Keresés

Részletes keresés

random seed Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233550

Ezt is politikamentesen, az orbáni keresztény kultúra, ami teljesen egybevág a katolikus álkeresztény pletykás-sunyi szellemiséggel...

https://szemlelek.net/2019/07/06/bulvar_176

Előzmény: pastenger (233549)
pastenger Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233549

Előzmény: pastenger (233548)
pastenger Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233548

https://index.hu/kulfold/2019/07/07/jeffrey_epstein_letartoztatas_gyerekek_kiskoruak_szexkereskedelem/

 

Szigoruan politika mentesen, csupan szellemi-erkolcsi szempontbol...

friss szél Creative Commons License 2019.07.07 0 0 233547

pár ige a témában:

 

Zsolt 22:17 

Mert ebek vettek körül, a gonoszok serege fogott körül engem; átlyukasztották a kezemet és a lábamat.

Fil 3:2 

Őrizkedjetek az ebektől, őrizkedjetek a gonosz munkásoktól, őrizkedjetek a megmetéltektől!

 

2Kor 11:13 

Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, akik Krisztus apostolainak adják ki magukat.

Fil 1:15-17 

Némelyek ugyan irigységből és versengésből is, de mások jó szándékból hirdetik Krisztust.

Ezek szeretetből, mert tudják, hogy az evangélium védelmére rendeltettem, mások pedig önérdekből, nem tiszta lélekkel hirdetik Krisztust, mert úgy vélik, hogy fogságom nyomorúságait ezzel növelik.

Ézs 56:11 

Telhetetlen ebek ezek, nem tudnak megelégedni; olyan pásztorok ők, akik nem tudnak vigyázni.

Mindnyájan a maguk útjára tértek, ki-ki saját hasznát lesi, kivétel nélkül.

Jer 6:13-15 

Mert kicsinyeiktől a nagyjaikig mindnyájan telhetetlenségre adták magukat, a prófétától a papig mindnyájan csalárdságot űznek.

 

telhetetlenség =   בֶּצַע  (becaʿ)

- 1) zsákmány

2) jogtalan haszon / nyereség

 

csalárdság =  שֶׁקֶר  (šeqer)

- 1) hazugság, valótlanság, hamisság

2) csalás, félrevezetés, becsapás, álnokság

 

Úgy gyógyítgatják népem sebeit, hogy könnyelműen azt mondogatják: „Békesség, békesség”, pedig nincs békesség!

Szégyenkezniük kellene, mert utálatosságot cselekedtek; de bizony nem szégyenkeznek, még pirulni sem tudnak.

Ezért elesnek majd a többi elesővel együtt, elbuknak megbüntetésük idején – ezt mondja az ÚR.

 

Mik 3:1-5 

És azt mondtam: Halljátok, Jákób fejei és Izráel házának vezérei: Nem a ti feladatotok-e, hogy ismerjétek a törvényt?

Ti, akik gyűlölitek a jót, és kedvelitek a gonoszságot!

Akik lenyúzzátok róluk a bőrüket és csontjaikról a húsukat!

Akik megeszitek népem húsát, lenyúzzátok róluk a bőrt, összetöritek csontjaikat, és földaraboljátok, mint a húst, amely a fazékba vagy az üstbe kerül.

Kiáltanak majd az ÚRhoz, de nem válaszol nekik, sőt elrejti akkor előlük az arcát, mert gonosszá lettek cselekedeteik.

Így szól az ÚR azok ellen a próféták ellen, akik ámítják népemet, s akik békességet hirdetnek, ha van mit rágcsálniuk, de hadat indítanak az ellen, aki nem ad a szájukba valamit.

 

Sof 3:3-4 

Olyanok benne fejedelmei, mint az ordító oroszlánok, bírái, mint az este járó farkasok, egy csontot sem hagynak reggelre.

Prófétái becstelenek, hitető férfiak, papjai beszennyezik a szentet, és erőszakot tesznek a törvényen.

 

Zsolt 22:21 

Szabadítsd meg lelkemet a kardtól és egyetlenemet a kutyák karmaiból.

 

Péld 26:11 

Mint az eb megtér a maga okádására, úgy a bolond megkettőzteti az ő bolondságát.

 

5Móz 23:18 

Ne vidd be a paráznanő bérét és az eb-bért az Úrnak, a te Istenednek házába akárminemű fogadás fejében; mert mind a kettőt utálja az Úr, a te Istened.

 

eb-bér =  מְחִיר  (məḥír)

- 1) ár

2) fizetség, pénz

3) fizetség, viszonzás, munkadíj

 eb-bér=  כֶּלֶב  (keleḇ)

- 1) kutya

2) átvitt értelemben vad, kegyetlen emberekre használt szitokszó

3) átvitt értelemben férfiprostituált

 

tehát:

5Móz 23:18 

Ne vidd be a parázna nő bérét, se a parázna férfi bérét az ÚRnak, a te Istenednek házába semmiféle fogadalom címén, mert mindkettőt utálja az ÚR, a te Istened.

 

Előzmény: Zsebihal18 (233529)
friss szél Creative Commons License 2019.07.07 0 0 233546

BH valamiféle érzelmes-romantikus izét csinál a szsz-ből, aminek fényében különösen érdekes hogy NS megengedte neki hogy "szolgáljon". (ugyanis NS nagyon jól, bölcsen és értelmesen beszélt mindig is arról hogy Isten nem romantikus-érzelmes izé.)

 

Az lehet, hogy N.S. jól, bölcsen és értelmesen beszél ezekről, de az biztos, hogy ő is ugyanúgy szereti használni az erőt... érted...

(ahogy ez a mai állítólagos szsz dolgaira - elesés, jelenlét jelenléte, jézus láthatatlanul megjelenik a szinpadon stb stb - bizony igaz).

 

Csak még nem tart azon a szinten, mint B.H.

 

Előzmény: random seed (233537)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.07 0 2 233545

Draga Kutaso, ez embernek valoban visszataszito, de a kutyanak jo oka (evolucios, biologiai) van ra. Takaritottam mar kutya utan is, ember utan is okadekot, egyik sem oromteli, de azert nem raktam ki a lakasbol egyiket sem.

Előzmény: Kútásóóó (233543)
almakk Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 233544

Kihúzták a gyökereiket a földből és útra keltek.

Rengeteg Gyűrűk Ura fan egész világot képzel maga köré.

Egy morzsa igazság sokkal több, mint száz vekni kenyér.

Előzmény: friss szél (233541)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 233543


Péld 26,11

 

Mint az eb megtér a maga okádására, úgy a bolond megkettőzteti az ő bolondságát.

 

 

 

Durva vizualitást és szaghatást nyújt, amikor ezt a lakáson belül műveli.

 

Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.07 -1 0 233542

"mindenféle tulajdonságnak vannak jó és rossz nézetei is.

pl. a kutyák hűségesek, ami jó, de ez átmehet alázatoskodó hízelkedésbe, ami nem jó."

 

 

He, he....

Hogy  az ebek  hűségesek lennének...?

 

Na az olyan mintha valamelyikünk a tisztátalan nők hűségére bazírozna.

Arra szerintem ne vegyen senki mérget!!!!

 

 

Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba. De kinn maradnak az ebek... 

Jel. 22,15

 

Ha te történetesen jelenleg valakinek a csahos kutyája csak vagy szerintem ne légy büszke rá...! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: random seed (233532)
friss szél Creative Commons License 2019.07.06 0 0 233541

Volt nagy recsegés, ropogás, levél suhogás...

 

Előzmény: almakk (233536)
almakk Creative Commons License 2019.07.06 -1 0 233540

Nyílván, hogy aki egy automatának véli Istent, az nem ismeri Őt, az más kérdés...

 

Persze. Az öreg kaporszakállú jót mosolyog ezen...meg rajtad

Előzmény: friss szél (233539)
friss szél Creative Commons License 2019.07.06 -1 2 233539

Tegnap óta gondolkodok ezen, amit írtál, kedves Prisztcilla. :-)

 

Szerintem pedig van abban valami, hogy az Örökkévaló, Teremtő Istent, az egyetlent, cselekedetei szerint, azokat szemlélve tudjuk imádni, tisztelni, stb.

Gondolok itt magára az egész teremtésre, és az emberekkel való bánásmódjára.

 

pl nézzük meg, hogyan közeledett Ábrám felé:

1Móz 12:

1. És monda az Úr Ábrámnak: Eredj ki a te földedből, és a te rokonságod közül, és a te atyádnak házából, a földre, a melyet én mutatok néked.
2. És nagy nemzetté tészlek, és megáldalak téged, és felmagasztalom a te nevedet, és áldás leszesz.
3. És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.

 

Akkoriban többistenhívők voltak az emberek. Ábrám is ilyen volt, bálványimádó közegből jött ki.

Olyan "isteneknek" hódoltak, akik nem léteztek, nem tudtak tenni semmit.

 

Nézd meg, Isten mit mond Ábrámnak. "nagy nemzetté teszlek.. megáldalak.. felmagasztalom neved... áldás leszel...stb.", tehát Isten szolgál Ábrám felé, ilyen módon mutatja meg neki saját magát, és Ábrám elhiszi, hogy ez így lesz, és engedelmeskedik.

Aztán az áldozatot elkészítteti vele Isten, szövetségre lép vele, és a tüzet Ő hozza le az égből.

Ez egyébként nagyon jellemző Istenre, hogy az áldozatra Ő küld tüzet, amely mindent felemészt, port, követ, vizet, húst, mindent... ez különbözteti meg szerintem az idegen tűztől, amit majd az AK fog lehozni az égből...

 

Aztán ott van Jób könyve, amiben Isten maga mondja el, mi mindent teremtett, alkotott, tart fenn...

 

Szóval, én inkább úgy mondanám, hogy Isten bemutatkozik, elsorolja tetteit, először Ő ad, mert a nagyobb áldja a kisebbet, és az ember viszonozza ezt a sok mindent hálával, imádattal hűséggel, dicsérettel, engedelmességgel.

Így lehetünk biztosak afelől, hogy az egyetlent, az egy igaz Istent, a teremtő, halottakat feltámasztó, örökkévaló Istent imádjuk, Őhozzá tartozunk.

 

Mivel megtapasztaljuk mindezt, és tudjuk ezeket, ezért, amikor Isten úgymond csendben van, nem cselekszik, vagy csak mi gondoljuk, hogy ez van, akkor is megmaradunk engedelmességben, hűségben, hitben, mert már tudjuk Őt Önmagáért szeretni, viszonozni a szeretetét, amit adott nekünk, és nem csak a kezeire nézünk.

 

 

Nyílván, hogy aki egy automatának véli Istent, az nem ismeri Őt, az más kérdés...

 

Előzmény: Prisztcilla (233494)
jé0123456 Creative Commons License 2019.07.06 0 0 233538

Ez nagyon jó, amit itt írtál. Javaslom mindenkinek, hogy olvassátok el. Nem igazítok ezen semmit, így jó ahogy van. Valamit megértettél  Istenből. Grat!

Előzmény: Prisztcilla (233512)
random seed Creative Commons License 2019.07.06 0 0 233537

engem különösebben nem érdekelnek az angyalok. :)

 

azt tényleg valamilyen szinten fontos lehet megérteni, hogy nekik tényleg nincs kijelentve az a fajta önfeláldozó szeretet, ami jézus evangéliumában van.

én amúgy az angyalokat mindig is valamiféle - kapaszkodj meg - robotoknak, vagy állatoknak gondoltam. :)) (persze valami nagyon intelligens állatoknak.)

 

az ember tényleg más...

 

de ami fontosabb: a szent szellem. benny hinn szerintem elkeni az egész szent-szellem témát. akkor is ha folyton arról beszél, hogy ő is személy meg ilyesmik. BH valamiféle érzelmes-romantikus izét csinál a szsz-ből, aminek fényében különösen érdekes hogy NS megengedte neki hogy "szolgáljon". (ugyanis NS nagyon jól, bölcsen és értelmesen beszélt mindig is arról hogy Isten nem romantikus-érzelmes izé.)

 

nem véletlen hogy BH-ról nem nagyon tudjuk hogy ténylegesen vannak-e ajándékai a szsz-től. gyógyításai kétségesek, a többi szsz ajándékról se tudok... mert ha lennének, tuti hogy tudnánk róluk, ugyanis a szsz ajándékai és jelei bizony NAGYON konkrét és NAGY dolgok! nem véletlen hogy jézus azt mondta, hogy "ha isten ujjával (szsz) űzöm a démonokat, akkor tényleg eljött hozzátok isten országa" - és ennek kapcsán jött elő a szsz káromlásának témája is ott! mert a csodák és gyógyítások NAGY és KONKRÉT dolgok, nem lehet azokat misztikus és zavaros módon elkenni (ahogy ez a mai állítólagos szsz dolgaira - elesés, jelenlét jelenléte, jézus láthatatlanul megjelenik a szinpadon stb stb - bizony igaz).

Előzmény: Prisztcilla (233520)
almakk Creative Commons License 2019.07.06 0 1 233536

Egyszer elmenvén elmentek a fák, hogy királyt válaszszanak magoknak, és mondának az olajfának: Uralkodjál felettünk!

Előzmény: Zsebihal18 (233535)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.06 0 1 233535

En sem, de el tudom kepzelni, hogy tobb van bennuk, mit gondolnank. Elnek azok is.

Előzmény: almakk (233534)
almakk Creative Commons License 2019.07.06 0 0 233534

A Biblia szerint a növényeknek is ... csak kevesen ismerik a történetet

Előzmény: Zsebihal18 (233533)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.06 0 1 233533

Sztem el kellene fogadni, hogy az allat viselkedesenek oka van. Sose mondanam egy allatra, hogy alazatoskodo. Emberre igen.

Előzmény: random seed (233532)
random seed Creative Commons License 2019.07.06 0 1 233532

mindenféle tulajdonságnak vannak jó és rossz nézetei is.

pl. a kutyák hűségesek, ami jó, de ez átmehet alázatoskodó hízelkedésbe, ami nem jó.

a macskák önállósága valahol jó, de sokszor leszaromság :)

 

pl. az oroszlán mind jézus, mind a sátán hasonlata is a bibliában (júda oroszlánja, és a sátán mint ordító oroszlán).

 

az a baj hogy a keresztények legtöbbje annyira elbulvárosodott, hogy lényegében összetett mondatokat képtelen értelmezni, ezért olyasmiket nem nagyon akar megérteni amit itt írtam az oroszlánról... 

 

amúgy általában a bibliában a tisztátalan állatok a rossz és bűn hasonlatai. de erre is ellenpélda az oroszlán... :)

 

amúgy utálom az oroszlánokat, ki kéne irtani mindet :)

Előzmény: Zsebihal18 (233527)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.06 -1 0 233531

Nagyon jó, bátorító bizonyság. Jó, hogy nem a hgy.-be jár, mert már le lenne törölve a videó.

Előzmény: rhemaáb (233530)
rhemaáb Creative Commons License 2019.07.06 -1 1 233530
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.06 0 1 233529

10Őrállói vakok mindnyájan, mitsem tudnak, mindnyájan néma ebek, nem tudnak ugatni; álmodók, heverők, szunnyadni szeretők!11És ez ebek telhetetlenek, nem tudnak megelégedni, pásztorok ők, akik nem tudnak vigyázni; mindnyájan a magok útára tértek, kiki nyeresége után, mind együtt!12Jertek, hadd hozzak bort, és igyunk részegítő italt! és legyen a holnap olyan, mint a ma, nagy és dicső felettébb!

 

Az alkalmas őrkutya ugat (vagy maskepp jelez, ahogy tanulat), ha veszely van. Azonkivul az elvadult kutyaknal van az a ronda jelenseg, hogy veszekednek az etelen. Jol nevelt kutyak nem.

 

Nyilvanvaloan nem arrol ir a profeta, hogy a kutyakat meg kell vetni, hanem a pasztorokrol szol, akiknek  bovolkodes jar a fejukben, es nem figyelmeztetik a juhokat/gyulekezetet a veszelyre, bunre.

 

(Sot, nyilvanvalo az is, hogy az őrkutya, aki riaszt, mikor szukseges, nagyon hasznos.)

Előzmény: Kútásóóó (233528)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.06 -1 0 233528

Ésa 56,11- ban például a telhetetlen pásztorokat " néma ebeknek"

nevezi.

Nem valami fenséges, méltóságos, nemes, tiszta állathoz hasonlítja jelen esetben a pásztorokat, hanem kutyákhoz.

Ebbő rögtön leesik mirő is van szó.

 

Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.06 0 2 233527

Mirol beszelsz? A kutya evezredek ota tars, az oseidet segitette a most elvezett civilizaciod kialakitasaban, vadaszatban, vedelemben. Teljesen megerdemelten kedvenc. A disznot pedig szinten regota esszuk, csak mar nem kell eletveszelyes vadaszatokon elejteni a vaddisznot.

 

A vegidovel meg ketezer eve riogatjak az embereket. Jezus nem riogatott. 

 

Fennmaradtak muveszi alkotasok, a kutya a huseg jelkepe. (Majd valami judaizalt idiota megprobalja az utolsot is elpusztitani, "ne legyenek faragott kepmasaitok" jelszoval az ostoba fejeben.) A Bibliaban masnak a jelkepe, de nem az allatot kell utalni, hanem amit jelkepez. Ismertem  egy sracot, azt mondta, a kigyoi neki ugyanolyanok, mint nekem a kutyam. Kereszteny ismeros helytelenitoleg mondta rola, hogy a kigyokat nem allhatja (a satant hivja kigyonak a Biblia). Jelkep es Isten teremtette leny nem ugyanaz. (Mas meg a kecskeket veti meg, megint mas a macskat, mert "hizelkedik", ami a bizalom kimutatasa a macskanal, de a nagyon okos kereszteny antropomorfizalta a macskat, "hizlekedik", ami egy utalatos tulajdonsag emberben. Regen meg volt, aki a baglyot, denevert olte, minden ok nelkul, l’art pour l’art, mert az ordogokkel hoztak kapcsolatba. Tomerdek a butasag es a gonoszsag.)

Előzmény: Kútásóóó (233526)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.06 -1 0 233526

Azért az nem lehet véletlen, hogy a végidők két legkedveltebb legközelibb állata, kebvence a ez a kettő; a disznó és a kutya...

Igen, csak szimbólumok, de csak a tisztátalanságé, álhatlanságé és erkölcstelenségé...

 

 

Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.06 0 2 233525

A jelkep azert jel kep, hogy ne keverjuk ossze a valodival.

Előzmény: Kútásóóó (233524)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.06 -2 0 233524
A disznó és az eb, nem véletlenül az utolsó idök és a biblia legtisztátalanabb állatai.
Isten nem hasonlítja magát ezekhez. Csak mint pejor, kifejezés szerepelnek. Az emberi jellem elfajzásának szimbólumai.
Előzmény: Zsebihal18 (233517)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 233523

Vagy akkorra mar ugyse lesz erejuk lerazni a beklyot, orulni fognak, ha elnek. Hianyos ismereteim alapjan ugy emlik, se a katolikus, se a keleti orthodox egyhaz nem helyezett kulonosebb hangsulyt a vegidok hamarosti varasara regen, es a Jelenesek konyvet se probaltak reszletekben menoen magyarazni. Ugyis eleg konnyen meg lehetett halni, inkabb az Isten orszaganak dolgaival foglalkoztak. Amikor idorol idore felcsapott valami utolso idos mania, altalaban eleg rossz gyumolcsei lettek.

Előzmény: Zsebihal18 (233522)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.05 0 3 233522

Morfondiroztam ma este, es rajottem, miert mondta Sandor, hogy szamitsanak arra a tesok, hogy reszesek lesznek a nagy nyomorusagban. Kifejtettem mar, hogy szvsz az utolso idok meg aligha vannak itt, hiszen nem mindenki hallotta az evangeliumot, es a vilag jo reszet (Afrika, Azsia) meg aligha lehet totalis hatalomm ala vonni. Viszont egy antikrisztust azert mar keszitenek nekunk, es erosen befolyasoljak a dolgokat (kultura, politika stb), hogy legyen varakozas. Ugye, eddig az volt a mezesmadzag a megtevesztett keresztenyeknek, hogy legyenek csak talpnyaloi a talmudistaknak, nagy jutalom varja oket a mennyben az elragadtataskor. (Ami hamis tanitas egyebkent.) Most, hogy az antikrisztusi figura szinrelepese kozeledik, fel kell kesziteni oket, hogy kesobbre csuszik az elragadtatas ideje, igy engedelmesen fognak tovabbra is talpat nyalni a nyomorusagban. Aztan majd mondanak nekik mast, ha eltelik a harom es fel ev, eltelik a het is, es sehol elragadtatas, csak a nyomorusag.

Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 233521

Nem csak te erzed ugy, bar en inkabb a zaptojassal es rothadt paradicsommal valo megdobalast, esetleg utana szurokba es tollba forgatast tartom stilisztikailag odaillobbnek. Mint a Huckleberry Finnben.

Előzmény: Prisztcilla (233516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!