Keresés

Részletes keresés

Mozo66 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 72

A bolt mellet 2 házzal van 3 db amit vandál kezek metszettek . Ezekbe szerintem kár belenyúlni mert csak rosszabb lesz . Erre el tudok képzelni egy magasabb törzset amiből ernyőszerűen csüng a korona lefelé .

 

  Micsoda remek ez a mai kommunikációs technológia ... az ember bármikor megnézheti milyen fák vannak az ország másik végében az utcákon ... : ) .

Előzmény: Ali-bá (69)
Mozo66 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 71

Ha úgy nézzük a bolttal szemben állót , hogy a fehér ház legyen a háttér akkor jól látszik , hogy milyen az ágrendszere ha moníliásodik azt lehetne látni mert a visszaszáradt részeknél erősen kihajtana és száraz részek lennének a fákon .  Az látszik hogy belemetszenek még az elején de így is bőven elfér a vezetéke alatt .

 

  Szerintem sok felé vannak az országban  ilyen helyileg alkalmazkodott " fajták " meggyből .

Előzmény: Ali-bá (69)
Mozo66 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 70

Nem mind meggyfa ... a nagyok azok valami acer félék azokon vannak a csomók .  Pl a templom felőli részen egy rózsaszín bolttal ( legyes bolt ) átelenben vannak .  Így semmit mondóak de érésben nagyon mutatósak természetesen a kertekben udvarokban is vannak .

 

 Nem moníliásodnak egyáltalán  anyósom kertjében is van és kukacosodni kukacosodik de nem lesz moníliás . A saját gyökerükön kis gyenge gömbkoronát nevelnek ez kiskertbe szerintem ideális ... nem ér az égig könnyen szedhető .   Majd érésben csinálok fotót ha ...nem felejtem el .

Előzmény: Ali-bá (69)
Ali-bá Creative Commons License 2017.03.08 0 0 69

Megnézegettem a meggyfákat. Fölülről jól látszik a lombkorona nagysága. Közelről, lentről nézve nekem úgy tűnik, hogy sok moniliás levélcsomó van rajtuk. Persze ha bírja a fa, akkor nem érdekes, a termés a lényeg.

Előzmény: Mozo66 (65)
nyebojsza Creative Commons License 2017.03.08 0 0 68

Nekem is minden meggyem kivétel nélkül gyökétsarjról van, ha jövő héten hazamegyek és találok még (múlt héten kivágtam párat), nagyon szívesen küldök, ha tetszik neki a helye, 3-dik évesen biztos terem, ha nem tetszik a gyümölcse, akkor még egy kapavágással kivághatod.

Előzmény: csehrigo (67)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.08 0 0 67

Én minél késeibb érésűt keresek meggyből.Nagyon megszerettem

csehrigo Creative Commons License 2017.03.08 0 0 66

És azt honnan tudhatom kezdőként,hogy az én telkem adottságaihoz mi illik a legjobban,mi fogja jól érezni magát ott?

 

Előzmény: Ali-bá (60)
Mozo66 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 65

Ha már meggy ....

 

 Ha esetleg valaki Vókányban jár ( Baranya megye ) és jó fajta meggyere van szüksége akkor érdemes megnézni a főutcában ( Kossuth ) levő fákat . Nem metszik nem permetezik és miden évben roskadoznak a nagyszemű meggy  alatt . Az egy ottani tájszelekció erősen sarjazik a gyökere úgy szaporítják .  Én is hoztam belőle a ház melletti kertbe tettem pár tövet . Jól szedhető hosszú szárú  nem fürtös és korai ... bár több érésű is van tehát nem egészen egyformák .  Ha mellé tennénk az érdi bőtermőt akkor ennek a főutcai fajtának szebb a termése . Talán a " bosnyák meggy " elnevezésű körből eredhet bár Vókány inkább sváb falu , de több faluban is látni ezeket a szép utcai meggyeket .

 

A pécsi piacra is hoznak valahonnan a környékről valami csodaszép korai meggyet kb meteor érésidőben de fekete és hatalmas szemű vastag szárral .  Itt valakinek érdemes lenne ezeket felkutatni és gyűjteménybe rendezni szerintem magasan verik minőségben a hagyományos ( hivatalos ) fajtasorunkat .

 

  Google Earth-ön megnézhető bár télvégi vagy őszi képek vannak fent .

nyebojsza Creative Commons License 2017.03.08 0 0 64

Valahogy én se bízok a leírásokban meg a reklámokban...

Ha valamit megkóstolok a szomszédban, és finom, akkor abból szaporítok, az a biztos :)

Előzmény: Ali-bá (60)
evodia2010 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 63

Azonkívül, hogy a két későbbi érésű apróbb lett, más bajom nem volt vele.

A meteor finom, korai, nagyszemű, csak a madarak lehet előbb leszedik a koraisága miatt....

A szomszéd fájáról oltottam viszont késői nagyszemű meggyet 2 éve, nálam még nem terem, fogalmam sincs milyen fajta.

A "kertésze" szép barbár módon visszavágta ezt a fáját pár napja, maradt a törzs meg pár ág és kalaptartó....

Előzmény: csehrigo (62)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.07 0 0 62

Pont a Meteor a legnagyobb?

Pedig a Maligát elég nagynak írják.Részemről egyelőre elmarad a beszerzése?Amúgy elégedett vagy vele?

Előzmény: evodia2010 (61)
evodia2010 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 61

Feketicsen én is gondolkodom. De most piramist fogok oltani.

A csengődiről azt írták viszont, hogy apró szemű. Nem tudom igaz-e....

Nálam meteor, maliga emléke és újfehértói fürtös közül a meteor a legnagyobb szemű.

Előzmény: csehrigo (58)
Ali-bá Creative Commons License 2017.03.06 0 0 60

A legtöbb fajta jobb valamilyen szempontból, mint a többi. Mindig a 'szempont' dönti el, hogy mit 'érdemes' ültetni. Ezért kell alaposan utána nézni, mielőtt dönt az ember. Nagyon sokszor nem a legjobb, legszebb, leg... mellett kell döntenünk az adottságaink miatt.

Előzmény: csehrigo (58)
csehrigo Creative Commons License 2017.03.06 0 0 59

Van különbség a Feketics és Bosnyák meggy között? Én azt hittem ugyan az.

 

csehrigo Creative Commons License 2017.03.06 0 0 58

Ősszel lecsúsztam róla.

Érdemes egyáltalán Feketics és/vagy Csengődi  fajtákat ültetni vagy csak jó a reklámjuk?

 

Tuttyos Creative Commons License 2016.12.04 0 1 57

Szia!

 

Kiskert<pont>com vagy a kelenvölgyi díszfaiskola, én náluk láttam ősszel. Egy telefont megérhet a dolog.

Előzmény: csehrigo (55)
hspityu Creative Commons License 2016.11.22 0 0 56

Sziasztok

 

A Csengődi meggyről mi a véleményetek?Egy hete ültettem egy fát,nekem még ilyen nem volt eddig.Egy Érdei bőtermőm már terem,mellé vettem ne legyen egyedül.

csehrigo Creative Commons License 2016.11.22 0 0 55

Szabadgyökeres Feketics meggyet honnan lehet még rendelni?Ha lehet nem a legdrágábban !

zerger88 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 54

Miért? :)
Én is ha tanulnék többet róla valszeg meg tudnám csinálni, de ő ugye jártasabb.(már ismerkedtem vele felszínesen) Meg pont a vackorkákat hazahozom majd ősszel és pont kell neki vackor. Tehát csereberélünk.
De magam szerelem, de hát abban jártas vagyok :)

Előzmény: Ali-bá (53)
Ali-bá Creative Commons License 2016.08.10 0 0 53

Miért az ismerősöddel oltatnád be a fádat? Biztos, hogy Te is meg tudod azt csinálni és sokkal nagyobb öröm. ( A motorodat szerelő szerelgeti? Nem Te?)

 

Nézz be ide :    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9151241

Előzmény: zerger88 (52)
zerger88 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 52

Én eddig "mindenhol" magoncokban gondolkodok(mogyoró, dió, meggy, őszi, szilva. Oltva csak akkor lesznek ha nagyon "rossz" a gyümölcs, bár pont most kerestem vackorkákat az erdő szélén. Na ők tuti oltva lesznek ismerősömmel.

Előzmény: Pro.polisz (50)
zerger88 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 51

Voltam kint a telken. Néhány vegetáló meggy-cseresznyémen is elindult a hajtás :)

Előzmény: Ali-bá (48)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.08.01 0 0 50

Érdekes a meggy: én azt tapasztalom, hogy a köpött magból is viszonylag normális gyümölcs fejlődik, tehát akár oltás nélkül is elérheti egyik-másik kisebb szemű nemes meggy minőségét...

Előzmény: zerger88 (49)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.30 0 0 49

Köszi a választ! Minden nap locsolva van, meg  kapja a 2 éves birka trágyát. Eddig rövid ágai voltak de most 15-20 centit nőt "hirtelen".

Előzmény: Ali-bá (48)
Ali-bá Creative Commons License 2016.07.29 0 0 48

Ez a hajtásnövekedés természetes dolog. Komoly mértékű is lehet, pláne ha előzőleg kapott egy jó nagy esőt.

Előzmény: zerger88 (47)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.28 0 0 47

Sziasztok
Tavaly és idén elkezdtem foglalkozni itthon gyümölcsfákkal,de hozzá értés nélkül :) Van egy meggyfa magoncom (2éves) ami kitűnik, bár igaz ez van itthon a többi pedig egy telken. Kitűnés arra értem hogy el kezdett hajtani ugye tavasszal. Na ezeken a hajtásokon az elmúlt 1-2 hétben megint hozott hajtásokat. Nekem tök furi hogy a meggyfa most hajt julius közepén. Nekem furi vagy ez természetes?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.11 0 0 46

Jah..azt nem néztem,bocs :))

Előzmény: Pro.polisz (45)
Pro.polisz Creative Commons License 2016.07.10 0 0 45

1 hónapos üzenet :)

 

Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.10 0 0 44

Az a meteor biztos meteor?...nálam már nagyon rég leérett..ennyi különbség lenne ?

Előzmény: Pro.polisz (39)
zerger88 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 43

Nagyobb a levele mint a szokványos meggyekhez képest? Édes a meggy? Amit leírtál eddig a cseresznyemeggyre illik.

Előzmény: zola123 (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!