Keresés

Részletes keresés

kapusz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 37

Üdvözletem!

CTR 32-es vezérlőt tudok, de ez is csak aug. elején derül ki, hogy van e a nagykerben.

Tipp: villámcsapás esetén, ha van lakásbiztosításod a biztosító kifizeti a javítást, számla ellenében.

http://www.kertshaz.hu/index.php?page=downloads

 

Előzmény: aábccsdez (34)
kapusz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 36

Szintén a ROGER amit ajánlhatok!

Kovácsoltvas, jó nehéz lehet. 2 m-es szárny esetén R 20 500-as a megfelelő.

A műszaki adatok képek "alatt".

 http://www.kertshaz.hu/index.php?page=kapunyito

Előzmény: bacskait (33)
kapusz Creative Commons License 2011.07.24 0 0 35

Sziasztok!

10 éve szerelem. Úszó és tolókapura csak ROGER-t teszek!!!

3,5 m-es kapuig 600-ast, ez fölött 800-ast v. 1200-est.

Nyitási ciklustól is függ. Bronz fogaskerék!

http://www.kertshaz.hu/index.php?page=kapunyito

Előzmény: Béni bátyám (32)
aábccsdez Creative Commons License 2011.07.23 0 0 34

Jó estét!

A napokban a közelünkbe becsapott a villám tönkretette a  kapunyitó autómatikát 

( Ducat HC124? ) Szeretnék tanácsot kérni, CTR 36-02LC elektromos panelt szeretnék vásárolni, de bíztos rosszul keresek a neten, mert még a szakszervízt sem találtam, nemhogy alaktrészt.

Minden ötletet köszönök.

 

bacskait Creative Commons License 2011.07.22 0 0 33

Milyen gyártótól érdemes vélasztani kétszárnyú kapuhoz? Kb.2m-es lesz szárnyanként, (ál)kovácsoltvas.

 

Béni bátyám Creative Commons License 2011.07.07 0 0 32

Sziasztok! Roger típusú tolókapuval van bárkinek tapasztalata? Előre is köszönöm a választ.

huszib Creative Commons License 2011.06.11 0 0 31

Köszönöm kedves "eadams".Ha kell tudok küldeni meghívót pl.a beload-ra!

Előzmény: eadams (30)
eadams Creative Commons License 2011.06.07 0 0 30
Előzmény: huszib (28)
huszib Creative Commons License 2011.05.14 0 0 29

A segítségér cserébe esetleg tudok küldeni torrent mghívót,akár több oldalra is!

huszib Creative Commons License 2011.05.14 0 0 28

Sziasztok,tisztelettel mindenkinek!Nagyon jó lenne ha tudna valaki segíteni:Proteco aster 3 kapunyító motorhoz keresek metszeti rajzot ill.alkatrészeket.A segítséget előre köszönöm üdv:huszib

dsteve11 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 27

Üdv Mindenkinek!

 

Van vki aki tudna segíteni a nagyszerű Moovo kapunyitóval kapcsolatban?

Eddig rendben működött, most "befordult" az elektronika és nem tudom újraprogramozni.

A végállások beállításánál ki még kinyílik, de be már nem csukja a kaput.

peterch Creative Commons License 2010.12.23 0 0 26

Szia !

 

Elmeletileg az az elv, hogy a vas ellenallasa van kihasznalva. Egy kis " heggesztotrafora " gondoltal?

Csak ha ilyen megoldashoz folyamodsz, akkor azert azt figyelembe kellene venni, hogy a kapunyito ne legyen galvanikusan osszekotve a sinnel , tehat muanyag fogaslec es a talpazat ugyszinten. De segitene, ha levalasztotrafon keresztul taplalnad be a futotrafot es termeszetesen torpe feszultsegen uzemelne a szekunder oldal.

Szerintem.

 

Udv , Peter.

Előzmény: Gyurma60 (25)
Gyurma60 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 25

Sziasztok..
Nagy gondom van...

Tudnátok segíteni.
Adott egy Tolókapu, mely 15m.es sínen fut. Ami természetesen lefagy télen. Hallottam olyanról,hogy áramot vezetne bele, valami ellenállás vagy trafón keresztül, és így a sín melegedni kezd, leolvasztva magát.
Tudna valaki infót adni ehhez..??
Sajnos rendeltem Önszabályzós fűtőkábelt, de nem tudom belefűzni utólagosan... :-(
Köszi....

Sandor Creative Commons License 2010.11.06 0 0 24

vagy a kvarc nem ugyanaz vagy mégse ugyanaz a kód van beállítva (csak látszólag ugyanaz, lehet, hogy más a bitek sorrendje?) a fix kód nem egy nagy durranás, de különböző gyártók cuccának kompatibilitásánál könnyű elmenni erdőbe. nekem anno nem sikerült :-/

Előzmény: tom30 (20)
lipee83 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 23

Sziasztok

 

Szeretnék segítséget kérni.

Van egy haldokló kapunyitóm, ami helyére szeretnék egy újat.

Ezeket az adatokat bírtam leolvasni a hátuljáról:

VIDUE V2

V21011D

ABS

 

Tudnátok abban segíteni, hogy hol lehetne egy ilyet beszerezni?

Köszi

 

 

schimi070 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 22
Szia!
Lehet hogy nincs igazam, de hozzá van párosítva a távirányító az elektronikához. Mert ha nincs akkor valószínű azért nem viszi és szerintem az hogy fix még nem jelenti azt ugyanolyan.
Előzmény: tom30 (20)
Ateeka Creative Commons License 2010.06.14 0 0 21
Nekem 4 éve Nice Popkit van fenn, ez karos és soha semmi gond nem volt vele se télen, se nyáron, se homokviharban.
Előzmény: Zoltanovics (18)
tom30 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 20
Sziasztok!
Mi külömbség van 2 fixkódos távirányitó között ha mindkettő 433,92mHz-es és mégsem viszi a kaput? Az eredeti proteco 3 gombos és benica 1 gombossal próbálom.
A kapcsolók egyformán vannak állitva.
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 19
Szia

Az alsó kihajtású nem szennyeződik a homokvihartól! természetesen néha karban kell tartani! Nyitott helyzetben nem kell a kapunak ütköző mert a motoron van lehetőség végállást állítani.
A "teleszkópos"-nál nem csak bezárt, hanem nyitott helyzetben is ütköztetni KELL a kaput! Ha nem ezt teszed hamar tönkre megy a motor...
A döntéshez lényeges milyen hosszú 1 szárny? Tele deszkázva? Rácsos?, NAGYON FONTOS a kapu forgáspontjának távolsága a belső falsíktól (ahová a motort kell szerelni!)
Pl. 40 cm es zsalukő oszlop közepére rakták a kaput, hiába 1,5m-es egy szárny és még könnyű is, 5m-es szárnyra való motorral lehet csak felszerelni! vagy a kissebb motort bevésed a falba! Vagy karos motort teszel annak viszont nyitott helyzetben oldalt kell kb. 40 cm hely!
Előzmény: Zoltanovics (18)
Zoltanovics Creative Commons License 2010.03.15 0 0 18

Üdv!

 

Kéréssel fordulok hozzátok! Kétszárnyas kapuhoz nézegetek motorokat(1,5mx2)

Az egyik kapus az alsó kihajtásút ajánlotta, a másik meg a teleszkóposat.

 

 

 

Az alsó kihjtású mivel hogy zsírban fut(nem zárt), nem tud elszennyeződni?Nálunk eklég nagy homokviharok szoktak lenni.

 

A teleszkóposra meg azt mondják, hogy rendetlenkedni szokott a nagy hidegben vagy góban.

 

Kinek mi a vélemény e két termék közül:

 

- Euromatic kit-Techno3

 

- Beninca Kit-Bob

 

Akinek ilyen motorja van vagy tapasztalata, hozzászólása, kérem tegye meg.

 

Köszi

schimi070 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 17
Az előbbit kiegészítve és egy kicsit körülnézve ezt találtam. Remélem tudok segíteni.
http://www.telecommande.info/notices/DUCATI/Ctr35.pdf
Előzmény: Csajka1 (15)
schimi070 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 16
Szia!
Mint láthatod ide szakik nem nagyon írnak, és lehet nem is olvassák. Amit már magam is tudok a te elektronikádról az hogy 12 V-os motort tud vezérelni. De ezt gondolom te is tudod. És szinte biztos vagyok benne hogy van Motor 1 és Motor 2 kivezetése a motorhoz. Általában a M1 nyílik előbb és csukódik később. Fényképezd le és rakd be, hátha kisütünk belőle valamit. Amit én vettem az is 12V-os és van hozzá kezelési utasítás.
Előzmény: Csajka1 (15)
Csajka1 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 15

Sziasztok!

A szakik segítségét kérem:-( Van egy dupla nyitókapu vezérlőpanelom CTR 35 van ráírva 12V DC.
Ezt szeretném beállítani a típust nem tudom programozási útmutatót szeretnék kérni.
Aki tud segíteni előre is köszönöm.

Üdv:csajka1
schimi070 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 14
Köszönöm a listát, tényleg az egész országot lefedi. Nekem kétszárnyú a kapum és megfelel egy nagyon olcsó megoldás is. Tudom a márkás nyitók nem romlanak el és azok bírják évekig, ellenben a kevésbé márkásak hamar bedobják a törülközőt .
Előzmény: kod1111 (13)
kod1111 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 13
Milyen kapud van, szárnyas vagy toló. A Bauhausban is láttam ilyeneket 60-130-ig garanciával, persze az sem mindegy hogy hol laksz, de itt egy majdnem országos lista.
www.hungarocenter.com/ingatlan/kaputechnika/index.html
Előzmény: schimi070 (11)
bobek73 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 12
Sajna az árak ma is reálisak.
Olcsóbb 60.000-80.000 (barkácsáruházas)
márkásabb 100.000 felett
schimi070 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 11
Majdnem 5éve nem írt ide senki, de remélem azért majd válaszol valaki a kérésemre. Kapunyitót szándékozom venni, lehetőleg nem nagyon drágát.
Mivel szinte minden terméket már Kínában vagy Tajvanon gyártanak ezért oda valósí nekem is megfelelne. Tömegével várom a kedvezőbbnél kedvezőbb ajánlatokat.:-)
szicsu Creative Commons License 2005.06.06 0 0 10

Hali mindenki!

 

A kétszárnyú, motorral nyitható, távirányítós kaput mi tartja csukva? Úgy értem, hogy ha kivülről nekiveselkedem vállal, kinyílik-e? Nemsokára szeretnék egy ilyet csináltatni, de szeretnék előre informálódni.

 

üdv

szicsu

Előzmény: Vektor007 (9)
Vektor007 Creative Commons License 2005.05.28 0 0 9

Hi Őrnagy!

Akkor ha kicsit barkácsolsz, ásás, betönfeltörés (ezt mindenki tuddja) megspórolsz magadnak 30E-t. Mi egy ilyen kaput általában 20-30E-ért csinálunk. A legtöbb esetben a tulaj gondoskodik a kábelek odavezezetéséről. Persze ha akarja mi is ásunk, természetesen mi is tudunk., DE lényegesen drágábban mint egy segédmunkás, vagy a tulaj.

 

Üdv.: Vektor

Előzmény: Őrnagy Őrnagy őrnagy (6)
Őrnagy Őrnagy őrnagy Creative Commons License 2005.05.27 0 0 8

Mindenki kezzel nyitja a kapujat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!