Keresés

Részletes keresés

Lila Pereszke Creative Commons License 2008.03.31 0 0 29

Szobafű, szobafűpalka, stb. (Scirpus cernuus) DE A KÖVETKEZŐ KÉRDÉST ITT, HA LEHET: MILYEN NÖVÉNY? működő topik...

Előzmény: cukibogi (28)
cukibogi Creative Commons License 2008.03.31 0 0 28
Sziasztok, tudja valaki, hogy milyen növényem van?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 27
Jé tényleg !!látszik h. kicsit kómás vagyok :))
Lila Pereszke Creative Commons License 2008.03.04 0 0 26
Szia! Hogy a csudában tudtad előásni 7 év után ezt a topikot??? :)))
Milyen növény?

Amúgy sztem amerikai vasfa (Gymnocladus dioicus)...
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 25
gleditsia??
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 24
?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.04 0 0 23
Hali van valakinek ötlete h. mi ez?
pireisz Creative Commons License 2001.02.06 0 0 22
Kedves Éva! Szeretném tudni, hogy milyen növényem is van. Valamilyen rózsaféle az biztos. A szárán nemigen van tövis, apróbbak a levelei, mint a többinek és a virágai is kicsik, szimplák, fehéresek, de néha kékesnek látom. Nagyon hosszú indákat növeszt, akár 8 métert is, vastag a törzse, keresztülnő az orgonafán és mint a zuhatag dől le a hosszú inda, virágzáskor annyira tele van virággal, hogy a zöldet szinte nem is látni, viszont nagyon gyorsan elvirágzik, lehullik. Ha levágom a vázában már aznap. Apró kis csipkebogyói vannak.
hazahord Creative Commons License 2001.02.05 0 0 21
Tényleg a kapa a legjobb ellenszer. Arra kell vigyázni, hogy minél kisebb korban kikapáld, mert már a bimbóban életképes magok vannak ( nem kell virágoznia!!!)
Előzmény: Frint (15)
Frint Creative Commons License 2001.01.26 0 0 20
Nyitok a Skandináv piacra...amúgy is vhol Norvégiában él egy rokon.
Egy "jobb" júniusi napon két kosárra valót gyomlálok ki...a baromfinépség nagyon bírja, ők a recycling egység. Amúgy a zsenge porcsin főzelékként elkészíthető. Dugig van vitaminnal.
Jó hétvégét!
Előzmény: onobody (19)
onobody Creative Commons License 2001.01.25 0 0 19
Az lesz az ... kövérporcsin.
Na ezt eszik Svédországban , 5 korona volt
egy kis kötegnyi , mint nálunk a gyökérzöld.
Frint !! Betörhetnénk vele a Skandináv
piacra! :-)

Üdv onobody

Előzmény: Frint (15)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.01.25 0 0 18
Érdekes, hogy nem sikerül a magvetésed. Amikor még falun laktam, mi egyszerűen a kövek közé vetettük, csak úgy kiszórtuk, s aztán minden évben kelt magától.
Előzmény: pireisz (16)
Caryota Creative Commons License 2001.01.25 0 0 17
Kapával... :)
Azt hiszem, hogy a baromfiak szeretik, de nem vagyok biztos benne. Mi gyomlálunk egész nyáron, a kiszedett gyomot kukába tesszük, mert a porcsin olyan, hogyha felteszed egy karó tetejére, akkor is beérleli és szétszórja magvait. Átok egy növény, de van ennél rosszabb is...
Előzmény: Frint (15)
pireisz Creative Commons License 2001.01.25 0 0 16
A kukacvirágot tényleg májusban kell helybe vetni a leírás szerint. Viszont nekem jobb tapasztalatom volt a palántákkal. Nem tudom miért, de nekem a magvetés sosem sikerült. Azt olvastam, hogy a porcsinrózsa fényen csírázik, viszont így könnyen elfújja a szél. Lehet, hogy nekem azért nem keltek ki a magok. Tavaly is palántákat ültettem, aztán azok elbokrosodtak.
Előzmény: Csilla (10)
Frint Creative Commons License 2001.01.25 0 0 15
Köszi a szakszerű választ, valóban, az én porcsinomnak apró virágai vannak. Ha már itt tartunk: mivel lehet küzdeni ellene???
Előzmény: Caryota (14)
Caryota Creative Commons License 2001.01.24 0 0 14
Csilla, Frint!
Szerintem két különböző növényről beszéltek. Az egyik (Portulaca oleracea) valóban gyom, mi sem bírunk vele, arról nem is beszélve, hogy a díszítőértéke a nullával egyenlő. A másik (Portulaca grandiflora) porcsinrózsa vagy kukacvirágként emlegetett növényt egynyári dísznövényként termelik és árusítják is. A szimpla virágúak ugyan gyomosíthatnak, de legalább szépek. A telt virágú fajták, úgy tudom, nem hoznak magot.
A leírás ez utóbbira illik, májusban helybe vethető.
A gyomporcsinnak laposabbak, kerekebbek a levelei, virága jelentéktelen.
Csilla Creative Commons License 2001.01.24 0 0 13
Köszi az infókat. Én akkor is szeretem mert szépen dísziti a balkonládát, az igaz hogy vadul szaporodik de nekem pont az a jó ha jól befedi az egész ládát. Tavaly ugy loptam (tényleg, ez az igazság :-)), de állitólag növény esetében nem akkora bün) valhonnan pár tövet és szépen benőtt mindent. Sajnálom hogy Neked Frint ennyi kárt okoz. Én még gyomként nem láttam, illetve láttam valami nagyon hasonlót de azt nem láttam virágozni.
Frint Creative Commons License 2001.01.24 0 0 12
Csilla, ez az "igénytelen és nagyon hálás növényke" a kertem legnagyobb kártevője...már ha ilyet növényre lehet mondani. A porcsin egy kiirthatatlan gyom, és amivel csak lehet pusztítom...nincs olyan szeglete a kertnek ahol ne kelne ki, elnyomva a gyenge növényeket, palántákat. Vszínű azért olyan erőteljes nálam, mert gazdag a talaj humuszban.A porcsin, portuláka nemesített változata főzeléknövényként fogyasztható. (ezek után sejtheted, hogy nem kóstolom meg, hanem kikapálom, lepermetezem, gyökeretöl kitépem,...)
Előzmény: Csilla (10)
hazahord Creative Commons License 2001.01.24 0 0 11
Szerintem ez az alább étkezési megfontolásból is említett porcsinfélék faja a porcsinrózsa (kossuth csillag), latin neve Portulaca Grandiflora ha jól emlékszem. Ha jó növényre tippelek akkor elszórja a magjait és kikel magától. Ha vetni akarod vigyázz, fényen csírázik a magja csak a föld tetejére kell szórni, de állandóan legyen nedves mert a magok aprók, könnyen kiszáradnak.
Előzmény: Csilla (10)
Csilla Creative Commons License 2001.01.24 0 0 10
Én egy kis igénytelen és nagyon hálás növénykének keresem a másik nevét. Mi itt báránykának hivjuk, egész nyáron virágzik, sokszor még a betonkockák réseiközt is szépen megél és virágzik. Sötét zölt vastagabb tűlevészerűségek vannak a picit bordós szintén húsos száron ennek a végén nyilvak a várágok. A növény maga szerte szét ágazik és a szárakon levő hajszálgyökerekkel ahol megkapaszkodik megfogan. A virágai szép színesek (sárga, rózsaszín, piros, ciklámenrózsaszín, fehéres, bordó stb) vannak szimpla és rétes viráguak is. Nágy szírma van szívalakuak. Amikor a virág elnyitikkic magházat hoz ami egy burok a virág helyén és amikor az megszárad lehet róla magot szedni. A növényke maga kb 10 cm a virágai kb 4 cm-ek, de elképzelhető valami nemesitett fajta ami nagyobbra nől. A nagyon napos helyet kedveli a szárazságot is jól tűri, egész nyáron virágzik egészen a fagyokig és nagyon hálás balkon láda növény, ja és magról szaporodik.
Na mi ennek a hivatalos megnevezése?
Szedtem róla magokat, mikor kell azokat elvetni hogy méjusban kiültethető legyen és virágozzon? Köszi előre is.
csufi Creative Commons License 2000.07.19 0 0 9
Szia nane !
Épp' a múlt héten voltam egy ismerősnél Dániában. valami hasonlót készített - északon imádják a mohaszerű növényeket enni - egy napon ebédre.
Udvariasságból megdícsértem a kosztját, mire mailon megküldte a receptet. Most visszakereestem, azt írja valami Caedilia Civitatis (remélem jól írom) vagy mi ennek az alapja.
Talán akad itt valaki akinek kéznél van egy növénylekszikon.
Előzmény: NaNe (-)
onobody Creative Commons License 2000.05.02 0 0 8
Sziasztok!

Szerintem érdemes lenne megfontolni
a nálunk kövér porcsinként ismert
nővény lehetőségét is.
Skandináviában láttam , hogy kis
tálcákon árulják a zöldségesnél.
Ugyanugy fogyasztják mint a zsázsát és
mint ezek szerint a lucernát.

Üdv Onobody

Előzmény: Megyesi Éva (7)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.04.30 0 0 7
Ez az érdekes növényke a lucerna. Én is New Yorkban láttam eloször kikandikálni a szendvicsbol. Nem tudtam mi az. Aztán kiderítettük, hogy alfalfnak hívják, s ez nem más, mint a lucerna csiráztatva. A mag kapható a gyógynöv. boltokban, könnyen csiráztatható.
Előzmény: NaNe (-)
onobody Creative Commons License 2000.04.20 0 0 6
Szia!

A zsázsa elsősorban téli vitaminforrás.
Télen ültetik akármilyen kis edénykébe,
vagy cserépbe.Az ablakba szokták tenni.
Aztán ha kikelt a föld felett ollóval elvágják,
és lehet csipegetni.
Például vajaskenyérre szórva.
Egyébként nem egy nagy szám , szerintem a snidling
százszor finomabb , és az ráadásul folyamatosan nő.Viszont állitolag nagyon egészséges.

Üdv Onobody

Előzmény: NaNe (4)
onobody Creative Commons License 2000.04.20 0 0 5
Szia!

A zsázsa elsősorban téli vitaminforrás.
Télen ültetik akármilyen kis edénykébe,
vagy cserépbe.Az ablakba szokták tenni.
Aztán ha kikelt a föld felett ollóval elvágják,
és lehet csipegetni.
Például vajaskenyérre szórva.
Egyébként nem egy nagy szám , szerintem a snidling
százszor finomabb , és az ráadásul folyamatosan nő.Viszont állitolag nagyon egészséges.

Üdv Onobody

Előzmény: NaNe (4)
NaNe Creative Commons License 2000.04.20 0 0 4
Köszönöm a sagítségeteket, valószínűleg tényleg kerti zsázsa lesz az.
Tudtok valamit a termesztéséről ?
Mikor kell ültetni, mikor lehet szüretelni ?
Lehet vágni mint a snidlinget ?
Fényigénye, stb ...

Kösz,

NaNe

Előzmény: onobody (3)
onobody Creative Commons License 2000.04.19 0 0 3
Szia

Szerintem a kerti zsázsáról van
szó.Irj róla többet.
A zsázsa olyasmi mint amiről irsz
enyhén csipős ize van.
Nálunk is kapható a magja.

Üdv Onobody

Előzmény: NaNe (-)
NaNe Creative Commons License 2000.04.19 0 0 2
Kedves Gacka,

Megköszönném, légy szíves nézz utána, ha lehet.

üdv,

NaNe

Előzmény: gacka (1)
gacka Creative Commons License 2000.04.19 0 0 1
Én azt hiszem, tudom mire gondolsz. Hoztam is egyszer ilyen magot ajándékba Olaszországból. Ha még mindig aktuális, megtudhatom a pontos nevét, Németországban nagy divat.
Előzmény: NaNe (-)
Komárom- Creative Commons License 2000.04.16 0 0 0
Szerintem német, vagy angol rovatokban kérdezd meg ezt, ha tudsz a nyelvukon.
Előzmény: NaNe (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!