Keresés

Részletes keresés

Itamás Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149612
köszi...pedig ha te nem..akkor ki? :)

lehet hírzárlat van...
Előzmény: Matt (149607)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149611

Jó reggelt!

 

Maximum arra célozhatott a Csaba, hogy a trivkovicnak törjék el a lábát. Mondjuk arra rá is fért volna.

Ezt is inkább találta volna el egy eltévedt szerb golyó a háborújukban...

Előzmény: bode1899 (149597)
Fatboy Slim Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149610

Hát... mit mondjak

egyetértek

Előzmény: takacsi (149499)
emgergo Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149609

Én - semlegesként - szeretném, ha nem lenne igaz.

 

Ugyanis nagyon szimpatikus László Csaba. Óriásit csalódnék.

 

Előzmény: bode1899 (149597)
Matt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149607
ügyintéző szintig utánanéztem ennek az egésznek.
itt van az asztalomon azoknak a neve akik ezzel foglalkoznak.

felhívtam őket többször, de nem mondanak semmit.
nem tudom.
Előzmény: Itamás (149584)
andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149606
Wazze, nem kell mindent elhinni ennek a szar Sportnak...
Előzmény: R.P.P. (149603)
emgergo Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149605

"Még pár héttel ezelőtt egy edzésen említette a László Csaba, hogy az Artmedia Petrzalka csapatában van egy magyar nemzetiségű szlovák válogatott srác akit figyelnek. Most megnéztem az oldalukat, de sehol nem találtam rajta a jelenlegi keretüket, így nem tudtam kideríteni a nevét. "

 

Ebben az a legszebb, hogy a szlovák szövetség oldala szerint az Artmedia már nem Petrzalka, hanem Bratislava :-)

 

A legutóbbi kezdőcsapatuk: Kollár - Kotula, Burák, Borbély, Tchuř - V. Gajdoš (46. Mikulič), R. Novák, J. Kozák (72. Vaščák), Šoltis - Fodrek, Šebo

 

A balhátvéd mintha ismerős lenne a liláktól.

 

A válogatott lapja és ez alapján Borbély Balázs lehet a kiszemelt. '79-es születésű védő, 4-szeres válogatott.

Előzmény: Törölt nick (149567)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149604

Nézzétek már vissza az esetet videóról...

Lipcsei megelőzte Tóth Misit, szó nem volt hátulról becsúszásról, egymás mellett voltak. A Sport próbálja mentegetni a csaló horvát bírót, de még ők sem tudnak olyan értékelést kihozni, amely szerint jól vezette a meccset.

Előzmény: nyest (149579)
andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149599
Azért én nem hinnék el mindent a Sportnak...
Előzmény: bode1899 (149597)
bode1899 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149597

Mit szóltok hozzá, hogy a Sport szerint Csaba azt mondta a kuapdöntőn Liptákéknak, "Törjétek el a lábát?"

ha ez igaz, akkor... akkor óriásit csalódtam Csabában.

ha ez nem igaz, akkor... akkor nem tudom, mit mondjak.

andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149595
én jól láttam a helyszínen is és már akkor egyértelműen megállapítható volt, hogy Lipcsei nem veszélyeztette az ellenfelet
Előzmény: R.P.P. (149592)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149591
:-))
Előzmény: Austin_Powers (149590)
Austin_Powers Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149590

"A korábbi nyilatkozatok szerint a befektetők a stadiont 180 fokkal elfordítanák"

 

Már alig várom, hogy 180 fokkal elforgassák :)))

Előzmény: Törölt nick (149569)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149589
Egyáltalán nem biztos, simán el lehet kanalazni úgy a labdát, hogy hozzá sem érsz a lábához. Ha nem fedezi jól a csatár. Csertői pl. jól fedezte az említett esetnél :-)))
Előzmény: andD (149586)
Matt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149588
b+ te nem az NS-től vagy?
szóról szóra ugyanez van a mai sportban is.

Előzmény: Gumitraktor (149021)
Matt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149587
ezen kiakadtam.
mondtam is CoS-nak Lipcsei gólja után hogy talán most vissza kellene mászniuk.
halkan jegyzem meg hogy a Tábor szurkolása nekem jobbnak tűnt akkor, mikor egyik kápó sem volt fent. de ez csak a személyes véleményem.
Előzmény: lendvair85 (149010)
andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149586
Ha a labda és a szerelő játékos között ott van még az ellenfél játékosa, akkor nagy valószínűséggel először nem a labdát fogja elrúgni a szerelő játékos, tehát szabálytalan.
Előzmény: Törölt nick (149582)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149585
Nyugodtan elrúghatod talppal a labdát, ha nem veszélyeztetsz mást vele. Ez esetben senkit nem veszélyeztetett abban a helyzetben.
Előzmény: Törölt nick (149583)
Itamás Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149584
szeva Matt!
Írj már légyszi egy számot(%),már ami a valószínűségét jelenti,hogy megkapjuk a vagyonkezelői jogot..szerinted..

csak mert érdekelne a véleményed... :)
Előzmény: Matt (149581)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149582

Ugyan már! Ez a szabály nem az ilyen esetekre vonatkozik, hanem amikor hátulról érkezik a védő, és becsúszik úgy, hogy a labda meg közötte ott van a támadó játékos! Ilyenkor szabálytalan akkor is a szerelés, ha csak a labdát rúgja el a védő, mert nagyon veszélyes, lazán eltörhet az ellenfele lába, főleg a bokatörés fenyeget (ld, Mátyus kontra Csertői esetet).

 

Lipcsei egy oldalró beadott szabad labdára vetődött, egymás mellett voltak a csatárral, hol volt itt hátulról szerelés?!?! Nevetésges...

Előzmény: andD (149580)
Matt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149581
"huszonhárman vagytok, parasztok huszonhárman vagytok, huszonhárman vaaaaaaaaaagytok, parasztok huszonhárman vaaaagytok"
Előzmény: Törölt nick (148859)
andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149580

Akkor valószínűleg Nyugat-Európában sem ismerek ezt, mert sosem alkalmazzák...

 

Mondjuk, ez csak egy kiragadott mondat, így bárhogy lehet értelmezni. Akkor is érthetetlen, miért lenne az szabálytalan, ha valaki a labdát rúgja el előbb.

Előzmény: nyest (149579)
nyest Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149579

Van egy szabály

A FIFA honlapján olvastuk – idézet az International Board szabálykönyvébôl: „A tackle from behind, which endangers the safety of an opponent, must be sanctioned as serious foul play.”
Vagyis: amennyiben a szerelés hátulról történik, és ez veszélyeztetheti a játékos testi épségét, mindenképpen súlyos szabálytalanságként kell kezelni az esetet. A FIFA szabálykönyve szerint Lipcsei Péter megmozdulása tizenegyest és sárga lapot ért, a horvát játékvezetô tehát jól döntött (jegyezzük meg: mi is szabályosnak láttuk a szerelést, és úgy is írtuk a tudósításunkban).
Nos, úgy tûnik, itthon senki nem ismeri ezt a szabályt, hiszen a megkérdezett bírók (akik nem vállalták névvel a nyilatkozatot, valamint a szakmai értékelésre hajlandó és a szavait vállaló Puhl Sándor), továbbá mi magunk is rosszul értékeltük a 45. percben történteket.

 

 

Forrás: NS

elefantkillah Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149577

nekem a tornyiról meg egy tornádó ugrik be, ami visz klubokat, jóhírt, pofonokat, de legfőképp: pénzt.

szóval én speciel szarok a tornyira.

 

Előzmény: Furulyás maradj (149573)
Matt Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149575
Hajrá Ferencváros!

tiszta haszon hogy tegnap nem voltam netközelben. szégyenteljes és elszomorító ami Székesfehérváron történt. egy Ferencváros semmilyen körülmények között ne kapjon 5 gólt a Soprontól függetlenül a bírói ítéletektől.
Rósa ne reklamáljon
Szűcs ne rohanjon ki a kapujából 50 métereket (egyébként is mi a faszt gondol magáról hogy már sokadjára ezt csinálja???)

nem láttam az összefoglalót, így nem tudom hogy melyik gól milyen volt de mélységesen szégyenllem magam a csapat miatt. belenéztem (picit félve) a mai sportba, s ha László Csaba tényleg azt mondta amit az újság leír, abban az esetben részemről ettől elhatárolom magam.

így a szezon vége felé baromira dühít, hogy a legfontosabb meccseinket egy kivétellel nem tudtuk megnyerni. egyedül a Millwall ellen itthon jöttünk le győztesként a pályáról. a többi fontos meccsünk vagy döntetlen lett, (Újpest otthon, idegenben, Debrecen otthon, Feyenoord itthon) vagy kikaptunk. (Debrecen idegenben, Basel itthon)

sokszor úgy megyünk előre mint a bika amint meglátja a piros posztót. meggyőződésem hogy a Debrecent is el lehetett volna verni, csak egy picit be kellett volna állni kontrázni. egy sündisznóállásba húzódó csapat ellen ez a jó taktika. a nálunk jobb csapatként szuperáló Milan is ezt teszi s jóval eredményesebb is. hazai pályán a Fradinak támadnia kell ez nem kétséges - de nem fejetlenül. ez edzői hiba.

Furulyás:
nesze semmi fogd meg jól. elkezdik a tárgyalásokat a jelöltekkel. fasza. eddig mit csináltak?

Keret:
menjenek Isten hírével. egyenlőre felejtsük el ezt a számot: 29.

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149574
A Matuz vezette
Előzmény: R.P.P. (149571)
Furulyás maradj Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149573
Pedig milyen igaza volt a Tornyinak a lovak közé dobott gyeplő hasonlattal amit a Lászlóról mondott.
Előzmény: andD (149572)
andD Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149572
Mind a hárman elmehetnek a kurva anyjukba!
Előzmény: Törölt nick (149570)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149570

Tegnap nézte valaki a zuhanyhíradó című müsort a sport1-en?

A három szaktekintély (tornyi, mészőly, zombori)szinte orgazmust produkált örömében. A Mészőly odáig elment, hogy a Fradi is kérte a horvát bírókat, majd amikor a riporter srác elmondta neki, hogy ez nem így van, akkor habzó szájjal elkezdte magyarázni, hogy mindannyian tudjuk a Fradi sokkal jobb viszonyt ápol a honi játékvezetőkkel,mint a többi klub így nekünk persze, hogy az lett volna a jobb ha magyar a bíró. Érdekes módon ez a három ember tavaly mindennek elmondta Pintért, most ő volt a legjobb magyar edző, aki fanatizálni tudja csapatát. A Mészőly szerint a Sopron azért volt ennyire motivált mert a döntő elött érte őket egy súlyos igazságtalanság, miszerint nem Sopronban volt a döntő....

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 149569

Adatai titkosítását kérte a megmentő
[2005.05.13]

Ferencváros - A klub nem szólhat bele, mi épüljön az átadott ingatlanon

Tegnap elnökségi ülést tartott a Ferencváros, a téma mi más is lehetett volna, mint a klubot megmenteni hivatott reménybeli befektető megtalálása. Furulyás János, a klub elnöke kora délután elégedetten nyilatkozott:
– Három ajánlat közül választhatott az elnökség, de csak egy olyan pályázat volt, melyet további tárgyalásokra érdemesnek találtunk. Részleteket egyelőre nem tudok mondani, a befektető ugyanis tegnap írásban kérte adatai titkosítását, és kérését – a nagyobb nyomaték kedvéért – ma újfent megerősítette. Azt viszont elmondhatom, hogy az ajánlat alapvetően megfelel azoknak az elvárásoknak, melyeket a pályázókkal szemben támasztottunk. Most elkészítjük az előszerződést, amelyen még nyilván lesznek apróbb finomítások. A dokumentumot június harmadikáig kell tető alá hoznunk.
A pályázat a Ferencvárosi Torna Club által használt, 6–8 hektáros területre vonatkozik, melynek vagyonkezelői jogát – Furulyás úr reményei szerint – hamarosan megkapja a klub. A területre egy 20–30 ezer férőhelyes modern stadiont és egy olyan létesítményt terveznek, amelynek jóvoltából a pályázatot elnyert cég garantáltnak látja, hogy megtérül a befektetése.
– Hogy mire gondol a befektető, azt mi nem tudjuk, nem is szólhatunk bele a döntésébe. Ugyanakkor a labdarúgócsapatot működtető rt. részvényeiről további tárgyalásokat folytatunk más befektetőkkel – mondta még Furulyás János.
A korábbi nyilatkozatok szerint a befektetők a stadiont 180 fokkal elfordítanák, az ingatlan értékesebb, Könyves Kálmán körúti részen pedig sport- és üzletközpont épülne.



Még hiányzik a jog Információnk szerint egy amerikai–izraeli cégcsoport lesz a Fradi befektetője Pellády Péter, a válogatottnál is tevékenykedő üzletember közvetítése jóvoltából. A végleges megállapodáshoz még hiányzik az Üllői úti ingatlan vagyonkezelői joga, és még arról is vita folyik, hogy 49 vagy 99 évre adhatja-e át a klub a jogot. A befektető nyilván 99 évet szeretne. Amennyiben az állammal nem sikerül dűlőre jutni, a Ferencváros május végén beszámol a sikertelen egyeztetések hátteréről.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!