Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lepo Creative Commons License 2004.08.13 0 0 271
A végén ne hagyd, hogy egy gumiszönyeggel kiszúrják a szemed. A leírtak alapján elképzelhető, hogy odaadták a kocsidat ezeknek s azért nincs átadás.
Előzmény: gamizone (269)
lepo Creative Commons License 2004.08.13 0 0 270

A konklúzióval nem értek egyet, illetve egy dologgal igen "mindent csak írásban fogadjon el", mert az írást kőkeményen számon lehet -kell- kérni.

 

Előzmény: gamizone (269)
gamizone Creative Commons License 2004.08.13 0 0 269
A fejlemények:

Felhívtam a kereskedőt mivel ”elfelejtett” a tegnapi nap felhívni. Szerencse, hogy ültem. ”Folyamatosan adjuk át az autókat és Sajnos még három hetet biztos, hogy kell várni az átadásig” Ezt már nem akartam elhinni.

Felhívtam a márkaképviseletet és közölték, hogy 2-3 hét az elfogadható átadási idő, mert elég sok mindent kell elintézni, de a 2-3 hétbe lazán belefér és teljesen jogos a felháborodásom. A márkaképviselet felhívta a márkakereskedést és a következő indokokat kapta. ”Több min 100 db. autót kell átadni, és ez miatt késnek az átadások” A Márkaképviselet szerint ez nem lehet kifogás, mer akkor nem így kellet volna megszervezni az átadásokat stb.

Megígérték a márkaképviseletnek, hogy a jövő hét csütörtökig pontos választ kapok az átadás időpontjáról. Ha ezt nem teszik meg hívnom kell a márkaképviseletet és ők majd tovább intézkednek.

Szóval a dealernél úszik a dolog és csak várhatok tovább mint a jó kisfiú.

 

Most már tudom, hogy ha valaki gyorsan szeretne az autóhoz hozzájutni válasszon egy kisseb forgalmú kereskedést és mindent csak írásban fogadjon el.

Nagyon jó kedvezményekhez viszont nagyobb forgalmú kereskedőt válasszon, de ne számítson a gyors ügyintézésre, mert könnyen megúszhat a kereskedés még ha írásba is adott mindent.

D H Creative Commons License 2004.08.13 0 0 268

a 150 ló biztos nem lesz gond, jövőre kijön az új alfa 147, ott ugyanez a motor 180LE-t tud majd! (persze némi módosítások árán)

 

Előzmény: rmania9 (267)
rmania9 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 267
Nem tudom hogy az üzemanyagra kényesek -e ezek a motorok vagy mire mindenesetre az opelszervizekben a 2.0DTI az gyakori vendég ! Nekem azt mondták nem szabad megvenni őket mert sok velük a gond.De konkrétiumot nem tudok. Remélem az 1,9 es az jól birja majd,és remélem biztosak a dolgukban amikor 150 Le ig elengedték a teljesítményt !
Előzmény: D H (261)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 266
Ha ott van az autó, én is csak arra gondolnék mint Te és "átvételkor fogok kérni egy festékréteg mérést " amit DOKUMENTÁLNI !
Előzmény: gamizone (265)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 265
Szinte semmi, de biztosan kell a szívatás okát tudnom.

Előzmény: lepo (264)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 264
Csak a tanulás végett, mi az a 2% amiben a szalonnak lehet igaza ?
Előzmény: gamizone (263)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 263
Nagyon türelmes és nyugodt embernek mondhatom magam és ha 100%-ig nem vagyok biztos az igazamban feleslegesen és felelőtlenül  nem dühöngök. A jelen esetben 98% és napok vagy talán csak órák kérdése és minden kiderül (ki kit szivat).

Előzmény: lepo (262)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 262

 

Mint írod egy hónapja szívatnak, mennyi ídő után leszel "és nagyon felbosszantanak " ?

Előzmény: gamizone (260)
D H Creative Commons License 2004.08.12 0 0 261

persze, gondolom.

bár ez Fiat eredetű motor, dízelben pedig manapság a bömös mellett ők az egyik legnagyobbak!

a kérdés általában szólt, úgy egyáltalán.

nem vitaindítónak, mert annak sose lenne vége, és nem is szeretné egyikünk se meggyőzni a másikat a véleményéről, csupán egyszerű kíváncsiság...

Előzmény: lepo (259)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 260
Opel Vectra C 1.8 Comfort,  Szín: Mooland, +egy-két extra, A kereskedő nem titok, de a negatív reklám is reklám, de ígérem ha kiderül ki a ludas és nagyon felbosszantanak elárulom, hogy hol nem szabad vásárolni.  Sőt még lehet, hogy külön internet oldalt is fogok nekik készíteni, amiben nem lesz köszönet.

Előzmény: lepo (257)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 259
Az 1,9 CDTugyanolyan érzékeny az üa. mint a 2,0 vagy 2,2 DTI. Más meg nincs.
Előzmény: D H (258)
D H Creative Commons License 2004.08.12 0 0 258

had kérdezzek egy esetleg értelmetlen, bár engem érdeklő dolgot:

nem nagy bátorság Magyarországra common rail dízel motorral vásárolni bármilyen gépjárművet?

gondolok itt elsősorban a common rail rendszer érzékenységére és az itthoni benzinkút-üz.ag. minőség érdekes összjátékára...

Előzmény: rmania9 (245)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 257
Nevesítsük a dolgot! Milyen autót rendeltél? Azt gyanítom Opelt, de mit. És hol szívatnak ennyit ?
Előzmény: gamizone (255)
D H Creative Commons License 2004.08.12 0 0 256

OK, kíváncsi leszek majd a fejleményekre!

szerintem egyébként nem gerinctelenség több szálon mozogni, nem feltétlenül hátbatámadás, ha a márkaképviseletnél is érdeklődik az ember...

ők meg azért utánanéznek a dolgoknak (megoint a márka védelme...), és tudnak segíteni a dealernek, ha tényleg problémája van valamivel...

 

mindenesetre sok sikert!

Előzmény: gamizone (255)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 255
Igen. Pontosan ez fog történni, a holnapi napon (Péntek 13) ha nem történik előrelépés, pedig én a békés megoldások híve vagyok. Holnap reggel márkakereskedés kapcsolattartó. Ha nem megy, akkor Vezetőség és ha itt nem jutunk előre akkor márkaképviselet.

Előzmény: D H (254)
D H Creative Commons License 2004.08.12 0 0 254

Gamizone, egy javaslatom van, hívd a vezérképviseletet ezerrel, ahol meg tudják mondani a márkakereskedőtől függetlenül is, hogy éppen mi a szitu az adott alvázszámú kocsival.

Tudják a gyártási dátumot, mikor jött el a kocsi a gyárból, talán azt is, mikor ért a kocsi oda az adott delaerhez. Innentől kezdve a dealernél a sár szerintem, ill. a képviselet tud (ha akar) pár szót szólni az érdekedben...

Ha akar alatt azt értem, hogy számíthat az, hogy mennyire sikerül velük megértetni a bajod mibenlétét. Ha látják, hogy a dealernél úszik a dolog, pl, a márkanév védelme érdekében van azért hajlandóság néhány dologra...

(remélem)

Előzmény: gamizone (251)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 253
Előleg volt, de minimális. Extrák vannak, de nem tudom, hogy raktárkészlet vagy gyártás. Egy biztos, hogy ha raktár, akkor nem magyarországi raktárból. Győri raktárban egy db. nem volt amikor rendeltem.

Előzmény: lepo (252)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 252
Ezt Te megrendelted előleggel ? A raktár készletből kapsz egyet vagy extrákkal legyártották Neked ?
Előzmény: gamizone (251)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 251

Csak azért nem láttam, mert én nem akartam. Részemről teljes volt a bizalom, ami most megszűnni látszik. A probléma ott kezdődik, hogy több hete ott ál az autó és az Átadásra ígért határidő lejárt. Ha rákérdezek, hogy akkor mikor? Válasz: "Nem tudjuk". Nem hiszem el, hogy egy több éves rutinnal, tapasztalattal rendelkező cég ezt nem tudja +- egy-két napos határidővel megmondani és képes ilyen választ adni. Az nem is bosszantana, ha azt mondanák, hogy "Bocsi csúszunk egy kicsit az átadással x időt", de olyan nincs, hogy elzárkóznak a válsz elől és még magyarázkodni se próbálnak, hogy mi a probléma. Volt ma egy-két érdekes beszélgetésem szakemberekkel, akik régi iparosok a szakmában nem úgy mint én. Hasonló jó tanácsokkal láttak el és azt mondták "Ilyen nem lehet, nincs" Ez az én véleményem is. Kaptam egy-két hasznos tanácsot és Budaörsi márkaképviselet tel. számot, de remélem nem kell használnom. Ami már biztos, hogy átvételkor fogok kérni egy festékréteg mérést és jön velem egy szakember aki, nagyítóval fogja átvizsgálni az autót.

De könyörgöm! Így kell átvenni egy 0km-es autót!?

Előzmény: lepo (248)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 250
Mindenre IGEN.
Előzmény: rmania9 (249)
rmania9 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 249
Ha megrendelek egy autót akkor a kereskedő tudja hogy a gyár melyik nap fpgja gyártani ,mikor szállítják tovább és ő mikor kapja meg ?Az alvázszámból kiderül az évjárat/modellév ?
Előzmény: lepo (247)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 248
Mi az hogy nem még nem láttad ? Ha fizettél be előleget, Te rendelted meg s nem a kereskedő raktárra jövő készletéből kapsz egyet, olyan nincs hogy kérésre ne mutassák meg az autót. Ha mégse: elöször kereskedés vezetője, ha igy se megy márka képviselet > reklamáció. A megrendelésen valami száll. hat. idő csak van. Nem vagyok jogász, de jelentős késésnél biztos el lehet állni a megrendeléstől. Tel. a Fogyasztóvédelemnek. Aztán megrendelés máshol !
Előzmény: gamizone (246)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 247
Jan. febr. átvett autónál a megrendelésbe kikötöm csak ezévi alvázszámú autót veszek át. Persze ha ez kiolvasható itiner nélkül is pl. WV, Opel,. Vagy mint most szeptemberbe ne adjanak előző modellévi autót. Ezt már a megrendelésnél tisztázni kell, hogy az ár melyik modellévre vonatkozik. Vagy a kialkudott árba mi van benne, ne a pénztárnál derüljön ki hogy még 80-90 ezer a vizsga+rendszám+stb.
Előzmény: rmania9 (244)
gamizone Creative Commons License 2004.08.12 0 0 246
Még nem láttam, de 99%, hogy ott van. A 29. hétre igazolták vissza és meg is érkezett. 2-3 hetet mondtak az átadásra, de ezen már régen túl vagyunk. A legbosszantóbb, hogy konkrét válaszokat nem adnak, de még azt se hajlandóak elárulni, hogy hol tart vagy hol akadt el az ügyintézés. Ma fel fogom hívni egy barátomat  aki egy neves márkakereskedőnél dolgozik és megkérdezem tőle, hogy ez normális vagy csak valami van a levegőben. A konkurens cégeknél tudom, hogy ilyen nincs (Ez itt nem a reklám helye!). Sajnálom, hogy negatív tapasztalatokkal indul az egész, de már az autó megjelenésétől tervezem a megvásárlását és 2 év alatt, nem tudtak gyártani olyan autót, ami miatt lemondtam volna a Vectráró (Pedig próbálkoztam szorgalmasan).

Előzmény: hulla (239)
rmania9 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 245
Pont egy vectra vásárlásán gondolkodunk (az uj dízelt),és nekem is gyanus hogy nem tudnak fix időpontot mondani pedig nekem fontos lenne. A legjobb az volt hogy mivel augusztusban nincs gyártás szeptembertől meg jön a 2005 ös modell ezért nem tudták a felszereltséget meg az árakat sem. Persze semmi komoly változás nem lesz csak megkapja az astra rádióját meg a fékezés erősségével arányosan világító féklámpát.Októberi gyártással meg jön az IDS plusz rendszer az astrából .
rmania9 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 244
És mit sikerült belevetetni még a szerződésbe ha nem titok ?
Előzmény: lepo (242)
hulla Creative Commons License 2004.08.12 0 0 243
így legalább többet már nem fordul elő. saját kárán tanul az ember
Előzmény: lepo (242)
lepo Creative Commons License 2004.08.12 0 0 242
Igen.
Előzmény: hulla (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!