Keresés

Részletes keresés

Keszthely1 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 39
Keszthely1 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 38
Juj elfelejtettem  képet késziteni holnap felrakom
Előzmény: Hawk T (37)
Hawk T Creative Commons License 2006.05.30 0 0 37
Elültetve:

Hawk T Creative Commons License 2006.05.30 0 0 36
Kicsit közelebbről:

Hawk T Creative Commons License 2006.05.30 0 0 35
Hali

Most keltek ki a neveldéből a kis Ciprusok:

Espero Creative Commons License 2006.05.02 0 0 34
Köszönöm a segítséget. Az eredményről - már ha lesz belőle valami :) - majd beszámolok.
Előzmény: Keszthely1 (33)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 33

Ime a válasz :

Mekkora ágat vágjak le és honnan, és melyik hónapban?  

Az alsó hajtásokat el kell távolatani az ágról, esetleg az ág végét vissza kell-e metszeni?  Nem az alsó ágakat kell levágni a középső ágrész fásszárú  ágait  5 cm nél nagyobb ne legyen.

A gyökereztetést a végleges helyén célszerű végezni, vagy inkább cserépben?Kizárólag cserépben és többet kell egy cserépbe tenned, vagy balkonládába  takarni fóliával kell félárnyékos helyre tedd a kertben.

Amúgy termése létezik egyáltalán a leylandinak, amiről szaporítható? Van de nem csíraképes

Bocsánat, hogy ennyit kérdezősködök, de nem nagyon találtam sehol tudományos leírást a ciprusok szaporítását érintően.

Köszönöm a segítséget előre is.

Sok sikert kivánok és türelem kell még, de az nagy

Espero Creative Commons License 2006.05.01 0 0 32

Köszönöm a gyors választ. Megpróbálom ilyenformán gyökereztetést, remélem sikerül.

Ha nem haragszol lenne még egy pár kérdésem:

Mekkora ágat vágjak le és honnan, és melyik hónapban?  

Az alsó hajtásokat el kell távolatani az ágról, esetleg az ág végét vissza kell-e metszeni? 

A gyökereztetést a végleges helyén célszerű végezni, vagy inkább cserépben?

Amúgy termése létezik egyáltalán a leylandinak, amiről szaporítható?

Bocsánat, hogy ennyit kérdezősködök, de nem nagyon találtam sehol tudományos leírást a ciprusok szaporítását érintően.

Köszönöm a segítséget előre is.

Előzmény: Keszthely1 (31)
Keszthely1 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 31

Lehet az ágról szaporitani , de  nagyon idő igényes  amire meggyökerezik .

Vágjál le  fás részeket a leylandi-ról  gyökeresztető hormonba  tedd,-  és föld -homok keverék .

Fóliával, vagy  nejlon zsacskóval  fedd be, 2-3 hónap amire meggyökerezik. 

Előzmény: Espero (30)
Espero Creative Commons License 2006.05.01 0 0 30

Sziasztok!

 

Leylandi Ciprus szaporításában kérnék segítséget tőletek!

Szeretnék még egy egész sor leylandit ültetni, de ha lehet a saját (kb 20 darab, legtöbbje már legalább 4-5 méteres) szaporításával.

Milyen módon lehet ezeket szaporítani? Jó nagy kertünk van, rengeteg fával és növénnyel, de eddig csak a leylandinak nem találtam meg a termését :(. Vagy lehet lemetszett ágról, gyökereztetéssel is szaporítani?

 

Kösz a segítséget előre is.

 

Keszthely1 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 29

HI !

Itt a  növényekről van szó  nem klubbról, ami cipruson van .Sajnos nem tudok segiteni ebben az ügyben .

Múlt év  novemberében voltam cypruson ez igaz.

Előzmény: elnare (28)
elnare Creative Commons License 2006.02.24 0 0 28

hello

ha valaki tud nekem bővebb infot adni a Larnaca-an lévő circus clubrol, akkor azt megköszönném, mert idén nyárra ide hívtak dolgozni pultosnak!

előrre is köszi a segítséget!

SOS

Keszthely1 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 27

HI!

A szomszédban kidölt 2db ciprus ,  gyökerestöl 2-3 m magasan levágta . Szép gyökkere van mindkettőnek.  Sürgösen el kéne ültetni ,gratiszként el lehetne vinni.

ave t.

Keszthely1 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 26

Helló!

Hát nagyon  jó olvasni  hozzászolást igen van magyarországon nagyon sok olyan hely ahol a ciprus megél a török idők óta ültették nálunk . A török kiűzésével a ciprusok is áldozata lett mindenhól kivágták a fákat .Igen ezek a fajta növények jobban illeszkednek a  kertbe vékonyak kevés fényt fognak fel stb ,.

 Ha kell mag küldök annak ,aki szeretne ültetni ,30db van a kertben mind termő már.ave

Előzmény: mergez (25)
mergez Creative Commons License 2005.12.04 0 0 25
Gondoltam, kicsit felélesztem ezt a fórumot, mert a sok szép ciprus megérdemli, hogy foglalkozzunk velük. No meg nem utolsó sorban a sikerélményeimet is szeretném megosztani, mert ezek a fák eddig szinte csak örömöt okoztak nekem. Visszanézegettem a fotóimat az elmúlt pár évre és megtaláltam a Cupressus sempervirens-ről az első tél utáni képet. Így nézett ki 2004 márciusában:

2003 tavaszán ültettem, akkor volt kb. 70 centi magas, a képen is látszik. Az első évben nem nőtt nagyot. Nem takartam, csak a tövét fenyőkéreggel, de nem is fagyott el legnagyobb meglepetésemre, noha a hajtáscsúcsa megbarnult, de aztán szépen kizöldült és továbbhajtott. -16 fok körül volt a leghidegebb akkor. Kapott havat, esőt, jeget, ónosesőt, amitől az egész fa annyira meghajlott, hogy a csúcsa a földön feküdt és odafagyott!








Itt meg idén nyáron látható, nagyon megindult. Most már 245 centi körül van, a kezemmel már nem is érem el a csúcsát. Ezek szerint évente átlagban kb. 55-60 centit nő. Tavaly télen elfagyott a teteje (egyáltalán nem takartam) úgy kb. 20 centit, onnantól kétfelé ágazott. A gyengébbnek tűnő hajtást levágtam és ami maradt, az szépen hajtott tovább és nyár közepére már semmi nem látszott a fagyásnyomból. -17,1 fok volt a leghidegebb.








Van egy másik fám, az C. arizonica. Sokkal jobban bírja a telet, egyáltalán nem fagy el. Szóval szerintem ezek a fák sokkal jobban illeszkednének a magyar kertekbe, mint az a sok tuja, amiket orrba-szájba ültetnek mindenhol. Itt Pesten is sok ciprus található a kertvárosi részeken, főleg idős 10-12 méteres példányok. Pécsen meg aztán rengeteg van, valóban.
Keszthely1 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 24

Helló!

Ha kell  valakinek ciprus mag szivesen adok nagyon sok van nekem a fákon.

 Kora tavasszal kell leszedni  és el is lehet ültetni 

 

tounit Creative Commons License 2005.08.19 0 0 23
Köszi mindkettőtöknek a választ, valszin télire inkább beviszem a többséget, és talán kettőt kinthagyok takarásban kisérlet képpen, majd meglátjuk mi lesz velük alapon.
Mindenkinek jó kertészkedést!
endru Creative Commons License 2005.08.18 0 0 22

A faforgács biztosan jó, évek óta úgy teletetek addig amig érzékenyek. falevelet nem próbáltam, de ilyen csöpp fára mü.a. granulátumot is tehetsz.

A "beérés" azt jelenti, hogy a hajtások elfásodnak. Most már alig egy kicsit szabad csak tápozni, ne érezze úgy, hogy nöni kel neki.

Előzmény: tounit (20)
Island* Creative Commons License 2005.08.18 0 0 21

Ezt csak megerősíteni tudom - én is érdi lakos lévén - több idősebb példány is él a környéken. Viszont tényleg nem szabad még fiatal korában kint teleltetni, mert én is megjártam tavaly ősszel a kétéves kb. 20 cm-es példányokkal.....elpusztultak a védelem ellenére is....

Most szaporítottam újra sempervirenst, Krétáról hozott maokból, ezeket majd csak 5 éves kortól teszem ki, ahogy Keszthely1 is anno javasolta nekem korábban....

Előzmény: tounit (20)
tounit Creative Commons License 2005.08.16 0 0 20
Szia endru!

Köszi a választ, amennyire botanikai képességeim megengedik szerintem Cupressus sempervirens-eim vannak, persze ez még nem jelent semmit, az itteni klíma annyira nem lehet vészes, mert a környékünkön (Érd) több nem kis példány is eléldegél, persze gondolom nem magoncokkal próbálkoztak, mindenesetre az enyémek ott vannak ahol a levendulák meg a fügék vígan éldegélnek.
Néhény további kérdésem azért még lenne, lehet hogy tök hülye vagyok, de mit jelent az, hogy a hajtások beérnek, illetve írtad, hogyha takarom, ne érje szennyeződés, föld a tűket akkor esetleg lombbal vagy faforgáccsal takarhatom e őket?

Nos, mégegyszer köszi a segítséget!
endru Creative Commons License 2005.08.16 0 0 19
No, és elfelejtettem előbb megírni, hogy néhány évig különösen fagyérzékenyek.
Előzmény: tounit (17)
endru Creative Commons License 2005.08.16 0 0 18

Az, hogy ciprus még semmi biztos alapot nem ad arra, hogy megmarad-e nálad. Valódi ciprus = cupressus, ez a növény nemzetsége. Ezután kellene ismerni a faj nevét. Mindegyiknek mások az igényei és a fagytűrése.

A Leggyakoribbak:

Leyland-ciprus (talán ez a legellenállóbb)

Európai ciprus (C.sempervirens)

Arizonai c.

Monterey c. (C.macrocarpa)

ritkábbak és érzékenyebbek:

Kasmíri c.

Mexikói c. (C.lusitanica)

Ernyős c. (C: macrocarpa)

Ha eddig nem erősödtek meg (nem értek be a hajtások) akkor annyi.  Ezek a fák védett környezetet igényelnek. A nálunk kapható fajok többnyire szelektáltak és jobban bírják a mi időjárásunkat mint a külföldről behozott bizonytalan eredetű fák. Védett helyre kell ültetni, az ország déli részén, vagy déli lejtőkön jobban marad meg. Remélem pécsi vagy.

Most már ritkitsd a tápozást!!

Ha ki lettek ültetve akkor nem ajánlatos kiszedni a földből.

Árnyékold le télre, ne süssön rá a nap, ha tudod takard be valahogy, de némi fényt kell hogy kapjon, és szennyezőanyag, pl: föld ne kerüljön a tűkre.

 

 

Előzmény: tounit (17)
tounit Creative Commons License 2005.08.15 0 0 17
sziasztok!

tavaly télen kelltettem ki franciaországból hozott magokat, tavasszal ki lettek ültetve a kertbe, s azóta is szépen növekednek, most kb. olyan 10-15 cm magasak, lenne egy kérdésem, hogy télen odakinn maradhatnak-e, s ha igen fel lehet őket valamilyen táppal erősíteni, hogy bírják a telet, illetve kell e őket takarni?

a segítséget előre is köszönöm!
Keszthely1 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 16

HellÓ!!

Hát senki itt a ciprusokon......???

 

iman Creative Commons License 2005.06.17 0 0 15

Az az, amelyikre a fekete nyíl mutat.

Előzmény: Kiskertész (10)
Keszthely1 Creative Commons License 2005.06.16 0 0 14

Helló!

 Ha magról veted 4 év  minimum kell ,hogy 1 méteres legyen , de utánna nagyon gyorsan nő évente 1-1,5 métert is nő jó körülmények között .

ave t

Előzmény: trachycarpus (13)
trachycarpus Creative Commons License 2005.06.15 0 0 13
Nagyon jol nez ki! Magrol mennyi ido alatt no meg 1 meterre? Van par magom, tavaly szedtem, most vetettem el.
Előzmény: Keszthely1 (12)
Keszthely1 Creative Commons License 2005.06.15 0 0 12

Helló!

Az vertikális nagyon dekorativ  ciprus cupressimus .

 Nagyon kevés termést hoz  évente  kb: 15-20 db  toboz.

Ime az öszi képek :

van még nagyon kicsi a kertben kb 1 m -es

itt a toboz is

 

Előzmény: trachycarpus (9)
thuja Creative Commons License 2005.06.15 0 0 11

Sziasztok!

 

Szerintem érdemes megnézni a honlapot amit fűrészelek, csak örökzöldekről, szól!

HTTP://thuja.tar.hu

 

Baros László

Kiskertész Creative Commons License 2005.06.15 0 0 10
Előzmény: trachycarpus (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!