Keresés

Részletes keresés

Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.09 0 2 233580

Azonkivul, ha a Global a movementre vonatkozik es nem a Spiritre, akkor vesszo kellene legyen a Global es a Spirit-filled kozott (cumulative adjectives). 

Előzmény: Zsebihal18 (233579)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.09 0 1 233579

To Unite the Global Spirit-filled movement together intergenerationally for the purpose of seeking a fresh outpouring of the Holy Spirit in the 21st Century.

 

Valszeg igazad van, es en forditottam felre (bocsanat az erintettektol). Lehet, ugy kellett volna forditani, hogy a globalis mozgalom, ami Szellemmel teljes. De az zavart meg, hogy nagybetuvel irja a globalist - minek? Mi ertelme nagybetuvel irni, ha csak  a mozgalomra vonatkozo jelzo?

Előzmény: chEszed (233577)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 233578

En kerdezek, mi a helyes forditas?

Előzmény: chEszed (233577)
chEszed Creative Commons License 2019.07.09 0 0 233577

Nics szó semmilyen globális szellemről. Aki nem tud angolul, inkább kérdezzen... 

Előzmény: Prisztcilla (233421)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233576

Ha nem csak kiragadott igéket nézünk, akkor mindjárt másképpen látjuk:

"A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr. És különbség van az erők megnyilvánulásában is, de ugyanaz az Isten, aki mindenben és mindenkiben megmutatja erejét. A Lélek megnyilvánulását mindenki azért kapja, hogy használjon vele."

 

BH úgy prédikál a Szent Szellemről, hogy közben nem hirdeti Krisztust (emlegetni emlegeti), nem vallja meg hitét. (Igazából nem is tudjuk miben hisz. Egyetlen biztos pont, hogy saját bevallása szerint II. János Pálban ugyan az a Lélek munkálkodott mint benne. II. János Pál hitét pedig Szűz Máriába vetette.)

Gondosan, sőt már, már kínosan elkerüli azt a bibliai igazságot, hogy hit által lehet kapni a Szent Lelket. Nem Szűz Máriába, hanem az Úr Jézus Krisztusba vetett hit által.

Te ezt hogy látod?

Előzmény: puntooo (233575)
puntooo Creative Commons License 2019.07.08 -1 0 233575

  Pál is írt ilyet: 1Kor 12:11 De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, amint akarja.

Előzmény: Prisztcilla (233573)
friss szél Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233574

Igen, én így értelmezem az Igéből. :-)

 

Előzmény: Prisztcilla (233573)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233573

Jaj de jó, hogy ezt írtad. Több minden nem stimmel BH tanításában, de éreztem, hogy van egy alapvető tévedés. Nem jöttem rá, amíg le nem írtad. 

Ha jól értelmeztem akkor erről van szó:

BH azt tanítja, hogy Jézus és mi is a Szent Szellem akaratát cselekedjük, neki rendeljük alá magunkat. Tehát Ő a kiindulópont. Pedig valójában az Atya akaratát kell teljesítenünk amit a Szent Szellem jelent ki számunkra.

Jól látom?

Előzmény: friss szél (233570)
menora Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233572
A kereszténység különböző ágai nem egyenlő a nemzeti kereszténységgel. Legalábbis az én fogalmaim szerint.

Zsidó kereszténység? Számomra ez nem egy tiszta meghatározás. Te mit értesz alatta?
Előzmény: Kútásóóó (233569)
menora Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233571
Az lehet, de ez egy hamis, kreált fogalom.
Előzmény: Zsebihal18 (233568)
friss szél Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233570

És aztán ott van az Ő akarata. Az I. Kor. levél 12-es fejezet írja, had olvassam el a 11-es verset, abból azt fogjuk látni, hogy mindig Ő az aki dönt, a mi életünk kapcsán. Az ő akarata jelentetik ki.

"De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja."

Tehát látjuk itt, hogy a Szent Szellem, aki a személyiségét megmutatja az akaratán keresztül.

* Más fordításban talán érthetőbb és ne felejtsük el, hogy nagyon fontos részt kihagyott BH:

"Mindannyiunkban azért működnek a Szent Szellem különféle megnyilvánulásai, hogy ezekkel a többieket szolgáljuk és segítsük. ... Mindezt ugyanaz a Szent Szellem cselekszi az embereken keresztül, és a saját belátása szerint adja ezt vagy azt az ajándékot." I. Kor. 12

 

B.H. annyira túlbonyolít mindent. Úgy tesz, mintha valami általa megértett dolgot mondana el egyszerűen, a "kicsiknek" (spanyolviasz felfedezése :-)  ) de közben misztifikál... így ő a nagy megmondó ember, aki mekkora szolgája Istennek...

 

 

Isten tudja azt, kiket hívott el. Akiket elhívott Krisztus Jézusnak adta. Akiket elhívott, azokat eleve ismeri is, és tudja, mi a szándéka velük, milyen ajándékokat, talentumokat akar adni nekik. Ezt ismeri Isten szelleme, és mintegy átadja ezeket az ajándékokat, talentumokat.

 

A lényeg szerintem az, hogy ezeket az ajándékokat, talentumokat Isten szelleme működteti!

Szerintem ezen van a hangsúly. Akkor, ott és arra használja az emberben, amikor, ahol és amire Isten akarja!

Így volt ez Jézussal/ban is. Ő a minta erre (is).

Azt mondta, amit az Atyától hallott, azt tette, amit az Atyától látott, amire az Atya inspirálta szellemén keresztül.

Ennyi az egész. Olyanoknak kell lennünk, mint a mester mindenben.

 

 

Előzmény: Prisztcilla (233552)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233569

Mivel folyamatos a klikkesedés ezért vannak a kereszténységnek különböző ágai.

 

Érdekes vallási mix a "nemzeti kereszténység", de "a zsidó kereszténység is" különleges első látásra.

 

 

 

 

Előzmény: menora (233567)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233568

Tudod, hogy mire gondolt, a tradicionalis egyhazakra. Moszkvaban nem volt Gay Pride.

Előzmény: menora (233567)
menora Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233567

Nem létezik olyan, hogy "nemzeti kereszténység".

Előzmény: Kútásóóó (233560)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 2 233566

"bátorító, hogy Isten teljesen másképp gondolkozik rólunk, mint mi magunk"

Nagyon egyetértek veled. 

 

"Az Úr kegyelmessége az, hogy még nincsen végünk; mivel nem fogyatkozik el az ő irgalmassága! Minden reggel meg-megújul; nagy a te hűséged!" Jer. siralmai 3.22

Előzmény: Törölt nick (233562)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233565

"amúgy a megváltás azért meglehetősen lényegi dolga Istennek, szóval ha azt nem ismerik az angyalok, akkor bizony elmondhatjuk, hogy mi emberek Isten lényegét jobban érthetjük :)"

 

Nem tudom, mert arra nincs a Bibliában kijelentés, hogy a többi teremtett lény mennyire ismeri Istent. Egyedül arra van utalás, hogy bizonyos dolgok nem voltak az angyalok előtt ismertek, érthető okokból.

Egyébként BH tényként közli, hogy az angyalok nem ismerik Istent.

Előzmény: random seed (233563)
almakk Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233564

Egy olyat, ahol még Isten is csak értünk létezik, többnyire azért, hogy vágyainkat teljesítse.

 

Jól mondod. Mindent csak kitalálnak, de nagyon kevés igazság van benne. Akkor meg minek?

Hogy az időt múlassák vele..

Előzmény: Prisztcilla (233553)
random seed Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233563

azt azért nem mondja hogy egyáltalán nem ismerik... vagy rosszul emlékszem?

amúgy a megváltás azért meglehetősen lényegi dolga Istennek, szóval ha azt nem ismerik az angyalok, akkor bizony elmondhatjuk, hogy mi emberek Isten lényegét jobban érthetjük :)

Előzmény: Prisztcilla (233561)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233562

Köszönöm. Mindenesetre bátorító, hogy Isten teljesen másképp gondolkozik rólunk, mint mi magunk. Ezt azért jó volt hallani. Gégényéket nem ismerem, és az ilyen mennyei beszámolókat sem szoktam megnézni, ezt is csak azért, mert ide lett feltéve.

Előzmény: Prisztcilla (233554)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233561

"BH nem mond hülyeségeket ezzel kapcsolatban"

Látod pont ez az amit megpróbáltam magyarázni, hogy mi sokszor nem azt értjük amit mond. Nem azt állította, hogy az üdvösség tervét nem ismerik az angyalok, ami igaz, hanem azt, hogy az angyalok egyáltalán nem ismerik Istent. Ami nyilvánvalóan képtelenség.

Előzmény: random seed (233555)
Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233560

Sem a nemzeti kereszténységnek, sem a Hitgyülekezetének nincs hatalma az aberráltak felett.

Idén is csak ránk kényszerítették az undorító, gyomor forgató pried-ot!

Kútásóóó Creative Commons License 2019.07.08 -1 0 233559

És meghalt a király és visszavitetvén Samariába, eltemeték a királyt Samariában.

 

És mikor mosták az ő szekerét a Samaria mellett lévő tóban: az ebek nyalták az ő vérét, és paráznák fürödtek ott, az Úrnak beszéde szerint, a melyet szólott volt.

Kir.  22,37 

 

 

Izrael sötét  korszakában Jézbael uralma alatt  feltűnően sok volt a kutya.

 

 

 

Előzmény: friss szél (233547)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233558

A lényeg amire utalni akartam az az, hogy mindennek központjává és céljává az embert teszik és nem Istent. Tehát az emberhez viszonyítanak.

Előzmény: random seed (233555)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233557

Amerikarol irtam, nem Magyarorszagrol. Nalunk meg van ertelme szavazni!

Előzmény: Zsebihal18 (233556)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233556

Amit pastenger linkelt a gyerekzaklato, prostitualo Epsteinrol, mas. Itt nem engednek kibeszelni, de Epstein valoszinuleg a Moszadnak dolgozik, kompromittalo felveteleket csinal kulonbozo fontos emberekrol. Nem csak Trump, hanem ki tudja, hanyan erintettek. Demokratak, republikanusok egyarant. Mondhatni, maskepp nem is lehet a hatalom kozelebe kerulni. A valasztasok, a demokracia illuzorikus.

Előzmény: random seed (233550)
random seed Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233555

így tanították? kik? én sose hallottam ilyet.

meg hogy jön ide hogy emberközpontú isten? úgy érted hogy az angyalok is nekünk szolgálnak? szolgálnak ők mindenkinek, istennek, embernek, sátánnak... hiszen köztük is van jó és rossz.

 

tudjuk, hogy az angyalok nem emberek. náluk is van bűn bizonyára (hiszen a sátán is angyal volt, és sok angyal bukott vele együtt), de valszeg ez valahogy más mint az ember esetében. nem hiszem hogy nekünk olyan nagyon meg kéne értenünk az angyalokat. bizonyára igaz, hogy érdekli őket is a megváltás, "kívánnak beletekinteni". BH nem mond hülyeségeket ezzel kapcsolatban, csak éppen meglehetősen feleslegesen...

Előzmény: Prisztcilla (233553)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233554

Akik ezt feltették, Gégény Éváék rendszeresen járnak a mennyben, tanítják, hogy hogyan lehet odajutni. Mindezt TM keretében, technikájával. Megjelenik nekik Jézus, aranypor meg minden. Angyalokkal beszélgetnek és azok vezetik őket. Én nagyon óvatos lennék minden videóval amit ők feltesznek.

Előzmény: Törölt nick (233531)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 1 233553

"én amúgy az angyalokat mindig is valamiféle - kapaszkodj meg - robotoknak, vagy állatoknak gondoltam. :)) (persze valami nagyon intelligens állatoknak.)"

Mert így tanították nekünk. :-) Talán azért, mert egy emberközpontú Istenképet akartak velünk elhitetni. Egy olyat, ahol még Isten is csak értünk létezik, többnyire azért, hogy vágyainkat teljesítse.

Előzmény: random seed (233537)
Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 2 233552

BH prédikációja. Itt már kb. 3,5 órája tart az alkalom. A közönség fárad, felfokozott érzelmi állapotban van, várja a csodákat és reménykedik, hogy azt a kenetet ami BH-ben van ő is megkapja. Tehát gyakorlatilag bármit elhisz. Ezért a fontos dolgokat most fogja mondani BH.

 

(Az jutott eszembe, hogy ahogy Máriából, Szűz Máriát csinált a RKE, úgy az Úr (Szent) Lelkéből Szent Szellemet a karizmatikus egyház. Mindkettőnek az a funkciója, hogy Jézust helyettesítse.)

 

Tehát:

"Csak mi tudjuk megismerni Istent! Micsoda kiváltság ez számunkra! És had tegyem még hozzá, mi vagyunk az az iskola, ahová az angyalok járnak. Ahogy figyelnek bennünket, úgy ismerik fel, hogy milyen Isten. Ezért mondják, Szent, Szent. Isten megbocsát neked, mindig azt mondják szent. Isten meggyógyít, az angyalok azt mondják szent, azt kiáltsd hozzá, hogy szent. Így reagálnak arra ahogyan megérinti a mi életünket. Ahogyan bánik velünk, ahogyan szeret minket. Ezért szeretnének az üdvösség titkaiba bepillantani. Több mindent tudnék erről mondani, az angyalokról, de egyszerű dolgot szeretnék csak kihangsúlyozni, hogy csak az Egyház tudja Istent megismerni. Mondjuk hallelujah!

Küldjünk puszit az Úrnak!

Hallelujah!

Tehát *a tudás, ismeret azt jelenti, hogy Ő szent.

*Nem azt jelenti. Nem saját gondolat, de egyetértek vele:

"A szentség több, mint tökéletesség vagy bűntelen tisztaság; ez a „másságának", transzcendenciájának a lényege. Isten szentsége testesíti meg csodálatos voltának titokzatosságát, és arra késztet minket, hogy csodálattal tekintsünk rá, amikor hajszálnyit is felfogunk a nagyságából."

 

És aztán ott van az Ő akarata. Az I. Kor. levél 12-es fejezet írja, had olvassam el a 11-es verset, abból azt fogjuk látni, hogy mindig Ő az aki dönt, a mi életünk kapcsán. Az ő akarata jelentetik ki.

"De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja."

Tehát látjuk itt, hogy a Szent Szellem, aki a személyiségét megmutatja az akaratán keresztül.

* Más fordításban talán érthetőbb és ne felejtsük el, hogy nagyon fontos részt kihagyott BH:

"Mindannyiunkban azért működnek a Szent Szellem különféle megnyilvánulásai, hogy ezekkel a többieket szolgáljuk és segítsük. ... Mindezt ugyanaz a Szent Szellem cselekszi az embereken keresztül, és a saját belátása szerint adja ezt vagy azt az ajándékot." I. Kor. 12

 

Még valamit had mutassak a Róma levél 8. fejezetéből. 27-es versből...

"Hasonlóképpen a Szent Szellem is segítségünkre siet abban, amiben erőtlenek vagyunk. Hiszen sokszor még azt sem tudjuk, hogy miért és hogyan imádkozzunk. A Szent Szellem azonban maga könyörög értünk, szavakkal ki sem fejezhető sóhajtásokkal. 27 Isten ugyanis jól tudja, mi van a szívünkben, és azt is, mi a Szent Szellem szándéka, mert ő Isten akarata szerint könyörög Isten népéért."

Itt tehát a *Szellem gondolatáról, lelkéről, elméjéről van szó.

* Ez a felosztás nem szerepel a Bibliában. Másrészről elég értelmezhetetlen, hogy Istennek aki ugye Szellem van lelke.

 

Isten ismeri a Szellem gondolatát.

És ebben a görög szóban szerepel a gondolat és az érzelem is benne van. És a célok is.

Képzeljétek el, hogy az elme szóban a görögben benne szerepel az érzelmek is benne vannak.

Igen a szent szellemnek vannak érzelmei. Ne szomorítsátok meg Isten Szellemét. Tud érezni szomorúságot. Ez egy érzelem. Aki benned él, ismeri minden gondolatodat, a szíved minden vágyát.

Gondoljátok el mit érez (*a Szent Szellem), amikor kudarcot vall !!!!, amikor bűnt követünk el. Ő aki bennünk lakik megszomorodik. Egyértelműen beszél erről a Biblia. Tehát ezt érti a Biblia a gondolat, hogy a lélek fogalmán. A gondolatot, a célt, az érzelmet.

A Szent Szellemnek van tehát tudása, akarata, és van lelke. És van még valami fontos. A Isten igéje pedig ezt is megemlíti a Róma levél 15. fejezetében.

Sok ember ezen talán el sem gondolkodik. Róma 15.30

"Kérlek pedig titeket atyámfiai a mi Urunk Jézus Krisztusra és a Lélek szerelmére, tusakodjatok velem együtt az imádkozásokban, én érettem Isten előtt,"

Nagyon megdöbbentő részlet ez a Bibliában, érdemes elgondolkodni rajta. A Szellemnek a szeretete.

*"Arra kérlek benneteket, testvéreim, segítsetek nekem azzal, hogy erőteljesen imádkoztok értem Istenhez — Urunk, Jézus Krisztus és a Szent Szellem szeretete által!"

 

Az alábbiakat érdemes alaposan átolvasni:

Isten úgy szerette a világot, hogy Jézust a Fiát odaadta.

* Kihagyja, hogy miért kellett ez és mit jelent az odaadta. Tehát az evangélium lényegét.

 Jézus annyira szeretett minket, örök módon, hogy a helyettesítőnkké lett.

* Megint kihagyja, hogy miben is helyettesít minket és főleg azt, hogy erre miért volt szükség.

 Az életét értünk odaadta a Kereszten. Az értékes vérét kifolyatta értünk, halálos fájdalmakat szenvedett el, szeretetből és a Szent Szellem által.

* A Szent Szellem kínozta vagy ölte meg? Mert ebből az következik.

Annyira szeretett (*a Szent Szellem), hogy meggyőzött bennünket, hogy Jézust kijelentse nekünk, hogy odahozza a kereszthez, hogy betöltsön Isten hatalmas erejével.

* Miről is győzött meg? 

És örök életet öntsön be az életünkbe. Hogy bennünk éljen. Testünket házává kiválasztotta, ez szerelem. Hogy az én testemben akar lakni? Én sem akarok az én testemben lakni. De Ő az én testemben akar lakni. Hogy az az ő háza legyen. Vaoh! (Taps)

* Itt megerősíti, hogy a Szent Szellem megtestesülése a mi testünk, úgy ahogyan Jézusnak is volt a földön teste.

Had mondjak még valamit. Ne szégyelljétek. Egy üres poharat tudna valaki adni? Üres poharat. Valamit szeretnék mutatni. A Szent Szellem, fontos, hogy lássuk a saját szemünkkel, tehát mondjuk, hogy ez a testünk, tartsd meg, mondjuk a szellemi embered, ott van a testedben. Mielőtt megtértél akkor is így volt, de halott volt Isten számára, szellemi embered nem tudta megismerni Őt, nem hallotta, nem tudta szolgálni. De aztán jött a Szent Szellem. És saját magát beleöntötte a szellemedbe. És most egy pohárról beszélünk. El lehet választani a benne lévő vizet? El lehet választani ezt a vizet?

A Biblia azt mondja, I. Kor. 6.17-ben, figyeljetek, figyeljetek, a Biblia azt mondja, I. Kor. 6.17-ben, aki az Úrhoz csatlakozik az egy szellem vele. Nem kettő tehát, (hanem) egy. A Szent Szellem annyira szeret bennünket, hogy *összekeverte magát velünk, hogy soha többé ne hagyjon el és, hogy bennünk éljen."

*Valóban összekeverte magát velünk? Mert, ha így van akkor mi is Istenné váltunk, nem? Sőt, ha a mi testünkben testesült meg a Szent Szellem, akkor itt a földön testi mivoltunkban Istenné válhatunk. 

Valami ilyesmit tanít KC is.

 

Sajnos nincs olyan teológiai ismeretem, amivel bővebben kifejthetném, hogy áttételesen mit is állít BH, mert gyanítom csak a régi tévtanításokat vette elő ő és azok is akik egy fészekből származnak vele.

Bocsánatot kérek, hogy ilyen hosszú idézeteket írok, de szeretném, ha mindenki látná, hogy valójában mit is mondott és tanított BH. Mert mi hívők hajlamosak vagyunk odagondolni azt is amit nem mondott. Pl. mi a bűn, miért halt meg Jézus, ki veheti a Szent Szellemet, mi a megtérés, mi a hit? Mert ezekről nem tanított, meg sem említette őket. Szóval egy más evangéliumot hirdetett. 

 

Prisztcilla Creative Commons License 2019.07.08 0 0 233551

Igen, néha nagyon leegyszerűsítem a dolgokat. De valóban úgy van ahogyan írod. :-)

Előzmény: friss szél (233539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!