Keresés

Részletes keresés

Tereza Creative Commons License 2007.03.09 0 0 93

Szia Marta!

 

Nagyon örülök, hogy beírtál a topicba. Végre valaki, aki konkrét hasznos dolgokról ír. Nem számít, hogy még csak 2 honapja van AMC-d; lehet, hogy már többet tudsz azoktól, akiknek régebben van.

Remélem, hogy még be fogsz nézni ide.

 

Nekem kb. 2 éve (már nem tudom pontosan) van AMC-m, de alig főztem benne. Pontosabban egyáltalán nem főzök benne. Elfelejtettem már azt a keveset is, amit tudtam.

Van két edényem + kuktagyorsfőző fedő, amely mindkettőre jó (plusz lyukacsos betétkosárka, ami talán pároló névre hallgat, de asszem ahhoz picike a lábazata). Asszem úgy különboztetik meg ezeket az edényeket, hogy 20 vagy 24 cm-es az átmérőjük - nekem a 24-es van. Gondolom, most is valami hasonló lehet forgalomban. Atmoszférám nincs.

 

Fontos kérdés : TE MINDEN EGYES FŐZÉS UTÁN SZÉTSZEDED A KUKTAFEDŐT a mososgatáshoz? Olyan dög nehéz, ettől ment el a kedvem. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: marta2 (87)
bmari62 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 92
Nagyon örülök, hogy írod a recepteket, engem is érdekelne minden, amit főztök, pl.a kínai is.Készülök venni atmoszférát én is.Megírnád, hogy Neked hány literes a fazekad és úgy tudom az atmoszférából is kétféle van.Te melyiket használod?
Előzmény: marta2 (91)
marta2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 91
Leírhatom ide a receptet, de kell hozzá atmoszféra,amivel felülről is lehet sütni, azaz csőben sütni, mert a tetejét ezzel sütötték, ha így is érdekel és van ilyen sütőd, akkor szívesen leírom.
Előzmény: cserella (90)
cserella Creative Commons License 2007.03.04 0 0 90
hali ! :)
az aranygaluska érdekelne !
Előzmény: marta2 (87)
marta2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 89
Ja azt kifelejtettem, hogy mindent beleteszel a fazékba egyszerre, zöldségek, hús, fűszerek, bármi ami kell, ráteszed a gyorsfőzőtetőt, a tűzhelyet rákapcsolód kakaóra
és amikor hallod, hogy lezárt a tető, onnantól számítva csirke 6-8 perc, marha 16-17 perc, csontos disznó kb. 12 perc, és lezárod a tűzhelyet. A tető alatt még fő a kaja, meg kell várni, míg saját magától kienged a fedő-és lám kész az átlátszó húsleves!
Előzmény: staffirung (85)
marta2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 88
Bocs, hogy nem a répafül vagyok, de nagyon szupi húslevest csinálok gyorsfőzővel kb. 15 perc alatt. Ez a legegyszerűbb, mert ugyanúgy készül, mint akármilyen edényben, csak nem 3 órát főződ, hanem a hústól függtlenül 10-20 percig
Előzmény: staffirung (85)
marta2 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 87
Sziasztok !

Még nem írtam ebbe a topicba, új vagyok.

Sajnálattal nézem, hogy elég kihalt az oldal, próbálok én is írni, hátha felfrissül!!

Nekem kb. 2 hónapja van AMC-m. Tény, hogy rettentő drága, de az időm is az.
Azóta csak ebben az edényben főzök-ált gyorsfőző tetővel és mondhatom, hogy azóta nem töltöm a szombat délelőttöt a konyhában. Ráérek 11 körül odarakni az ebédet.
Én járok főzőtanfolyamra és ott rengeteg jó kaját tanulunk főzni/azok szervezik akiktől vettük az edényt/. Mindenféle kajcsit megmutatnak, hogy hogy kell csinálni?
Sztem nagyon finom leveseket, húsokat stb. lehet 10-20 perc alatt rottyantani.
tegnap pl. sólettet, aranygaluskát és kínai szerű húst csináltunk. Szuper volt minden.
Ha valakit érdekel valami kaja, kérdezzen!!!!
Prove Creative Commons License 2007.03.03 0 0 86

Kedves mindenki!

És hol vannak konkrétan a receptek? Az edény az nagyon jó, az tény.

Előzmény: staffirung (85)
staffirung Creative Commons License 2007.02.28 0 0 85
Kedves Répafül,
nagyon érdekelne a 25 perces húslevesed.Nálunk ui, sajnos,levesnek,ez az alapértelmezett!Ha leirnád,pontosan,hogy készül...igaz,igazán nagy fazekam még nincs..Köszi/Staffirung
Előzmény: répafül (49)
cserella Creative Commons License 2007.02.25 0 0 84
:D
Előzmény: Otto Normalverbraucher (83)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.02.25 0 0 83

Nagyon lámer lehetsz, ha ilyesmit írsz. Nem mindegy, hogy először lezárod a húskockák pórusait a forró olajban (és nem vízzel higított hagymában), és így a húsban lévő természetes húsnedvek által puhul meg a hús - és így benne marad az összes ízanyag. Vagy pedig az általad használt módszer: amikor a csapvíz hozzáadásával csak főzöd a húst, és gyakorlatilag az összes értékes táp- és  ízanyag kifő a levébe. És ottmarad egy íztelen-szagtalan "rágógumi".

A legelső fázis, hogy "odapörkölöd" a húst a legfontosabb. A pörzsanyagok adják meg a jellegzetes ízét a pörköltnek. Persze ha soha nem ettél még ilyet, akkor nem is tudod, milyenre kell csinálni... 

 

Ajánlom, hogy olvasgasd egy kicsit Erdei Ferenc: Néprajzi ínyesmesterség c. könyvét, vagy egyéb veretes :-) szakácskönyveket. De még csak véletlenül se a felkapott "médiasztárok" baromságait.

 

Teljesen magánügy, hogy utálom az összes parasztvakítást, amit pl. a Zepter előad  - de most nem részletezem, mert ugye a topiknyitó direkt felkért erre. :-)

Előzmény: cserella (82)
cserella Creative Commons License 2007.02.25 0 0 82
csodálattal olvasom, hogy a te pörköltödben nem a víztől puhul meg a hús. :)
nem értem, hogy miért ellenzed a z.pter dolgait enyire, én 7 éve főzök benne, és nagyon szeretem az edényeimet. gondolom, már minden edényüket kipróbáltad.
különben meg csak egy kérdésre válaszoltam,és a cégtől teljes mértékben független vagyok.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (81)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.02.25 0 0 81

Ha neked a pörkölés = leégetés, akkor nincs miről beszélgetnünk. :-)

Azt hittem, esetleg tanulni is jártok ide a topikra... De látom, csupán bújtatott reklám. Mennyit fizet nektek ezért a Zepter?

Előzmény: cserella (80)
cserella Creative Commons License 2007.02.25 0 0 80
hát akkor te égesd le nyugodtan.
különben elolvashattad volna a topiknyitót.
na csá.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (79)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.02.25 0 0 79
Nem akarok kekeckedni, de hiába a csúcs edény, ez minden, csak nem pörkölt. Leginkább főtt hús. A pörköltnek épp az a lényege, hogy pörkölődik. Nem pedig vízben fő. Uff. :-D
Előzmény: cserella (78)
cserella Creative Commons License 2007.02.25 0 0 78
hali !
mivel enélkül is minden elég gyorsan elkészül, csak akkor szoktam használni, hogyha nagyon-nagyon gyorsan kell valami húsféle, pl pörkölt.
a pörköltöt gyorsfőzőben úgy szoktam, hogy a hagymát nagyon kevés olajon megpárolom,felöntöm pici vízzel, hogy épphogy ellepje.azért így , mert a hagyma így szétfő) ezután belerakom a húst, átforgatom, hogy kifehéredjen a felszíne, + fűszerek, pici víz,hogy ellepje a húst, lefedem.
amikor a piros feléig elér a mutató, visszaveszem 2-es fokozatra(takarékra)a főzőlapot.
kb 1/4 óra, és kész.
húslevest is csináltam már , köreteket, stb.
Előzmény: agikas2 (77)
agikas2 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 77

Hello Cserella!

Ha van gyorsföző fedeled, mesély légyszi róra. hogyan használod, stb.

Köszi

Előzmény: cserella (76)
cserella Creative Commons License 2007.02.25 0 0 76
nekem van !
Előzmény: agikas2 (74)
agikas2 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 75

Helló Zsuzsu!

Olvasgatom a hozzászólásokat, s látom, hogy neked van receptfüzeted. Ha megtennéd és elküldenéd nekem is. Előre is köszönöm.

agikas@vimpail.hu címre elküldheted.

Előzmény: zsuzsu001 (57)
agikas2 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 74
Sziasztok! Van- e valakinek gyorsfőző fedele???????????????
butacska1 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 73

Sziasztok

nekünk is van sparos ajándék edényünk és zepter edényünk is. Semmivel sem rosszabb a sparos wmf, mint a másik! Sőt kimondottan jó érzés, hogy csak a töredékébe került. A nagy üvegfedeles serpenyőben csináltam párolt káposztát és tök jó volt ebben csinálni, mert kellően nagy volt és nem ragadt le a káposzta. Nekem mindig az volt a baj , hogy a végén ugyan kis mennyiség a káposzta de az elején még baromi nagy a térfogata. Szóval teljesen megéri és ajánlom mindenkinek sokkal inkább mint a zeptert.

Tereza Creative Commons License 2006.12.14 0 0 72
Megírnád, hogy miféléket  csináltál az üvegfedeles serpenyőben? Én is nézegettem, de nagyon nehéznek látszott (még üresen is).
Előzmény: cheeesemaniac (68)
fantomlany Creative Commons License 2006.12.14 0 0 71
zsuzsu001 Ha erre jársz megoldható lenne nekem is elküld a receptfüzetet ?

fanti
Zitka Creative Commons License 2006.11.14 0 0 70

Itt elolvashatod a német teszteredményeket:

http://www.stiftung-warentest.de/online/haus_garten/test/1074601/1074601/1076714/954601.html

 

Előkelő helyen végzett a WMF mindkét edénycsaládja. És érdemes az ár-oszlopra is odatekinteni. Különös tekintettel a nagy különbségekre azonos minőségi eredmény mellett...

Előzmény: Wild_Bear (69)
cheeesemaniac Creative Commons License 2006.11.13 0 0 68

Szerencsémre én már használok többfélét. Nagyon jók ! a 28 cm es magasfalú üvegfedeles serpenyő egyszerűen fenomenális.
Szóval nyüjtsd a pontokat megéri. Pénteken váltottam be az előző füzetet és az újban is van már 9 szivecském :)

maniac

Előzmény: Wild_Bear (66)
Zitka Creative Commons License 2006.11.13 0 0 67
Én ugyan nem használok ilyet, de szeretnék. :-) NAgyon jó német minőség, bőven tudja azt, amit a Zepter, AMC - csak nem kell hozzá előadást és ügynököt végighallgatnod. :-)
Előzmény: Wild_Bear (66)
karnagy Creative Commons License 2006.10.29 0 0 65
Szeretném tudni,hogy lehet zúza pörköltet készíteni ilyen edényekben,hogy ne maradjon kemény?
danken75 Creative Commons License 2006.09.05 0 0 64
Szia!

Nem a reklám helye, de frissentartónak jó a Tupperware. Jóval olcsóbb mint a zepter, de van is olyan jó.

D75
Előzmény: Kyrandia (63)
Kyrandia Creative Commons License 2006.08.28 0 0 63

Semmi extra. Amit tud, azt tudja más is ötöd annyiért és nem a minőség rovására.

A többi terméknél is arra jutottam, hogy feltalálták a meleg vizet, ha nem lennének a személyes termékbemutatók ügyesen felépítve, a kutya nem venné. Na jó, a sznobok biztosan.

Tehát nem az derült ki számomra, hogy rossz - bár meséltek érdekes dolgokat páran -, hiszen nem használom, hanem hogy az ár-érték arány miatt nem fogok ebbe beruházni. 

Előzmény: danken75 (62)
danken75 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 62
Oszd meg velünk is légyszíves, köszi.

Vagy privátban az emilemre is jöhet a tapasztalat :)

D75
Előzmény: Kyrandia (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!