Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gyugyu123 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 6036

A gps vevőt holnap veszem meg. a kinti utolsó tartózkodási helyet hozza, a poikkal együtt. Ha rádugom a gps vevőt akkor helyreáll minden?

Syracusa Creative Commons License 2019.10.02 0 0 6035

Mit mond a rádió, miért nem működik? Nincs térkép vagy nincs antenna?

Előzmény: Gyugyu123 (6034)
Gyugyu123 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 6034

Sziasztok. 

Segítséget szeretnék kérni. Ma vettem az skoda octávia2-be egy amundsen+ gyári fejegységet. szeretném a navit megcsináltatni mert még nem működik. a készülék szlovákiából származik. Előre is köszönöm a segítséget.

Lulu_13 Creative Commons License 2019.09.30 0 0 6033

Sziasztok,

 

olyan kérdésem lenne, hogy 2017es Superb-n az ellenőrző szervizt hogy lehet kiütni? 

(az olajcserét sikerült, de az ellenőrző szervizt nem, természetesen a szervizeket megcsináltattuk, elvégeztük)

Köszönöm,

Gábor 

simonjoe Creative Commons License 2019.09.26 0 0 6032

Sajnos a BT egységed cserés lesz. Nekem 2009-es CC-m van de már három évvel ezelőtt cseréltetnem kellett bele a Bluetooth modult. Azóta minden telefonnal tökéletesen műxik. Sajnos nem volt olcsó, Szőlősi Zsolt cserélte a (tempomatszereles.hu) 60eHUF volt. 

Vagy keresel a bay-en, hátha találsz megfelelőt, cserélni nem nagy cucc, az anyósülés alatt van, egy csati és kész. 

Előzmény: Sanya2001 (6030)
O2F Creative Commons License 2019.09.23 0 0 6031

Szia!

 

Én a  navi miatt szerettem volna leginkább lecserélni a nagy kijelzősre, meg a térkép könnyebb frissítése miatt. Hát elgondolkodom az RNS315 visszaszerelésén, amig találok egy kiforrott stabilan működő Androidos kínait helyette.

 

Köszönöm a segítségedet!

 

Előzmény: Syracusa (6028)
Sanya2001 Creative Commons License 2019.09.23 0 0 6030

Sziasztok!

 

2008-AS VW PASSAT RNS510 FEJEGYSÉGGEL KAPCSOLATBAN KÉRNÉM A VÉLEMÉNYETEKET, NEM CSATLAKOZIK EGY ÚJ SAMSUNG GALAXY S10+ KÉSZÜLÉKHEZ.

A BLOUETOOTH EGYSÉGEM NOKIA SW 2510. rÉGEBBI KÉSZÜLÉKEKKEL CSATLAKOZIK.

SZERINTETEK MI LEHET A MEGOLDÁS? 

 

SEGÍTSÉGEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

bekom Creative Commons License 2019.09.23 0 0 6029

Sziasztok!

 

Kérnék egy kis segítséget, hátha valaki már belefutott ebbe a hibába. Főnököm 2015-ös VW jettáján kellene térképet frissíteni.

Leírás alapján letöltöttem a vw oldaláról a discover mediat. El is indul a frissítés de 95% környékén következő hibaüzenetet kapom:  error during extraction of archive file.

Könyvtárak lefrissültek, de nem indul el a kocsiban. amit nem írtam sd kártyás Volkswagen Navigation AS Europa V3

 

Előre is köszönöm:

 

Norbert

 

Syracusa Creative Commons License 2019.09.22 0 0 6028

Nekem xxx 035 680 K van 5274-el, a boot ennél is lassú, ez nekem inkább csak a radar és a kamera miatt idegesítő, a többi - beolvasás, keresés - elviselhető. Ha nem azonnal indulok ajtónyitás után, akkor tolerálható a tetűsége, nav/mappal nincs gond. Mármint azon kívül, hogy ezek sem érhetőek el, amíg magához nem tér a lelke.

Az ssd a szoftveren semmit nem gyorsít, és mivel az mp3 listázás/beolvasás is erősen szoftver és cache függő és nem a lemez maga a szűk keresztmetszet, itt sincs értékelhető változás.

Előzmény: O2F (6027)
O2F Creative Commons License 2019.09.22 0 0 6027

Sziasztok!

 

Sikerült beszerelnem egy

columbus Rns510-st (3T0035680G)

Első tapasztalat, hogy nagyon lassú....

Lassan indul el, sd mappák között váltás sok mp3-al lassú, forrás választás lassú.

Viszonyítási alapom a gyári Amundsen+ amiről váltottam a nagyobb kijelzős 510-sre.

 

Kérdésem, hogy feltette valaki az 5274-es szoftvert? (most 5238-as fut rajta)

Gyorsabb lett -e a készülék a frissítés után?

Már elgondolkoztam az SSD update-n, esetleg valaki cserélt már winchestert benne?

 

Lulu_13 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 6026

Köszönöm!

Lulu

Előzmény: NoVo7 (6017)
Bányai_Richárd Creative Commons License 2019.09.15 0 0 6025

Köszönöm szépen!

 

Inkább maradok az egyszerűbb, de biztosabb megoldásnál, igaz nem pénztárcabarát, de túl macerás és kockázatos ezt így összehozni.

 

Minden esetre tényleg köszönöm!

Előzmény: Syracusa (6024)
Syracusa Creative Commons License 2019.09.15 0 0 6024

Van néhány hardver és szoftver verzió, inkább a led-tft verziókat érdemes venni. A kijelző jobban látható, picit gyorsabbak is - de a gyorsaság ezeknél viszonylagos.

https://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions

Litvánok pl. friss térképpel adják, ill. konfig is kívánság szerint van. Egy armibark nevű tagtól vettem két éve E-bayen, teljesen korrekt manusz, új, gyári állapotú darabot kaptam.

Kell még egy GPS vevő hozzá, ez Kínából úgy max kétezer forint, a BT modul kiviteltől/szinttől függően úgy 10-20e használtan, Angliából, plusz a tartó és a kábel, utóbbi szintén megvehető Kínából.
Kamerajelet csak RGB-t fogad, így vagy egy gyári kamera kell, ami drága, vagy egy kompozit-rgb átalakító egy komp. kamera után, itt a kamera 1-2e forint, az átalakító tizenpár, ha jól emlékszem. Utóbbinál a tápokat kell jól kiválasztani, a képminőség hangyányit gyengébb, de jó kamerával bőven megfelelő.

Előzmény: Bányai_Richárd (6021)
Bányai_Richárd Creative Commons License 2019.09.14 0 0 6023

Én is innen vettem, de szerintem a gyárihoz képest sajnos gagyi.

Lassan pozícionál a navi, kell neki 10-20m mire befordulok egy utcába, hogy utolérjen.

A telefonkihangosító minősége pocsék, a tolatókamerát meg inkább hagyjuk.

A rádió jelet is gyengén fogja, úgyhogy nem vagyok tőle hasra esve, sőt!

 

Azt gondolom, akinek nagyon szűkös a pénztárcája, annak tökéletes, mert tud sokmindent, de inkább csak egy kompromisszum, mint minőségi alternatíva.

 

Részemről próbálok gyárira spórolni, bízva abban, hogy azzal tökéletes lesz a minősége mindennek!

Előzmény: vwpolos (6022)
vwpolos Creative Commons License 2019.09.14 0 0 6022

Szia! Én a Polo-ba innen vettem http://automultimedia.org/termek/volkswagen-android-multimedia-gps-wifi-7-inch/ android fejegységet, ami tökéletesen illeszkedik az autóba. A végleges bekötést viszont Zsolt végezte el. Az eladónak küldtem GPS programot, amit telepített. A készülék a mai napig tökéletes.

Előzmény: Bányai_Richárd (6021)
Bányai_Richárd Creative Commons License 2019.09.13 0 0 6021

Sziasztok!B6 Kombi Passat-ba szeretnék normális, gyári navigációt szereltetni. (Rendeltem nem gyárit, de botrányosan rossz.)Szöllősi Zsolt-ot ismerem, tudom, hogy ő RNS 510-et tesz bele, illetve plusz telefon modult, illetve talán tolatókamerát is, de ebben nem vagyok biztos. Viszont rohadt drága szerintem. Ismertek valakit, aki ezeket olcsóbban is megoldja?Láttam bontott vagy használt VW RNS 510-es egységet, ami töredék árban van. Gondolom, ezekben nincs verzió szerinti vagy kevesebb tudású, hanem egy típus van és kész. Jól sejtem? Van valaki más, aki tudja esetleg magyarítani az egészet? Fedélzeti Computer-t lehet magyarítani? Ismertek mást, aki ezeket normál árakon be tudja szerelni esetleg szerezni?

DaniKa_ Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6020

Köszi.

 

Akkor is gond, ha nincs benne 2 kártya?

 

De akkor sem értem miért indul újra folyamatosan...

Előzmény: tiB# (6019)
tiB# Creative Commons License 2019.09.09 0 0 6019

Sokszor a 2 kártyás mobilokkal van gond.

Ha bírod az angolt itt nézelőhetsz:

http://www.android-rsap.com

http://forum.android-rsap.com/

Előzmény: DaniKa_ (6018)
DaniKa_ Creative Commons License 2019.09.07 0 0 6018

Sziasztok!

 

Van egy Golf 6-osom Bluetooth problémával.

Kezdődött úgy, hogy nem tudtam hozzá csatlakozni a Huawei mobilommal. Előző tulaj iPhone-ja benne volt, így lereseteltem, hátha. Így se tud csatlakozni. (Log-in not possible)

Media player funcióban tudnak párosodni, de phone nem megy. A média lejátszás sem megy egyébként.

Miután Media Playerként összepárosodnak a telefonban ott lesz ugye a VW Phone, rámegyek próbálom kipipálni, hogy kontaktokat osszon meg, meg legyen a telefon hangja de eldobja a BT modul.

Ezek után jött az, hogy próbáltam másik telefonnal, akkor meg folyamatosan újra indul a BT modul.  Műszerfalon "Phone initalising.", aztán visszadob a kezdő olalra, mert gondolom újra indul a BT, majd megint "Phone initalising." és ezt játsza a végtelenségig.

 

5N0035730D a modul cikkszáma. Novero HT-4. (Ennek az utódja a 3C8035730B )

 

Valaki tapasztalt már hasonlót? Szoktak ezek meghülyülni?

 

Egy barátom azt mondta lehet őket frissíteni, de semmilyen infót nem találok róla...

 

Köszönöm, Dani.

 

NoVo7 Creative Commons License 2019.09.06 0 0 6017
Előzmény: Lulu_13 (6016)
Lulu_13 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 6016

Sziasztok,

 

Tudtok egy kicsit segíteni, hogy 2017 Skoda Superb gyári naviját hogyan tudom frissíteni, esetleg Waze-t tud futtatni?

van erről valami leírás?

köszönöm,

Lulu

MikeyT Creative Commons License 2019.08.29 0 0 6015

Köszönöm, végül egy újabb frissítés (6008-ban lévő linkről indulva) megoldotta

Előzmény: Nono19 (6014)
Nono19 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 6014

Szia, 

 

nézed meg a 5993-as hozzászólást, lehet segít...

 

Vagy ha nem sikerül, próbáld újra a korábbi leírásaim alapján.

Előzmény: MikeyT (6013)
MikeyT Creative Commons License 2019.08.19 0 0 6013

Sziasztok!

Van ötletetek, hogy mi lehet a következőre a magyarázat és a megoldás?

VW SD kártyára friss térképet töltöttem le. A kocsiba berakva kiírja, hogy

"A forrás tartalmazza a navigációs adatbankot"

majd a navira lépve az nem indul és a következő hibaüzenetet dobja:

"Helyezzen be érvényes navigációs adatokat tartalmazó adathordozót"

Köszönöm

Nono19 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 6012

Szia,

 

nekem több éven keresztül volt O2 facelift-em, benne az általad hőn óhajtott Columbus navi fejegység.

 

A több éves használat alatt nem tapasztaltam semmiféle fagyást, a frissítéseket én raktam fel rá, mind a Firmware, mind a térkép verziókat. Sem előtte, sem utána nem volt gondom vele. A DVD-n keresztüli videózás megoldható mind álló, mind menet közben, NEM csak szoftveresen!!! Igaz ezt mindig aktualizálni kell.

Sajnos USB bemenet gyárilag nem volt az én autómban, DE meg lehet oldani, hogy USB és AUX csatlakozót csatolsz a fejegységhez :) 

 

A magyar menüt (magyarosítás) pedig több oldalon hírdetik (pl.: navigacio-magyaritas.com) de a Facebook-on is lehet találni ehhez kapcsolatos hírdetéseket.

 

az ehhez kapcsolatos "foglalkozás" pedig lehet, hogy sok időt, és utána járást igényel, de szerintem, megéri.

Előzmény: O2F (6011)
O2F Creative Commons License 2019.08.03 0 0 6011

Sziasztok!

 

Megfordult a fejemben, hogy a gyári Amundsen+ os (RNS315) fejegységemet kicserélném a nagyobb Columbus-ra O2 Faceliftben.

Érdemes egyáltalán foglalkozni vele , mert azt olvastam, hogy a Columbus processzora lassabb , ismerősömnél gyakran lefagy.

Ha valakinek van Columbus fejegysége megosztaná velem a tapasztalatát nagyon megköszönném.

A DVD lemezeken kívül játszik bármilyen videót usb-n keresztül pl avi, divx, stb.

Az Amundsen-em kijelzője kicsi, főleg emiatt érdekelne a csere de azért a magyar nyelvű menü is jó lenne a család másik felének. :-)

Czinder Laszlo Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6010

Sziasztok wv passat b8 tudnátok abban segíteni hogy a navigáció magyar de németül beszél aszt hol lehet beállítani. 

Fezlerz Creative Commons License 2019.07.22 0 0 6009

Üdvözletem!

 

Olyan problémám lenne, hogy letiltott a rádió a kocsiba (MFD 1 radio vw,ford,skoda stb..) és nem tudom használni. Ezt ki lehet ütni belőle valahogy ?

Rádió kódját tudom. Csak safe módba van.

Nono19 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 6008

Szia, 

 

számodra a jelenlegi helyzetben 1 lehetséges  megoldás van.

 

ezt az oldalt megnyitod:

 

 

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/

 

Kiválasztod a kocsik közül a GOLF-ot, abból is s Golf until 2015, majd a Discover Media-t.

Találsz egy olyan szöveget, hogy "DATABASE UPDATE", onnan letöltöd a "Download for Windows" "gombra" nyomva a discovercare_win_en.zip fájl-t.

Majd futtatod a DiscoverCare.exe fájl-t.

Ahogy korábban írtam, csakis eredeti Skoda vagy VW SD kártyára fogod tudni felírni a frissítést ennek a programnak a segítségével. HA nincs, akkor Ebay-t ajánlom. max 10000 Ft-t fizetve lehet venni.

 

Tehát van 1 rendelkezésre álló eredeti SD kártyád (Lock On) , a kártyaolvasóba rakva. A program lépésről lépésre végigvezet, mit csinálhatsz.

Ez kb 40 perc. ha kész  (lock off) mehet az autóba és lehet használni.

 

Remélem tudtam segíteni....

 

Előzmény: RCW622 (6007)
RCW622 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 6007

Szia!

Köszönöm a válaszod. Kipróbáltam a letöltött legújabb programot egy új kártyán, teljesen igazad van, a másolat nem működött. Érdekes, hogy legelső alkalommal azért kérdezősködtem, mert tettem egy próbát úgy, hogy beírtam egy olyan országban levő címet amely az előzményekben nem szerepelt (Brassó város nevet a másolt kártyával) és a GPS kiszámolta a távolságot, ekkor úgy döntöttem, hogy a kártya működik, ami már ahogy Te is mondtad azóta nem igaz, mégsem működik! Szerinted, ha az eredeti 2014-es verziót lementem, az új könyvtárakat, fájlokat felírom az eredeti kártyára a GPS elfogadja és fog működni a GPS program? Félek, hogy teljesen működőképtelen lesz az eszköz, ha az új másolat  nem működik az eredeti kártyán!!!

Mit gondolsz, meg merjem próbálni?

Kösz. RCW622

 

Előzmény: Nono19 (6006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!