Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.22 -2 0 93

Na nem azért, de a nonók már márciusban megmondták:

 

 

 

És itt a földi bizonyíték:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7430564/

 

Ambroxol and Ciprofloxacin Show Activity Against SARS-CoV2 in Vero E6 Cells at Clinically-Relevant Concentrations

jee_c Creative Commons License 2020.09.22 0 0 92

off: :D földöntúlian, határozottan. :)

tórusz formájú fekete lyuk? erről még nem hallottam. Utánanéztem, nagyon érdekes, kösz!

 

on: tegnap elém pakolta a YT a History csatorna videóját, ahol a TicTac esetről beszél a pilóta, és a másik pilóta (a kísérő gépen), akik először látták. A híres infra felvétel csak az ő leszállásuk után készült, egy másik vadászgépről, ami utánuk szállt fel. Itt a link: https://www.youtube.com/watch?v=NTLSQCF6ohQ

(lehet, hogy már ismertétek)

Előzmény: pk1 (90)
pk1 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 91

Igen, jómagam is gyakran hallok "á" hangot.

Előzmény: Törölt nick (89)
pk1 Creative Commons License 2020.09.22 0 0 90

Nem nem, semmi baj. Nagyon kedves, már már földöntúlian kedves.

 

(Elárulom: arra várok, hogy tórusz alakú bolygót, csillagot, pulzárt találjanak egyszer. Tórusz alakú fekete lyuk, galaxis már van.)

Előzmény: jee_c (88)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 89

Néha van egy kicsi áthallás topik, és ellen-topik között. :-)

Előzmény: pk1 (87)
jee_c Creative Commons License 2020.09.21 0 0 88

Egyrészt ugye jöhetnek egy fehér törpe bolygójáról, másrészt meg simán lehet, hogy semmi.

(én is pont agyaltam ezen a kérdésen, hogy hogyan lehet ott bolygó, de akkor bocs, nem szóltam :) )

Előzmény: pk1 (87)
pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 1 87

Köszi, hogy ennyit fáradsz, de még mindig nem értem, hogy mindennek mi köze a földönkívüli látogatókhoz.

Előzmény: jee_c (86)
jee_c Creative Commons License 2020.09.21 0 0 86

A fehér törpék egy része még csak le sem "dobja a kabátját", hanem a kellő mennyiségű hidrogén elfogytával,

1. van elég tömege, hogy a hélium fúzió beindulhasson - ez esetben jöna vörös óriás állapot - és ezután már nem biztos, hogy lesz a fúzió következőp szintje, és ilyenkor csak szépen öszzehúzza a gravitáció (de mivel nincs elég tömege, nem indul a következő lépcsőfok - és persze se fekete lyukhoz, se még egy neutron csillaghoz sincs elég tömege), és ez ott áll meg, ahol az összehúzódást az elektronok felhője tartja fel.

2. ha még ehhez sincs elég tömege, akkor ugyanez, csak a vörös óriás állapot nélkül.

 

Szóval a csillag nagyobb látványos robbanás, anyagkidobás nélkül összezsugorodik az eredeti méretének töredékére. (kisebb lehet, mint a Jupiter).

 

Volt alkalmam erről beszélni csillagásszal, és a bolygók tekintetében azt mondta, h azok pályája megváltozhat, és egyre közelebb kerülhetnek a fehér törpéhez. (nem tudom, hogy ennek előfeltétele-e a vörös óriás állapot, vagy nem, gondolom kell valami, ami megkavarja a korábbi bolygópályákat)

 

A most felfedezett óriásbolygó is olyan közel kering a fehér törpe csillagához, hogy ott még korábban maga a csillag volt, ha jól értem.

 

Az említett JWST-s életkutató tanulmányt a Martian Colonist írta, és van róla egy baro jó videója: https://www.youtube.com/watch?v=0zAo_CXPncY

(vele volt alkalmam erről chatelni)

 

.. elolvastam az abstract-ot, ott arról írnak, hogy a vörös óriás állapotban az adott naprendszerben több lesz az anyag (maga a felfúvódott nap legkülső része?), és ennek a surlódása miatt kerülhet belsőbb pályára a korábban kintebb keringő bolygó(k).

Előzmény: pk1 (84)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 85

Ok akkor ledobta kabátját. De ettől nem lehet igaz?

Előzmény: pk1 (84)
pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 84

"Fel se vetődött az kérdés, hogy az óriásbolygó már a felrobbant csillag kilökött anyagából keletkezhetett?"

 

Nem. Már csak azért sem, mert a cikkbeli csillag nem felrobbant, hanem csak ledobta a kabátját.

Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 83

Találtak egy bolygót, amely igazából nem is létezhetne

"A kutatók eddig úgy hitték, hogy az összeroskadt csillagok, vagyis a fehér törpék környékén felesleges bolygók után kutatni. Egy új felfedezés rácáfolt erre.

Egy új megfigyelés szerint bizonyos bolygók túlélhetik saját csillagaik halálát. Kutatók találtak is egy olyan ép planétát, amely egy úgynevezett fehér törpe, vagyis lényegében halott csillag körül kering. A kutatók mindebből azt valószínűsítik, hogy a Jupiter méretű planéták túlélhetik anyacsillaguk halálát, de ez kisebb kőzetbolygókra is igaz lehet.

A Naphoz hasonló csillagok életük végén vörös óriásokká duzzadnak, miközben a környezetükben lévő minden bolygót elnyelnek, mielőtt fehér törpévé omlanának össze. Ennek alapján a tudósok valószínűtlennek tartották, hogy bolygók lehessenek fehér törpék közelében. Bár voltak erre utaló jelek, nem tudták bizonyítani ilyen érintetlen bolygó létét.

 

Andrew Vanderburg, az amerikai Wisconsini Egyetem kutatója és munkatársai többek között az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA TESS nevű űrteleszkópja révén most azonban felfedezett egy Naprendszeren kívüli planétát, amely ilyen körülmények közt tengeti mindennapjait. A gázóriás 1,4 naponta kerüli meg a WD 1856 534 jelű fehér törpét, tömege pedig nem több, mint a Jupiter tömegének 14-szerese.

Ahhoz, hogy egy bolygó ne pusztuljon el, amikor csillaga vörös óriássá duzzad, több mint egy csillagászati egységnyire, azaz minimum egy Föld-Nap távolságra kell lennie tőle. Egyelőre nem találtak magyarázatot arra, hogy a most felfedezett planéta hogyan került ilyen közeli pályára.

Az, hogy bolygók érintetlenül túlélhetik csillaguk halálát, sokat ígérő jövőbeli feladatot jelent a csillagászoknak. "Most már kereshetünk más kisebb bolygókat is a csillagmagok körül" – mondta Vanderburg. Ha eközben a Földhöz hasonlatos, tehát kőzetbolygókat találnak, felszínükön folyékony vízzel, amely valószínűleg életet rejt, annak nyomait a NASA és az európai űrhatóság (ESA) James Webb Űrteleszkópja segítségével ki tudják mutatni – írta a tanulmány társszerzője, Lisa Kaltenegger osztrák asztrofizikus, az amerikai Cornell Egyetem Carl Sagan Intézetének igazgatója.

Egy ilyen exobolygó légkörében egy űrteleszkóppal néhány óra alatt ki tudják mutatni víz és szén-dioxid jelenlétét. Kétnapnyi megfigyelési idő elég ahhoz, hogy metánnal kölcsönhatásban lévő ózon biojeleit észleljék. A TESS űrteleszkóp a jövőben olyan kőzetbolygókat fog keresni, amelyek fehér törpék körül keringenek. "Mi van akkor, ha egy csillag halála nem jelenti a csillag körüli bolygón lévő élet végét? Folytatódhatna tovább az élet akkor is, amikor kihunyt a Nap?" – teszi fel a kérdést Kaltenegger.

A nemzetközi kutatócsoport a Nature és az Astrophysical Journal Letters című tudományos lapokban publikálta a felfedezésről készült jelentését."

 

Fel se vetődött az kérdés, hogy az óriásbolygó már a felrobbant csillag kilökött anyagából keletkezhetett?

pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 82

Az akupunktúra tehát nem jó a vírus ellen. Még a kínaiak sem azzal győzték le.

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 81

Na a nonók állnak a háttérben van sem? Mindenki döntse el maga.

 

https://index.hu/techtud/2020/09/21/magyar_kutatok_vizsgaltak_meg_az_aktiv_fertozokepes_koronavirus_tuskes_ongyogyito/

 

"A magyar kutatók a kísérleteikben a kb. 80 nanométer szélességű SARS-CoV-2-vírusokat egy még a vírusnál is kisebb tűvel szúrták meg, majd a tű hegyét a vírus tetejétől az aljáig lenyomták, amitől az meglepetésükre összenyomódott, a tű eltávolításakor pedig azonnal visszapattant. A kísérletet a tűvel egymás után százszor is megismételték ugyanazon a víruson, ám az továbbra is szinte teljesen sértetlen maradt. Mindez a Semmelweis Egyetem kutatói szerint azt bizonyítja, hogy a SARS-CoV-2 lehet az ember által ismert fizikailag egyik legrugalmasabb és legellenállóbb vírus."

pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 80

Tehát rövidre zárnád a mesét, kihagynád a jellemtorzulás közbülső állomásait.

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 79

aranyhaltól

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 78

Ez ugyanolyan, mint a sok hülye kívánság az aranyaltól. Én csak egyet kívánnák, hogy az univerzum egyeduralkodója legyek. :-)

Előzmény: pk1 (75)
dajtás Creative Commons License 2020.09.21 0 0 77

Ha lehet bármit kérni, akkor kérek 100méter 6mm2-es szobahőmérsékleten működő szupravezetőt. :)

 

 

Előzmény: pk1 (75)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 76

Majd megnézem találok e ekkora méretben. Egy ismerős jön értem autóval, először elmegyünk hozzá, utána az autójával megyek informerhez, végül visszamegyek a haverhoz és leadom az autót. Meg van ez szervezve kérlekszépen. :-)

Előzmény: dajtás (74)
pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 75

Ezt nem hiszem el! Itt az alkalom, hogy pl. technécium-polonát x 10 francium2-radonid egykristályt kérj, és erre beéred egy földi kaviccsal.

Előzmény: dajtás (74)
dajtás Creative Commons License 2020.09.21 0 0 74

Ha hoznál egy szép víztiszta kvarckristályt/szép lila ametisztet, ami kb 50*150mm-es, azt megköszönném, ki is fizetem, mert brazil köveim még nincsenek.

Köszönöm! :)

 

Csak egy keresztkérdés.

Hogy bérelsz autót úgy, hogy a puszta közepén parkolják le? :)

Taxit még csak csak megoldanád, de bérelt autót?

Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.21 0 0 73

Milyen igaz.

Előzmény: pk1 (71)
pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 72

Mivel a nonók tüdejüket is kívül viselik, csak a szkafander jelent védelmet nekik/tőlük.

 

(Az mindegy, hogy a nonó viseli-e, vagy az ember.)

Előzmény: othiss (61)
pk1 Creative Commons License 2020.09.21 0 0 71

Ó! (szomorúan sóhajt) Akkor ez sem fog feldobni.

 

(ahogy pk1-et ismerem, kifejti majd véleményét a nonótalpaspohár abszurditásáról - merhogy ők (mint a kifordított testű lények általában) inkább sprayt használnak e célra.)

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 0 70

Köszi megkaptam. Nem egy taxiból, hanem egy Audi terepjáróból fogok kikászálódni :-). Ahol kitesznek onnan még el kell jussak hozzád. Nem csak sört viszek, hanem egyéb brazil finomságokat is, meg a kineknek szánt tescós csomagot. ;-))) Szóval tele lesz a csomagtartó. :-) Mindenképp írok majd egy emailt indulás előtt, most még nem tudom mikor tudok menni.

Előzmény: informer0707 (69)
informer0707 Creative Commons License 2020.09.20 0 0 69

Elküldtem neked a címet, sőt, még telefonszámot is kaptál. Úgyhogy szeretettel várlak a kertünkben, de a kapu előtt is jó, na persze nem taxiból kikászálódva... :) A söröket rögtön le is tesztelhetjük az érkezésed után, remélem, a nonó csészealjban is van hűtőrekesz.

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 0 68

Köszi. :-) Hozzád is mennék, de tudom hogy félsz ettől a nyavajától, majd informernél hagyom amit neked szántam.

Előzmény: kinek. (67)
kinek. Creative Commons License 2020.09.20 0 0 67

Elküldtem neki :)

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 2 66

emem szokás szerint konfabulál a másik topikon... a megélhetési szkepódebunklók szerinte hitelesebbek mint a vadászpilóták a navy és a pentagon együttvéve.

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.20 0 0 65

Majd dobjál már egy mailt, nem találom. Ha az enyém nincs meg, kinek tudja.

Előzmény: informer0707 (64)
informer0707 Creative Commons License 2020.09.19 0 0 64

Hogyne hallanám! A hallásom minősége olyan, mint Heimdall látásáé a Thor című filmben, a köztünk lévő 10.000 kilométer meg se kottyan neki :) Jövő héten lényegében bármikor elhozathatod magad velük, otthonról dolgozom és felújítási munkák zajlanak a pincében, tehát rövidebb időközöket (kutyasétáltatás, ilyesmik) kivéve végig itthon leszek. Ha valami félreértés miatt csak a kapu elé tudnak letenni, a kertbe nem, akkor annyira jófej leszek, hogy kinyitom neked :)

 

A címet emlékeim szerint e-mail-ben megírtam talán? Ha nem, szólj itt, és küldöm privátban.

Előzmény: Törölt nick (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!