Keresés

Részletes keresés

Süni A6 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47204

A szivattyú még az nap át lett helyezve. A hidrováltót mi is beszéltük, nyilván át tudom építeni, de ezzel szintén az a bajom, hogy meg kell várni mire a puffer elég meleg lesz. Próbáink során ez kb 1-2 óra. A tervező azt mondta, hogy ez így jó. Most másik tervezővel beszélgetünk és én szeretném 60/40 re átépítettni. Összes radiátor le és jöjjön 3 soros. Illetve az is baj, hogy van fali temro és termoszelep a radiátorokon. Concept gyártmányú, szerintem sz@r. Van olyan helyiség, ahol 2 radiátor van és az egyik 3-on jég hideg, a másik 3-on tűzforró. Illetve jövőt illetően a 60 fok elmenő sokkal jobb a temperálás időszakában.

Előzmény: joevagyok68 (47192)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47203

Nézegetem én is ezt a csodálatos tervrajzot, ezt remélem nem Kiss úr tervezte?

Előzmény: Süni A6 (47185)
zoger Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47202

Nem tudom ezt mindenki eldönti magában mi a jó. Én is gondoltam, hogy lassan fokozatosan lejebb veszem a termosztátokat, de az a napi kb 5kg fa amivel több kell nem vág földhöz.

Előzmény: joevagyok68 (47201)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47201

"Hozzáteszem, hogy januárban babánk született, azóta állandó 23 fok van a házban."

Hozáteszem..

Ezt már mások is írták...Mind arra hivatkozik, hogy " azé tartok melegebbet, mert babavan"..

Miért ? A babához kapott használati utasításban írták, hogy "minimum 23 fokon tartandó" ? :-))

Mert hogy fürdetéshez kell a meleg. De aludni, kiságyban feküdni.....minek ?

Vagy régen miként volt...szerinted ?

Előzmény: zoger (47200)
zoger Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47200

Mi tavaly újítottunk fel egy 30 éves házat 100nm 260m3 tettünk 5 cm padlószigetelést. 10 cm eps van a falakon, 5cm a lábazaton (a fő tartó falak 38-as ikersejt tömör tégla vegyesen a többi fal 30-as tömör tégla tehát sz*r) van álmennyezet 10 cm légréssel majd a födémen 20 üveggyapot, ablakok a most kapható mondhatom legalapabbak (5 kamra, dupla üveg). Így nekem ilyen időben éppen elég 24 órára az 1000 liter. Hozzáteszem, hogy januárban babánk született, azóta állandó 23 fok van a házban. Elötte 20-22 fok volt napszaktól függöen akkor azért tovább bírta.

Előzmény: Törölt nick (47147)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47199

És úgy már kipróbáltad ? Fűtöttél vele ? Jó volt ?

 

Milyen is az a szelep pontosan ?

Van puffered ?

 

Előzmény: lala1961 (47196)
zoger Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47198

Lehet, hogy a füst hőmérsékletét a huzatszabályzó után kellene mérni hiszen azt a hőmérsékletet engeded ki valójában a kéményen, én legalább is így vagyok vele nem foglalkozok a füsthőmérséklettel igaz nincs is eszközöm amivel mérni tudnám.

Egy 250 fokig mérő kapilláris termosztát indítja nekem a puffertötltő szivattyút ami a kéménybekötés elött van a füstcsőre erősítve kb 1m-re a kazántól, s így is néha közel 200 fokot mér, ilyenkor biztos van a füst legalább 350 fokos, de nem érdekel mert látom, hogy a huzatszabályzó legalább annyi levegőt ad a kéménybe mint amennyit a kazán beszív.

Előzmény: Süni A6 (47177)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47197

Remélem még nem gyútottál be ??!!!

Me tegnap tényleg késő volt...vagy má korán.  :-)

Jobban megnézve a rajzot ott 2 váltószelep és 1 mágnesszelep van feltüntetve és a fényképeken is az van !

 

No de a lényeg ..azt elérni a váltószelepek, mágnesszelepek esetleg csapok nyitásával-zárásával, hogy a puffer hidrováltóként legyne bekötve.

Mint itt van a rajzon...

http://www.magnet-kft.hu/admin/kepek/file/katalogus/msh.pdf

csak a kazán-puffer körben, ott kéne legyen az esbe, betéttel együtt és jól bekötve.  :-)

 

 

Előzmény: joevagyok68 (47192)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47196

Lehet ,hogy megint rosszul fogalmaztam,de te jól érted a gondomat (nincs Vtc) helyete egy a csöre szerelhető kapilláris érzékelős termofej kever az elöremenöből a visszatérőbe.Ezt az érzékelőt helyeztem hidegebb csöre,hohy tovább és talán többet is keverjen vissza.A minimális kátrányképzödés elkerülése miatt.Jól gondolom vnem??

Előzmény: WendelkeS (47193)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47195

No de ezt ő írta ! Nem én...

"nálam ez a Vtc" 

nálam.....ő írta....tahát nála . NEM nálam... :-)

Előzmény: WendelkeS (47193)
japzoli Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47194

C12 LTGE-0  Lézeres hőmérő villanyszerelőknek, thermovezeték (K tip.), koffer   39 900.- nettó

Előzmény: hetmann64 (47076)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47193

Nagyon konszolidált vagy Joe.;-)

 

Szerintem Lala a Te VTC-re gondolt, és talán Honeywell lehet neki, vagy valami hasonló kapillárcsöves termofejes vezérlésű keverőszelep. Aztán lehet, hogy tévedek:)

Előzmény: joevagyok68 (47189)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47192

Jobban megnézve a rajzot és a fényképeidet...

A rajzon 2 (kettő) db váltószelep van berajzolva

A képeken meg 3 (három) db van beépítve....

Az miként lehet ?

 

No alényeg, hogy az előbb felvázolt bekötést magtudod valósítani ?

A váltószelepek megfelelő irányba állításával és/vagy csapok nyitásával-zárásával ?

 

Előzmény: Süni A6 (47176)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47191

"Az alsó mindig hidegebb lesz, mert a visszatérőd kever bele hideget is, és mivel a kazán felülről tölt és az előremenőd is onnan fogy, így mindig egy kicsit feljebb kerül a víz a tartályban."

Ha azt mondom, hogy nincs igazad, azt kötözködésnek veszed ?  :-))

Nincs igazad !

-puffer 2T-s bekötéssel

-puffertöltő wilo25-6 II-es fokozat..előremenő 80 fok

-fűtőkör gralpha2, autoadapt 7-12w...42-44 fokos előremenő

Puffer felfűtés közben, ha megy a fűtés a fűtőkör felé, ebben az esetben egy csepp hideg víz nem megy a pufferbe a fűtőkör felől !

 

nem ?  :-)

 

"Az alsó mindig hidegebb lesz, mert a visszatérőd kever bele hideget is, és mivel a kazán felülről tölt és az előremenőd is onnan fogy, így mindig egy kicsit feljebb kerül a víz a tartályban."

Újabb kérdés....milyen puffer bekötésnél történhet meg ez az eset ??

 

Előzmény: Orion68 (47186)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47190

Jó 5let, köszi. Én is megvalósítom. :-)

Előzmény: Orion68 (47178)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 47189

Ezt írtad

"a kapilláris csöves temófejes (nálam ez a Vtc) kazánvédömet,"


A VTC az mióta "kapillásris csöves termofejes " ??? 

Akkor most milyen szelep, milyen érzékelő ? ..vagy már túl késő van azért nem értem .. :-)

Előzmény: lala1961 (47187)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47188

Fürdés közben gondolkodtam 1 kicsit a dolgon...

 

Tehát van a "mérnök úr"....aki megrajzolta ezt a rajzot

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123637143&t=9147701

úgy, hogy a szivattyú a kazán előtt, ROSSZ helyen van...

Mert ha a váltószelep átvált , hogy csak a fűtőkörhöz menjen a meleg, akkor arról nem is szív(hat) semmit, mert a szivattyú UTÁN van kötve a visszatérő !

 

A "kivitelező úr" meg megépítette így ebben a formában ??

Mikor lett megvariálva, átrakva a szivattyú a bekötés utánra ? (mert azt írtad át lett rakva ..ugye ?)

 

És mit szóltak, szólnak, hogy nem működik jól ? Csak várnak, hogy hátha megjavul ?

 

Mondjuk nem is igazán ezelen gondolkodtam, de ez is érdekel .. :-)

Hanem azon, hogy első körben én (mivel nem jár  rombolással, hisz a rajz szerint a puffernek 2-2 csonkos a bekötése )megpróbálnám azt , hogy :

 

A váltószelepeket úgy beállítani, vagy oda "kapcsolni", hogy :

- a vegyeskazán-puffer közötti a kazán-puffer felé legyen NYITOTT, és a fűtőkör felé meg ZÁRT !

- a fűtőkör vissza és puffer alsó közötti meg a puffer felé legyen NYITOTT és a kazánvédő-vegyes felé meg ZÁRT !

-A kazán-puffer körben lévő kazánvédő szelepbe VISSZA kéne rakni a betétet. ÉS megnézni, hogy JÓL van-é BEKÖTVE ?  :-))

 

Így a puffer mint egy nagy hidrováltó lenne bekötve, és legalább az kiderülne, hogy a kazán-puffer rész működik-e rendesen !

A puffertöltő szivattyút egyenlőre lehetne kézzel indítani a begyuttás után...

A fűtőköri szivattyúk indítását tiltani kéne .

 

Ha ebben az esetben a kazánvédő termosztátjának megfelelő hőmérskletű víz megy vissza és egy idő után melegszik a puffer, akkor ez a kör JÓ.

 

Ha már valamennyire meleg a puffer , kézzel el kéne indítani az 1ik fűtőköri szivattyút..megnézni, hogy melegszik-é az a kör...

Majd sorba a többi is  ...egyesével....

 

A puffer hidrováltós bekötésének csak az lenne a hátránya, hogy begyuttás után a fűtőkör, csak egy bizonyos idő után 10-15-20 perccel kapna csak meleget, de mivel elég nagy a kazán, lehet annyi idő se kéne neki ..

 

Szóval első körben ezt kéne kipróbálni.... még bontani se kell semmit...csak a fent leírtakat beállítani , betétet berakni kazánvédőbe, és bekötést ellenőrizni..

majd begyűttani... :-)

 

Ez megoldható szerinted ?

 

 

Előzmény: Süni A6 (47180)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47187

Csak most értem haza ezért nem válaszoltam. A hideg visszatérő a puffertatály visszatéröje a szivattyú elött. Eddig az érzékelő a szivattyú utan volt és az elöbb melegedett mint ahová most szereltem az érzékelőt.Arra gondoltam hogyha hidegebb acsö akkor tovább nyitva van a termikus szelep és az a kis kátrány sem keletkezik a kazán belselyében.JÓL gondolóm???

Előzmény: joevagyok68 (47174)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47186

Ha sikerült beállítanod a hőmérőket hogy ugyanazt mutassák ugyanolyan hőmérsékleten, akkor igen, látható hogy szépen rétegződik. Az alsó mindig hidegebb lesz, mert a visszatérőd kever bele hideget is, és mivel a kazán felülről tölt és az előremenőd is onnan fogy, így mindig egy kicsit feljebb kerül a víz a tartályban. Ha csak töltés van (nem kér a ház) akkor kerülnek közelebb egymáshoz a hőfokok, de különbség akkor is lesz, csak kisebb. Ha megy a fűtés a ház felé, akkor nagyobb lesz a különbség (gondolom ezzel mindenki tisztában van). Nekem eddig legközelebb 2 fokra volt a felső és alsó, de akkor nagyon kiéleztem és ott lihegtem a kazán mellett :) Amúgy 5-10 fok szokott lenni. A hőmérőimet 80 fok körülre állítottam egyformára, mert ott kell a pontos vezérlés. 

Előzmény: mislenyi (47182)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47185

A hőleadók össz teljesítményét nem tudom pontosan. Ami biztos hogy az épület energia igénye -15 fokban 55,6 KW. Előre menő 80 fokra van méretezve. Ebben az értelembe temperálásra nem tudom használni a pufit, csak kazán védelemre. Abból meg van egy jó pár. Felrobbanni biztosan nem fog.

Előzmény: joevagyok68 (47179)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47184

A "felső sor 3. kép" még az előző blokk képeire értendő. Bocs

Előzmény: Süni A6 (47183)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47183

Felső sor képekből balról a 3. kép. Ott "láthatod mind a kettőt. A ferde szelepek alatt vannak. Az egyik a függőleges vezeték tartó mögött van. Úgy van bekötve mint egy fordított T. A függőleges szára van a ferde szelep felé, balról jobbra megy a hidegebb/visszatérő víz. Mina kettő így áll. A második, a kép jobb alsó felében bújt meg.

Előzmény: joevagyok68 (47179)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47182

Már szerettem volna kérdezni, hogy az normális, hogy a pufi 3 hőmérője majdnem ugyanazt mutatja? Az alsó kb. 2-5 fokkal alacsonyabb, ha tele van, mint a másik kettő. Már cseréltem őket próbaképpen.

Előzmény: Orion68 (47178)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47181

Szeretnék beszerezni egy (vagy két) Belimot, ...24-SR változatot. Van-e valakinek elfekvőben vagy tudtok-e adni valamilyen elérhetőséget hozzá? 

Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47180

Megmondom őszintén, hogy az ESBE működését nem értem. A lényeg az, hogy ameddig az ESBE teljes volt, addig nem volt keringés, hiszen a visszatérő 40-50 fok.

Mondom mégegyszer nem értem hogy hogyan működik. A "mérnök úr" és a kivitelező így döntött. Ahogy ki lett herélve egyből elindult a keringés.

De gagyi minden.

Előzmény: joevagyok68 (47179)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47179

Ha a szivattyú a legutolsó a kazán felé..

És a váltószelepek megfelelően vannak bekötve

*és az esbek/kazánvédő szelepek jól vannak bekötve...

akkor annak jónak kéne lennie a 2 kazánvédővel !

Nem éretem miért kellet kiherélni őket ??

 

Azt lehet tudni, hogy mekkorák a hőleadók össz.teljesítménye ?

Hány fokos előremenőre lettek méretezve ?

 

*Közben szembe jutott még valami...

"kiherélték a kivitelezők a tervező mérnökkel megbeszéltek után. A felette található ferde szelepet elzárták. Ekkor indult meg a keringés."

Jól vannak bekötve az kazánvédő szelepek ?  :-))

Esetleg azokról kép ?

Előzmény: Süni A6 (47176)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47178

Bocs, régi beírásod, de erre reflektálnék. Én a vészhűtést a puffer alsóra és a puffer középre is beállítottam (relék párhuzamosan), amelyik feltétel előbb teljesül, az indítja a keringtetőt. Persze a középsőnél kisebb a hiszterézis, mint az alsónál. Az ok az, hogy sokszor látom (nálam), hogy a pufi teteje már 90+, közepe 87-88, alja meg 80, a kazán előremenő meg 94-96, a termikus lefújó meg 97+/-2-nél oldana... Nálad lehet, hogy nem ennyire dinamikus a vége, a tegnapi hőmérsékleteid szerint nem :) de lehet másnak jó ötlet lehet ez is.

Előzmény: Blue_Sky_007 (37117)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47177

Még egy kép, ahol látni, hogy a huzatszabályzó mindig működésben van. Nem kicsit.

 

Előzmény: Süni A6 (47176)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47176

Sziasztok!

 

Megpróbálom leírni a kazán működését. Tehát az első begyújtás után az első ESBE szelepet – ami a visszatérőben a puffert kerülő ágban van – kiherélték a kivitelezők a tervező mérnökkel megbeszéltek után. A felette található ferde szelepet elzárták. Ekkor indult meg a keringés.

Itt mondanám el azt is, hogy mi lenne az én elvárásom: Ha begyújtok a kazánba, akkor először a radiátorokba menjen a fűtés. Majd ha ott már nem kell meleg, akkor fűtsem a puffert, még akkor is ha újból rá kell tennem tüzelőanyagot. Illetve ha van meleg víz a kazánba, akkor a HMV tárolót is ezzel tudjam fűteni.

Amikor elindult a keringés, akkor a radiátorokba ment a fűtés, de nagyon hamar leesett a hő és nem alakult ki a 80/60 hő lépcső. A puffer előtt van egy csőtermosztát, ami akkor kapcsol, ha a kazánból érkező víz 70 fokos. Ekkor a motoros 3 járatú átvált direkt ágra és nem enged a pufferbe semmit és beindulnak a keringtető szivattyúk. Ez azért vált át, mert a kazánköri szivattyú kikapcsolásakor a rendszer kinyit puffer ágra, hogy abból fűtsön tovább, ha kell. A 3 járatú szelep ettől fogva nem vált vissza, csak ha ismét 70 fokos víz jön a kazánból, vagyis majd a következő begyújtáskor. De begyújtáskor soha nem bírom felfűteni, mert ez nyitva van illetve  Ekkor kézzel átállítom. Ha már sikerült felfűtenem 70 fokra, akkor bezár a puffer felé és elkezdhetek végre fűteni. Ekkor viszont az lesz a baj, hogy kézzel el kell zárnom az osztónál az összes gömbcsapot, mert egyszerre nem tudom fűteni az összes radiátort, mert egy pillanat alatt visszahűl 40 fokra a kazán. Ha csak a keringtetőt kapcsolom ki az nem megoldás, mert a kazánköri szivattyú belenyomja a meleg vizet a radiátorokba mindenhogy. Még a pufferen keresztül is. Szóval soha nem tudok fűteni. Most a másik ESBE-t is kiheréltem és a felette lévő ferdeszelepet elzártam. Most már tudom csak a puffert is fűteni. De csak úgy, ha az osztónál elzárom az összes csapot, mert még így is benyomja a kazánköri szivattyú a meleg vizet a radiátorba. A másik probléma az, hogy 100 literes a kiegyenlítőm, ez pedig kevés a „csak a puffert fűtöm” verziónak. Arról már nem is beszélek, hogy ha a kazánköri szivattyú kikapcsol, akkor mit fűtök ugyan a még 60-70 fokos vízzel?

Újabb tetteim:

Kazánba bekerültek a felső víztáska fölé az „U” vasak

Felkerült a huzatkiegyenlítő

Változás: 50-150 fokkal visszaesett a füstgáz, ha jól mér a hőmérő.

 

Egy pár kép:

Süni A6 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47175

Szia!

 

A pontos választ nem tudom, de nekem 2000 literes pufival - 70 fokra volt felfűtve -, 430m2 (6m belmagas) csarnokot és 110m2 (2,65m belmagas) szociális blokkot egy 12 óráig simán temperálta. Ehhez az is hozzátartozik, hogy -6 fok volt csak és az éjjeli temperálás a csarnokban is 15 ről 10 re, a szoc blokkban 22 ről 19-re vissza van állítva. A számítás azt hozta, hogy csak 1,5 óráig fogja temperálni. Elgondolkodtató.

Előzmény: Törölt nick (47147)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47174

"de egy szerintem hidegebb visszatéröre tettem a kapilláris csöves temófejes (nálam ez a Vtc) kazánvédömet,"

Ezt esetleg körülírnád, vagy lerajzolnád ?

Mert szerintem mások sem értik már magát a kérdést SE.....azért  nincs válasz !

Előzmény: lala1961 (47159)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47173

köszi neked is! 1600l lesz min.

Előzmény: 42tibcsi (47145)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47172

A videón egy öntvény olajkazán van .

Itt az égő fejet kicseréli egy házilag bütykölt , de profin elkészített mindenevő fejre. ,,Napi" tárolója van és automata gyújtás.

Ezt mutatja be hogyan készült & hogyan használja.

Érdemes majd megnézni. :-)

Előzmény: golfdva (47171)
golfdva Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47171

Köszönöm!

Sajnos most ezt a videót kihagyom mert külföldön vagyok és a mobilinternet nem éppen a legkedvezőbb feltételekkel van ,a videók csak úgy zabálják a biteket,ráadásul olyan helyen vagyok ahol szinte csak 2g van....amint otthon leszek megnézem.Addig is valami betűbe öntött infót szivesen magamba szívnék:)

 

Előzmény: Gogol69 (47169)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47170

Mondjuk a cekasz bekötését azért nem javasolnám így .

Mert így azért veeszéélyes a többi az nagyon jó!

Előzmény: Gogol69 (47169)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47169

Köszönöm viszont. :-)

Nem pont vegyes de valami olyasmi és mindenképpen érdekes . Szerintem!! + van még néhány érdekes videója is.

http://www.youtube.com/watch?v=jV3YPS4JDa0

Minden jót!!

Előzmény: golfdva (47168)
golfdva Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47168

Szép napot!

 

Mekkora meló lenne egy jó olajégős kazánt átalakítani szilárd vegyestüzelésűre?Mi az ami kellene hozzá?

köszönöm.

Orion68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47167

Tegnap este sikerült kiégessem az analóg füsthőmérőmet (500C 30cm hosszú), így módosításra kényszerültem. Levágtam róla a merülőtokot (réz) és megbuheráltam egy Rex-féle csavaros K-hőmérőt, lepattintottam a végét és beletoltam a hüvelybe, a csavaros részével meg rögzítettem, szigeteltem a hüvelybe. Az eredmény sokkal gyorsabb reakció mint a meglévő füsthőmérőm (az csak 7cm-re nyúlik be), többet mutat mint az kb 30...75fokkal (hasonlóan az analóghoz). Erősen gondolkodóba ejtett, hogy annyira gyorsan reagál, hogy ez bizony nem lesz alkalmas a pillangó vezérlésére, valószínűleg fel kell cserélnem a két szondát, a lassúbb lesz a vezérlő a gyors pedig amelyik indítja/állítja a kazánkörit. 

nagycici Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47166

Na fussunk neki mégegyszer:a h.fokozó egy gömbalakú lamellás forgómasina.Az enyém nem ilyen!5 db tányér alaku forditott koranyagu venturi lap egymás tetején fix rögzitéssel.A Grox-nál huzatszabályzónak hivják de hivhatjuk kakasülőnek is tökmind1,a lényeg hogy a kazán jól üzemel vele.Reggel begyujtáskor berakok  1nagyvödör /diszperzites/gömbfát,1v keményfa forgácsot,tetejére gyujtós és tűzet neki.Amikor leég/2óra/ a feleségem 1-1.5óránként lök rá 2-3db karika fát.Naponta 4-6diszp.vödör fa megy el külső hőm-től függően.Este8körül teszek rá utoljára.Ez a -5-+2 között optimális21-22fokot tart a lakásban.

Előzmény: lala1961 (47162)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47165

Igen 3x tettem ki ezt a kerdest bocs,amugy kosz a valaszt:D

Előzmény: Blue_Sky_007 (47164)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47164

Jól észlelem, hogy már harmadszorra teszed be a kérdésedet????

 

Nem tudjuk (én biztos nem). Gondolom ezért nem válaszolnak.

Ha jobb lemez nélkül, akkor használd anélkül.

Mivel nem tudsz hatásfokot mérni, csak érzésre fogod tudni megmondani melyik jobb.

Használn egy hetet lemezzel, és egy hetet lemez nélkül.

Közben mérd grammra a tüzelő mennyiségét.

Talán ad valami infót.

Előzmény: Benke Krisztian (47163)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47163

A terelolemezrol szeretnek velemenyeket(gyari beepitett)megeri bent tartani a kazanban de akkor nem feheredik ki szepen a kazan belseje de viszont takarekosabb a tuzeles vele hatasfokat javitja gondolom,ha kiveszem akkor nagyobb a huzat de viszont a kemenyen tobb meleg levego tavozik .Lehet hogy csak ha faval tuzelek akkor hasznos a terelo lemez, szennel pedig kevesbe mivel nem kap eleg levegot az egeshez? (fustgaz merom nincs)

 

lala1961 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47162

Értem,tehát van egy huzatfokózod és ezzel sikerül igy rendbe tartani a rendszered. A lakás paraméterei hasonlóak az enyémhez,de nekem v még egy 1m3pufi is.Hányszo raksz a tüzre egy átlagos napon és mennyit?

Előzmény: nagycici (47161)
nagycici Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47161

A huzatszabályzó a kéményben  és a kazánban visszatartja a meleget,ezáltal hamarabb éri el mindkettő az üzemi hőfokot.A kérdésed remélem csak viccnek szántad,mert én nem ezt mondtam!!Nagy szélben nincs visszadolgozása a kazánnak,bármikor lehet ajtót nyitni ,nem tódul füst az arcomba.Bizony előtte előfordult nyomott légköri viszonyoknál,hogy ki kelett nyitni az alsó ajtót mert döglődött a tűz.A tűzifám 2éves zárt helyen tárolt .A 2"rendszeren van 1db Grf25-40szivatyu,és az elmenő-visszatérő össze van kötve 1"pybass ággal+golyóscsappal.Nincs kazánvédő szelep,ez pótolja.Remélem érthető volta?!Ja a ház  186m2 tetőteres.

Előzmény: lala1961 (47157)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47160

nálam a lábazat inkább csak jelképes ,régi parasztház a belső szintig le van engedve  kívülről a szigetelés .

az aljzat nem szigetelt, filces padlószőnyeg a szobákban halban,  konyhában  étkezőben  linóleum .

födém 15cm közetgyapot

ablakok hőszigetelt üveg,dupla ablakok (jól zárnak )

napi középhőmérséklet -2 fok

csak hőkamerás képet ne kérj a házról mert az nincs  :)

igazából csak egy tág támpontot akartam mert azt azért meg tudja mondani

akinek van ,hogy átlagosan 2-4 óra avagy 8-12  óra . természetesen azt

már lehet tudni ,hogy -15-20 fokban ez rövidül, melegebb napokon + több idő .

most lehet olyan 0-2 fok reggel 9 -kor felnyomtam  a kazánt 80fokra, 13 30-ra

hült vissza 40 fokig bent 24 fok (vízrostélyos kazán parázs volt rendesen mikor lezártam )  most megint raktam rá a víz 60 fok lezártam .

ha lenne egy pufi ezt a játékot valószínű napi egyszer kellene megtennem ,és ez a cél !!

Előzmény: joevagyok68 (47156)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47159

A mai napon (remélem nem csinálltam hühyeséget) de egy szerintem hidegebb visszatéröre tettem a kapilláris csöves temófejes (nálam ez a Vtc) kazánvédömet,mert van egy minimális kátrány képzödés a kazánomban.Ezzel remélem tovább és legföképpen magasabb höfok lesz a kazánomba ,és ezzelegyütt eltünik az a kevés kátrány is. Jól gondolkodtam ???Elöre is kössz minenkinek aki válaszra méltat

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47158

köszi ! nekem ez már épp elég támpontnak .

Előzmény: mislenyi (47154)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47157

Biztossan félreértem a dolgot ,de neked egyszere kell huzat leszabályozás és huzatfokozás? Amugy ha igy tudsz füteni akkor jól müködik a rendszered.Mekkora légm3 -t fütesz igy egyszeri megrakással.Nagyon jó fád kell,hogy legyen ha ezzl a technológiával nem kormoz a kazán.

Előzmény: nagycici (47155)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47156

"mennyi ideig képes ellátni egy 100 nm  kb 300 légköbméter 10 cm EPS szigeteléssel rendelkező házat ??"

Azért ugyi a házon-ban-ben, van még

- lábazat

- aljzat

- födém

- ablakok

amik "hőszigetelése" ugyi befolyásolhatja a dolgot !

 

"egy téli átlagos napra"

És ez ugyi megint egy nem túl jó kérdés....:-)

Mert magyországon a téli ÁTLAG hőmérséklet +3-4 fok !

Most akkor hány fokos NAPI középhőmérsékletnél ? :-)

Előzmény: Törölt nick (47147)
nagycici Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47155

Igen a huzatszabályozo növeli és optimalizálja az égést! Nekem már 2-ik éve van felrakva tehát megalapozott a vélemény.Tavaly egy kétaknás GF-35H kazán volt rákötve,most október óta  egy DEMRAD Solitech 35 üzemel.A kéményem 4.5m magas ,6téglás.Korom és a kátrány ismeretlen számomra!!A begyujtás után kb1 órával beáll a 70-75fok előremenő 45viszatérő.Itt zárom a kéményt és primer levegőt is zárja az automata.Gravitációs rendszer ,pufi nincs és nem is lesz mig igy tudom üzemeltetni.A tüzelőm száraz akác és olajfa vegyesen.Tehát elmondhatom ,hogy megérte a Grox-ot feltenni,bár aaaaaz igért megtakaritás csak szvsz 10-15% jó  esetben.Remélem segithettem,mert én is sokat tanultam az itt fórumozóktól.A huzatfokozót szerintem sem érdemes vegyestüzeléshez felrakni.Jó tüzelést mindenkinek.

Előzmény: T-omti (47146)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47154

Nekünk az éjszakát, vagy ha nap közben elmegyek, kb. fél napot ebben a mostani időben.

Előzmény: Törölt nick (47151)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47153

A + 10 ezerrel még jól is jártál, a mienk közel 40e volt.

Előzmény: 42tibcsi (47145)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47152

Nem kevertem össze a kettőt. Ma voltam a kereskedőnél, ő is mondta, h magyarországon még nem lehet hivatalosan felszerelni, de nagyon sokan viszik tőle füstkéményre is. Rendes volt az eladó mert nem akart  rábeszélni, elmondtam neki mi a helyzet erre azt válaszólta jó dolog de nekem annyit nem segítene hogy megfelelő huzatom legyen. Marad a magasítás az idény után, addig meg csak kihúzom vhogy vele.

 

 

Előzmény: T-omti (47146)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47151

persze erre én is gondoltam ,hogy meg kell oldani . a terv az ,hogy a gázkazánt kiveszem és a helyére menne a pufi ott már megvan a szivattyú helye is ,és természetesen a 2" csap is. ha nem lehet mondjuk  keresztmetszet csökkenéssel szabályozni akkor beteszem a szivattyút. a gázkazánt+ valahogy felül elhelyezem,vagy lecserélem egy falira (vésztartaléknak azért kell ) .

az még változatlanul foglalkoztat 1000 literes pufi  mennyi időt hidal át ??!

Előzmény: 42tibcsi (47150)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47150

 

Ha már beruházol egy puffere érdemes a lakás (ill.)rendszeredet is korszerűsíteni.

 

Tehát a puffer kör legyen gravitációs de a lakás felé menő ágat érdemes keringetővel és termo keverővel (mert ugye felesleges 80°os vízzel fűteni) és egy szoba termosztátott be szerelni. Vagyis megszűnik a lakásban a hő lengés, nem fűtöd feleslegesen a lakást és a pufferben tárolod a keletkezett + energiát. Ha hagyod gravitációsan a lakást nem sok értelmét látom a puffernek. (költségeket nézve töredéke egy keringető és egy termo keverő a pufferének)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47147)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47149

Tetszik ez a leírás ,,max 250 C-fokos füstgáz hômérsékletig" kegészítve a piros betüs résszel.

Érdekes párosítás. Valahogy nem passzol.

Mint a barátságos ketrec harc. :-)))

Előzmény: Blue_Sky_007 (47143)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47148

 

És akkor még létezik a ventilátoros megoldás. Ebbe nem hiszem, hogy bele tudnának kötni, létezik nyomó (vigaszféle meg egykét vegyes) lényeges a jó tömítettség, és van még a szívó. Persze ezekhez be lehet szerezni elektronikát amivel a fűst hőmérséklete szerint változtatható a ventilátor teljesítménye. Csupán pénz kérdése.

 

 

Előzmény: Jnika0101 (47136)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47147

én pont ,,most,,(a nyáron )  tervezek egy ugyanilyen akciót, kb nekem is 1000 literes pufim lesz és épp azon gondolkodtam amit

te itt felvázoltál . miszerint hogyan lehetne gravitációval megoldani ezt a dolgot ,hiszen jelenleg is igy működik a rendszer ,így akkor

erre a kérdésre már választ is kaptam tehát megvalósítható és működőképes a dolog .

lenne azért egy kérdésem, az 1000 literes pufi 80-90 fokos víz esetén, mennyi ideig képes ellátni egy 100 nm  kb 300 légköbméter

10 cm EPS szigeteléssel rendelkező házat ?? a körülményeket  egy téli átlagos napra levetítve (tudom ha -20 van akkor kevesebb ) ?

ha valaki tudja akkor megköszönöm ha megosztja velem is !!

Előzmény: 42tibcsi (47145)
T-omti Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47146

Szia

 

Szerintem te összekevered a huzatfokozót a hozatszabályzóval, mert a 2 nem ugyanaz.

 

Te erre gondolhatsz, láthatsz a kéményeken, van kerek verzió is.

 

http://www.grox.hu/Magyar/huzatszabalyzo-Mutat_Nullazzal/

 

Üdv

Előzmény: Jnika0101 (47138)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47145

Mivel puffer beépítés előtt vagy létezik  egyszerű megoldás is ami bevált másoknál.(Kiss úr tervezése és kivitelezése.) Persze ehhez a kazán közelébe kell elhelyezni a puffert, (feltételezem min. 1000L. es lesz). Vagyis a kazánt és a puffert 2” os csővel kell a leg kevesebb töréssel összekötni. Tehát gravitációsan töltődik a puffer, nincs gond ha áramszünet van. Az 1000L.-t nem egyszerű hip hoppra felforralni, de ha már alul eléri a 80-90°ot (mert még az utolsó fázisban még rápakoltál a kazánra és az már sok lett) egy alulra beépített termosztáttal a szobatermoszától függetlenül bekapcsolja a lakás fűtését. Számtalan helyen így telepítette a Ligno kazánokat. De ha már van v. akarsz kazánvédőt használni az sem akadály  csupán a bypasz ágat (nyelves visszacsapóval) kell min. 2” méretre készíteni. A Laddomatnál hasonló kép működik ez az önkeringetési dolog, ki próbáltam és működik pedig csak 28as csövekkel van szerelve.

De ettől függetlenül az új kazánt amit rendeltem külön kértem bele vészhűtő kört (+10e.Ft) ezen már nem spórolok, a rendszerem zárt.

Előzmény: Hegyi82 (47144)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47144

valóban, nem is emlékeztem ezekre :)

köszi mindenkinek!

túl sok infot szivtam magamba az elmúlt 1-2hónapban és hézagos a tárhely a fejemben úgy tűnik :))

Előzmény: Blue_Sky_007 (47094)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47143
Előzmény: Gogol69 (47141)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47142

Nem vagyok autentikus forrás, de eddigi olvasmányaim alapján csak szellőzőkre engedik feltenni. Égéstermék kéményre nem.

Nyugaton felteheted.

Előzmény: Gogol69 (47141)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47141

Hoppá .

Nekem nincsen, de ahhoz képest hogy ilyen horror ára van, még nem is engedik.

Nem semmi.

Előzmény: Blue_Sky_007 (47140)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47140

Ha jóismerősöd a kéményseprő, akkor vegyél. Egyébként le fogják vetetni.

Ha nem engeded be akkor meg tűzrendészeti bírságot fogsz kapni.

 

Előzmény: Jnika0101 (47138)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47139

Én magasítanék, nem ilyen csodatermékekben bíznék.

Előzmény: Jnika0101 (47138)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47138

Igen, ezt én is olvastam de mégis sok házon látok ahogy autóval megyek a házak kéményein és látszik, h füstöl. Ezek szerint mégis sokan használják füstkéményekre.

Előzmény: vasascnc (47137)
vasascnc Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47137

FÜSTKÉMÉNYEKRE AZ MSZ 845:2010 számű szabvány értelmében a huzatfokozó NEM ALKALMAZHATÓ!!!!

 

 

ez vvan oda írva....

Előzmény: Jnika0101 (47136)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47136

Érdeklődnék, mivel nekem a fő problémám az, hogy kicsi a huzatom a kéményben. A kémény egy kör keresztmetszetü  téglakémény(6 téglás) belső átmérő 250mm, kazánbekötéstől a valós kéménymagasság az 4m. Magasítani kell a kéményemet szerintem 1,5m rá kellene rakni és akkor talán megfelelő lenne a huzat de közben találtam ezt a huzatfokozót.

 

http://www.grox.hu/Magyar/Huzatfokozok/Muszakileiras/

 

Azt szeretném kérdezni valaki használ e ilyesmit, van e tapasztalata vajon elég lenne egy ilyenre beruháznom és akkor nem kellene magasítanom a kéményt???? Vajon ez hogyan fokozza a huzatot ha szélcsendes idő van, vagy csak kamu ez az egész????

 

köszönöm a segítséget előre is

 


Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 47135

Itt is kapható, én ezt néztem ki magamnak, de elötte nekem kéménymagasítás mivel így is kevés a huzatom.

 

http://www.regulus.hu/huzatkorlatozo.htm

 

Előzmény: mislenyi (47125)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47134

"Ha felmegy 80 ra az csak egy pillanat, de max 10 perc."

No de ott van a 60 fokos esbe ...nem ?

Megnéztétek, hogy a váltószelepek jól vannak-é bekötve ?

Azóta nem nagyon írtál a rendszer problémáiról....

Előzmény: Süni A6 (47107)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47133

Meg kell találni a rendszeredhez illeszkedő helyes beállítást.

Csak egy példa, más a beállításom azóta mióta a kazánvédő szelep patronját kicseréltem 60 fokról 75 fokra.

Másképpen kellett állítanom a lengyel szén utáni antracit használatra.

És megint másképpen kell beállítanom a rendszert ha csak fával tüzelnék.

 

Nekem a lényeg a kazán belső képe. Ha kiégett fehéres (a széntől rendszerint fehérre ég) akkor jó a beállítás.

Figyelem a füstgázhőfokot (ez is rendszerfüggő) azt nem engedem túl magasra, de nagyon alacsonyra sem (ezt megoldja a Belimo).

A szekunder ablakom fix, ott van a levegő előmelegítőm. A primer ablak nálam huzatszabályzóval van szabályozva, és úgy van beállítva hogy többb levegőt kapjon a rendszer mint amennyi szükségesnek látszana.

 

Szóval nehéz ügy. Neked kell belőni kísérletezéssel.

Előzmény: Süni A6 (47132)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47132

Nekem van lánvos huzatszabályzóm is és pufferom is. No most már huzatkiegyenlítőm is. Secunder és primer ablakom. Szerinted ezeket figyelembevéve mi a helyes használat?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47131)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47131

A huzatszabályzó egy kényszermegoldás.

Egyrészt védelem is, másrészt meg durva szabályozó.

 

Az igazi megoldás ott egy puffer tartály lenne. De az alsó hangon is alulról súrolja a negyed millát.

Előzmény: apútó (47130)
apútó Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47130

Igen jól gondolod,de most akkor mi értelme van egyenletesebb lesz a hőmérséklet és elbaszom a kazánt,vagy csak annyit szabad rátenni ami éppen elég amikor lezár primer?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47124)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47129
Előzmény: mislenyi (47128)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47128

Kösz, körbe nézek a honlapukon.

Előzmény: Blue_Sky_007 (47127)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47127

Az enyém is a proschorn-tól van. Csak egy fűtéstechnikai boltban vettem mint maradék raktárkészletet, amit ráadásul meg is nyomtak. emlékeim szerint 4eFt-ért.

De nem olyan helyen sérült ami a működését befolyásolta volna.

Előzmény: mislenyi (47125)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47126

Na még egyszer:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Süni A6 (47123)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47125

Bocs, erre nem figyeltem. Hol kapható?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47122)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47124

Semmit, ez a dolga.

Gondolom visszavetted 50-60 fokra a vizet a huzatszabályzóval, mert a lakásban megpusztulnátok ha 90 fokkal menne a kazán...

Jól gondolom?

Ha igen akkor meg persze hogy lesz több kátrány.

Előzmény: apútó (47121)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47123

Az enyém ilyen.

 

 

 

 

Előzmény: mislenyi (47119)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47122

Nemáááá

Nem látod, hogy az enyém kerek, ez meg szögletes???

Előzmény: mislenyi (47120)
apútó Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47121

Sziasztok.

Egy hete vettem egy huzatszabályzót,öt éve fűtünk kazánnal idáig huzatszabályzó nélkül,én szabályoztam a levegőt,valamennyi kátrány leletkezett,de most sokkal több látható és a szagán is érződik hogy nem tökéletes az égés.Gondolom lezár a huzatszabályzó és csak piszeg  a tűz.Valaki segítsen mit rontottam el...

 

mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47120
Előzmény: Blue_Sky_007 (47114)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47119

Ez nem olyan, mint Blue-é. 

Előzmény: Süni A6 (47116)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47118

Ebben teljesen igazad van. De attól is félek, hogy ha nem akarom telerakni fával ezt a hatalmas tűzteret, akkor meg az aljában ég közepes lánggal és a vizteret és a víztáskákat nem fogja felmelegíteni. Vagy tévedek?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47115)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47117

Kösz, én azt hittem, feljebb. Szerencsére van annyi hely, mert vízszintesen megy a kéménybe a füstcső.

Előzmény: Blue_Sky_007 (47114)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47116

A füstcsőbe. Nekem itthon is van. Nem rögtön a akzán után tettem, mert ott a hőmérőm van, utána egy 45fokos törés. Ez után kb 20cm-rel szereltem fel. Futár hozta és így volt 31e Ft.

http://www.proschorn-raab.hu/

 

 

Előzmény: mislenyi (47113)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47115

A venyige és a szalma tudtommal nagy lánggal ég. Nagyon nagy lánggal emlékeim szerint.

A fa meg izzik max közepes lánggal ég.

Előzmény: Süni A6 (47112)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47114

Ahova kell.

kb 40-45 cm-re a kazáncsonk (ahol csatlakozik a kazán a kéménybe) fölé a kéménybe tettem egy csövet, és abba van belefogatva.

Előzmény: mislenyi (47109)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 -1 0 47113

Hol vetted? Hova kell beépíteni?Mi az ára?

Előzmény: Süni A6 (47111)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47112

Miért is gondolod? Azt mondod, hogy fával jobb lesz?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47108)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47111

Tegnap vettem egyet. 400 fokot bír, 150mm az átmérője, és 10-35Pa között állítható. Az ellensúly helyzete határozza meg, hogy mennyi Pa-nál nyisson be. Szuper.

Előzmény: mislenyi (47105)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47110

Esetleg a kémény tetejére fel lehet szerelni huzatfokozót. Kérdés melyik a jobb megoldás?

PL.: http://www.cskduna.hu/

 

 

Előzmény: Béla29 (47096)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47109

Kösz, közben én is átmentem és láttam. A barometrikus neked hova van beépítve, mert a leírásából úgy olvastam, hogy a kéménybe?Ilyen közel van a kazánhoz? 

Előzmény: Blue_Sky_007 (47106)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47108

Szalma és venyige itt a ludas a tippem szerint.

Előzmény: Süni A6 (47107)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47107

Igazából ez nem terelő lemez, hanem hőelnyelő, majd hőtartó és hőleadó. Ha benézel a felső ajtón akkor a víztér és a kazán teteje között olyan mintha zártszelvények lennének bedugdosva. Csak ezek "U" profilok egymáshoz hegesztve.

Ez nem terelő lemez és e miatt még a láng nem marad bent. Szalmával és venyigével tüzelek. Ezért nem is igazán tudom, hogy mi lenne a helyes megoldás. Ha hagyok huzatót, akkor felmegy a láng a kéménybe, ha lezárom 200 foknál, akkor füstől de nagyon és csak izzogat.

 

A mai napon felkerült a barometrikus huzatszabályzó. Amikor ég a tüzelő, akkor 32 Pa ra állítva nem nyit a huzatszabályzó. A kazánnak 15-20Pa huzat szükséges. 15Pa ra állítva szinte 98%-ban nyitva van, Most 19 környékére állítottam és így billeg, de ha benyit akkor az drasztikus. A hőfok 400 ról, talán 350 re csökkent.

Szóval ez sem hozott igazából sok megoldást.

 

Valakinek még ötelet?

A kéménybe szerelt huzatcsappantyút ha bezárom, akkor szerintem megint az lesz, hogy csak izzogat, meg füstől. Esetleg tévedek?

 

Ja és mind emelett ebben a 6 fokban nem képes jobban felfűteni mint 50 fok. Ha felmegy 80 ra az csak egy pillanat, de max 10 perc.

 

Tamás

Előzmény: Blue_Sky_007 (47072)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47106

Pont most tettem fel a videót (egy régit) a pufferesbe. Ott lehet látni egy nagy rézcsavart a barometrikuson.

Azt csavargatva lehet beállítani a huzatot.

mm-re pontosan adja a pontos huzatot.

10mm az 10Pa-t jelent.

 

Zugbegrenzer

Barometric damper  ángilusul

Előzmény: mislenyi (47105)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47105

Találtál akkor róla valamit? Én nem tudtam megnézni, mert nem tudtam a pontos tipúsát. Teljesen rátok hagyatkoztam és jól tettem.

Ha már itt vagy, kérdezlek. A barometrikus huzatszabályzó a német ebayon a Zuggrenzer?

Barometrikus huzatszabályzó pedig azért van a rendszerben hogy a kazán-kémény körben azonos /előre beállítható/ huzatot tertson. Ha vihar van, akkor is szépen csendesen ég a tűz a kazánban, nem szakítja le a lángot a tüzelőről, nem húzza ki a kéménybe hogy ott szintén a varjak segge alá tegye.

 

Ez egy korábbi hsz-odban van.Azon lehet állítani? nem láttam rajta, jobban megnézem.

Előzmény: Blue_Sky_007 (47103)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47104

Így van rá kötve a vízvezetékre, a lefolyó a mosogatóba megy.

 

 

 

Előzmény: Hegyi82 (47091)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47103

Nem azt, megnéztem mennyiért lehet máshol kapni, és miket írtak róla a német fórumokban.

Előzmény: mislenyi (47101)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47102

Ezek szerint neked a kazánban van.

Előzmény: kingoftailor (47095)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47101

Miért, a telefonod mit mutat? Van-e pénz a számládon? :)

Előzmény: Blue_Sky_007 (47099)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47100

Így néz ki, közvetlen a kazán kijövőn 8előre menőn)

 

 

Azóta már a pufi miatt lett átalakítva, de a hőcserélő helye nem változott.

Előzmény: Hegyi82 (47091)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47099

Én azért 2 percig igen, addig amig megnéztem a neten a telefonomon, hogy jó vétel. :-)

Előzmény: mislenyi (47098)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47098

40-ért adja az Aldi az 5 t-ás rönkhasítót. Egy percig nem gondolkodtam. 

Előzmény: nyunya72 (47085)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47097

Nagyobb kéménnyel

Előzmény: Béla29 (47096)
Béla29 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47096

üdv.olyan kérdésem lenne a huzatot,hogy tudom növelni?csak akkor ég frankón a fa ha a  kazán ajtó nyitva!

elöre is köszi

üdv:Béla

 

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47095

Nálam így van bekötve:

 

Előzmény: Hegyi82 (47091)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47094
Előzmény: Hegyi82 (47091)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47093

Helyesebben három csonknak kéne lenni. 1db ¾ es  a TS 131kapiláris hő érzékelőjének, valamint 2db a hűtőkörnek (bemenő és kimenő). Milyen kazánvédőt használsz?

 

Előzmény: Hegyi82 (47091)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47092

 

A tartalék vízre gondoltál, csakhogy ha a kazán felforr az egyben nyomás növekedéssel jár (hiszen ezért nyit ki a biztonsági) vagyis a tartalék víz ott marad ahol van, legfeljebb hozzá megy még egy kicsi. Majd ha vissza ál a rend és a nyomás mérséklődik na akkor van szerepe a tartalék víznek. Egyébként a puffer aljába kell kötni hisz a kazán úgyis onnan szív, és a rendszer is onnan. Ez azért lényeges mert ha be indul a fűtési kergető a szívó ágán azonnal kompenzálódik a nyomás esés a tartalék vízzel így nem alakul ki kavitáció.

 

 

Előzmény: WendelkeS (47087)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47091

ehhez a biztonsági hőcserélőhöz kellene lenni egy + csonknak a kazánon? vagy hogy néz ki ez? nekem sajna nincs ilyenem, és sztem érdekelne a dolog. ha már a nyáron meg lesz a puffer beépítés, akkor egy ilyet is be kéne iktatnom, ne kelljen utólag mókolni

hbbst Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47090

Nekem is van TS131, de 90 fokos víznél, a kémény mellett fütyül a technika, lehet hallani a "morgást". Képződik mindig valamennyi bugyborék sajna.

Előzmény: kingoftailor (47089)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47089

Nem forr meg a kazán. Van beszerelve biztonsági egység, ami 100 foknál kiengedi a forró vizet és utántölt hideget a kazán visszatérő csövébe.

 

Előzmény: WendelkeS (47087)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47088

Most, hogy mondod..

Meg ugyi a "gumi" se szereti az állandóan meleg vizet...

Előzmény: WendelkeS (47087)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47087
Semmi gond;-) Viszont a tágulásit közvetlenül a kazán elé a visszatérőbe ajánlják, mert ha megforr a rendszer, vagy csak eléred a lefújási nyomáshatárt és a biztonsági szelep dolgozik, akkor a tágulási pótolja vissza a vizet, ezzel hűti is a kazánt.
Előzmény: kingoftailor (47082)
nyunya72 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47086

"OFF" Most nézem, hogy egy régi bejegyzésre válaszoltam, bocsi

Előzmény: nyunya72 (47085)
nyunya72 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47085

Tegnap volt lehetőségem kipróbálni egy x17 est, és egy x25 öst élesbe, jó vastag 50 cm hosszú gyertyán rönkökön.

eddig terveztem egy hasító gép beszerzését, de a balta meggyőzött, hogy egyelőre még bírom kézi erővel is :)

,azt az évi 7-8 em3 -t kényelmesen fel fogom tudni dolgozni az x25 -el. Még este megrendeltem, akciósan 15.500 Ft -ért.

 

Előzmény: vtechun (25762)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47084

 

A terelő lemez az égéstérben Lignonál nálam nem vált be. Kétségtelen csökkenti valamit a húzatott de azt hatékonyabban lehet végezni a pillangóval.

 

Viszont láttam a Gunamatikban egy terelő lemezt a függőleges víztáskák közt, ez hasonló hatást ér el mint a csővesekben a tulbulátor. Egyszerűen be volt lógatva kb. 0,5 lemezből volt. A Lignonál ill. a Totyánál a két felső víztáskák közé kéne tenni, csak mivel itt vízszintesen lenne ezért gondolom legalább 1-1,5mm es lemezből kéne csinálni, hogy öntartó legyen.

 

 

 

Előzmény: Süni A6 (47070)
arsenelupin Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47083

Általában a pufferbe kötik a tágulásit!

Szerintem jó az elképzelésed!

Előzmény: kingoftailor (47082)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47082

Tényleg. Basszus, átugrottam véletlenül azt a hozzászólást. :-(

Bocsi WendelkeS.

 

Azóta megoldottam a tágulási tartályok elhelyezésének a problémáját is:

 

 

Általános vélemény? Jó ha a pufferbe van közvetlenül bekötve a két tágulási?

Előzmény: arsenelupin (47081)
arsenelupin Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47081

WendelkeS ugyanezt mondta alább....

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123769711&t=9147701

Előzmény: kingoftailor (47077)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47080

Demrad. 

Előzmény: coccy (47078)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47079

A terelolemezrol szeretnek velemenyeket(gyari beepitett)megeri bent tartani a kazanban de akkor nem feheredik ki szepen a kazan belseje de viszont takarekosabb a tuzeles vele hatasfokat javitja gondolom,ha kiveszem akkor nagyobb a huzat de viszont a kemenyen tobb meleg levego tavozik .Lehet hogy csak ha faval tuzelek akkor hasznos a terelo lemez, szennel pedig kevesbe mivel nem kap eleg levegot az egeshez? (fustgaz merom nincs)

Viadrus u22 C17KW
coccy Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47078

milyen kaziba tetted a terelőt? hová?

Előzmény: Blue_Sky_007 (47072)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47077

Tesómmal konzultáltam és tovább fejlesztette az ötletem és szerintem így már tuti jó lesz:

 

Előzmény: 42tibcsi (47074)
hetmann64 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47076

Szia japzoli!

 

 

Mennyi lenne a  "jóára"?

Előzmény: japzoli (42880)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47075

:-)

Előzmény: nixon70 (47073)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47074

 

Ha a padlás feljáróba rakod a puffert, hogyan fogsz utána felmenni a padlásra? (1,5m széles) Egyébként ha a födém beton azaz monolit (bevan vasalva) 1,5m en kell, hogy elbírja.

 

Csupán kérdés, hogy be van e vasalva, mert minek akkor a boltív? A vas sem mindegy hogyan helyezkedik el a monolitban, ezt saját káromon tapasztaltam (pedig volt kőműves aki segített) a végén mi is alá falaztunk. Tehát inkább támaszd alá egy két sor tömör téglával. (huzó erőnek kell kiteni a vasat)

 

 

 

Előzmény: kingoftailor (47059)
nixon70 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47073

Tudom,azért is írtam,hogy kb.

Előzmény: kingoftailor (47050)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47072

A terelő lemez általában vörösen izzik. Nekem is képes a 6 mm-s öntvénylap fényesen izzani, de a lángot bent tartja, ha jól van elhelyezve.

Az 50 fok tényleg kevés. Nekem átlag 250-ről esett le átlag 150-re.

Előzmény: Süni A6 (47070)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.08 0 0 47071

Én is így gondolom, de azért megkérdeztem az építészeti fórumban is, ahogy ajánlottátok.

Itt raktam is fel pár képet:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123770409&t=9004917

Előzmény: nagykunsági (47067)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47070

Sziasztok!

 

A mai napon történt egy kis változás a lignomban. Ugyebár, jeleztem hogy 450fok körül van a füstgáz hőmérsékletem. A mai napon a felső viztáska és a kazán tetején lévő víztér közé beépítettük az "U" profilokból álló "hőelnyelőt". Ettől azt vártam, hogy a füstgáz hőm lejjebb megy, majd amikor a kazá hül ki, akkor ez még tud átadni hőt, ezáltal lassabb lesz a kihülés. Illetve a felfűtési időben gyorsabb és magasabb a vízhőm. A fűstgáz hő max 50 fokot esett. Ez nem sok. A víz talán tovább meleg, de 50-60 körül mozog. Eközben a beépített eszköz képes vörösen izzó állapotra hevülni. Szóval szerintem nem hozta az elvárt változást. Holnap felrakom a barometrikus huzatszabályozót. Nem akarom egyből a kazán után a füstcsőr, már annál is inkáb nem, mert ott a füstgáz hőmérőm van. Egy picit távolabb rakom. Mondjuk a kazán és a kémény közé félútra. Ettől szintén csodát várok. Elvárom azt, hogy a láng a kazán melegítse, ne pedig a kéményt. Jelenleg a láng a füstcsőbe is kimegy.

 

Holnap jelentkezem a tapasztalattal.

 

Üdv.

Tamás

ksyy Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47069

Ettöl függetlenül még parkólóból se álok ki öv bekapcsolás nélkül! :) De szerintem éptsünk inkább kazánt vagy legalább terv legyen.

Előzmény: nagykunsági (47066)
ksyy Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47068

Ez azért furcsa mert milyen jogon változtathatnám meg én az autó biztonságát. Honnan tudjam pontosan hova kell rakni az övete ha még előkészités sincs. Civil emberként felülbírálom a mérnökök munkáját? Kiépitem elől,hegesztek stb,szerinted baleset esetén ha kiszakad akkor ki viszi el a balhét? Egy vizsgáztató se ál majd oda,hogy én mondtam,hogy hegesszenek be egy csavart és rögzitsék az övet.

Előzmény: nagykunsági (47066)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47067

Bocs, de amelyik födém nem bír 25q-át az nem födém.

 

Anno a sima fafödémre felraktak 150-200 q kukoricát.

 

A boltív az tuti bírja.

Előzmény: kingoftailor (47059)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47066

Lehet.

 

De 1979-ben nekünk is 500-as trabant volt, és be kellett szerelni a biztonásgi övet.

 

De azért utána jártam,  műszaki vizsgaállomáson közölték, elöl kötelező, függetlenül attól, gyárilag van benn hely vagy nincs.

 

Hátul csak abba kell, ahol gyárilag ki van építve a helye.

Előzmény: ksyy (47036)
fázunk Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47065

A pillér a boltív alá szerintem felejtős,ha alárakod megszűnik a boltív teherviselő képessége.Kapsz egy 3támaszú tartót ami szerintem szinte semmi terhet nem tud viselni.

Előzmény: kingoftailor (47059)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47064

Kérdés a régi rutinos vegyeskazánnal fütökhöz.A kazán szerintem jól dolgozik,csak takaritásnál a táskákon levö vékony pór olyan mintha kissé harmatos lenne.Szerinteteküzemeltetési gond v csaak én képzelödők??Nálatok milyen ez a pórszerő anyag.

WendelkeS Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47063

A boltív elég sokat bír, de erre egy statikus/építész tudna megnyugtató választ adni. Ha apósod javaslatát csináljátok meg, akkor még annyit tennék hozzá, hogy ne csak fúrjátok be a vasat, hanem a téglából ki kell szedni mindkét falon(ha van rá lehetőség) kb. 5-7 cm szélességben, illetve olyan magasan, amilyen vastag lesz a beton, hogy az új betonréteg már erre a kivágott csíkra terhelődjön rá.

 

Valahogy így.

 

Előzmény: kingoftailor (47059)
pajaci Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47062

lili0010    válasz | megnéz | könyvjelző     2013.02.07 18:33:25 © (47049)

 

Erről beszélek.

Előzmény: 42tibcsi (47061)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47061

 

Szerintem az saját felvétele.

 

 

Ez netről van

 

Előzmény: pajaci (47058)
Vezo228 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47060

Szerintem az utólagosan befúrt betonvas nem fog együtt dolgozni semmivel, továbbá a födémet még jobban megterhelnéd az új betonnal is, de kérdezz rá itt, hátha lesz jó ötlet.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004917

Előzmény: kingoftailor (47059)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47059

Feleségem pont ezt kérdezte tőlem egy órával ezelőtt, hogy a pincefödém elbírja-e a 2,5 tonna súlyt.

Ilyen a födém:

 

A pince alja betonozva van kb 15 centi vastagon (megfúrtam). Arra gondoltam, hogy kisméretű téglából építek egy tartóoszlopot a boltív közepe alá.

Apósom azt mondta, hogy a padlásfeljárónál a beton fölé húzzunk még egy betonréteget bevasalva, de úgy, hogy a betonvasak végeit fúrjuk be a falba is.

 

Mit gondoltok erről?

Előzmény: 42tibcsi (47055)
pajaci Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47058

Azok nyilván netes képek, nem a sajátja, ott van rajtuk a honlapok vízjele.

Előzmény: 42tibcsi (47053)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47057
Előzmény: Benke Krisztian (47056)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47056

Ime itt a mellekelt kep is!:D

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47055

 

Fűtés rendszer szempontjából jobb volna ha fordítva lennének elhelyezve. Csak a gond az, hogy pl: 1000L. puffer több mint 1 tona, kérdés a födém bírja e. Az új Ligno tulaj (akinek eladtam) az is egy szinttel feljebb szándékozik rakni a puffert, és mondtam neki ezt a súlyt el gondolkodott (koncentrált kis felűletett terhel). (monolit talán bitja) 

 

 

Benke Krisztian Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47054

A terelolemezrol szeretnek velemenyeket(gyari beepitett)megeri bent tartani a kazanban de akkor nem feheredik ki szepen a kazan belseje de viszont takarekosabb a tuzeles vele hatasfokat javitja gondolom,ha kiveszem akkor nagyobb a huzat de viszont a kemenyen tobb meleg levego tavozik .Lehet hogy csak ha faval tuzelek akkor hasznos a terelo lemez, szennel pedig kevesbe mivel nem kap eleg levegot az egeshez? (fustgaz merom nincs)

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47053

 

Ez egyértelmű csak az eredeti terven azért különleges mert a puffer lejjebb van egy szinttel mint a kazán. Nem a leg jobb megoldás de nyilván a kényszer szülte ezt. Ez nem gond csak pl.: ön áramoltatást nem lehet megvalósítani (Laddomat v. ESB-nél a bypasz ág) 

 

 

Előzmény: pajaci (47051)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47052

 

Kösz. Egyedüli aggodalmamat meg említettem a gyártónak mégpedig a 10mm rácsot. Még nem volt negetiv visszajelzés. Bár könnyedén ki lehet venni ill. cserélni ha van mivel. Nem lehetetlen de nem szándékozok szénnel tüzelni.

 

Annyi előnye van a Lignohoz képest, hogy nagyobb a hő átadó felülete, ha pedig vegyesben használom ua. Viszont a raktere lényegesen nagyobb. A 34kW ost rendeltem. Az ára 270e. + áfa.

 

 

 

 

Előzmény: japzoli (47044)
pajaci Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47051

Igen.

Itt egyértelműbb. A kiegyenlítők nincsenek rajta, felül az egy gázkazán.

 

 

Előzmény: lili0010 (47049)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47050

Azért van pár körülmény, amit figyelembe kell venni:

 

Előzmény: nixon70 (47046)
lili0010 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47049

rajzok lemaradtak:

 

lili0010 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47048

Nemtudom jól értelmezem ezket a rajzokat, hogy először a puffert tölti a kazán és utána megy a radiátorok felé a melegvíz?

 

 

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47047

Már többen vettek tőlük erről a fórumról. Korrekt cég.

Előzmény: Wolf1160 (47045)
nixon70 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47046

Nyitottnál össz. víz 7 %-a a zártnál kb11-12%-a.

Előzmény: Destroyah2 (47026)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47045

Hello mindenkinek!,

Akit erdekel: ezt talaltam Puffer ugyben...

agrogama kft.

japzoli Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47044

Megfeleően működik, igaz a puffer nagyon hiányzik. Gyorsan eléri a 70-80 fokot és utána folytani kell...ezzel pedig a belsejének nem igazán teszek jót. A lakásban a meleg megoldódott..még a padló is kellemes.

A huzata kiváló, működése egyszerű. A füstgáz nem túl magas (talán 150-nél kattant a Lad füstgázteermosztát legmagasabban) Minden evő, az elgázosító funkció érdekes - dübörög. Lignittel is fütünk (ami bánya nedves, a fa amit kaptam egy jó havertól, 3-4 éves bükk...attól 10 perc alatt 20°C ról 80 °C. Mivel sosem fűtöttem még vegyessel, ezért nem tudom összehasonlítani...de 1-szer aludt ki teljesen reggelre.

Előzmény: 42tibcsi (47042)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47043

Tibcsi!

 

Mekkora B-steel lesz, és mennyibe kerül?

Előzmény: 42tibcsi (47042)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47042

 

Szabályozás, hát lesz mit ha megkapom a B-steelt. Mert azon aztán semmi kütyü nincs. Igaz a Lignonál is külön felárért kaptam a hőmérőt, termosztátot, és a huzatszabályzót. Tapasztalatok-ról még sok infót nem kaptunk. (legfeljebb képeket) 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (47010)
AlphaSys Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47041

Üdvözletem a Fórumtársaknak!
Egy ideje már követem a hozzászólásokat, gyüjtöm az infókat a meglévő rendszerem továbbfejlesztéséhez.

Jelenleg egy téti 40 Kw-os Carborobot kazánnal fűtök, de a biztonság kedvéért rendszerben van és marad is az előző 30 Kw-os öntvény vidra kazánom is.  A rendszer többö eleme sem mondható elavultnak, 2008-ban építettük, lemezradiátorok, réz csövezés, osztó-gyüjtős rendszer. Azóta csupán annyit változott hogy 2 éve a kazán kikerült a műhelybe, innen 32 es ötrétegü megy át a pincébe (kb 2x 15-20M)

A ház még szigeteletlen, 2 ablak cserélve a többit tervbe vettük.

Fűtésrendszeremet tovább szeretném fejleszetni a szezon végén, elsődleges cél a további fogyasztáscsökkentés!

Olvasva a hozzászólásokat felvetődött bennem hogy a Carborobotot leválasztanám a rendszerröl egy lemezes hőcserélővel, és ide egy laddomatot is betennék. Ezt azért gondolnám jó lépésnek, mert így a kazánkörben magasabb hömérséklet is elérhető (ez elvileg jobb a Carbónak) , ezzel együtt pedig jobban szabályozhatnám a lakásba átmenő fűtővíz hőmérsékletét.

Érdekel minden jobbító szándék, ötlet, tapasztalat , érv és természetesen ellenérv is.

További szép napot, Üdv.:KP.

pajaci Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47040

Szabadon főzhetünk pálinkát :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (47038)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47039

lidl-ös termosztátot is olcsóbban vettünk mint 3 éve :))

Előzmény: Blue_Sky_007 (47038)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47038

Ez igaz, de jobban is élünk mint 3 éve. :-)

Előzmény: kingoftailor (47033)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47037

Zárt rendszernél, ha kicsi a tartály, akkor a nyomás a rendszerben elérheti a 2,5 bart és lefúj a biztonsági szelep.

Előzmény: mislenyi (47034)
ksyy Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47036

Ne haragudj,de ez hülyeség. Bátyámnak 1979-ben volt 500-as Trabi-ja és elől nem volt benne öv,sokszor átment vízsgán és rendőr se büntette meg azért.

Előzmény: nagykunsági (47016)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47035

Azért nem ennyire egyszerű a történet. Amikor ezt a szabályt kitalálták, egy sima 4 téglás kéményre gondoltak, tehát a falvastagság valahol a 13 cm körül van. Még ez sem valószinű hogy a tetőtérben annyira fel tudna melegedni, de az okoska, a téglák közti vakolat esetleges hiányára gondolt,ahol bizony ki tud jönni forró füst is. A mi vegyes kéményünk kb 80x80 cm tehát sok téglás valszeg ilyen szempontból gáztömör. Ezt elismerte a seprő is de a szabál ez szabál.

Előzmény: bnorci71 (47005)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47034

A tágulási nagysága befolyásolja, hogy mennyire tudom felfűteni a puffert? Erről most hallok először.

Előzmény: kingoftailor (47029)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47033

Hány éve? Most 50 felett van sajnos.

Előzmény: Blue_Sky_007 (47031)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47031

34 volt, hogy pontosítsunk.

Előzmény: kingoftailor (47024)
kly666 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47030

nyitott.

simán elég a 200L mivel kb 50 fokról indulok így nem akkora a tágulás.

persze 10 fokos vízről is elég lenne (ilyen volt az első felfűtés tavaly július végén). Azóta nem volt 50 fok alatt.

A tartályban úgy 30 cm a vízszint változás. tartály kb 35x60x100

Előzmény: kingoftailor (47029)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47029

A 200 literessel fel tudod fűteni 85 fokosra? (nem emlékszek, hogy zárt vagy nyitott-e a rendszered)

Előzmény: kly666 (47028)
kly666 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47028

0.06-0.1 között van a szorzó.

Rendszere válogatja.Ha csak alacsony hőmérsékletű víz van benne (40-50 fok) akkor elég a 0.06 .

mivel ez vegyes 0.1 el nem hibázhatsz.

nálam a 2000L hez van 200L tágulási

Előzmény: Destroyah2 (47026)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47027

ökölszabály, nyitott rendszer esetén a rendszerben lévő víz 5%-a, zárt rendszer esetén a rendszerben lévő víz 7%-a.

 

 

Előzmény: Destroyah2 (47026)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47026

egy vegyeskazános fűtésrendszerhez való tágulási tartály megfelelő méretét nagyjából/!/ hogyan tudnám kiszámolni?

 

mondjuk a rendszerben lévő víz mennyiségét mennyivel érdemes felszorozni a helyes eredményért?

nagykunsági Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47025

Veterán gyűjtő veterán vizsgára viszi, és nem használja mindennaposan.

 

A veterán vizsga az egy másik történet.

Előzmény: t.zsolti (47020)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47024

Azért ez nem éppen egy olcsó szivattyú (50+).

Előzmény: Blue_Sky_007 (47018)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47023

Mennyivel kellene megmagasítani a kéményt??? Sajnos nem nagyon értek hozzá, valaki aki többet ért hozzá nálam meg több tapasztalata van????

 

Előzmény: t.zsolti (47022)
t.zsolti Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47022

4 métertől mit vársz?

Előzmény: Jnika0101 (47021)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47021

Ma megint megmértem a kéményben a huzatot. Begyújtás elött hideg kéménynél 0,12mBar mértem, üzemeleg állapotban ebből lett 0,23mBar. Két helyen is mértem, az egyik a kémény alsó tisztító nyilásánál a másik meg a kazán alsó ajtaján a primer levegőnél. Nagyából megegyeztek az adatok mindkét helyen begyújtás elött és üzemmeleg állapotban is.

 

Nem kevés ez egy picit????

 

Előzmény: Jnika0101 (46990)
t.zsolti Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47020

és gondolod, hogy egy veterán gyüjtő majd lyukat fúr egy restaurált járműbe??

Előzmény: nagykunsági (47016)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47019

Még annyit, hogy az egész "rexes buli" kiváltható passzív elemekkel (merülő hüvelyes termosztátokkal, meg a 20eFt-os Laddomat füstgáz termosztáttal).

Az nem fogyaszt, nem is olyan rugalmas és nem is olyan látványos.

Előzmény: Gergo.bgy (47017)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47018

Így igaz. Ezért is vettem A2-t. Hogy ne hüledezzek. :-)

Előzmény: Gergo.bgy (47017)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47017

Így van, most éves szinten 3-4e ft- az még bírható, de persze mindenkinek a saját pénztárcája határozza meg a lehetőségeit. De azért azt se felejtsük el, h a keringető szivattyúk is elég szépen fogyasztanak, és ott nem hüledezünk, számolgatunk. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (47010)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.07 0 0 47016

Elöl 1976 óta kötelező.

 

Műszaki vzsgán nem megy át ha nincs benne.

 

Piszkosul nem érdekli őket, hogy gyárilag van benne hely vagy nincs.

 

 

Előzmény: ksyy (47015)
ksyy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47015

Bocs,hogy belevau,de ha gyárilag nem szerelték bele akkor téged senki nem kötelezhet rá,hogy beszereld. Mivel nincs is hova. Ha pl,te hátra beszereled az oké,szólni nem fognak érte,de kötelezni se.

Előzmény: nagykunsági (47012)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47014
Előzmény: nagykunsági (47012)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47013

Még több is felfér rá.

 

Csak a kamion van túlsúlyban :))

Előzmény: Menike (46953)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47012

Majdnem.

 

Ez az autós példa nem jó.

 

Mivel 1976 óta kötelező a biztonsági öv, és a régi  autókba is be kellett szerelni.

 

Mégha a helye nincs meg akkor is.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (46951)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47011

Én csak azért nem kapcsolgatom le, mert szerintem a sűrű ki be kapcsolás rövidíti az életttartamát.

Előzmény: joevagyok68 (46947)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47010

Ez is évente előjövő gittrágós történet.

Én már harmadszor írom le, hogy nekem évi 5eFt-t megér, hogy biztonságban vagyok és szabályozható a rendszerem. :-)))))))

Előzmény: 42tibcsi (47008)
hbbst Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47009

Teszel egy plusz termosztátot, ami figyeli a kazánhőfokot. Ha mondjuk 60 fok alatti a kazán, akkor lekapcsolsz vele mindent. Ha több, akkor meg bekapcsolod. Ezt írtam már délután. De egy-két sör áráért ako' nem fogok kapcsolgatni, egy tizedesjel balra meggyőzött, hogy bacok rá! :)

Előzmény: 42tibcsi (47008)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47008

 

Ok. De mivel ha van puffer nem muszáj napi 24órát bekapcsolva lenniük. Ez nálam nagy hidegben max 4-6 óra. Csak még meg kéne oldani, hogy au. lekapcsoljon ha nem tűzzelek. (de érdemes?)

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (46999)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47007

A csöves vegyestüzelésü kazánokról van valakinek tapasztalata?

 

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47006

Vagy hogy a kémény melletti kis kibúvó ablak szerintük kicsi, azon nem nagyon férnek ki, ha gyorsan ki kell menni.

 

 

erre azért szeretnék egy életszerü példát :)

Előzmény: Gergo.bgy (46967)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47005

de könyörgöm mennyi is a fa gyulladási hőmérséklete

250fok körül

a kémény mikor lesz kívül a padlástérben 250 fok????????

és ezt a hőt át kellene sugároznia 5-10cm távolságra

 

gondolkodjanak már egy kicsit mielőtt baromságokat követelnek

Előzmény: Gergo.bgy (46966)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47004

attól, hogy nem kerül minden CO mérgezés a TV -be még megtörténik

ja és tudod 1 szál szőr van ahol kevés van ahol sok...

Előzmény: halaloszto (46956)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47003

higeről = hidegről indul

Előzmény: Orion68 (47001)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47002

Hónapra levetítve eddig 2600Ft villamos áram fogyasztás jött ki.

Előzmény: Orion68 (47001)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47001

Én a szünetmentes után mérem (az kb plusz 20W) 1 rex, 7 sestos, 1 htronic, 1x5W mágneskapcsoló, min 3 kontrol lámpa (az épp semmi) összesen 23-25W, 37-37VA. Ha megy a Laddomat, akkor összesen kb 105-210W (amikor higeről indul egy jó 20 percig sokat fogyaszt), amikor minden üzemben van (grundfos 26-60 1-es fokozaton kb 45W) akkor 175W, hidegen max.240W. Szerintem valós a 2-3W/műszer. 

coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 47000

Mi mindig órába számolunk, 8760 óra az egy év

Előzmény: Blue_Sky_007 (46999)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46999

180 nap,én ennyivel számolom a fűtési szezont (készenlétbe a (Rex) Sestos rendszer).

Előzmény: coccy (46998)
coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46998

mi a 180  ?

 

1000 Wh / 20 W = 50 h (ennyi idő alatt fogyszt el 1 KWh-t)

 

8760/2/50 = 87,6 KWh fogy egy fél év alatt (4905,6 Ft)

 

Nekem ez jött ki, hasonlít a két érték, más a megközelítés

Előzmény: Blue_Sky_007 (46996)
coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46997

Elméletileg "K" hőelem toldóval ( gyártanak hozzá csatlakozót, kábelt)

 

REX-hez meg jó a 2 eres kábel is, ugysincs talppont kompenzálás :(((

2 x 0,75 MT kábel már korrekt hozzá

Előzmény: hetmann64 (46995)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46996

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=113915180&t=9147701

 

Az alapfogyasztásom 5 sestos+szünetmentes.

kb. 20W óránként.

180*24*0,02=86kW

86*56Ft=4816Ft.

 

Vagy valamit elszámoltam???

hetmann64 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46995

A k-s hőelem vezetéke mivel hosszabbítható?

Előzmény: Hegyi82 (46940)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46994

én is arra gondoltam rakatok rá a nyáron mégy 1métert. Az nem baj ha nagyobb lesz a huzat abból lehet kisebbet csinálni, de a kicsiből nagyobbat már nehézkesebb. Enyhe időben nem nagyon akar lobogni a kazán.

Előzmény: true75 (46992)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46993

Köszönöm ,hogy megmérted. 

Ez így már elfogadható fogyasztás és ezt már tekinthetjük hivatalos adatnak. :)

Előzmény: 42tibcsi (46991)
true75 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46992

- nem vagyok egy nagy hozzáértő de szerintem cca 2 méterrel alacsonyabb az a kémény a kelleténél

- minél magasabb annál jobb a huzat

- de láttam már olyat is, hogy a füstcső túl be volt dugva a kéménybe és ez csökkentette le a huzatot

Előzmény: Jnika0101 (46990)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46991

Ha már ennyire belelendültünk lementem megmértem univo-val. A kazán most nem megy, és ilyenkor a relék bevannak húzva (3 kim. a 4 est zár) és nyilván nagyobb a fogyasztása hideg füstnél. De hát ki lehet kapcsolni ha nem megy a kazán minek mérjünk.. Tehát a 4db. 25mA a felvétele, ez 5,75W, 1db:1,4W

 

Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46990

Ma sikerült megmérnem a kéményben a huzatot. Sajnos befütés elött nem mértem csak üzemmeleg állapotban kinti hőmérséklet +5 fok szélcsendes idő és a huzatom 0,23mBar Nem túl kevés ez egy picit???? Kíváncsi leszek hidegen mennyi lehet. A kémény tavaj lett rakva, egy kör keresztmetszetü téglakémény átmérő 250mm, kazánbekötéstől a valós kéménymagasság az 4m.

 

Nem kevés ez így üzemmeleg állapotban????


kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46989

Most már végképp meg vagyok zavarodva.

Előbb írták hogy a leírásban is 10VA van , akkor nem lehet 1W...?

 

Most akkor mi is van?

 

 

Előzmény: 42tibcsi (46986)
coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46988

Ez jobban hangzik, és barátibb a fogyasztás is,

 

Tizedest mindenki képzelje egy helyiértékkel balra, és az jön ki jó értéknek Kb 280 ft egy fűtési szezon

Egy jobb sör ára csak :)))

Előzmény: 42tibcsi (46986)
coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46987

Az kb 45 mA (10VA/230V=0,0435A)

Előzmény: Hegyi82 (46984)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46986

Igen a szokások rabja vagyok, én 220-al vettem. Egyébként digit mérővel mértem, és 0,01-0,02 A közt volt, tehát 10-20mA volt a felvétele, tehát a vég összeg az jó csak nem 200mA. de ha precízen akarod megmérem univo-val.

De ha nem lennék lusta ki lehet kapcsolni, mert csak addig van rá szükség míg ég a kazán, ez naponta max. 2 X 2óra, v. 1 X. Ilyen időben.

 

Előzmény: kly666 (46972)
hbbst Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46985

Sestos user manualjában nem is említik a fogyasztási adatokat. Vajh Ő is szereti az áramot?

Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46984

ezt írja a leírásban:
Power Consumption: 10 VA. 

coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46983

Nem, nem neked szántam

 

Ellenben minden REX felhasználónak, ha igaz a 200 mA

Előzmény: kly666 (46979)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46982

Ez így van! Simán megéri ha beteszel még 1 db ot. Persze nem néz ki jól ha nem működik mikor begyújtassz csak rá 5 percre.

 

 

ÚÚÚtálom az energiavámpírokat......

 

 

Előzmény: hbbst (46980)
hbbst Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46981

Ejj abbamaradt a beszélgetésünk a témáról, kellene majd folytatnunk... :) Csak ez a rohadt időhiány...

Előzmény: kly666 (46979)
hbbst Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46980

Baaaze akkor veszek egy 3. REX-et, ami ha a kazánhőfok leesik 50 fok alá (tuti qrvabisztosnemégmátűz) lelövi mindkét REX-et (kazánvíz + füsthő), plusz ezt a REXet is... 24 órából max. 5öt megy a kazán, 19 óra készenlét. Simán behozza fél szezon alatt a 3. REX az árát.

Előzmény: coccy (46978)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46979

Gondolom nem nekem szántad :) , mert nekem is ez jött ki.

Szóval elég gáz ez a REX (feltéve ha valós adat a 200mA , lehet csak elírta mert 20mA-el számolt)

Nekem nincs REX em  , nem is lesz.  PIC es mérőmodulom fogyasz vagy 50mA 5 voltról és most jelenleg 7db szenzort olvas , ez 0.25W.

 

Előzmény: coccy (46978)
coccy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46978

Egy kis matek

 

230V x 0,2A= 46 VA (W)

 

1000/46 = 21,74 h (Ennyi idő alatt eszik meg 1 KWh-t a 4 db REX) azaz 56 Ft-ot

 

egy szezont vegyünk fél évnek, 8760 / 2 = 4380h

4380/21,74 = 201,47 KWh

 1 rex 201,47/4=50,38 KWh

 

50,38 x 56Ft = 2820,6 Ft  1db REX egy féléves fűtési szezon alatt, ha nincs kikapcsolva, ha egész évben úgy marad, dupla pénz

 

1 kwh cirka 56 Ft bruttó

 

 

Nálam a PLC 300 mA-t vasz fel 24 V DC-ről, ez nincs 8W és ebben benne van 4 Db távadó is, alias 4 REX van kiváltva

 

Nem is rossz:)))

Előzmény: kly666 (46973)
hbbst Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46977

Látom felvetődött a REX téma megint. Van már 2 db, jövőre mennek szolgálatba, idén már nem bactatom a rencert. Viszont mindkettő "fordítva" működik, pont akkor húz be a relé, mikor alacsony a hőmérséklet. Ezért többet is fogyasztanak "üresjáratban" majd. Veszek 2 digitális termosztátot is, ott lehet majd állítani, alapból hogy működjenek. REX-en nem lehet? Leírásban nem rémlik, láttam volna utalást erre.

mislenyi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46976

A férjem ács volt, ő is néha dilemmában volt, hogy mennyit hagyjon el a szarufa és kémény közt. Az én akkori munkahelyemre(raktár) negyedévente jöttek szemlére, köztük volt tűzoltó is. Mikor felvetettem ezt a kérdést, azt mondta, nincs meghatározva, de a 15 cm biztosan elég, Így ehhez igazodott a férjem.(hogy azóta van-e már róla jogszabály, nem tudom)

Előzmény: Gergo.bgy (46943)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46975

Igazad van, mit iszol?:)

Igen, ezt tapasztaltam, hogy időjárás függő.

Nekem a szaki beszereléskor megszorította a szekunder szabályzó csavarját, azt mondta, ez mindig maradjon zárva, így én csak az alsó ajtóra szerelt láncossal tudok feljebb csavarni. Ilyenkor attól tartok, hogy kimegy a meleg is.

Ezért lesz az első, hogy füsthőfokmérős sestost rendelek, lássam,mi a helyzet.

Előzmény: joevagyok68 (46934)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46974

öööö....kerékpáros sisak ?

igen..csak áldozni kell rá egyszer  4-5 eFt-ot ...  :-)

http://www.decathlon.co.hu/HU/felnott-sisakok-12815407/

Előzmény: 42tibcsi (46969)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46973

Ha jól számolom akkor cirka 2500Ft/szezon/rex

 

ez brutál sok.

Előzmény: kly666 (46972)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46972

upsz nem jó

 

hogy jött ki a 4,4 watt?

 

P= U x I

 

230 x 0.2 = 46 watt / 4 = 11.5 W 1 db rex

 

Így viszont már nagyon gáz.

 

Előzmény: 42tibcsi (46968)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46971

köszi

ez nem tűnik soknak, cirka 200Ft/szezon/rex, elfogadható.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (46968)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46970

Beszéltem a sepergetővel, és kiderítettem, hogy ez a tűztávolság csak a szilárd-illetve folyékony tüzelésre vonatkozik. Nekünk a bélelt részen van a gerenda ugyhogy maradhat, de du. itt lesz a faluban és feljön. Én ritkán vagyok itthon főként hétvégén, ezért szeretném letudni a dolgot.

Előzmény: Gergo.bgy (46967)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46969

 

Ok. Az el esést nem tudod kivédeni, de a CO mérgezést igen csak áldozni kell rá egyszer 3-4e Ft ot.

 

 

Előzmény: halaloszto (46956)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46968

Feldobtad a labdát, mivel nálam 4db van. Az is igaz egy kapcsolóval áramtalanítani tudom őket, és nem felejtik el a beállításukat. De ehhez újból le kéne mennem a pincébe ha leéget a rakat.

Szóval a 4db Rexi 200mA fogyaszt, ez 4,4W azaz 1db Rexi 1,1W-ot fogyaszt (50mA)

 

Előzmény: kly666 (46944)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46967

Nálam meg még különösen problémásabb a dolog. 92-93-ben kezdődött a ház építése. 95-re szerkezetkész lett, azaz már tető is volt rajta. Ekkortájt ugye teljesen más szabályok voltak, az akkori szabályok teljes betartásával készült el szerkeztkészre a ház . Aztán kis szünet, építkezés folytatva 2000 környékén, fullosan kész lett 2004-re. Már ugye itt is teljesen más szabályok voltak. Majd haláleset miatt beköltözés elmaradt. Majd 2012-ben egy kis módosítgatások után költözés.

 

Na azt képzeld el, hogy a 20 év alatt mennyi minden minden változott, ami miatt egyes dolgok nem felel meg a mostani szabályoknak. Ugye én nem tehetek arról, h az építés kezdete és a használatbavételi engedély megkérése között cirka 20 év eltelt. Belekötöttek mindenbe: ahogy már mondtam a gerendába. Megcsináltam. Vagy abba, hogy nincs a vegyes kémény kibélelve. Megcsináltattam. Vagy hogy a kémény melletti kis kibúvó ablak szerintük kicsi, azon nem nagyon férnek ki, ha gyorsan ki kell menni. Mondom, hogy az én 110kg-mal simán kiférek rajta. Vagy abba is, hogy a kazán kéménybe való becsatlakozása és az alatta lévő tisztítónyílás távolsága nem 80 cm, meg a tisztínyílás ajtaja sem jó. Meg még sorolhatnám. Nem sok hiányzott már, h olyat teszek, amit később megbántam volna. :) Végülis megadták az engedélyt, de semelyik szolgáltató nem szívózott annyit, mint a kéményesek. Tigáztól féltem a legjobban, és ők szarták le legjobban. Megnézték, hogy fizetve van-e a gáz és kész.  

Előzmény: Remete13 (46965)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46966

"Ezt én is meg tudnám oldani, de mintha azt mondta volna az apósomnak hogy a szilárd tüz. vonatkozik a dolog." 

 

Nekem is az van, ill. duplakéményem van, egyik fele gáz, másik vegyes. A vegyes miatt nem lehet gerenda a közelben. Erre mondta, hogy gerenda leszigetel és jó lesz. 

Előzmény: Remete13 (46949)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46965

Mindjárt felhívom aztán megmondom a tutit. 

Előzmény: joevagyok68 (46963)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46964

De csakazé, mert kinyitod azt a "négyszögletű"narancssárgás izét a kocsid elején-hátolján-oldalán...

Ha nem nyitnád ki és nagygázzal közéjük hajtanál....csak szeretnének... :-)

Előzmény: Remete13 (46962)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46963

Akkó mostmá csak jó lenne tudni, hogy van-é "szerzett jog" vagy nincs .. :-)

Előzmény: Remete13 (46961)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46962

Egyébként én veszélyes-árut hordok tartálykocsival, ugyhogy a katasztrófások napi vendégeim. Minket nagyon szeretnek megállítani.

Előzmény: joevagyok68 (46960)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46961

Tessék az egész mondat: " A kémények az eredeti állapotuk szerint is kerülhetnek szabálytalan kategóriába pusztán a megváltozott előírások miatt, de leggyakrabban az épület mellé épített (vagy megmagasított) ház miatt kell a kéményeken magasítani."

Előzmény: joevagyok68 (46958)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46960

Igen...

DE ha hozzáadják az adott helyiségben tartózkodó(k) számához a házban, lépcsőházban, utcában,és még esetleg  helységben tartózkodókat IS !  Mert ugyi a katasztrófavédelmet is bevontuk....

Akkor elég szép szám kijön....hangulatkeltésnek, címlapra kerülésnek, egyeduralkodó piaci szerelővé váláshoz kiváló !  Semmi befektetés, busás haszon...

Előzmény: halaloszto (46956)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46959

Ok ok, ez csak egy példa amivel feljogosítják magukat hogy mindennel kötekedjenek.

Előzmény: halaloszto (46956)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46958

a "de" után mi van ? :-)

Előzmény: Remete13 (46957)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46957

Most ahogy nézegetem a szabályokat, mielőtt felhívom a majszert, ezt találtam: " A kémények az eredeti állapotuk szerint is kerülhetnek szabálytalan kategóriába pusztán a megváltozott előírások miatt, de ". Na ez milyen jó duma.

Előzmény: joevagyok68 (46951)
halaloszto Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46956

"sok CO mérgezés" mennyi is? volt ebben a szezonban vagy 5? ennel tobben halnak meg ugy hogy elesnek es beutik a fejuket.

 

Vajk

Előzmény: Remete13 (46955)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46955

Szia. Tudom, hogy igazad van, de én mégsem ebből az irányból közelítem meg a dolgot bár hajlok a másikra is.. Összebútoroztak a katasztrófa-védelemmel, és a sok CO mérgezés miatt minden meg van engedve nekik. Két éve pl. kitalálták hogy kevés a levegő a (gáz)kazánházban, de egy fürdőszobai ventillátor fordítva beszerelésével megodottam. Azt nyilván nem várhatja, hogy februárban szétszedjem a tetőt több százezerért, de ha lezáratja a gázt nyilván az sem lenne jó megoldás.

Előzmény: joevagyok68 (46951)
sur5al Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46954

Mit nem tudsz megoldani? Gondolom ha kazánt akarsz oda, akkor a fűtéscsövek ott vannak vagy úgy is oda kell vinned. Kémény van, remélhetőleg megfelelő. Esetleg egy égési levegő csatorna kellene még (a fürdő falában hoznám be), de azt meg lehet oldani máshogy is (légbeejtő). Mi a gond?

 

Arra a falra építenék egy szépséges vízteres kandallókályhát. Sk. Samott tűztér, hatalmas panoráma üveg, brutál nm csöves felső hőcserélő:DDD

 

Ha szigeteled az építményt, akkor nem fog túlfűteni. Amit az ablakon sugároz, azt meg ellensúlyozza majd, ha termo fejet teszel a közeli radikra.

Előzmény: ksyy (46897)
Menike Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46953

260 mázsa körül volt a kamionon... a kamionon levő m3 le van mérve. felfér rá ennyi...

Előzmény: Törölt nick (46920)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46952

2014-es fűtési szezonra. Idén a hitel előtörlesztés előnyt élvez. Fát is vennem kell április-májusban és 2 hónap mulva születik a fiam, így arra is kell lóvé.

Előzmény: joevagyok68 (46948)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46951

Megjegyzem 17 éve így van, így is kaptunk rá engedélyt. Jó tudom változnak a szabályok."

 

Állítólag létezik olyan, hogy, "szerzett jog" fogalma !!

létezik ??

Amíg nem változtatsz a kéményen, tehát nem újítod fel, cseréled le, addig nem nagyon lehet probléma..ha "újkorában" törvényszerű/megfelelő volt....

Lásd régi autók, amikben még nem is volt biztonsági öv.....és még a "helye se", hogy be lehessen szerelni...

de lehet tévedek... :-)

Előzmény: Remete13 (46939)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46950

:) ügyes

de gondolom nem ez a jellemző áramköri kapcsolás az átalg felhasználónál.

Előzmény: joevagyok68 (46947)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46949

Szia. Ezt én is meg tudnám oldani, de mintha azt mondta volna az apósomnak hogy a szilárd tüz. vonatkozik a dolog. A padlásra felnézve állapította meg a gondját, szerintem nem tudta hogy az az oldal mit takar. Nekünk egy baromi nagy kéményt csináltak, két téglalap van egymásba csúsztatva. Az egyikben 2 bélelt cső van a gáznak (kazán és melegvíz) a másik a kandallónak bélés nélkül. Jelzem 17 éve még nem kellett bélelni a vegyest.

Előzmény: Gergo.bgy (46943)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46948

jövőre, vagy következő füttési szezonra ?

Előzmény: kingoftailor (46942)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46947

"tekintve hogy ezek a cuccok folyamatosan üzemelnek"

Akinél úgy van bekötve, annál biztos !

DE nálunk nem... :-)

Külön "körön" van "főkapcsolóval" a puffer felfűtéséért felelős rész, és külön körön, a fűtőköré....a puffer-gáz "választó" termosztát meg sima kapilláris...

Előzmény: kly666 (46944)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46946

Ha azokra a fogyimérőkre gondolsz amik közvetlen konnektorba dughatók azok ilyen kis teljesítményen nem adnak jó eredményt. Inkább valami minőségi multiméteres árammérés lenne a jobb.

Előzmény: Hegyi82 (46945)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46945

megmondom őszintén, fogalmam sincs, de ha gondolod elérakom a fogyaszásmérőt, de sztem <1w lesz az eredmény

Előzmény: kly666 (46944)
kly666 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46944

Mennyit fogyaszt egy ilyen REX ?

Mérte már valaki a pontos adatot?

 

Azt gondolnám 0.5W is elég neki de volt már hogy a hanyag kínai tervezés miatt hasonló kütyü kb 10W-ot nyelt be nekem.

(Gáz detektor)

 

tekintve hogy ezek a cuccok folyamatosan üzemelnek és akár több is lehet belőle ez egy lényeges adat.

Előzmény: Hegyi82 (46940)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46943

Üdv, 

Nálunk most van folyamatban a ház használatba vételi engedélyezése. Ugyanezt a problémát vetették fel. Nálunk a kémény két oldalán 2 cm távolságra vannak a gerendák. Bár nálunk ha jól emlékszem 8 cm-t mondott, mint min. távolság. Azt javasolta ill. írta elő, h kőzetgyapottal burkoljuk be a gerendát és onnantól kezdve elfogadja. 

Előzmény: Remete13 (46939)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46942

Igen, tudom, de nem sürgős. Puffer úgyis csak jövőre lesz. Viszont így 4000ft-ból meg van a rexi.

Előzmény: Hegyi82 (46941)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46941

egyébként ráérsz beszerezni minden kelléket, lesz rá vagy 3 heted 

Előzmény: kingoftailor (46938)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46940

amig csak mérni akarsz, addig nem


bekötöd a szenzort,

 

veszel annyi 2eres kanócot amennyi kell, egyik végét belekötöd a rexbe, másik végére egy dugvilla és bele a konnektorba,  és máris tádámm :) 

Előzmény: kingoftailor (46938)
Remete13 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46939

Szép napot az uraknak. Gondom akadt a kéményseprővel, mert az egyik tetőt tartó gerenda közvetlenül a kémény mellett van a padlástérben. Megjegyzem 17 éve így van, így is kaptunk rá engedélyt. Jó tudom változnak a szabályok. Valami 12 cm-es távolságot emlegetett (apósom volt itthon). Kérdésem, ez minden tipusú berendezésre igaz, vagy csak a szilárd tüzelésre. Köszi.

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46938
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46937

nos akkor most már ezt is tudjuk pontosan

köszi!

nekem is azt mondta az erdész amikor voltam az ágfáért, h kb. 10q van egy kupacban /erdei m3/ abból amit árulnak /80%-a tölgy, a többi akác meg celtis/ ezt adják 14.000,-ért. elvileg egészségügyi vágásból.

Előzmény: nagykunsági (46936)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46936

Egy erdei m3 légszáraz tölgy, méteres rönkben, erdőn, kb 9.5 -10 q . Élőnedvesen 13-14q.

 

Ezek az adatok, nem netes böngészésből vannak, hanem én mértem, a saját részre vásárolt fát.

Előzmény: Hegyi82 (46844)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46935

A huzatot az alsó tisztitó nyilásnál mértem a kéményben. A primer ajtó be volt csukva csak a huzatszabályzó volt picit nyitva. Az automata huzatszabályzó 70 fokra volt állítva és a kazán 60 fokon tartotta a vízet.

A huzatot testo 510-es differenciál nyomásmérővel mértem.

Előzmény: mitvisz1 (46932)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46934

"Nálam változóan ég ugyanaz a fa"

Az nem leheeeeet !

vagy ha igen, akkor te valamit tudsz ! 

Nekem minden fát csak 1x sikerült eddig eltüzelnem !  :-)

 

Amúgy meg ugyi a huzat a mindenkori légköri viszonyoktól függ ! inverz meg miegymás, majd aki ért hozzá ír róla hosszabban..

Lényeg, hogy mindíg más !

Nálunk hétfőn ??, volt az, hogy enyhébb volt az idő, az istennek se akart "égni" a jól megszokott beállítással a kazán!

Faelgáz...ott a primer-secunder arányát lehet állítani egy karral.

A lényeg, hogy a kazán csak "dohogott", rángatta a huzatszabályzó láncát, vissza vissza lőtt a huzatszíbályzónál, és néha még előrefelé is, és a kémény tömítettlen résein füstpamacsok jöttek néha...

A lényeg állítottam rajta, valamelyest (több primer )  megnyugodott...Mikor feljöttem pinecéből láttam, hogy a kéményből a füst egyből "lenyomódott" a földre..

Egyből rájöttem, hogy mi okozta..

Előzmény: mislenyi (46933)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46933

Huzatot mivel lehet mérni? Nálam változóan ég ugyanaz a fa, ugyanazzal a felülről begyujtással.

Előzmény: Jnika0101 (46929)
mitvisz1 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46932

Csupáncsak kiváncsiságból : a huzatmérést teljesen nyitott primer ajtóval , vagy minden nyitot ?

 

Előzmény: Jnika0101 (46929)
sankó36 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46931

Mit tudtok az olajfáról?1300-ért láttam egy hirdetést+ a fuvar.Szerintetek megéri?

Azt tudom hogy nehéz hasogatni.Jól telelehet vízzel + meg is ázott.

gmkiev Creative Commons License 2013.02.06 0 0 46930

Nem rossz eredmény.

 

Előzmény: Jnika0101 (46929)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46929

Ma sikerült megmérnem a kéményben a huzatot. Sajnos befütés elött nem mértem csak üzemmeleg állapotban kinti hőmérséklet +5 fok szélcsendes idő és a huzatom 0,23mBar Nem túl kevés ez egy picit???? Kíváncsi leszek hidegen mennyi lehet. A kémény tavaj lett rakva, egy kör keresztmetszetü téglakémény átmérő 250mm, kazánbekötéstől a valós kéménymagasság az 4m.

fázunk Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46928

Havernak tegnap hoztak:22m3 lett igérve,22-23tonna,romániai bükk méteresben hasítva 380000ft leszállítva.Lett 22m3 ??? 21tonna a helyszínen hídmérleggel mérve, a forint nem változott.

Előzmény: coccy (46926)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46927

2db fabrikettel nem lehet tüzelni. Ahol veszem, ott mesélte az eladó, hogy ők ógy tüzelnek a fabrikettel, hogy egyszerre beraknak a kazánba 1 csomagot, ami tíz kiló.

Én a begyújtáskor rakok be egyet és a hidegebb időben 2-t a tűz végén már csak hőntartásra (50 fokos vízhőfok pl).

Felnyomatni csak brikettel nem próbáltam, de biztos fel lehet.

Előzmény: sasfalvi (46922)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46926

Most kaptam árajánlatot, friss és ropogós

 

21,5 erdei köbméter tűzifa leszállítva 380.000.-Forint semmi egyéb költsége nincs, súlya  22-23 tona körül van.
Fuvar nélkül 260.000.-Ft a fennt emlitett mennyiségre vontakozóan.

Előzmény: coccy (46925)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46925

Romániában nem erdeiben csacsognak, sima m3

 

38-40 m-t raknak egy kamionra, fa fajtájától függően

Előzmény: bnorci71 (46921)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46924

Rakják meg rendesen a kazánt :)))

 

 

Előzmény: sasfalvi (46922)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46923

Korrekt a szám, bér én 1690 -ért találtam román fát

Előzmény: Törölt nick (46920)
sasfalvi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46922

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan problémám, amiről nem tudom eldönteni, hogy valós-e...

Adott egy Totya S18-as vegyestüzelésű kazán, fa elfogyott január közepén, kísérletképpen vettem a családnak 30 kg-nyi tölgyfabriketett, hogy próbálják ki. Arra panaszkodnak, hogy nem fűti fel a kazánban levő vizet, merthogy a "láng nem éri el a vízteret, és a füst nem képes felmelegíteni". ESBE VTC 511 (60fokos) beépítve, de még a szivattyú se indul el nekik, amit a füstcsőre szerelt termosztát indítana.

Ez szerintetek előfordulhat? Nem volt időm még kimenni hozzájuk megnézni. Mi a tapasztalatotok a brikettel?

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46921

úr vagy erdei m3-ről beszélünk?

 

 

szerintem itt valami nem kerek....

te felvágva kisebb helyre össze tudod rakni mint amilyen méteresbe volt OK a darabokat összeforgatod még a vágásnál is keletkezik hulladék de hogy ennyire?

 

ja és 44m3 felfér egy 12m-es kamionra, ami 2m széles?

akkor majdnem 2m magasan van megpakolva és az szerintem súlyra se lehet ennyivel pakolni egy kamiont talán 24t a max raksúly

44x600 és akkor légszáraz tölgyről van szó 26,4t

Előzmény: Menike (46918)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46920

A 470000 Ft= 44 m3*10600 Ft/m3 ?

Súlyra nem  240 q fér egy kamionra?

240 q* 1650 Ft/q=396000 Ft

470000/396000= 1,18

12500/10600= 1,18

18 %-ot spórolnál, ha q-ra veszed, és egyezik a nedvességtartalom.

Előzmény: Menike (46918)
csipesz1960 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46919

köszi de tavaszra gondoltam a vásárlást,meg még valami 

tárolot is kéne csinálni

Előzmény: Törölt nick (46916)
Menike Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46918

Én román bükköt hozatok mindig kamionnal. A pilisi erdészet telepe 50m-re van tőlem de hihetetlen drágák... egyszerűen nem versenyképes még Pest megyében sem. Keletre meg szerintem csak román fát vennék...

 

Viszont ha más is vásárol fát akkor megint megkérdem:

 

Amikor megmérem a kamionon a hasított méterfát és kifizetem kb 470.000 akkor elvileg kifizettem 10.600 ft-os áron a fát. Amikor lepakolom fűrészelem elrakom akkor már jelentősen kisebb a rakás... kb 12.500-ra jön ki m3-e. Másnak is ez a tapasztalata hogy a méterfa ennyire helyigényes? 

 

A kamion teljesen korrektnek tűnik pakolás szempontjából.

Menike Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46917

A rostélyra visszatérve: Ennél kevesebb levegőt már nem adhattam neki alul... többen a több levegőt ajánlották hogy akkor nem izzik annyira... most így t0üzelek vele.

 

Ha ez is szétég akkor inkább áldozok én is valami komolyabb vasra.... 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46916

A jövő héten érkezik bükk, egy fuvar 50q, méteres, hasított. Meglátjuk mennyire gazdaságos, megosztva olyanból vehetnél, vagy van erdészeti rönkben a hóvégén.

Bükk kugli 2000 Ft/q a helyi fakereskedőnél, akác 2200 Ft/q. Normálisan felhasogatva még nem találtam.

Vettem egy Scheppach Ox t500-as hasogatót, sk talán jobban megfelel.

Előzmény: csipesz1960 (46902)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46915

a padlásfalra?

 

nyitott rendszer csak fentre mehet

Előzmény: coccy (46912)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46914

Tágulási tartály a 200 liter, csak elírta puffernak.

Előzmény: coccy (46912)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46913

Hali. Tapasztalat a működésről? Bevált?

Előzmény: coccy (46912)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46912

Falra.

 

Használati melegvíznek jó, nekem is ekkora van a falon, régi villanybojler, hőcserélővel

Előzmény: bnorci71 (46910)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46911

Balkéz, oszt jó messzire....

Előzmény: bnorci71 (46903)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46910

hova a nyavajába fogok én rakni 200l-es puffert?

Előzmény: kingoftailor (46907)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46909

az a baj abból a bükkbúl annyi van :( tönknek használom a gyújtoshasogatáshoz

 

a raklap ami a pincébe van 3% mutatott :)

nem labor ebbe igazad van

a pincém szárazabb mint a garázs odakint -le is viszem a páratartalom mérőt kíváncsiságból- a zöldség nem marad meg benne télen

 

a tüzelőre viszont 'jól' mutatta a14-15%-t

 

lehet a rost szétszáradásával is csal az érték

Előzmény: WendelkeS (46906)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46908

Nekem is gyanús volt a 4-6%.

Előzmény: WendelkeS (46906)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46907

kb

Előzmény: bnorci71 (46904)
WendelkeS Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46906

"van a pincébe egy 15cm Bükk szelet amit 1 éve vághattak az 4-6% :)"

 

Jó kis műszered van:) Nem baj, így legalább a jó kedv megmarad.)

 

Múltkor szétütöttem egy kb. 15 éve garázsban lévő akác tuskót, azt amikor megmértem az volt 12%-os, ami kb. valós is lehet, mert a légszáraz fa 15-20%-os nedvesség tartalmú.Hozzáteszem nem labor műszerrel, hanem az Aldissal. :)

Előzmény: bnorci71 (46903)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46905

jó a gondolat, hagyd meg jövőre és most inkább gázzal :(

 

árban ugyan ott leszel, de nem fogsz idegeskedni

Előzmény: csipesz1960 (46902)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46904

ha nyitott rendszer akkor lehet?

2m3-nek mekkora tágulási kell, 200L?

 

Előzmény: hbbst (46892)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46903

ma kipróbáltam a nedvességmérőt

amivel tüzelek fa tavasszal hozták tekézve -szerintem 2011őszi vágás lehetett- 14% max 16%

van a pincébe egy 15cm Bükk szelet amit 1 éve vághattak az 4-6% :)

ugyan ezen fából ami kint van teke 30% körüli ez félig fedett de időnkén tveri az eső

tölgy tavasszal hozták szintén kinti teke a bükk melet van 32% széthasítva a belseje is annyi.....

szóval fát felhasgatva fedett helyen kell tárolni

 

hívtam a fakitermelőt sajna élő erdőt vágnak bükköt :( lenne ősszel vágott bükkje, de a helyett inkább szenet veszek, illetve elindítottam egy másik vonalat hátha onnan lenne száraz fa igaz 100Km-re, de ha fuvarral eljön 19-20e-t még mindig jó

csipesz1960 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46902

Szia

Eddig szeptemberben vettem 15mázsa akácot az kb 3 hete fogyott el.gondolm jövöre 25 - 30mázsa kell.

A mostanit lehet hagyom száradni mivel majdnem gázárban van.

IDE IS IRHATSZ:

hodito40@freemail.hu

KÖSZI

Előzmény: Törölt nick (46901)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46901

Összesen mennyi fa kellene a teljes szezonra?

Előzmény: csipesz1960 (46900)
csipesz1960 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46900

Sziasztok

a kandallo topikbol néttem át ide.Debrecenbe lakok. Sajnos nekem is elfogyott a tüzifám.Sikerült hozatnom 

10mázsa bükkött és gyertyánt mivel rzaz elsö telem szerintem becsaptak.Hasogatva 2500 volt mázsája

mikor megmértem 30 / viztartalma van .Égni sem akar csak feketén füstölög.Úgy ltom legtöbben Pest

és DU tuliak vagytok. ha valaki ismer a környéken ERDÉSZETET ahol akár rönkformába ill hasitva lehetne 

venni megköszönném mondjuk azok is vizesek de a jövötélre már lehetne  tervezni.KÖSZÖNÖM

mislenyi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46899

Elfelejtettem írni, hogy poroton 30-as falak vannak, 5 éve cserélt soproni fa ablakok, 7 cm-es EPS szigeteléssel.

Amin még javíthatunk, a padlás 4 cm-es kőzetgy-al van leterítve és 5 cm-es perlitbeton van rajta.Továbbá a felső szinten a "koporsófedél"-en már 25 éves a 20 cm-es kőzetgyapot van, ki tudja, milyen állapotban.nyáron felmászok és megnézem.(akkor a férjem nem sokat foglalkozott vele, 7,80 Ft volt a gáz/m3.)

Még a puffer körül is van szigetelni való:az 5/4-es csapok szabadon vannak, az eldugott keverőágat sem tudtam teljesen körbe szigetelni, mert nem mindenhol fértem hozzá.Nem kell unatkozni nyáron sem a fűtés kapcsán.

Előzmény: kingoftailor (46887)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46898

A kis fekete kocka a kémény és mellette a kazán. De nevezzük inkább vizteres kandallónak mert sokan kiakadnak a kazán szó hallatán,igaz az okát nem értem. A fa és tűz ugyanaz,ha kandalló van az nem gond,de a kazán igen. Mindenképpen szép lesz kívülről mint a lentebb linkel látvány kazán is elég mutatós darab.

ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46897

Nem tudom megoldani,itt a kép a lakásról. Bocs mindenkitől a gyors rajzért.

Előzmény: sur5al (46896)
sur5al Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46896

Akkor vízteres kályha. Nem rábeszélni akarlak, de ha már úgyis lakáson belül gondolod elhelyezni a készüléket, legalább legyen szép. Nálunk TV helyett az van a nappaliban:D

Előzmény: ksyy (46881)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46895

nem elég merev zárt rendszerhez. de megfelelő merevítéssel ahhoz is jó. ha meg hőcserélővel veszed ki a fűtést, akkor meg lehet nyitott a kazán-puffer köröd, zárt pedig a fűtés kör /ahogy pl. én is szeretném csinálni/

Előzmény: bnorci71 (46890)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46894

emailben elküldtem az erdészetes elérhetőséget

Előzmény: topikolos (46888)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46893

Nincs bent a lakásba a gáz,kazánról lesz vízmelegités is a terveim szerint,de nem az az első. A biztonság az fontos,ezekkel tisztában vagyok.

Előzmény: bnorci71 (46889)
hbbst Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46892

Nem helyezheted nyomás alá...csak ha kimerevíted nagyon.

Előzmény: bnorci71 (46890)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46891

ez így hamis kijelentés

mert gondolom tavaly 20-21 fok volt gázzal most meg lehet 22-23 azért az nagyon nem mindegy +1fok gázzal 10% fogyasztásnövekedést jelent

Előzmény: t.zsolti (46839)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46890

ma gondolkodtam én is hogy 5 tábla lemezből 2m3 tárolót is lehet építeni téglalap alakkal.

kérdés mi a hátrámya a hengerrel szemben?

Előzmény: Hegyi82 (46831)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46889

gázkazán vízmelegítő ami nyílt égésterű az ugye nem lesz a lakásba?

CO mérgezés!

Előzmény: ksyy (46827)
topikolos Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46888

Szia!

 

Tudsz adni elérhetőséget, hogy hol szoktál vásárolni? Szüleim is ott élnek, nem tudom, ők honnan szerzik be a tüzelőt, hátha nem ismerik ezt a forrást.

 

Köszi.

Előzmény: Hegyi82 (46872)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46887

Neked (is) lehet, hogy még érdemes lenne kicsit javítani a szigetelésen.

Elég alacsony hőfokokat tartasz. Ahhoz képest picit soknak tűnik.

Előzmény: mislenyi (46879)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46886

nálunk az erdédzetnél is 14000/m3 a rönk /vegyesen tölgy-akác/, de itt meg kell oldani magadnak a fuvart, kimenni, felpakolni, otthon meg lepakolni.

na nekem ebből a hétköznapi munkaidőben való szabadidőből van a legkevesebb, mivel vállalkozó vagyok és van egy üzletem, amiben én vagyok az eladó, így többet bukok ha egy nap zárva vagyok, mint ha esetleg kicsivel drágábban lepakolják az udvaromban a fát.

Előzmény: kingoftailor (46885)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46885

Az már elég közel van erdélyhez. Persze, hogy olcsóbb, különben mindenki erdélyből venné meg és rájuk rohadna a fájuk.

 

Előzmény: Hegyi82 (46876)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46884

Így már emlékszek rá (a gipszkartonosra).

 

Előzmény: Hegyi82 (46872)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46883

Annyira nem olyan rosszak az adatok így elsőre. Köszönöm.

Előzmény: kingoftailor (46830)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46882

De csinálok majd egy rajzot,a helységek elhelyezkedésével.

ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46881

Mert egy egész lakást kel befűtenem alsó szint és egy szoba a tetőtérben. Nincs hely körbe épiteni és túl meleg lenne abban a helységben ahol van. Átnézek oda is.

Előzmény: sur5al (46863)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46880

Ez a Szombathelyi erdészet:

Érvényes 2012.október 1- től

Az árak tőmelletti és közbenső rakodón készletezett anyagra vonatkoznak, rakodás nélkül.

Az árak az ÁFA- t tartalmazzák!

 

 

1. EXPORT HASÍTOTT TŰZIFA

 

8- 15 cm húrátmérőre hasítva 1 m hosszban

 

Tölgy, cser20.700,- Ft/m3

Bükk, gyertyán,

akác22.600,- Ft/m3

 

 

2.KANDALLÓFA                 

 

8- 15 húrátmérőre hasítva 25 és 33 cm- re darabolt választék.

Szállítás: laza ürm- ben

Átszámítási tényező: 1 laza ürm= 0,57 m3

 

 

Tölgy- cser15.400,- Ft/ laza ürm

Bükk- gyertyán17.300,- Ft/ laza ürm

Akác16.700,- Ft/ laza ürm

 

 

3.HAZAI TŰZIFA       Minőség: MSZ 1220. SZERINT


Tő melletti ár (lakosság)                           Közbenső rakodói ár(nagyvevők)

 Tölgy- cser16.500,- Ft/ m3                                                 17.700,- Ft/m3

Gyertyán, Bükk 17.500,- Ft/m3, 18.400,- Ft/ m3                   18.500.-Ft/m3, 19.400,- Ft/m3 

Akác17.700,- Ft/ m3                                                           18.700,- Ft/ m3

Fenyő7.800,- Ft/m3                                                            8.800,- Ft/m3

Lágy lomb8.800,- Ft/m3                                                     10.000,- Ft/m3

 

mislenyi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46879

Nekem is ez az első teljes telem, karácsony óta 1000 l-es pufival. 

Majdnem elfogyott az 5 erdei m3 vegyes keményfa  80 000-Ft

3 m3 kalodás tölgy, 40 000-

1 q fekete diószén (ebből fele még meg van) 5200- 

Fogyott 690 m3 gáz (ez ápr. 9 , a leolvasás óta) Napi 2 m3 fogy a főzés-zuhanyzásra. A pufi elkészülte előtt néha bekapcsolt a gáz hajnalban. Ez kb. 103 000- Ft.

Tehát össz. eddig 228 000-

Az utolsó teljes gázszámlánk 2 éve 377 000- volt (ez ütötte ki a biztosítékot nálam) Ebben benne van a 11200-ft-os nagycsaládos kedvezmény. Ez a nagy parasztvakítás, sokan nem is tudják, hogy a 61 000 MJ ennyit tesz ki. Én rákérdeztem az E.ON-nál.

Még nem tudni, mennyi van vissza a télből, de kb. egy százassal olcsóbb, mint a gázzal.

400 légm3-t fűtünk, termosztát 6,10-7,30-ig  21 C

                                                   7,30-12-ig    20,5 C

   12-16,40-ig  21 C  

   16,40-20-ig  21,5 C

  20- 23-ig      21 C  

   23-6,10-ig    18,5 C

Előzmény: kingoftailor (46830)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46878

Bocsi az ár lemaradt: 23000FT

 

Előzmény: Jnika0101 (46877)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46877

Nem tudom honnan vette az árakat aki számolta az átvágást.

Felénk ez van:

Tölgy kalodás tűzifa!
megyén belül dijtalan házhozszállitás!
1x1x1.7m (nyári vágásu)

Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46876

békés megye dél-keleti része

Előzmény: coccy (46874)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46875

még annyit hozzáteszek, h a 100nm ahol a radiátorok fűtenek, ezen kívül van még egy 12m2-es folyosóm + egy 10m2-es kazánházam, amit a szigeteletlen kazánnal és a 1,5m-nyi füstcsövével fűtök annyira amennyire

Előzmény: Hegyi82 (46872)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46874

Merre van ennyiért?

Előzmény: Hegyi82 (46872)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46873

És a Zalaerdő árai:

 

TŰZIFA EGYSÉGÁRAK 2012. OKTÓBER 11-TŐL


FAFAJ      HUF/Tonna   HUF/m3    

Bükk / Gyertyán   14500

Tölgy / Cser   13000

Akác   14000

Egységes keménylomb (vöröstölgy, juhar, szil, kőris, cseresznye)   13000  

 

HASÍTOTT TŰZIFA  
Tölgy / Cser   16000

Bükk / Gyertyán   17500

Akác   17000


KANDALLÓFA (0,54m3/ömlesztett űrméter)
Tölgy / Cser 9000

Bükk / Gyertyán 9800

 

Az árjegyzékben szereplő árak az ÁFÁ-t nem tartalmazzák,

és azok erdei úton vagy erdészeti rakodón gépkocsira felrakott árura vonatkoznak.

Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46872

pedig hidd el, megkapom, rönkben, még tél közepén is házhozszállítva, és még a mérlegelésnél is ott vagyok.

legutóbb decemberben vettem gyertyánt, 1650ft/q árban és lepakolták az udvaromban, akkor nyúltam hozzá először amikor elkezdtem fűrészelni.

nyáron átl. 1500ft/q árban megy /gyertyán, bükk, tölgy vegyesen/

akácot nem veszek, mert nem jobb mint az előbb felsoroltak, de drágább

 

100m2-t fűtök átlag 2,6m belmagassággal, 55-60cm vertfal + némi b30 /szigetelés egyelőre szinte semmi/ műanyag osztrák és német  ablakok.

reggel és este gyújtok be, általában 18-19fokra, 23-24ig fűtök fel. és igen, egy -5fokos reggelre, ha éjfélkor még van 23fok, akkor reggelre csak 19van. beszéltünk is már itt róla, mértem a dolgokat infrással, van 60m2-em ahol az idén gipszkarton álmenyezet projekt lesz 10cm kőzetgyapottal első körben, mert itt megy el a legtöbb melegem.

Előzmény: kingoftailor (46857)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46871

Hamár szóba került a Pilisi parkerdő

 

Tűzifa értékesítés:

Tűzifa értékesítéssel a Pilisi Parkerdő Zrt. egyes erdészetei foglalkoznak.

Az erdészetek elérhetőségeit alábbi linkre kattintva érheti el:

http://www.parkerdo.hu/kapcsolat_szervezeti_egysegek    

 

Tűzifa ár: 15.000 Ft+ÁFA/m3 ártól kezdődően.  (19050 Ft)

A Társaságunk által forgalmazott tűzifa választékok esetében egy erdei m3 a fafajtól függően 8-10 mázsa.

A tűzifa ára erdei rakodón, méteres hosszra vágva értendő.

coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46870

Én sem adtam érte ennyit

 

egy éve 19,5e.- be jött szállítva, pakolva, rönk akác

Előzmény: csiba00 (46864)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46869

Na végre felizzott a levegő

 

Elrettentő példa?

 

Na lássuk kinek mi a véleménye, akár erről, akár lehúzási tapasztalat

 

Ügye eljő a tüzifavásárlás ideje, lassan ideje rá felkészülni

Előzmény: fázunk (46867)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46868

Szerintem normál ár. nálunk ennyiért házhoz szállítják.

Előzmény: Destroyah2 (46833)
fázunk Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46867

Nézd meg az 1,2 verzíóban hogyan számol,na az is egy átbaszás.

Előzmény: coccy (46859)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46866

igen...

és?

mit akarsz ezzel mondani?

Előzmény: coccy (46859)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46865

Ja, és szállítással is még lehet jóval olcsóbb, mint a 22.000Ft, annak függvényében, hova kéred.

Előzmény: csiba00 (46864)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46864

:D Bearanyozza a napomat.

 

"A fentiekből  következik az állítás: aki ma hazánkban akác tüzifát árul 22.000.-Ft/em3 ár alatt, az biztosan lopott, vágási engedély nélkül kitermelt fát ad el !"

 

A Pilisi Parkerdő ha jól emlékszem kb 18.000 Ft-ért árul 1 erdei m3 akácot. Kitől lophatják?

Előzmény: coccy (46859)
sur5al Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46863

Miért kazánt szeretnél üvegajtóval? Miért nem teszel be egy vizes kandallót? Gyári betét, körbeépíted, kész. Vagy építhetsz magad is ilyen "vizeskályhát". Épp indítottunk egy topikot a témáról (itt).

Előzmény: ksyy (46827)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46862

Ezt most miért raktad be ide ??

Mert

a;- Ő KORREKT

vagy

b;- elrettentő példának ?

 

26000ft/erdeim3

és az infók....

Látszik akácerdeje van

"Fontos infó :  az akác víztartalma a legalacsonyabb, frissen vágva is csak  25-30 %. Szemben a tölggyel,bükkel,cserrel , melyek víztartalma eléri a 60 %-t is.

 Az akáccal frissen is lehet fűteni, de 3 hónap szárítás után viztartalma lecsökken 10 % alá. A többi keményfa szárítási ideje min 2 év."

 

szerinted a vagy b ?

 

 

Előzmény: coccy (46859)
sur5al Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46861

"Vagy tényleg ennyire gagyit vettem vagy túlizzik a fa és több levegőt kell adjak neki alul. Most ezt próbálgatom. De mégis mennyi rést hagyjak?"

 

A rostélyok túlhajtása szokott gond lenni kandallókban is. A túl nagy huzat/túl heves égés miatt. Ha több levegőt adsz neki még jobban fog pörögni, nem? Vagy arra gondolsz, hogy az alsó levegő hűti a rostélyt? Igen és nem. Persze, hűti, de a közvetlen felette lévő fát nagyobb ütemben égeti el, ezért a lefelé sugárzó hő izzítja a rostélyodat...

 

Nekem is izzott. A régi öntvény már eléggé el volt fáradva, töredezett, hajlott. Kicseréltem 10-es hőálló anyagra. Talán izzani sem láttam még, deformálódni meg különösen.

Előzmény: Menike (46781)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46860

33 cm hosszú, 8-15 cm vastag hasábban tölgy-bükk szorosan pakolva 550 kg/ m3-re jött ki nekem. Pontos mérlegeléssel kb négyhónapos vágásból. Egészen friss vágásból kb. 620 kg/ m3.

Méterfa 10-25 cm vastag, 1650 Ft/q, hasogatva 21325 Ft/ em3.

Előzmény: Destroyah2 (46841)
coccy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46859
Előzmény: Destroyah2 (46858)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46858

ha én szintén itt békés megyében fát akarok, akár 7végére itt van olyan 1600-1700ért a rönk

 

ez tuti

mondjuk az friss vágású

Előzmény: kingoftailor (46857)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46857

50 mázsa fát nem kapsz meg 85000-ért. 

Nálunk 2300Ft/mázsa. Nem hiszem, hogy nálatok 1700 lenne.

Mekkora és milyen is a házad? És hány fokot tartasz bent?

Előzmény: Hegyi82 (46843)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46856

t.zsolti-nak is szól.

2 nap alatt felhasogattam és beraktam a fát a helyére, úgyhogy nem egész télen.

A tél végére ki is fog jönni a különbség 80 000-100 000Ft-ra.

És igen, a gázzal átlag 22 fok volt bent, most meg átlag 23.

 

Előzmény: joevagyok68 (46854)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46855

na mondjuk a 25fokhoz biztos fogy a fa rendesen

Előzmény: Jnika0101 (46852)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46854

Mondjuk ez sem igaz így ebben a formában...

MErt ugyi - mint nálunk is - azt nem veszed figyelembe, hogy fával melegebb ház mint fával. :-)

Illetve így nem kellet konditeremre költeni havi 5-10eft-ot.  :-)

Előzmény: t.zsolti (46839)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46853

azért az átlag 25 fokhoz kell ám energia!

 

nekem is hasonló paraméterű a kéró

Előzmény: Jnika0101 (46852)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46852

Átlagban olyan 25fok körül van. Légköbméter kb 280-300 van. Aösszes nyilászáróim ki lettek csrélve 5 éve(fa ablakok, ajtók). A ház régi 50-es falai vannak azokra úgy gondoltam nem kell szigetelés. Szerintem nagyon rossz hatásfokkal tüzelek egy Totya VR28-as kazánnal.

Előzmény: Hegyi82 (46845)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46851

Egy jó fél perccel később válaszoltam erre :)

Előzmény: Destroyah2 (46849)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46850

Persze ez nem tömör erdei m3, de azért azt kötve hiszem, hogy a hézagok miatt 6,5-7 q lenne.

 

Nyílván fogg a pakolás módjától is. Amiket eddig én vettem, ott átlagban 15 cm átmérőjű a rönk, azt meg igen szorosan össze lehet rakni.

Előzmény: csiba00 (46846)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46849

az 1,7m3 rönkfa az kb. 1m3 "tömör" fa

 

gondolom én...

Előzmény: csiba00 (46846)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46848

thx

Előzmény: csiba00 (46847)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46847

Itt van egy egész jónak tűnő táblázat a különféle tölgy sűrűségéről a nedvesség függvényébe.

 

http://hirmann-fa.hu/tolgy

Előzmény: Destroyah2 (46841)
csiba00 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46846

Szerintem légszárazon sem annyi 1 erdei m3.

 

A neten kutakodva a légszáraz tölgyre kb. 700kg/m3-t írnak. Ha ezt megszorzom 1,7-tel, akkor az már 1200 kg lesz.

Előzmény: Hegyi82 (46844)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46845

az nem semmi,

 

akkor nálad

-vagy mindig ezer fok van

-vagy nagyon rossz hatásfokkal tüzelsz

-vagy nagyon rossz a hőszigetelésed

 

vagy több is a felsoroltakból

/ill. azt nem tudjuk, mennyi a légm3/

Előzmény: Jnika0101 (46842)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46844

rönkben 1 eredei m3-t 6,5-7q-nak mond az ember az ökológiai intézetes videóban, de LÉGSZÁRAZON! frissvágás legyen 10q tölgyből

de hát ha van vki aki méricskélt már tölgyet

Előzmény: Destroyah2 (46841)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46843

nekem eddig kb. 50q fám fogyott, ami mondjuk 85000ft lenne, ha ebből a 30q akác ingyen nem lett volna :)

Előzmény: kingoftailor (46830)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46842

Nekem is ez az első telem vegyeskazánnal.100m2 fütök. Nekem eddig októbertől elfogyott kb 8 erdei méter tölgyfa+mivel nagyon fogyóba van pár hete vettem 2q cseh herkulesi dió szenet (1q 4850Ft). Amitől többet vártam. 12-14kg kb 2,5-3 őrát bírt. Most megint vennem kellene vmit, mert még nincs vége a télnek.  Van kalodás nem ömlesztett szépen összerakott tölgyfa 1x1x1,7m, 23000Ft-ért, de nem tudom mennyire lehet száraz. Vagy esetleg keményfa brikett??? Valami jó tanács??? vkinak tapasztalata a keményfa brikettel vegyeskazánba???? A gázt nem szeretném bekapcsolni.

Előzmény: kingoftailor (46830)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46841

amúgy normálisan összepakolva a hasított tölgyfa köbmétere mekkora súlyú lehet?

Előzmény: Hegyi82 (46840)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46840

akkor még akár jó is lehet éppen. kb 1,7erdei m3-nek felel meg a méret alapján. ára elég jó hasítva főleg ha tényleg októberi vágás!

Előzmény: Destroyah2 (46838)
t.zsolti Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46839

kb 50000-ért dolgoztál egy egész télen, vágtad a fát, stb.

Előzmény: kingoftailor (46830)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46838

októberi a fickó bevallása szerint, rögtön hasítva lett, és mondom, ismerem, sztem nem fog ezzel átb@szni, járunk hozzá rendszeresen.

Előzmény: Hegyi82 (46836)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46837

ált. 200-300között ajánlott, kazán-kémény-tüzelőanyag stb. függő.

én úgy tapasztaltam, h nálam 250körül melegíti a vizet a legintenzívebben, 150től már jó. de igazából majd akkor lehet tutira belőni, ha meg lesz a puffer sztem.

Előzmény: Jnika0101 (46835)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46836

ha friss vágás, akkor inkább gáz. egyébként jó árban van. 

Előzmény: Destroyah2 (46833)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46835

Köszönöm az infót. Nálam átlagban 140-170 fok között méregettem a füstcsövet. Akkor nem lehet vmi magas a füstgáz hőmérsékletem. Az baj? Mennyi nek kellene lenni optimálisan. Mivel gondolom nem jó a túl magas de a túl alacsony sem.

Előzmény: Hegyi82 (46832)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46834

ja fuvardíj nincs, mert saját kisteherrel vsizem el neki...

Előzmény: Destroyah2 (46833)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46833

1.2 x 1.2 x 2 méteres belméretű kalodában konyhakész tölgyfa megéri-e 28ropiért?

 

vészhelyzet van anyósomnál, vagy ez, vagy a gáz.

szerencsére a fatelepest ismerem, tető alatt volt tartva a mostani dzsuva időben.

Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46832

nálam 180fokos füstcsőnél 320fokot mér a rex

Előzmény: Jnika0101 (46803)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46831

azt nem tudom. az enyém szögletes lesz 80x100x200cm-es 1600l-es /de még mindig vajúdom a bontáson, mert akkor 2000lenne ugyanebből a pénzből/

Előzmény: bnorci71 (46799)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46830

Ez az első egész telem a vegyeskazánnal. 125m2-t fűtök (360 légköbméter).

9 radiátor van, de az úgyse jelent semmit.

október 9 óta van nálam fűtési szezon. Azóta fogyott eddig:

  • 4 erdészeti köbméter fa
  • 280kg fabrikett
  • német (barna) szén 100kg
  • 70m3 gáz (fűtés, főzés)

Összértékben 122 000 Ft.

 

Tavaly ugyanennyi nap alatt 1140m3 gáz ami tavaly került kb. 170000 Ft-ba.

 

Előzmény: ksyy (46828)
hbbst Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46829

Ne is mondd, nekem a felső fürdő nincs kész, a csatorna kiszellőztető ott van félkészen egy ronggyal letakarva, és bizony a kazán onnan szivja az utcáról a szennyivizcsatornán keresztül a levegőt! Ezért ki kell billentenem a pince ablakot, sz@rszag volt az egész felső szinten.

Ezért fogom tavasszal a lábazatot áthiltizve egy 100-as gégecsövön, közvetlenül a kazán beömlőire a levegőt szállítani. Ennek az is az előnye, nem a felmelegített légtérből lop el 100-200 m3 levegőt a kazán, hanem kintről.

Előzmény: Blue_Sky_007 (46826)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46828

Ezért irtam,hogy megoldható,sajnos annyira nem tudom elzárni,de ez van. Mekkora lakást fűtesz vele,hány radiátor és kb,hogy alakul a tüzelőanyag fogyasztásod egy átlagos télen? Nekem alapterületre kb 80nm2 és 2.80-as belmagasság.

Előzmény: kingoftailor (46824)
ksyy Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46827

Értem,normál esetben ott a helye,de azért nem olyan vészes az por tekintetében mint sokan gondolják. Persze jobban kel figyelni mindenre,hogy ne legyen annyi piszok,de sokan fűtenek kandallóval szobában,hatalmas cserépkályhával. Számomra ez a legjobb megoldás minden téren.

Előzmény: bnorci71 (46825)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46826

A lakásba és zárt térbe helyzett kazánnál, és látványkazánnál ne felejtsétek el, hogy mennyi levegő utánpótlás szükséges az égéshez!!!!!!!

1kg fa elégetéséhez majd 3,5-4m3 levegő kell,

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46825

nekem a kazán a pincébe

egy kandallón gondolotam milyen jó lenne a nappaliba a látvány miatt -a fűtésbe nem sokat jelentene- de aztán rájöttem nem akarom

Előzmény: ksyy (46820)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.05 0 0 46824

Nálunk is úgy van. Mindjárt a bejáratnál a gardrób szobában. Por csak ott van. Nem jön ki.

Előzmény: ksyy (46821)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46823

Pl hasonló,nekem csak a méretek nem felelnek meg. Ezért gondoltam a felső tisztitót csak csavarosra és az alsót is kisebbre.

Előzmény: Törölt nick (46822)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46822
Előzmény: ksyy (46816)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46821

De el van különitve,előszoba-előtér,nem tudom pontosan,hogy nevezzem,oda kerülne.

Előzmény: Törölt nick (46819)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46820

Ha vizteres kandallónak nevezem akkor jó lakószintre tenni? Így ezzel sincs semmi gond szerintem,nem látom hátrányát. Semmi cső a pincében,felesleges hőveszteség kizárva,édesanyám 71éves,nem igazán szeretem ha télen a lefagyott járdán járkál stb.

Előzmény: bnorci71 (46818)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46819

A lakótérbe azt jelenti, hogy nem lenne elkülönítve pl a szobáktól?

Nagyon poros tud lenni tőle a levegő, a látvány nem biztosan kárpótol.

Előzmény: ksyy (46816)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46818

biztos hoyg jó ötlet a kazánt a lakótérbe tenni?

szerintm nem.

a kazánnak pincébe kazánházba a helye

szerintem

Előzmény: ksyy (46816)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46817

na jó, de ebbe azért rengeteg buktató van egy hagyományos lemezhez képest

Előzmény: Törölt nick (46815)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46816

Nem. Külsőre hasonló mint ez csak a méretek másak,meg persze a hamuzó rész kisebb és a csövekhez tisztitó elől.

Előzmény: Törölt nick (46814)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46815

http://ahona.com/EKO_pdfs/EK0_page5.pdf

 

Egy modern kazán az valami ilyesmi.

Előzmény: Törölt nick (46814)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46814

Nem vízteres kandallóbetétre gondoltál véletlenül?

Előzmény: ksyy (46812)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46813

felém sajna a tüzépeken csak ez az egy fajta szén van, arra gondoltam most kipróbálom a keményfa brikettet. hátha ér annyit mint ez a vízes szén és nem kormol annyira. Mivel sajna a fát nagyon elszámoltam és fogyóban van. Száraz fát meg főleg most venni lehetetlen. Gondolkoztam a kalodás fán is de szerintem nagyon drága 23000 ért van 1x1x1,7m szépen összerakva.

Előzmény: bnorci71 (46811)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46812

Adott helyre menne lakószintre,ezekkel a méretekkel nem tünik teljesen kazánnak. 3-4 sor cső a tűztér felett,,de a magasság szélesség változhat kandalló ajtóhoz mérten. Bocs mindenkitől ha nem pont szakmailag megfelelően irok dolgokat.

Előzmény: bnorci71 (46810)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46811

átlag nálam is 3 óra az égésidő, de volt hogy 4,5-5óra is sikerült

ma azon gondolkodtam lehet a méret a baj a kocka darabos lehet tovább égne mint a dió

a héten úgy is venni kell kockát fogok 

Előzmény: Jnika0101 (46809)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46810

én a szélességet megfordítanám a mélységgel

ja és minimum 3 tálcást csinálnék az biztos

 

most nézem te csövest akarsz mennyi csövet hogyan?

ja és épp tegnap volt téma a vízes rostély nem biztos, hogy előnyös

Előzmény: ksyy (46806)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46809

Meg még csalodtam is bennt. Először begyújtottam fával és miután felment a vízhőfok 60 fölé akkor raktam meg szénel kb 12-14kg. Az igaz, h tartotta a hőfokot 70 fokon de 2,5-3 óra alatt leégett. próbáltam kisebb huzattal de akkor meg el akart aludni, meg jól kormol is. többet vártam tőle.

Előzmény: Jnika0101 (46807)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46808

Nagyon szépen köszönöm előre is, a füstcsővem a 2mm falvastagságú standard 

Előzmény: bnorci71 (46805)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46807

jó ocsóóó felétek a szén, 2 hete vettem cseh herkulesi diót 4850Ft/q, ja és vízesen.

 

Előzmény: bnorci71 (46802)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46806

Nincs kiválasztott típus,kandalló ajtós lenne,víz rostélyos,csöves hőcserélő. Méretei 800 magas-6-700 széles max 500 mély,külső méretekkel.

Előzmény: Törölt nick (46801)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46805

holnap ha nem felejtem el megmérem neked konkrétan :)

de ez pl attól is függ mikor gyújtottál be, mennyi a tömegáram, miből van a füstcsöved stb

Előzmény: Jnika0101 (46803)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46804

a milyen alatt nem tudom mit értesz :S

mocskos :(

de minden szén az, sajna ez ilyen, de a gáztól olcsóbb és meleg is van :)

a vizes fától meg mégjobb

Előzmény: coccy (46798)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46803

csak azért kérdeztem hátha unatkozott vki és ezt méregette pl130oC-os füstcső akkor a füstgáz kb280, 180 fokos füstcső akkor kb 350 a füstgáz vmi ilyesmire gondoltam

 

Előzmény: bnorci71 (46800)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46802

én Miskolcon vettem, de ahogy itt olvasgattam van másfelé is az országba, pont ma szkenneltem be az árlistát :)

 

Előzmény: coccy (46798)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46801

Egy eredeti másolása menne? Van kiválasztott tipus?

Előzmény: ksyy (46795)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46800

nem igazán

én a tapintó füstcsőközepébe lógatott között 50-100fok eltérést mértem

Előzmény: Jnika0101 (46792)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46799

jól számolok, hogy egy 0,9x2m-es pufi 1200L amire 4 tábla lemez kell

45e pénz na meg valahogy meg kell senderíteni

Előzmény: Hegyi82 (46787)
coccy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46798

Milyen az orosz barnaszén?

Mennyiért és hol lehet beszerezni?

Előzmény: bnorci71 (46794)
Sandor Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46797

ha jól gondolom az enyém olyan ~15 év körüli lehetett.

a víztér legalja rohad szét szét körbe. szerintem a fals levegő beszívása miatt jelentős vizlecsapódás volt és az vitte szét. szerintem a tied is ezzel a problémakörrel küzdhet, mert annyira csak akkor tud szétrohadni, ha folyamatosan jön rá a lé :-/

a kéményt azért említettem, mert a huzat hiánya is füstölést okoz. mondjuk ezt egy ujságpapír begyújtásával tudod tesztelni. a lángot erősen kell befelé szívnia.

Előzmény: Törölt nick (46774)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46796

a csőtermosztátot én is gondolkodok legyerélni egy merülőhüvelybe rakhatóra vagy ami a víztérbe lóg be

felfűtéskor rettentő pontatlan

Hsz már lezár 50-re hőmérő melette 50-55mutat kergető 40-re állítva meg még áll

Előzmény: Hegyi82 (46787)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46795

Saját részre,egyedi méretekkel.

Előzmény: Törölt nick (46793)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46794

na kb ezt tapasztaltam én is

19fok volt amikor begyújtottam 16kor most raktam meg fával a kazánt

szóval nem hozta az elvárt eredményt, csodák nincsenek

ja és 21,5-nél nem volt melegebb ugyen ezt orosz barnából vigyorogva produkálom mind időben, hőfokba meg odaver 1,5-2 fokot. Szóval nem tudom hogy lehet ez 20Mj=5eKcal?

Annyit megért, hogy kipróbáltam

Azért kap+1 esélyt, holnap veszek +1 zsákkal és felfűtés után dobom be a kazánba mit mutat reggelig

 

holnap hívom a favágót nem vágot/vág mostanába tisztítót, abból lenne száraz fa, ha nem :( marad a barnaszén

Előzmény: forest240 (46786)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46793

Saját részre készítenél, vagy csak érdekel a műszaki rajz?

Előzmény: ksyy (46790)
Jnika0101 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46792

Sajnos nem tudom mérni a füstgáz hőmérsékletét, érdeklődnék meg lehet e határozni a füscső hőmérsékletéből? Mivel tapintóhőmérőm van a füstcsőnek a hőmérsékletét tudom csak mérni. Esetleg valakinek tapasztalata e téren?

 

TIGweldING Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46791

Ha elmegy a betáp, akkor a rúgóban tárolt energia nyitja a gömbcsapot.

belimo.ch

Előzmény: ganjapower (46789)
ksyy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46790

Üdv! Tudnátok ajánlani valakit aki tudna segiteni vegyestüzelésű kazán tervezésben? Köszi.

ganjapower Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46789

a szünetmentes azt minden esetben elkerülném,

először is drága, másodsorban egy Laddomat 21-60 ezt pont megoldja

ez az eset azért érdekes, mert itt a gravitáció nem müködik

 

eddig a nyitott volt a megoldásom, de a radiátor összekötés sem rossz, de

 

összegezve a radiátort és a kazán direktbe is összekötni, egy rugos belimóval (ezt nem ismerem).

hogyan oldja meg, ha van áram van, ne szivjon át az átkötés miatt a primer körből a secunder körbe?

 

Előzmény: TIGweldING (46776)
nagykunsági Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46788

Ahhoz, hogy megheggesszék, szét kell vágni a kazánt. Ha már szét van vágva, jobb az egész belsejét újraépíteni.

 

Hosszútávon.

 

Ismerős Totya kazánja most lukadt ki. 48KW-os.

 

50K-ért építik újra..

 

Vagy vesz egy újat.

 

Ezek a lehetőségek vannak.

Előzmény: Törölt nick (46774)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46787

hétközben megjött a hővezető pasztám. vmivel javult a csőtermosztát használhatósága, de még így is gatya. mellétettem egy digit hőmérő érzékelőjét, és figyelgetem mit produkál. ha normál ütemben melegszik a víz, akkor kb 7fokot késik a digithez képest, ha intenzívebben, akkor kb. 10et. a kikapcsolást még nem volt alkalmam kifigyelni.


másik fejleményem, h találtam egy tüzépet a lakhelyemtől 15km-re, ahol "olcsó" a vaslemez /3x1000x2000mm tábla 11.132,-/ uh spórolhatok 17e-t majd a pufferen.

 

még egy tapasztalat: mióta samott van, rászoktam, h elég sokáig hagyom a parazsat dolgozni, és már csak akkor teszek rá pár hasábot mikor a végét járja. ezt kb. óránként megteszem, így kevesebb fám fogy. ezt ebben az időjárásban /-5 +5 között kb./ sikeresen lehet alkalmazni. efölött elég egy rakat elégetése, ez alatt intenzívebb tüzelés szükséges.

ma pl. megraktam a kezdő rakatot, begyújtottam 17:45kor, és kb. 20:45kor fogok újra rakni rá, így mára be is fejeztem. most +1 van, reggelre -1et jósolnak. bent 22-23fok

forest240 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46786

Én igen, sajna felejtős. Hosszan ég, az igaz, de nekem alacsony a hőfok, amit produkál (pufferes rendszer, a kazánnak 70-80 között kell dolgoznia) mert gyakorlatilag csak izzik. A hamuja kb ugyanannyi, mint amennyi brikettet beraksz, ha nem több :) Liszt finomságú, a legkisebb érintésre felszáll belőle fél vödörnyi, belep mindent a kazánházban. A száraz keményfával sokkal többre megyek, az áráról nem is beszélve. Szükségmegoldás, ha nincs fa.

Előzmény: bnorci71 (46768)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46785

Én is csak a saját tapasztalataimra hivatkozhatok, nekem több mint 30 éves Vaillant láng modulációs kazánom van, Ez  uj korában 92% os hat. van. Mindig a körülményeknek megfelelően lehet szabályozni ill. önszabályzó (tehát az előremenőt szabályozza az igénynek megfelelően). Ezzel felfűteni 1500L vizet feleslegesnek tartom. De még egy Fég C sorozatúval is (86%-os) talán felesleges bár az örlángas. Minden esetre a puding próbája az evészet, próbáld ki. De várd meg míg stabilabb lesz az idő.

Előzmény: benzolee (46780)
Orion68 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46784

Szerintem ez csak akkor működik, ha a keringtető csak a pufferből szív és a gázkazánnak saját kergetője van. Mert ha közös kergető van, pl. szívó ágban pl VTA miatt, akkor az biza meg fogja szívni mindkét kört. Nálam a szerelő azt javasolta, hogy mivel a gázkazán egyszerű ÉTI25 (szivattyú nélkül) hasznáhatunk 2 motoros szelepet vagy 2 mágnesszelepet. A váltókapcsolást a pufi tetejének hőmérséklete vezérli. 

Előzmény: Gergo.bgy (46763)
Geosmaci Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46783

42tibcsi azt írta, hogy "a puffert felesleges gázzal fűteni".

Ez biztos hogy így van?


Nekem úgy van, hogy a puffer felső részét, kb. 200 litert tud fűteni a gázkazán, ha nagyon muszáj. Ez akkor van, ha 55 fok alá hűl a puffer teteje. Ilyenkor elindul a gázkazán és addig fűt, amíg a puffer teteje a 70 fokot el nem éri. Én is azért csináltam így, hogy a szobatermosztát ne kapcsolgassa 5 percenként ki-be a gázkazánt.

 

Előzmény: benzolee (46780)
Menike Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46782

Ezt igazolni tudom. Nagyon magas gázszámláim voltak amikor én is így csináltam. Persze meleg nem volt egyáltalán... 

Előzmény: benzolee (46780)
Menike Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46781

Sziasztok!

 

 

További fejlemények vannak a rostélyommal kapcsolatban. Az év elején (3 hete) megvettem az új 6 db totya rostélyomat.... és mi a fejlemény? Elkezdtek meghajlani :S 

 

Kizárnám a hőtágulást mint lehetséges okot mert nerég tisztítottam ki a vas vállakat amikre felfekszenek a rostélyok...

 

Kizárnám a másik indokot miszerint izzó fára dobtam volna súlyos friss fát...

 

Két lehetséges ok maradt:

 

Vagy tényleg ennyire gagyit vettem vagy túlizzik a fa és több levegőt kell adjak neki alul. Most ezt próbálgatom. De mégis mennyi rést hagyjak? 

 

Most úgy van hogy 80 foknál lezárnak az ajtók. Az alsó kb 2-3 mm volt a felső meg kb 5-6 mm

Most az alsó 4-5 mm kb. Vagy ez nem elég? 

 

Tudom hülyeség de mi van ha megfordítom a rostélyokat úgy hogy a púpos fele legyen felül. A púpot nem a deformáció okozta hanem gyárilag ilyen bár akinek totya rostélya van úgyis tudja...

 

Ötleteket kérek mert nem akarok 15-20 ezret kidobni félévente...

 

Köszi előre is!

benzolee Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46780

Sziasztok!

42tibcsi azt írta, hogy "a puffert felesleges gázzal fűteni".

Ez biztos hogy így van?

Éppen most terveztem a fűtésemet úgy átprogramozni, hogy ha már nem elég meleg a puffer, akkor azt nyomja fel az ősrégi ÉTI 25 gázkazánom. Ugyanis ha a gázkazánról fűtöm az immár jól leszigetelt házikómat amikor a szobatermosztát igényli, nagyon sokszor kapcsolgat a gázkazán. (Víz felfűtés indítás -> felfűtés megáll -> víz hűl -> újra felfűtés -> ...) Úgy hallottam egy kollégától, hogy az amúgy sem túl nagy hatásfokkal üzemelő gázkazánnak ez még jócskán ront plusszban a hatásfokán.

Mi a véleményetek róla? Érdemes módosítanom a gázzal való fűtésen, vagy nem? 

Azaz a puffert fűtsem a gázkazánnal úgy hogy az nem kapcsolgat ki - be, vagy pedig a házat fűtsem úgy hogy a gázkazán ki-be kapcsolgat?

Előzmény: 42tibcsi (46707)
Halmi_sTeFy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46779

Én is küzdők a kátránnyal.

Van 2"-osban is ilyen szelep?

Nem szeretném leszűkíteni a kersztmetszetet.

Működik gravitációs rendszerben is?

Előzmény: pajaci (46733)
Halmi_sTeFy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46778

Üdv mindenkinek!

Én is ilyen "rétegrenddel" gyújtok be szénnel éjjelre. Használtam már herkulesi diót, orosz barna diót, de a legjobban a "janina" lengyel dió vált be. A herkulesi nem tartotta olyan sokáig a parazsat, az orosz meg elég salakos. Este 9-kor begyújtom, reggel 6-kor még parázs van. -3 és +5 közötti kinti hőmérséklet mellett.

Bp-en 1 helyet találtam ahol lehet venni mázsára szenet, a többi tüzép csak zsákos "zsákbamacskát" árul.

Előzmény: bnorci71 (46769)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46777

a belsejét ritkán szokták tudni meghegeszteni :(

az idők és a meleg megteszi hatását kiég a szén belőlle

Előzmény: Törölt nick (46774)
TIGweldING Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46776

Nocsak, munka van?

Qmkiev kolléga nem szokott itt tanácsot kérni hogy mit hova kössön.

De semmi baj!

Szóval:

Itt a fizika nem fog segíteni, mindenképp aktív eszköz kell.

A szünetmentest írták előttem. A szünetmentes kapcitását mindenképp a kandallóba berakható töltet menniysége határozza meg. Biztonságra törekszel, ha úgy számolsz hogy közvetlenül a begyújtás után elmegy a betáp. Az égési folyamat alatt ahőelvonást biztosítani kell.

Viszont ez a megoldás nem felel meg az MSZ EN 303-5 követelményének.

Mivel gondolom nem magadnak építed, hanem megrendelésre, ezért mindenképp (ha zárttá teszed a rendszert) kell biztonsági hőcserélőt beépíteni.

Nyitott rendszer esetén szabvány szerint kell kialakítani a tágulási tartályt, és gondoskodni kell az automatikus pótvíz betáplálásról.

Ez is egy elég hatékony módja az üzemzavari hőelvonásnak.

 

Ha a radiátorok magasabban vannak mint a kandalló, akkor azokat is felhasználhatod biztonsági "hőelvonóként". Egy szünetmentesről nyitó golyóscsap vagy egy rugós működésű belimo kell hozzá.

 

A fent leírtak kombinációjával ki tudod alakítani az üzemzavari hőelvonást.

Arra vigyázz hogy a kiépített rendszer a szabványi követelményeknek megfeleljen, és a beüzemelés során dokuemntáltan megtörténjen a megrendelő kioktatása.

Egy esetleges baleset során így kevésbé  vonszolnak meg.

Előzmény: ganjapower (46771)
coccy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46775

Szünetmentes, mindeféleképpen. (nálam sima van, nem szinuszos és működik a szivattyú)

Vezérlés nálam 24 V Dc-s, aksiról ( szünetmentes tápja) 2 x 12 V 200 Ah sima autó akku

Pufira 9x °C fokra fűtés indítás (párhuzamos szobatermosztáttal) Nálam 92 °C-ra van állítva (pufi felső hőfok)

 

Nálam ez az extra

Előzmény: ganjapower (46771)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46774

Sándor !

Természetesen egy ilyen nagytakarításkor a kéménybekötőt is kitakarítom. A kémény tisztítása nélam annyi, hogy beleteszek egy gázolajos rongyot és begyújtom. Brutális sűrű fekete füst az eredmény. Egyszer rám fogják hívni a tűzoltókat. :)

A te kazánod kb hány éves korában lyukadt ki? Gondolom, valamelyik víz-zsák. Ha ilyen bekövetkezik, be lehet foltozni? Érdemes? Csak hogy mire készüljek.

 

A "befalazást " egyenlőre elhalasztottam, mert a begyújtást nem számítva most megállt a füstölés. Tehát remélem, kibirja a tavaszi javításig.

Előzmény: Sandor (46759)
mislenyi Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46773

Mivel nagyon fogyóban a száraz fám, ma vettem kis boszniai diószenet. 5000 kalóriás, 5250 / q. Akit érdekel Pécs környékén, megírom a tsz-ot. Fiam már ősszel vett belőle, dicséri.

Hozattam 2 erdei újat, de friss vágás volt, az szárad jövő évre. Hallgattam rátok, hogy inkább fekete szenet, mint a nedves fát.

mislenyi Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46772

Szünetmentest, én is filózok rajta.Azt már kiszűrtem az eddigi hsz-ból, hogy színuszos kell.(megkonzultálom az elektronikus szomszédommal, hogy mi az)

Javaslatokat elfogadok a tapasztaltaktól.Mindkét szivattyút rá lehet kötni? A kazáné GR, a lakásköré VILO STAR-RS 25/ 6.

Az idei megspórolást ( a korábbi gázoshoz viszonyítva) visszaforgatom, nemrég a rönkhasítót vettem, most rendelem a sestosokat, azután a kéménycuccokat, aztán a szünetmentest. Következő télre komplettra szeretném rakni.

Előzmény: ganjapower (46771)
ganjapower Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46771

sziasztok, 

 

Milyen biztonsági berendezést építenétek be a mellékelt rendszerbe, ha üzemel a kazán, elmennétel otthonról és közben elmenne az áram?

 

tearsintowine Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46770

Diószenet használok, 2500-3000 kcal/kg. A baj az, hogy eddig ugye gázzal fűtöttünk, tapasztalatom nem nagyon van, életemben nem csináltam ilyet. :)) Köszönöm a válaszokat, próbálkozom.

bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46769

én technikám ami bevált

140nm szigetelés nélkül egy totya mintájú lemez kazán

10-12Kg orosz barna szén 4500-4800Kcal -merthogy azért nem mindegy mivel butyantod meg a kazán 2 netán 5,5eKcal szénnel- ez durván egy 16L tipusedény

ezt belapátolom a kazánba rá 4-5db 5-8cm tőlgyfa arra 3-4cm keresztbe közé 1 begyújtós kocka és egy marék gyújtós szál gyufa 4-5órát nincs vele gondom :))

huzatszabályzót a kívánt hőfokra állítom 50-80fok attól függ milyen hideg van kint illetve milyen gyorsan akarok meleget odabent :)

 

 

keresőnek

szén begyújtása

szén tüzelés

begyújtás szénnel

Előzmény: tearsintowine (46765)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46768

Sziasztok!

 

 

Tőzergbrikettet próbálta már valaki?

Ma megláttam egy helyen 11,5Kg 550Huf 20Mj-5000Kcal

vettem belőlle egy zsugorral nagyon kíváncsi vagyok neten azt írják 8-10órát parázslik, ha igen akkor az nagyon klasz :)

nemkezd Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46767

De egy baypas vezeték, modjuk egy golyós csappal sem megvetendő dolog és nem is kerül egy horror árba.

Előzmény: gmkiev (46721)
coccy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46766

Fiatalként találkoztam a szénnel utóljára, akkor a vinyisztót ajtóig raktuk jófajta lengyel szénnel, majd fával jó parázzsal fölülről degyujtuttunk, nálunk semmi probléma nem volt a begyujtással,

milyen szenet használsz, esetleg vegyesen fával kellene megpróbálni

Előzmény: tearsintowine (46765)
tearsintowine Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46765

Sziasztok!

 

Most télen álltunk le a gázfűtésről, vegyestüzelésű kazánnal fűtünk. Eddig fával, most viszont szenet vettünk. Most ott tartok hogy kínszenvedés a begyújtása, azt sem nagyon tudom hogy mennyit érdemes belőle pakolni a kazánba, szóval szívesen venném a tanácsokat a begyújtásra és a gazdaságos tüzelésre vonatkozóan. Előre is köszönöm. :)

 

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46764

Ez így van. Elválasztja a két rendszert csapok tekergélése nélkül.

Nekem a gázkazán visszatérőjében van egy rugós visszacsapó és a vegyeskazán visszatérőjében egy rzugós a szivattyú után és egy nyelves a vastag csőben, hogy keringhessen gravitációsan, ha szükséges.

Előzmény: Gergo.bgy (46763)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46763

Üdv, 

Bár a szóban forgó kommenteket nem ismerve, arra gondolhatnak, h pl. a gázkazán ne dolgozzon rá a pufferre. Ezt akadályozza meg a visszacsapó szelep. 

Előzmény: lili0010 (46762)
lili0010 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46762

minél többet olvaslak benneteket annál hülyébnek érzem magam :-(

több helyen is olvastam, hogy alkalmaztok visszacsapó szelepet, gondolom ez valami áramlást akadályoz meg, de mit is és hová kell beépíteni?

Hegyi82 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46761

pufferrel valószínűleg nincs előnye a samottnak, sőt hátránya van, de puffer nélkül egy nagyobb kazánban mint a hát hőigénye, tud segíteni. ezt a szezont már én is úgy fűtöm végig h bent hagyom, azóta kevesebb a kátrányom mióta bent van, bár ehhez nyilván köze van a vizes rostélyra tett +rácsnak is.
amig viszont 1óra után teljesen fojtanom kell a tüzet, mert elértem a 80fokot, még úgy is h legalább 2 fokot fűtöttem a házon, addig csinálhatunk akármit, a kátrány sajnos jelen lesz, mert 100fokos a füst :( 

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.04 0 0 46760

Próbálj egy barommetrikus szab. ot beépíteni, ha ez sem hoz lényeges változást a pillangó beépítését javaslom a korában említett fűsthő szabályzóval.

 

Előzmény: Süni A6 (46756)
Sandor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46759

hát a kéménybekötőt, kémény megtakarítotad-e?

nekem is szokott ilyen füstölős problémám lenni nagyritkán.

mindig a cső volt eltömődve.

az előző kazánnal olyan is volt, hogy a cucc elérte a csőbecsatlakozást, mert fharokk volt aki csinálta és nagyon kicsi volt a bekötési pont magassága a tisztítónyílástól....

Előzmény: Törölt nick (46742)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46758

amit kitaláltál az az U csüves mérés

1baj van vele 20-25-30Pa nejéz vele mérni 2-2,5-3mm elmozdulás

 

ezért találták ki a ferde csövest ahol eldöntöd az U szárát így víz magassága ugyan úgy 2-3mm változik, de sokkal nagyobb utat tesz meg így pontosabb a mérés csak itt számolni kell

 

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CEUQFjAE&url=http%3A%2F%2F109.74.55.19%2Ftananyag%2Ftananyagok%2Ffinommech%2C%2520fluidum%2F5_2699_tartalomelem_001_munkaanyag_100531.pdf&ei=8dsOUZWEO9DFtAbTooDADQ&usg=AFQjCNE5wASUaWuKceIoZdLb-HGeNXdYxw&bvm=bv.41867550,d.Yms&cad=rja

Előzmény: Süni A6 (46756)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46757

A huzat csökkentésre két dolog is van a fejemben. Nálam már sem a primer sem a secunder ajtó becsukása sem segit.

Először teszek rá egy barometrikus huzat kiegyenlítőt, után a felső vizterem és a kazán teteje közé betologatok "U" szelvényeket, nyilván vasból. Ha szembe nézel akkor a viztér ferdén van a kazánodban (legyalánis a lignoban igen, de a gőzösödés miatt az összesben igy van), ezért több féle "U" szelvényre lesz szükséged. A kazán teteje és a betolt "U" szelvény teteje között maradjon 10-15mm. Betolod a kb 60-as U-t után csökkenő tendenciát fogsz alkalmazni. Ezeket az "U"-kat összepöttyinted, hogy takarításkor egybe ki tudd húzni. Ha bent vannak az "U"-k akkor szemből azt látod, hogy a felső füstjárat, (mielőtt a kéménybe jut a füst/láng) olyan mintha egy egy kockán menne a füst. Szembő, csak negyzet alaku réseket látsz.

 

Ez tutira fel fog melegedni. Tehát ezz hűtöd a füstöd, amitől a huzat is visszaesik, illetve a felhevült "U" szelvények sugározva fogják a viztérnek leadni a hőt.

Előzmény: forme (46754)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46756

Sziasztok!

 

Amint azt már korábban is irtam, minél jobban fűtöd a kéményt annál nagyobb a huzat. Pláne ha a Leier vagy egyéb kémény kereskedő tervezi meg. Lásd az enyémet. 250mm a füstcső. A Kis úr 20 Pa huzatot kért. A Leier btervezett 8,5m magas 300mm es kéményt. Még fűtés nélkül is nagy a huzat. Ha betüzelek, akkor az összes láng a kéményben van. Ha fojtom előlről akkor 450 fokos. Ez igy nem, hogy nem jó, hanem Sz...r. Bőven elég lett volna 7m magas 250mm-es kémény is. No meg nyilván sokkal olcsóbb is lett volna. Ezek a mérnökök úgy számolnak hogy a nyári 40 fokban is be tudj gyújtani! No de kérem, ki az a balga aki nyáron betüzel egy 100KW-os kazánba??

 

Szóval némi kitérő után, paraszti, de a legpontosabb huzatmérés:

 

Fogj 2m 6-os pvc, gumi csövet. Lényeg, hogy átlátszó legyen. Az egyikbe tegyél bele egy 6-os réz csövet, amilyet a klimások használnak. Majd a csö két végét fogd egy kezedbe, ugymond U alakba legyen. Töltsél bele vizet, ugy majdnem tele. Jelöld meg, nyilván a két csőben egyformán van. Majd a rézcsövet dugd be a kéménybe és abba a cső ágba amibe a réz cső van a viz szinted felfelé eé fog mozdulni. Minden egyes 1mm=10Pa.

 

Ennyire egyszerű.

Előzmény: Gogol69 (46711)
sur5al Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46755

Hát ez érdekes. Eddig a többségnek bevált, aki próbálta a samottozást. Az tény, hogy a lenti hőcsere (ahová a téglák kerültek) nem túl hatékony. A samott lassítja a hőcserét, de visszafelé is igaz, hiszen a víz nem tudja direktben hűteni a tüzet. Ha elég nagy egyébként a kazán hőcserélő felülete ill. ha a samott felett jól meg tudod tekergetni az égésterméket ilyen-olyan terelőlemezekkel, akkor elvileg jobb hatásfokot (kevesebb tüzelő, tisztább üzem) kell elérjél. Hogy pontosan nálad mi lehet a hiba, talán senki nem fogja tudni távolról megmondani. Mindegy is. Alapvetően a kazánok nem samottozottak. Ezt tudjuk. Persze azt is, hogy azok lesznek, ill. nem sok idő múlva már nem fognak olyat gyártani, aminél a víztérben ég a fa. Ez a múlt. A faelgáz meg a jövő. Előbb elégetjük a fát aztán vesszük ki az égéstermékből a hőt.

 

A vizes rostély viszont határozottan rossz ötletnek tűnik. Szerintem. Legalább egy hely maradna ahol kedvére izzhat a cucc. Te tudod.

 

A saját samottos tapasztalatomról írtam már, lehet olvastad. Igazából csak próba volt 3cm kővel. Az égés tökéletesebb, minden poros és hamus, sehol korom és kátrány, persze van így is elég hőcserélő felület (a takarás miatt 3,7m2 helyett 2,5). Kicsit lassabb felfűtés, de hosszabb szivattyú működés.

 

Most, hogy összetört és kiszedtem, gyorsabban reagál a rendszer, de csak addig veszek ki hőt, amíg ég a tűz és újra szutykos minden. Na mindegy. Igazából megint azon vacilálok, mint pár hónapja, hogy telibe öntöm a csőregiszter csöveit vagy két oldalról, kétféle anyaggal feltöltöm, hogy hőátadás is legyen megy a tűztér hőmérséklet is magasabb legyen. Nem lesz ez már tökéletes, de remélem jobb lesz, mint eddig:D Itt olvashat a folyamatról, akit érdekel.

Előzmény: analóg (46645)
forme Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46754

SuniA6!

 

Engem érdekelne a mérés és a huzat csökkentéséről szóló megoldásod! Ne csak izgasd az embert, elégítsd is ki az információkkal! :)

Előzmény: Süni A6 (46708)
analóg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46753

KB 10-12 év gázfűtés után az elején rossz volt :), bár a gáz előtt is ez volt, csak szénnel.

Meg lehet szokni, egyelőre ez van. Két éve fatárolót csináltam, tavaly kémény magasítás volt, idén talán kazán csere, idővel majd remélem lesz pufi és elektronika is:)

Előzmény: joevagyok68 (46747)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46752

bár nem nekem szólt

ha rossz, ha nem a hideg se jobb

szegény ember vízzel főz :(

 

ebbe az időbe az este 10órás begyújtás reggel 10-kor még 20fokot eredményez, így annyira nem kell kelni a begyújtáshoz

Előzmény: joevagyok68 (46747)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46751

kazánvédő

termosztát vezérlés a szivatyúnak

 

Előzmény: tomika880525 (46719)
bnorci71 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46750

a ferde U csővel lehet mérni de ott előtte/utána számolni kell

 

ha egyszerűbb szívesen meghallgatom :)

Előzmény: Süni A6 (46708)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46749

Ahogy mondod.

Előzmény: lala1961 (46748)
lala1961 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46748

Tiszteletem a Fórumozóknak! Kiokósítottatok a VTA szelepről, most ha a VTC szelepről is ezt megtenétek akkor azt megköszöném.Naggyából gondolóm ,hogy mi a dolga,de azt mindenképpen szeretném megtudni ,hogy pl a 60 c-s VTC ha a kazánban60 c alá megy a höfok akkor csak magába kerigtei tti a vizet v valami hasonló?Lehet hogy megint rossz a kérdés feltevése de bizok a rutinotokban ,hogy azt is jól elmondjátok.

joevagyok68 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46747

"és megyek vissza aludni."

És nem rossz álmodból felkelve begyúttani ?

Én nem is próbáltam, de biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb így pufferrel.  :-)

Előzmény: analóg (46746)
analóg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46746

Amióta mérem a füstgáz hőmérsékletet én nem használok.

Felfűtési szakaszban huzatszabályzóval a kéménybe 400 C°-feletti hőt engedtem.

Most huzaszabályzó nélkül: begyujtok, primer levegő maxra, amikor a füstgáz hőm eléri a 300C° fokot /megvárom, nem több 5-6 percnél/ a primért és a szekundert beállítom a már kitapasztalt állásokba, és megyek vissza aludni.

Amig nem kezd leégni, a füstgázom 220-280C°-on van a huzatszabálzó meg emelgeti az üres láncot :)

A második rakat már alacsonyabb füstgázzal megy mert elég a ház hőn tartásához.

Persze a fentiekhez közel hasonló szárazságu /nedvességtartamu/ fa kell, különben más más huzat beállítás kell :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (46743)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46745

Mindenkinek, akinek tudtam vele segíteni.

Előzmény: japzoli (46744)
japzoli Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46744

Köszi, ha nekem szántad.

 

Üdv

Előzmény: pajaci (46723)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46743

És még egy kérdés :

 

Tudna valaki egy  "jóárasított" Honeywell -t ?

Tavaly sajnáltam a pénzt huzatszabályzóra ( egy furgonnyi fát kaptam helyette). Ilyen kondíciók mellett megéri kiadni rá a pénzt?

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46742

Köszönöm !

 

Igazából én is valami ilyen fejreállítós-javítós megoldásra készülök fel lelkileg. Ma reggel beszabtam egy vaslemezt, valamennyire meg is hajlítgattam és felszorítottam néhány zártszelvény darabbal.

És ugyanúgy füstöl. :( Gondolom, hogy mivel nem tökéletes az illesztés, ugyanúgy fals levegőt tud szívni.

 

Most azt találtam ki, hogy a hátsó-alsó részt telirakom téglával és bevakolom. Kvázi lefalazom, hogy ne szívjon falsot. ( Nem, nem vagyok kőműves. ) Úgyis a múlt héten tisztítottam, remélem, már kibirja a fűtési szezon végéig.

Előzmény: Sandor (46727)
42tibcsi Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46741

 

Nincs gond a VTA 372-vel 20-43°C ig lehet a padlót szab. 1” / 3,4Ksv értékü. (a gyártó is padlóra ajánlja)

 

A gond ott van, hogy rosszul van bekötve, „pajaci 46723” szerint bekötöd nem lesz vele gondod. De ehhez valóban kell még egy keringető.

 

 

 

Előzmény: japzoli (46718)
analóg Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46740

Esetleg a szivattyú működhetne szakaszos üzemben.

Akkor indulna ha a víz a kazánban kellően magas hőfokon van, pl 70C°-on. Ha csőtermosztáttal vezérelhető a szivattyú 50-60C°-on kikapcsolja a szivattyút (termosztát függő.

Persze a csőtermosztáthoz kell, hogy minimálisan meginduljon a gravitáció.

Ha nincs gravitáció valamilyen merülő termosztát megoldás lehet.

Ez nem olyan elegáns mint a kazánvédő stb, de kifejezetten olcsó :)

Egy próbát megér a plussz költség.

Előzmény: tomika880525 (46719)
gmkiev Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46739

Ma már teljesen mindegy hová teszed a keringetőt. Nincs szüksége arra a hűtésre, amit régen a visszatérő víz hőfoka biztosított.

Előzmény: tomika880525 (46737)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46738

Gondolom ingyen csinálta.

Előzmény: tomika880525 (46737)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46737

Azért van az előremenő ágon, mert a fűtésszerelő úgy oldotta, meg, hogy  2 db csappal kilehet zárni a szivattyút, ha elmegy az áram, és akkor elvileg működne gravitációs elven is, de végülis nem működik.

pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46736

Ugyanúgy ahogy a rajzon van, csak átvándorol az elmenőre a keringető.

Miért van amúgy az elmenőn? Avisszatérőben nem kap annyira meleget.

Előzmény: tomika880525 (46734)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46735

azért azt tudnod kell a fából a kötött víz kb 3 év alatt távozik ! a tavaly március az nem elég . ha van

nedvességmérőd elhasítasz egy fát középen és megméred a nedvességtartalmát a hasítási oldalon,

ott találod az igazságot !!

Előzmény: tomika880525 (46724)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46734

Illetve, azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy a keverőszelepet hogy kell bekötni, ha az előremenő ágba van kötve a keringető szivattyúm? 

pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46733

Ismét bemásolom, a harmadik ábra szerint kell csinálni.

A Puffer helyett, nálad a radiátorok vannak.

 

http://www.esbe.eu/gb/applications/wood-pellet/

Előzmény: tomika880525 (46732)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46732

Értem! Köszönöm a segítségeteket, még annyit, hogy a keverőszelepet önmagában is elég beépíteni?

 

pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46731

Ezeket a problámákat megoldja a kazánvédő-keverő.

Előzmény: tomika880525 (46729)
Sandor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46730

 ami neked kell az a ESBE VTC511

 

 

 

 

Előzmény: tomika880525 (46728)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46729

Ja, és azt el is felejtettem mondani, hogy a kémény full kátrányos, már a tisztítónyíláson is folyik a kátrány!

Előzmény: tomika880525 (46728)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46728

Értem, szóval egy termikus keverő szelep kellene nekem, ami a visszatérő vizet az előremenő melegből felmelegítené, és így hamarabb melegedne a rendszerben a víz!?

Sandor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46727

ismerős problémakör :-/

 

az enyémet úgy kaptam a házzal, hogy ez a rész TELJESEN hiányzott!! még a nyoma sem volt felfedezhető a táskákat elválasztó lemeznek. na a fűtés az kész katasztrófa volt, gondolhatjátok.a komposztban láttam az előző tulaj fűtési vergődésének előző évi termését.

nyoma sem volt annak a jó kis szürke cuccnak. félégett szenes moslék volt.

a kazánban meg folyt a kátrány és a víz begyújtáskor.

nekem mint társasházi gázfűtéses mókusnak elsőre..... :-D (szokjadparaszt...)

lényegalényeg azt találtam ki első mentésnek, hogy egy kellő méretű vaslemezbe hosszú drótokat fűztem és ezeket behúztam a táskákon át. a drótokat megfeszítve nagyrészt elválasztotta a két teret. na ezzel kezdett már használható lenni, és a hamu is hamunak kinéző lenni.

 

szerintem neked is ezt kell tenni. azzal vagy szerencsésebb, hogy még megvan a keret, így egész jól is meg lehet ezt csinálni erre a fűtési idényre. persze takarítani nehezebb lesz.

 

a javítás. nos csak bruti módszer van! kazán kiszerel és fejreállít, aljalemez leflexel.

ekkor hozzáférsz a tetthelyhez és kiokoskodhatsz valami tuti újrázást.

 

nekem nem jött össze a történet, mert mire ide kerültem volna a kazán kilikadt és bár megejtettem ezt a felfordítósat, megcsinálni már nem sikerül lévén teljesen el voltak vékonyodva a lemezek.menthetetlen volt az én hegesztő tudásommal..

egy fórumtárshoz került vasáron tartalékalkatrészbányának

 

és lett helyette maximus, ami azóta is kiválóan teljesít. ha majd lesz rá egy kis zsém, lehet ráfejlesztek egy kazánvédőt, mert most full gravitációsan megy és néha meg kell takarítani a kazánt. mondjuk nem vészes, inkább a hőcserélő részét szoktam csak tisztogatni...

Előzmény: Törölt nick (46702)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46726

A harmadik ábra ami érdekes lehet számodra.

Előzmény: pajaci (46725)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46725
Előzmény: tomika880525 (46724)
tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46724

A fával nem lehet gond, mivel rendesen ki van száradva,( tavaly március óta fedett, szellős helyen van) ég is rendesen, de akkor is sok idő mire a vizet felnyomja .

 

A kazánvédő szelepről még nem halottam.

Előzmény: kingoftailor (46722)
pajaci Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46723

Én speciel így kötném, ha van minden a képen láthatókból.

 

kingoftailor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46722

A száraz fa is.

Előzmény: gmkiev (46721)
gmkiev Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46721

Kazánvédő szelep, csodákra képes.

Előzmény: tomika880525 (46719)
mj620di Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46720

Sziasztok!

 

Lenne egy eladó lengyel kz3 k 32kw os lengyel öntvény kazánom eladó.

Annyi hogy a hátsó tagja repedt!

 

0 6 70 3  3 1 29  4   3

tomika880525 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46719

Sziasztok! a véleményetekre lennék kíváncsi:

 

A fűtésrendszeremben sok a víz régi bordás radiátorokkal és egy szintén nem mai gyári Simplex 04-es kazánnal amiben ha jól tudom 150 liter víz van.

 

A rendszerbe be van építve egy Wilo keringető szivattyú, ami 1*es fokozaton 107w a teljesítménye 4-es en 220 w tehát nagy teljesítményű, a mérete is legalább 2* akkora mint egy átlagos szivattyújé.

 

A szivattyút 1-es fokozaton használom, de így is rengeteg idő, amíg a víz eléri 60-65 fokot.

 

Mi lehet a gond? túl nagy a szivattyú, kisebb kellene, hogy a vizet lassabban forgassa, és így a víz gyorsabban melegedne? vagy nem is tudom! Vagy ellenkezőleg feljebb kéne vennem  a szivattyút?

japzoli Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46718

Köszi Mindenkinek a kommentet. Lesz majd még egy szivattyú. A VTA 372 helyett addig vmit ajánlatok? Az 522 megfelelően működik!

 

Előzmény: 42tibcsi (46706)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46717

Mekkora kazánnal fűti ezt a nagy puffert? És mennyi idő alatt fűti fel vajon? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Előzmény: Törölt nick (46715)
kingoftailor Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46716

Jó lenne nekem is egy ilyen "jó barát", aki hozna lemezt (akár fél áron).

Azért mert kocka, simán lehet nyomás alá helyezni csak körben meg kell abroncsolni zártszelvénnyel.

 

A pufferes fórumban trabygo is megcsinálta: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123315107&t=9173884

 

Persze a nyitott is tökéletes, ha valaki úgy építi ki a rendszert. A tartály szigetelését én viszont kicsit keveslem. Még egy 5-10 centit elbírna.

Előzmény: Törölt nick (46715)
hbbst Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46714

Ha kevert (padló és radiátoros) körök is vannak, akkor a gázkazánhoz is szoktak hidraulikus váltót tenni. Persze nem pufferméretűt, csak egy pár lityósat.

http://www.buderusbolt.hu/buderus/744-buderus-logafix-hidraulikus-valto-2km-max-140kw.html

Aztán már csak azt kell megoldani, a kispufferből (váltóból) vagy a nagy pufferből szívja a radiátoros illetve a padlófűtéses szivattyú a vizet.

 

Előzmény: 42tibcsi (46707)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46713

Én is arra tippeltem . Csak hát a gyakorlat. :-)

Mert hát azt látom, hogy a barometrikus szabályzó billeg .

Na de vajon jól van beállítva ?

Előzmény: gmkiev (46712)
gmkiev Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46712

"U" csöves manométer készítése.

 

Előzmény: Gogol69 (46711)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46711

Helló

Hogy is van az a huzat mérés ?

Kiváncsivá tettél .

,,Hiszek benne, hogy jó lesz."

Legfőbb dolog a + hozzá állás . :-)))

Ha így álsz hozzá igazad is lessz.

Minden jót.

Gogol

Előzmény: Süni A6 (46708)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46710

Figyelj

Úgy látom nem csak én nem olvastam mindent. :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122877175&t=9147701  (Kombi cirko)

Mert írt róla.

 A rajzon nem volt ladomat.  Bár írt róla máshol.

Ha nincsen Puffer akkor az Esbe vagy a ladomat szerinted hova nyomja a vizet ?

Én a gázkazánt a radiátor kör keverője elékötném.

A Visszacsapó:  1-et a gázkazán előremenőjébe .

                        1-et a vegyeszkazán előremenőjébe .

                        1-et a padló kör keverője elé . (amit a radiátorkör szivattyúja elől csatolnám ki. )

Amúgy meg szerintem teljessen medő vita . Tehát meg hajolok elötted, hisz bizonyara igazad van. :-)

Mester.

 

Minden jót

Gogol 

Előzmény: 42tibcsi (46706)
Kovalic 76 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 46709
Az eloremenobol jonnek le a radiatoros korok, majd utanna az esbe. A kevert vizbol kapnak a padlo korok.
Kulon nem tudom szabalyozni. 40 fok koruli viz megy a padloba 50-60 fokos eloremenonel. Ha padlokorok mennek, akkor barmit csinalok, az eloremeno nem megy 60 fok fole. Ha lecsavarom a padlokoroket, akkor azonnal 80 fok fole szalad a viz.
Kazanvedo nincs sajnos.
Puffert szeretnek, remelem jovo telre meglesz.
Előzmény: nagykunsági (46692)
Süni A6 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46708

Sziasztok!

 

Ma megint okosabb lettem. :) Ha mégis szeretne huzatot mérni, van rá megoldás. Nem kell csilliárdokat rákölteni ilyen olyan műszerre. Elég egy 6-os PVC cső kb 2m hosszban és kb 20cm hosszú 6-os rézcső. Ha valakit érdekel elmesélem.

 

Illetve a lognomnál és a barom nagy kéményemnél is van megoldás a 450 fok csökkentésére, kazán hatásfok növelésre. 250mm a füstcső, de a gépészmérnök és a LEIER szaki is 8,5m magas 300mm es kéményt tervezett. A huzat akkora hogy "beránt" Ezért nincs hatásfokom.

 

Alakul a kazánrendszerem no meg ezzel együtt a fűtési köröm is. A vezérlésre sok időt kell szentelnem. Nem egyszerű. Mindent figyelni kell.

 

Hiszek benne, hogy jó lesz.

 

Tamás

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46707

 

Ez még tovább komplikálódik ha lesz neki puffer, mert ugye a puffert felesleges gázzal fűteni.

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46706

 

Nos ebbe piszkosul belegabalyodtál, először is van neki Laddomatja, másodszor ahova raktad az alfát soha nem lesz neki a radiátorokban fűtés.

 

Tehát mindenkép 2db keringető kell, a gázkazánját (cirko) nem tudjuk van e külön keringetője v. nincs, ez lényegesen át variálja az egészet. (a visszacsapókat hova rakjuk?)

 

 

 

Előzmény: Gogol69 (46697)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46705

Ideiglenesen két lemez (középen átfúrva) talán, az egyik bentről, a másik alulról középen egy csavarral összefogatva.

Ez jutott hirtelen eszembe.

Előzmény: Törölt nick (46702)
pajaci Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46704

Igen, a vta csak úgy működik.

Előzmény: Gogol69 (46703)
Gogol69 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 46703

Ok .

 A rajzon a padló kör azért hiányolja a szivattyút nem ?

Te is egy ilyesmi képet tettél fel .

Előzmény: pajaci (46701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!