Keresés

Részletes keresés

evodia2010 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 61

Feketicsen én is gondolkodom. De most piramist fogok oltani.

A csengődiről azt írták viszont, hogy apró szemű. Nem tudom igaz-e....

Nálam meteor, maliga emléke és újfehértói fürtös közül a meteor a legnagyobb szemű.

Előzmény: csehrigo (58)
Ali-bá Creative Commons License 2017.03.06 0 0 60

A legtöbb fajta jobb valamilyen szempontból, mint a többi. Mindig a 'szempont' dönti el, hogy mit 'érdemes' ültetni. Ezért kell alaposan utána nézni, mielőtt dönt az ember. Nagyon sokszor nem a legjobb, legszebb, leg... mellett kell döntenünk az adottságaink miatt.

Előzmény: csehrigo (58)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.06 0 0 59

Van különbség a Feketics és Bosnyák meggy között? Én azt hittem ugyan az.

 

csehrigo Creative Commons License 2017.03.06 0 0 58

Ősszel lecsúsztam róla.

Érdemes egyáltalán Feketics és/vagy Csengődi  fajtákat ültetni vagy csak jó a reklámjuk?

 

Tuttyos Creative Commons License 2016.12.04 0 1 57

Szia!

 

Kiskert<pont>com vagy a kelenvölgyi díszfaiskola, én náluk láttam ősszel. Egy telefont megérhet a dolog.

Előzmény: csehrigo (55)
hspityu Creative Commons License 2016.11.22 0 0 56

Sziasztok

 

A Csengődi meggyről mi a véleményetek?Egy hete ültettem egy fát,nekem még ilyen nem volt eddig.Egy Érdei bőtermőm már terem,mellé vettem ne legyen egyedül.

csehrigo Creative Commons License 2016.11.22 0 0 55

Szabadgyökeres Feketics meggyet honnan lehet még rendelni?Ha lehet nem a legdrágábban !

zerger88 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 54

Miért? :)
Én is ha tanulnék többet róla valszeg meg tudnám csinálni, de ő ugye jártasabb.(már ismerkedtem vele felszínesen) Meg pont a vackorkákat hazahozom majd ősszel és pont kell neki vackor. Tehát csereberélünk.
De magam szerelem, de hát abban jártas vagyok :)

Előzmény: Ali-bá (53)
Ali-bá Creative Commons License 2016.08.10 0 0 53

Miért az ismerősöddel oltatnád be a fádat? Biztos, hogy Te is meg tudod azt csinálni és sokkal nagyobb öröm. ( A motorodat szerelő szerelgeti? Nem Te?)

 

Nézz be ide :    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9151241

Előzmény: zerger88 (52)
zerger88 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 52

Én eddig "mindenhol" magoncokban gondolkodok(mogyoró, dió, meggy, őszi, szilva. Oltva csak akkor lesznek ha nagyon "rossz" a gyümölcs, bár pont most kerestem vackorkákat az erdő szélén. Na ők tuti oltva lesznek ismerősömmel.

Előzmény: Pro.polisz (50)
zerger88 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 51

Voltam kint a telken. Néhány vegetáló meggy-cseresznyémen is elindult a hajtás :)

Előzmény: Ali-bá (48)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.08.01 0 0 50

Érdekes a meggy: én azt tapasztalom, hogy a köpött magból is viszonylag normális gyümölcs fejlődik, tehát akár oltás nélkül is elérheti egyik-másik kisebb szemű nemes meggy minőségét...

Előzmény: zerger88 (49)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 49

Köszi a választ! Minden nap locsolva van, meg  kapja a 2 éves birka trágyát. Eddig rövid ágai voltak de most 15-20 centit nőt "hirtelen".

Előzmény: Ali-bá (48)
Ali-bá Creative Commons License 2016.07.29 0 0 48

Ez a hajtásnövekedés természetes dolog. Komoly mértékű is lehet, pláne ha előzőleg kapott egy jó nagy esőt.

Előzmény: zerger88 (47)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 47

Sziasztok
Tavaly és idén elkezdtem foglalkozni itthon gyümölcsfákkal,de hozzá értés nélkül :) Van egy meggyfa magoncom (2éves) ami kitűnik, bár igaz ez van itthon a többi pedig egy telken. Kitűnés arra értem hogy el kezdett hajtani ugye tavasszal. Na ezeken a hajtásokon az elmúlt 1-2 hétben megint hozott hajtásokat. Nekem tök furi hogy a meggyfa most hajt julius közepén. Nekem furi vagy ez természetes?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 46

Jah..azt nem néztem,bocs :))

Előzmény: Pro.polisz (45)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.07.10 0 0 45

1 hónapos üzenet :)

 

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 0 0 44

Az a meteor biztos meteor?...nálam már nagyon rég leérett..ennyi különbség lenne ?

Előzmény: Pro.polisz (39)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 43

Nagyobb a levele mint a szokványos meggyekhez képest? Édes a meggy? Amit leírtál eddig a cseresznyemeggyre illik.

Előzmény: zola123 (41)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.06.12 0 0 42

Hát nem tudom. Nekünk is volt régen egy ilyen meggyfánk. Rövid szárú, édes lédús nagy meggyel. Nem nőtt nagyon nagyra a fa. Azt hittem, meteor korai, de a később ültetett meteor fák habitusa meggyszerű. Mindenesetre mentettem szaporítóanyagot erről a régi, cseresznye jellegű fáról, mielőtt tönkrement. Sajnos vadcseresznye alanyon nem kötött a virága (?!), idén egy szem sikerült, de az is eltűnt. Talán a madarak leették.... Viszont átoltottam más alanyra tavasszal, talán egyszer fa is lesz belőle.

Előzmény: zola123 (41)
zola123 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 41

Köszi az infót,maligát meghagyom,egy meteor fajtát ősszel lehet veszek valamelyik faiskolából

Más:szomszédomban van egy meggyfa aminek a fajtáját csak találgatjuk,2.-án már szedtünk róla,cseresznye habitusú a fa, szomszédom cseresznyének nézte,de meggy lett rajta,jó erősen nől,szerintetek milyen fajta lehet?

Előzmény: Pro.polisz (39)
nézek Creative Commons License 2016.06.11 0 0 40

...nálam ugyanez van...

Előzmény: Pro.polisz (39)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.06.11 0 0 39

Kár, hogy ennyire elhagyatott ez a fórum.

Ma teszteltem a meteor korai meggyet és a maliga emlékét. Kb. 10 éve ültettem a testvéremnek a telkén mindkettőt, most már számottevő termés volt és jó időben látogattam el Solymárra. A két fa közül a maliga kicsit nagyobb. Sajmeggy alanyon volt mindkettő. A sok eső miatt 30-40 centis hajtások mindkét fán. A meteor már végső érésben, de még nem ment tönkre. Solymár szerintem kicsit le van maradva érésben... A maliga is nagyrészt és nagyjából érett, de még bírni fogja a fán. Méretre a meteor gyümölcse nagyobb, szép nagy meggyek. A maliga normál meggyméret, se nem nagy se nem kicsi, de elég szépen kötött a fán, van belőle. Ízre a meteor után a maliga édesebbnek tűnik, de szerintem csak azért, mert kevesebb a sav benne a cukor mellett. A meteor nem hiányozhat egyetlen házikertből sem. A maligában nincs semmi extra, de rendben van. Nem igazán konkurenciái egymásnak, mert érési időben eltérnek. Még egy fa van ültetve az érési sorban: újfehértói fürtős. Ez még zöld....  

Előzmény: zola123 (26)
csehrigo Creative Commons License 2016.05.30 0 0 38

A helyzet úgy hozta, hogy Pécs mellett voltam rokonlátogatóban és láttam ott egy meggyfát.

NAGY szemű volt,majdnem mint a Pándy csak most érik! 

Tudja valaki milyen fajta lehet? Képet nem tudok mutatni.

Azért írom,hogy Pécs mellett,mert ugyan az a fajta az ország északi részén lehet,hogy később érik.

Azt hittem a Korai fajták apró(bb) szeműek, de ennek tisztességes mérete van.

Az érett szemek már most sötétek,de szerintem sötétebbek is lesznek.

Sok leve van ami talán közepesen festő.

De megy és nem ilyen félig meggy félig cseresznye. Nem Érdi nagygyümölcsű.

 

Tudja valaki milyen fajta lehet? Ez lenne a Meteor?

nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 37

Köszönöm, akkor kinevezem meteornak.

Előzmény: Pro.polisz (35)
nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 36

..még annyit, hogy a gúgli megesküszik rá, hogy ez meteor korai..csak annak érését június elejére teszi...ez meg május 21-22-23-án leérett.

vagy ezzel ne törődjek?

Előzmény: nézek (34)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.05.25 0 0 35

nagy valószínűséggel meteor korai

Előzmény: nézek (34)
nézek Creative Commons License 2016.05.25 0 0 34

Tisztelettel szeretném megkérdezni a hozzáértőket, milyen fajata meggy lehet, amit éretten hétfőn szedtünk le egy kis fáról.

 

Kaptam egy meggycsetét még tavaly, azt mondták meglepetés meggy, mert nem tudják  a fajtáját.  Semmi különös  eltérés nincs az igazi sötétvörös meggytől, az íze is csodafinom...

 

csak ennyit tudok jellemzésként  (legyen személyleírás)

madpapa2 Creative Commons License 2016.05.25 0 1 33

Majd kitalálod :-) A feketicsit én ajánlom. A másikat nem ismerem.

Előzmény: csehrigo (32)
csehrigo Creative Commons License 2016.05.25 0 0 32

Szóval megéri?

Na és mind a kettőt érdemes beszerezni vagy elég az egyik?

Előzmény: madpapa2 (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!