Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ras1 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 6595

sziasztok

 

esetleg lesz még térkép frissités az rns510 es fejegységhez?

tudom miindenki azt mondja hogy nem,de hátha valaki megcsinálta .

:D

 

Patrolos Creative Commons License 2024.02.20 0 0 6594

Előbb elfelejtettem ha MIB2 delphi fejegységed van és nincs androidauto, carplay, mirrorlink abban tudok segíteni az enyémen sem volt.

Az, hogy milyen a fejegység úgy lehet megnézni ha a menü gombot nyomva tartod amíg megjelenik a service mode a szoftver verzió fülre nyomj és kiadja jelenlegi firmwaret Pl. MST2_EU_VW_P0628D az utolsó betű jelenti azt, hogy delphi ha T betű van akkor technisat 

A D betű előtti számok (628)a firmware verziója ezt lehet frissíteni, de ha rendesen működik a fej akkor nem szükséges.

Patrolos Creative Commons License 2024.02.20 0 0 6593

Sziasztok! Ha működik a fejegységeden az androidauto és szeretnél videót nézni vagy youtube-ot akkor ezekkel az alkalmazásokkal okosíthatod a rendszert.

Először is a chrome-nak (ha azt használsz) jogosultságot kell adni ismeretlen alkalmazások telepítésére utána letöltöd az AAAD alkalmazást https://github.com/shmykelsa/AAAD/releases ennek is engedélyt adsz ism.alk.tel.

Megnyitod az aaad-t katt Fermata auto alkalmazásra letöltöd közben megkérdezi a Fermata Controlt is kéred-e igen kéred. Tehát telepít bezár, telepít bezár.

Autót összedugod a telóval androidautohoz csatlakozás és meg fog jelenni az alkalmazások között a fermata. A fermatanak engedélyt kell adni, hogy hozzáférjen a zenékhez videókhoz amit lejátszhatsz.

A fermataba van youtube lejátszó telón netet be kell kapcsolni és már használható is.

Nandito32 Creative Commons License 2024.01.10 0 0 6592

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy 2006-os Skoda Octavia II -esem. Vettem a napokban egy Bolero fejegységet, amit egy sima Stream helyére raktam be! Kérdésem a következő: Kell ilyenkor még csinálni valamit vagy kész, megvagyunk? Annyi változás van az előzőhöz képest, hogy a tolatóradart nem mutatja. Nem tudom hogy kell valamit ilyenkor beállítani, meg hallottam hogy Gateway csere meg ilyesmi.... Válaszokat előre is köszönöm szépen! 

wongkok Creative Commons License 2023.11.30 0 0 6591

Nekem van 32Gb-os kártyám. Írj mailt.

Előzmény: MAndras1118 (6590)
MAndras1118 Creative Commons License 2023.11.29 0 0 6590

Üdv. a fórumozóknak !

 

2018-as gyártású Passatom van. Ez a kocsi még memoriakártyáról használja a navigációt, gyárilag egy 16 GB-s kártyát kaptunk hozzá, amire annak idején még a teljes Europa-térkép ráfért.

 

A legújabb változata ennek már a gyár szerint sem fér rá a 16 GB-s kártyára.

 

* Az „Európai országok” komplett csomaghoz egy 32 GB-os eredeti Volkswagen SD-kártyára van szüksége. Ha az SD-kártyája csak 16 GB-os, kérjük, akkor az európai országok térképeinek hat további változata közül választhat. Alternatívaként rendelhet eredeti, 32 GB-os Volkswagen SD-kártyát előre telepített térképadatok nélkül, 5NA 919 866 EE cikkszámmal a márkakereskedőjétől.

Sajnos még akkor sem fér rá, ha a nélkülözhető részeket letörlöm, amik a 00/sds mappából a HU és a meta_info.db kivételével minden, továbbá a 00/cfg/mapcfg mappában is csak a szükséges VW nevű mappa és a vw_default.cfg nevű állomány maradt meg. Még mindig kellene kb. 107 MB-t törölni, hogy rámenjen a gyári 16 GB-s kártyára.

Eléggé etikátlan, hogy a 16 GB-s kártyát akár egy jelképes ár ellenében nem cserélik nagyobbra, hanem vegyem meg a fenti cikkszámú gyári 32 GB-s kártyát írd és mondd: 170 USD-nak megfelelő forintért.

Persze van az Aliexpressen és máshol is mindenféle eredetinek tűnő másolat, amiket kérdéses, hogy a kocsi programja elfogadja-e, vagy nem.

 

 

Esetleg van bárkinek ötlete, hogy a letöltött maps mappa tartalmából még mit lehet letörölni, amire nincs szükség? Vagy esetleg hol és kitől lehet beszerezni elfogadható áron egy működőképes 32 GB-s kártyát?

ras1 Creative Commons License 2023.11.26 0 0 6589

Sziasztok.

 

Szerintetek valaki esetleg készitett már frissitést rns510 térképekre?

Az utolsó telepitettva v17-es.

Tudom, hogy elméletileg ez az utolsó, de hátha.

Syracusa Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6588

Persze nem mindhez kell "gyári" lekérdezés, egy csomó réégebbinél a gysz alapján ki lehet számolni ill van kereszttáblázat (Grundig)

Előzmény: Syracusa (6587)
Syracusa Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6587

Nézz körül Ebayen. Ha lekérhető hozzá a kód és találsz eladót a konkrét rádióhoz, akkor megveheted nyugodtan, el fogja küldeni. Ha átverne, visszakapod az árát. A gyári szám kell hozzá. 1500-4000 forint körül van, általában UK eladó.

Ha régebbi valami, az más pálya lesz.

Előzmény: Centi the real (6586)
Centi the real Creative Commons License 2023.10.06 0 0 6586

Sziasztok, 

 

Némi segítség kellene, Pesten keresek valakit aki a 10 éve SAJÁT tulajdonú SEAT Alteába egy fedélzeti elektronika és akku csere után valahogy be tudná üzemelni a gyári  rádiót újra, mert kódot kér, persze ez nincsen meg.  Az Autó is, és a rádió is 10+ éve a családé, ( a rádió mindig is ebben az autóban volt) eddig nem használták a rádiót, és nem tűnt fel, hogy nem megy (2 éve cserélték benne ezt az elektronikát, eddig a Mama használta Ő nem rádiózott. Sajnos  már nem érem el azt a  szervizt. )  A márkaszerviz csillagászati áron vállalná...   

Találtam a Neten ilyen fizetős kódgenerálós oldalakat, de előre kell fizetni, és nem bízom abban, hogy valóban jó kódot küldenek...

Köszönöm!

Snorbi12 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 6585

Szia,

 

Tudnál segíteni hogyan sikerült megoldani a problémát ?

 

Előre is köszönöm !

Előzmény: prisu11 (6150)
ras1 Creative Commons License 2023.09.18 0 0 6584

Jol belém tetted az ideget 😁

Azota a Dynavin-t nézegetem,de sajnos nem értek hozzá.

Hol (hogy lehet találni hozzá segitséget az aktiváláshoz?

Nekem ugye jol jönne egy igo primo.

Nézegettem,van olyan a fejegységek között ami hasonlít az rns510-re.😁

Előzmény: Syracusa (6583)
Syracusa Creative Commons License 2023.09.03 0 0 6583

Ami nem gyári és jó, az ez:
https://www.kenwood-electronics.co.uk/car/oem/skoda/DNX518VDABS/
Csak hát úgy félmillió.


Androidból meg ez, bár szerintem nem igazán passzol egy O2 beltérbe:
https://www.dynavin.de/en/products/carhifi/navigation-systems-for-car-hifi/navigation-system-df63-flex-skoda-octavia/

De ez meg előfizetéses(!), bár biztos van rá vmi. hack (alin árulnak hozzá kódot)

Előzmény: ras1 (6580)
kocka775 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 6582

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata MMI2G High (A6 C6 2005) 2018 utáni térképekkel (a hivatalos legutolsó kiadás 2018-as, tudom hogy sokkal jobb navik vannak telefonra is, de szeretem a gyárit használni, ha néha szükséges)

Több helyen látni 2022, 2023-as változatokat. Érdemes megvenni? Ha nem jó (mert olyat is olvastam, hogy ezekben hiányos az utcanév), frissítés után vissza lehet állni a 2018-ra?

Köszönöm

Syracusa Creative Commons License 2023.08.20 0 0 6581

Nincs valakinek véletlenül egy eladó új M5 dvd-je (RNS510) épeszű áron? (Fej vagy mecha nem elég sajnos, azt tudok rendelni.)

ras1 Creative Commons License 2023.08.06 0 0 6580

Találtam egy fejegységet,de ugy látom ez sem a leg újabb.

a videok alapján minden megy rajta ami az rns510 alatt.

https://www.youtube.com/watch?v=3IHG8GRs2Dc

bár azt sem tudom lehet e még kapni.

 

Előzmény: Syracusa (6579)
Syracusa Creative Commons License 2023.08.04 0 0 6579

Nem tudom sajnos, amikkel találkoztam és foglalkoztam, azok mind hangsúlyozottan inkompatibilisek voltak a platformmal. De semmi egyértelműen pozitívat nem olvastam ezekről érintőlegesen sem.

Briskodán is hamar kifullad a téma, a normális német VAG fórumokat meg beszántották és most az egyik kínai, a másik meg orosz oldalakra dob át.

 

Előzmény: nohab (6578)
nohab Creative Commons License 2023.08.03 0 0 6578

O3-hoz létezik? Ez full plug&play, ill. a gyári perifériákat, pl. high kamera is hibátlanul kezeli már? 

Előzmény: Syracusa (6577)
Syracusa Creative Commons License 2023.08.02 0 0 6577

Alin van bőven, másfél hét alatt itt van futárral.

Előzmény: ras1 (6576)
ras1 Creative Commons License 2023.08.01 0 0 6576

egyáltalán lehet kapni valahol a 2 fejegység közül valamelyiket?

 

Előzmény: Mrenai (6575)
Mrenai Creative Commons License 2023.08.01 0 0 6575

Van benne igazság igen. Bár a RCD360 Pro2, már kezeli rendesen a multikormányt és van RDS-is. Illetve azt írják hogy kezeli a kamerát is. (azt nem tudom hogy milyen a minősége)  Jobban szeretem a gyári cuccokat én is. Csak most meg vagyok lőve. :(

Composition Media és a Discover media nagyon drága sajnos. :(

így marad a keresgélés megfelelő bt modul után

Előzmény: Syracusa (6574)
Syracusa Creative Commons License 2023.08.01 0 0 6574

+ nincs RDS, a tunerje egy kalap xar, nem olvas dvd lemezt, csak részben kezelhető kormányról vagy sehogy (ez két dologtól függ), nem jól beszél a maxidot műszerfalbetéttel, ha gyári vagy RGB hátrameneti kamera van, az használhatatlan lesz mert csak kompozit jelet fogad és azt is macerásan, stb. Elég sok a stb.

Éppen erre mondtam, hogy szerintem bóvli. Érthető, mert nem fejlesztenek olyasmire, amire nincs kereslet és éppen kifutóban van. De nyilván ha most nincs az autóban gyári BT, multikormány, maxidot és egy butább fejet kell leváltani, akkor előrelépési opció lehet.
Bár azt nem annyira értem, miért majdnem 100k körül van az ára.

Előzmény: Mrenai (6573)
Mrenai Creative Commons License 2023.08.01 0 0 6573

Szia,

RCD360 pro. Keres rá fb-n. Jó cucc nagyon. Én is agyalok rajta nagyon. 1 hátránya van, nincs rajta magyar nyelv. 

Ha nem sikerül olyan bt modult szereznem az RNS510-hez ami megjeleníti a zene számokat, akkor én is azt fogom rakni bele.

Előzmény: ras1 (6571)
Syracusa Creative Commons License 2023.07.31 0 0 6572

Nem nagyon. Amiket utoljára láttam androidos cuccokat és rns510 helyettesítésre készültek, a bóvli alját súrolták. De ez régen volt, bőven lehet hogy ma vannak normálisabbak is.

Ha találkoztam volna ilyennel, már kivágtam volna az enyémből is az rns510-t, iszonyat lassú. Pedig a legutolsó hw és sw van benne, de hát már amikor kijött, akkor is tetű volt a többi gyártó navijaihoz képest.

Előzmény: ras1 (6571)
ras1 Creative Commons License 2023.07.31 0 0 6571

És esetleg tudsz e ajánlani valami olyan fejegységet ami kb olyan szinten működik mint az rns510,eesetleg plusz extrákkal.

Pl frissitheto igo. Vagy telefon tükrözés,és még a kormány gombjait is ismeri.

Köszönöm

Előzmény: Syracusa (6569)
Mrenai Creative Commons License 2023.07.31 0 0 6570

Szia!

Sikerült találni megoldást a problémádra? Én is most ezzel küzdök. 

Előre is köszi az infót :)

Előzmény: Ben1472 (6543)
Syracusa Creative Commons License 2023.07.30 0 0 6569

99.99 nem. Az East V17 volt az utolsó. Éppen holnap rakom fel valakinek.
Hacsak valaki nem kezd el összerakni egyet, de igazából már annyira le van maradva mindentől a hw és sw is, hogy minek. Egyedül a gps vevője jobb, mint egy mobil a kocsitető alatt.

Előzmény: ras1 (6568)
ras1 Creative Commons License 2023.07.30 0 0 6568

Sziasztok.

Rns 510 lesz még friss térkép?

 

naviupdater Creative Commons License 2023.07.20 0 0 6567

Megvan a megoldás. Egy régi overall.nds fájlt kell berakni az új térképekbe. Fórum ahol találtam:

https://www.seatcupra.net/forums/threads/updating-the-inbuilt-mib2-satnav-mib2-tricks-and-lost-mib1-card-solution.388586/page-134#post-5031532

Előzmény: naviupdater (6566)
naviupdater Creative Commons License 2023.07.20 0 0 6566

Sziasztok! Próbáltam frissíteni a Seat Leonom térképét. Az SD kártya 6p0-ás. A képernyő 2 gombos, tehát nem a kissebbik. (Talán navi system plus) 5QA-val kezdődik az alkatrészszám. Képet nem tudok feltölteni, mert túl nagy pedig nem... Próbáltam a weboldalról leszedni a térképet, rámásolni az sd kártyára, nem jó. Discovercare-el sem jó... Másik kocsiban pedig tökéletesen működik a kártya. A kérdésem, hogy milyen térképet tegyek rá, ha semmi sem jó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!