Keresés

Részletes keresés

puntooo Creative Commons License 2019.08.14 0 1 235187

Ha olyan egyertelmu, hogy lehet, hogy majd' ketezer evig nem tunt fel senkinek?

 

Mondtam már: a gyökereittől elszakadó, kialakuló római katolicizmus ezzel az eretnekséggel próbálta igazolni a saját világi hatalmát. 

 

 

 

  1Kor 15:23 Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután akik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.

  1Kor 15:24 Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; amikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

  1Kor 15:25 Mert addig kell neki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

  1Kor 15:26 Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

  1Kor 15:27 Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, aki neki mindent alávetett.

  1Kor 15:28 Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

A Milleniumi korszak: Krisztus földi uralma a végső feltámadással,; a Sátán és a Halál Gyehennára vettetésével; és a világ újrateremtésével ér véget, hogy utána:

 

  Jel 22:3 És semmi elátkozott nem lesz többé; és az Istennek és a Báránynak királyi széke benne lesz; és ő szolgái szolgálnak neki;

  Jel 22:4 És látják az ő orcáját; és az ő neve homlokukon [lesz].

Előzmény: Zsebihal18 (235181)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 235186

Csacskasag.

Előzmény: puntooo (235184)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.14 0 1 235185

Kulonosebben nem tiltakoztam, de nyilvanvalo, hogy sarazasbol szoktad mondani. Az, ahogy te vagy endike felfogjatok, egy karikatura. Nem annyira szimpatiarol van szo, mint objektivitasrol.

Előzmény: puntooo (235183)
puntooo Creative Commons License 2019.08.14 0 0 235184

A nemzeti szocializmus nem vallas. 

 

Ezen állítás ellen elég bőséges tényanyagot lehet összegyűjteni....

Előzmény: Zsebihal18 (235180)
puntooo Creative Commons License 2019.08.14 0 0 235183

Eddig mindig tilatkoztál, amikor náci szimpátiát feltételeztem rólad...

Előzmény: Zsebihal18 (235180)
puntooo Creative Commons License 2019.08.14 0 0 235182

Római katolikus egyház number two...

 

Kifelejtetted a number free-t...

 

  1Móz 19:5 És szólíták Lótot, mondván neki: Hol vannak a férfiak, akik te hozzád jövének az éjjel? Hozd ki azokat mi hozzánk, hadd ismerjük őket.

  1Móz 19:6 És kiméne Lót ő hozzájuk az ajtó eleibe, és bezárá maga után az ajtót.

  1Móz 19:7 És monda: Kérlek atyámfiai, ne cselekedjetek gonoszságot.

  1Móz 19:8 Íme van énnekem két leányom, akik még nem ismertek férfiat, kihozom azokat ti hozzátok, és cselekedjetek velük amint nektek tetszik, csakhogy ezekkel az emberekkel ne csináljatok semmit, mivelhogy az én hajlékom árnyéka alá jöttenek.

  1Móz 19:9 Azok pedig mondának: Eredj el innen. Ismét mondának: Ez egy maga nálunk a jövevény s ő szabja a törvényt? Majd gonoszabbul cselekszünk veled, hogy nem azokkal. És reá rohanának a férfiúra, Lótra, felette igen, és azon valának, hogy betörik az ajtót.

 

Abban egyetértünk, hogy Isten haragja a bűnök miatt van az emberiségen? 

Sajnos, hiába írtam le többször, nem értetted idáig: 

 

-Bár az üdvösség valóban Krisztus befogadásához kötött, és nem törvényhez; és a HGy fennállása során folyamatosan evengelizál is az utcán, és egyéb módokon is, de vannak olyan, átkot okozó bűnök, amelyek elterjedése a világiak számára is felborítja Isten türelmének status quo-ját. -A Noéval kötött szövetség annyira beivódott a nemzetek gondolkozásába, hogy a családot; a férfi-nő házasságot még a világot felforgatni akaró diktátorok sem mertek radikálisan megváltoztatni. Most pedig pont ez zajlik, így az ellen tiltakozunk, hogy egy még meglevő erkölcsi gátat akar egy agresszív kisebbség lerombolni a társadalomban. -Valótlan az az állítás, hogy más bűnök ellen nem léptünk fel, de nem igen láthatsz olyan reklámhadjáratot, agymosást, amelyik más-a fentiek szerint akár kisebb- bűnök elfogadását igyekszik elérni. 

Ugyanakkor én a saját világi környezetemben is iygekszek olyan bűnökről lebeszélni (világi) embereket, amelyek több-generációs átkot hozhatnak. Szolgáltál pásztorlásban? Akkor bizonyára találkoztál olyan szellemi problémákkal, amelyek gyökere a felmenők halottlátóknál/ jövendőmondóknál való látogatásáig nyúlik vissza. Ha akkor valaki elmondta volna ennek veszélyét, több hónapo/éves harcot úsztunk volna meg. Szintén a szerinted elítélendő "testi" módú bűn elleni harc a fiatalok drog prevenciója. Ha valaki elmondja nekik, hogy egy "ártatlan" kipróbálással is életre való függőség alakulhat ki, akkor (fúj-fúj) testi módon is meg lehet embereket menteni. -A homoszexuális plakatokról pedig sokadszor: meglevő erkölcsi gátat akarnak lerombolni. Miért ne lehetn/kellene(!) ez ellen minden módon tiltakozni??? A cégek meg profitorientáltak: ha nem jön be a reklám, leállnak vele! 

-A következő generációnak a hit átadása az egyik legnagyobb kihívás. Sajnos már nem akarod meglátni, hogy a korábbi hírhedt lázadók közül sokan szívükből megtértek, és elkötelezett 2. generációs szolgálókká váltak...

 

 

 

Előzmény: pastenger (235143)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 235181

Ha olyan egyertelmu, hogy lehet, hogy majd' ketezer evig nem tunt fel senkinek?

Előzmény: puntooo (235178)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.14 0 3 235180

A nemzeti szocializmus nem vallas. En azt hiszem, eleg becsuletes vagyok, inkabb a vezetoid becsulete erdekelne! 

Előzmény: puntooo (235179)
puntooo Creative Commons License 2019.08.13 -1 0 235179

Hitler sátáni volta neked zsidó sci-fi??? De akkor miért nem vállalod fel becsületesen, hogy a kereszténység helyett a náci vallással szimpatizálsz?

Előzmény: Zsebihal18 (235175)
puntooo Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235178

Mindenkinek a tron ele kell allni. Nincs kulon testi feltamadas a szenteknek, es evekkel kesobb kulon a megvaltatlan bunosoknek.

 

Hiába idéztem? A Millenium végén feltámadott HALOTTAK állnak majd az Atya Trónja elé! Az ÉLŐK feltámadnak/elragadtatnak és Krisztus mennyegzőjére mennek az Ő ítélete után! Egyértelműen, minden jellmezőjében különböző események!

Előzmény: Zsebihal18 (235142)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235177

Igen, ebben a közleményben számomra is voltak újdonságok. De hát valamit ki kellett találni.

Előzmény: Báthory Ödönke (235171)
random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235176

20 éve írom már, hogy sok értelme nincs egy gyülekezet hülyeségeivel vagy bűneivel foglalkozni. meg olyan dolgokkal, amiket sehogy se lehet bízonyítani, vagy nehezen. egy gyülekezetnek a tanításai a lényeg. persze értem én, hogy bizonyos bűnök, hülyeségek, jellemző dolgok rámutatnak a tanítások hamisságára is, de ha ezeket nehéz vagy nem lehet bizonyítani, akkor megint értelmetlen az egész.

a hgy tanításai sajnos teli vannak hamisságokkal, ez a lényeg. és ezeket könnyű bizonyítani, hiszen nyilvánosak nagyrészt. ezekkel kell foglalkozni.

 

Előzmény: Báthory Ödönke (235171)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235175

Jájj. Nagyon sok zsido sci-fit neztel.

Vilagi hatalomra javitottad.

Előzmény: random seed (235174)
random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235174

 Írtam is a helyesbítésben, hogy nem így gondolom.  De nyilván egy államhatalom is eljuthat oda hogy már szinte teljesen sátáni lesz, ahogy az pl. náci Németországban is megtörtént.

Előzmény: Zsebihal18 (235173)
Zsebihal18 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235173

Igaz, de ahogy Random seed irta, abbol az jon le, hogy minden allamhatalom automatice ordogi, Punto is szornyetegnek (vagy valami hasonlonak)  nevezte a romai birodalmat. Ugyan lehet, hogy a satan hatalmaba adatott a vilagi hatalmak folotti befolyas, azert nem hiszem, hogy Isten akarata az, hogy holnaptol anarchia es gyujtogeto-vadaszo csoportokra bomolva folytassuk az eletunket. UGyhogy lehet, hogy egy aspektusbol szornyeteg, mas szempontbol viszont szukseges, olykor hasznos is a valamilyen tarsadalmi rend. 

Előzmény: L?da (235163)
friss szél Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235172

Ez egy hivatalos közlemény...

 

Biztos, hogy mindenki olvassa a fészbúkon.. akit illet, vagy körlevélben is elment?

 

 

Előzmény: chEszed (235159)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2019.08.13 0 2 235171

BL állításait néhányan tanusíthatjuk. Amit a biztiboy esetéről írt, aki a Sasfiókot akarta megrendszabályozni, nos ő egy igazán régi szavahihető barátom. Persze a fehér macit, barna macit nem sokan láthattuk. De a Camp-David ügyében elhangzott sokféle hazudozást is tanusíthatjuk többen. Meg a féktelen dőzst a BSben. De a legmasszívabb bizonyíték a könyv igazságtartalma mellett, hogy a HETEKben megjelent cáfolat-cikkben is csak nüanszokba tudtak belekötni, érdemi cáfolat nem született.
A mostani vádak pedig ordas hazugságok. Ilyesmivel nem vádolták őket még a szakadás után sem, amikor pedig igazán forró volt a helyzet. Csak most már úgy látszik egy sima szakadás nem elég vád a gyűlölethez, most már valami nagyobbat kell gurítani.

Előzmény: Törölt nick (235170)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235170

Nekem most az jutott eszembe, hogy Jézus azt mondta a tanítványainak: " minden bűn megbocsájtatik, még az is, ha az Isten Fiát káromolják. De a Szent Szellem káromlása nem bocsájtatik meg sem ezen a világon, sem..." 

Jézus szavai alapján azt látom, hogy ez egy igazságtalan lépés a hgy részéről, hiszen egyes emberek személyes sértődöttségét vetítik ki aZ egész közösségre. Ezzel a közleménnyel - legjobb védekezés a támadás- mintha egy szidalom, gyűlölet zsákot nyitottak volna meg, megmutatva az irányt is. Ezt akarják? Ezt gerjeszteni a gyülekezetben ( megint)? Meg lehet nézni a kommenteket. Ahol az autonomot szidják, azok nincsenek törölve. 

Ugy gondolom, hogy 98- ban nem a Szent Szellem káromlása történt, hanem eberek dolgaira világítottak rá. Ezzel kapcsolatosan néhány kérdésem merült fel:

1., amit B.L. írt dolgokat 98-ban, bizonyíthatók - e? Vannak-e a történésekre tanúk?

2., a mostani, közleményben szereplő vádak igazolhatók - e? ( valóban akarták-e börtönbe juttatni a vezető lelkészt? Valóban ők szerették volna- e megszerezni a Hit Parkot? Meg ilyesmik..

Előzmény: random seed (235162)
L?da Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235169

2011-ben az egyházügyi törvény után még volt pár próbálkozásom a gyülekezetekben. Volt több nagyon élénk álmom, hogy ott vagyok a gyülekezetben, de a következő pillanatban látom, hogy a gyülekezet bent van egy bizonyos bazilikában. És minden alkalomkor megrémültem hogyan lehet ez és kérdeztem Istent. Mindig mutatta, hogy a szellemvilágban ez a valóság, ha ezt fizikálisan nem is látjuk. 

Előzmény: random seed (235164)
L?da Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235168

Eléri végre a célját akkor. :)

Előzmény: random seed (235167)
random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235167

de hát már a fesz van is úgy végződött hogy "remélem perek lesznek" vagy valami ilyesmi :)

hát nem lettek... de ha most lesznek, akkor bartus biztos örülni fog :)

Előzmény: L?da (235165)
L?da Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235166

Hát valahogy így.

Előzmény: random seed (235164)
L?da Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235165

Az már látszik, hogy a hgy felvette a harcot Bartussal. Nem fogja annyiban hagyni az új könyvét. Mivel Bartus írásain lehet fogást találni, mindent meg fognak tenni, hogy rágalmazásért vagy egyéb dolgokért elítéljék. Ebből feljelentések lesznek.

random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235164

a katolikus egyház kb. a létezése óta ott ül...

persze most nagyon úgy néz ki, hogy ezek a "mai" új egyházak is odaülnek mellé...

Előzmény: L?da (235163)
L?da Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235163

Dániel könyvében is fenevadak szimbolizálják a birodalmakat. Azokon nem ült parázna. Szerintem ez csakis az utolsó "nagy fenevaddal" fog megtörténni. A hamis kereszténység, amelyik a hatalmat és pénzt választja fog ráülni erre a fenevadra. 

Előzmény: Zsebihal18 (235150)
random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235162

igen, én is hallottam hites vezetőt, hogy mindenféle kis gyülekezeteket lefikázott, röhögve.

sajnos kezdő hitesként én is kétségbe vontam hogy a hgy-n kívül lehet jó gyülekezet... 

 

viszont a kat. egyházat és ilyesmi álkeresztény egyházakat igei módon kritizált a hgy. most meg... szó szerint dörgölőznek hozzá...

 

Előzmény: Törölt nick (235161)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235161

Ha egyetértenél velük, meg ujjonganál, dicsérnéd őket a korrekt fogalmazásért maradhattál volna. Egy testvérnő ártatlanul odaïrta, hogy régen még tanítások is voltak arról, hogy ne tartsanak kapcsolatot más gyülekezetekkel, meg hogy még meg is vannak erről a kazettái, de szegényt őt is törölték.

szóval megy a tisztogatás rendesen. 

Előzmény: random seed (235160)
random seed Creative Commons License 2019.08.13 0 1 235160

ezt beírtam a FB-re is, máris törölték...

és gondolom 2 hellyel előbbre ugrottam az átoklistán... :)

Előzmény: random seed (235157)
chEszed Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235159

Nem tudom. A HGY hivatalos  Facebook oldalán jelent meg. 

Előzmény: friss szél (235158)
friss szél Creative Commons License 2019.08.13 0 0 235158

Hol adták ezt közre?

 

Volt már hasonló közleménye a Hgy-nek?

 

Előzmény: chEszed (235156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!