Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10105
Alább "csak" 2500+fa. És vannak itt profilok is.
poli
Előzmény: nyárimádó (10101)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10104
Elvileg nem kéne a túláramkapcsoló, ha mégis, akkor úgy is eggyel kisebb kell, mint ami előtte van. Ha kint mégis van, az a jó benne, ha valamiért leold, akkor ELVILEG a kisebb old először, vagyis nem az egész áramkör, mondjuk a rajta levő fagyasztóval együtt. Tehát a szivattyú meghibásodása esetén csak a szivattyú és nem más.
Előzmény: nyárimádó (10100)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10103
Természetes, hogy én fizetem!

A glialkát így hallomásból ismerem, majd meglátom, mert az első elgondolás szerint fakéreg fog a tuják alá menni, elvileg az sem hagyja kinőni a gazt.
Előzmény: nyárimádó (10098)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10102
Ez van. Mi meg elmentünk a strandra.:))) 38'C-os termálvíz, de rossz volt:))
Majd jövőhéten töltök. Amúgy hány fokos a víz Nálatok?

Előzmény: futóék (10096)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10101
Polikarbonátra vastagságtól függően a neten 3000 ft+áfát /m2-től olvastam. Na majd megnézem mégegyszer. De lehet, hogy elnyomtam valamit. A Te árad barátibb, a 4x4-es fólia 3 szor egy évben már kicsit unalmas megvenni ( ~4500).
Ja és a tél közepén beszakadt a fólia a hó alatt, úgyhogy lépnem kell úgyis valamit.
üdv
Előzmény: lac1 (10092)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10100
A Lidlibe láttam ilyet tavaly, és én hülye csak a simát vettem meg ( fi relé). Tervbe volt véve az áram kivitele, de nem baj, a relébe beledugom és kész. Azt a dobozkát megcsinálom vagy megveszem. Ja 1420 píz volt a pöckös.
Előzmény: lac1 (10091)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10099
Szia!
Bocs, de nem értem, amit írtál. Én időkapcsolóról írtam, Te meg a pöckében akarod keringtetni a vizet.
Lehet, hogy elcímezted. Vagy ki akarsz nyírni? :))
Üdv
Előzmény: BodeCRX (10084)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10098
Hűha!
Mintha tavaly nem is itt laktatok volna. Innen messziről nagyon szép a környezet.:)

Van egy totális gyomírtószer, a neve: GLIALKA. No ez visz mindent, amire ráfújod. Nekem kavics autóbeállóm van, betonszegélykővel elválasztva a fűtől. Valahogy ráment a permet, ott rombolt, de nem véglegesen (lesárgult a fű). Tudom ajánlani ~700Ft/ 2 dl. Ez ha jól emlékszem 10 liter vízhez.

Pampafű a neve, amit küldtem. Már ideges voltam. hogy valamelyik postán tölti a hétvégét. Ezért csörögtem ilyen sokszor. Amelyik vékonyabb szálú, az a sima, a másik a kínai. ~160 a másik az olyan 300 cm-re nő. Lehet ebben az évben vegetálni fog (átültetés miatt), de mivel földdel küldtem már idén is nőnie kellene. Ha a nagyobbik levele megsérült, vágd le, mert szerintem kihajt (nem biztos,de csak fűről van szó ).

Örülök, hogy segíthettem, ha Debrecen felé vagy(tok), iszunk egy sört. Persze Te fizeted:)))
Üdv
Előzmény: lac1 (10087)
szucsinka Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10097
ok köszönöm
Előzmény: lac1 (10094)
futóék Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10096

Segggítség!!!

Elfelejtettünk tabit tenni  a vízbe...........zöld mohotkaszőnyeg van a medence alján....remélem holnap jó idő lesz a takarításra...

futóék Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10095
Már vagy három nyarat kihúzott, odaadtuk az utcában egy családnak, ők megfoltozták és azóta is használják....
Előzmény: Amira baba (10076)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10094
Inkább most karakterfelismerővel csináltam meg:

VÍZELEMZŐ-KÉSZLET HASZNÁLATI UTASÍTÁSA

1. Vegyük le a mérőcellák zárófedelét.
Töltsük fel mindkét mérőcellát a vizsgálandó medence vizével, a mérőcellán jelölt magasságig.
A vizet minimálisan 45 cm mélységből vegyük.
2. Tegyünk 5 csepp R-0001 és 5 csép R-0002 oldatot /sárga fiolák/ a "Cl Br" jelölt,
mérőcellába.
3. Tegyünk 5 csepp R-0014 oldatot /piros fiola/ a "pH" jelölt" mérőcellába.
4. Helyezzük vissza a mérőcellák zárófedelét.
5. A viz mindkét cellában elszíneződik.
Nappali fény ellenében hasonlítsuk össze az elszíneződés mértékét a mérőcellák mellett feltüntetett színskálákkal.
A színskáláról leolvasható értékek megadják az uszodavíz pH-értékét és szabad klór tartalmát mg/l-ben.
-Az ideális CL tartalom : 0.5 - 1
Ennél kisebb érték esetén klór tartalmú szert kell juttatni a medencébe.
-Az ideális pH-érték : 7.2-7.6
Ennél nagyobb érték esetén pH csökkentő szert kell juttatni a medencébe. Megjegyzés:
Minden egyes használat után öblítsük ki jól a mérőcellákat. /Nem a medencében !/ A vízelemző készletet -célszerű saját dobobozában- száraz, hűvös helyen tároljuk. A vizsgálatot -vízkezelés előtt- korán reggel vagy késő délután végezzük. A mérés pontossága érdekében évente cseréljük a tesztelő folyadékokat.
Előzmény: lac1 (10093)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10093
Nekem ilyen van, ha megvan, este beszkennelem és felrakom.
Előzmény: szucsinka (10086)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10092
Ja, én ha kerek medencém lenne mint Nektek, én elgondolkodnék egy nem kerek, hanem sokszögű és gúla alakú fedésen. Vagyis az már kúp?
:-)
A polikarbonátot meg amúgy is alu H profilba illik illeszteni, abból egy méter a 10-es üregkamrás polikarbonáthoz olyan ezer+tíz-húsz JMF / méter. Vagyis nem olyan rettenet, és ha mégis a klórra fanyalodsz, akkor nem kell az említett "zártszelvényt" kicserélni, merthogy a klóros víz megeszi a vasat.
Én az a téli fedéshez vettem osb lapot meg fóliát meg olyan zöld fémgyűrűs izét, bőven elkerültem a 12000 JMF-et. Akkor inkább még egy kicsi, meg kis háziekecs, és soha többé nem kell vesződnöm a téliesítéssel.
Amúgy is van egy eladó zongorám, mert a lányom (a kis piszok) abbahagyta a zongorát, abból még marad is...

Nem érdekel valakit egy teljes méretű kalapácsmechanikás Casio elektromos zongora?
Előzmény: nyárimádó (10065)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10091
Én az OBI-ban láttam 800+ JMF-ért. De ha rám hallgatsz, akkor van olyan konnektor, amibe egy ÉV relé is bele van építve, vagy: veszel egy direkt erre a célra árult dobozkát, szerintem 1-2 ezer közt van, abba belefér egy sínre szerelhető konnektor, egy automata és egy ÉV relé is. Van belőle plexi ajtós is, a csepenő víz (eső) sem árt neki.
Leásol egy zártszelvény darabot, hogy kiálljon a földből 40-50 centit, rácsavarozod ezt a dobozt, alul tömszelence, abba egy kábel a házból, és ha nem lököd neki a fűnyírót, örökös lesz, és nyugodtan alszol, hogy áramos baleset kizárva.
Előzmény: nyárimádó (10065)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10090
Egyszer a kutya ellen csináltam egy automatikus akadályt, ami valahogy úgy működött, mint a kertkapuk rugós kitámasztója, egyik irányba mozoghat a kapu, visszafelé meg nem. Én ezt annyiban másítottam meg, hogy volt egy mozgó kar (nem rugós, hanem gravitációs), ami az egyik irányba átengedte a kapuszárnyra hegesztett pöcköt, utána LEJJEBB ment mint az alaphelyzet és vissza már nem engedte a kaput, mert hogy elakadt benne a pöcök.
Nem tudom egyszerűbben leírni...
Ezt csinálom most is, felmegy a tető, rakta egy kiálló pöcök átbillent a mozgásával egy biztosító kart, és az nem engedi vissza a tetőt. Hátránya, hogy CSAK ott van fixálva a tető, vagy több ilyen izét kell beépítenem.
Amúgy az autók ablaktörlő motorja is több mint jó, csak az 12 V-os, vagyis trafó, meg egyenirányító, meg vezetékezés, szal vackolósabb, mint az aksis fúró.
Előzmény: nyárimádó (10055)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10089
Okosakat beszélsz, ám én is egyet hagy tegyek hozzá. A fűtési vagy hmv rendszereknél teljesen egészében úgy működik ahogy írod, ám ott a napos idő teljes idejében működhet a rendszer, mert legfeljebb egy pufferben tárolja el a fel nem használt hőt a szolárból, míg egy medencénél - legalábbis nálam - időkapcsolóval van megoldva és nincs puffer. Vagyis napi 4 alkalommal elindul a keringető, megy 45 percig alkalmanként. Vagyis nekem CSAK ennyi időm van, sőt az egyik alkalom az kora reggel, vagyis akkor csak 3 alkalom, amikor a szolárból meleget tudnák hasznosítani. Tehát nekem másképp kellene (szerintem) méretezni, mintha lenne pufferem.
Előzmény: Axióma (10060)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10088
Na de így kettő szivattyú kell, egy a szűrőnek, egy a szolárhoz. Nem lenne egyszerűbb egy, csak valamivel nagyobb teljesítményűvel megoldani az egészet? Mert így reteszelni is kell, hogy amikor nem megy a keringető, akkor ne menjen a szoláros sem.
Sőt, ha megy a szűrős és áll a szoláros, akkor áttudja préselni megfelelő nyomással a vizet? Vagy külön csatlakozik a medencéhez a szoláros szivattyú?
Előzmény: hzolee (10057)
lac1 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10087
Szia,

megjöttek azok az izék, nagyon köszönöm, délelőtt el is ültettem őket, meg a kerítés tövében lefújtam a gazokat dezorgonna(vagy mi a neve), meg kirángattam, ahol nem akartam fújni, és nagyon el vagyok fáradva.
Még egyszer köszönöm Neked a növényeket.

medi
Előzmény: nyárimádó (10055)
szucsinka Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10086
sziaszok
egy kis segitség kéne
van egy ilyen vizelemzöm elhagytam a használati utasitást valakinek nincs véletlenül ilyen? elküldhetné
elöre is köszönöm
BodeCRX Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10085
Szia!

Szerintem a matt sötét zöld színnel hatékonyabb lenne. Valamiért a növények is zöld színűek. :-)
Előzmény: tiki001 (10037)
BodeCRX Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10084
Most néztem ezeket a lemezeket. Nem lehetne ebben kerintgetni a vizet és lefesteni szép sötétzöldre? Szerintem tökéletes lenne a fűtésre. :-) A 25-ös, esetleg a 16-os szerintem tökéletes lenne a célra. Mit szóltok hozzá?
Előzmény: nyárimádó (10083)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10083
Szia !
Megvettem, beltéri pöckös 1420.- . 15 perc/1 pöcök. Majd valahogy bedobozolom.
A fi relé az lehet, hogy kültéri. Majd holnap a villanyszerelő úgy is jön, kitalál valamit.
Kösz
Előzmény: Axióma (10069)
BodeCRX Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10082
Sziasztok!

Hungarocellezés folyamatban, megerősítésetek alapján. :-)

Most LPE csövet szeretnék egy 140cm*400cm-es tartóra feltekerni. 20-as LPE P3-at milyen legkisebb ívben lehet meghajtani? Van valakinek tapasztalata?

Köszike
Amira baba Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10081
Tud valaki valamit a sósavas vegyszerezésről, ahol sósavat öntenek a vízbe? Azt hallottam hogy jó megoldás. Leírná nekem valaki, hogy kell csinálni? Víz-sósav arány? Mit kell még bele tenni? Meddig nem lehet benne fürödni? Nekem 457x122-es csővázas puhafalú medim van.
szucsinka Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10080
praktikerben vettem kb 4-5000ft-ért
Előzmény: Piki Patos (10078)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10079
Szia!
Mi most vettünk egy 457x122-es csővázas puhafalú INTEX-et. Hogy kezdjem a vegyszerezést? Miket vegyek össze hozzá és ha tudod hol a legolcsóbb megköszönném ha megírnád. Szeretném egész nyáron élvezni a medit a gyerekekkel és nem mindegy mit hogy csinálok, de neked már van tapasztalatod, ezért kérdezlek. Tényleg nem lesz elég jó a papírszűrője (algásodni fog) és majd le kell cserélni homokszűrőre? Neked mik a tapasztalataid? Várom válaszod
Üdv:Ancsa
Előzmény: baal (9561)
Piki Patos Creative Commons License 2009.05.09 0 0 10078
Hello. Kb mennyiért vetted a vízelemzőt ha nem titok és melyik mega-giga áruházban?
köszi!
Előzmény: szucsinka (10072)
Axióma Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10077
Macskak ellen (nekunk nincs, de szamukra atjarohaz a kertunk) nem jo otlet az, hogy valami polifoam vagy hasonlo, a felfujhato resz szelessegenel picit nagyobb karimat teszunk ra? Marmint elsosorban a takaro ala gondoltam, ejjelre, gondolom akkor van vele inkabb gond. Igy ha ramasznak se lyukasztanak ki feltetlenul... es a polifoam nem draga dolog, me'g ha matrackent veszem akkor sem (1 matrac minimum ket csik az 4m, kettobol tuti megvan a teljes medence kerulete). Vegulis akar le se kell venni, ha jol es nem tul gazos esztetikummal sikerul felapplikalni (kivul gondolom osszehuzhato, de attol meg belulrol kifordulhat). Csak mert akkor kitakarva is ott lehetne hagyni rovidebb idore (pl. bevonulunk ebedelni).
Esetleg problemas az oldala is a medencenek kobormacsek-szempontbol?
Ma me'g csak addig jutottunk, hogy felegettuk a ramatyot, meg vettunk ala eps-t. Akinek az van alul, az az utolso reteg a medencetest alatt? Marmint "szamottevo", foliat (esetemben kiszuperalt padlofilcet) raknek meg ala, csak hogy mennyire muszaj a homokreteg is pluszban.
Amira baba Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10076
Szió!
Köszi a hozzászólást, azért örülök, hogy megosztottad velem a tapasztalatod. A tiétekre nem volt garancia? Remélem beválik amit vettünk, mert hát nem volt olcsó!
Üdv:Ancsa
Előzmény: futóék (10074)
futóék Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10075
Ja Amira látom már megvan a megoldás.....remélem beválik! Jó fürdést majd.
futóék Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10074
Hát kb. három éve volt intexünk, igaz felfújós peremű. De az bizony oldalt kilyukadt. Karomtól-e vagy se azt nem tudom, de ragasztani kellett. A mai gyártmányok már gondolom jobban bírják.....Vagy esetleg körbe lehet vmivel burkolni...de az se 2 Ft. Jól érdeklődj utánna...én nem hinnék csak a tapasztalatnak.
Előzmény: Amira baba (10046)
szucsinka Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10073
bocs
Előzmény: szucsinka (10072)
szucsinka Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10072
sziasztok
van egy ilyen vizelemzöm elhagytam a használati utasitást valakinek nincs véletlenül ilyen? elküldhetné
elöre is köszönöm
tiki001 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10071
Egyelőre a szabályozás annyiban merül ki, hogy reggel munka előtt a szivattyú bekapcs, este ki. Éjszaka nem hagyom bekapcsolva , nehogy vissza hűljön a víz. Készül a szabályozás is ( pontosabban tervben van ) egy hőfok-különbség kapcsoló fogja kapcsolgatni a szivattyút. A vizet most néztem 26 fokos, ha holnap is ilyen jó idő lesz és eléri a 28-29 -et akkor már bele próbálkozunk :-) . A szolgáltató által biztosított szép barna ivóvíz , mostmár így egy hét alatt letisztult, mostmár teljesen " víztiszta "
Előzmény: hzolee (10056)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10070
Szió!
Köszi, hogy írtál nekem! Ma végre megvettem a hőn áhított medencénket, sok vívódás után egy 457x122-es intex csővázas medit a hivatalos forgalmazótól. Nemsokára majd összerakjuk, de most éppen nem találjuk a szűrő használati utasítását. Holnap majd telefonálok, hogy küldjék el nekem. Remélem el tudják küldeni, vagy megpróbálom megkeresni a Net-en. Ti mire raktátok a medit?
Üdv:Ancsa
Előzmény: kókuszka (10068)
Axióma Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10069
Pockos belteri 1000 alatt, kulteri talan 1500 korul.
Előzmény: nyárimádó (10065)
kókuszka Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10068
Szia és bocs a késői választ.
Tavaly lett felavatva. Én is a macskadolog miatt választottam ezt. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Én egy számmal kisebbet vettem, de bőven elég amire használható.
Felállításnál könnyen szintezhető, a vízszintes merevítőknek köszönhetően.
Idén tervezem a körbeburkolását fával, ami szintén mobil lenne.
A szűrőt kicseréltem nagyobbra, mert ami volt hozzá az gyenge.
Vízzel magasabbra tölthető, mint a felfújható ugyanolyan méretű.
Tisztításkor, ha kiszivattyúztad a vizet, még áll a medence. Ezért könnyebb takarítani, mint az öntartó felfújhatót. Szerintem!
Előzmény: Amira baba (10044)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10067

Az elején azt sem tudom ki kivel van. :)

 

Előzmény: sjohn (10064)
pgyafi Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10066

Van egy 366x91cm-es puhafalú medencém. Valahol lukas :(

Azt sejtem, hogy melyik részen lehet a luk, valószínűleg az alsó részen. Tavaly, leengedés előtt néztem, kerestem, de sehogysem találtam. 1 hét alat kb 10cm víz elfolyik, és ez látszik is a medence mellett. Persze elsőre azt hittem kifröcsköltük, kifolyt, elpárolog, egyéb; de egy adott résznél mindig állt a víz mellette, alatta - ha nem fürödtönk, akkor is.

Hogyan lehetne/kellene megkeresni a lukat?

nyárimádó Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10065

Lac1!

De viszont nem nagy medencénk van. Most lehet, hogy hülyének nézel, de most zártszelvényből hegesszünk egy vázat, azért hogy ne kelljen kézzel 2-3 darab polikarbonát lapot levenni a mediről? Nem tulzás egy kicsit?

 

A lapokat megveszem( az sem lesz "ócsó"), mert unom a mezgazd fóliát megvenni 3-szor az évben, de én mást fogok kitalálni szerintem.

 

Vasárnap lesz kész a melléképület bevillanyozása, ahol helyet kap a medence szivattyújának is egy kültéri konektor. Most már csak azt az időzítőt kellene megoldanom amiről tavasszal kérdezgettem, hogy ne kelljen kijárkálnom be- és kikapcsolni a szűrőt (forgatót).

Hol lehet akkor ezt a "pöckös" időzítőt venni? Meg mennyi píz? Néztem a vaterán is, de mindenféle adatot kér, meg utaljak stb.... Az kilőve.

Na üdv

Előzmény: lac1 (10053)
sjohn Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10064
Te melyik felét , mert én még azt sem tudom?:))
Előzmény: nyárimádó (10062)
Axióma Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10063
Nem szakertelem, hanem forumolvasas, es abbol se idezet, hanem emlekeim. Szoval tessek azert kicsit fenntartassal kezelni!
Az viszont biztos, hogy a sok viz alig melegszik cimu dolgot erzesre el szoktak teveszteni az emberek, de logikailag kijon, hogy forditva van.
Előzmény: hzolee (10061)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10062

Su vazze!

El kellett olvasnom vagy kétszer, mire a felét megértettem. De még most is csak a felét értem. :)))

Előzmény: Axióma (10060)
hzolee Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10061
Köszi! Így teljesen logikus. Meghajlok a szakértelmed előtt :)
Előzmény: Axióma (10060)
Axióma Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10060
Csak egy mondatot kommentalnek:
"túl nagy szállítás esetén pl nem tölt a közeg annyi időt a hőátadás helyén, hogy kellően melgedjen/hűljön."
Ez igy onmagaban pont nem igaz: a napkollektor onmaga pont akkor tud a leghatekonyabb lenni, ha az atlaghomerseklete a legkisebb. Mivelhogy a beerkezo energia ket iranyban tavozhat: vagy a kozvetitofolyadekba, vagy a kornyezetbe. A kornyezetbe az atlaghofokkal ara'nyos resze fog, igy a maradek nagyobb.
Amiert nem erdemes ezerrel nyomatni, az ket, a kollektoron kivuli tenyezo: 1. a szivattyu fogyasztasa 2. a kollektor es a felhasznalasi hely kozott az energiaveszteseg [ha a szakaszos uzem allasidejeben lehul a melegitendo tomeg homerseklete ala is, akkor ott ugye nincs tobb veszteseg, mig allando keringetesnel lenne -- igaz, rovid idore meg magasabb homersekletu vezetek ad le hot]. Es van ezen kivul meg az a problema, hogy a szakaszos uzemben tul magas homersekletig nem szabad elmenni, nehogy valamelyik elem ho"sokkot kapjon a hirtelen melegtol, ill. a kollektor a hidegtol.
Egyszerubben: attol, hogy kisebb hofokemelkedes van a nagyobb szallitott folyadek eseten, meg nem allithatjuk, hogy az kevesebb energiat visz be, hiszen nagyon sok vizet melegit fel kicsit, nem keves vizet jobban. Tehat ha egy forgatas alatt 0,1 fokot emel az egeszen, az tobbet szamit, mintha csak a huszadat forgatjuk meg ugyanannyi ido alatt es 1 fokot emelunk rajta (az az egesz atlagaban csak 0.05 fok).
Ugyhogy inkabb a szivattyu fogyasztasatol fugg, hogy mennyire sokat erdemes atengedni. HMV rendszereknel nyaron 4-8, telen 10-15 fok hokulonbsegre szoktak kapcsolni a rendszert (a kollektor annyival melegebb folyadekot tartalmazzon, mint a melegitendo kozeg). Es ez meg eyg hocserelovel egyutt ertve, mivel az a medencenel nincs, meg az 5 fok ala is be lehet menni, 2-3 fok nagy mennyisegu vizre mar hatasos lehet.
Előzmény: hzolee (10057)
hzolee Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10059
persze, értem, köszi
Előzmény: sjohn (10058)
sjohn Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10058
"Én azért tenném le a garast a cirkószivattyú mellett, mert arról elhiszem, hogy 3m magasra emeli a vízoszlopot. eleve a házakban is így van"

Nem a házakban sincs így , mert ott már eleve 3 vagy akárhány méteren van a víz , a szivattyú , csak pörgeti.
Előzmény: hzolee (10057)
hzolee Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10057
ebben igazad van.

a mennyiség/sebesség/nyomás alapú tervezés tekintetében is. de szerintem egy cirkószivattyú pont arra van, hogy ilyen hőátadásos dolgokkal "foglalkozzon", szóval nagyjából stimmelhet. túl nagy szállítás esetén pl nem tölt a közeg annyi időt a hőátadás helyén, hogy kellően melgedjen/hűljön. De turbófeltöltőből valszeg nem lehetne vízforgatót barkácsolni, szóval egyetértek. Én azért tenném le a garast a cirkószivattyú mellett, mert arról elhiszem, hogy 3m magasra emeli a vízoszlopot. eleve a házakban is így van, másrészt pedig vízoszlop=nyomás, ezeket pedig nyomás alatti üzemre tervezték.
Az olcsó medencés vízforgatónál ebben már nem vagyok olyan biztos. (mármint hogy megemeli a vízoszlopot 3m magasságra). Persze ha már egyszer légtelen a rendszer, akkor az emeléssel nem kell foglalkozni, mert akkor ott már csak keringetés van. De teljesen légtelen rendszert (= már csak keringetünk) én még sose láttam, a cirkószivattyú pl kavitál, és állandóan légteleníteni kell (és valami okból rátölteni).

Elméleti okoskodás helyett: próbálta már valaki, hogy milyen magasra emel egy egyszerű vízforgató? Olyan olcsó izé, amit pl az intexes medikhez adnak.

lényeg, h kb egyetértünk :)
z
Előzmény: lac1 (10041)
hzolee Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10056
még annyi kérdés, hogy van hőfokfüggő szabályzás? (kimenő vízhő csökk esetén motor stop). vagy konstans lehet forgatni a vizet, olyan jól melegít egy ilyen kollektor? azt hittem, sokkal hoszzabb benne a cső.
Előzmény: tiki001 (10039)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10055

Szia lac1!

Eddig azt terveztem, hogy nem csinálok már semmit idén. De a medence fedése téli- nyári nekem is gondot okoz. Állandóan venni a mezgezd fóliát ( koszolódik, téli takarás) nem annyira buli, főleg ha a szél lefújja vagy az eső benyomja a fóliát a medibe kosszal együtt.

Nagyon jó a videó, de most nincs "kedvem" költekezni (nincs "juró").

Jó ötleted van, csepegő esőben is használható a medi. 

Az aksis fúró motorja elég nyomatékos, egy jobb minőségű motor kb~ 10 pénz. De ha megemeli a tetőt, biztosítani kell valamivel, mert a súly visszahúzza ( visszahajtja a motort). A kézi megemelés sem rossz, csigák segítségével, mint a kondigépeknél. Biztos lehet venni bakelitből csigát ill. erős kötelet. Hmm... gondolkodom még:)

üdv

Előzmény: lac1 (10053)
mili70 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 10054
Szia!
Holnap reggel ( illetve ma reggel ) fogok beépíteni a szolárba egy visszacsapó szelepet, mert arra a próbaüzem során rájöttem, hogy ha leáll a szivattyú, akkor visszafolyik a víz a medibe. Nekem is ABAK-om van és a szivattyú simán felnyomja a vizet a 3 méter magasban lévő szolárba. A másik észrevételem az, hogy a víz nem jut el a szolár felső 3-4 csatornájába, csak akkor, ha leszűkítem a befúvószemet. Megjegyzem ebben az esetben még szebb is a motor hangja. ( valami kavitációt emlegettek az okosok ?? ) A vezérlésre két ötletem van: időkapcsoló segítségével tapasztalati úton beállítom a keringetés/szolár felfűtés idejét. Ha ez nem jönne be, akkor csőtermosztát vagy villanybojler hőfokszabályzó segítségével indítom a keringetést. Az ehhez szükséges vezeték már a helyén van. A szolár kiiktatására egyébként raktam be egy négyutas szelepet is, így adott esetben a melegítő kikapcsolható. Ha kész vagyok rakok fel képeket.
Előzmény: weinmaker1 (10012)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10053
Hali, én nekiállok az emelhető medencefedésnek, Isteni ötletem van a megvalósításra, a két oszlopot összekötöm egy zártszelvénnyel, a két végébe meg a közepébe egy csapágyház, amik egy teljes hosszban végigérő csövet tartanak. És a cső egyik vége kilóg a zártszelvényből ezt vagy egy kurblival, vagy (és most jön az MEGOLDÁS) motorral megtekerem, de úgy, hogy a motornak se áram ne kelljen, se ne ázzon, sem burkolat ne kelljen:
akkumulátoros fúró.
A csőre egy bowden rögződik, az meg emeli a polikarbonát tetőt.
Kiviszem, teker-teker-teker (szerintem max. 15-20 mp.), visszaviszem, nem ázik, nem ráz, a gyerekhad örül.
És a pláne: az anyós sem tudja feltekerni, amikor a rokonypulya jön.

tető

És egy videó egy másikról:

tető
Előzmény: nyárimádó (10050)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10052
Akkor jó lesz egy darabig a szivattyú.

De megvan is ideális megoldás: búvárszivattyú a medibe amikor nincs benne fürdés, az biztos jó magasra nyomja a vizet.
;-)
Előzmény: tiki001 (10047)
paljoc Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10051

Olyan nyár lesz, hogy hűteni kell inkább a vizet, nem szolárszőnyeggel melegíteni!

 

Én kb. 3 hete kristálytisztára kitakarítottam, beállítottam, letakartam, majd megfeledkeztem róla.... Már most 21oC és be is algásodott az alja. Kinyitottam, megint beállítottam a vegyszerezést, hétvégéig nyomatom a szűrést folyamatosan, mert fürdés lesz!!!! :-))))))

 

 

Előzmény: weinmaker1 (10035)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10050
Sziasztok!
Lassan tőőőteni kellene a mediket. Hétvégén 28'C, azután is 24'C-t mondanak.

Naaa???

tiki001 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10049
Az is egyfajta megoldás, de egy másik fórumon akkor ezt istenítették, hát ez készült el. Ezt a fórumot csak a napokban találtam meg, még nem olvastam végig, de folyamatban van :-)
Előzmény: lac1 (10045)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10048
Sziasztok!
Szívesen vennék minden tapasztalatot ami a puha falú, csővázas medencékről tudni lehet. Főleg az intexről szeretnék hallani valós infót, vagy tapasztalatot, kérem írjon akinek ilyen van, de más márkájú is érdekel, kinek hogy vált be és milyen méretű a medence amiről ír.
Üdv:Ancsa
tiki001 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10047

A lapátokkal nincs gond, műanyagból van, azt csak nem támadja meg a klór. A medi vízforgatójával az volt a gond, hogy nem tudta 3m magasra felvinni a vizt, ezért kellet más megoldás. Tavaly a garázs tetején volt 100m 1/2 colos locsolótömlő a palának a mélyedésében ástam elő róla egy képet:

 

Előzmény: lac1 (10040)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10046
Szia!
Neked van ezzel kapcsolatban rossz tapasztalatod? Én is csak infóból (barát, forgalmazó) tudom, azt mondták garancia is van rá, meg hogy többszörös rétegű, megerősített új fejlesztés, legalább is az intex márka, a többi utánzat. Lehet nem olcsó, de azt mondják az a legjobb. A karmok meg állítólag csak a felfújhatós peremre veszélyesek. A víz súlyától nem tudja belemélyeszteni a karmokat se a macska, se a kutya. Persze ez is csak hallomásból kapott infó, nem tapasztalat. Hát nem tudom biztosan, csak bízni tudok, hogy pár évig jó lesz amit veszek. Jó lenne tapasztalatokat olvasni, ezért szívesen venném ha megírná a tapasztalatait akinek ilyen van. És hogy bevált-e?
Üdv:Ancsa
Előzmény: futóék (10036)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10045
Aha.
Én biztosan távtartókkal magasra szereltem volna a hátoldali lemezre, ami valamilyen tükröző felület lenne, hogy onnét is érje a napsugárzás.

De a szembe szomszéd is ilyent csinált, csak ő az átfújatott meleg levegővel fűti a nappaliját.
Előzmény: tiki001 (10037)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10044
Szia!
Igen ilyet szeretnék, neked milyen tapasztalataid vannak erről a medencéről?
Üdv:Ancsa
Előzmény: kókuszka (10032)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10043
cicának
Előzmény: futóék (10036)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10042
Szia!
Nagyon köszi, megnéztem. tudsz valami többet is róla?
Üdv:Ancsa
Előzmény: kuff (10034)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10041
van benne valami, és akinek éppen van egy szivattyúja ingyen (azért azt is meg kellett venni valamikor) az berakja persze. De én úgy GONDOLOM, hogy a medence az általában a szórakozás és a tartalmas és kényelmes időtöltés egyik újkeletű eszköze, és mint ilyen éppen azért jó, mert nem barkácshobbinak van. Én szeretek barkácsolni, ezért sok mindent magam csinálok körülötte, de mindig úgy, hogy a kölkeknek ne kelljen azt mondanom, hogy most két napig vagy egy hétig zárva a "strand", mert apa ekecsel. És ez bizony néha azzal, jár, hogy mindig a tuti és hosszú használattal járó megoldást választom, még ha költségesebb is VALAMENNYIVEL.
Előzmény: hzolee (10033)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10040
És a lapátok a szivattyúházban?
De én már rájöttem, hogy ha én egyszer megcsinálom a kollektoromat, akkor veszek/szerzek egy mobil medencének a vízforgatóját.
Arra tisztán emlékezem, hogy a medencés haverom, amikor raktuk össze a vízforgatót, direkt elmondta, hogy a szivattyúknak van legalább három jellemzője a vízszállítás terén, a sebesség, a nyomás, és a szállított mennyiség. A medencés dolgok általában nagy keresztmetszetben relatíve kis sebességgel és kis (vagy éppen nagy?) nyomással szállítják a folyadékot. Vagyis a másik szivattyú nem feltétlen a megfelelő megoldás.
Arra is emlékezem, hogy egyszer a tévében volt egy műsor, amiben az volt, hogy a nagy nyomással áramló folyadék a homokban egy olyan járatot csinál, ahol megváltozik a homok sűrűsége, ergo a homokszűrő hatékonysága is megváltozik.
Előzmény: tiki001 (10030)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10039

Valahogy így gondoltam én is, hogy megy amíg megy, a fő az hogy olcsó !

Ma még annyit fejlesztettem a rendszeren, hogy hoztam haza egy PC-s szünetmentes áramforrást és azon keresztül táplálom a szivattyút, nehogy áramszünet esetén "elolvadjon" a kollektor. Kipróbáltam, elviszi a szivattyút, bár ha szünetmentesről megy hálózat nélkül akkor egy kicsit búg, de forgatja a vizet.

Előzmény: hzolee (10033)
lac1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10038
tehát akkor 48 éves vagy kb.
Előzmény: sjohn (10027)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10037

Van róla kép. 1m x 2m - es fakeretes kollektor, durván 16m 10x1mm -es rézcső van felforrasztva horganyzott lemezre, majd matt feketére festve, fedése pedig üreges polikarbonát lemez, ill. a horganyzott lemez alatt pedig 5cm üveggyapot szigetelés van.

 

A rézcső felfogatva, félkész állapotban:

 

 

 

Itt pedig a felszerelt kollektor:

 

 

Előzmény: motinka (10031)
futóék Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10036

Szerintem a puhafalú medencék nem "állat-biztosak"...az oldala is ugyanúgy kilyukadhat a macskakaromtól, mit a felfújósnak.Vagy tudsz vmit amit én nem?:-)

 

Előzmény: Amira baba (10028)
weinmaker1 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10035
Sziasztok!

Feldobtam egy pár kérdést szolárszőnyeggel kapcsolatban, de nem nagyon jött semmi rá. Senki nem használ ilyet?

Üdv!
kuff Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10034
itt a Blue (pontosabban O'blue) medencek hivatalos weblapja:

http://oblue.co.uk/cart.php
Előzmény: Amira baba (10029)
hzolee Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10033
köszi az infót, a negyvenwattot is, meg főleg azt, hogy milyen magasra emeltél a szivattyúval. (ez is fontos, ahogy más is kérdezte itt az előbb).

Lac1: szerintem ez, hogy klóros vagy vízköves, stb, ez nem számít. Műszakilag számít persze, ha az ember fűtésrendszert telepít egy házba. De ilyen barkácsmegoldásoknál szvsz nem számít. Biztos ilyen vízzel is "elmegy akármeddig", ahogy a csapágyas Ladamotor is "elmegy akármeddig", legfeljebb nem szeretjük. Ha meg végleg beáll, berak az ember a helyére egy másik bontott szivattyút, aztán megy tovább. Szerintem.
Előzmény: tiki001 (10014)
kókuszka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10032


Ilyenre gondoltál?
Előzmény: Amira baba (10028)
motinka Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10031
tiki001

érdekelne a házi készítésű napkollektor, esetleg fotód nincs róla?
Előzmény: tiki001 (10003)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 10030
Köszi! Mostmár nyugodt vagyok :-) . A szivattyú öntvény háza meg csak kibírja a szezont...
Előzmény: lac1 (10025)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10029
Szió!
Tudsz valamit a Blue feliratú tesco-ban is kapható csővázas puha falu 450x90-es medencéről? Vagy valamelyik csővázasról?
Üdv:Ancsa
Előzmény: CsomóBill (10000)
Amira baba Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10028
Sziasztok!
Én új vagyok a topikban is és a medence témában is. Szükségem lenne egy kis infóra. Szeretnénk a gyerekeknek csővázas puhafalú medencét, mert azt olvastam ez kutya macska biztos (van mindkettő) és aránylag elérhető árú. Van eladó medence Blue feliratú, amit a tesco is hirdetett. Ki tud valamit róla??? Rengeteget kerestem a NET-en sehol semmi. A tescoba már elfogyott, nem tudom megnézni milyen gyártmány? És ha van valakinek és írna róla, vagy tud valaki valamit erről a márkáról nagyon megköszönném, mert azért ez is 40000körül van. A 450x90cm-est néztük. Vagy valami ilyen áru csővázas érdekelne ha tud valaki infót, kérem írjon nekem mielőbb! Várom a hozzászólásokat!
Üdv:Ancsa
sjohn Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10027
De az is lehet , hogy a 30 éves gázkészülék-szerelői múltam segített.:))
Előzmény: lac1 (10025)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10026
De állandóan süti a nap, az is jó neki? Vagyis kb. déltől napnyugtáig.
Előzmény: cserella (10020)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10025
Erre ráéreztél, most direkt utánaolvastam, a réz az egyetlen fém, ami jól tűri a klórt.

""A réz az egyetlen elem, amely egyformán kibírja a kritikusan magas hőmérsékletet és a klór koncentrációt.""
rézcső
Előzmény: sjohn (10017)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10024
Igaz, csak éppen az ivóvízben a klór töredéke a medence vízének.
Előzmény: sjohn (10017)
sjohn Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10023
A szivattyú járókereke leginkább műanyagból van.
Előzmény: index27 (10021)
sjohn Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10022
" Ha vassal reagál, vas(III)-klorid keletkezik."
Ami tök jól használható pl. nyákmaratásnál.
De a medence vizében talán mégsem olyan tömény a klórtartalom.
A HMV cirkulációs vezetékébe pl. nem jó a vas öntvény házas szivattyú , oda direkte bronzházast szerelnek , amiben ugye azért van némi mennyiségű réz , és mégis....
Előzmény: index27 (10019)
index27 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10021

A szivattyú járókerekét "támadja" legintenzivebben, köszönhetően a nagysebességű mozgásának ami felgyorsítja a reakciót.

 

cserella Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10020
nyugodtan rakhatod a fikusz mellé, bírja a szelet :)
Előzmény: lac1 (10002)
index27 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10019

A klór jó oxidálószer. A fémekkel fém-kloridokká egyesül. Ha vassal reagál, vas(III)-klorid keletkezik.

Előzmény: sjohn (10018)
sjohn Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10018
Alighanem acélból készült a csat.
Előzmény: lac1 (10016)
sjohn Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10017
Miért támadná meg , a lakások vízvezeték-rendszerét is rézből csinálják?
Előzmény: tiki001 (10015)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10016
Biztos lehetsz, hogy megeszi. Én akkor szembesültem a problémával, amikor a sógor pulyája tavaly a medi (klóros) vizébe ejtette a hajcsatját, és én csak másnap találtam meg. Egy nagy rozsdafolt volt a csat körül, és megértem mosogatószivacs durvábbik felével ledörzsölni a csempéről...
Előzmény: tiki001 (10015)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10015
Hát én is gondolkoztam ezen, de elég stabil öntvényházas, műanyag lapátos szivattú. Úgy tűnik így az 5. napon, hogy nem lesz vele gond. Igazából ez volt adott, ezzel kellett megoldani, ha meg tönkremegy akkor nem nagy veszteség. Próbáltam a medi szivattyújával is, de ez nem tudta 3m magasba emelni a vizet. Jobban aggódok a kollektorban lévő rézcső miatt, hogy nem-e támadja meg a klór, de majd kiderül.
Előzmény: lac1 (10010)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10014

40W - os , kb. 20-30 liter / perc átfolyást tud létrehozni, a napelem panel kb. 3m magasan van. A mai "termelés" nem volt valami sok, gyakorlatilag nem volt napsütés , most néztem meg 24 fokos.

 

Előzmény: hzolee (10009)
KING-77 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10013

Vegyél pl. egy vakondriasztót! A magyar gyártmányú (nem kínai) nálam is bevállt és az ismerőseimnél is! Ráadásul olcsóbb, mint a betonozás! Bár nem ugyanaz a 2! :)

http://bolthely.hu/pokershop/id/00370_Vakond_riaszto_keszulek

 

 

vakondriasztó
Előzmény: bzsolti73 (9983)
weinmaker1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10012
Sziasztok!

Régen jártam erre, de lenne kérdésem szolár szőnyeggel kapcsolatban.
Hamarosan tulajdonosa leszek 2db 6mx0,6m-es szolár szőnyegnek, azonban az elhelyezésével kapcsolatban tanácstalan vagyok.
Egy asszem 4,60-as 1,2m mély medim van (bonsai féle), normális vízforgatóval.
Milyen messzire lehet tenni a szolárt, hogy a medi saját vízforgatója elbírja, illetve milyen magasra?
Aki használ ilyet az adhatna némi tanácsot ezzel kapcsolatosan :)
Valami vezérlés...stb.
Tudom, jó sokat kérdeztem, de hamarosan aktuális a dolog.
Ha valaki dob egy telszámot magánban, szívesen felhívom, hogyha úgy jobb ;)
Előre is köszönöm!!!!!
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10011

Szia!

Jött egy levél, miszerint a a szerver megbolondult és nem tudta tárolni a külső leveleket. Minden rendben, megy a posta.

Üdv

Előzmény: lac1 (10008)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10010
A kazános keringető szivattyú esetleg talán tönkre megy a medence klóros vize miatt?
Ha mással oldottad meg a medence csírátlanítását, akkor nemszóltam...
Előzmény: tiki001 (10003)
hzolee Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10009
ez nem rossz! meg szabad kérdezni, hogy mekkora a kazánszivattyú áram- (teljesítmény-) felvétele?
z
Előzmény: tiki001 (10003)
lac1 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10008
Szia,

hívtalak, még foglak, de a munkahelyemről ISMÉT elküldtem az összes levelemet.
Előzmény: nyárimádó (10006)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10007
Semmi baj. Földdel vannak +belocsolva. Még bírják, de még a posta is egy- két nap.
Előzmény: cserella (9997)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10006

Szia!

Csak az a baj, hogy egy sem jött meg (email).

De, szerencséd van, mert este még szedtem ki a kínai fajtából is. Így már két fajtájú hever az asztalomon.:((

Próbálj már felhívni 0670/521-2440 számon, mert nehogy kuka legyen a vége.

Kösz

Üdv

Előzmény: lac1 (10001)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10005
Szerintem ne gondolkozz. Annak a mennyiségű víznek úgy is idő kell a felmelegedéshez. Most reggel megnéztem 23 fokra hűlt vissza.
Előzmény: Piki Patos (10004)
Piki Patos Creative Commons License 2009.05.06 0 0 10004
Én is erősen gondolkodom a hétvégi feltöltésen! Mivel 7végén 27 fokos meleget mondanak és ha úgy marad jövő 7en is akkor lehet h feltöltöm. /13 936 literes, puhafalu/ Ja és kicsit délebre vagyok mint Magyarorsz....
Előzmény: nyárimádó (9995)
tiki001 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 10003
Üdv! Május 1.-én töltöttök fel, 3500 literes puha falút, gyakorlatilag egész nap érte a nap, rajta volt a takaró fólia, akkor este 20 fokos volt. Másnap rákötöttem egy 2m2-es házi készítésű napkollektort egy kazánból kiszuperált keringető szivattyúval, reggel 8-kor a szivattú bekapcs, este ki, most a víz 26 fokos.
Előzmény: Piki Patos (9994)
lac1 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 10002
Mint magaslati vagy mint fikusz melletti? Amúgy áthelyeztem egy teljesen szélvédett helyre, hogy szokják a medence közelségét - 5 méter...
A fikusz az bírja a szelet, ebben nem vagyok biztos.
Előzmény: cserella (9998)
lac1 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 10001
Jaj, köszi, közben írtam Neked mélt, kettőt is.
Előzmény: nyárimádó (9992)
CsomóBill Creative Commons License 2009.05.05 0 0 10000

Úgy szerettem volna a 10.000 lenni!

 

Beteges.

 

Minden kedves medence tulajdonosnak meleg időt kívánok, én sajnos eladtam a medencémet, házzal együtt. Most élek mint parta vetett hal a szárazon.

 

Ha segítség kell, továbbra is rendelkezésre állok, akár emailen is.

 

 

cserella Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9999
tök helyes :)
egy-kettőre megnő ha sok tápot kap.
Előzmény: index27 (9978)
cserella Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9998
csúcs :D jó helyre keveredtek :))
Előzmény: lac1 (9984)
cserella Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9997
basszus csak most olvasom, azért írok, hátha segít.
Előzmény: nyárimádó (9992)
cserella Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9996
erősen gondolkodom a hétvégi feltöltésen!!
Előzmény: Piki Patos (9994)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9995

Szia!

Én még ezen nem gondolkodom, mert éjszakákra még 10'C alatti hőket mondanak.

Majd, ha éjjel ~15'C lesz, akkor majd feltöltöm.

Egy hete egy kolléga ( futóék) 22'C mondtak, de az meg függ a lakóhelytől is. Ráérünk még:( 

Előzmény: Piki Patos (9994)
Piki Patos Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9994
Hello medi rajongók!
Szeretném kérdezni h ki mikor tölti fel a medijét? /puhafalúra gondolok itt/
Akinek meg már fel van töltve az leírná h mennyit süti nap óra/nap , hány literes a medije és jelenleg hány fokos a víz benne.
Köszönöm mindenkinek.
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9993

Nekem is volt vakondom, a párás, nyirkos talaj miatt, ami a medi alján keletkezik. Őszre beszakadt a medi alatt a talaj ill. feltúrtak mindent a medi alatt.

Megoldás lehet osztályzott kavics+ nikecell, 

falak hőszigetelésénél használt ( megpróbálom leírni) dryvit háló 50m2~5600Ft ( gyep alá is rakják vakond ellen) + homok

 

Ócsó megoldások és jók. A nikecell még hőszigetelő is!

Előzmény: bzsolti73 (9983)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9992

Üdv Mindenki!

 

Lac1-nek küldenék dísznövényt. Mindent leírt csak a nevét nem.

 

Ha valaki tudja írja már meg nekem gyorsan priviben, mert még ma 14.00-ig feladnám neki. Telefonszáma is jó lenne.

 

Cserella remélem olvasod.

 

Köszi Mindenkinek.

Posterm Creative Commons License 2009.05.05 0 0 9991
Sziasztok!

Eladóvá vált egy 450x90-es "Velence" típusú merevfalú medence, minden tartozékával. Egy idényt használt, hibátlan állapotban van.
Ár: 45e Ft. Mail publikus.
index27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9990

Ha a vakondháló visszatartja, hogy a felszinre jöjjön akkor a hungarocell is,

és a többi műanyag termék is mint pélául a tófólia.

 

Előzmény: lac1 (9988)
index27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9989

Átrágni az egér szokta magát, mint ahogy tette azt a cégünknél felállított italautomatában :)

 

 

 

Előzmény: lac1 (9988)
lac1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9988
A vakond úr esetleg a vékonyabban nem rágja át magát?
Előzmény: index27 (9987)
index27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9987

Minek 5cm-es lépésálló hungarocell, lehet kapni 1,5-2cm-est is?!

Nekem ~5000Huf-ból jött ki az 5m-es kör.

Hátránya hogy a táblák között rések keletkezhetnek, erre jó a betonteknő mert oldalról is megtartja a táblákat és így összefeszülve nincs rés :)

Előzmény: lac1 (9985)
index27 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9986

Ha csak a vakondok miatt félsz lehet kapni úgynevezett vakondhálót ~150Ft/m2 

ha mechanikai behatásoktól akkor rakj alá geotextíliát, tófóliát, műfűvet ezek jól bírják az UV-sugárzást is, vagy valami olcsó PVC padlót.

 

Előzmény: bzsolti73 (9983)
lac1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9985
Hát ekkora felületnél az osb-vel sem igazán számottevő a különbség a beton/térkő között. A praktikerben láttam most térkövet 2000/m2 -ért.
Az 5cm-es lépésálló hungarocell is 1400 körül van.
Előzmény: bzsolti73 (9983)
lac1 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9984
Nekem meg a pálmáim!
pálma
Előzmény: index27 (9978)
bzsolti73 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9983

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni.

3.6*9-es merevfalu medihez kérnék tanácsot. Mit tehetnék alá betonozni térkövezni anyagi okbol nincs kedvem:-(. A föld elég kemény tavaly foliát raktunk alá de a vakondokék aláfurtak éppen csak nem szakadt be a folia. Valami olcso megoldást ötletet szívesen fogadnék. Osb lapot ne tegyek ugye? Vagy lépésálló hungarocellt?

Vagy mit? Segítséééééggggggg.

Köszönettel Zsolti

sjohn Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9982
Banán FŰ!
Mert , hogy fűféle és nem fa.:))
Előzmény: index27 (9978)
fricike46 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9981
azért fedtük le mert a mi időbeosztásunkból kifolyólag csak délután és éccaka medizünk akkorra meg tökéletes lesz és este sem fog kihűlni..bár van elektromos vizmelegitőnk is gyári intexes..és elég jó
Előzmény: nyárimádó (9980)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9980

Amúgy nagyon király!

 

Előzmény: nyárimádó (9979)
nyárimádó Creative Commons License 2009.05.04 0 0 9979

Nem akarlak cseszegtetni, de nem fogja le a napfényt a tető?

 

 

Előzmény: fricike46 (9975)
index27 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 9978

Megjött a banánfa :)

 

index27 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 9977

Lépésálló hungarocell

 

Előzmény: BodeCRX (9973)
tücsök01 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 9976
Köszi a gyors választ. Még 10 cm sódert terítettünk a gödör aljára. Az időjárás kedvező a betonozáshoz, csak a kőművesre várunk.
Előzmény: Jancsii (9970)
fricike46 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 9975

szia.

nekünk puhafalu intexünk van,és alá lépésálló nikecelt tettünk,tökéletes és jó a testnek is mert nem hideg az alja,de most hétvégén csak csináltunk neki beton alapot mert akárhogy döngöltük nem volt neki elég...már alig várjuk május utolsó hétvégéjét akkor lesz a medi nyitó party...na nekünk ilyen lesz majd,a képről már csak a medaszié hiányzik....

 

Előzmény: BodeCRX (9973)
index27 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 9974
Lépésálló hungarocellt rakj, az bírni fogja.
BodeCRX Creative Commons License 2009.05.01 0 0 9973
Sziasztok!

Most telepítek a kertbe egy csővázas 79cm magas medencét.
Kérdésem az lenne, hogy mit szóltok ahhoz, hogy a medence alá beraknék Nikecell-t?
Van 2 és 5cm-is.

Arra gondoltam, hogy nem lenne rossz a hideg talajtól elszigetelni.
1 négyzetcentire 70g súly nehézkedi, de mi van akkor ha rá is lépek? Félek, hogy a talpam alatt fog beszakadni. :-(

Ti, hogy látjátok?
Kinga1204 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9972
Sziasztok!

Tudna nekem v.ki segíteni légpárnás fólia beszerzésében a medim tetejére?4,5-ös átmérőjű intex medim van.

Előre is köszi a segítséget!
Kinga1204 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9971
Áki! Ezt neked kell eldöntened.Nekem vázas van, belméretre jobban ki tudjuk használni, mint unokatesómék a felfújható pereműt, viszont én télre összecsomagoltam, míg ők csak leengedték kb15-20cm-es vízszintig a vizet és így teleltetik már 4. éve.jelentem, semmi baja a medencéjüknek.
Én majd csak május végén állítom a medit, majd akkor szembesülök az állapotával.
Szóval most légy okos, és döntsd el mit szeretnél.Nyár végén pakolni, vagy egyszerűen csak a mediből kertet locsolni....

Előzmény: Áki075 (9908)
Jancsii Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9970

Ha jól értem akkor talajvíz veszély van. Ilyenkor nem megsűlyedni, inkább kiemelkedni szokott a medence. A talajvíznek nagyon nagy felhajtó ereje van.

A megoldás a medence alapját 20-30 cm-szélesebre csinálni és így a rátöltött föld stabilizálja a medencét.

Nem vagyok szakember!

Előzmény: tücsök01 (9969)
tücsök01 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9969
Sziasztok!

Eljutottunk odáig, hogy ki van ásva a gödör a medencének. Megterítettük az alját sóderrel kb. 10 cm vastagon. A talaj nem egyenlő nedvességű és amikor döngölnénk, van ahol elég szalonnás. Nemhogy tömörítené a sódert, inkább süllyed benne a gép.
Még raknánk rá sódert, meg vasalt betont, de elbizonytalanodtunk, hogy nem billenhet meg a medence?
Kérlek benneteket, aki csinált már ilyet, írja már meg, hogy ez gond lehet-e?

Előre is köszönöm, ha valaki tud megoldást.
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9968

Hjaj Lac1 !

Én sem vagyok kertész legény, de Te aztán......

Gyom ellen vettem osztályzott sódert (25-35 mm), nylont. A földet kitermeltem, majd a mélyedés aljára fektettem a méretre vágott nylont, a sódert meg rá. A gyom nem tud feljönni, a csapadékvizet gyönyörűen elvezeti, és jól néz ki. 1 m3 osztályzott sóder 5000 Ft. Ugyanezt alkalmaztam a virágágyásban, amit keret fog közre. Ennek az előnye, hogy locsolás után sokáig marad nedves a talaj. A gazt is visszafogja, de nem 100%-ban. Kocsibeállónak, kerti placcnak is használják sokan. Itt érdemes nylonozni. Olcsóbb ezerszer ( majdnem szó szerint), mint a térkő, nem kell aládolgozni, egy gereblyével egyengethető, és eső után közvetlen "szárazon lehet rajta mászkálni ( és nem kell füvet nyírni!!!:)))

 

Remélem segítettem a kertedben még egy kicsit, majd rakok fel saját képet erről.

Üdv

fricike46 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9967
nagyon szépen köszönöm a segítséged
Előzmény: tau ba (9944)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.29 0 0 9966

Szerintem az, amit a kolléga adni akar Neked.

 

Dobozban elküldöm Neked, gyökerét földdel és fóliával körbetekerve vizesen.

Tudod az emailemet, lökd a címet és jövőhéten megy.

Nekem három szálból nagyon sok lett. Ne legyél türelmetlen, két hét alatt nem lesz dzsungeled ( kb~ 2év).

Szereti a vizet, és kb november körül elszárad. Vissza kell vágni úgy 10 centire, és jövőre dúsabban kizöldül. A magassága nálam a simának úgy 150-165 cm, a kínainak úgy 2,8- 3,10 m.

 

Előzmény: lac1 (9954)
cserella Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9965
ok megvan!
Előzmény: lac1 (9963)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9964
Elméletben igazat adok Neked, ám a szomorú valóság teljesen más.
Előzmény: index27 (9962)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9963
Köszönöm, már válaszoltam is!
Előzmény: cserella (9959)
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9962
OFF Sose jutnánk közös nevezőre inkább OFF :)
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9961
Előzmény: lac1 (9952)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9960
Lesem!
Előzmény: cserella (9955)
cserella Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9959
:DDDD
mondd meg neki hogy a ballagására akkora lesz ;)
Előzmény: lac1 (9956)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9958
vagy ez, ide csak egy mezgaz fólia kell, és egy igazi medisnek az úgy is van...

csuszi
Előzmény: index27 (9940)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9957
Nekem az a szerencsém, hogy medi telepítéséig volt egy gyökeres karácsonyfaként kitelepített valamilyen fenyőm, a sógor faterjától kaptam, aki fenyővel foglalkozik, és olyan helyem van a kertben, hogy olyan védett, hogy a rokon minden évben rácsodálkozott, hogy milyen hamar megjelentek rajta a tobozok, ilyent még nem is látott, pedig már vagy 70 éves.
Ez ad nekem okot a bizakodásra.
Télre meg körbetekerem náddal, meg pukkanccsal, csak a teteje lesz nyitott, hogy levegőzzön.
Előzmény: index27 (9939)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9956
A gyerek azt mondta, hogy a linken amelyik 3 méter magas, azt kérjem...

:-)))))
Előzmény: cserella (9927)
cserella Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9955
ok !
Előzmény: lac1 (9953)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9954
Érdekel hát, de hogyan jutna el hozzám?
(tök jó napom van, mindenkitől kapok valamit, nincs köztetek bankár?)
Előzmény: nyárimádó (9934)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9953
lac1@freemail.hu

:-)
Előzmény: cserella (9951)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9952
A gyerekek szeretnének egy pálmafát a medi mellé.
Mit csináljak???
Szerencsére egy körtefán és a kerítés melletti tujákon kívül más nincs semmi másom a kertben, ja meg egy barackfát, de már ebben az éveben ki kellett volna vágnom azt is, de még adtam neki egy esélyt, de ahogy most is nézem a az ágakat, ősszel megy a levesbe az is.
Az anyós adta/ültette tujáktól meg amúgy is meg akarok szabadulni, valahogy azokat is el kéne...

;-)
Előzmény: nyárimádó (9933)
cserella Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9951
nyisd meg egy percre a postádat, várom!
Előzmény: lac1 (9947)
cserella Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9950
persze!
van még egy pár. holnap megyek postázni, ezt is feladom.
Előzmény: lac1 (9947)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9949
BAmbuszt vagy sást vagy mit, ígért a munkatársam, azon is gondolkodom.
Közben néztem a gyepszegélyt, hát az is katasztrófa... Amennyi kéne, annyiért simán otthagynék a boltban 30 darab ezrest, ami egy dolog, ha tudnám, hogy legalább 10 évig bírja a fa földben. Mivel van sok tuja a kertemben a kerítés körül, a gazon kívül semmi nem nő ki alatta, most arra gondoltam, hogy körbekerítem gyepszegélyek, és kéreggel jól betakarom, esetleg geotextíliát is rakok bele.

szegély
Előzmény: nyárimádó (9932)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9948
Ezt el is hinném, ha nem látnám, hogy a tőlünk semmivel sem különb emberek lakta (csak más hozzáállású kormánnyal rendelkező) Csehország valutát ajánlott fel megsegíteni a segítségre szorulókat. Vagyis az is válság, ha nem 6 %-al nő a gazdaságuk, hanem csak 2-vel a válság miatt, meg ráadásul az eladósodottságuk meg nincs is.
És nem rám költötték a felvett hiteleket. A 3 gyerekem ellenére sem.
Ez a nem mindegy.
Előzmény: index27 (9928)
lac1 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9947
Nagyon rendes vagy, a magoncon gondolkodnom kéne, de kissé elrettent még így is a "várakozási" idő.
Nézd a, most nézem a következő linkedet, és máris derűsebb az estém.
Tényleg küldenél?
Előzmény: cserella (9926)
futóék Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9946
Nem gyenge......garantált seggcsonttörés(bocsi)
Előzmény: index27 (9940)
futóék Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9945
Az afrikai szárazság és meleg miatt szinte kipusztultak a fecskék, a meleg áramlatok miatt hasonló lehet a helyzet a két évvel ezelőttihez, amikor Olaszban nyáron  29-30 fokos volt a víz. Egyébként 1,20-as a medencénk és mezgaz fóliával van letakarva. Forgattuk a vizét, persze az tuti biztos, hogy az alja hidegebb.(odáig nem ért le a kezem).De azért becsobbannék már....
Előzmény: feketefelho (9935)
tau ba Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9944
Ebben a hozzászólásomban egyszer már beszúrtam az index medik mérettáblázatát. Át kell csak számolnod cm/m-re:

2009.03.26 13:42:37 Š (9653)
Előzmény: fricike46 (9937)
futóék Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9943
Akkor a mi medink hőfoka már veri a tengerét!!!!
Előzmény: index27 (9931)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9942
Persze, hogy fagytűrő, de csak egy bizonyos hőmérsékletig. Egy autószalonnál láttam ilyen csodálatos növényeket télen, kerettel és fóliázva (Debrecen Mikepércsi út). Már nincs ott, kidöglött. Csak óvatosan, de a Ti pénzetek:)) 
Előzmény: index27 (9938)
ribbike Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9941
ez igen...
Előzmény: index27 (9940)
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9940

Házi vízi csúszda

 

Na ez hiányzik még :)

index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9939

CIKK Igen, talán a télálló pálma a legmeghökkentőbb! Pedig Magyarországon már a hetvenes években ültették az első példányokat. A legnagyobb ilyen egy kínai kenderpálma (Trachycarpus fortunei), ami a budapesti Kertészeti Egyetem budai (Gellért-hegyi) arborétumában, a K-épület főbejárata melletti beszögellésben látható, több kisebb társával együtt. Láthatunk még szép példányokat egyebek közt a budapesti Füvészkertben, a budapesti Állat- és Növénykert pálmaháza mögött, a pécsi JPTE botanikus kertjében, és néhány magángyűjteményben.

 

Kiültetés után néhány évig érdemes védelmet biztosítani, amíg a gyökérzóna eléri az optimális méretet, illetve alkalmazkodik a növény az új körülményekhez. 2-3, egyes fajoknál 5-6 éves téli védelem után attól kell csak megóvni a legtöbb pálmát, hogy a téli csapadék ne folyhasson be a központi, ún. szívrügyhöz, mert akkor kifagyhat, illetve enyhébb időjárás esetén a gombák végezhetnek vele. Ez könnyen megoldható úgy, hogy egyszerűen a leveleket szorosan összekötözzük. Ha még biztosabbak akarunk lenni, akkor még ennek tetejébe készíthetünk valami "süveget", pl. egy nagyobb használaton kívüli műanyagcserepet húzunk rá. Kifejlett, idősebb példányoknál a szövetek annyira megerősödnek és olyan szorosan állnak az előtörőben lévő levelek, hogy a csapadék ott már nem tud behatolni, tehát ezt a védelmet is el lehet hagyni.

index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9938

A fagytűrő növényeket kint lehet tartani télire, ez benne a pláne.

Én már rendeltem is banánfát :)

Előzmény: nyárimádó (9933)
fricike46 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9937

Sziasztok medizők !!!

Segítsen valaki léccci...ha van valakinek 244*74-es intex medije nem emlékszik véletlenűl valaki mennyi a magasság az aljától a felfujható perem aljáig...ugyanis nekem körbe van véve napozórésszel és ma kiakarom betonozni az alját és nem jegyeztem meg a méretét.

Ha vali tudja,vagy emlékszik rá léccci segítsen,vagy ha már valaki felállította léccci mérje meg.köszönöm

nyárimádó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9936

22'C ?

Az nem rossz, de nem mennék bele.

Én fázós vagyok, a 24'C-os tengerbe is vagy 5-10 perc volt, mire belementem. Ja és nyár volt.

 

Üzenem a férjednek, megfázásra forralt borocskát igyon:)))

Üdv

Előzmény: futóék (9922)
feketefelho Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9935

Melyik tenger 22 fokos ilyenkor?

Igen csak délre kell menned ha ilyet keresel mostanság, mondjuk legalább a Vörös-tengerig (25 fok).

A víz mindíg lassabban melegszik a szárazföldnél, emiatt pl. májusban a görög tengerparton már remekül lehet napozni, mert kb 30 fokos a levegő, de fürdeni még nem lehet igazán, mert a víz csak 20-21 fok (bár van aki ezt szereti ;-) ). Többek közt ezért is baromi olcsó egy előszezoni út.

A ti medencétek nem lehet mély, ha ilyen gyorsan melegszik (ami előny), de gyorsan ki is hűl.

Előzmény: futóék (9922)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9934

Terméskő, pár évelő sziklakerti növény, pampafű, pár talicska feketeföld.

Occób, mint egy pár pálma és környezetbe illő ( ha kipusztul nem fogsz zokogni).:))

 

Felajánlok Lac1 pampafüvet Neked, hogy hozzájáruljak a medencéd szép környezetéhez:))

 

Írj, ha érdekel ( kínai, sima fajták).

Üdv

Előzmény: lac1 (9925)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9933

Lac1 !

 

Én nem akarok beleszólni, de állandóan takargatni ( vagy kiásni és fagymentes helyre tenni) a növényeket számomra elég nagy meló. Egy környezetbe ültetni pár darab pálmát felesleges, nem lesz szép (pl: a tuja mellett). Vagy veszel nagyon sokat (drága), vagy környezetbe illő növényeket ültetsz.

Nekem pampafüvem van, a szomszéd meg valami bambuszt vett, aminek ehető a rügye. Ezek is szépek meg a sziklakertek.

Szerintem.

Előzmény: lac1 (9925)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9932

Azt nem tudom, hogy működik. Lac1- nek néztem, én már semmit sem akarok ültetni.

Üdv

Előzmény: futóék (9923)
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9931

Magyarország Hőmérséklet [°C]

 

Duna (Budapest)  14 fok
Tisza (Szolnok)  15 fok
Duna  12-15 fok
Tisza  8-15 fok
Rába  12-15 fok
Keleti-főcsatorna  15 fok
Balaton  15 fok
Velencei-tó  16 fok
Tisza-tó  15 fok
Fertő-tó  15 fok
Szelidi-tó  14 fok

 

 

Tengerek Hőmérséklet [°C]

 

Északi-tenger  8-11 fok
Balti-tenger  0-7 fok
Atlanti-Óceán  10-20 fok
Adriai-tenger  14-16 fok
Fekete-tenger  10-12 fok
Égei-tenger  14-17 fok
Földközi-tenger  14-19 fok
Vörös-tenger  25 fok

2009.04.27

index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9930

 

view from HOTEL JANERIO ***

Lido di Jesolo  Venezia

 

Air temperature : 12,5 °C

Sea temperature : 13,0 °C

 

2009.04.28 01:10

Előzmény: futóék (9922)
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9929
index27 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 9928

OFF "Gazdasági világválság"

Nem a jelenleg kormányon lévő part(ok) miatt nincs megrendelése a cégeknek,

és kényszerülnek bevezetni a 4 napos munkahetet. Ha csökkennek a bérek csökkennek

az állami bevételek és többek között a te béredet is kölcsönökből kell fedezni.

Na ezért kellene szolidaritást vállalni velünk.

 

Előzmény: lac1 (9924)
cserella Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9927
ilyen pálma : http://www.palmakert.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=29&Itemid=34
Előzmény: cserella (9926)
cserella Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9926
magonccal vagy maggal beéred? azt tudok küldeni.
Előzmény: lac1 (9925)
lac1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9925
Hát én ennél azért kicsit húzósabb árakon találtam...
:-(((
pálma
Előzmény: nyárimádó (9919)
lac1 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9924
Ez így van, de én különbséget teszek mondjuk árvíz vagy földrengés okozta válság és a szavazatvásárlás okozta kölcsön-visszafizetés okozta válságtól.
Nagyon nem tetszik az, ha valaki a példa kedvéért (nem célzok senkire) havi 20 ezret elcigizik és sörözik, az évi majdnem negyed miller, és pl. én aki a példa kedvéért pontosan ennyivel többet érő ingatlan birtoklok, és ezt most még le is kéne adóznom...
Előzmény: index27 (9918)
futóék Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9923

Úgy tom, a télláló banán télállósága abban kimerül, hogy tövig lefagy, aztán megint kihajt tavasszal. Úgyhogy banánvirágot, meg termést főleg nem nagyon fog hozni.....bocs hogy belekotyogok.....sose bírom befogni azt a lepcses pofámat.....de azért nekem is tetszik....a mi pálmáink télen kidöglöttek, mert kintfelejtettem őket a faházban. Nem tetszik az ecetfa, vagy óriás bambusz????

Előzmény: nyárimádó (9920)
futóék Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9922
A miénk 22 fokos volt tegnap is. A tenger is ilyenkor kb ennyi. Szóval akár locsoghatnánk is. Ha nem fúna az orkán jeges szél....egyébként meglepően jó a vízminőség, csak egy kis klór kell beléje. Az uramat alig bírtam visszafogni, hogy ne menjen már bele...pedig nem is ivott semmmit....
Előzmény: nyárimádó (9919)
Mr. Beer Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9921

Drága Sorstársak!

 

Én is elszántam magam, hogy belépjek a Klubba! Egy RIVIÉRA 5.4*3.6*1.2-t szertnék a földbe süllyeszteni. Találtam még hasonló árfekvésben LAGUNA típust is, de körülményesebb a telepítése a  támfalazás meg az aljabetonozás miatt. Ha van ilyenetek, kérlek segítsetek hasznos ötletekkel, pro-kontra! Fotókat is szívesen fogadnék!

 

Köszönettel

Mr. Beer

 

 

nyárimádó Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9920

Lac1

 

Tessék a kép a fáról, és 2290 Ft ( megnéztem ).

Üdv

 

 

nyárimádó Creative Commons License 2009.04.27 0 0 9919

Na elég már a politikából!

 

futóék!

Hideg van még. Felénk még éjszaka lehűl kb~6-8'C-ra is. Nem érdemes "izmozni" még a vízzel hiába is szeretnéd (meg én is).

 

 

lac1!

Nem tudom mennyibe került a pálmafa, ha lemondtál róla. :) A starkl (ha jól írom) újságban láttam télálló banánfát. Nem tudom hogy mekkora, de ha jól emlékszem 2990 Ft volt. Télen be kell takarni fóliával, mert a -20'C-ot nem bírja. www.starkl.hu  

Remélem segítettem.

 

 

 

 

 

index27 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9918
OFF  "válságkezelés mindenkitől áldozatot kíván"
Előzmény: lac1 (9911)
index27 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9917
Egyértelműen a vázas nagyobbnak tünik, és nem mászik el.
Előzmény: Áki075 (9908)
lac1 Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9916
Valamiben csak meg kell halni...
Nekem a fedezőmén halála tetszik a legjobban. Remélem, hogy abban....
Előzmény: futóék (9913)
sjohn Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9915
"Mi a theendő ???"

Szerintem jól írtad the end ő.:((
Előzmény: Laudat (9914)
Laudat Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9914
Baj van !

A medansziémen ,alaphelyzetben 4-nél több likat látni :-((

Mi a theendő ??? hogyan lehet a többit felfedezni ?? 457x122 Intex

futóék Creative Commons License 2009.04.26 0 0 9913

Brümmmm-brümmm, mi?

Azért csak óvatosan az utakon....

Előzmény: lac1 (9909)
lac1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9912
Szerintem a vázas. Logika alapján.
Előzmény: Áki075 (9908)
lac1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9911
Én is vagyok, egyrészt azért nem akarok, mert ha Neked rossz, az nem jelenti azt, hogy én sorsközösséget akarok Veled vállalni.
Sajnálhatlak, de...
Amúgy ha nem nemzetben gondolkodom, hanem emberiségben, akkor még Te se panaszkodj, hisz Afrikában gyerekek halnak éhen...
Előzmény: index27 (9898)
lac1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9910
Törvényszerű a pénteki "szabadnap"? És ha a hétfő az, vagy hivatalokban pénteken nem lesz "kiszolgálás"? Nem értem én ezt...
Előzmény: index27 (9897)
lac1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9909
Mindenképp!
Most valami balkonos pálmákban gondolkodtam, elmentem megnézni az árát, azután lemondtam róla.
Inkább veszek télálló pálmamagot, igaz az meg sok idő. A jövő héten veszem meg az oszlopok tetejére a főtartó zártszelvényt, annak aljára akarom a LED sort, vagyis hogy fogom felrakni a LED sort.
Bár ez kicsit off, de kezdődik (vagyis erősödik) a airsoft idény, kicsit kevesebb időm lesz a hétvégéken. Meg hát a motr is működik, azt is kell használni...
Előzmény: futóék (9896)
Áki075 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9908
Visszatérve a fórum témához: Melyik a jobb? A felfújható peremes medi, vagy a vázas lábakon álló? Melyiket érdemesebb megvenni?
lac1 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9907
Igazság sohasem volt a földön. Ezt ne hiányold.
Már a szerintem a bevizsgálás költsége megközelítheti a feltöltés árát, anélkül meg rizikós.
Előzmény: palako (9895)
sjohn Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9906
"Elmentem a dokihoz."

Nem hiszem , beutalt volna.

"Azt mondta rendben vagyok."

Átvert.

"Hétfőn jelentkezek közszolgának."

OK!

"Így minden kérésedet teljesítettem. :-))"

Köszönöm.:))
Előzmény: Áki075 (9905)
Áki075 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9905
Elmentem a dokihoz. Azt mondta rendben vagyok. Hétfőn jelentkezek közszolgának. Így minden kérésedet teljesítettem. :-))
Előzmény: sjohn (9901)
Áki075 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9904
Amire én gondoltam: A közszférás dolgozó munkabérét hol költi el (részben)? A vállalkozónál. Tőle veszi meg a kenyeret, a medit pl. Tehát ez az ember "tartja el" a vállalkozót. Nem csak a közszolga él a vállalkozóból, hanem a vállalkozó is a közszolgából.
Előzmény: Jancsii (9900)
futóék Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9903
inkább pocsikázzatok..-......
Előzmény: Törölt nick (9902)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9902
EMBEREK!!!! EZ EGY MEDENCÉS FÓRUM!!!!!!! Ne itt politizáljatok, ha lehetőség van rá!!
sjohn Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9901
Szerintem ezt gondold át még egyszer , vagy mutasd meg magad kezelőorvosodnak!

"A közszférában ugyanis levonják a valós bevétel után járó adókat és illetékeket. Ja és ott nincs leírható "kőccség" sem."

Csak éppen Te , mint közszférás bemész a munkahelyedre és eléd tolják a teendődet , míg a minimálbéres pénzt , időt fáradságot nem kímélve felhajtja magának a melót.
Te kapsz évente egy hónap szabadságot , amiért még fizetnek is , a minimálbéres ha nem dolgozik nem fizetnek neki.
Nem írok többet , mert nagyon nem ideillők jutnak csak az eszembe , inkább javaslom még egyszer , gondolkozz mielőtt billentyűt ragadsz!
Előzmény: Áki075 (9899)
Jancsii Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9900

"Inkább a közszféra tartja el a az ilyen vállalkozókat." 

 Ezt most nem gondoltad végig. A közszférában dolgozók a befizetett adókból és járulékokból kapják a fizetésüket. Persze ebből aztán már könnyű újra levoni és befizetni a járulékokat..:))) Ezáltal új bevétel, (amivel a vállalkozókat lehetne segíteni) nem keletkezik!

Előzmény: Áki075 (9899)
Áki075 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9899
A "minimálbéren" bejelentett vállalkozók adójából és illetékéből? Abból éhen halnának. Inkább a közszféra tartja el a az ilyen vállalkozókat. A közszférában ugyanis levonják a valós bevétel után járó adókat és illetékeket. Ja és ott nincs leírható "kőccség" sem. Hogy ne legyek annyira off, volt egy vállalkozó aki a beépített medijére azt mondta hogy tüzivíz tározó.
Előzmény: index27 (9898)
index27 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9898
OFF Mellesleg ha a "versenyszférában" dolgozok nagy része átáll a négynapos munkahétre, akkor a Köztisztviselők és Közalkalmazottak akik az adóinkból illetve illetékeinkből élnek miért is nem akkarnak???
Előzmény: lac1 (9894)
index27 Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9897
OFF március 15.-e most szombatra eset. Aki hétvégén nem dolgozik annak nem járt a fizetett ünnepre járó pénz mert szabadnapos, ellenben aki folyamatos műszakban dolgozott annak járt. Aki aláírta a négynapos munkahetet annak a péntek szabadnap.
Előzmény: lac1 (9894)
futóék Creative Commons License 2009.04.25 0 0 9896

Sziasztok medistársak!

 

Elkezdtük múlt héten a vegyszerezést(multitabi). Relatíve szép a víz...csak kissé még hideg. A felfújós peremű, ha nem túl nagy sztem már ilyen időben délutánonként már fürödhető lenne....no jó nem 30 fokos....És sztem a mezgaz follie csodákra képes, emlékszem volt olyan anno nyáron, hogy délutánra már nem tudtunk bemenni a medibe hűtés nélkül, olyan forró volt: igaz 3m * mittomén milyen mély volt...szval kicsike és reggelre lehűlt. Azt gondolom kár fűtőszerkezetre költeni, viszont ha sokat van árnyékban az is gáz.Várom a fizut, hogy vegyek egy kicsi felfújós pereműt a kőcöknek, mert már fürdenének. A helye már megvan, ott lesz ahol pár évvel ezelőtt a régi....jajj jöhetne már a nyár.

 Lac 1 szép lesz a burkolat a medi körül, ügyi vagy. A miénk még mindig csak füves....nagggyon lusták vagyunk.Lehet így is marad, csak a fűnyíráskor rossz egy kicsit, telemegy a takarófólia a fűdarabokkal, de egyébként olyan szép zöld.

Csinálnék képet, de olyan szinten nincs töltött elem a házban....mire feltöltöm, addigra mindig elcapcarázza valamelyik kölök. Ha kész leszel(vagy) teszel fel képet?

Futi

palako Creative Commons License 2009.04.24 0 0 9895

Na akkor tényleg nincs igazság, pénzt se kapok péntekre és a járó fizetett ünnepem is elúszik :(

Még jó, hogy van tavalyi felfújós medencém, mert a Metroban 250 ezerért kapható Riviéra medire a továbbiakban is csak a szívem fog sajogni, de a 4 napos bérem nem engedheti meg :((((

A vizen még tudnék spórolni, de többen írtátok, hogy a kútvízzel való feltöltés elég macerás. Főleg, ha még be sem vizsgáltattuk a víz minőségét.

Előzmény: lac1 (9894)
lac1 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 9894
Hát én úgy értelmezem, hogy a fizetett ünnep az fizetett ünnep. Ellenben nem csodálkozom a történeten a "főnökről"...
Előzmény: index27 (9893)
index27 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 9893
OFF Ha nincs munkavégzési kötelezettséged a fizetett ünnepen,akkor a fizetett ünnepre sem jár juttatás.
Előzmény: palako (9892)
palako Creative Commons License 2009.04.24 0 0 9892
Sziasztok ! Tudom, hogy nem ez a topik, de ide szoktam csak benézni és látom, hogy a 4 napos is szóbajött. Nálunk hétfőn nyögte be a főnök, hogy akkor aznaptól így működünk 4 naposba. Kérdésem, hogy mivel pénteken nem dolgozunk, de a jövő péntek május 1., állami ünnep, akkor én "megszívtam" és így jártam, hogy nekem nem jár fizetett munkanap mert pont péntek lesz. Vagy nekem a csütörök is szabad lesz ? Van erre valami törvény ?
lac1 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9891
Én most ezt azzal fejelem meg, hogy sima fehér pukkancsot teszek úszni a vízre a mez-gaz alá éjszakára. Filléres, nincs száz Ft/nm.
Előzmény: nyárimádó (9889)
lac1 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9890
Én NEM fogom befizetni. Egyrészt mert már ezerszer leadóztam (tágla/cement, munkadíj, és persze mindezt ADÓzott jövedelemből), másrészt mert aki szarik az egészre és bérlakásban lakik, miközben én össze gürcöltem az árát, hát a büdös francokat, harmadrészt, meg a lakásom értéke a beleépített anyag és munkadíj adójával is növekszik (mert nemcsak a tágla ára van benn, hanem a táglaárának az áfája is, meg a munkadíj áfája) és egy adót nem akarok adóval megfejelve MÉGEGYSZER leadózni.
Az adó adója, nevetséges.
Előzmény: nyárimádó (9888)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9889
És az el nem égett fásszárúcska meg kiszúrja a medi alját:)
Ki kell jól takarítani utána a gödröt és valamit tenni a medi alá ( nikecell ha jól írom).

Nem tudom, hogy tavaly voltál már ezen a fórumon, ( bocs, de nem emlékszem mindenkire), vettem átlátszó mezőgazdasági fóliát. Azt felraktam csipesszel a medencére, és naponta forgattam 3-4 alkalommal. Így a felső forró vízréteg elkeveredett az alsó hideggel. Délutánra meleg víz lett, ami nem volt kellemes (inkább meleg). Az igazsághoz tartozik, hogy a gyerek miatt csak kb: 1200 liter vízről van szó. És persze algásodott, meg a ph is elmászott keményen. Mások is kipróbálták a fóliát, pozitívat írtak vissza. És filléres dolog.

Előzmény: Axióma (9885)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.23 0 0 9888
Nincs, de ne is legyen!
Számoltam már eleget, éves szinten 420-430 ezer nettótól esnék el. És ez csak én vagyok az országban. Hát még az ingatlan adó. Ház értékrének az 1-1,5% / év, azaz 180 ezer. Megyek segélyért. Na de ez mégsem a válság és medence fórum:)

Előzmény: lac1 (9886)
lac1 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9887
Előzmény: Axióma (9879)
lac1 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9886
Nektek MÁR ez van? Nekem még nem, szerencsére...
Hát az ünnepélyes feltöltésről mindenképp lesz értesítés.
Előzmény: nyárimádó (9878)
Axióma Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9885
Kar. Akkor vizcserevel lesz megoldva.
Amugy most fejbol nem tudom, hany kobmeter, de mondjuk legyen 4 hogy konnyu legyen szamolni. Abban 100 liter vizet 15 fokosrol 55-osre cserelek az azt a 15 fokot atlag 1 fokkal emeli ha jol szamolok... tehat ha 4-5 alkalommal megcsinalom es a napocska is futi, akkor mar majdnem furodheto.
A fertotlenitesre azt tervezzuk, hogy ugyis kellene ne'mi egheto (foleg fasszaru) hulladekot eltuzelni, abban a godorben tesszuk, az is segithet... meg a szaritasban is talan.
Előzmény: nyárimádó (9883)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9884

Igen, valaki pár napja írt egy 3 kW-os fűtőről. Az zabál keményen.

A másik dolog meg az, hogy még éjszaka a hőmérséklet lehül majdnam 10'C-ra. Nekem nem ér annyit, kivárom a nyarat.

Előzmény: hzolee (9882)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9883

Nekem nem volt felfújhatós, de szerintem nem fog menni a felfújható perem miatt.

A másik, ha nagyon meleg lesz a vized nem győzöd majd algaölővel meg ph csökkentővel ( növelővel). Tavaly én is szórakoztam, és állandóan algás volt a medence alja. Ráadásul a végén nem esett jól a nagy hőségben a melegviz. A 30-32'C volt az ideális alga és a fenntarthatóság szempontjából az ideális.

A gödrödre meg jó lenne a napfény, ugyanis a baktériumölő ( faültetésnél 2 hét múlva rakják a gödörbe a fát emiatt).

Üdv 

Előzmény: Axióma (9881)
hzolee Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9882
jön a tavasz, ismét nézem ezt a topicot

igen volt már róla szó, én is ilyesmin gondolkoztam (akár barkács módon is), és hát nem olcsó. mármint a felfűtés. gondold csak el, ahány köbméter víz, annyiszor ezer kilogramm. vegyük a víz fajhőjét, vegyük azt, hogy hány fokkal szeretnéd emelni a hőmérsékletet (én pl legalább 15-tel), szorozd be, szorozz rá egy hatásfok jellegű dolgot. Így eljutsz oda, hogy annak a kis vacaknak a teljesítményével hány órán keresztül kell fűtened. Ekkor megkapod a kilowattórát, és már csak egy szorzásnyira vagy a villanyszámla pénzösszegétől... ...majd ennek láttán háromszor újraszámolod az egészet, és igen hamar elveted ezt az elektromos ötletet. :-)

javaslat: olvass vissza arra a kulcsszóra, hogy szolárfólia, meg -szőnyeg.
Előzmény: kuff (9864)
Axióma Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9881
OFF OK, igazad van, csak mikor eloszor olvastam en is megijedtem mert meg nem hallottam (ferjem kozalk), ezert gondoltam ha masodszor is felmerult, javitok, mas ne ijedezzen feleslegesen. Ezek szerint ti igy is beleestek, sajnalom:( ON
Mi vegre iden allitunk egy sima felfujhatosat. Egyetlen gond, hogy a hulye csat.muvek hibaja miatt fel napig szennyvizben allt az elokeszitett (nem tul mely de) godor :(( Most OK, hogy ebbe homok meg valami folia es/vagy a padlofilc, de most nem merem amig ki nem szarad (raadasul eszakra van a haztol, nap nem sokat eri). Ugyhogy meg egy kicsit varunk...
Szerintetek olyat lehet, hogy a felfujhato karimasat nem toltom "tele" (ezen most az "uzemi" vizszintet ertem, nem a teljes magassagot), csak mondjuk 3/4-ig vizzel? Megall ugy? Azert kerdes, mert a hmv-t napkollektor csinalja, es jo idoben termelodik a napi hasznalaton felul kb. 100 liter 55-60 fokos viz. Eltekintve a nehezsegtol, hogy hogyan viszem bele a medencebe (vodron kivul), de ezzel naponta rakeverve egy adagot nem kene heteket varni a felmelegedesre... A napkoll. rendszert megbuheralgatni nem akarom, kulonben is vizszintesen kb. 20, fuggolegesen kb. 10-12 meterre van a medence helyetol, mashol nem is kapna ilyen jo napot.
Előzmény: nyárimádó (9880)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9880

Mi azok vagyunk, lakáshitel + autóhitel + gáz (télen) 140 ezer:(  Így négy nap alatt kellene 5 ill. 6 napot ledolgozni (szezonban). Az lehetetlen.

No, de ez mégsem az a fórum.

 

Medence kitakarítva, már csak egy kis meleg kellene. Bogrács elő, sör behűtve.... Hjaj:) 

Előzmény: Axióma (9879)
Axióma Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9879
OFF Tudtommal a hir kozTISZTVISELOKre vonatkozott eredetileg, nem kozalk.-akra. Vicces is lenne 4 napos munkahet az iskolakban... ON
Előzmény: nyárimádó (9878)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9878

Nekem mondod a 4 napos munkahetet és a 20%-os bércsökkenést? Feleségem + én is bele tartozunk. Már így sem nagyon kell gondolkodni a nyaraláson ( autó hitel+ lakás hitel). Na mindegy !!!!!!!!!!!!!

 

Akkor idén sem unatkozol!

Szólj, ha medencés buli lesz!!!!

Üdv

Előzmény: lac1 (9874)
mr.Baker Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9877
köszi!!!
Előzmény: motinka (9876)
motinka Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9876
Igen én is beszabtam a medencébe a szolár fóliát, csak ügyesen kell vágni, ne legyen nagyon ponnás a kör.

más: valaki keresett acél palástot, hát nem pont az de az is van benne :o)

vatera

amúgy érdemes megkérdezni a werto.hu - n lehet hogy van ilyen "alkatrész" is náluk.
Előzmény: mr.Baker (9875)
mr.Baker Creative Commons License 2009.04.22 0 0 9875
Sziasztok,

Szolár fóliát vajon körbe lehet vágni? 460-ast vettem a medi meg 457-es. (Az erősebb fajta, nem a bricostore-os)
kösz!
lac1 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9874
Szia,

A terv... hát elvileg a fedés elkezdése, meg "bótoltam" térkövet, és hát azt kéne, meg egy szabadidő hasznos eltöltéséhez kellő csocsó-vagy billiárd asztal beszerzése a medence mellé a féltető alá, illetve a környezet csinosítása, mert az újragyepesítés már folyamatban.
Elvileg tudnak nekem 2100-ért 10-es polikarbonátot, de ha már itt lesz, akkor hiszem el.
Ja, és az ekecs-tuning szolár készítés.
Hát... mivel a kedves kormányunk a közalkalmazottakra is mint 4 napos munkaerő gondol, asszem lesz idő a kapu újradeszkázására is...

:-(
Előzmény: nyárimádó (9870)
palakoz Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9873

Szia !

A teszteléssel kapcsolatban írnál ? palakoz@freemail.hu  Köszi :)

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9872
Hi, tud valaki olcsón beszerezhető medencetakarót, (lehet solar, vagy csak síma is). 4,5 mteres merev falú medire kellene.
Köszi előre is.
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9871
Medencetelepítési ötlet!

Ha az altalaj engedi, akkor az alátétfólia alatt célszerű a medence közepe felé kimélyíteni a talajt. Nem kell sok csak 1-2 fokot. Medencetisztításnál ez nagy segítség.

Kijelölöd a közepét, leszúrsz egy jelölőt és egy 2,5 méteres szögvas vagy egyéb egyenes dologgal és vízmértékkel ! szépen meg lehet csinálni. A legjobb homokot vékonyan kiformázni alá. Az puha és könnyen formálható. Ha viszont rákerül a víz akkor már nem mozog. Persze olyan helyen nem jó, ahol kimoshatja alóla az esővíz !
Célszerű az alapot jól megcsinálni, mert utána már nem mozdítható a medence és ha valamit elbénázol, akkor egész nyáron bosszankodsz miatta :)

Fürdés után fogod a matracot vagy csak simán körbejárva beforgatjuk a vizet (természetesem kör alakú medencéről beszélek :) ) és pár perc múlva a medence közepére gyűlik az összes kosz. A lejtéssel azt érjük el, hogy a homok is oda tud legurulni. Amúgy csak a lebegő szennyeződés megy a közepére. Ezzel sok időt lehet megspórolni, mert csak a közepéről kell kiszívni a homokot és nem az egész medence aljáról.

Ez és egyebek itt: http://sun-pool-heating.com
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.21 0 0 9870

Mi a helyzet lac?

Mi a terv idén?

Én már semmit nem akarok csinálni idén. Max valami medence fedést és egy csapot rakok be, a leürítés könnyítése érdekében. Majd ellopom az ötleteket tőletek.:)

Üdv

Előzmény: lac1 (9869)
lac1 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9869
Hali,

legyen szerencséd, majd írd meg, hogy hol és milyen, mert én nézegetem - igaz csak a boltok polcain - egy ideje, de kb. 600 Watt alattit még nem nagyon láttam.
Biztos van, mert az én homokosomra is 300 Watt VAN ÍRVA (még nem mértem meg sohasem), de külön...
Előzmény: nyárimádó (9868)
nyárimádó Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9868
Hát a 3 kW az nem lehet gyenge ( de a villanyszámla sem) :) ~kb: 120 ft/ óra
Az én 0,6 kW-os szivattyúm sem kasszabarát, de majd lecserélem eccccer.

Előzmény: kuff (9865)
bzsolti73 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9867

Sziasztok medencések:-)!

Volna egy 3.6*90-es acélpalástos medencém 10 éves. Sajna a palást a karbantartás ellenére elrosdált és már meggyengült. A kérdés az lenne mivel ezen kívül minden része jó lehet e külön palástot venni?? Vagy esetleg lemérve a hosszát aluminium vagy horganyzott lemezből? Sajnos uj medenét  nem tudok venni bármennyire szeretnék.:-(

Köszönöm előre is a hozzászolásokat. Zsolti

Áki075 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9866
Kb. 3-4 évet bírt ki. A tavalyi nyáron annyira erős volt az Uv sugárzás, hogy a felfújható perem több helyen (szó szerint) megbarnult, megégett. Ezeken a helyeken aztán apró repedés szerű rések keletkeztek. (anyagfáradás) Így minden reggel pumpálással és kereséssel kellett kezdenem. Most kb. 5-6 helyen van befoltozva a karima. Nekem egy Betsway 10 m3-s van, ezen kívül egyéb gond nincs vele.

Ezért gondolkodom a másik változatban.

Előzmény: bRIZSA (9861)
kuff Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9865
kozben megtalaltam, sztem a 3kw-os lehet innen:

http://oblue.co.uk/cart.php?m=product_list&c=6

Itt azt irjak,h olyan 5 fokot tud plussba melegiteni, kerdes, ez mire eleg. ha esetleg vett vki ilyet,vagy hasznal hasonlo, 3kw-s melegitot, irjon mar par sort! thx!
Előzmény: kuff (9864)
kuff Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9864
Ha mar volt szo rola, sorry,de ha nem..

Van (vagy volt) akcioban mostanaban az auchanban egy Blue medence futo 19k-ert, errol tud vki vmit? hany wattos lehet, egy 3m3-es medencet kb mennyire tud felfuteni?

A tipusa elvileg ez O'Blue AC-90661E

blue pool heater
lac1 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9863
Hali, és hasonlóan jártam, igaz egy zöld takarófóliával, aminek fémgyűrűk vannak a szélén. Arra lettem figyelmes a nyár vége felé, hogy tele volt a víz felszíne apró biz-baszokkal, mintha valaki égetne a közelben és persze szállt volna bele. Miután jobban megnéztem, akkor láttam, hogy a takaró apró részei azok, tehát ezt az UV sugárzást (vagy a klóros vizet?) nem bírja a műanyag.
Előzmény: abeladam (9862)
abeladam Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9862
Tavalyi évben az újonnan vásárolt acélpalástos medencémre bestway típusú solár (buborékos) takarót vásároltam kb. 5000 Ft-ért. Feladatát tökéletesen ellátta az idény alatt ,napsütésben jelentősen növelte a vízhőfokot éjszaka pedig védte a jelentősebb kihüléstől. A porbléma csak szeptemberben jelentkezett a takaró anyaga elérlelődött és egyrészt a medencét bepiszkította apró kék nylon konfettikkel így jelentősen növelve a téliesítéssel eltöltött időt illetve kidobható állapotba került.
A kérdés:
- Másokkal is előfordult már ez és csak egy idénnyel számoljak ezen takarók vásárlásánál vagy van jobb minőségű takaró aminek élettartama hosszabb. (vagyis milyet vásároljak szerintetek)
Válaszaitokat előre is köszönöm!
bRIZSA Creative Commons License 2009.04.20 0 0 9861
Szia!

Én véleményt még nem bírok alkotni, de pont most tervezek beszerezni egy felfújható medencét.

A tied mennyi időt bírt ki? Mi lett a baja, hogy cserélned kell?
Előzmény: Áki075 (9860)
Áki075 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9860
Sziasztok!

Véleményeket kérek:

Felfújható peremes (kb 10 m3) medencém cserére érett. Érdemes-e váltani egy fémvázasra vagy maradjak a felfújhatósnál?

Ha a fémvázasat választom, az alatta lévő homokágyba hogyan áll meg? Lábai vannak és az alá vmi. követ kell tenni, vagy ugyanúgy a "hasán" áll mint a felfújhatós változat?

A fémvázasnak a belsejében cserélhető-e a víztartó fólia (pl.: ha szétszakad) ?


fricike46 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9859
Köszönöm...és mikortól lehetne rendelni,gondolom neten és postán..engem nagyon érdekelne,mert májusban be akarjuk fejezni a medencét készre.
Előzmény: Törölt nick (9858)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9858
Neked még sok is :)

De 4 db-os 6,4 m2-es lesz a kiszerelése, így lesz tarcsid ha ezt választod :)
Vagy pedig sokkal hamarabb melegszik fel a medencéd. Persze éjjel a kis medence jobban le is hűl.

De a weboldalon medenceszigetelési ötletek is lesznek, amint megírom.

http://sun-pool-heating.com

Ekkora medencében, mint a tied, akár 35 fokos vizet is csinál pár óra alatt. Jöhet papa mama is dagonyázni :)

De az is megoldás, ha 2 darabot délelőtti irányba kettőt pedig délutáni irányba helyezel.
Előzmény: fricike46 (9856)
mili70 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 9857
Laudat!!

Ha olvasod a fórumot, kérlek adj valami elérhetőséget, mert a privát e-mailok nem mennek el!

Üdv: Jani
fricike46 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 9856

sziasztok medizők.

találtam egy helyet....medifűtés....mi a véleménytek

http://sun-pool-heating.com/

én kis 244x74-es vagyok...lehet nekem megfelelő lenne?

köfike

Hocsa75 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 9855

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék: a fémvázas medencémen a fóliát tartó elemek (http://kertberendezes.shp.hu/hpc/ws_galeria.php?azonosito=kertberendezes&tkod=kertberendezes1200929503) eldeformálódtak, néhány össze-vissza görbült. A fenti oldalon a kék színű műanyag sín+ezek összekötöivel volt megoldva.

Sajnos két helyen a kutyák is bekiváncsiskodtak a medencébe, ezért befelé megtörték a fém palástot.

Szóval a régi műanyag megoldással már nem tudom visszarakni a fóliát a medence oldalára, illetve nem lesz szép kör alakú.

 

Szerintetek az ugyanitt található fóliaszorító szegélyprofil jobb megoldás lehet? Ezek az elemek hogy kapcsolódnak egymáshoz? Milyen megoldást javasoltok?

ha elkezdem feltölteni, akkor a víz kinyomja a megtört részeket ??

 köszi előre is.

lac1 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9854
vegyél cseppentőset, igaz a 890-es árnál kissé húzósabb, viszont rengeteg mérésre elég, ha kiszámolom az egy mérésre jutó költséget, nem biztos, hogy drágább.
Azt is a praktikerben vettem anno.
Előzmény: medimami (9852)
medimami Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9853

Szia, a padlófilc nekünk bevált, mikor szeptemberben felszedtük a medit, kicsit nedves vot, de még penészfolt sem volt rajta 1 napig csontra száradt a napon aztán összehajtva ment a pincében május 1-én ujból megy a medi alá, arra a takarófólia és kész.

Előzmény: Axióma (9841)
medimami Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9852
Szia, én is 60km-ről mentem és nem kaptam, de nem írtam a panaszkönyvbe,mert előtte a prakti ker be úgy átvertek a  neten megrendelt , ügyfélszolgálaton lebeszélt  árúról nem is hallottak az üzletben, tehát az hogy nem volt teszter, már teljesen hidegen hagyott, de nem is kell úgy döntöttem, tavaly is szuper volt a vizem, a multitabival, heti klórozással, augusztusban, már algaölőzéssel párosítva szép, tiszta, csak kicsit hideg volt, de az idén nyáron remélem melegebb lesz.!
Előzmény: KING-77 (9849)
mikinet Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9851
Én is akkor vettem. Szerintem egy megbízhatatlan vacak. Már a kalibrálással kezdődnek a problémák. Egymás után kétszer nem mutatja ugyanazt az értéket.
Előzmény: Axióma (9850)
Axióma Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9850
Mi vettunk tavaly szezon masodik feleben az Auchanban, olcso volt bar nem tudom, hogy akkor eppen az akcios ujsagban szerepelt-e. Mondjuk mi iden fogunk medit allitani csak, ugyhogy arrol hogy jol mukodik-e, nem tudok beszamolni.
Előzmény: KING-77 (9849)
KING-77 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9849
Én is láttam az Auchanos akciós újságban a Ph mérő műszert. El mentem, hogy vegyek, de csak tesztcsík volt 890Ft-ért készleten. A pH mérő műszerről elöször nem nagyon akartak tudni, majd azt mondták, hogy nézzek be jövőhét kedden (azaz ma), mert akkor kapnak árút. De szerintem csak hazudtak! Az elmúlt években sem nagyon lehett kapni, mindig csak meghirdették olcsón és egyetlen árúházukban sem volt. Ma elmegyek mégegyszer és ha nem lesz nekik tutira beírok a panaszkönyvükbe! Már csak azért is, mert 60km-ről megyek érte. Ráadásul már múlthéten is mielőtt mentem volna érte, előtte telefon rákérdeztem, hogy van e és azt válaszolták, hogy van és menjek nyugodtan. Szóval jó átvertek! Nagyjából ennyit a multi árúházakról. Javaslom, ha Te sem kapsz az akciós időszak alatt egyszer sem, Te írj be és mások is a panaszkönyvükbe! Ráfér a multikra! Legtöbb gyanúsan olcsó akciós termék már a megjenés napján sem kapható egészen az akció végéig. Ráadásul volt olyan medencés termék aminek az ára jóval eltért az akciós újság áraitól.
Előzmény: medimami (9821)
mili70 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9848
Igen, azzal a legkönyebb. Én úgy csináltam, hogy levertem 6 db. karót, amelyekre slagvízimértékkel rámértem a magasságot, majd lent bejelöltem az alját. Erre a jelölésre madzagot kötöttem, és a szintezőlécet ezen húztam el. ( 1354-es hsz )
Előzmény: lac1 (9846)
mili70 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9847
A lyukak a féktelen játéktól keletkeztek, de a vízalatti ragasztó segített a problémán :)
( Volt, hogy 10-12 gyerek volt a vízben :))
Előzmény: Emy2 (9822)
lac1 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9846
Slagvízmérték?
Előzmény: tau ba (9844)
Dogfüggő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9845
Közben rájöttem, hogy nem is öt, hanem inkább hét éve dekkolt a medence alatt a miénk. Ilyen nyomás alatt szerintem még baktériumtenyészet se bírná. : )
Előzmény: Axióma (9843)
tau ba Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9844
Még 1 tipp a szintezéshez, ha valaki acélpalástos, függőleges merevítőkkel ellátott medencét telepít. Mi úgy csináltuk, hogy vettünk legegyszerűbb térkövet (15x15-ös már elég), és letettünk minden láb (függőleges merevítő) alá egyet. Ha 10 láb van, akkor szabályos 10 szöget kell kiadnia a köveknek. A köveket vízszintmérővel szépen szintbe kell hozni, és a nnak a felszínéhez lehet húzni a homokot is. Ezekre a kövekre kell majd tenni a lábakat, így a felső perem tutira vízszintes lesz.
Axióma Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9843
Jo hir! Nem is attol feltem, hogy nem marad belole semmi (amugy is kuka utana), hanem hogy nedvesseget sziv magaba es ott budos tenyeszet alakul ki. Akkor en is alateszem...
Előzmény: Dogfüggő (9842)
Dogfüggő Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9842

Bocsánat, hogy beleszólok, épp most szedtük szét a miénket, hogy beássuk.

Alatta használt padlószőnyeg volt öt évig, ami ma is pont ugyanolyan, mint volt.

Ezek a műszálas izék soha nem rohadnak szét,úgy látszik.

Előzmény: Axióma (9841)
Axióma Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9841
A padloszonyeg szerintem be fog rohadni a nedvessegtol. En legalabbis ezert nem merem alatenni a kiszolgalt padlofilcet.
Előzmény: bohrer (9840)
bohrer Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9840
Van használt padlószőnyegem, arra a medi alátétfólia, és úgy a medi. Ez már csak jó lesz.
lac1 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9839
Na ez igaz. Elfelejtettem, hogy a mobilnak nincs padlóösszefolyója...
Előzmény: tau ba (9838)
tau ba Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9838
A tied nem mobil medence, hanem csempés, aminek van padlóösszefolyója. Ott kisebb lejtés is elég a leeresztéshez. A mobil medencéknek nincs padlóösszefolyója, ott szivattyúval kell kinyomatni a vizet. Amikor már csak pár centi víz van az alján, akkor a szivattyú előbb-utóbb levegőt szív, és a maradékot vödörrel kell kiszedni. Az nem mindegy, hogy mennyi ez a maradék.
Előzmény: lac1 (9837)
lac1 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9837
Ezt a mélyebb pontot nem értem. Ha tegyük fel TÖKÉLETESEN sík a medi alja, akkor hogyan maradhatna benne víz valami elenyészően kicsit leszámítva?
Én kb. 1 cm lejtést csináltam, és leeresztéskor nem maradt szerintem benne 1 liter sem.
Előzmény: tau ba (9836)
tau ba Creative Commons License 2009.04.13 0 0 9836
Nem írtad, hogy gumi vagy acélpalástos medencéd van, nekem ez utóbbi volt. Mi kivettünk valamennyi földet (10-15cm), oda elterítettünk homokot, arra mezőgazdasági fóliát (lehetőleg feketét) a gyomok ellen, és erre geotextíliát. Ha palástos a medence, ahol a palástot a földre teszitek, és kb. 90 fokot zár be, oda szoktak homokot elteríteni körben 45 fokos lejtőt képezve, azért, hogy a fólia ne sérüljön. Erre mehet már a medence fólia. Ami nagyon fontos, hogy valahol ki kell alakítani egy mélyebb pontot, ahol leeresztéskor összefolyik a víz, és ki lehet szivattyúzni a maradékot. Ha az alján csak 5-10 cm víz marad, és azt vödörrel kell kimerni, az eltarthat egy darabig.
Előzmény: bohrer (9834)
lac1 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9835
Én tennék alá polifoamot mindenképp...
Előzmény: bohrer (9834)
bohrer Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9834
Újonc vagyok, segítséget kérnék!

Mit rakjak a medi alá? Földet ledöngölve, esetleg kicsi homokkal átsimítva, és arra az alátétfólia?
futóék Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9833
Nem kell halálra vegyszerezni a medence vizét, de azt gondolom valamennyi klór azért kell bele, különben benyálkásodik.
Előzmény: bohrer (9824)
paljoc Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9832

Sziasztok!

 

Én már a múlt héten kitakarítottam, beállítottam. Az eredmény: ma du. 21 C-os kristálytiszta víz! Bele még nem mentem! :-)

 

21
Sri. Gergő Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9831
ma egyelőre csak félig engedtem, de majd megy tovább aztán vegyszer fólia és napokig ki se nyit:D aztán jövőhétvégéig meglátjuk mi alakul:) remélem fürödhető lesz, bár nekem a 15 fok is az:d
bohrer Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9830
Mondjuk én is be vagyok sózva, van egy nagyotmondó haver, azt állítja más években április elején már állt a medence amikor ilyen meleg volt.
Állítólag teleengedte és lefóliázva 3 nap alatt fürdésre alkalmas meleg volt a víz, először hideg de meg lehet szokni.
Előzmény: Sri. Gergő (9827)
futóék Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9829

Akkor építs egyet. Mármint tavat.

De azért hidd el, elég kellemes akár egy felfújós peremű a melegebb napokban.....belecsobb, aztán jöhet a menet...

Előzmény: Törölt nick (9828)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9828

Mert én inkább tóban szeretek fürdeni. ;)

 

Mondjuk, tavam sincs...

Előzmény: futóék (9811)
Sri. Gergő Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9827

hmm...asszem kicsit korai de én már töltöm a puhafalú bestway-t:D napok óta 25 fok fölött van a hőmérséklet úgyhogy sztem egész jó:D

valakinek már kint van?

nyárimádó Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9826
Szia!
Vegyszer nélkül ~4 nap múlva csúszós lesz a medi alja és oldala. Szóval hetente teljes takarítás az nagyon nagy meló lenne. Nekem is 3 éves a kis örökös ( most varrták a fejét össze), mi klórmentes vegyszert használunk. Csak a beruházás volt kellemetlen egy kicsit, de még a negyede sem fogyott el. Ilyen vegyszereket alkalmaznak a babaúszáson is ( jobb helyeken). Már tavaly annyira belejöttem, hogy egy hónapig sem kellett vizet cserélni, csak forgatni a vizet. Ez nálam nagyon bejött. Kb egy tizes volt az egész, és semmi baj nem történt, ha belekortyolt vagy nyelt belőle. Ja a szemet sem pirosítja.
Üdv
Előzmény: bohrer (9824)
Xetni Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9825
köszi az infót :)
Előzmény: bohrer (9823)
bohrer Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9824
A vegyszerezésről annyit hogy ma engedtem egy vödörbe vizet a kerticsapon , tujákat locsolni, a 3 éves fiam simán beleivott mire odaugrottam, előtte a koszos újjacskáját mártotta a vízbe és szájába is kapta abban a pillanatban.
Na így vegyszerezhetem én a medim vizét.Különben is kb. 10 féle vegyszer volt a praktikerben ( ott a legnagyobb a vegyszerválaszték) ha mindenből vettem volna többe kerülne mint a medence , vagy a vízcsere. Van egy algaölő és kész.
bohrer Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9823
Medi +takaró az M3-as Metrónál, tegnap még 9db volt, tartalékszűrőbetét az Óceánban 900, a praktikerben 1300, alátétfólia szintén Óceán 2300, ott is van de csak 3,06cm Bestway 13 + a takarófólia 1500-2000Ft Talán valamelyik Auchan (óceán)hogy ne autókázz annyit.
Előzmény: Xetni (9819)
Emy2 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9822
Nagyon-nagyon rendes vagy köszike!Bárcsak már ott tartanánk hogy csinálni kelljen.
Kérdezném hogy a lyukak mitől keletkeztek ?Mert nálunk is gyerekek vannak:-))
Sikerült befoltozni v. mit csináltatok vele?
Előzmény: mili70 (9818)
medimami Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9821

Még 1 kérdésem is volna, az osan-os ujságban van 890-ért teszter, arról van e véleménye valakinek ? Előre is köszi, holnap vennék azt is ha jó lenne, mert a csíkok nekem tavaly mindig ugyanazt mutatták.

medimami Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9820
Sziasztok,láttam a madaras teszkóban olyan lábmosót amit a létra lábára lehet rápattintani. Tavaly keresett valaki úgy emlékszem a héten akciós 1700 körül van az ára.
Xetni Creative Commons License 2009.04.10 0 0 9819
szia. hol vetted ennyiért? csomagban volt vay külön külön a dolgok?
Előzmény: bohrer (9817)
mili70 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 9818
Szia!

Nagyon jól működik, mi maximálisan meg vagyunk vele elégedve. ( a feleségem szerint lehetne egy kicsit melegebb a víz, ezért gondolkodom most a szoláron. Pontosabban már nem is gondolkodom, mert holnap megrendelem. ) Hogy mit csinálnék másképp? Ha lenne 2-3 Millióm erre, akkor sokmindent, de annyi pénzből amennyink volt, semmit. :)
A medivel semmi probléma, egy-két lyuktól eltekintve. Igaz ezek elkerülhetőek lettek volna, csakhát a gyereksereg......
Ha most csinálnám, akkor esetleg a medi körül lévő kövek helyett raknék térkövet, de ez sem biztos. Éppen a tegnapi nap festettem le kompresszorral a kerítést. 5 l festék ment rá, és most biztos bírja 2 évig. Ma pedig lekentem a köveket lenolajjal, ami egyfajta mély színt ad neki ( olyan vizes hatású lesz ) holnap pedig átlakkozom csónaklakkal, hogy tartós legyen. Ez is kibír 1 évet. ( a térkővel ettől megkímélném magam ) Ha meglesz a szolár bekötöm, és feltöltöm vízzel, utánna meg várom a jóidőt......
Ha van kérdésed:70-4582344

Üdv:Jani
Előzmény: Emy2 (9816)
bohrer Creative Commons License 2009.04.09 0 0 9817
Ma vettem 3,66 os medit +szűrő+takaró +alátét fólia+algaölő+2 pótszűrő 22E Ft.
Sztem elég jó ár, alig várom hogy felállíthassam , persze az idő is tartósan meleg legyen hozzá.
Emy2 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9816
De jó hogy itt vagy!Láttam a tavalyi képeidet és visszaolvastam a hozzászólásaidat.
Nagyon tetszik a medencéd és a környéke.Gratula hozzá!
Szeretném megkérdezni hogy mennyire műkszik jól ?A süllyesztéssel nincs semmi gond?Meg összességében van amit másképpen csinálnál?Mert mi is ilyenben gondolkodunk,(pont ilyet álmodtam meg mielőtt rátaláltam a képeidre:-) )de kicsit félek mert olvasom hogy sok lehet a probléma.
Előzmény: mili70 (9815)
mili70 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9815
Szia!
Ez a solar ugyanolyan mint Nonamonáé? Melyik oldalon láttad? Tudsz róla esetleg többet? ( Méret, csatlakozási méret stb... )

Üdv: Jani
Előzmény: motinka (9759)
pannaadria Creative Commons License 2009.04.08 0 0 9814
Sziasztok!Még egy kis segítséget szeretnénk kérni.
Mennyi víz után érdemes berakni a felső peremet, hogy ne legyen gyűrött az oldalfal?
Nem zsaluzunk, hanem a földet töltjük mellé vissza(nem lesz burkolva körülötte).Mikor kezdhetjük?Úgy olvastam folyamatosan kell tömöríteni.Vagy akkor is jó, ha már feltöltődött az egész?Köszi
erkai Creative Commons License 2009.04.07 0 0 9813
Csomópontok, és a láb alá betonkocka, ha nem akarod az egész placcot betonozni. Alá mindenképpen tegyél fekete mezőgazdasági fóliát, nehogy a medencébe keljen gyomot irtanod. Előfordult már.
Előzmény: dasziszi2 (9812)
dasziszi2 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 9812
Milyen ötletetek van a csővázas medence felállításához? Van 12 db lába. De szerintem az nem az igazi, ha csupán a földre állítjuk, mert szerintem az besüllyedhet a talajba. Vagy tévedek? Betonozás kizárva. Várom a jó ötleteket illetve tapasztalatokat! Köszi!
futóék Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9811
mér?
Előzmény: Törölt nick (9801)
lac1 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9810
Tavaly felhívtam a figyelmét minden medencetársnak, de most megint megteszem, hogy aki a szivattyúra a gégecsövet ABA bilinccsel szorítja rá, nagyon figyeljen, mert a bilincs a csavarmenetet tartalmazó fém tömbje megnyomja a csőcsonkot, és ha az újbóli felrakásnál nem oda kerül vissza bilincs, akkor mellette szivárog a víz, hiába van meghúzva!

bilincs
lac1 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9809
Igen, egész szezonban ment. A homokot nem kell cserélni, legalábbis nem fogom, DE az újbóli beüzemeléskor én átmosom egy lavórban/vödörben. Nem biztos, hogy kell, csak én ilyen típus vagyok. A szűrőnek egyébként van visszamosó funkciója, az ürítő nyíláson a homokban összegyűlt piszkot kimossa, elvileg (?) utána megint tiszta lesz a homok.
Be kell-e fedni? Hát, mint elektromos ember, én erősen javallom még akkor is, ha esetleg a gyártó szerint nem kell, de nekem amúgy is van aknám rajta "födő".
Előzmény: dasziszi2 (9803)
fricike46 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9808
köszönöm szépen
Előzmény: motinka (9807)
motinka Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9807
Előzmény: fricike46 (9806)
fricike46 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 9806

Sziasztok medizők.

Én is homokszűrőben gondolkodom...Hol van az a Wetro??????vagy ő a metro?

Köszi

Előzmény: lac1 (9799)
pannaadria Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9805
Köszi!Így már menni fog:-)Még jó , mert csak gázfűtésünk van;-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (9792)
pannaadria Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9804
Sziasztok!Köszi mindenkinek a segítséget!Ha megleszünk teszek majd fel képet!Köszi!!!
dasziszi2 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9803
Köszi. Én is ezt a tipust nézegetem. Úgy nézem a kínálatot, hogy ez a legolcsóbb, de ha még be is vált, az megint csak mellette szól. Jól értem, hogy neked egész szezonban ment? Mi helyzet a homokkal? Azt kell benne cserélni, vagy valahogy tisztítani? A homokszűrőt valamivel be kell fedni, vagy lehet úgy szabadon, ahogy eddig a kis műanyag papírfilteres volt?
Előzmény: lac1 (9799)
lac1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9802
Még lehet Neked is.

;-)
Előzmény: Törölt nick (9801)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9801
Nekem nincs mobil kerti medencém.
lac1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9800
ittvan

Amin a talicska áll, az a gyeprács, az megy ki legközelebb. Mert régen itt nem féltető állt, hanem olyan pergola szerű, de amint átépítettem, kiment a fű, és most csak homok van ott. Tehát a járdához hasonló placc lesz mindenhol.
Előzmény: futóék (9797)
lac1 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9799
Tulajdoniképpen igen. A wetronál a shott márkájú szivattyút veheted meg, nekem is az van. Nyár elején beüzemeltem, a nyár végén kikapcsoltam és ennyi. Egyet ne felejts el: ha nincs rajta gyárilag előszűrő, azt mindenképp vedd meg. Én már egyszer szedtem ki a szivattyú lapátjai közül a rátekeredett hajszálakat.
Előzmény: dasziszi2 (9793)
tücsök01 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9798
Szia!

Légyszíves mérd meg, hogy milyen távol vannak egymástól a támasztólábak az oldalán, mert ásnánk a gödröt, és tudni szeretnénk, hol csináljuk szélesebbre!
Előre is köszi a segítséget.
Előzmény: kincs0420 (9794)
futóék Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9797
Én is löknék pár fotót, ha nem lennék ilyen lusta csinálni.Pedig egész nap kint voltam a kertben(gulyás....) és gyönyörködtem a csillogó vízben. A homokszűrő dolgozik, mint az állat:  a párom meg is jegyezte: ez jobban szív, mint tavaly.Szval, majd ha lesz kép és is tezsek.
Előzmény: lac1 (9788)
futóék Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9796
Nekünk is oda kellett a lemez, ahová Kincs024-éknek.
Előzmény: pannaadria (9790)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9795

Homokszűrő és homokszűrő közt is van eltérés, de az biztos, hogy nem összemérhető a papírszűrő vele. Ég és föld.

 

Vedd meg, ha van pénzed, de ne a TV shopposat.

 

Nem kell egész nap mennie. A bekötésről kapsz hozzá papírt, de ugyanoda kell bekötni.

Előzmény: dasziszi2 (9793)
kincs0420 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9794
Találtam egy képet, amin valamennyire látszik, hogy a mi medencénknél hova került az a lemez. Persze nem biztos, hogy nálatok is oda való, de azért hátha segít.

Előzmény: pannaadria (9790)
dasziszi2 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9793

Üdv minden medencésnek ! Tapasztalt medencésektől szertnék véleményt!

 Az idén vettünk egy egy csővázas poliészter medencét a metroban, miután a tavalyi puhafalú szélét a macskák kb 300 helyen lyukasztották ki. Ez egy 5,4x 1,07 -es. És ehhez van gyárilag egy papírszűrős vízforgató. Mivel a tavalyi 4,5x 1,2 -es volt, ami köbméterben hasonló, annál mást se csináltam egész nyáron, mint cserélgettem a filtert, ja és persze napi 24 órát ment. Szerintetek egy 4m3/h homokszűrőt ha vennék hozzá, azzal segítenék a dolgon?39900-ért láttam a Wetro oldalán. Az jó?  Szűrés szempontjábol az jobb? És esetleg azt nem kellene akkor folyamatosan használni? Egyébként, meg ha megvennénk egy homokszűrőt, akkor az csak annyi, hogy a másik helyett ugyanúgy bekötjük? Semmi faxni? Köszi a segítségeket előre is.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9792

http://www.royalswimmingpools.com/installation_guide_oval.pdf

 

És nem jó?

Egy próbát megér, ha nem ,akkor jó lesz széntárolónak. :-)

Előzmény: pannaadria (9790)
Kinga1204 Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9791
Köszi a válasz Baal!
és elnézést, hogy íly későn írok.
Nagyon tetszik az ötleted, de olyan kérdésem lenne, hogy az oldalán lévő lyukakkal mit csináltál, és hova tetted a szűrőt, vagy csak annyira süllyesztetted be, hogy az oldalán lévő lyukakon keresztül forgatod a vizet továbbra is?

Nekem ez nagyon tetszik, tudnél róla fényképet küldeni?
A promnak is látnia kell sajna, mire áldozunk, egyedül nem dönthetek, de talán egy jó fotó meggyőzné!

Előre is köszi mindent!

Ja, a téliesítést hogyan oldottad meg pontosan?


Köszi:kinga
Előzmény: baal (9561)
pannaadria Creative Commons License 2009.04.05 0 0 9790
Sziasztok!Sajna azóta sem találtunk leírást a riviéra medencénkhez, így a férjem magától próbál rájönni az összeszerelésre, de van aminek nem tudjuk a funkcióját.Tudna vki segíteni?esetleg skype?msn?
Kérdéseink:
Így kell összeszerelni a lábakat?
Ez a hullámlemez hova való?

Nagyon sürgős lenne, mert holnap reggel jön a segítség összeszerelni.Köszi!!!!
lac1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9789
Giliszta? Látod, én ezért fogom vakolás után lemeszelni egy csíkban az alját.
Előzmény: motinka (9787)
lac1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9788
Akkor elmentem, Most megjöttem, Sötét, Vaku gyenge, Holnap, Jó?
Előzmény: futóék (9785)
motinka Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9787
Ma egy ilyen nap volt :o) Én is leszedtem a sátrat a medencéről, és letakartam egy "tavaszi" takaróval :o) A víz nálam is tiszta csak az alján van szemét meg elhalt gilszta :o( Holnap egyszer kiporszívózom. Jöhet a meleg ...
Előzmény: futóék (9782)
futóék Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9786

Tuti, hogy még idén tavasszal meg fogunk fagyni!!!

De nagyon kellett, hogy induljon a rendszer, mert beszagoltam a nylon alá és nem tetszett a szag, sem a víz állaga.Bontás után már nem volt annyira vészes, főleg, hogy a téliesítő dobozát megtaláltam és így legalább tudom mitől volt opálos és miért habzik.(meg már marha kíváncsi voltam, hogy hogy bírta a víz). Kíváűncsi vagyok, meddig habzik majd még.....ha marad ilyen csere lesz.

Előzmény: lac1 (9784)
futóék Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9785
AKAR.
Előzmény: lac1 (9783)
lac1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9784
na várjál, ennek a mostani nagy melegnek meg lesz még a böjtje...
Előzmény: futóék (9782)
lac1 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9783
Kicsi kis felfordulás akar látni te, meg még vakolatlan betonoszlop?
Előzmény: futóék (9780)
futóék Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9782

Ma tavasziasítottuk a medencénket.

Meglepően tiszta a vize, csak egy az a trutyi van benne, amit a kutyák belehordtak. Kicsit még opálos-habzó a téliesítő folyadéktól, de már most látni hogy tisztul. Zumm, jöhet a nyár....

 

tau ba Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9781
Sziasztok,

Zsaluköves medence építése miatt "felszabadult" a régi fémfalas fóliás Cranpool Atlantis tipusu 4,5m átmérőjű, 1,2m mély (kb. 17,5m3) medencénk. Mi 170.000 Ft-ért vettük akcióban az OBI-ban pár éve. A tartozékai ezek voltak: kétágú létra,papírbetétes szűrő-forgató berendezés, medencébe lógatható fölöző. Pluszban vettem hozzá még 1 téli takaróponyvát is (kb. 10e Ft). Szerintetek mennyiért lehetne még ezt eladni esetleg? Ez a fajta medence elég masszív, külső merevítéssel (szemben az olcsóbb 0,8m mély medencékkel), lehet süllyeszteni is, nem fújja el az első szél.

Pár kép a szétszerelés előtti állapotról:





A fólián látszik a vízkőnek a helye. Feltöltve nem vészes.



A merevítés az alsó sínhez és a felső körperemhez is rögzítve van.


Ha érdekel valakit küldjön emilt a pan pont tau pont ba kukac gmail pont com-ra
futóék Creative Commons License 2009.04.04 0 0 9780
Teszel kéépet?
Előzmény: lac1 (9777)
lac1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9779
Ja, 4 * 45 percet megy. Tehát 3 órát,a shott asszem 4m3/h teljesítményű, vagyis 3*4 = 12 m3, vagyis a 6m3-ös medim így éppen kétszer van teljesen megforgatva.
Kivéve a akárhány naponkénti porszívózást. Az pluszban van.
Előzmény: motinka (9774)
lac1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9778
Ja, csak 6 m3, nem 60.
Előzmény: lac1 (9777)
lac1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9777
3 gyerekem van, meg amikor az a.... sógor idehozza a sajátját is, és akkor még hol vagyok én... 60m3-s a medencém. Tavaly csak a medence befejezésére jutott erőm, és éppen MA fejeztem be a járdát a féltetőtől a medencéig, eddig fű meg sár meg meg minden volt körülötte.

Amúgy valahol azt olvastam, hogy naponta KÉTSZER illik átforgatni...

tisztaság
Előzmény: motinka (9774)
Darhon Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9776
minél nagyobb annál többet kell forgatni a vizet
Előzmény: motinka (9774)
lac1 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9775
Hát.... öööö....
A "kapcsolási rajzot" értelmezem, de azt nem látom belőle, hogy hogyan is működik állandó bazirgálás nélkül.
Előzmény: motinka (9773)
motinka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9774
de miért is forgatod át napi 4x a medence vizét?
Én max 2 naponta de van hogy hetente 1 x (rosszabb időben) tisztítom a vizet a szűrővel. Persze nem mindegy mekkora medencéről beszélünk és azt milyen terhelés éri.
Előzmény: motinka (9773)
motinka Creative Commons License 2009.04.03 0 0 9773
na és ez a megoldás ?
ha okosan kihasználjuk a homokszűrő keverőszelepét, akkor egy ilyen megoldással nem kellene állandóan kinyitnod elzárnod csapot.
Nem tudod megoldani kompromisszummal ha még egy kört beiktatsz.
Persze elektromosan vezérelt szelepekkel minden megoldható :o))))

Előzmény: lac1 (9772)
lac1 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9772
Igen, az ürítés funkció. Csak akkor éppen a automatizálás kényelme van oda. ugyanis - én legalábbis - nap közben 4* forgatom át a medi vizét. reggel, késő délelőtt, kora délután és este. Vagyis ha ezt a megoldást választom, akkor napi 4 alkalom meg ahányszor a szoláron át akarom keringetni a vizet legyen 3 alkalom, minden szűrés között, vagyis 7 alkalommal kell odafáradnom a hóbelevanchoz kapcsolgatni.
Előzmény: motinka (9766)
lac1 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9771
Látom-látom. Csak nézd meg, hogy mi nyomja. Nem a Shott szivattyú 300 W-os motrorja...
Előzmény: motinka (9765)
lac1 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9770
Én a tavalyi beszerzés (szívókörre raktam a porszívót, és vagy váltó csap, vagy "t" osztó meg két darab golyóscsap) után úgy gondolom, hogy inkább az ár az, ami visszatartó erő. Ugyanis én itt helyben simán kaptam - volna, ha az ára miatt inkább a "t" osztósat nem választottam volna...
persze lehet hogy csak cseresznye volt az egész.
Előzmény: mikinet (9764)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9769

Erre (mármint az alga ellen nagyon jó az UV-C). :-)

 

Tudod, én UV fan vagyok.

Előzmény: Nonamona (9767)
Emy2 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9768
Köszi a segítséget-képet!Ötlet ha visszanézed a hozzászólásaimat találsz egy képet.Nekem a körbebetonos-térköves tetszik.Igaz én ha lesz ilyen medencém teljesen be szeretném süllyeszteni.Visszaolvastam a "gubancotokat"!Hát nem irigyellek.Pont ettől félünk mi is,ezért nem merünk belevágni egyenlőre.Pedig vágyunk rá.Mennyire lehet benne uszikálni?És a régi medencétek mennyi évet bírt?
Előzmény: Makarska (9717)
Nonamona Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9767

Bocsi, ha megtévesztő voltam, nálunk mindig vita az elé/mögé kérdés (jellemzően mindketten kétbalkezesek vagyunk e téren), így gondoltam mindenki kiválassza a magának tetszőt!!! Mi túl tudunk melegedni (illetve minden melegvíz kevés, de sajna jobban algásodik) így kénytelenek vagyunk berakni a csapokat. De kb. olyan elven működik, ahogy leírtad!!

Előzmény: Jóatyám (9754)
motinka Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9766
De ha nem nyomja át, akkor a homokszűrő váltókapcsolóján van olyan állás hogy a víz nem megy át a homokon. Ebben az állásban kell a szoláron átnyomni a vizet.
Igaz így elég manuális a dolog, de ebben az állásban kell lenni mindig, csak szűréskor átváltani szűrés állásba.
Előzmény: motinka (9765)
motinka Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9765
Az Ergobácsi féle (9585) megoldásra gondoltam, csak átnyomja... vagy nem?
Előzmény: lac1 (9762)
mikinet Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9764

Igazad van,csak hát a magyar valóság az hogy 5/4-es vagy annál nagyobb váltócsapot beszerezni kihívás.

 

Előzmény: lac1 (9761)
index27 Creative Commons License 2009.04.02 0 0 9763

Én csak egy 5m-es betongödröt készítettem. Nem 4,57m-es medencét akartam bele tenni hanem egy 5m-es acélpalásttal rendelkezőt. Csak az utobbi várat magára mert 5x drágább.

 

Előzmény: 1257 (9706)
lac1 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9762
Na de 100 méter csőn hogyan hajtja át a homokszűrő motrorja a vizet PLUSZBAN a homok után???????????????
Előzmény: motinka (9759)
lac1 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9761
Akkor inkább háromállású csap.
1. ide
2. oda
3. zárva
Slussz.
Előzmény: motinka (9756)
lac1 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9760
Nemtom. De a linken ott a fellelhető hely. És igen, a keresztmetszet ami gázosnak tűnik...
Azért egy valamin el kell gondolkodni, ha olyan sebességgel folyik át a víz, ahogy a homokszűrőből távozik a tisztított víz, nem fog kellően felmelegedni, vagy nagy felület kell, de az meg...
Mivel nincs MÉG ilyenem, én azt tudom csak elképzelni a maszek szolárral kapcsolatban, hogy amikor a szolárban állásában felmelegedett víz a medencébe folyik, akkor megáll addig a szolár, amíg a benne lévő víz fel nem melegedik.
Vagy gyári.
De az biztos, hogy a képen levő szolár a látható csatlakozó mérettel, biztosan folyamatosan meleg vizet szolgáltat. Csak keveset...

:-)
Előzmény: Nonamona (9751)
motinka Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9759
Amúgy én 42 ezerért láttam a neten, akkor inkább már 44 -ért a kicsit komolyabbat választanám. Álmodik a nyomor :o) Egyelőre marad a szolár buborékfólia.



De a 100 méter LPE 25 cső feltekeréséről még nem tettem le, az szerintem ezeknél a szolároknál is jobb, de mindenképp ár/érték arányban kellemesebb megoldásnak tűnik.
Előzmény: motinka (9758)
motinka Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9758
Ezt a szolár szőnyeget csak a kis papírszűrős szivattyúkhoz ajánlják, ezért is van ilyen vékonyka csatlakozó slag rajta. Valami hasonló anyagból van mint a puha falú medence, és mint egy tömlő olyan aminek sok kis járata van. Olyan mint a mostanában divatos színes "gumimatracok" kialakítása. Ja és valószínű made in PRC.
Előzmény: Nonamona (9751)
Darhon Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9757
egyenlőre nincs, talán most tavasszal pótoljuk ezt a hiányosságot, kicsit babrálós utólag....(szóval érdemes építéskor erre is gondolni)
takarás: ha a szezonbelire gondolsz akkor 1 kék levegőbuborékos fóliával van megoldva.
Előzmény: tau ba (9744)
motinka Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9756
Szerintem a rajz szerinti megoldás is elegendő, mivel a víz mindig a kisebb ellenállás felé áramlik, így ha a csapot elzárva tartjuk akkor a szoláron keresztül fog menni, ha pedig nyitva tartjuk, akkor a kisebb ellenállás az átkötő csövön keresztül fog áramlani.

Előzmény: Jóatyám (9754)
mikinet Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9755
Ja bocs, így jár az aki több nick nevet használ.
Előzmény: Jóatyám (9754)
Jóatyám Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9754

"Ezért is kell a szolár elé/mögé egy csapot tenni, hogy ki lehessen iktatni!!!"

 

Ezt nem értem. A mögöttivel szerintem nem mész semmire ha elzárod csak leégeted a szivattyút. Én a bemenethez raknék egy T elemet két csappal, és a T elemet a kimenővel (oda is kell T elem csap nélkül) kötném össze. Így ha elzárom a bemenetet és kinyitom T átkötőt rögtön a beköpőbe menne a víz. 

 

Azért írtam feltételes módban mert nekem a szivattyú gond nélkül szoláron keresztül is mozgatja még az önjáró tisztítót is,így nem volt rá szükségem. Mivel elég nagy (50M3) szolártakaró hiányában  :-((   nem kell tartanom hogy túlmelegítem a vizet, így fixen van mindig a szolár.

 

Kösz a választ a borítási témára. 

 

Előzmény: Nonamona (9751)
Nonamona Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9753
Köszi, bár Makarska besülyesztettjéhez képest, és Kincs buja kertjéhez képes a mienk még gyerek, lenne mit alakítani rajta, de mi nagyon szeretjük.
Előzmény: tücsök01 (9750)
Nonamona Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9752
Azt nem tudom, hogy mennyibe kerülne az ára, de azt tudom, hogy az épített fóliás medikbe nem az a vékony fólia kerül. A szomszédoméknak ilyen típusú van, a fólia pedig benne kb olyan vastag, mint egy "habszivacsos" linóleum (bocs, nem tudom, hogy hívják ezt pontosan!) Tehát azt a fóliát macskosz (házi, vagy betelepülő) nem fogja tudni kilukasztani oly könnyen!!!
Előzmény: mikinet (9740)
Nonamona Creative Commons License 2009.04.01 0 0 9751
Ez kinek a szolárja lehet???? Saját barkácsmunka lehet, az biztos!!!A mienken ha jól emlékszem 32-38-as (5/4-es, 6/4-es) ki-be folyó cső, könyök van!!! És még az is olyan szinten lefolytja a szkimmert, hogy csak na!!!! Ezért is kell a szolár elé/mögé egy csapot tenni, hogy ki lehessen iktatni!!!
Előzmény: lac1 (9716)
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9750
Sziasztok!

Nonamona és Kincs 0420 szépen kialakítottátok a meditek környezetét.
Makarska a tavalyi szezonkezdeti problémák után ügyesen helyrehoztátok a medencét.
Igazán szép mind a három.
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9749

Szia !

Tavaly ilyen gondokat hallottunk a fórumban:

-Nem volt jól kiegyenlítve a talaj, ezért a víz nyomása kidudorodást okozott ( deformálódott)

- A nap apró kis lyukakat égetett a karimára

 

A macskák, madarak, kutyák, vakond (aláfúr) veszélyesebbek, mint a gyerekek (bár az enyém határeset):)

 

Ettől függetlenül nem rosszak, és ezek ellen lehet védekezni pl: takarással stb. Nem egy szezon.

Előzmény: bohrer (9747)
bohrer Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9748
16 ért van a medi elírtam. Rá kéne robbanni.
bohrer Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9747
Köszi.
én most láttam a Metroban Intex easy set 3,66*76 +szűrő+kifeszíthető takaró 17 rugóért.

Valahol olvastam hogy a Bestway jobb mint az intex?? Vagy mindegy 1-2 nyár után kuka ha a gyerekek ki nem lyukaszják vagy a szomszéd macska bele nem akasztja a körmét.
Előzmény: futóék (9746)
futóék Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9746

244*66 Bestway 13990

366*91 intex 19990

 

És szerdán olyan akció van egy kiválasztott termékre 5 vagy 10 vagy 15 % kedvezmény.Kupon is volt bedobva a postiládiba hozzá.

Előzmény: bohrer (9736)
tau ba Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9745
Dobj egy emailt a pan pont tau pont ba kukac gmail pont com emailre, és elküldöm az eddigi költségeket.
Előzmény: zorromoto (9738)
tau ba Creative Commons License 2009.03.31 0 0 9744
És van valamilyen szolár megoldásotok hozzá, vagy csak a nap melegíti ennyire? Takarás hogyan van megoldva?
Előzmény: Darhon (9739)
lac1 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9743
Én azt olyan 4500 körül olvastam.
De hangsúlyozom: nekem kicsit olcsóbban mérték. De láttam üvegmozaikot 15000-ért is valahol. Csak a mozaik! Nincs felrakva, nincs fugázva, nincs szigetelés a betonon, semmi.
Előzmény: zorromoto (9742)
zorromoto Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9742
ennyibe belekerűl a normális (0.7- 1,5 ) fóliás medance is ha jól értesültem
Előzmény: lac1 (9741)
lac1 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9741
Hali,

tavalyi áron (igaz a kivitelező haver olcsón hozta) Mapeivel szigetelve, és alkudott árú medencecsempével de nem Kerapoxyval, 9-10 ezer / nm.
Kábé.
Főváros környékén lehet, hogy másak az árak, de abban biztos vagyok, hogy nem jelentősen.
Előzmény: mikinet (9740)
mikinet Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9740
Sziasztok!

A tanácsotokat kérném: immár 3 éve van egy 9*4,6-as ovál medencém. Több ok miatt elég spécire kellett alakítanom: a föld szine alá építettem egy zsalutéglás,duplán vasalt szerkezetet-gyakorlatilag egy szerkezetkész medencét (hagyományos betonnal) és abba telepítettem egy fémfalu-fóliás mobil medencetestet. Hiába fedtem, a fólia több helyen megsérült és megelégelvén a dolgot azon gondolkodom hogy kiszedem a medencetestet és végleges burkolást csináltatok rá. A kérdésem: hogy jönne ki szerintetek ki m2-e egy normál mozaiknak, vagy festésnek? Miként kell előkészíteni a felületet? Ismertek-e szakit aki befejezi a szerkezetet? (A fóliástól idegenkedem,félek a kiváncsi macskák úgyanilyen kárt okoznának.) (Macska kilövése kerülendő - lehet, hogy az enyém.)

Darhon Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9739
Nagy medencénk van és nincs leszigetelve kívülről,és nyáron állandó a 25-28 fokos víz van.Estére kb. 1-2 fokokat szokott hűlni, ami annyira nem vészes.
Előzmény: tau ba (9733)
zorromoto Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9738
szia.

ez mekkora medence ? a kitrmelt földön kívűl milyen anyagi költséggel kell számolni mire kész az alap teknő? gondolok itt alap,zsalukő, vasak, munkadíj......

válaszodat előre is köszönöm.
Előzmény: tau ba (9727)
bohrer Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9737
Felfújható alá jó tenni lépésálló hungarocellt, +fólia a tetejére,és úgy a medi, nem engedi a föld felé kihűlni a vizet, legalábbis másoknál bevált.
bohrer Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9736
Mekkora átmérő és mennyi az ára, a neten nincs most újságjuk,letölthető.
Előzmény: futóék (9731)
futóék Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9735

Ha egyszer a beton átmelegszik.....

Előzmény: tau ba (9733)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9734

Számít a vízmennyiség ( medence méret: ha kevés hamar lehűl, de hamar melegszik is), időjárás ( hány napig rossz az idő).

Nálunk nem sok a víz, a gyerek miatt, és nincs is szigetelve.

Egy beton medence sem hűl le nagyon ( tartja egy ideig a hőt), de ez is a jó időn múlik. Passz, hogy ha újra építeném, leszigetelném-e ( szerintem nem).

Előzmény: tau ba (9733)
tau ba Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9733
Az a része világos, hogy nem mindegy milyen meleg a medence vize. Az a kérdés, hogy a medence kívülről szigetelése mennyire befolyásolja a kihűlést?
Előzmény: futóék (9732)
futóék Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9732

Sztem számít bizony a hőszigetelés!!!!

Nagyon nem mindegy, hogy nyár közepén 25 fokos, vagy éppen 28 fokos vízbe kell beereszkedni a sörök után....saját tapasztalat, hogy már két fok is marha sokat számít.

Előzmény: tau ba (9728)
futóék Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9731
Obiban van akciós  felfújós peremű medence......ha vkit érdekel....
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9730
Köszi a gyors választ.
Remélem mi is hamarosan túl jutunk a földmunkának ezen részén.
Előzmény: tau ba (9727)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9729
Úgy számold, ha benn van minden szerkezet, akkor még valahogy le tudj jutni valahogy, mert pl. a homokszűrő víztelenítője is alul van, ha nem engeded le a vizet belőle, nehéz kiemelni.
Előzmény: tau ba (9728)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9728
Olvastam már a fórumot építés előtt is, így emlékeztem az aknás tanácsra. Sikerült egy 1,5mx1,5m-es aknát fabrikálni 0,8x0,8-as aknafedővel, így nem gond a munka odalent.

A hőszigetelésen még nagyon gondolkodom, nem vagyok benne biztos, hogy annyit számítana.
Előzmény: lac1 (9722)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9727
A gödör a legkisebb Bobcat termelte ki. Szerencsére a mögöttünk lévő telek nincs beépítve, így egy 3 méteres kerítésdarabot megbontva simán be tudott jönni, és minimális kárral megúsztuk a dolgot. A kitermelés maga nem volt drága 35.000 Ft (ha jól emlékszem 5h x7.000 Ft) , de a kitermelt 48m3 föld (pedig 5-6 m3 fekete földet meg is tartottam) elszállítása további 77.000 Ft volt. A kitermelt földnél simán számolhatsz a gödör számított köbméter legalább másfélszeresével (vagy még többel). Az aljzatbeton úgy nézett ki nálunk, hogy 10cm sóderágy ledöngölve, utána 5 cm szerelő beton (nincs benne vas), utána 15 cm szerelt beton (dupla vashálóval), és erre a zsalukő. A zsalukő függőlegesen és vízszintesen is vasalva, a tetején koszorúval. A zsalukőval simán a betonra ment rá, nem kellett külön alap neki. Nálunk elég kötött a talaj, ha máshol nem ilyen, akkor lehet, hogy érdemes konzultálni szakemberrel előtte.
Előzmény: tücsök01 (9725)
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9726
tau ba az előző kérdést neked szántam.
Előzmény: tau ba (9709)
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9725
Szia!
Sziasztok!

Amint látom nagyon belemerültetek a munkába. Nálunk is így kerítés közelébe kerülne a medence mert helyszűkében vagyunk. Ezt a gödröt milyen gép és mennyiért termelte ki ? Az aljzatbetont bevasaltátok? A zsalukövet függőlegesen és vízszintesen is bevasaltátok? A zsalukőfal a betonra lett rárakva vagy külön alapot csináltatok neki?Ha igen, akkor milyen mély alapot kell csinálni?
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9724
Ja, hogy ez merev falú? Azt nem olvastam.
Előzmény: Makarska (9723)
Makarska Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9723

Nem értem, hogy érted ezt a "reszelést"?

 

A kő és medencefólia között fémpalást van!!!

 

Igen le lehetne jobban is vágni a fólit, ami vissza van hajtva. Ezt szeretném eltültetni. Talán   körberakjuk téglával, aztán követ ragasztunk arra is!!??

Előzmény: lac1 (9718)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9722
Hőszigetelés mindenképp.
Másrészt még egy tanács, ha még ott tartasz: a szivattyúaknát NAGYON körültekintően méretezd, én most ott tartok, hogy éppen elférek benne, de ha valamit szerelni kell az alján - hát az egy hatalmas szopacs. Úgy oldottam meg, hogy az egész homokszűrős szivattyús hóbelevancot egy szerelőlapra építettem rá, és két lánc/kötél segítségével a flexi csövek oldása után kiemelhetem az egészet egyszerre cakk-pakk, csak éppen közben a heréim beleesnek az aknába. És mindezt azért, mert én olyan filigrán aknában gondolkodtam.

aaa
Előzmény: tau ba (9719)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9721
Ja, most már értem a heti és a napi közötti különbséget. Elég oda egy napi is.

Amúgy elnézlek benneteket, már szinte egy ötcsillagos szállodának nincs olyan medije , mint ami neketek otthon van:) Mit akartok még építeni hozzá??
Pihenjetek, és élvezzétek már a nyarat:)

Amúgy köszi a válaszokat.
Üdv
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9720
Nincs jelentősége, hogy a kő kireszeli-e, mert az már visszahajtott fólia. Akár le lehetne vágni 5-8 centivel feljebb is.
Előzmény: lac1 (9718)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9719
Én még nem tudom, hogy megbántam-e, merthogy csak a betonteknő van kész, a fóliázás nem. Elvileg még akár tehetnék is rá, ha nagyon szeretnék. Miért bántad meg, miért van akkora jelentősége?
Előzmény: lac1 (9714)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9718
A medencefóliát nem reszeli ki a kő széle amikor hullámzik a víz? Én nem merném odarakni...
vagy van köztük valami?
Előzmény: Makarska (9717)
Makarska Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9717

Szia!

 

A miénk ilyen lett "beépítve"! Pont az a méret: 7,20 x 3,60

Alig várom már a nyarat, hogy újra lehessen használni!

Az idén még körbe ki kell találnunk valamit!

 

Ötlet????

 

 

 

Előzmény: Emy2 (9600)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9716
Milyen érdekeset találtam...

szolár



Ami az érdekes: a szolár csatlakozó csöveinek a keresztmetszete.szolár
futóék Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9715
Fémfalas-fóliás mellett 50 cm -ert kellett kihagyni szerelőgödörnek.Zsalukövek lerakása után oda visszament a föld... 
Előzmény: 1257 (9705)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9714
Te sem szigetelted körbe? Én már megbántam...
Előzmény: tau ba (9709)
lac1 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9713
Azért kell nekem ilyenben (is) gondolkodnom, mert a medencém mellett van egy garázsom, és annak a teteje ideális lenne a szolár elhelyezésére (tájoltság). A távolság a medence sarkától 2-2,5 méter, a legalsó cserép is olyan 2,5 méter magas, vagyis a szolár legmagasabb pontja is annyival magasabban lenne a 2,5 méternél, amennyi a szolár magassága. És hát a sokszor linkelt homokszűrős vízforgató motorja nem biztos, hogy elég teljesítményű.
Más elhelyezési lehetőségem nagyon nincs, illetve van egy elvileg még jobb. csak attól félek egy kicsit, mert a medencém két végére én építettem egy-egy beton oszlopot, ami (majd) a PC tetőt tartaná, elvileg egy zártszelvénnyel összekötve a kettő oszlopot, rátehetném a szolárt is. Csak félek a széltől, olyan elképesztő vastraverzet meg igazán akaródzok feltenni a medence főlé. Nem beszélve arról, hogy a PC tetőt én nem csúszósra/eltolhatósra szeretném, hanem szelvényenként felnyílóra, és akkor az vagy útban lenne, vagy leárnyékolná a szolárt.
Előzmény: Blue_Sky_007 (9703)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9712
Még 1 dolog eszembe jutott. A komolyabb medencéknek (PVC, csempés vagy fóliás beton) mindig van padlóösszefolyója is. A felállítható medencéknek viszont alapból általában nincsen, így elég macerás a medence leeresztése (főleg az utolsó 5-10 cm). Szvsz lehet medenceboltban kapni külön padlóösszefolyót, amit be lehetne építeni a beton alapba, és egy D50-es csővel kivezetni oldalra (ha nincs külön aknád a medence mellett). Ezzel nagyon megkönnyítenéd a leeresztést, és a szűrés is nagyobb hatásfokú, ha nem csak felülről szívod a vizet, hanem alulról is.
Előzmény: 1257 (9710)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9711
Szívesen, én is innen vettem az infókat!
Előzmény: 1257 (9710)
1257 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9710
köszi -tau ba- sokat segítettél
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9709
Én nem sokat hagytam körülötte, de az enyém nem mobil lesz, hanem zsaluköves, fóliás. A gépészet nagy része az aljzatbetonban megy, így nem kell hozzáférni. Ha te mobil medencét szeretnél besüllyeszteni, akkor nézd meg előtte az összeszerelési útmutatót, és gondold át, hogy mennyire kell majd hozzáférni az oldalához. Rakok 2 képet az enyémről menet közben:

Látszik, hogy a távolabbi végén hagytam nagyob lyukat az aknának, a közelebbi végén meg a lépcsőnek (ez a lejáró amúgy is kell a földgépesnek). Ha nagyon nagy alapot csinálsz (mondjuk körben 70 cm-el nagyobbat), akkor az aljzatbetonnak (+sódernek alatta) is kell külön zsalut csinálni. Nálam olyan 15-20c,-el volt csak szélesebb körben, így a föld volt a zsalu.

Itt látszik, hogy nem sok hely van körülötte.
Előzmény: 1257 (9705)
tau ba Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9708
Volt már, hogy vettem vegyszert is, de nem sokat ért. A nagynyomású elég jól lehozza a koszt, és a vízkövet is, de nagyon-nagyon óvatosan kell vele dolgozni, mert közelről nyomatva a vízsugár kiszakíthatja a fóliát.
Előzmény: motinka (9697)
1257 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9707
Az Auchanban vettem 4,5 m 122cm mély.
1257 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9706
Index27, megtaláltam a képet a medidről. Segítenél hogyan csináltad meg a beton süllyesztést?
1257 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9705
Hát azért szeretném besüllyeszteni (kb. 70cm re) , mert akkor jobban lehetne a kertre látni, meg így magas is és a bele illetve kimászkálás is problémás. No akkor tudtok tanácsot adni? mennyire kell körbe ásni, elég a30 vagy a 70cm.
Burmese Sausage Creative Commons License 2009.03.29 0 0 9704
Ez mekkora medence? Hol vetted?
Előzmény: 1257 (9695)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9703

Szia!

Nincs.

Mivel itt agresszív víz kering, csak saválló anyag, vagy műanyag jöhet szóba.

De ez amit akarsz nekem túl bonyolultnak tűnik.

Nekem 6*0,5 panelom van (igaz két szivattyú párhuzamosan kötve) de szépen dolgoznak.

 

A víz melegedése nálam meg alapkövetelmény, úgyhogy nem is gondolkodtam el, hogyan vegyek vissza a teljesítményből.

Illetve füllentek, mert én ha tényleg pokol van, akkor egyszerűen letakarom a szolárpanelt hővisszaverő anyaggal, és nem fűt annyira (ezidáig egyszer volt rá szükség).

Előzmény: lac1 (9702)
lac1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9702
Van ötleted a hőcserélőre esetleg? Mert a szivattyúm szerintem nem nyomná át a szoláron is a vizet, főleg hogy kicsit messzebb tudnám rakni a medencétől. Meg hát... vagy kézzel zárom-nyitom a szelepet a külső és a víz hőmérsékletének függvényében, ami uncsi, vagy mágnesszelep, de az meg bazi drága.
Akkor inkább hőcserélő...
Mert én maszek kollektort szeretnék PC alá fekete radiátorból.
Előzmény: Blue_Sky_007 (9692)
lac1 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9701
Hali,

nekem a sima 800 forintos pöckös van, és teljesen jó. A digitális semmivel sem jobb, a heti meg - minek? Azt TALÁN el tudom képzelni, hogy hétvégén többet használod, többször forgat, hét közben meg ritkábban (ha van így értelme egyáltalán), de őszintén szólva én nem látok semmit, ami 800 forintnál többet érne.
Előzmény: nyárimádó (9699)
Axióma Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9700
A napi (ilyet csak mechanikusban lattam) 15 percenkent egy pocokkel allithato. Termeszetesen minden nap csinalja (de vigyazz, eleg gagyik, mert a halozatrol vett arammal szamoljak az idot, ha aramszunet van akkor megallnak, es egyebkent is egy ket ev utan nalunk mar ezek a mechanikusok - egyelore belterirol beszelek - osszevissza jartak).
A heti az ugyanez, csak a tarcsan nem 0-24 ora van 24x4 osztasban, hanem 2 ora egy pocok, es 7x12 pocok van.
A digitalis az heti, es altalaban tud legalabb 12 idopart, sot altalaban ugy, hogy megmondhatod, hogy az adott idopar mely napokon menjen. Ezek ugyan ujabbak nalunk, de nem volt meg a tobbiekhez jellemzo elfaradasi jelenseg.
Előzmény: nyárimádó (9699)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9699
Blue Sky!
Még egy kérdés: Mi a különbség a napi vagy a heti programos között? A napi az nem ismétli meg a "programot" másnap? Azt mindennap állítgatni kell? Meg olyan kellene ami tud vagy 7-8 programot ( be-kikapcsolás ~4-4 db).
Előzmény: Blue_Sky_007 (9685)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9698
Szia !
Minek besüllyeszteni?
1., Sok munka
2., Anyagi költségek
3., Így jobban melegszik a víz
Szerintem
Előzmény: 1257 (9695)
motinka Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9697
köszi a válaszokat.
Szerintem lebomlóst raktam bele, de megnézem konkrétan.
Tau ba - valami vegyszert használsz a tisztításhoz, vagy csak simán nagy nyomásúval mosod?
Előzmény: Blue_Sky_007 (9660)
futóék Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9696
Sztem ezt nem lehet besűllyeszteni....minek akarod, így is jól néz ki....?
Előzmény: 1257 (9695)
1257 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9695
na végrena végre
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9694
Szia!

7,3-as, de a fólia vastagságát sajnos nem tudom.
Előzmény: zorromoto (9693)
zorromoto Creative Commons License 2009.03.28 0 0 9693
Szia .

Ez melyik méretű medi ? az 5.5 m-es vagy a 7.3-as ?

ebben is 0.4-es fóéia van ? azt mondták hoozáértők hogy az nagyon vékony.
Előzmény: kincs0420 (9639)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9692

Igaz, de ehhez nem csak okosság kell, hanem némi technikai ismeret, vagy sok pénz. :-)

 

És ebben az esetben tényleg nem árt a két szivattyú.

Előzmény: tau ba (9691)
tau ba Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9691
A szolár paneleket okosabbak úgy szokták bekötni, hogy egyrészt kapcsolóórával szabályozzák, hogy csak a napos órákban üzemeljen, másrészt 2 db hőkapcsolót is rá szoktak kötni. Az egyik figyeli a levegő hőmérsékletét (ha nagyon hideg van kint, ne működjön, mert csak lehűti a medencét), a másik pedig a víz hőmérsékletét (ha túl meleg ki lehet iktatni a szolárt).
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9690

Én a kettőt együtt ajánlanám.

 

Nekem a paplan egymagában kevésnek tünt, de remekül kiegészítik egymást.

Előzmény: kincs0420 (9686)
GalaXYka Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9689
köszi, próbálok keresni ilyen ragasztót. Foltnak valót vár találtam is.
Előzmény: Blue_Sky_007 (9684)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9688
Köszönöm.
üdv
Előzmény: Blue_Sky_007 (9685)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9687
Köszi. Elég vacak volt kapcsolgatni. Már csak ez kell meg egy villanyszerelő, aki kiviszi az áramot a melléképületbe.
üdv
Előzmény: Nonamona (9674)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9686
Köszi szépen a választ! Akkor azt hiszem a szolártakaró mellett teszem le a voksomat, és az legalább csak fele annyiba kerül.
Előzmény: Blue_Sky_007 (9683)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9685

A barkácsokat nézd meg, meg a hipermarkecokat (osan teszkó).

Fele annyiért kapsz mint a vaterán.

Vannak a manuálisak, digitálisak, kültériek, beltériek.

Előzmény: nyárimádó (9664)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9684

Szerintem tegyél rá foltot. Nekem régi felfújható medence darabok vannak erre az esetre elrakva. A legolcsóbb ragasztó a Heinkel Pattex cipőragasztója. (ugyanaz mint a medis cégek által forgalmzott, de 5* áron adott ragasztó)

 

 

Cipőragasztó
Előzmény: GalaXYka (9678)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9683

A szolár fűtés arra jó, ha süt a nap meleget ad, de nem tartja a vizet melegen ha nincs nap, sőt ha rossz idő van és azon keresztül kering a víz, vissza is hűti a medit.

Ezért ha éjszakára bekapcsol a szűrő ami a szoláron is keresztül megy, lazán hideg vizet kaphatsz reggelre.

 

A vízfelszini szolárpaplan (bubisfólia) az viszont melegít is, illetve éjszaka, rossz idő esetén mint egy szigetelő anyag megvéi a (gyors) kihüléstől a medit.

Előzmény: kincs0420 (9677)
pannaadria Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9682
Szia!Köszi!!!!
Előzmény: laveusa (9680)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9681
Szia! :-)
Előzmény: Nonamona (9661)
laveusa Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9680
Szia.Medencetechnika.eu.Telepítés
Előzmény: pannaadria (9679)
pannaadria Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9679
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Vettünk egy merev falú riviéra medencét, de a leírás hiányzott a dobozából.Tud vki esetleg segíteni, hol lelhetek ilyet?Nincs esetleg vkinek?Fizetném a fénymásolást és a postát.Nagyon kellene, mert jövő hétvégén terveztük felállítani.Köszi!
GalaXYka Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9678

Sziasztok!

 

Tanácsot kérnék: a fémvázas medencém fóliáját egy lezuhanó ág elég csúnyán feltépte. Nem csak egy lyuk lett rajta, hanem kb. 50-60 cm hosszan elszakadt.

 

Mivel tudnám megragasztani?? A víz már nem gond. Foltot is tegyek rá?

 

köszi, G

kincs0420 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9677
Arra vagyok még kíváncsi, hogy elegendő-e a sima szolártakaró, vagy a 6mx0,6m-es szolár, ahhoz, hogy nyáron rossz időben is megmaradjon a medence meleg (27-28fokos) vize, rossz időben is. Mert tavaly ha jött akár egy nap rossz idő akkor a sima ponyvával letakart medence vize lehűlt 24 fokra (ami elég hideg).
Előzmény: Nonamona (9673)
futóék Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9676
Nem tudom...sztem betony-fóliás lehet.....még nem láttam ilyet...
Előzmény: Burmese Sausage (9656)
Emy2 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9675
Jaj de sok okosat írtok!:-))Megkérdezhetem hogy az áramszámlát mennyire nyomják meg ezek a "gépezetek"?Mert azért ez sem mellékes.
Előzmény: kincs0420 (9665)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9674
2 ezerért vettünk digitálisat a baumaxban, de obiban is láttunk.
Előzmény: nyárimádó (9664)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9673
a 9661-ben leírtakon felül még mire vagy kiváncsi?
Előzmény: kincs0420 (9665)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9672
Amikor feltöltötted, utána be kell szúrnod a képet.
Előzmény: 1257 (9668)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9671

Evvel nekünk is volt tavaly gondunk!!! Mi ideiglenesen úgy oldottuk meg, hogy a nagy melegben lekötöttük a szkimmerről a szolárt. Az idén úgy lesz összerakva, hogy 2 golyóscsappal kiiktatható legyen a szolár. Így nem kell szétszedni, de ha nagyon meleg van.

 

Takarófóliánál nem tudom, hogy van-e minőségbeli különbség, én a metroban vettem azt is, 3 éve.

Előzmény: palakoz (9663)
1257 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9670
nem sikerül
1257 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9669
itt van ni!
1257 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9668
Képet nem tudok föltenni pedig nem vagyok béna, segíthetnétek
1257 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9667
jajajaj akép
1257 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9666
Szasztok! nekem 1 kerek medim van intexes oszlopos merevítéssel. Ha leakarom süllyeszteni Kb.70cm- re akkor mekkora gödröt kel hogy ássak. Elég a medi szélétől 30cm vagy kell a 70cm ahogy már itt írta valaki.? Köszi a segítségeteket..
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9665
Köszi szépen!
Ar700-as a miénk, és 4m3/óra a teljesítménye. Összesen 8 órát megy egy nap, 4óra-2óra szünet-4óra.
Az előző kérdésemre te tudsz választ adni (a szolárokkal kapcsolatban)?
Előzmény: Nonamona (9662)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9664

Sziasztok!

Rendelni akartam a vaterán digitális heti időzítőt, mert tavaly manuálisan kapcsolgattam, forgattam a vizet. Még az alsógatyám szinét is megkérdezik. Így hagytam a francba, pedig 3 ezret adtam volna érte.

Ötletek bótokkal és arakkal kapcsolatban?  

 

palakoz Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9663
Már megint kérdezek: ok, szolár panel meg szolár takaró. De hogy szabályozzam, hogy ne melegedjen fel nagyon a víz, hogy nehogy algásodjon. Ja és próbáltam rákeresni a szolár takarófólia forgalmazójára, de valahogy nem jött össze. :( Minőségben van a fóliák közt különbség ?
Nonamona Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9662

Nagy szép a kertetek!!!! Fantasztikusan buja!!!! És az a Tóóóó! Nagyon klassz!

 

A 2. képen lévő gépészetet kaptátok hozzá??? A miénk 3× nagyobb, egy 1 m3-es gépházat kellett építeni hozzá, hogy beférjen!!! Mekkora a teljesítménye???

Előzmény: kincs0420 (9639)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9661

Jó reggelt! Válaszok a hozzám szóló kérdésekre.

 A mi mendencénk típusa Kerex. Mi is a Metróban vettük vagy 3 éve. Azóta egyhelyben áll, nem volt vele semmi probléma.  Nincs télen szétszedve (nem is igen ajánlja a gyártó!!!), téliesítő folyadékkal van ellátva (ami arra jó, hogy ne algásodjon be, ettől még kb 50-60 cm vastagon befagy a medi!!!!), mi fagytestet sem teszünk bele, hisz nem kocka alakú. Ha felmentek a kerex oldalára, ott el lehet olvasni előre a telepítési leírást. Csak mihez tartás végett.

Nekünk nincs alábetonozva, egyrészt naggggyon nehéz olyan betonalapot csinálni, ami a kb 30 m2-en teljesen viszintes. Ehhez szakember kell, ami nagyon megnöveli a költséget, plusz az időt, mert utána arra kb 1 hónapig nem lehet telepíteni semmit. A telepítés költsége úgy, hogy nincs alapozva, még kb 50.e ft. (homok, gépház, csövek, stb.) Továbbá kellenek hozzá takaró fóliák, ami 30.e ft, tisztító eszközök, 10-15e ft. és hozzá a tisztítószerek kb. 10.e. ft a kezdő készlet.

 

A szolár: egy fekete mikrocsöves rendszer, amit úgy kell telepíteni, hogy a tisztított vizet bevezeted a szolárpanelbe, majd a panelen átvezetve (itt a víz felmelegedik a fekete apró csövekben) visszajuttatod a medibe. Annyi idő alatt amíg átjut a szoláron nem igazán melegszik fel a víz. Ezért mi azt a megoldást választottuk, hogy időkapcsolót tettünk be a szűrőhöz, ami félóránként elindítja a vizet, megy 10 percig, majd fél óra után újra. Evvel azt értük el, hogy a szolárban lévő víz sokkal jobban fel tud melegedni, ha "áll" a víz, mintha folyamatosan keringene. Ja és még egy: nekünk pluszban folyamatosan szolár takaró van a víz tetején, ami azért is jó, este nem engedi kihülni a vizet!!!

 

Húúú remélem semmit nem felejtettem ki.

 

 

Üdv Blue!!!!

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9660

Szia!

Két fajta téliesítő van, van ami elbomlik tavaszra, annál nem kell lecserélni a vizet, és van ami nem, ott tavasszal vizet kell cserélni. Nézd meg milyet használtál.

Előzmény: motinka (9658)
tau ba Creative Commons License 2009.03.27 0 0 9659
Én minden évben leeresztettem teljesen (gyakorlatilag a medence saját szivattyújával + külső szivattyúval kiszívattam a vizet) , utána slaggal vagy nagynyomású mosóval (ezzel nagyon óvatosan, mert kiszakíthatja a fóliát) kitakarítottam, és utána újra feltöltöttem. Nekem ez jobban megérte árban, mint hogy benne hagyjam a régi vizet, és utána méregdrága vegyszerrel próbáljam belőni a vizet.
Előzmény: motinka (9658)
motinka Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9658
Sziasztok
Azoktól kérdezem, akik vízzel teleltetik át a medencéjüket (mivel idén először én is így tettem), mit kell tenni miután kibontom a medencét, kiszedem a rengeteg PET palackot.
Fóliás, lemezfalú a medencém.
Jelenleg egy csomó maszat van az alján pár gilisztával, de a víz tisztának tűnik.
Ősszel tettem bele téliesítőt, amitől szerintem ha kavarom a vizet kicsit habzik.
Szóval legyetek szívesek írja meg valaki mi a történet.
Előre is köszi.
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9657
Szia

Ennyit tudok segíteni:

Amit nekünk mondtak a besüllyesztéssel kapcsolatban:
-Áss a medence nagyságától 70 cm-rel nagyobb gödröt, hogy lehessen férni a medi körül. (odaférj dolgozni)
-Először 15cm-es sóder ágy megdöngölve.
-Azután 15 cm-es dupla vasalásos beton.
-Azután a betont kiszintezni, megvárni, hogy megkössön.
-A betonra geotextília.
-Kötés után felállítani a medi alját.
-A széléhez homokot kell tenni körben.
-Felállítani a medit.
-Szakaszosan tölteni fel vízzel.
-Ahogy haladsz a feltöltéssel, zsalukővel körbe kell rakni, de a medence és a zsalukő közé célszerű polifoamot rakni.
-A zsalukövet is be kell vasalni, plussz betonnal beönteni. Így haladsz felfelé a medi mellet és a zsalukőfal tetejét egy 5 centis betonkoszorúval lezárni.
-Ha ez megkötött, mellé töltheted a földet kívülről. Ezt is megdöngölni.
(azt mondták, hogy az oldalsó támasztó lábai maradjanak a helyükön és azt is be kell falazni.)
De van egy honlap cím: kertberendezes.shp.hu-ezeknél van olyan medi mint a metrós, itt lehet érdeklődni a beépítésről.
Van mégegy, ahol megnézheted lépésről lépésre a folyamatot, hasonló medencénél.
Eurotrep.hu -medencék-medence leírása képekkel.
Előzmény: Emy2 (9654)
Burmese Sausage Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9656
Ez miféle medence? Lehet ilyet nálunk kapni?ez milyen
Ritu77 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9655
Nagyon szépen köszönöm!
Előzmény: tau ba (9653)
Emy2 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9654
Köszi ,sokat segítettek.Gyönyörű MILI 70medije!Pont olyan amilyet megálmodtam.Jó lenne vele értekezni.Főleg arról hogy azóta hogy szuperál a medi,hogy bírta a telet stb?Láttam ő nem betonozta le,éppen ezért érdekelne mennyire bírja a strapát.
Mert én szívem szerint betonoznám ,bár beton kemény talajunk van.Csak a betonozás után nem egyszerű összeállítani gondolom.Mert pontosan kellene körbebetonozni hogy ne follyon be az eső a medi és a betonozás közé,de akkor hogy férünk hozzá ,hogy összerakjuk.Na meg a téliesítés hogy zajlik,aztán a fedés télen,nyáron ?Na van itt még kérdés azt hiszem igyekszem visszaolvasni.
Előzmény: tücsök01 (9649)
tau ba Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9653
Ez az Intex oldaláról van:



Jól látszik, hogy nektek a 15'x42"-es változat van (kinti számozás). A 457, az a legkülső méret, vagyis egy 460-480 cm átmérőjű kör alap kell.
Ritu77 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9652

medi 

erre gondoltam

Ritu77 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9651

Sziasztok!

 

Van egy Intex 457*107-es puha falu medencém, és szeretnék neki egy normális kör alaku alapot csinálni. A kérdésem az lenne mekkora alapot csináljak? A 457cm-es átmérő a felfújható karimán belüli rész, vagy a medence középen a legnagyobb átmérő (ahol kinyomja a víz) vagy esetleg az alja?

Remélem érthető voltam.

Előre is köszönöm

palako Creative Commons License 2009.03.26 0 0 9650
Jó ötlet, köszi ! Tipp, hogy merre keresgéljek ? Vagy mi az szerinted, ami ár/minőség arányában elfogadható ?
Előzmény: Blue_Sky_007 (9648)
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9649
Sziasztok!



A METRO-s medence tipusa SAN MARINA. Az importőr tavaly a Kerex uszodatechnika volt, ez volt a Metro beszállítója. Egy 50 oldalas tájékoztatót adnak a medencéhez. Mi írtunk egy e-mailt a kerex-nek, ők felhívtak bennünket és részletesen tájékoztattak mindenről az összeállítással, valamint a besüllyesztéssel kapcsolatban.
A süllyesztésnél, mindenképpen zsaluköves, betonos megoldást javasoltak, plussz alá beton.
Nézzétek meg a Mili70 hozzászólásait pl: 5223, vannak fenn képei és jók.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9648
Jobb ha 6 m3/h lenne. De az drágább. Max megveszed, és eladod a szűrőt, és veszel hozzá nagyobbat.
Előzmény: palako (9647)
palako Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9647
Én is nézegetem-nézegetem a Metrost. Elhappolni nem tudjuk, mert ők is úgy rendelik a gyártótól, készleten nem tartanak. Egy nagy bajom van vele, a metro katalógus szerint csak 4m3/h teljesítményű a szűrője. Ez még az én kezdő medencés agyamnak is kevésnek tűnik :(
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9646
Először betonalapot akartunk, de a könyve írja, hogy ha jó kemény a talaj akkor elég leegyengetni és homokréteget szórni. Nálunk ez lehetséges, ezért hagytuk a betont. A kinézete annyira nem furcsa, de nálunk egy részét takarja a domb. Szerintem nem baj ha felszín fölött van, mert nem maga a medence sem ronda. A besüllyesztést azt hiszem nem részletezi a könyv, de majd megnézem. Gépészet pedig annyi jár hozzá, amennyi a képen látható, plusz a szkimmer.
Előzmény: Emy2 (9645)
Emy2 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9645
Tényleg gyönyőrű az egész kert!Én is hajlanék a vásárlás felé,csak nehogy elhappoljuk egymás elől:-))Mi is már kinéztük jópár napja ezt a medit én is azért érdeklődöm,de még mindeig hajlok a körbeburkolás vagy inkább a lesüllyesztés felé.Ti beton alapra tettétek?Nem néz ki furán hogy 1,2 méter magas a föld felett?Nem volt a papírjaiban esetleg hogy hogy lehet földbe süllyeszteni?Csak simán annyi a "gépészet"amit a képen is látunk ugye?Kösz előre is a választ!
Előzmény: kincs0420 (9639)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9644
Még egyszer köszönöm!
Nem intexes, de nem emlékszem már a márkájára. Ha jól rémlik, akkor spanyol márkájú.
Előzmény: beka1,5 (9643)
beka1,5 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9643
Szia!

Én is gratulálok, egyszerűen csodaszép!:):)
Mi is szeretnénk nagyobbra cserélni, megkérdezném, hogy ez Intexes medence?
Előzmény: kincs0420 (9642)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9642
Köszi szépen, apukám műve!
Tényleg megéri a medence, nem fogsz benne csalódni!
Előzmény: palakoz (9641)
palakoz Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9641
Ez gyönyörű - maga a kert is -, csak ámulok ! Gratulálok ! Ez a medence most a Metroban 240 ezer. Ahogy olvasgatok, egyre inkább arra hajlok, hogy megéri ezt az árat !
Előzmény: kincs0420 (9639)
palakoz Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9640
Tudom, hogy butuska kérdés, de én még az ún. szolárfűtés elvét sem tudom. Nekem olyan misztikusnak és bonyolultnak tűnik :)
Előzmény: kincs0420 (9638)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9639
Nem, nem süllyesztettük be, mert az nagyon macerás lett volna. Persze jobban nézne ki, de így sem rossz. Idén még változtatunk valamit körülötte, mert szeretnék egy kis "fateraszt" valamelyik részére, hogy ugrálni is lehessen.
A téliesítés nem került sokba. Vettünk egy flakon téliesítő folyadékot, és azt beleöntöttük. A fagytesteket pedig homokkal félig megtöltött műanyag palackokkal helyettesítettük. Nemsokára kiderül, hogy jól sikerült-e a téliesítés, de eddig úgy tűnik. (azért lekopogom) :)
Nekünk is sokáig puhafalú medencénk volt, de mindig egy ilyen nagy medence volt az álmom! Tök jókat lehet benne úszni meg bolondozni is.

Előzmény: palakoz (9637)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9638
Nekem is lenne még egy kérdésem ismét a szolárral kapcsolatban. Még mindig nem tudom mi lenne a legjobb választás, a szolárfűtés (6mx0,6m) vagy sima szolártakaró. 25m3 vízhez kellene. Nekem elég a 27-28 fokos víz. Tavaly az volt a baj, hogy pár nap alatt felmelegedett ennyire, de aztán ha jött egy nap rossz idő, akkor azonnal visszahűlt 24fokra, még úgy is hogy ponyvával volt letakarva.
Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb.
palakoz Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9637
Köszi a választ, egyre jobban hajlok a vásárlás felé. Még a téliesítés költségeit kellene valahogy megtudnom :) Ti besüllyesztettétek ?
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9636
Szia!

Mi tavaly vettük a Metroban 250ezerért, és nagyon jó. A homokszűrő is tökéletes hozzá. Vegyszerezni mi úgy szoktuk, hogy veszünk bele klórtablettát, és amikor az elfogy (kb.5 nap), akkor újra rakunk bele. Természetesen azért tesztercsíkot is használunk. Algaölőből pedig koncentrátumot vettünk (akkor pont akciós volt, igy bespájzoltunk), amelyből hetente kell hozzáönteni.
Előzmény: palako (9633)
beka1,5 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9635
Szia Nonamona!

Megkérdezhetem, hogy milyen márkájú a meditek? köszi:) (ez itt nem a reklám helye lenne:) )
Előzmény: Nonamona (9620)
palako Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9634
Kedves Blue Sky 007 !

Megnéztem az Abakos hozzászólásokat és látom, hogy Te is idén beüzemelsz egyet. elküldenéd nekem is privátba a vegyszerezési útmutatódat ? Ha jól látom most már csak a Metro forgalmazza ezeket a termékeket ?
Előzmény: Blue_Sky_007 (9623)
palako Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9633
Köszönöm, már keresem is a beírásokat. Sokat lehet tanulni Tőletek a "medence szakmából " :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (9623)
Emy2 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 9632
Köszönöm MINDENKINEK aki hozzászólt!Megírnád, hogy hogyan téliesítettétek ?Mert ez engem is érdekelne.Télen vízzel felengedve?A téliesítő folyadéktól nem fagy be?Akkor most papír szerint lesüllyeszthető és a papírjain rajta volt hogy ezt hogyan is kell,mert mi azért inkább ebben gondolkodunk majd.
Előzmény: Nonamona (9620)
lac1 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9631
Azért ehhez kellene egy NORMÁLIS szűrő is (tudom hogy adnak hozzá), meg beton alap is, úgyhogy bőben több mint 400 darab ezres lesz a vége...
Előzmény: laveusa (9626)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9630

A lényeg :

gépészetet kiszedni, kitakarítani, kifolyó csonk (skimmer) alá engedni a vizet, valamilyen téliesítő szert beletenni, letakarni sötét erős anyaggal.

Lehet még bele tenni fagytestet, de sokan anélkül teleltetnek.

Előzmény: laveusa (9628)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9629
Előzmény: laveusa (9628)
laveusa Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9628
Köszi.Bővebben írnál róla?Télen mi a teendő?
Előzmény: Blue_Sky_007 (9627)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9627
Mst hogy a forint ilyen vacak még lehet. Én hasonlót vettem 160-ért (4,6 és nem famintás) igaz 2007-ben.
Előzmény: laveusa (9626)
laveusa Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9626
Bocs. Ár: 283 333 Ft
bruttó: 340 000 Ft
Előzmény: laveusa (9625)
laveusa Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9625
Sziasztok medisek.Laikusként kérlek szóljatok hozzá.Megéri az árát? Könnyen telepíthető csővázas medence , külső famintás burkolattal, átmérő: 5m, mélység:1,2m.

Tartozékok:kétágú létra,papírbetétes szűrő-forgató berendezés,nyári takaró,fólia alátét,medencébe lógatható fölöző,fenékháló, fölözőre csatlakoztatható medenceporszívó,fenékkefe,alumínium teleszkopikus nyél(max.279 cm)
http://kerex.hu/?action=popup&i=images/notices/bb34e928.jpg
lac1 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9624
Óóóó..
Ha egyel feljebb olvasok, akkor nem töltöm - keresem végig az egész pdf-et...

:-(((
Előzmény: motinka (9615)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9623

Szia! Ilyen medencéket szét nem szedünk. Mind téliesíthető. Ha kiveszed a fóliát, leengeded a vizet szinte biztos kuka utána.

 

Jelzem, ha szétszednéd, akkor teljesen vissza kell bontanod, mert a víz tartja meg alapvetően, ha a vizet kiengeded, akkor egy szél összeroskasztja az egészet.

 

Szerintem picit olvass vissza, vagy írd be a keresőbe, hogy ABAK.

Előzmény: palako (9622)
palako Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9622
Sziasztok !
Én is hasonló medencét szeretnék,mint amiről Emy2 írt. Most 240 ezer a Metróban akciósan. Az vajon jó ár ? Elég az a gépészet, amit a szetben adnak hozzá vagy ki kell cserélni pl. a szűrőjét. Nem tudom, hogy télen le kell-e bontani ( mi nem süllyesztenénk be ), vagy maradhat kint a váz és csak a belső fóliát kell kiszedni ? Sok a kérdés, sokat gondolkodunk, de hát nem kevés pénzről van szó. Az előző két évben puha falú medencéink voltak és a peremük nem bírt ki egy nyarat, így minden évben foltozni-toldozni kellett őket. Ebből lett egy kicsit elegem.
Előzmény: Emy2 (9600)
Laudat Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9621
"Pontosan ennyiért már megvehető a lac1 és általam is ajánlott homokszűrő egység és a kettőt nem lehet egy napon emlegetni."

Feltételezem, hogy volt mint a két típus, és ezek után nyilatkozol -tok ??
Előzmény: motinka (9615)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9620
Előzmény: Nonamona (9619)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9619
Naná, hogy kép lemaradt!
Előzmény: Nonamona (9618)
Nonamona Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9618

Igen a képen, ill. a beszúrt képen látható a mi medink. Föld felett van - nálunk 60 cm-nél kezdődik a szikla, hüje az aki beássa! Bár intimebb lenne, ha be lenne ásva (az utcán megállnak és nézegetik), de semmi bajunk avval, hogy föld felett van. 3 éve áll, semmit nem kellett vele csinálni.

 Már ugye a szokásos karbantartáson, téliesítésen kívül. Egyedül a szolárral vannak fenntartásaink: lefolytja a szivattyút, és látványosan romlik a tisztító teljesítménye, ill. a porszívózhatósága. Ezt az idén átkapcsolós rendszerrel próbáljuk kiiktatni. A víz mennyisége a mediben 25 m3, nyáron szolárral (1,2×6m-es, egész nap napsütötte) 30-31 fokos, szolár nélkül 25-28 között mozog. A szolár 2 héttel tolja előrébb és hátrébb a szezont.

Előzmény: Emy2 (9616)
kincs0420 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9617
Nekünk fémfalas fóliás medencénk van (7,3x3,6x1,2), tavaly vettük a metroban. A miénkhez adott homokszűrő tökéletes.
Előzmény: Emy2 (9600)
Emy2 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9616
Az általam feltett meditek van?Jól értettem hogy föld felett használjátok és úgy nem az igazi?Mennyire vagytok vele megelégedve?Illetve solárt is használtok?Mekkorát és mennyire melegíti fel a vizet?
Előzmény: Nonamona (9604)
motinka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 9615
Sziasztok,
Pontosan ennyiért már megvehető a lac1 és általam is ajánlott homokszűrő egység és a kettőt nem lehet egy napon emlegetni.
Előzmény: fricike46 (9614)
fricike46 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9614

Sziasztok MEDIZŐK.

Ma voltam a BRICOSTORE-ban,megindult a medi cuccok akciója.

Kérdezném az ott kapható Homokszűrősforgató jó-e?bár én megnéztem de kisértetiesen hasonlít a topshopposhoz,és állítólag az aqualing vagy ki vitte oda,nem tuom.

 

Megnézhető a kertibutorok katalógusban:

Brico_katalogusok
Előzmény: lac1 (9613)
lac1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9613
Ja-ja. Én egész nyáron egyszer sem takarítottam ki a szűrőt. Nem hogy naponta, nem hogy hetente, hanem egyszer sem. Az elején beraktam az aknába (igaz egyszer az előszűrő hiánya miatt ki kellett a SZIVATTYÚT tisztítanom) a nyár végén - vagyis a tél elején - meg kiszedtem.
Már EZÉRT is megéri a papírszűrő helyett még akkor is, ha a vízszállítási teljesítménye elvileg ugyanaz, vagy ugyanakkora medencéhez kínálják.
Előzmény: motinka (9612)
motinka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9612
Szia, az biztos hogy a papírszűrős szivattyú egy nagyon gyenge megoldás a víz tisztán tartására.
Azt gondolom hogy az egy kis medencéhez (max 3m átm) esetleg jó lehet, de hogy nem komfortos még ahhoz sem az biztos.
Szerintem egy akkora medihez, amilyen a Tied is mindenképpen indokolt egy homokszűrős tisztítás.
Ha veszel egy 4m3/h -t, azzal biztosan gondtalan lesz a medencetisztítás.
Mivel puhafalú a medencéd, mindenképpen egy merülő szkimmert ajánlok hozzá, amibe a szívócsövet kötöd be és az már előszűri a nagyobb darabokat, mint levél bogár, stb...
Ja és akkora nyomással nyomja a vizet a medencébe, hogy akár vízmasszázsnak is használhatod a befújó csőnél :o) Nagyon király, egy hosszabb gégecsővel :o)

Előzmény: beka1,5 (9603)
tücsök01 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9611
Ha valakit érdekel, a Metro-ban 6x0,6-os szolárpanel kapható, 44000 Ft-ért.

futóék Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9610
egen.
Előzmény: lac1 (9605)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9609
Ime:
Előzmény: bohrer (9593)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9608

Debrecenben én 120-ért vettem, ülőpadkást 3,05 m átmérőjűt, 0,9m magas.

Nem egy úszómedence, de az 6 m- ben sem lehet versenyezni. Nekünk elég.

Előzmény: bohrer (9593)
nyárimádó Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9607

Szia!

Nekem is ilyen medim van, elég sérülékenyek. Gondolok itt a karcokra, vegyszerek miatti fakulásra, UV, stb.

De nem is rosszak.

 

Ja, amúgy szerezzél már nekem 3,05- ös Intex takarót, mint tavaly 2 db-ot.

Ha tudsz.

Kösz

Szia

 

Előzmény: KING-77 (9592)
lac1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 9606
Akciós?

Hát itt biztosan vehetsz, ugyanezt sehol nem láttam olcsóbban, nekem is ez van, tökéletesen működik...

A felső képen
Előzmény: fricike46 (9599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!