő, az viszont már 20 éve, - 12 éves korom óta. /Na, mielőtt féreérted, nem azért irtam ezt le, hogy "visszacsábitsalak" oda, csak ténymegállapitás volt./
Előzmény: Törölt nick (1009)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1010

Az a topic csak egy példa akart lenni, máshol is megfordultál Te régebben sokszor, ahol én is. Én ugye már a 3. nickkel szerepelek a fórumban. /Hogy miért azt most hagyjuk./ 

 

Egyébként olvastad azt a könyvet amiről irtam? Ha nem, itt a neten 3 helyen érdemes megnézni, (Egyébként régi - 2001-es.)

 

www.antikvarium.hu

 

www.bookline.hu

 

www.regikonyvek.hu

 

 

Előzmény: Törölt nick (1009)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1009

Köszi kedves érdeklődésd... :)
Az UFO-s topikhoz nincs hozzáfűznivalóm. Először is, mert szeirntem egyáltalán nem komolyan folyik ott a diskurzus, hiába is az a címe; hülyéskedni, szótcsépelni erről pedig nincs kedvem. Másrészt, nem vagyok szakértője a témának, inkább csak hobbiszintű érdeklődője. Harmadrészt pedig (és ez a fő), több éve, többször földobtam ott, csak egyetlen hiteles, bizonyító erejű esetet mutasson be valaki, amivel tudományos- és sajtó "felhajtást" szervezhetünk, mely során bebizonyíthatjuk, hogy az esetet valóban értelmes földönkívűli lények okozták. Sosem kaptam érdemi választ...

Amúgy, itt vagyok leginkább: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9099299

 

Előzmény: 23 negedi (1007)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1008
Egyébként igen, ez is érdekes téma. Például amit most olvastam, az Ókori csúcstechnológia c. könyvet, abban azt irják, hogy ezt a fajta kristályt amiből készült, a szerkezetéből adódóan csak egy bizonyos irányban lehetne csiszolni, de ez arra az irányra merőlegesen van csiszolva!
Előzmény: Törölt nick (1006)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1007

OFF:

 

Te hol voltál mostanában??? Nem nagyon szóltál hozzá semmihez sem amikhez én szoktam. /Pl.: "UFÓkról komolyan" c. topic./  Vagy inkább más topicokhoz irogatsz? :)

Előzmény: Törölt nick (1006)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1006

A kristálykoponyák ismegérnek egy misét. És itt a fórumon van is egy olvtárs, aki - állítása szerint - birtokol egyet... (CRYSTAL SCULL: http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=568317)

23 negedi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 1005

Én meg nem is arra figyeltem. :)

Előzmény: AugustvonMackensen (1002)
eguzki Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1004

Ġgantija

 

Tarxien

 

Az "Alvó Hölgy" a Hypogeumból

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1003
Én is elolvastam. Ez a könyv még alaposabb, mint az Istenek kézjegyei volt. Hancock tanult az előző könyvének hibáiból, és most szerintem tudományosan megalapozottabban sorolja fel az érveit.

Érdekes, nekem is a Máltáról írtak tetszettek a legjobban. Hancock feltételezi, hogy a legrégebbinek vélt megalitikus templom, a Hypogeum a paleolitikumból, 12 ezer évvel ezelőttről származhat. De a legtöbb templom eredetét régebbre eredezteti, mint az általánosan elfogadott neolitikum kora. A felhozott érvei, logikája e téren is nagyon jók.

Érdekes, hogy a Hypogeumot teljes egészében a föld alatti kőből vájták ki. A Tarxien templomegyüttes is fenséges látvány. Slilma partjainál víz alatti templomromokat is találtak. A jégkorszak végi megalitikus kultúra léte egyáltalán nem kizárt.

 

Hypogeum lés Mnajdra                                                                                                 

Előzmény: eguzki (994)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1002

 

most látom, hogy lemaradtam a jubileumi 1000-dik hozászólásról:)

 

gratulálok!!!

 

von mackensen

Előzmény: 23 negedi (1000)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1001

 

Bauval: titkos kamra című könyvét olvastam. szar volt. persze ettől még lehet jó könyve is.  hancock olvasmányos, és jó gondolatébresztő. az istenek kézjegyei voltak gyakorlatilag mindkét topicom kiindulópontjai. de hancocktól is több kell, mert elég elnagyolt.

 

ez a mélységi dolgot lehet, hogy megveszem leárazva biztos megéri...

 

von mackensen.

 

 

ha figyelembe vesszük, hogy mennyivel alacsonyabb volt a tengerek szintje, akkor van mit keresni. én is betettem egy cikket, valami kubai romról 600 mélységben. meg egy eposzt, ami a mai északi tenger területén élt nép menekülését írja le, amikor elötötte a tenger a lakhelyüket.

Előzmény: Gice (999)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.26 0 0 1000
Van egy "Égi tűkör" c. könyve is de ez baromi drága,és leértékelve még nem láttam. Azt, hogy ezt kivel irta azt nem tudom, illetve a fényképezésben segitett neki a felesége is. De mondom, ez eredeti áron 7000 Ft!!!
Előzmény: Gice (999)
Gice Creative Commons License 2006.07.25 0 0 999
Ja, Alexandránál most le van árazva

és megjelent a legújabb könyve, amit szintén Robert Bauval-lal írt (van egy korábbi, amit vele írt, most hirtelen nem tudom, melyik), a Titkos jelek
Előzmény: 23 negedi (996)
23 negedi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 998

A Hancock könyvről jutott eszembe, hogy van a "Viz alatti romok" c. topik, ismeritek?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9093854

 

/Nem az én topikom./

eguzki Creative Commons License 2006.07.25 0 0 997

Sok szó esik a könyben erről a helyről is:

 

Yonaguni (与那国島)

 

 

23 negedi Creative Commons License 2006.07.25 0 0 996

Szerintem is érdekes - az egész, csak azt nem értem, hogy egy ilyen hosszú anyagot miért nem szettek szét két részre! Én megvettem volna úgy is. Arról nem is beszélve, hogy akkor legalább egy ezressel többet is elkérhettek volna érte. /De nem akarok tippeket adni kiadóknak, kereskedőknek, stb./

 

Egyébként az egyik netes boltban láttam az eredeti árnál jóval olcsóbban, a "Könyvek a neten" - be még más névvel tettem be sok netes bolt cimét, akit esetleg érdekel nézzze meg őket. Már nem emlékszem, de talán a www.alexandra.hu - n láttam.

Előzmény: lynne (995)
lynne Creative Commons License 2006.07.25 0 0 995

Én még csak a 68. oldalig jutottam el. Tényleg érdekes könyv.

Előzmény: eguzki (994)
eguzki Creative Commons License 2006.07.25 0 0 994

Most fejeztem be Graham Hancock, "A mélység titkai" című könyvét. Olvasta valaki? Engem leginkább a Máltáról írtak nyűgöztek le, de az egész könyvet érdekesnek találtam.

 

Ħaġar Qim

idegen 32 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 993

Ha valakinek van véleménye, érdekli a téma nyitottam egy topikot egy olyan témáról ami engem mindig is kiemelten érdekelt, a baalbeki teraszról itt:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9144345

idegen 32 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 992
Nagyon köszönöm az információt!
Előzmény: Alectos (991)
Alectos Creative Commons License 2006.06.08 0 0 991
Az egy klubban levő topic. A Törzságy klub. Csak klubtagok szólhatnak hozzá. Klubtagságért folyamodni itt lehet: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120661
Előzmény: idegen 32 (990)
idegen 32 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 990

Lenne egy kérdésem:

 

A "Rejtélyes Rejtélyek" c. topikhoz hogyan lehet hozzászólni?

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125422

 

 Milyen feltételeknek kell megfelelni annak aki hozzá akar szólni, mert azt irja ki, hogy nincs jogosultságom hozzászólni?

idegen 32 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 989
OK, utánanézek.
Előzmény: AugustvonMackensen (988)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2006.06.06 0 0 988

Azt hiszem volt róla itt is szó, valami linket is betettem. az a piramis agyagból készült, ha jól emlékszem, és van több is a közelében. ennyi...

 

von mackensen

Előzmény: idegen 32 (985)
idegen 32 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 987

Csak a lényeg, maradt le - bocs:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9144155 

Előzmény: idegen 32 (986)
idegen 32 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 986

A "Rejtélyes dolgok" - ban most nyitottam Stonehengeről egy topikot. Mehet bele minden a témával kapcsolatos felfedezés és vélemény.

/ Úgy látom, hogy nem volt még a témáról topik. Ha mégis akkor bocs tévedtem./

idegen 32 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 985

Most jutott eszembe, hogy Daniken: A fehér piramis c. könyvében egy a Himalája déli részén levő óriási piramisról irt. Ezt egy amerikai pilóta fényképezte le a II. világháborúban de állitólag nem tudta megmondani, hogy pontosan hol készitete a képet. Úgyhogy állitólag csak egy kép van róla. Tudtok a témáról többet?

Egyébként megnéztem több netes helyen de nem lehet jelenleg kapni de a Bookline - nál szokott lenni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!